مراسم “تدفین سگ”در یکی از مساجد”سنگر”رشت

مراسم

مراسم «تدفین سگ» «مسجد شهید نارنجی» در روستای« امشه»بخش سنگررشت

زوج جوان رشتی، بعد از مرگ سگ خود تصمیم گرفتند در زادگاه پدری‌شان این حیوان(سگ) را دفن کرده و مراسم تشییع برایش برگزار نمایند.

هفته گذشته زنی با فریب دادن هیئت امنا‌ء «مسجد شهید نارنجی» در روستای« امشه» بخش سنگر، سگ خود را در کفنی پوشانده و او را به عنوان فرزند خردسالش معرفی کرد و ضمن خرید قبری در مسجد برای سگ، این حیوان را طی مراسمی با حضور دوستان و رفقایشان دفن کردند!

وای بچه ام!وای بچه ام رفت!

گریه و ناله‌های این ‌زوج خصوصاً زن خانواده و فریادهای مکررشان با این جمله که «بچه‌ام رو از دست دادم…»، موجب گردید هیچ‌کس از اهالی محل نیز گمان نکند این رفتارها در فراق یک حیوان(سگ) صورت می‌گیرد! اما یک روز پس از دفن این سگ، نهادهای ذیربط، آن حیوان را از قبر درآوردند و مراتب جهت پیگیری‌های بعدی … در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفت.

سرهنگ احمد نقدپور(فرمانده سپاه ناحیه سلمان رشت) گفت: عاملان دفن سگ  شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ پاسدار احمد نقد‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با اشاره به ماجرای اخیر دفن لاشه سگ در قبرستان مسجد توسط یک خانم ۵۱ ساله اظهار داشت: این خانم ۵۱ ساله، جنازه سگ را پس از مرگ در یک پارچه پوشانده و اقدام به دفن سگ در مسجد زادگاهش در روستای امشه بخش سنگر می‌کند.

image

سرهنگ پاسدار احمد نقد‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با اشاره به ماجرای اخیر دفن لاشه سگ در قبرستان مسجد توسط یک خانم ۵۱ ساله اظهار داشت: این خانم ۵۱ ساله، لاشه سگ را پس از مرگ در یک پارچه پوشانده و اقدام به دفن سگ در مسجد زادگاهش در روستای امشه بخش سنگر می‌کند.

فرمانده سپاه ناحیه سلمان شهرستان رشت افزود: خانم متخلف به یکی از اهالی روستا که مسئولیت خاصی هم در روستا نداشته مراجعه می‌کند و از او برای دفن سگ در قبرستان کمک می‌گیرد و نهایتاً این خانم ۵۱ ساله اهل سنگر به همراه ۲ مرد ۳۵ و ۴۵ ساله اهل رشت هستند  که در کار هماهنگی برای دفن و کندن قبر به وی کمک کرده بودند دستگیر شدند.

احمد نقدپور سپاه لاهیجان 1 600x400 - دفاع از ارزش ها و حریم ولایت فقط محدود به مرزها نیست | برگزاری 135 برنامه در هفته دفاع مقدس امسال در لاهیجان

این فرمانده گفت:  بلافاصله پس از دفن سگ در قبرستان، اهالی محل متوجه موضوع می‌شوند و آن خانم و دیگر متخلفان را مورد بازخواست قرار می‌دهند تصریح کرد: اهالی محل از این موضوع به شدت ناراحت شده و بلافاصله لاشه سگ را از قبرستان مسجد خارج کرده و در محلی دور از مسجد دفن می‌کنند.

خانم متخلف در بازجویی اعتراف کرده بود که علاقه شدیدی به آن سگ داشته و پس از مرگش به شدت ناراحت شده است البته این خانم ساکن رشت ولی اصالتاً اهل همان روستای امشه بخش سنگر است.

نقدپور با تأکید بر اینکه نگهداری، حمل سگ و حتی دفن این حیوان نجس در مکانی مانند مسجد مسلمین، توهین به مقدسات، ارزش‌های دینی و مکان مسجد است./دوشنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۸

مدیریت سایت-پیراسته فر:عکس مربوط به قبرلاکچری یک سگ دردیماه۱۳۹۶(خانواده تهرانی)می باشد،این زن هنوزفرصت آماده کردن «سنگ قبر»راپیدانکرده بود.

«سنگر»یکی ازبخش های شهررشت می باشد که در۱۴کیلیومتری جنوب شرقی شهررشت قراردارد(درمسیرجاده رشت به تهران)

image

سگی که متعلق به یک خانواده تهرانی بود، در سن ۱۴ می میرد و آنها تصمیم میگیرند برای او سنگ قبر گران و شیکی تهیه کنند.

این خانواده عکسی از سگ مهربان خود را به نام« طلا» بر روی سنگ قبر هک کرده و جمله ای احساسی بر روی سنگ آن نوشتند.
بر روی سنگ قبر او نوشته شده است :۱۴ سال و نیم خاطرات خوب از سگ دوست داشتنی و مهربانمان “طلا” همیشه با ما خواهد بود. طلا جان هیچ وقت فراموشت نمی کنیم و خیلی دوستت داریم. ممنون که باعث شادی زندگی ما شدی.

ابهام وانتقاد به پاسدارمصاحبه کننده

واما سئوالی که برای نگارنده(مدیرسایت)پیش آمده  این است که چرایک« فرمانده سپاه» آمده درباره این خبر(مراسم تدفین سگ درمسجد)مصاحبه کرده!.ضرورت این کارچه بوده؟.میتوانستند،زمینه رافراهم کنندبرای همان برادری که فریبش دادند،تسهیلات تدفین گرفتند،مصاحبه کند ویا یک هیئت امنای مسجدشهیدنارنجی ویا دهذار…بخشدارمحل مصاحبه می کرد.

چه بسااگراین« فرمانده  سپاه» مصاحبه نمی کرد،خبربه این گستردگی  پخش نمی شدومضافاً دستمایه ضدانقلاب خارج نشین هم شده است،

واما شایدیکی بگوید:تو(مدیرسایت)چرادرنشرش اقدام کردید؟

 

جوابش این است که همین امروز دیدم«جوسنگینی»درخارج ازمرزها دراین رابطه شروع شده وخیلی افزودنی های نابجا-توهین آمیز-به آن بسته اند،..شایدآنهایی که خبرازمردم ولایتمدار رشت وروستاها و«بخش سنگر»ندارند،خیال می کنند که جه خبراست اینجا! درحالیکه یک زن نه چندان نُرمال با همدستی ۲تاازخودش کم عقلتر!دست به این اقدام زشت زده که تعجب همه رابرانگیخته است،یعنی هیچکس این کاررانمی پسندد-همه مذمومش می کنند.

ومتآسفم برای بعضی از رسانه های علیه السلام، که سنگ قبر یک سگ ازاهالی تهران را که درباقچه خانه اش -قبری براش ساخته-راضمیمه همین خبرکرده،که هرکس ببیند،فکرمیکند،این سنگ قبرهمین سگ است!

کاراشتباه دیگر این «سایت های خودی« این است که درویرایش-زمان فوت سگ خانواده تهرانی-راحذف کرده اند که این تلقی  ایجادمی شودکه «قبرسگ این زن رشتی» می باشد.

یکی ازاهالی محل می گوید:درمراسم تدفین حدود۲۰ نفر بودند ومصربودندکه این جنازه را  کنار قبر پدرشان که سید بوده دفن کنند و حتی خرما ودیگرخوردنی ها هم آورده بودند و پخش کردند و مثل مصیبت زدگان شیون و زاری می کردند.

درباره نویسنده

2079مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما