جای جوش”حفره”اسکار راچگونه ازبین ببریم؟+درمان جوش صورت

جای جوش

جای جوش(حفره)اسکار راچگونه ازبین ببریم؟

جوش های صورت چه هستند؟

جوش یک بیماری است که غدد چربی پوست را درگیر می نماید. منافذ کوچک روی پوست شما در زیر پوست با غدد چربی در ارتباط می باشد. این غدد یک ماده روغنی به نام سبوم تولید می نمایند. منافذ از طریق کانال هایی به نام فولیکل با غدد در ارتباط هستند.

داخل فولیک ها این ماده روغنی سلولهای مرده پوست راه به سطح پوست انتقال میدهند یک موی نازک معمولاً از طریق فولیکول در سطح خارجی پوست رشد مینماید.

هنگامی که فولیکول یک غده پوستی مسدود میگردد یک جوش رشد می نماید. اغلب جوش بر روی صورت، گردن، کمر، سینه و شانه ها دیده میشوند. جوش یک مشکل جدی تهدید کننده حیات نیست، اما میتواند منجر به ایجاد زخم گردد .

جوش ها اغلب به زیر سطح پوست نفوذ می کنند، و به ضایعات نیمه خونی و قرمز تبدیل می شوند.اکثریت افراد در معرض جوش و آکنه روی صورت خود هستند، اما سینه، گردن، شانه ها و بالای کمر نیز مستعد ایجاد آکنه می باشد.

برآورد شده است که تقریبا ۳۰ درصد از نوجوانان از آکنه شدید رنج می برند و برای برخی افراد ژنتیک عامل اصلی این قضیه است و خارج از کنترل می باشد.هنگامی که درمان نشود منجر به زخم میشود و احتمال دارد که پوست متورم و دردناک و قرمز باشد.

اساساً این فرم آکنه به عمق پوست نفوذ می کند و منجر به آسیب می شود، اگر بیمار درمان را به تأخیر بیاندازد، آسیب جدی می شود.آکنه معمولاً در سه سطح خفیف، متوسط و شدید دسته بندی می شود.

کندن، آکنه را بدتر می کند، زیرا مدت زمانی برای بهبود ندارد، باعث التهاب می شود و به این ترتیب ممکن است باعث ایجاد زخم شود، بنابراین بهتر است که در اسرع وقت به پزشک پوست و مو مراجعه کنید.

علل وجود جوش آکنه چیست:

برای کنترل جوش به طور موثر مهم است که آنها را تشخیص دهید و بدانید که چگونه شکل می گیرند و چه چیزی باعث آنها می شود مهم ترین چیزی که در مورد جوش ها باید به یاد داشته باشید، این است که بدانید که تقصیر شما نیست و برخلاف باورهای عام، جوش ناشی از عوامل خارجی مثل آنچه که می خورید نیست، در واقع آنها ترکیبی از عوامل فیزیولوژیکی هستند که در زیر سطح پوست اتفاق می افتد، که فراتر از کنترل انسان می باشد.

هنگامی که صحبت جوش و آکنه باشد، تنها یک عامل وجود ندارد، بلکه بسیاری از عوامل در آن دخیل هستند مانند:مقدار سبوم تولید شده روی پوست که اغلب بر روی زنان تاثیرگذار است. ژنتیک که ممکن است نقش مهمی در ایجاد و ماندگاری را ایفا کند.

هورمون ها:

در حقیقت آکنه یک بیماری هورمونی است. چراکه اولین بار در دوران بلوغ بروز می کند. آکنه در جوانان همزمان با افزایش هورمون مردانه بروز میکند. افزایش سطح هورمون رشد و IGF-1 نیز ممکن است بر آکنه تاثیر گذارد.افزایش هورمون تستسرون عامل ایجاد کننده جوش است .

در پسران جوان یکی از مهمترین علت جوش صورت افزایش هورمون بلوغ می باشد. هورمونهای زنانه نیز می توانند باعث جوش های هورمونی شوند یکی از مهمترین قدم ها در درمان جوش صورت در خانم ها بررسی تست های هورمونی است.

سبوم اضافی:

سبوم توسط غدد آندروژن ها تحریک می شود و روغن اضافی سبوم را تولید می کند. این فرآیند کاملا طبیعی است، اما زمانی که با باکتری های سلول های مرده پوست ترکیب شود، باعث ایجاد جوش و آکنه می شود.

باکتری :

باکتری ها در انواع مختلف پوست صورت حضور دارند و این یک بخش طبیعی از سیستم نگهداری روغن پوست می باشد، اما هنگامی که به یک فولیکول متصل می شود به سرعت باعث افزایش آکنه می شود.

پوسیدگی فولیکول :

سلولهای مرده پوست در فولیکول ها اغلب به طور پیوسته روغن سطح پوست را تخلیه می کنند و در افرادی که غدد بزاقی بیش از حد فعال هستند، این سلول ها سریع ترانجام میدهند و در صورت بروز چنین اتفاقی در سلول های مرده پوست با روغن بیش از حد مخلوط می شود و از این طریق از روند ترمیم طبیعی پوست جلوگیری می کنند.

التهاب:

هنگامی که بدن انسان به طور ناخواسته با برخی از باکتری ها ارتباط برقرار می کنند، برخی از گلبول های سفید خون برای حمله به آنها ارسال می شود که این فرآیند واکنش التهابی نامیده می شود و پاسخ آن باعث ایجاد جوش ها و ورم قرمزی و درد می شود و همچنین برای هر یک از ما این روند متفاوت است.

چگونه می توانیم از جوش ها و آکنه به صورت طبیعی و سریع خلاص شویم:

۱٫سرکه سیب:

پس از تمیز کردن صورت خود، از یک حوله برای خشک کردن آن استفاده کنید، سپس سرکه سیب را با مقدار یک به سه با آب ترکیب کنید و یک تکه پنبه را درون مخلوط بخیسانید و سپس روی قسمت های آسیب دیده پوست خود اعمال کنید و بعد از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه شستشو دهید و بعد از تونر مناسب پوست خود استفاده کنید.

این درمان را ۲ تا ۳ بار در روز تکرار کنید.

۲٫دارچین و عسل:

یک قاشق چای خوری پودر دارچین و ۲ قاشق غذاخوری عسل را با یکدیگر ترکیب کنید و به خوبی هم بزنید.سپس آن را روی صورت خود اعمال کنید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب شستشو دهید و با یک حوله نرم روی پوست خود بکشید تا خشک شود، این درمان را به صورت روتین ۲ تا ۳ بار در هفته تکرار کنید.

۳٫ تکه های یخ:

یک عدد یخ را درون حوله بپیچید و آن را روی قسمت های آسیب دیده پوست برای چند ثانیه اعمال کنید و بعد از چند دقیقه آن را رها کنید.نکته:توجه داشته باشید که باید یخ را چندین بار در طول روز روی صورت خود بگذارید تا بهترین نتایج را به دست آورید.

۴٫ خمیر دندان:

با استفاده از یک تکه پنبه یک لایه خمیر دندان را روی قسمت های آسیب دیده پوستتان اعمال کنید و بعد از ۳۰ دقیقه با آب بشویید.این درمان را ۲تا ۳ بار در روز تکرار کنید.

۵٫ فقط عسل:

خواص ضد عفونی کننده آن، شناخته شده است و به سرعت می تواند میکروب های بدن را از بین ببرد. چنانچه در بخش سلامت پوست و موی نمناک گفته شده است فقط با استفاده از یک تکه پنبه عسل را به مناطق آسیب دیده پوست خود اعمال کنید و بعد از ۲۰ دقیقه با آب گرم شستشو دهید.

۶٫ روغن درخت چای:

شما می توانید روغن درخت چای را با روغن نارگیل به خوبی ترکیب کنید و آن را روی صورت، بینی و چانه خود اعمال کنید و بعد از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه با آب شستشو دهید.

به عنوان یک جایگزین همچنین می توانید ژل آلوورا به جای روغن نارگیل استفاده کنید و یک ماسک تهیه کنید:

یک قاشق غذاخوری ژل آلوورا را با چند قطره روغن درخت چای ترکیب کنید و سپس آن را روی جوش های خود بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه با آب شستشو دهید.

اخطار:از اعمال روغن درخت چای روی پوست های حساس اجتناب کنید.

۷٫ آب لیمو:

روش اول: فقط آب لیمو:

پس از تمیز کردن پوست خود با آب و پاک کننده های ملایم، لیموی تازه را نصف کنید و آب آن را درون یک کاسه بریزید و با استفاده از یک تکه پنبه آغشته به آب لیمو روی پوست خود اعمال کنید و بعد از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه با آب سرد شستشو دهید.

این کار را دو بار در روز تکرار کنید.در ابتدا ممکن است کمی احساس سوزش و ناراحتی کنید، اما به زودی از بین خواهد رفت .

روش دوم: آبلیمو و گلاب:

گلاب، دارای ویژگی های ضد باکتری است و به عنوان یک تونر پوستی عمل می کند، که می تواند خاصیت اسیدی آبلیمو را خنثی کند. پوست خود را با آب و پاک کننده ملایم تمیز کنید و با استفاده از یک حوله نرم خشک کنید.

آبلیمو و گلاب را به نسبت یک به یک مخلوط کنید و مخلوط را با استفاده از یک تکه پنبه روی ناحیه آسیب دیده پوست خود اعمال کنید و بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه با آب سرد شستشو دهید، برای خشک کردن از حوله نرم استفاده کنید.

برای گرفتن بهترین نتایجف این درمان را دو بار در روز تکرار کنید .

هشدار:از برخورد آبلیمو با چشم اجتناب کنید.

در هنگام استفاده از آبلیمو در مقابل آفتاب قرار نگیرید یا از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.

برای جلوگیری از هرگونه واکنش، ابتدا آب لیمو را روی یک ناحیه از پوست خود چک کنید و بعد آن را به تمام پوست تان اعمال کنید.

فوری ترین درمان های طبیعی برای جوش صورت

۸٫ ماسک گوجه فرنگی:

روش اول:فقط گوجه فرنگی:

یک عدد گوجه فرنگی را رنده کنید و آنرا روی پوستتان اعمال کنید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب سرد شستشو دهید و بعد یک تمیز کننده ملایم و پد نرم را روی صورتتان بکشید تا تمیز و خشک شود.این درمان را هر روز تکرار کنید.

شما همچنین می توانید یک عدد گوجه فرنگی متوسط را برش دهید و سپس تکه های برش را مستقیم روی پوست خود اعمال کنید و شستشو دهید.

روش دوم:گوجه فرنگی، آب لیمو و جوی دو سر:

جو دو سر به سم زدایی پوست کمک می کند و مواد سمی که باعث آکنه می شوند را از بین می برد ،آب لیمو نیز باکتری ها را از بین می برد.نصف فنجان دو سر را درون مخلوط کن بریزید، یک قاشق غذاخوری آب لیمو و گوجه فرنگی را به آن اضافه کنید.

سپس ماسک تهیه شده را روی پوست تمیز خود اعمال کنید و بعد از ۲۰ دقیقه با آب گرم شستشو دهید و خشک کنید.هر روز این روال را تکرار کنید.

نکته:اگر می خواهید جوش ها را زودتر از بین ببرید، نعناع را برای کاهش التهاب به ترکیب خود اضافه کنید.

روش سوم:گوجه فرنگی، روغن درخت چای و روغن جوجوبا:

یک گوجه فرنگی نصفه را له کنید و سپس ۵ قطره روغن درخت چای و ۱ قاشق چایخوری روغن جوجوبا را به آن اضافه کنید.ترکیب را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب گرم شسشتو دهید، این روش را هر روز تکرار کنید.

روش چهارم:گوجه فرنگی و آووکادو:

درون یک قابلمه آب را بجوش بیاورید،سپس آب را از روی حرارت بردارید، حوله را روی سر خود بیندازید و به مدت ۱۵ دقیقه بخور کنید، سپس آووکادو و گوجه فرنگی را درون مخلوط کن بریزید و آن را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از ۳۰ دقیقه با آب بشویید.

این روش را چندین بار در روز تکرار کنید.

روش پنجم:گوجه فرنگی و ماست:

نصف گوجه فرنگی را با دو قاشق غذا خوری ماست ترکیب کنید و سپس با استفاده از انگشتان خود به آرامی و به صورت دورانی روی پوستتان ماساژ دهید.بعد از ۳۰ دقیقه با آب گرم شستشو دید و بعد ، با تمیز کننده و پد خشک کنید، این درمان را هر روز تکرار کنید.

روش ششم:گوجه فرنگی، کافور و عسل:

گوجه فرنگی و کافور را درون مخلوط کن بریزید و یک ماسک ضخیم به دست آورید و عسل را نیز با آن ترکیب کنید و روی پوست خود اعمال کنید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب ولرم شستشو دهید.می توانید از آب سرد استفاده کنید که باعث بسته شدن منافذ می شود، این درمان را هر روز تکرار کنید.

روش هفتم :گوجه فرنگی و سیر:

۴ حبه سیر را پوست بکنید و با دو قاشق غذاخوری آب گوجه فرنگی مخلوط کنید و سپس آن را روی پوست تمیز خود اعمال کنید و بعد از ۵ دقیقه با آب شستشو دهید.بعد از تکرار آن به صورت روزانه روغن اضافی پوست گرفته می شود و باعث مرطوب شدن آن می شود./منبع:نمناک

جای جوش را چه کنیم!؟

چگونه جای جوش را از بین ببریم؟

یک متخصص پوست و مو همه روش‌های رفع جای جوش را تا حدودی موفقیت‌آمیز دانست و گفت: افراد نباید انتظار درمان کامل را داشته باشند.

تصویر چگونه جای جوش را از بین ببریم؟

 مجتبی قمری متخصص پوست، مو و زیبایی درباره اسکار آکنه (جوشگاه یا جای جوش) اظهار کرد: به طور کلی جوش‌ها بر اساس عمقی که دارند، التهاب و جوشگاهی متفاوت ایجاد می‌کنند، به طوری که برخی جوش‌ها، عرض کم ولی عمق زیاد و تعداد دیگری عرض زیاد ولی عمق کمی دارند، برخی جوش‌ها شکل هندسی مشخص و تعداد دیگری شکل نامشخصی دارند.

او بیان کرد: تعدادی از بیماران به طور همزمان، درمان جای جوش و جوش فعال را خواستار هستند که این موضوع از نظر پزشکی مقدور نیست، زیرا در ابتدا باید جوش‌های فعال رفع شوند، درمان درست جوش‌های فعال در کاهش تعداد اسکار آکنه موثر است.

میزان موفقیت درمان «اسکار آکنه»

این متخصص پوست، مو و زیبایی همه درمان‌های موجود برای از بین بردن جای جوش را در بهترین شرایط تا حدود ۳۰ تا ۶۰ درصد موفقیت‌آمیز دانست و افزود: برای رفع اسکار آکنه‌های خیلی ریز، تیز و عمیق از روش پیلینگ‌های شیمیایی نقطه‌ای استفاده می‌کنیم تا اسکار‌ها بسته شوند. اسکار‌هایی را که عمق و عرض متوسط دارند، از طریق لیزر‌ها از بین می‌بریم، البته برای رفع این نوع اسکار‌ها می‌توان از «میکرونیدلینگ» هم کمک گرفت، «لیزر‌»ها در رفع این نوع جوشگاه‌ها نقش خراش‌دهنده و تراش‌دهنده سلولی را دارند.

اسکار‌هایی را که عرض زیاد دارند و دِفرمه هستند (تغییر شکل داده‌اند) یا آن‌هایی را که عمیق، بدشکل، چسبنده و دایره‌ای‌شکل هستند مانند جای آبله مرغان می‌توان به کمک روش‌های جراحی خاص از بین برد و سپس جای آن‌ها را دوخت.

دکترقمری گفت: اسکار‌هایی را که چسبندگی عمقی دارند، می‌توان به کمک روش «سابسیژن »رفع کرد، در این روش، چسبندگی‌های عمیق را باز می‌کنیم تا کف اسکار به سطح پوست نزدیک‌تر و اختلاف ارتفاع کمتر شود./ شهریور ۱۳۹۸جام جم.

***

« اسکار آکنه»چیست؟

اسکار آکنه بعداز بهبوداکنه حفره ای ناشی از زخمی درصورت باقی می ماندرا می گویند

اسکار «آیس پیک»

اسکار آکنه آیس پیک

همچنان که اسم آن نشان می‌دهد اسکارهای« آیس پیک» فرورفتگی‌های بسیار عمیق در پوست هستند که شبیه به پوست یخ زده هستند. وقتی بدن کلاژن زیادی در واکنش به یک زخم تولید می‌کند، اسکارهای فرورفته مانند آیس پیک می‌توانند شکل بگیرند.

«دکتر جرالد امبر »جراح پلاستیک نیویورک گفت: اسکارهای آیس پیک در نتیجه بروز عفونت در غدد سبابه باز روی پوست تشکیل می‌‌شوند. درمان آنها بسیار مشکل است.

درمان اسکار آکنه: درمان ممکن است شامل برداشتن زخم با یک جراحی کوچک باشد و بستن بافت ناقص اما این درمان فقط برای اسکارهای آیس پیک منفرد مناسب است. دکتر جودی هلمن متخصص پوست در نیویورک می‌افزاید: ما همچنین می‌توانیم پیوند پوست را انجام دهیم و پوست را از پشت گوش برداریم تا اسکار را پر کنیم و پس می‌توانیم از لیزر رادیوفرکانسی برای صاف کردن آن استفاده کنیم.

اگر زخم‌های مختلف آیس پیک وجود داشته باشد، استفاده از دستگاه‌های انرژی رادیوفرکانسی نخستین انتخاب دکتر هلمن است. این درمانها به ساخت کلاژن از داخل کمک می‌کند و کلاژن هم کمک می‌کند تا اسکار را از داخل پر کند.  درمان های مختلفی باید انجام شود. وی می‌گوید: این روش‌ها با استفاده از بیهوشی موضعی انجام می‌شود و در تمام انواع پوست موثر است. در یک مطالعه منتشر شده در مجله آرایشی و بهداشتی علوم پوست و کاربردها در سال ۲۰۱۵، دکتر هلمن نشان داد که تقریبا چهار درمان با دستگاه رادیوفرکانسی  بهبود چشمگیری در عمق زخم‌ها ایجاد می‌کند. یک مطالعه پیگیری در سال ۲۰۱۶ در همان مجله نشان داد که این اثرات تا دو سال پایدار هستند اگر چه برای برخی افراد دوباره ظاهر شدند.

«اسکاربوکسکار »

بهترین روش درمان اسکار آکنه بوکسکار

اسکار آکنه

اسکارهای آکنه بوکسکار نیز فرو رفته هستند اما نسبت به اسکارهای آیس پیک بیشتر تمایل به مسطح‌تر شدن دارند. هر کس به طور متفاوتی درمان می‌شود و اسکارهای فرورفته همچون به هنگامی که کلاژن تولیدی هنگام بهبود زخم زیاد تولید شود، به وجود می‌آیند.

طبق نظر« دکتر نادا البولوک» استادیار گروه پوست دانشگاه نیویورک گفت: بر اساس نوع پوست درمان اسکار آکنه مبتنی بر لیزر، رادیوفرکانسی یا یک دستگاه مافوق صوت می‌تواند به درمان زخم‌های بوکسکار کمک کند. همه این درمانها با ساختن کلاژن جدید در زیر سطح پوست عمل می‌کنند. مجموعه‌ای از درمانها به احتمال زیاد بر اساس بافت زخم مورد نیاز است. لایه بردارهای شیمیایی نیز می‌توانند کمک کننده باشد اما دامنه محدودی دارند. دکتر البولوک می‌افزاید: در هر روشی، استفاده از رتینوئید، برای افزایش گردش خون و افزایش بیشتر کلاژن می‌تواند به بهبود نتایج کمک کند.

همچنین« ژل بلافیل» (Bellafil) و فیلرهای تزریقی دیگر از جمله چربی برای بعضی از اسکارهای فرو رفته نیز نقش دارند. بلافیل در حال حاضر تنها فیلری است که توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده برای کمک به بهبود اسکارهای فرورفته تایید شده است. با اضافه کردن حجم و تزریق همچنین تحریک کلاژن در زیر سطح پوست بوسیله ایجاد یک داربست تامین کننده همراه است. جنیفر لوین، جراح پلاستیک بینی نیویورک می‌افزاید: بلافیل و دیگر فیلرهای تزریقی می‌تواند زخم را پر کند اما اینها تمایل به بهتر کردن یک اسکار دارند. نتایج فیلر می‌تواند تا ۱۸ ماه پایدار باشد. وی افزود: اگر گونه شما پر از اسکار است بهتر است که صورت را با لیزر، رادیوفرکانسی یا روشهای درمانی دیگر مبتنی بر انرژی انجام دهید.

اسکارهای «رولینگ»

اسکار آکنه

اسکارهای رولینگ لبه‌های صافی دارند و شبیه به تپه‌ها و دره‌های کوچک به نظر می‌رسند. اینها همچنین جزو اسکارهای فرورفته به حساب می‌آیند.

درمان اسکار آکنه رولینگ: دکتر ایمبر گفت: اسکارهای رولینگ را می‌تواند با تزریق میکروفیت پس از درمان با« میکرونیدلینگ» با تزریق پلاکت (PRP) درمان کرد. میکرونیدلینگ زخمهای کوچکی روی پوست می‌شود. طبیعی است که بدن فرایند بهبود را کنترل می‌کند سپس به افزایش تولید کلاژن داخلی ادامه می‌دهد. میکرونیدلینگ نیز یک درمان عالی برای اسکار آکنه است چون کانالهایی را درون پوست باز می‌کند که PRP که عامل بهبود دهنده خون شماست، وارد آن می‌شود و محصولات مراقبت پوستی دستیابی مستقیم به لایه‌های عمیق‌تر پوست دارند که مورد نیاز هستند. PRP با گرفتن مقداری از خون خود شخص، جدا کردن پلاسمای پلاکت غنی به دست می‌آید که حاوی پروتئینها و عوامل رشد دیگر است و درون اسکار تزریق می‌شود.

هدف ساخت لایه کلاژن در زیر بخش فرورفته به منظور بالا بردن آن تا سطح پوست است. احتمالا شما نیاز به درمانهای چندگانه دارید اما نتایج آن ارزش این کار را دارد. این روش بوسیله یک تحقیق جدید در ژانویه ۲۰۱۷ در مقاله مجله جراحی پلاستیک به دست آمد که نشان می‌دهد که چربی به علاوه PRP به تنهایی یا همراه با لایه برداری با لیزر پوست، اسکارهای فرورفته را درمان می‌کند. مطالعات نشان داده است که این درمان زندگی اجتماعی و روابط افراد دارای اسکار را بهبود می‌بخشد.

اسکارهای «گوشتی»

اسکار آکنه

دکتر اِلبولوک می‌گوید: کلوئیدها، اسکارهایی هستند که ممکن است قرمز باشند، به خصوص در پوست روشن بروز می‌کند. در پوست تیره ممکن است صورتی باشند.

درمان اسکار آکنه: طبق نظر البولوک، تزریق استروئیدها می‌تواند زخم‌های گوشتی را مسطح کند. وقتی که آنها رنگی یا قرمز هستند، مقداری التهاب فعال در پوست وجود دارد. وی می‌گوید: هدف این است که التهاب را از بین ببریم و لیزرهای خاص همچون لیزر رنگی پالس می‌تواند هر نوع تغییر رنگ را بوسیله هدف قرار دادن رگهای خونی بهبود دهد. Cryosurgery بافت اسکار را فریز می‌کند، که باعث می‌شود پوسته پوسته شود اما مشکل این است که می‌تواند مشکلات تغییر رنگ پوستی را در افرادی که پوست تیره دارند و مشکل گوشت اضافی دارند، ایجاد کند. وی می‌گوید: پیشگیری نقش مهمی برای هر کسی که مستعد زخم گوشتی است، دارد. با استفاده از درمان‌های کاهش دهنده اسکار مانند مدرما و ورقه‌های سیلیکونی مخصوص اسکار قبل از اینکه اسکار تشکیل شود می‌تواند به دفع زخم گوشتی کمک کند. سرم‌های ویتامین C نیز می‌توانند رنگدانه اطراف اسکار کلوئید را کاهش دهند.

«هایپرپیگمانتیشن» یا اسکار «تیرگی پوست»

اسکار آکنه

هایپرپیگمانتیشن یک لک تیره یا رنگی ایجاد شده بر اثر التهاب آکنه است.

درمان اسکار آکنه: بهترین درمان اسکار آکنه برای تیرگی پوست با ۴ درصد هیدروکینون و ضدآفتاب است. هیدروکینون یک سفید کننده موضعی است که مستقیما برای لک تیره استفاده می‌شود. ضدآفتاب ضروری است چون قرار گرفتن در معرض آفتاب می‌تواند لک و تیرگی پوست را بدتر کند. درمان‌های دیگر پوست شامل محصولات گلیولیک اسید است که لایه بالایی پوست و نشانه‌های تیره پوست را بر می‌دارد و رتینوئیدها برای افزایش بازسازی سلولی پوست. اینها را می‌توان با عامل روشن کننده هیدروکینون استفاده کرد. ما می‌توانیم همپنین سعی کنیم از لایه برداری شیمیایی اسید گلیکولیک در مطب در دوزهای بالاتر نسبت به نمونه‌‌های خانگی استفاده کنیم. اگر لایه بردارها نتوانستند کاری بکنند، لیزرها معمولا کار بعدی هستند که ما سعی می‌کنیم برای لک و تیرگی پوست استفاده کنیم.

اسکارهای ترکیبی

اسکار آکنه

اکثر مردم چندین اسکار را به صورت ترکیبی دارند. شما ممکن است چند نوع اسکار را داشته باشید که بعضی از آنها قرمز هستند، بقیه آنها بی رنگ هستند و در نهایت یک اسکار آیس پیک نزدیک به یک اسکار بوکسار باشد.

درمان اسکار آکنه: شما باید همه این عوامل را به حساب بیاورید و من همیشه به این افراد توصیه می‌کنم چندین درمان نیاز خواهد بود و حتی پس از گذشت یک تا دو سال ممکن است یک بهبودی ۵۰ درصدی ممکن است به وجود آید. لازم است که بخاطر بسپارید که اسکارهای عمیق یا با قابلیت رویت کم می‌توانند بر عزت نفس فرد تاثیر گذار باشند. دکتر هلمن می‌گوید: این نیازمند صبر و شکیبایی است اما هر اسکاری می‌تواند درمان شود حتی اگر نتایج کامل نباشند. در مورد اسکارهای ترکیبی دکتر لوین از درمانهای چندگانه اسکار از جمله مجموعه‌ای از درمانهایی با لیزرهای ثانویه پیکو همچون «پیکوسور» یا استفاده از لیزر غیرآبلاتیو فراکشنال FRAX 1550. اینها تکنولوژی‌های جدیدتر هستند و زمان خاموشی آنها نسبت به لیزرهای قدیمی کمتر است بنابراین برای من این به این معنی است که من می‌توانم تهاجمی‌تر کار کنم و نتایج را با درمانهای کمتر دریافت کنم. لیزرهای آبلاتیو قدیمی لایه‌های بالایی پوست را بر می‌دارند که مستلزم تخریب قابل توجهی است اما این لیزرهای غیر کاهنده جدید از طریق لایه‌های بالایی پوست عبور می‌کنند تا بدون ایجاد صدمه بافتهای عمیق‌تر را گرم کند تا تشکیل کلاژن را تحریک کند و ظاهر اسکار را صاف کند.

پیشگیری از اسکار آکنه بهترین کار است

پیشگیری از اسکار آکنه

بعضی از ما نسبت به دیگران بیشتر در معرض خطر ایجاد اسکار هستند، اگر چه هیچ راهی برای گفتن اینکه قطعا در چه کسی اسکارهای پس از آکنه بروز می‌کند و در چه کسی نه، وجود ندارد. این اسکارها معمولا پس از التهاب آکنه تمایل به بروز کردن دارند، بخصوص وقتی که در مراحل اولیه و به شدت درمان نشود. خطرات دیگر شامل کندن، فشار دادن یا ترکاندن جوشهاست (اگر هر کاری می‌کنید فقط با مثلث خطر که ناحیه اطراف دهان و بینی و پایین پیشانی است کاری نداشته باشید). ژنتیک نیز می‌تواند نقش داشته باشد. دکتر لوین گفت: آکنه هر چه سریعتر درمان شود، بهتر است. اگر کسی آکنه فعال در سن ۱۳ یا ۱۴ سالگی دارد ما می‌خواهیم در همان زمان آن را درمان کنیم. بعضی از درمانهای اخیر نیز به نگه داشتن آکنه در یک نقطه کمک می‌کند. دکتر ایمبر می‌افزاید: ژل ترمیم کننده رتین را نیز می‌تواند دو بار در روز استفاده کرد که به درمان آکنه فعال و جلوگیری از بروز دوباره آن کمک می‌کند./منبع:مجله قرمز

درباره نویسنده

2116مطلب نوشته است .

۳ Comments on “جای جوش”حفره”اسکار راچگونه ازبین ببریم؟+درمان جوش صورت”

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما