درخواست تعلیق پارلمان انگلیس “برگزیت”واکنش ها

درخواست تعلیق پارلمان انگلیس
پارلمان انگلیس سه‌شنبه(۱۹ شهریور ۱۳۹۸) به درخواست دولت تا ۱۴ اکتبر تعطیل شد.

بحران درانگلیس«طاعون »برگزیت.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:تاکنون(یکشنبه، ۱۷ شهریور ۱۳۹۸) وزیران:«جو جانسون»، وزیر امور حمل و نقل انگلیس+«امبر راد» وزیر کار و امور بازنشستگی+بوریس جانسون»وزیرامورخارجه انگلیس(نخست وزیرفعلی انگلیس)+«دیوید دیویس» وزیر برگزیت،دومینیک راب، شیلش وارا و استر مک وی؛ وزرای امور «برگزیت» و شیلش وارا، امور ایرلند شمالی و کار و امور بازنشستگی انگلستان،«جرمی هانت» وزیر امور خارجه انگلیس دراعتراض به برگزیت استعفاداده اند «ترزامی»هم قربانی «برگزیت شد،نخست وزیرقبلی هم قربانی شده بود..واتفاقات دیگر که درادامه می خوانید.

بحران در کابینه جانسون؛ یک وزیر دیگر استعفا داد

جانسون درکناروزیرمستعفی«امبر راد» وزیر کار و امور بازنشستگی

«بوریس جانسون»نخست وزیر بریتانیا روز چهارشنبه از «ملکه »این کشور درخواست کرد تا با تعلیق فعالیت پارلمان تا روز ۱۴ اکتبر (۲۲ مهر ۱۳۹۸) است. موافقت کند.

پارلمان انگلیس امروز، سه‌شنبه(۱۹ شهریور ۱۳۹۸) به درخواست دولت تا ۱۴ اکتبر تعطیل شد.

جرمی کوربین:: «این شرم‌آور است. پارلمان باید دایر باشد و دولت را زیر نظر داشته باشد». او علت این تعطیلی را «فرار نخست‌وزیر از پاسخگویی» خواند.

طبق رأی دادگاه عالی بریتانیا، به تعطیلی کشاندن پارلمان توسط «بوریس جانسون» نخست‌وزیر این کشور، امری قانونی تلقی می‌شود.

به نوشته روزنامه «گاردین»‌، این رأی که توسط سه تن از قضات عالی‌رتبه انگلیس و ولز صادر شد بیان می‌کند تصمیم دولت برای تعطیل کردن پارلمان به مدت پنج هفته که پس از مشورت با ملکه صورت گرفته شد، مغایر قانون نیست.

پیش‌تر نیز در همین هفته یک دادگاه در اسکاتلند شکایت ۷۵ نماینده پارلمان علیه این اقدام جانسون را رد کرد و تعطیلی پارلمان توسط نخست‌وزیر را اختیاری قانونی اعلام کرد./۱۵ شهریور ۱۳۹۸فارس

تعطیلی پارلمان انگلیس غیرقانونی اعلام شد

در پی شکل‌گیری ائتلاف احزاب مخالف دولت برای جلوگیری از اجرای طرح خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا، بوریس جانسون در تلاش است تا فعالیت پارلمان این کشور را در فاصله باقیمانده تا پایان مهلت خروج این کشور از اتحادیه اروپا به حداقل ممکن برساند.

آقای جانسون روز چهارشنبه(۳۰مرداد ۱۳۹۸) با تاکید بر خواست خود برای تعلیق فعالیت پارلمان از طرح درخواست خود با ملکه بریتانیا خبر داد.

کوربین ارزیابی دولت انگلیس از حمله به نفتکش‌ها را زیر سئوال برد

در همین حال« جرمی کوربن» رهبر حزب کارگر روز سه‌شنبه اعلام کرد که احزاب مخالف دولت اعم از کارگر، ملی اسکاتلند، لیبرال دموکرات‌ها، حزب سبز و گروه نمایندگان مستقل برای جلوگیری از خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا به توافق رسیده‌اند و قصد دارند با تصویب قانون یا استیضاح دولت مانع از اجرای طرح برکسیت بدون توافق شوند.

ملکه انگلیس درخواست جانسون برای تعلیق پارلمان را تأیید کرد

تعطیلات تابستانی پارلمان بریتانیا هفته آینده به اتمام می‌رسد و نمایندگان مخالف دولت برای تغییر مسیر برکسیت تنها تا ۳۱ اکتبر(پنج شنبه، ۹ آبان ۱۳۹۸) زمان دارند.

با این حال نخست وزیر بریتانیا که وعده داده کشورش را با یا بدون توافق تا ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج کند، به دنبال جلب نظر مساعد ملکه بریتانیا برای تعلیق فعالیت پارلمان تا ۱۴ اکتبر(دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸) است.

بهانه آقای جانسون برای ارائه این طرح، کمک به احزاب بریتانیا برای برگزاری بی‌دغدغه کنگره‌های سالانه آنها عنوان شده است.

نخست وزیر بریتانیا روز سه‌شنبه نیز به رئیس کمیسیون اروپا گفته بود که در صورت عدم بررسی مجدد پرونده خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و لغو پشتوانه مرزی ایرلند چشم‌اندازی برای توافق وجود ندارد.

در مقابل رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا تاکید کرد که اتحادیه اروپا تمام اقدامات لازم را برای ممانعت از خروج نامنظم و پرهزینه بریتانیا از اتحادیه اروپا انجام خواهد داد./«پارسینه» به نقل از یورونیوز.

***

تظاهرات هزاران نفری علیه تعلیق پارلمان.

جانسون رویای انگلیسی را آشفته کرد

جانسون رویای انگلیسی را آشفته کرد

بیش از یک میلیون انگلیسی با امضای تومار و هزاران نفر با حضور در خیابان‌های بریتانیا اعتراضات گسترده‌ای را علیه طرح «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس برای تعلیق موقت فعالیت پارلمان سازماندهی کردند و برای حفظ دموکراسی خود فریاد زدند.

جرقه اعتراضات را جانسون زد، وقتی که طرح بستن دهان منتقدان در پارلمان را روی میز ملکه «الیزابت دوم» گذاشت.

او روز چهارشنبه به کاخ باکینگهام رفت و از ملکه خواست با درخواست وی برای تعلیق فعالیت پارلمان در بازه زمانی ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور ماه) تا ۱۴ اکتبر (۲۲ مهر) موافقت کند. ملکه نیز بر خواسته او مهر تایید زد.
تعلیق فعالیت پارلمان زمانی پایان می‌یابد که دو هفته بعد روز خروج انگلیس از اتحادیه اروپا فرا می‌رسد. دسته‌ای از نمایندگان امیدوارند لندن و بروکسل در مورد مسائل مهم به توافق دست پیدا کنند و پس از آن جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا را رسمیت ببخشند.

تعظیم «ترزا می» نخست‌وزیر (پیشین) انگلیس به ملکه

عدول از قانون اساسی
جانسون از جمله افرادی است که خود را برای خروج بدون توافق آماده می‌کند. منتقدان نخست‌وزیر انگلیس این اقدام را تلاشی برای جلوگیری از بحث و تبادل‌نظر در خصوص آینده لندن بعد از برگزیت و ضربه به دموکراسی تلقی کرده‌اند، آنهم در نهادی که انگلیسی ها آن را یکی از مراکز تبلور دموکراسی غربی می‌دانند.
«جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر که در قامت اپوزیسیون فعالیت می‌کند، اقدام جانسون را «تهدیدی علیه دموکراسی» نامید. «جان برکو» رئیس مجلس عوام نیز در مصاحبه با بی. بی. سی نظر کوربین را تایید کرد و تعلیق فعالیت پارلمان را از «عدول از قانون اساسی» توصیف کرد.
ساعاتی بعد از ارائه درخواست جانسون به ملکه صدها هزار انگلیسی به شیوه‌های گوناگون مخالفت خود را با این طرح بیان کردند.

گروه زیادی از انگلیسی‌ها در مراکز اصلی شهرها دست به تظاهرات زدند و بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر با امضای توماری که یک روز قبل روی تارنمای پارلمان قرار گرفته بود، خواهان جلوگیری از تعلیق فعالیت این نهاد شدند.

دعوت به امضای تومار
نمایندگان طرفدار ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا از هواداران خود خواستند تا این تومار را امضا کنند. تومارهایی که بیش از ۱۰۰ هزار امضا دارند در پارلمان به بحث گذاشته خواهد شد. اینک باید دید آیا پارلمان می‌تواند با پشتوانه توماری که بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار امضا دارد از تعلیق موقت فعالیت خود جلوگیری کند یا در مقابل جانسون شکست خواهد خورد.
لندن، منچستر، ادینبورگ، کاردیف، بیرمنگام، لیورپول، بریستول، کمبریج، برایتون، دورهام، میلتون کینز و چستر از جمله شهرهایی مهمی بودند که صحنه تظاهرات خیابانی مخالفان جانسون شد. هزاران معترض لندنی در «کامنز گرین» محل ساختمان پارلمان تظاهرات خود را آغاز کرده و خود را به «داونینگ استریت» مقر نخست‌وزیری رساندند.

مقاومت در برابر «کودتا»
تظاهرات‌کنندگان اقدام جانسون را کودتا خوانده و شعار دادند: «دموکراسی ما را نجات بدهید، کودتا را متوقف کنید.» آنها همچنین با سر دادن شعار «هیچ کسی به بوریس رای نداده است» خواستار کناره‌گیری وی از نخست‌وزیری شدند.
روزنامه گاردین گزارش داد، «املیا وومک» معاون رهبر حزب سبز انگلیس یکی از حاضران در تظاهرات بود. او گفت: ما اینجا هستیم تا در مقابل کودتای جانسون بایستیم. ما یک دموکراسی پارلمانی داریم و با تعلیق پارلمان، مردم از حقوق دموکرات خود محروم می‌شوند.
وی افزود: ما انتظار این اقدام را داشتیم اما تصور نمی‌کردیم که جانسون آن را عملی کرده و چنین حرکت بی‌رحمانه‌ای بکند.
شهروندان نیز از منظر خود و با اهداف گوناگون علیه نخست‌وزیر دست به تظاهرات زدند. «جین کین» شهروند ۵۴ ساله انگلیسی در که در اعتراض خیابانی حاضر بود، به گاردین گفت که سابقه فعالیت سیاسی ندارد اما به عنوان کسی که سابقه بیماری سرطان دارد، نگران است که برگزیت بدون توافق در تامین دارو برای انگلیسی‌ها مشکل ایجاد کند.
«مایکل چسوم» یکی از سازمان دهندگان جنبش «اروپایی دیگر امکان‌پذیر است»

در مورد حضور معترضان اظهار داشت: تظاهرات امروز بسیار گسترده و فراتر از انتظار بود. ظرف چهار ساعت هزاران نفر به ما ملحق شدند. ما نمی‌توانیم برای حفظ دموکراسی فقط به قوه قضائیه و پارلمان متکی باشیم. ما به جنبش توده‌های معترض و نافرمانی مدنی نیاز داریم.
«اندرو لیک» جوان ۲۳ ساله انگلیسی یکی از هزاران نفری بود که به این جنبش پیوست. او گفت: آیا این دموکراسی است؟

من امروز برای نجات دموکراسی آمده‌ام.
«اما کوپر» ۲۸ ساله نیز اظهار داشت: احساس پوچی مطلق می‌کنم. مدتهای زیادی بود که در هیچ تظاهراتی شرکت نکرده بودم. اتفاقی که در این کشور افتاده و چرخش کشورها به جناح راست واقعا نگران‌کننده است. به نظر من، برگزیت همان بیگانه‌هراسی در مقیاس بزرگ‌تر است.
در منچستر نیز صدها نفر در «میدان آلبرت» جمع شدند. آنها در همبستگی با جنبش معترضان هنگ‌کنگی چتر در دست داشتند و شعار می‌دانند: «کودتا را متوقف کنید و از دموکراسی حمایت کنید.» «اما» معترض ۲۶ ساله گفت: عصبانی و شوکه هستم زیرا نگرانم خوابمان برده و دموکراسی نابود شود.

تعلیق پارلمان بریتانیا؛ آیا هنوز می‌‌توان برکسیت را متوقف کرد؟

همدستی ملکه و جانسون
«تالولا» شهروند ۱۷ ساله انگلیسی هم تاکید کرد: «این کاملا مسخره است. چهره دموکراسی در حال تخریب است.» یک انگلیسی ۱۸ ساله سخنانی بر زبان راند که نشان می‌دهد معترضان فقط جانسون را عامل لطمه زدن به دموکراسی نمی‌دانند بلکه ملکه انگلیس نیز نزد آنها دیگر ارج و احترام سابق را ندارد و در این جرم سهیم است. او گفت: این بیهودگی و پوچی است. وقتی متن ملکه [در تایید درخواست جانسون] را دیدم فکر کردم شوخی است. اما متاسفانه این لطیفه نیست./۷ شهریور ۱۳۹۸ایرنا

***

اعتراضات خیابانی به تعلیق پارلمان 

ده‌ها هزار نفر از مردم انگلیس، روز شنبه(۹ شهریور ۱۳۹۸) در شهرهای مختلف این کشور به خیابان‌ها آمدند تا اعتراض خود را نسبت به تلاش «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس جهت تعلیق پارلمان، اعلام کنند.

به نوشته پایگاه اینترنتی «بی‌بی‌سی»، مردم در شهرهای مختلف انگلیس از جمله «منچستر»، «لیدز»، «یورک»، «بلفاست» و «لندن» فریاد زدند: «بوریس جانسون، شرمت باد».

تظاهرات روز شنبه(۹ شهریور ۱۳۹۸) قرار است در بیش از ۳۰ شهر انگلیس مانند «ادینبورگ»‌، «کمبریج»، «اکستر»، «ناتینگهام»، «گلاسکو» و «بیرمنگهام» نیز آغاز شود.

در شهر «آکسفورد»‌، مردم معترض، مقابل دانشگاهی که جانسون در آن تحصیل کرده است تجمع یافتند و فریاد زدند: «کودتا را متوقف کنید».

تعلیق پارلمان کاری کاملاً صحیح  است

ساجد جاوید

«ساجد جاوید» وزیر خزانه‌داری انگلیس در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی گفت: «در این زمان از سال بسیار عادی است که پارلمان در تعطیلی موقت باشد. تعلیق پارلمان کاری کاملاً صحیح و مقتضی است».

با این حال «اووِن جونز» خبرنگار و فعال سیاسی که قرار است در تظاهرات لندن سخنرانی کند گفت: «مسئله دفاع از دموکراسی است».

جونز گفت: «ما نخست‌وزیری انتخاب نشده داریم که می‌خواهد [پارلمان متعلق به] نمایندگان منتخب مردم بریتانیا را تعطیل کند که قرار است بزرگ‌ترین تحول از زمان پایان جنگ [جهانی] را بررسی کنند».

این خبرنگار انگلیسی افزود: «معتقدم مردمی که به ماندن یا ترک [اتحادیه اروپا] رأی داده‌اند هردو باید امروز خیابان‌ها را پر کنند. هیچ‌کس به برگزیت بدون توافق رأی نداده است».

چهارشنبه هفته گذشته «الیزابت دوم» ملکه انگلیس درخواست جانسون برای تعلیق پارلمان این کشور تا ۱۴ اکتبر (۲۲ مهر) را تأیید کرد.

این اقدام، راه را برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون توافق دو طرف درباره برگزیت باز خواهد گذاشت چرا که در این صورت قانونگذاران انگلیسی برای تصویب هرگونه مصوبه که دولت جانسون را از خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا بازمی‌دارد، زمان کافی نخواهند داشت.

۳۱ اکتبر (نهم آبان ۱۳۹۸) مهلت انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا با و یا بدون توافق فرا خواهد رسید و جانسون تأکید کرده که تا این زمان، کشورش را از اتحادیه اروپا با توافق و یا بدون توافق خارج خواهد کرد.

احزاب مخالف دولت این کشور نیز در تلاشند  مانع وقوع برگزیت بدون توافق (خروج از اتحادیه اروپا بدون توافق) شوند؛ از همین رو این احزاب روز سه شنبه با صدور بیانیه‌ای مشترک موافقت خود در ممانعت از برگزیت بدون توافق را اعلام کردند.

طبق نتایج نظرسنجی «یوگاو» که روز چهارشنبه منتشر شد، ۴۷ درصد از شرکت‌کنندگان تعلیق پارلمان را غیرقابل قبول دانستند.

تحلیلگران بر این باورند در صورتی که انگلیس بدون تصویب توافق از اتحادیه اروپا خارج شود، با شوک اقتصادی و سیاسی شدیدی مواجه خواهد شد.

فعالان محیط زیست برای دقایقی مسیر خودروی بوریس جانسون را بستند


تجمع هزاران نفری در مرکز لندن


تظاهرات در شهر ناتینگهام


تظاهرات در شهر یورک


تظاهرات در منطقه وست‌مینیستر لندن


پرچم اتحادیه اروپا در دستان معترضان انگلیسی/منبع خبراعتراضات روزشنبه:خبرگزاری فارس

***

بحران درانگلیس 

«جو جانسون»، وزیر امور حمل و نقل انگلیس روز جمعه اعلام کرد به دلیل طرح پیشنهادی دولت این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) از کابینه جدا می‌شود.

عضو کابینه انگلیس به دلیل اختلاف بر سر برگزیت استعفا کرد

او در بیانیه‌ای نوشته است: «برگزیت کشور را دچار تفرقه کرده است. میان احزاب سیاسی، تفرقه ایجاد کرده و خانواده‌ها را هم دچار اختلاف کرده است.»

جانسون نوشته با وجود اینکه در همه‌پرسی برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به ماندن در این اتحادیه رأی داده، مجدانه خواستار آن بوده که دولت طرح خروج را اجرا کند.

«جو جانسون» گفت: «برگزیت» کشور را دچار تفرقه کرده و خواستار برگزاری مجدد همه‌پرسی خروج از اتحادیه اروپا شد.

استعفای وزیر حمل و نقل انگلیس در اعتراض به نخست وزیر
او که برادر بوریس جانسون وزیر امور خارجه مستعفی انگلیس است، با بیان اینکه واقعیت برگزیت از آنچه وعده داده ‌شده فاصله دارد، افزود: بایستی به افکار عمومی فرصت تصمیم‌گیری داد؛ اینکه آیا با برگزیت و توافقی که در برابر آن‌ها است موافق‌اند؟
جانسون در حالی از سمت خود کناره‌گیری کرده که دیروز تارنمای نشریه تایمز انگلیس از احتمال دستیابی به توافق خروج از اتحادیه اروپا در روز سه‌شنبه آینده خبر داد و نوشت که بر اساس جدول اولیه زمان‌بندی، کابینه دولت دوشنبه آینده برای بررسی جزئیات این توافق تشکیل جلسه می‌دهد.

وزیر کار و امور بازنشستگی انگلیس در میان تنش‌ها و بحرانی که نخست‌وزیر این کشور پیرامون خروج از اتحادیه اروپا با آن روبرو است، از سمت خود و حزب محافظه کار کناره گیری کرد./۱۸ آبان ۱۳۹۷باشگاه خبرنگاران

روزنامه گاردین بامداد یکشنبه(۱۷ شهریور ۱۳۹۸) گزارش داد «امبر راد» وزیر کار و امور بازنشستگی «دولت بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس در اعتراض به سوء مدیریت خروج این کشور از اتحادیه اروپا توسط جانسون، از سمت خود کناره‌گیری کرد.

وزیر کار انگلیس استعفا کرد

«راد» همچنین اعلام کرد که از حزب محافظه‌کار نیز کناره‌گیری کرده است؛ این بدان معنیست که راد از این پس به عنوان نماینده‌ای مستقل در مجلس عوام انگلیس فعالیت خواهد کرد.

«بوریس جانسون» هفته گذشته ۲۱ تن از نمایندگان حزب محافظه‌کار در مجلس عوام را که برخلاف سیاست‌های حزب به پیشبرد طرح ممنوعیت برگزیت بدون توافق رای داده بودند، از این حزب اخراج کرد.

«جانسون» مصمم است که انگلیس چه با توافق و چه بدون توافق باید در ۳۱ اکتبر (۹ آبان) از اتحادیه اروپا خارج شود.

وی وعده داده که هرگز تاریخ برگزیت را به بعد از ۳۱ اکتبر موکول نمی‌کند.

این در حالیست که مجلس اعیان انگلیس روز گذشته(جمعه) لایحه‌ای را با هدف جلوگیری از برگزیت بدون توافق در اواخر ماه نوامبر (اوایل آذر ماه) و موظف کردن نخست وزیر به تلاش برای تاخیر در خروج این کشور از اتحادیه اروپا تصویب کرد.

این مصوبه، جانسون را موظف می کند تا از اتحادیه اروپا بخواهد که عضویت لندن در این اتحادیه را سه ماه دیگر تمدید کند.

البته این درخواست مشروط به آن است که پارلمان برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تا ۱۹ اکتبر (۲۷ مهر) به توافقی دست پیدا نکند یا با خروج بدون توافق مخالفت کند.

انتظار می‌رود ملکه الیزابت روز دوشنبه این مصوبه را امضا کند.

در همین حال، پیشنهاد نخست وزیر انگلیس برای برگزاری زودهنگام انتخابات سراسری در این کشور، رای کافی در مجلس عوام را نیاورده است.

نمایندگان مجلس عوام انگلیس به درخواست جانسون برای برگزاری پیش از موعد انتخابات سراسری رای دادند، اما این درخواست رای کافی نیاورد،در حالیکه این طرح برای تصویب نیاز به رای دو سوم کل نمایندگان مجلس عوام داشت، ۲۹۸ نفر رای موافق و ۵۶ تن رای مخالف دادند و دیگر صاحبان ۶۵۰ کرسی این مجلس در این رای‌گیری شرکت نکردند./۱۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ایرنا

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:«بوریس جانسون»وزیرامورخارجه انگلیس(نخست وزیرفعلی انگلیس)هم ازمعترضان برگزیت است ودراعتراض به تصمیم نخست وزیروقت(ترزای می)استعفاداد،همزمان با«دیوید دیویس »در۱۸تیر۱۳۹۷

«دیوید دیویس» وزیر برگزیت(برکسیت)انگلیس (همچون بوریس جانسون)در اعتراض به طرح نخست وزیر از سمت خود کناره گیری کردند.درزمان نخست وزیری خانم «ترزا می»

وزیر برگزیت انگلیس استعفا کرد

«دیوید دیویس »در متن استعفای خود آورده است که طی یک سال گذشته با مجموعه ای از سیاست های دولت انگلیس درباره خروج از اتحادیه اروپا مخالفت بوده، اما تسلیم تصمیم جمعی بوده است . وی با یادآوری این مطلب که یکی از وعده های اصلی حزب محافظه کار در انتخابات پارلمانی، خروج از بازار مشترک و اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا بوده، تصریح کرد که با طرح پیشنهادی روز جمعه، تحقق این امر دور از انتظار به نظر می رسد.
دیویس افزود: روند کنونی سیاست برگزیت در بهترین حالت ما را در موقعیت ضعیفی برای مذاکره قرار می دهد و توهم کنترل تحولات از سوی پارلمان را محقق می سازد.
نخست وزیر انگلیس نیز در پاسخ، استعفای او را پذیرفت و در نامه ای با دلخوری عنوان کرد که او درست زمانی استعفا داده است که این کشور کمتر از ۸ ماه دیگر رسما از اتحادیه اروپا جدا می شود.

ضمناً «برگزیت»قربانیان  دیگری هم گرفته است:

«دومینیک راب» گفت: متاسفم که باید اعلام کنم که بعد از جلسه روز گذشته کابینه در مورد توافق برگزیت باید از سمتم کناره گیری کنم.»

«دومینیک راب » پس از استعفای دیوید دیویس از سمت وزارت برگزیت به این مقام منصوب شده بود

«بوریس جانسون»، نخست‌وزیر انگلیس، درهمان روز استعفای هانت، «دومینیک راب» را به عنوان وزیر خارجه جدید این کشور  منصوب کرد.

«راب» که ۴۵ ساله است، قبلاً وزیر امور برگزیت بوده است. این سیاستمدار محافظه‌کار از سال ۲۰۱۰ عضو پارلمان انگلیس بوده و یکی از حامیان «برگزیت سخت» یا خروج بدون توافق از این اتحادیه است.

وزیر امور خارجه انگلیس استعفا کرد/ انتصاب دومینیک راب به عنوان وزیر خارجه جدید

«جرمی هانت» وزیر امور خارجه انگلیس چهارشنبه۲ مرداد ۱۳۹۸۳۹۸ با انتشار پیامی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر، از استعفای خود خبر داد.

«سوئلا براورمن»، وزیر مشاور در امور برگزیت نیز از سمت خود استعفاء داد.

«شیلش وارا» وزیر امور ایرلند شمالی در دولت بریتانیا نیز از سمت خود کناره گیری کرده است.

«استر مک وی» وزیر کار و بازنشستگی در دولت ترزا می نیز پیش از ظهر چهارشنبه(۲۳ آبان ۱۳۹۷) از سمت خود کناره‌گیری کرد.


«سوئلا براورمن»، وزیر مشاور در امور برگزیت نیز از سمت خود استعفاء داد.

«شیلش وارا» وزیر امور ایرلند شمالی در دولت بریتانیا نیز از سمت خود کناره گیری کرده است.

«استر مک وی» وزیر کار و بازنشستگی در دولت ترزا می نیز پیش از ظهر چهارشنبه(۲۳ آبان ۱۳۹۷) از سمت خود کناره‌گیری کرد.

برگزیت

این

جانسون پارلمان بریتانیا را پیش از برگزیت تعلیق می‌کند

رفتارگُستاخانه ترامپ باملکه انگلیس

رفتار گستاخانه ترامپ با ملکه انگلیس + ویدئو

رئیس جمهور امریکا که در انگلیس به سر می‌برد، شب گذشته حین حضور در ضیافت ملکه الیزابت دوم در کاخ باکینگهام، با پیروی از قوانین خود، پروتکل مخصوص دیدار با ملکه را نقض کرد.
ماجرا از آنجا شروع شد که ترامپ در این مراسم ملکه انگلیس را «زن بزرگی» توصیف کرد و در حالی که کنار او ایستاده بود، همزمان با دست به آرامی بر پشت ملکه زد.
بر اساس پروتکل سلطنتی انگلیس، دست زدن به ملکه علی‌الخصوص در مراسم‌های رسمی رفتاری گستاخانه شمرده می‌شود.

رئیس جمهوری آمریکا به جای رعایت تشریفات سلطنتی انگلیس و تعظیم در مقابل ملکه، الیزابت دوم را پشت سرش جا گذاشت.۱۳ خرداد ۱۳۹۸

ترامپ ملکه انگلیس را پشت سرش جا گذاشت+ فیلم و عکس

دیدار روز (جمعه۲۲ تیر ۱۳۹۷) رئیس جمهوری آمریکا با ملکه انگلیس۲۲ تیر ۱۳۹۷

پای انگلیس روی کاخ فرانسه

بوریس جانسون پایش را روی میز امانوئل ماکرون گذاشت

پاروی میزمکرون بوریس جانسون در دیدار با امانوئل مکرون، نخست وزیر فرانسه، در زمان حضور خبرنگاران در یکی از اتاق‌های کاخ الیزه با آن‌ها شوخی می‌کند و برای مدت کوتاهی پای خود را روی یکی از میز‌ها دراز کرد.

جانسون - مکرون

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا در زمان ملاقات با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، پای خود را روی میز کوچک یکی از دفاتر کاخ الیزه گذاشت۰۱ شهریور ۱۳۹۸

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:بوریس جانسون از سال ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۴ در روزنامه‌های «تایمز» و «دیلی تلگراف» مشغول خبرنگاری بود و سپس به ستون‌نویس بخش سیاسی روزنامه‌های بریتانیا تبدیل شد. سپس از سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۸ نماینده مردم «هنلی» در پارلمان بریتانیا بود.

او از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶ به‌مدت ۸ سال شهردار لندن شد و در پایان دوره دوم تصدی شهرداری پایتخت بریتانیا، به یکی از رهبران کمپین برگزیت  تبدیل شد.

تجلی تاچر با نخست وزیر طلاق لندن

«ترزا می»خندان آمد .

 گریان رفت .

نخست وزیر انگلیس هنگام اعلام استعفا اشک ریخت+فیلم

خانم «ترزا می» باچشمان اشکباررفت(قربانی برگزیت)

این نجواهانتوانست خانم«ترزا می» رانجات دهد

توضیح :این بوسه ومعاشقه نیست«نجوی»است ،التماس خانم می ازآقای یونکر(رئیس کمسیون اروپا) برای حل مشکل برگزیت.

«بوریس جانسون» مرد ژولیده (۰۱ مرداد ۱۳۹۸)نخست وزیر بریتانیا (جانشین «ترزا می» )شد.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس شد

جانسون که پیش از این وزیر خارجه کابینه ترزا می بوده است، سال گذشته(۱۳۹۷) به‌علت اختلاف بر سر طرح‌های برگزیت از سمتش استعفا کرد.

.برای اطلاع از چندوچون«برگزیت»به این لینک مراجعه کنید:

برگزیت”مذاکرات تزارمی بایونکر”اتحادیه اروپاBritish Exit

درباره نویسنده

2116مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما