اقامت”هتل مشرف برکعبه”شبی۳۰۰ میلیون تومان”هتل ابراج البیت “عکس

اقامت

ساخت وسازهای مکه واطراف «کعبه»+تصاویر

ویژگی‌های این هتل‌۵ستاره:پنجره‌های آن بر  کعبه مشرف است ودارای سه نمازخانه در طبقه‌ بیست و نهم است که دارای نمایی کامل از خانه خدا است.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:درادامه گزارشی ازساخت وسازهای وحشتناک مکه راخواهیدخواند که کعبه رااحاطه کرده اند وگزارش سقوط یک جرثقیل عظیم دسته‌ها«شرکت ساختمانی بن لادن» درمکه(جمعه۲۰شهریور۱۳۹۴)  که منجربه کشته شدن ۱۱۰ نفر وزخمی شدن۲۳۸ نفرشد(سهم ایران دراین حادثه ۲۵نفر مصدوم  و۸کشته بود) یکی ازخبرگزاریهای خارجی می نویسد:«آسمان‌خراش‌های زیاد مکه‌، این شهر را به منهتن شبیه کرده است.»..

قیمت زمین درمکه /هرمتر (۴/۵ میلیاردتومان)

اقامت در«هتل مشرف برکعبه»شبی۳۰۰ میلیون تومان ( ۲۵ هزار دلار)

هتل‌های پنج ستاره مکه که پنجره‌های آن بر  کعبه مشرف است، همراه با پکیج‌های لوکس زیارتی، با سنگ‌های مرمر درخشان، چوب‌کاری‌های زیبا و لوسترهای بزرگ اقامتگاه زائران بسیار ثروتمند از سراسر جهان هستند.

هتل ابراج البیت «برج سلطنتی ساعت مکه»

 «موقوفه ابراج البیت» مجموعه عظیم با ۶۰۱ متر ارتفاع، بلندترین برج عربستان، و از نظر حجم (با یکی میلیون و ۵۰۰ هزار مترمربع مساحت)،ازسال ۲۰۰۱ شروع به احداث شد تا ۲۰۱۲ به پایان رسید.

نمازخانه هتل ـ  نمای کامل کعبه

هم‌اکنون تعداد زیادی آسمان خراش اطراف مسجدالحرام را احاطه کرده‌اند که دیدی پاناروما(Panorama) و وسیع از منطقه برای مسافران فراهم می‌کنند.

پاناروما(Panorama)چیست؟

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:پانوراما به منظره ای گفته می شود که زاویه دید گسترده ای داشته باشد (سَراسَرنَما)باشد.این کلمه مربوط به یک نقاش ایرلندی است.سقف(پاناروما)،ساختمان ویاخودرویی که سقفش رابرمی داندبرای اینکه چشم انداز نامحدود داشته باشد.

غیرازاین هتلهای کنار کعبه-خیلی از هتل‌های -لاکچری- مکه نه تنها برای ایام حج امسال و همچنین سال بعد به صورت کامل رزرو شده‌اند، بلکه چندین روز پیش و پس از مراسم حج نیز جای خالی برای پذیرش مسافر ندارند و متوسط هزینه اقامت در آن‌ها شبی یک هزار دلار است.

گران‌ترین هتل‌های مکه در برج‌های سلطنتی ساعت مکه (ابراج البیت) واقع شده‌اند که در سال ۲۰۱۲ برای استفاده عموم مردم افتتاح شد.

سازنده این برج‌ها گروه سعودی «بن‌لادن» است که با خانواده اسامه بن‌لادن، رهبر پیشین گروه تروریستی القاعده، رابطه خویشاوندی دارند.

هتل‌های لوکس مکه حاجیان را جذب می‌کنند

ساخت این برج‌ها در این موقعیت مکانی با تخریب قلعه تاریخی اجیاد عثمانی میسر شد که موجب تنش دیپلماسی میان دو کشور عربستان و ترکیه نیز شد.

نمایی از یک اتاق مشرف به کعبه

متخصصان بر این باورند که حدود ۹۵ درصد از ساختمان‌های تاریخی شهر مکه برای ساخت سازه‌های مدرن تخریب شده‌اند.

تبدیل «حج » اززیارتی به گردشگری مذهبی

هتل «ابراج کدی»  بزرگترین هتل جهان است.

هتل «ابراج کدی»، با ۱۰ هزار اتاق خبر داد. این هتل که در دو کیلومتری شهر مکه احداث شده، سالانه قابلیت پذیرای دو میلیون زائر رادارد.

dnmbyv4d6fhld2b16jq.jpg

هتل «ابراج کدی»

این هتل، فضایی به وسعت یک میلیون و ۴۰۰ هزار متر مربع را دربر می‌گیرد و جمعیت مستقر در آن به اندازه جمعیت ساکنان یک شهر کوچک خواهد بود. از امکانات درنظر گرفته شده در این هتل می‌توان به مراکز خرید، مرکز همایش، باند فرود بالگرد، فودکورت و ایستگاه اتوبوس، اشاره کرد. هتل ابراج کدی از ۱۲ برج تشکیل می‌شود. از مجموع این۱۲ برج، ۱۰ برج خدمات اقامتی چهار ستاره و دو برج نیز خدمات پنج ستاره ارائه می‌کنند.

«کعبه»راآسمانخراشها احاطه کرده اند.

«لوک شانتره» استاد دانشگاه که تا کنون چند کتاب درباره مکه معاصر نوشته است، می‌گوید: از دهه ۱۹۳۰ میلادی، حج به تدریج به یک پدیده گردشگری مذهبی تبدیل شده است و رشد زیرساخت‌های مکه در کنار توسعه فعالیت‌های غیرمذهبی چون خرید، گردشگری فرهنگی و بازدید از مناطق طبیعی روی داده است.

حج لوکس 25 هزاری دلاری در اتاق‌های مشرف به کعبه

این برج بزرگترین برج جهان (از لحاظ حجم) به شمار می‌آید و دارای بزرگترین ساعت چهاروجهی جهان معروف به “ساعت مکه” است. با این اوصاف این ساختمان در ابعاد از برج “ملکه الیزابت لندن” معروف به “بیگ بن” پیشی گرفته است.

شاهزاده چارلز و ملکه

الیزابت دوم + همسرش( فیلیپ)

الیزابت دوم «ملکه» اکنون ۹۳ ساله است-از سال ۱۹۵۲میلادی=۱۳۳۱شمسی ( ۶۷ سال)سلطنت کرده است.

دونالدترامپ(رئیس جمهورامریکا) والیزابت دوم (ملکه انگلیس) خرداد ۱۳۹۸

برج ساعت (۹۶ مترارتفاع)مشهور پارلمان بریتانیا، موسوم به «بیگ بن»، بمناسبت شصتمین سالگرد سلطنت ملکه الیزابت، به «برج الیزابت» تغییر نام یافت.

برج ساعت(الیزابت)انگلیس

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:برج های اطراف خانه خدا(کعبه)درعربستان ،الگوگیری ازبرج ساعت انگلیس است بااین تفاوت که چشم انداز برج انگلیس «آب ورودخانه»است وبرج مکه«کعبه».

عربستان سعودی که پیش از این درهای خود را تا حد زیادی به روی خارجی‌ها می‌بست، حالا گرشگری را در مرکز برنامه توسعه۲۰۳۰ خود قرار داده است و قصد دارد از این طرق وابستگی خود را به نفت کاهش دهد.

همچنین قرار است ۵۰ جزیره در دریای سرخ به مناطق گردشگری تبدیل شوند و یک «پارک گردشگری» نیز در ریاض افتتاح شود.

امسال، مرداد ۱۳۹۸(ذوالحجه ١۴۴٠) حدود ۲.۵ میلیون مسلمان از سراسر جهان به مکه سفر کرده‌اند

حج+ عمره سالانه، میلیاردها دلار درآمد برای عربستان سعودی به ارمغان می‌آورد.

منابع:خبرگزاری فرانسه+بیزنس تایمز،+عصرایران+ایسنا+مشرق+متفرقه.

 

آسمان‌خراش‌های زیاد مکه‌، این شهر را شبیه «منهتن»امریکا کرده است.

ساخت وسازهای عجیب درشهرمکه 

دولت عربستان سعودی از کشته شدن ۸۷ نفر در اثر سقوط یک جرثقیل در محوطه مسجدالحرام در شهر مکه خبر داده است.

در این حادثه بیش از ۱۵۰ نفر زخمی شده‌اند.

سقوط مرگبار جرثقیل در مکه و کشته‌ و زخمی‌شدن بیش از 200 نفر/مرگ زائر ایرانی+تصاویر

حادثه-سقوط جرثقیل-درمکه-اطزاف کعبه-روزطوفانی.صبح جمعه۲۰شهریور۱۳۹۴

به گفته رئیس سازمان حج و زیارت ایران(سعید اوحدی) ۱۵ زائر ایرانی هم در میان زخمی‌شدگان این حادثه بودند که “اکثر آنها به صورت سرپایی مداوا شدند و سه نفر از آنان دچار شکستگی دست و پا شده‌اند.

هنوز جزییات این حادثه روشن نشده است، اما تصاویری که از این حادثه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده اجساد خون‌آلود قربانیان را در مسجدالحرام نشان می‌دهد./(۲۰شهریور۱۳۹۴)BBC

سقوط مرگبار جرثقیل در مکه و کشته‌ و زخمی‌شدن بیش از 200 نفر/مرگ زائر ایرانی+تصاویر

آمارکشته هاومجروحین حادثه سقوط جرثقیل خیلی بیشترازآماراعلام شده است.

کشته ها۱۱۰نفر+۲۳۸زائر زخمی و یا نقص عضو شدند.

یکسال بعد(شهریور۱۳۹۵):روزنامه عکاظ عربستان در شماره روز سه‌شنبه (۲ شهریور۱۳۹۵) نوشت: گزارش محرمانه‌ای که مسئولان تحقیقات دریافت کردند، نقصی در نظارت بر جرثقیل‌های موجود در حرم مکی و سهل‌انگاری بزرگی در بررسی خطرات اجرایی طرح توسعه حرم مکی و رفع این خطرات را نشان می‌دهد.

سقوط جرثقیل در مکه

کعبه وساخت وسازها ازنمای بالا-عکس هوایی

به نوشته این روزنامه، در گزارش محرمانه مذکور به شرکت پیمان‌کار “بن لادن” نسبت به احتمال وقوع حادثه و یا حوادثی در ارتباط با جرثقیل‌ها هشدار داده شده و خطرات این جرثقیل‌ها بسیار بالا و غیرقابل قبول توصیف شده است.

در این گزارش محرمانه به ضعف شدید در سیستم ایمنی این جرثقیل‌ها و کیفیت پایین اجرای طرح اشاره شده و تاکید شده، خدماتی که شرکت بن‌لادن عربستان در رابطه با جرثقیل‌ها، امنیت آنها و کنترل خطرات آنها دریافت می‌کند و نیز تمامی خدماتی که متعهد به ارائه آنها است، باید از قابلیت و کیفیت لازم برخوردار باشد.
حادثه سقوط یکی از جرثقیل‌های موجود در داخل حرم مکی که در قالب طرح توسعه مسجد الحرام به کار گرفته شده بود، در ۱۱ سپتامبر۲۰۱۵ رخ داد و طبق اعلام مرکز دفاع مدنی عربستان این فاجعه باعث کشته شدن ۱۱۰ تن از حجاج و زخمی و یا نقص عضو شدن نزدیک به ۲۳۸ تن دیگر شد.

هفته گذشته بود که هیئت تحقیقات و دادستانی کل عربستان تحقیقات خود را ظرف ۲۹۰ روز درباره کشتار حجاج در پی سقوط جرثقیل در مسجدالحرام تکمیل کرد و یک میلیاردر سعودی به همراه ۱۳ متهم دیگر در نخستین جلسه دادگاه در این پرونده حضور یافتند.

از میان متهمان حاضر در دادگاه، شش عربستانی و هفت مقیم (دو پاکستانی، یک اردنی، یک فیلیپینی، یک کانادایی، یک فلسطینی، یک مصری و یک اماراتی) هستند و آن‌ها با اتهامِ قصور در کشته شدن ۱۱۰ تن و معلولیت هشت تن و زخمی شدن ۲۱۰ تن و همچنین زخمی شدن ۶۷ تن که اطلاعات در مورد آن‌ها کامل نشده، مواجه هستند./پایان گزارش عکاظ.

مدیریت سایت-پیراسته فر:دراین حادثه حدود۲۵زائرایرانی زخمی و۸نفرکشته شدند( ازکاروانهای اصفهان،فارس،تهران،مازندران،کرمان وآذربایجان وکرج بودند).

تا چند ساعت پس از وقوع حادثه نیروهای امدادگر و آمبولانس ها در حال رفت و آمد به داخل مسجد الحرام برای کمک به حادثه دیدگان و پاکسازی محل حادثه از خرابی ها بودند.

 

به دنبال سقوط مرگبار جرثقیل درآستانه برگزاری حج(۲۰شهریور۱۳۹۴=۲۷ ذی القعده ۱۴۳۶) در مسجدالحرام و کشته و زخمی شدن صدها زائر از کشورهای مختلف-روزنامه «گاردین»نوشت:این حادثه تلخ در آستانه برگزاری حج تمتع روی داده است، تب ساخت و ساز در شهر مقدس مکه را به تندی مورد انتقاد قرار داده و آن را مخاطره‌آمیز دانسته است.

سقوط جرثقیل در مکه

ساخت وسازهای اطراف کعبه  ازنمای بالا-عکس هوایی

اتفاق روز جمعه در مسجدالحرام که جان بیش از ۱۰۰ زائر را گرفت، باعث شده بسیاری از محافل رسانه‌ای درباره سلطه ساخت و ساز‌های خطرناک و غیراصولی در این شهر مقدس لب به اعتراض باز کنند.

گاردین در یادداشت خود آورده است: ساکنان مکه سال‌ها در ساختمان‌های پراکنده زندگی می‌کردند و عملیات عمرانی همان‌طور که حکمرانان سعودی می‌خواستند، تنها به محدوده مقدس شهر که سال گذشته در دوران حج تمتع میزبان بیش از دو میلیون نفر بود محدود نمی‌شد‌؛ بلکه در حومه این کلانشهر هم گسترده بود.

یک شهروند سعودی که نخواست نامش فاش شود‌، در این‌باره گفت: «این‌ها هر دو سال یک‌بار برنامه‌ای جدید رو می‌کنند که هیچ ارتباطی با برنامه قبلی ندارد. بنابراین مجبورند بخشی از سازه‌های قبلی را خراب کنند. به همین دلیل است که مردم مکه و حجاج ۱۵ سال است دارند زجر می‌کشند.»

این روزنامه انگلیسی نوشت: فعالیت‌های آشفته ساختمانی در جای‌جای مکه دیده می‌شود، بدتر از همه در مسجدالحرام‌. مجموعه ساختمان‌ها و صحن‌های این مکان مقدس در مساحتی بالغ بر ۳۵۶ هزار و ۸۰۰ مترمکعب در قلب شهر مکه گسترده شده‌، جایی که فاجعه روز جمعه رخ داد. «شیخ سلمان» پادشاه عربستان قول داده علت سقوط جرثقیل پس از طوفان شدید آن روز را مشخص کند، در حالیکه یک انگلیسی به نام «قاسم اکرم» از بولتون هم در این حادثه جان خود را از دست داد.

مقامات سعودی اذعان کرده‌اند که مناسک حج بدون هیچ تغییری برگزار خواهد شد، اما محلی‌ها طعم تلخی را در دهان‌شان حس می‌کنند. یک فعال اجتماعی در این‌باره گفت: «چند اتفاق کوچک دیگر هم رخ داده،‌ کارگرها هم کشته شدند، اما این خبر هرگز به رسانه‌ها نرسید. این‌بار نمی‌توانند آن را پنهان کنند.»

پروژه عمرانی ۱۰۰ میلیون ریال عربستانی (۱۷ میلیون پوندی) توسعه مکه توسط گروه سعودی «بن‌لادن» که از سازندگان مطرح این کشور هستند ‌نظارت و از سوی دولت حمایت می‌شود. حمایت‌کنندگان این پروژه می‌گویند وقتی کار تکمیل شود، ساختمان‌های مسکونی جدید‌، یک مسیر جدید‌، چند پارکینگ و سیستم حمل و نقل مترو راه‌اندازی خواهد شد.

دکتر «عرفان العلوی» مدیر بنیاد پژوهش‌های میراث اسلامی عربستان در این‌باره گفت‌وگویی با آسوشیتدپرس داشت که طی آن گفت: «آنچه اتفاق افتاده یک تراژدی است‌، اما غافلگیرکننده نبود. تاکنون حوادث زیادی رخ داده‌، آخرین‌بار چند طبقه از ساختمانی که درست کنار برج ساعت ساخته می‌شد‌، آتش گرفت و آن‌ها مجبور شدند از ماشین آتش‌نشانی طائف استفاده کنند که ۴۵ دقیقه طول کشید برای خاموش کردن آتش به محل حادثه برسد. هیچ سیستم امنیتی در این مکان وجود ندارد. در لندن وقتی کار ساختمانی انجام می‌شود، مردم از آن محل دور نگه داشته می‌شوند، اما در مکه عموم مردم به منطقه محل کار ماشین‌آلات ساختمانی دسترسی دارند. داوطلبِ کافی برای مراقبت از کودکان و جلوگیری از ورودشان به مناطق خطرناک وجود ندارد. حتی بعضی از مهندسان کلاه‌، دستکش و پوشش ایمنی ندارند. چون این‌جا خیلی گرم است و دما در تابستان ۴۵ درجه است.»

وی در ادامه افزود: «ما ۱۵ دستگاه از مرتفع‌ترین جرثقیل‌های دنیا را بالای مسجدالحرام داریم. این جرثقیل‌ها سه سال است که این‌جا هستند. اگر این جرثقیل‌ سقوط کرده‌، چه چیزی جلوی سقوط بقیه آن‌ها را می‌گیرد؟ من از مقامات سعودی می‌خواهم که سلامت و امنیت مردم را مدنظر قرار دهند. این چیزی است که طی سال‌های گذشته آن‌ها در رعایتش ناموفق بوده‌اند. سال آینده بزرگترین هتل جهان با ۱۰ هزار اتاق راه‌اندازی می‌شود. موازین امنیتی کجا رعایت شده؟ مکه یک شهر معمولی نیست. آسمان‌خراش‌های زیاد مکه‌، را به منهتن شبیه کرده است

مهم‌ترین آسمانخراش این شهر، برج ساعت ۷۶ طبقه است که مجتمع عظیم‌الجثه «ابراج‌البیت» در کنار آن قرار گرفته است. این ساختمان یکی از بزرگترین‌ها در جهان از لحاظ فضای داخلی هر طبقه است و در شش برج آن، هتل‌های لوکس و مراکز خرید چندطبقه قرار دارد.

اما به گفته فعالان اجتماعی عربستانی، نظارت و حادثه‌های گزارش نشده بسیاری وجود دارد که نگران‌کننده هستند. ویدیوهای مردمی از مراحل تخریب ساختمانی در مکه که در فضای آنلاین منتشر شده‌، نشان می‌دهد موازین امنیتی به طور خطرناکی نادیده گرفته می‌شود.

یکی از بزرگترین نگرانی‌های مردم مکه این است که گروه «بن لادن» مناطق زیادی را برای تخریب در نظر گرفته باشد و آن‌ها مابه‌ازای مناسب و یا مکان جدیدی برای زندگی پیدا نکنند.

یکی از ساکنان مکه در این‌باره گفت: «پروژه توسعه شهری در اصل ابزاری است برای رژیم تا پول نفت و ثروت را بین حلقه کوچکی از شاهزاده‌ها و اطرافیان‌شان تقسیم کنند. هیچ‌کس انتظار ندارد این تغییرات سود و بهره ملموسی را با خود به همراه بیاورد.»

گاردین‌ در ادامه گزارش خود نوشت: ملک و املاک اطراف مسجدالحرام از گرانترین‌ها در جهان است، اما مناطق سطح پایین هم هستند که خیلی از مرکز شهر فاصله ندارند. از چهار سال پیش که پادشاه عربستان دستور ساخت و سازها را صادر کرد و این مناطق توسط عملیات عمرانی جارو شدند، ‌شواهد کمی از تخصیص ۱۱۰ میلیارد دلار بودجه به برنامه‌های اجتماعی به چشم آمده است.

قیمت زمین درمکه /(۴/۵میلیاردتومان)

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری شبکه العالم(آذر۱۳۹۳) به نوشته روزنامه المرصد، بنگاه داران و کارشناسان علت قیمت بالای اراضی اطراف کعبه را کم بودن مساحت قابل ساخت و ساز، افزایش تقاضا و تداوم سرمایه گذاری می دانند.

منصور ابوریاش، رییس کمیته املاک در اتاق بازرگانی و صنایع مکه مکرمه، اعلام کرد: ما ۱۰ سال پیش گفتیم که قیمت یک متر از اراضی اطراف کعبه به ۳۰۰ هزار ریال (۸۰ هزار دلار) خواهد رسید و در آن زمان ما را به گزافه گویی متهم می کردند در حالی که در همان سال قیمت یک متر زمین در توکیو به یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال (بیش از ۳۰۰ هزار دلار) رسیده بود،

قیمت یک متر زمین در نیویورک (سال۱۳۹۳) ۵۶۰ هزار ریال سعودی (۱۵۰ هزار دلار) است.

المرصد نوشت: هم اکنون(آذر۱۳۹۳) قیمت یک متر مربع زمین در اطراف کعبه نَه تنها به ۴۰۰ هزار دلار رسیده است بلکه همچنان در حال افزایش است و هیچ اعتراضی هم به این امر مشاهده نمی شود.

فضل البوعینین، کارشناس اقتصادی عربستانی، نیز گفت: قیمت یک متر مربع زمین از ارزان ترین مناطق اطراف کعبه به ۲۰۰ هزار ریال (بیش از ۶۵ هزار دلار) می رسد و به طور کلی اراضی اطراف کعبه گران ترین اراضی جهان است.

عبدالله الاحمری، رییس کمیته قیمت گذاری مسکن در اتاق بازرگانی و صنایع شهر جده در غرب عربستان، نیز افزود: سود حاصل از ساخت و ساز در مکه مکرمه و مدینه منوره تضمین شده است و قیمت زمین در این دو شهر با بقیه شهرهای عربستان قابل مقایسه نیست به طوری که سرمایه داران برای ساخت هتل های آسمان خراش و خرید اراضی در این دو شهر با همدیگر رقابت می کنند حتی اگر قیمت زمین ده ها برابر افزایش یابد.

مدیریت سایت-پیراسته فر:برای اطلاه ازجزئیات گزارشات جمعه۲۰شهریور۱۳۹۴ به این لینک مراجعه کنید:

آمار تلفات سقوط جرثقیل برروی حجاج /شهریور۹۴

درباره نویسنده

2079مطلب نوشته است .

۲ Comments on “اقامت”هتل مشرف برکعبه”شبی۳۰۰ میلیون تومان”هتل ابراج البیت “عکس”

Trackbacks

  1. آمار تلفات سقوط جرثقیل برروی حجاج /شهریور۱۳۹۴
  2. حضرت ابراهیم”تمایل مردم به مکه”تاریخچه کعبه

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما