G7نتوانست به اهداف خود برسد+دنیادردست این “حیوانات” اداره می شود!

G7نتوانست به اهداف خود برسد+دنیادردست این

نشست گروه هفت(G7) نتوانست به اهداف خود برسد«ترامپ ناکام شد»

دراجلاسG7چه گذشت؟

سایت تحلیلی نشنال اینترست اخیرا مقاله ای با قلم «نیکلاس گوسدف» منتشر نموده که در آن نویسنده معتقد است.

«نشست (G۷) امسال به علت فقدان اجماع میان اعضاء نتوانسته به اهداف خود برسد»

هر چه زمان بیشتر می گذرد بیشتر آشکار می شود که گروه هفت (G۷) دیگر به عنوان مرکز هماهنگ کننده دموکراسی های پیش رو صنعتی جهان عمل نمی کند. این در حالی است که این گروه همچنان به عنوان محلی برای تعامل جمعی، دوجانبه و بین گروهی  رهبران کشورهای مهم جهان به کار خود ادامه می دهد.

شاید یکی از دلایل این امر شخصیت خشن و تنافض گویی های رئیس جمهور دونالد ترامپ باشد و کاملاً درست است که شخصیت خشن و پرسر و صدای او به عملکرد صحیح نشست در بیاریتز – درست مثل نشست سال قبل در کانادا – کمک نکرد. باید ظرافت دیپلماتیک رئیس جمهور باراک اوباما  را یادآوری کرد که به درک اجلاس های بی نظیر کمک می کرد اما این ظرافت دیپلماتیک نیز امروزه نمی تواند شکاف روزافزون بین اعضا را پر کند. اکنون دو کشور از هفت کشور عضو گروه- ایالات متحده و ژاپن- اعتقاد دارند که اقدامات غرب ظهور چین را به عنوان یک رقیب پرقدرت که به دنبال به چالش کشیدن نظم پس از جنگ سرد- به ویژه در منطقه آسیا و اقیانوسیه – است، تسهیل کرده است. این کشورها بر این باورند که چنین اقداماتی تهدید مستقیمی برای منافع ملی آنها محسوب می شود.

ترامپ

چهار کشور از هفت کشور عضو – ژاپن ، ایتالیا ، فرانسه و آلمان – به دنبال راه هایی برای بهبود روابط با روسیه و یافتن سازش های احتمالی با مسکو در مورد خواسته های آن برای تجدید نظر در نظم  پس از جنگ سرد – درست زمانی که مسکو در  اوراسیا دارای قدرت زیادی است – می باشند.

همه هفت کشور عضو با جنبش های سیاسی در کشورهای خود سر و کار دارند که رقابت اقتصادی با سایر اعضای این گروه را خطری بزرگتر از چالش ایجاد شده در نظم بین المللی توسط «اقتدارگرایان» می دانند.

شاید اگر هیلاری کلینتون رئیس جمهور امریکا بود، بیشتر می توانست نمای وحدت و همکاری را در بیاریتز حفظ کند و قطعا امریکا هنوز عضوی از برجام بود و ورود وزیر امور خارجه ایران جواد ظریف به حاشیه نشست و ورود هیات دولت امریکا به نشست باعث افزایش تنش ها نمی شد. با این وجود شناسایی مسائلی که میان اعضاء گروه هفت وجود دارد، صرف نظر از اینکه چه کسانی در کاخ سفید یا کاخ الیزه حضور دارند، نادیده گرفتن واقعیت است.

  فقدان اجماع کارآمدی که می تواند زمینه ساز اقدام مشترک و هماهنگ بین اعضا باشد، باعث شد این نشست نتواند به اهداف مدنظر خود دست یابد.

ایالات متحده  امریکا علیرغم  احساس شخصی ترامپ،  فشار تحریم ها بر روسیه را افزایش می دهد درست زمانی که اجماع اروپا با تحمیل تحریم های جدید علیه مسکو فاصله گرفته و کشورهای اروپایی در مورد کاهش تحریم ها علیه روسیه و بازگرداندن روابط به قبل از سال ۲۰۱۴ بحث و گفتگو می کنند./۸ شهریور ۱۳۹۸خبرگزاری مهر

توضیحات مدیریت سایت-پیراسته فر:نشریه «نشنال اینترست»(The National Interest)هر ماه دو بار از سوی مرکز نشنال اینترست منتشر می‌شود،این نشریه را اروینگ کریستول  در سال ۱۹۸۵ تأسیس کرد.

کشورهای عضو گروه هفت(G7) در سال ۱۹۷۵ باحضور شش کشور: آلمان،فرانسه، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا و ایالات_متحده_آمریکا تشکیل گردید. بعدها کانادا نیز به این گروه پیوست.

(G7) کشورهای پیشرفته اقتصادی هستند،سران این کشورها برای حل و فصل مشکلات سیاست‌های اقتصادی بین المللی جمع می‌شوند.

در اجلاس گروه هفت (G۷)شهر« بیاریتز»فرانسه این افرادشرکت داشتند ازسران ۷کشور.

۱- امانوئل مکرون(رئیس جمهور فرانسه) میزبان بود

۲- «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا

۳-« آنگلا مرکل » صدراعظم آلمان 

۴- «بوریس جانسون» نخست وزیر بریتانیا (انگلیس)

۵- «شینزو(سیندرو) آبه »نخست وزیر ژاپن 

۶- «جاستین ترودو» نخست وزیر  کانادا

۷- جوژپه کونته(جوزپه کنت) نخست وزیر ایتالیا

ژان کلود یونکر رئیس اتحادیه اروپا

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا که چند روز قبل تحت عمل جراحی کیسه صفرا قرار گرفت، نتوانست در این اجلاس شرکت کند.

G7-Gipfel in Frankreich (Reuters/C. Barria)

در این نشست به مسائلی مانند مبارزه با تبعیض امنیت، تغییرات آب و هوایی، خشونت علیه زنان و برابری جنسیتی، تحولات مربوط به اوکراین، سوریه، ایران و برگزیت پرداخته شد.

چهل و پنجمین اجلاس سران گروه هفت کشور صنعتی موسوم به «جی-۷» با حضور رهبران آمریکا، آلمان، انگلیس، ژاپن، کانادا، ایتالیا و فرانسه در شهر بیاریتز آغاز شد.۲شهریور ۱۳۹۸

نخست وزیر جدید ایتالیا منصوب شد

«سرجو ماتارلا» رئیس جمهوری ایتالیا در۲خرداد۱۳۹۷ «جوزپه کنت»۵۴ساله را به عنوان شصت و پنجمین نخست وزیر ایتالیا منصوب کرد.

جوراب‌ صورتی نخست وزیر کانادا در جلسه رهبران گروه هفت (+عکس)

جاستین ترودو، نخست وزیر  کانادا، با جوراب‌های گل گلی اش.

جوراب لنگه‌به‌لنگه آقای نخست‌وزیر +عکس

انگلامرکل عاشق جورابهای “گُل گُلی”جوزپه کنت شده!

سوژه شدن جوراب‌های نخست‌وزیر کانادا

جاستین ترودو، نخست وزیر  کانادا، در اجلاس G7 بروکسلبلژیک(۶ خرداد ۱۳۹۶) نیز با جوراب‌های لنگه به لنگه‌اش حضورداشت.

(G7) کشورهای پیشرفته اقتصادی هستند،سران این کشورها برای حل و فصل مشکلات سیاست‌های اقتصادی بین المللی جمع می‌شوند.

ترامپ: امیدوارم «کنته» نخست‌وزیر ایتالیا بماند

سال پیش(۱۳۹۷) هم ناکامی ترامپ بود

واکنش‌ها به مخالفت ترامپ با بیانیه پایانی نشست گروه هفت

ترامپ پس از پایان نشست کشورهای صنعتی گروه ۷ رسما امضای خود را از زیر بیانیه پایانی این اجلاس پس گرفت. واکنش اعضای G7 به این اقدام ترامپ آرام بود. سناتور مک‌کین در پیامی مخالفت خود را با این اقدام ترامپ اعلام کرد.

5

واکنش آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، پس از پایان نشست کشورهای صنعتی گروه ۷ و بازگشت به برلین خویشتن‌دارانه بود.

دفتر ریاست جمهوری فرانسه روز یکشنبه با صدور بیانیه ای درباره تکروی و رفتارهای عجیب و غریب رئیس جمهور آمریکا در اجلاس G7 بدون اشاره مستقیم به نام ترامپ، این رفتار را متناقض و ناپایدار خواند

رادیو بین المللی فرانسه، در بیانیه کاخ الیزه آمده است: ‘فرانسه و اروپا از بیانیه ی پایانی جی-۷ قاطعانه حمایت می کنند و امیدوارند که همه ی امضاکنندگان آن نیز از اروپا پیروی کنند. ما در نشست دو روزه ی این اجلاس، متنی را تهیه و امضا کردیم که باید به آن متعهد بمانیم. هر کسی که به این تعهدات پشت کند، فردی است که شخصیتی ناپایدار و متناقض دارد. باید جدی و در شأن ملت‌ خود باشیم. وقتی به مردم قول می دهیم، باید به آن پایبند بمانیم.

بیانیه کاخ الیزه چند ساعت بعد از توئیت غافلگیرکننده ی رئیس جمهور آمریکا منتشر می شود.

دونالد ترامپ بعد از ترک اجلاس G7 شدیداً از جاستین ترودو نخست وزیر کانادا انتقاد کرد و وی را فردی «منقلب » توصیف کرد.

رئیس جمهوری آمریکا قبل از ترک کانادا با لحنی بسیار مثبت از اجلاس صحبت کرده و به خبرنگاران گفته بود که آمریکا از بیانیه گروه پشتیبانی می‌کند اما در هواپیما و در راه سنگاپور دست به توئیت شد و تهدید کرد که آمریکا از بیانیه مشترک نشست خارج می شود.

اجلاس سران G7 دراین دوره با توجه به وضع تحریم های گمرکی فولاد و آلومینیوم در پی تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا علیه متحدان نزدیک واشنگتن، یکی از پر تنش ترین نشست سران دراین دوره به شمار رفت.

رئیس جمهوری آمریکا که زود تر از موعد این اجلاس را به قصد سنگاپور ترک کرد، پس از کنفرانس خبری جاستین ترودو نخست وزیر کانادا که گفته بود تعرفه های آمریکا توهین آمیز بوده و هشدار داد که از اول ژوئیه برابر با ۱۰ تیر تعرفه های سنگین بر کالاهای وارداتی آمریکا وضع خواهد کرد، در توئیتی اعلام کرد که امضا خود را از بیانیه پایان G7 پس خواهد گرفت و در توئیت خود به انتقاد از نخست وزیر کانادا پرداخت.

چهل و چهارمین نشست سران گروه۷(G7) از هشتم تا نهم ژوئن ۲۰۱۸(۱۸ تا ۱۹ خرداد۱۳۹۷) در «لا مالبه» ایالت کبک، کانادا برگزار شد.

یکی از سخنگویان دونالد توسک، رئیس شورای اتحادیه اروپا، نیز در باره بیانیه پایانی (G7) گفت: «ما مفاد این بیانیه را که از طرف همه سران شرکت‌کننده در این نشست امضا شده، می پذیریم و به آن عمل می کنیم.»

11

اثرعصبانیت مکرون روی دست ترامپ

کاخ الیزه در پاریس در بیانیه‌ای خواستار تبعیت از قوانین همکاری بین‌المللی شد. در بیانیه کاخ الیزه که روز یکشنبه (۲۰ خرداد / ۱۰ ژوئن) منتشر شد از جمله آمده است: «همکاری‌های بین‌المللی نباید از فوران خشم و سخنان مخرب تاثیر پذیرند.»

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا نیز همه اتهامات ترامپ به خود را رد کرد. دفتر نخست وزیری کانادا اعلام کرد: «ما به طور متمرکز به نتایج به دست‌آمده در نشست «جی هفت»می پردازیم.

روزنامه آمریکایی “واشنگتن پست” با نگرانی سخنان ترامپ را چیزی بیشتر از یک «خشم کودکانه یا سخنانی برای جلب توجه دیگران» دانسته و از جمله در این باره نوشته است که رئیس جمهوری آمریکا با این اقدام خود “ارزش‌هایی را تضعیف می‌کند که باید گروه هفت را تقویت کند.”

جان مک‌کین، سناتور حزب جمهوری‌خواه آمریکا ، که نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در سال  ۲۰۰۸ میلادی بود، پس از سخنان ترامپ در ترد بیانیه مشترک گروه موسوم به “جی هفت” متشکل از رهبران هفت کشور صنعتی جهان، پیامی به این نشست فرستاد.

مک‌کین در این پیام که برای«متحدان ما» ارسال شده، از جمله نوشته است: «بیشتر اعضای دوحزب بزرگ آمریکا همچنان به اتحادی که مبنایش ارزش های مشترک ۷۰ ساله است، پایبند هستند.» او در ادامه نوشته: «آمریکائیان در کنار شما هستند، اگرچه رئیس جمهوری ما این کار را نمی کند.»

خشم ترامپ

رئیس جمهوری آمریکا صبح شنبه (۹ ژوئن۲۰۱۸/ ۱۹ خرداد۱۳۹۷)، حدود پنج ساعت پیش از پایان نشست مشترک سران هفت کشور صنعتی جهان کانادا را ترک کرد. یکی از علت‌های این اقدام، دیدار ترامپ با رهبر کره شمالی کیم جونگ اون عنوان شده که مطابق برنامه قرار است سه روز بعد در تاریخ ۱۲ ژوئن۲۰۱۸ در سنگاپور انجام شود.

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، پس از پایان اجلاس کشورهای صنعتی گروه ۷ اعلام کرد که تعرفه های جدید آمریکا علیه کانادا و اتحادیه اروپا اهانت‌آمیز هستند و کانادا نیز در واکنش به این اقدام آمریکا سیاست تعیین عوارض گمرکی بر محصولات آمریکایی را از نخستین روز ماه ژوئیه به‌مورد اجرا خواهد گذاشت.

تعیین عوارض گمرکی جدید بر کالاهای ساخت آمریکا در واکنش به سیاست وضع تعرفه‌های گمرکی بر روی آلومینیوم و فولاد از سوی آمریکا صورت گرفته است. همین سخنان جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا بود که خشم ترامپ را برانگیخت.

ترامپ در پست توییتری خود ترودو را متهم به «بی‌صداقتی» کرد و او را فردی ضعیف خواند. این در حالی است که کانادا یکی از نزدیک‌ترین متحدان ایالات متحده آمریکا به شمار می‌رود.

ترامپ در پست توییتری خود نوشت که با عزیمت از اظهارات غلط نخست‌وزیر کانادا در کنفرانس مطبوعاتی‌اش که پس از پایان اجلاس برگزار شد و همچنین با توجه به این نکته که کانادا عوارض گمرکی سنگینی بر محصولات کشاورزان، کارگران و شرکت‌های آمریکایی وضع کرده، آمریکا از بیانیه پایانی حمایت نمی‌کند.

بیانیه‌ای که تایید و بعد تکذیب شد

آمریکا و سایر کشورهای شرکت‌کننده در بیانیه هشت صفحه‌ای پایانی اجلاس کشورهای صنعتی گروه ۷ به رغم اختلاف نظرهای فراوان، مشترکا در آخرین دقایق از بازرگانی آزاد و عادلانه دفاع کردند.

در بیانیه‌ پایانی که امضای ترامپ را نیز بر خود دارد اعلام شده بود که کشورهای صنعتی خواستار کاهش تعرفه‌های گمرکی هستند و برآنند تا از کمک‌های حمایت‌گرایانه خود از محصولات داخلی بکاهند.

نشست بعدی گروه موسوم به “جی هفت” متشکل از رهبران هفت کشور صنعتی جهان قرار است در تابستان سال ۲۰۱۹ در فرانسه برگزار شود./(۲۰خرداد۱۳۹۷)دویچه وله فارسی

***

  اتفاقات  ۴ شهریور ۱۳۹۸  

تصاویر جالب از حاشیه نشست ‌جی۷

گروه جی ۷(G7) از شنبه شب در اقامتگاه تفریحی بیاریتز فراسه آغاز به کار کرد. این اجلاس حاشیه‌های زیادی را در پی داشت که داغ ترین‌ها آن حسادت زنان رهبران بود که در رسانه‌ها سوژه شد.

تصاویر جالب از حاشیه نشست ‌جی۷

پس از پایان اجلاس، سران هفت کشور به همراه همسران‌شان عکس یادگاری در کنار دریاچه معروف این منطقه گرفتند. در این حین محبت دونالد ترامپ گل کرده بود و شروع به خوش و بش با زنان حاضر در این مراسم کرد البته صحنه‌هایی از این خوش و بش از لنز دوربین خبرنگاران پنهان نماند. از طرف دیگر این اتفاق، ملانی ترامپ بانوی اول آمریکا را نیز عصبانی کرد

روبوسی‌های عجیب همسران و سران جی ۷ در حاشیه اجلاس!

 او که مدت‌هاست از رفتارهای سبک و غیراخلاقی ترامپ دلخوشی ندارد در واکنشی به این اقدام همسرش، خوش و بشی متقابل را با جاستین ترودو نخست وزیر کانادا انجام داد تا حسادت زنانه خود را اینگونه نشان دهد و از طرف دیگر حسادت ترامپ را تحریک کند.

تصاویر جالب از حاشیه نشست ‌جی۷

عکس یادگاری سران هفت کشور به همراه همسران‌شان

حسادت‌های زنانه همسران رهبران گروه ۷ سوژه رسانه‌ها شد+

تصاویر جالب از حاشیه نشست ‌جی۷

جهان به دست چه حیواناتی ادراره می شود!

تصویر

روبوسی‌های عجیب همسران و سران جی ۷ در حاشیه اجلاس!

دونالدترامپ ،خانم آنگلا مرکل صدراعظم آلمان رامی بوسد

شوهرمرکل(یواخیم زاور-عینکی)پیدایش نیست که ببینه باترامپ خلوت کرده!

روبوسی‌های عجیب همسران و سران جی ۷ در حاشیه اجلاس!

حسادت‌های زنانه همسران رهبران گروه ۷ سوژه رسانه‌ها شد+تصاویر

تصاویر جالب از حاشیه نشست ‌جی۷

روبوسی‌های عجیب همسران و سران جی ۷ در حاشیه اجلاس!

ترامپ زن مکرون رامیبوسدوزن ترامپ ،مکرون را

روبوسی‌های عجیب همسران و سران جی ۷ در حاشیه اجلاس!

تَحْسَبُهُمْ جَمِیعًا وَقُلُوبُهُمْ شَتَّی ۱۴حشر

تصویر

حسادت‌های زنانه همسران رهبران گروه ۷ سوژه رسانه‌ها شد+

این تصاویر به سرعت در رسانه‌ها پخش شد و تبدیل به یکی از سوژه‌های داغ این اجلاس شد.

مکرون که در محل برگزاری اجلاس سران گروه ۷ در یک نشست خبری صحبت می‌کرد، در پاسخ به سؤالی در مورد اظهارات توهین‌آمیز «ژائیر بولسونارو» رئیس‌جمهور برزیل در مورد همسر رئیس‌جمهور فرانسه، گفت: «واقعا ناراحت‌کننده است. هم برای او و هم برای مردم برزیل.»

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، اظهارنظر رئیس‌جمهور برزیل درباره عکس همسرش را «بسیار بی‌ادبانه» و «مایه تاسف» خواند.به گزارش خبرگزاری فرانسه، یکی از حامیان ژائیر بولسونارو، رئیس‌جمهوری برزیل، در صفحه فیسبوکش عکسی از بریژیت مکرون، همسر رئیس‌جمهوری فرانسه، و میشله بولسونارو منتشر کرد و نوشت: ««اکنون متوجه می‌شوید چرا مکرون این همه بولسونارو را اذیت می‌کند».

تصاویر جالب از حاشیه نشست ‌جی۷

اشاره این فرد به سن همسر رئیس‌جمهوری فرانسه بود. ژائیر بولسونارو ۲۳ سال از امانوئل مکرون ۴۱ ساله پیرتر است، اما همسرش میشل ۲۸ سال از خانم بریژیت، همسر ۶۶ ساله مکرون، جوان‌تر است. پس از انتشار این تصویر، بولسونارو، رئیس‌جمهوری برزیل در در بخش کامنت‌های این پست فیسبوک نوشت: «پسره رو تحقیر نکن،‌ها ها».

دعوای لفظی مکرون و رئیس جمهور برزیل بر سر تمسخر همسر مکرون

این کامنت رئیس‌جمهوری برزیل که تمسخر و تحقیر رئیس‌جمهوری فرانسه و همسرش بود، با واکنش تند مکرون مواجه شد.او در جریان یک نشست خبری گفت: «چه می‌توانم بگویم. او حرف بسیار بی‌ادبانه‌ای به همسرم زده است و این حرف در درجه اول برای وی و در درجه دوم برای مردم برزیل مایه تاسف است».

مکرون گفته است به نظرش زنان برزیل از حرف‌ها و رفتار آقای بولسونارو شرمگین هستند

(تصاویر)

رئیس‌جمهوری فرانسه در این‌باره گفت: معتقدم زنان برزیلی وقتی این صحبت‌های رئیس‌جمهوری شان را بخوانند، بابت آن شرمنده می شوند. فکر می‌کنم باید از رفتار رئیس‌جمهوری خود شرمنده باشند. من برای مردم برزیل احترام بسیار زیادی قائلم و به همین دلیل امیدوارم که در آینده بسیار نزدیک رئیس‌جمهوری داشته باشند که در شأن این جایگاه باشد.

واکنش ماکرون به توهین بولسونارو به همسرش| رئیس جمهور برزیل چه گفته بود؟+عکس

رئیس‌جمهوری برزیل که به ترامپ برزیل یا ترامپ استوائی نیز مشهور است پیشتر چهره «بریژیت ماکرون» همسر رئیس‌جمهوری فرانسه را به سُخره گرفته بود.

ماجرا چه بود؟

یکی از طرفداران رئیس جمهور برزیل در یک اظهارنظر فیسبوکی بریجیت، همسر ۶۶ ساله آقای مکرون را مسخره کرده بود.

همسران روسای جمهوری برزیل و فرانسه اختلاف سنی زیادی با شوهرانشان دارند.

رئیس چمهوربرزیل ۶۵ سال سن دارد زنش  ۳۷

رییس جمهوری فرانسه ۴۲سال سن دارد،زنش ۶۶

و در حالی که همسر رییس جمهوری فرانسه از او ۲۴ سال مُسن‌تر است اما همسر ۳۷ ساله بولسونارو از او ۲۸ سال جوان‌تر است.

دعوای

این کاربر در یک پست فیسبوکی عکس‌هایی از رئیس جمهور فرانسه و همسرش و رئیس جمهور برزیل و همسر ۳۷ ساله‌اش منتشر کرد و با مقایسه همسران این دو نوشت: حالا شما می‌فهمید که چرا مکرون بولسونارو را اذیت می‌کند.

آقای بولسونارو، رئیس جمهور برزیل در تایید این اظهارنظر، خندیده و نوشته: “دیگه تحقیرش نکن،‌ها ها ها”.

آقای مکرون از این اظهارنظر “ابراز تاسف کرد” و آن را «فوق العاده بی ادبانه»خواند.

آقای مکرون روز دوشنبه ۴ شهریور، در یک نشست مطبوعاتی در حاشیه نشست گروه ۷ در بیاریتس فرانسه گفت: “او حرف‌های بسیار گستاخانه و بی ادبانه‌ای درباره همسرم زده است. من برای مردم برزیل خیلی احترام قائل هستم و فقط می‌توانم امیدوار باشم که هر چه زودتر رئیس جمهوری داشته باشند که مناسب این سمت باشد. ”

تمسخر رئیس‌جمهور برزیل به همسر ماکرون

«ژایر بولسونارو »رئیس جمهور برزیل + همسرش

واکنش ماکرون به توهین بولسونارو به همسرش

بی بی سی نیز در همین باره نوشته است: نحوه برخورد رئیس جمهور برزیل با یک اظهارنظر توهین آمیز درباره همسر آقای مکرون، باعث بالا گرفتن دعوای لفظی شد که در چند روز گذشته بر سر آتش‌سوزی جنگل‌های آمازون میان روسای جمهور دو کشور به راه افتاده است.

در پی آتش‌سوزی‌های بی‌سابقه اخیر جنگل‌های آمازون، آقای مکرون این حادثه را یک “بحران بین المللی” خواند و در توییتر از اقدامات ضد محیط زیستی رئیس جمهوری برزیل انتقاد کرده بود و نوشته بود که ژائیر بولسونارو رئیس جمهور برزیل درباره موضعش در قبال گرم شدن آب و هوای زمین دروغ گفته و کوتاهی کرده است.

در مقابل رئیس جمهور برزیل «بولسونارو» مکرون را متهم کرده است که با برزیل مانند «یک مستعمره رفتار می‌کند نه یک سرزمین مستقل.»

رئیس جمهور برزیل« بولسونارو» افسر سابق ارتش که دونالد ترامپ را الگوی خود می‌داند با وعده برقراری “نظم و قانون” به قدرت رسید. او به عنوان فردی نژاد‌پرست، همجنس‌گرا ستیز و زن‌ستیز شهرت دارد.

اظهارنظر‌های او بر علیه زنان، سیاه پوستان و اقلیت‌های جنسی انتقاد‌های زیادی برانگیخته است.

«من حتی به تو تجاوز هم نخواهم کرد»، چون لیاقتش را نداری!

یکی از بدترین اظهارات او مربوط به بحثی در پارلمان برزیل در سال ۲۰۱۴ است که به یک نماینده زن چپ گرای پارلمان برزیل گفته بود:

من حتی به تو تجاوز هم نخواهم کرد، چون لیاقتش را نداری.(تورونمیکُنم!)

یک اظهار نظر دیگر او هم که خشم بسیاری را برانگیخت مربوط به دخترش بوده است. او در یک مناسبت عمومی در آوریل ۲۰۱۷ گفته بود: من ۵ فرزند دارم. چهار تای آن‌ها پسر هستند و سر پنجمی ضعیف شدم و دختر شد.

صادرات کشورهای برتر

صادرات امریکا (نفت،دارو،بوئینگ،گندم وذرت وسویا،فیلمهای هالیوودی…) ومهمترازاین کالاها«دلار»است

صادرات کالا و خدمات از آمریکا  درسال ۲۰۱۸به  ۱۵۰ میلیارد دلاررسید

نیویورک تایمز، نفت، دارو، فیلم‌های هالیوودی و یا هواپیماهای بوئینگ هیچ کدام سودآورترین قلم صادراتی آمریکا نیستند. در حقیقت این دلار است که سودآورترین صادرات آمریکا را تشکیل می‌دهد. سال گذشته آمریکا ۶۵.۳ میلیارد دلار اسکناس به کشورهای جهان صادر کرد که بیش‌تر آن به شکل اسکناس ۱۰۰ دلاری بود.

چاپ دلار برای آمریکا یک تجارت بسیار سودآور است به گونه‌ای که دولت آمریکا برای تولید هر اسکناس ۱۰۰ دلاری تنها ۱۴ سنت هزینه می‌کند. تا پایان سال ۲۰۱۸، حدود ۷۷۴ میلیارد دلار اسکناس توسط اتباع غیر آمریکایی در سراسر جهان نگه داری شده است./ایسنا،اسفند ۱۳۹۷

۳۴ درصد از بازار تسلیحات جهان دست امریکاست.

در گزارش موسسه بینالمللی تحقیقات صلح استکهلم “سیپری” خرید و فروش تسلیحات در بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ بررسی شده است.

طبق این گزارش، ایالات متحده آمریکا ۳۴ درصد از بازار تسلیحات را در دست دارد و با این حساب بزرگ‌ترین فروشنده و صادرکننده تسلیحات در جهان است.

امریکا در طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ میزان فروش تسلیحات خود را در مقایسه با پنج سال پیش از آن ۲۵ درصد افزایش داده و به مجموعا ۹۸ کشور جهان سلاح فروخته و صادر کرده است.

«دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا در سفری که سال گذشته به عربستان سعودی داشت بزرگترین قراداد تسلیحاتی در تاریخ آمریکا را به میزان ۱۱۰ میلیارد دلار با مقامات عربستانی به امضاء رساند.

مقام برتر صادرات محصولات کشاورزی 

صادرات در میلیارد دلار

کشور صادرکننده

۱۱۸.۳

ایالت متحده امریکا

۷۹

هلند

۷۰.۸

آلمان

۶۸

فرانسه

۵۵.۴

برزیل

 بیشترین صادرات محصولات کشاورزی بزرگترین کشورصادرکننده

ارزش صادرات به میلیارد دلار

کشور صادرکننده

محصول صادر شده

۹.۱

آمریکا

ذرت

۶.۶

چین

ماهی

۱۰.۴

اندونزی

روغن پالم

۶

تایلند

برنج

۱۶.۵

آمریکا

سویا

۵.۴

آمریکا

گندم

 شهریور ۱۳۹۸خبرآنلاین

این حیوانات هم دیدنی اند!

رفتار گستاخانه ترامپ با ملکه انگلیس + ویدئو

رئیس جمهور امریکا که در انگلیس به سر می‌برد، شب گذشته حین حضور در ضیافت ملکه الیزابت دوم در کاخ باکینگهام، با پیروی از قوانین خود، پروتکل مخصوص دیدار با ملکه را نقض کرد.
ماجرا از آنجا شروع شد که ترامپ در این مراسم ملکه انگلیس را «زن بزرگی» توصیف کرد و در حالی که کنار او ایستاده بود، همزمان با دست به آرامی بر پشت ملکه زد.
بر اساس پروتکل سلطنتی انگلیس، دست زدن به ملکه علی‌الخصوص در مراسم‌های رسمی رفتاری گستاخانه شمرده می‌شود.

رئیس جمهوری آمریکا به جای رعایت تشریفات سلطنتی انگلیس و تعظیم در مقابل ملکه، الیزابت دوم را پشت سرش جا گذاشت.۱۳ خرداد ۱۳۹۸

ترامپ ملکه انگلیس را پشت سرش جا گذاشت+ فیلم و عکس

دیدار روز (جمعه۲۲ تیر ۱۳۹۷) رئیس جمهوری آمریکا با ملکه انگلیس۲۲ تیر ۱۳۹۷

پای انگلیس روی کاخ فرانسه

بوریس جانسون پایش را روی میز امانوئل ماکرون گذاشت

پاروی میزمکرون بوریس جانسون در دیدار با امانوئل مکرون، نخست وزیر فرانسه، در زمان حضور خبرنگاران در یکی از اتاق‌های کاخ الیزه با آن‌ها شوخی می‌کند و برای مدت کوتاهی پای خود را روی یکی از میز‌ها دراز کرد.

جانسون - مکرون

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا در زمان ملاقات با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، پای خود را روی میز کوچک یکی از دفاتر کاخ الیزه گذاشت۰۱ شهریور ۱۳۹۸

رقص شمشیر رئیس جمهورامریکادرعربستان -باپادشاه عربستان-ملک سلمان۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

رقص سنتی «العرضه النجدیه» که در عربستان همان«العرضه» نیز خوانده می‌شود عبارت است از رقصی سنتی گروهی که در مراسم‌ها، جشن‌ها و اعیاد برگزار می‌شود

و ابیات و سرودهای مشخصی در آن خوانده می‌شود در این رقص با شمشیر حرکت‌های مشخصی انجام می‌شود و در آن انواع طبل‌ها استفاده شده و کسانی که در این رقص مشارکت دارند لباس‌های خاصی می‌پوشند.

قرارداد ۴۶۰ میلیارد دلاری تسلیحاتی آمریکا و عربستان

مدیریت سایت-پیراسته فر:بعدازبستن قرارداد ۴۶۰ میلیارد دلاری رقص می چسبد!

 فیلم/ مدال آل‌سعود برای ترامپ

وبعداز«گاودوشی»

به گزارش«سی اِس اِن بی سی(CSNBC)»، کاخ سفید اعلام کرد که در جریان سفر  دونالد ترامپ به عربستان سعودی قراردادی به ارزش حدوداً ۱۱۰ میلیارد دلار با این کشور به امضاء رسانده است.

این توافق  که بخشی از آن به ارزش ۳۵۰ میلیارد دلار است برای مدت ۱۰ سال بوده و بخش ۱۱۰ میلیارد دلاری آن به صورت آنی و در جریان همین سفر عملیاتی خواهد شد؛ توسط کاخ سفید با عبارت «توسعه چشمگیر روابط امنیتی» میان دو کشور مورد تقدیر و ستایش قرار گرفته است۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

***

پوتین و نتانیاهو

ولادیمیر پوتین(رئیس جمهور روسیه)+  بنیامین نتانیاهو،(نخست‌وزیر رژیم اسرائیل)

درباره نویسنده

2116مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما