ماجرای سرقت ۳میلیاردی منزل”نماینده خوی” واکنش ها

ماجرای سرقت ۳میلیاردی منزل

دزدی ازمنزل نماینده «خوی »درمجلس شورای اسلامی «سید تقی کبیری»

درادامه، واکنش نمایندگان ورسانه به این سرقت عجیب ونیزواکنش رئیس جمهورامریکابه« سرقت ازمنزل  نماینده مجلس» راخواهیدخواند.

جاده ایواوغلی و قطور - رازی به قلتگاه تبدیل شده است

سرقت ازمنزل نایب رییس اول فراکسیون مناطق آزاد و ویژه اقتصادی وعضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:سایت مشرق(۶ مهر ۱۳۹۸ -) اینگونه نوشت:این نماینده مردم!!مبلغ ۴۰۰میلیون وجه نقد و ۲۰۰هزاردلار را درمنزلش نگهداری می‌کرده است که اکنون طعمه ی سارقین شده است.

سارقان با دستبرد به منزل شخصی یک نماینده مجلس اموال و دارایی وی را به سرقت برده اند که خود آن قابل تامل است.

به نظر می‌رسد نگهداری چنین وجوهی آن هم در یک منزل مسکونی، سوال برانگیز است.

مشرق درادامه می نویسد:این شخص، نماینده مردم یک شهرستان کوچک و بسیار دور از پایتخت است درحالی که در منطقه مرفه نشین شهرک غرب -تهران-سکونت دارد.

سایت اقتصادآنلاین(۱۳۹۸/۰۷/۰۷) درباره جزئیات سرقت منزل آقای کبیری می نویسد:

روز شنبه ۶مهر۱۳۹۸ خبری منتشر شد که براساس آن مبلغ ۴۰۰ میلیون وجه نقد و ۲۰۰هزار دلار از منزل یک نماینده مجلس سرقت شده است.

اتحاد و همدلی ظرفیت های انسانی کشور همه مشکلات را حل خواهد کرد

«محمدعلی وکیلی »نماینده تهران وعضو هیات رئیسه مجلس اما این خبر را تکذیب کرد و در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: “متاسفانه شایعه سرقت از منزل یک نماینده موج جدید تخریب و قضاوت علیه مجلس را برانگیخته است این درحالی است که براساس اعلان مقامات مسئول این شایعه از اساس دروغ است. گویا ماشین تخریب نهاد ⁧مردمسالاری⁩ لحظه‌ای توقف ندارد.”

پس از تکذیب خبر از سوی وکیلی،

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس: قانون درباره ادامه کار نمایندگان متخلّف سکوت کرده است

«محمدجواد جمالی نوبندگانی» نماینده فساوسخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان درباره انتشار اخباری پیرامون سرقت مقادیری پول از خانه یکی از نمایندگان مجلس به ایسنا گفت:

سرقتی از خانه یکی از نمایندگان استان آذربایجان غربی شده است که طبق اعلام این نماینده به پلیس ۴۰۰ میلیون تومان پول نقد و مقداری دلار به سرقت رفته است که مبلغ آن به تومان، دو تا سه میلیارد تومان در مجموع است.

این مبلغ به اندازیک آپارتمان متوسط درمنطقه۳است

وی در واکنش به برخی اظهار نظرها مبنی بر وجود این حجم زیاد از پول در خانه این نماینده گفت:‌ دو تا سه میلیارد تومان پول در حد فروش یک آپارتمان ۱۵۰ متری در منطقه دو یا سه تهران است.

افکارنیوز(۱۳۹۸/۰۷/۰۷)بااین تیتربه این سرقت پرداخت:

«کنایه مجری -زن-تلویزیون» به سرقت از خانه یک نماینده مجلس

سیدتقی کبیری

(تقی کبیری)عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی

روز گذشته رسانه ها خبر دزدی از منزل شخصی یک نماینده خبر دادند.

کنایه مجری زن به سرقت از خانه یک نماینده مجلس

اما نکته قابل تامل آنجاست که سارقان از منزل این نماینده ۴۰۰ میلیون پول نقد به علاوه ۲۰۰ هزار دلار را به سرقت برده اند.

این حجم از ارز و پول نقد در خانه این نماینده واکنش های مختلفی را در فضای مجازی به دنبال داشت.

المیرا شریفی مقدم، مجری شبکه خبر در همین رابطه درصفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «نگهداری بیش از ده هزار دلار یا یورو در منزل قاچاق محسوب می شود و اگر در سنا ثبت نشده باشد پولشویی است. یادآوری برای بعضی ها!»

جوان آنلاین(۰۷ مهر ۱۳۹۸) اینگونه نوشت:این مبلغ یعنی حدود ۳ میلیارد تومان که نگهداری آن در منزل توجیه عقلانی ندارد و جای سؤال دارد.

سرقت از منزل یک نماینده مجلس روز گذشته خبرساز شد. گرچه اصل سرقت از منزل یک نماینده مجلس خبری قابل اعتناست، اما آنچه این خبر را بیشتر و از زاویه‌ای فراتر از یک سرقت در شبکه‌های اجتماعی دست به دست کرد، حجم بالای ریال و دلاری است که به صورت نقدی از منزل این نماینده مجلس سرقت شده است. سایت نماینده که این خبر را منتشر کرده، مدعی شده که ۴۰۰ میلیون تومان به علاوه ۲۰۰ هزار دلار از منزل این نماینده به شکل نقدی سرقت شده است. این مبلغ یعنی حدود ۳ میلیارد تومان وجه نقد که نگهداری آن در منزل توجیه عقلانی ندارد و دلیل نگه‌داری آن در منزل مسکونی جای سؤال دارد.

سایت نماینده  در معرفی مالباخته نوشته: «این شخص، نماینده مردم یک شهرستان کوچک و بسیار دور از پایتخت است که در منطقه مرفه نشین شهرک غرب سکونت دارد.»

یکی از کاربران توئیتر پیشنهاد کرده، پس از یافتن سارق منزل این نماینده، خود نماینده هم به دستگاه قضایی پاسخ دهد این حجم وجه نقد را از کجا آورده و چرا در منزل از آن‌ها نگهداری می‌کرده است.منبع: روزنامه جوان/پایان خبرجوان.

تابناک(۰۷ مهر ۱۳۹۸) اینگونه نوشته:مشابه آنچه در سال ۹۱ برای برخی نمایندگان مجلس پیش آمده بود، باز هم رخ داده و سارقان به منزل مسکونی یک نماینده مجلس در تهران دستبرد زده اند؛ اما گویا این بار دزد‌ها بی گدار به آب نزده بودند، بلکه به کوه طلا دستبرد زده اند. اصل خبر این بود که «سارقان با دستبرد به منزل شخصی یک نماینده مجلس، اموال و دارایی قابل توجهی از وی را به سرقت برده اند که عمدتا هم وجه نقد بوده است!

پیگیری‌های خبرنگار «تابناک» نشان می‌دهد، این نماینده «ت. ک» نام دارد و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث از دانشگاه آزاد اسلامی و دارای مدرک دکترای تخصصی علوم قرآن و حدیث از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران هم است و در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عضویت دارد.

تابناک درادامه به شمارش پولهای سرقتی پرداخته!:با احتساب قیمت یورو با نرخ ۱۲ هزار و ۶۵۰ هزار تومان امروز، میزان ریالی ۲۵۰ هزار یورو سرقت شده از این نماینده مجلس به

عبارتی« ۳ میلیارد و ۱۶۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌شود »که با اضافه کردن رقم ۴۰۰ میلیون پول نقد مسروقه، به عدد ۳۵۶۲۵۰۰۰۰۰ خواهیم رسید

که باید پرسید، چرا باید چنین رقم سرمایه ای در خانه یک نماینده مجلس نگهداری شود؟!

برنا (۱۳۹۸/۰۷/۰۷)اینگونه تیترزد:رئیس مجلس دستور بررسی راداد

«اسدالله عباسی»، سخنگوی هیات رییسه در مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا در خصوص سرقت از منزل یکی از نماینده های مجلس گفت: در این خصوص هنوز مستندی به دست ما نرسیده است و پیگیر این اتفاق هستیم.

دستور لاریجانی برای رسیدگی به سرقت میلیاردی از منزل یک نماینده

عباسی:هنوز با این شخص صحبت نکردیم. رئیس مجلس دستور بررسی این موضع را داده و خواسته اند که استعلام از دستگاه های نظارتی، آگاهی و امنیتی صورت گیرد که آیا چنین اتفاقی رخ داده است یا خیر و اینکه چه میزان اموال، از این شخص به سرقت رفته است.

اسماعیلی(سخنگوی قوه قضاییه) در ارتباط با سرقت از منزل یک نماینده مجلس گفت: وقتی خود مالباخته(کبیری) ادعایی ندارد ما چه بگوییم!

نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه

اینکه سارق از محل سرقت چه اموالی برده را مالباخته اعلام می کند. بعد که دزد دستگیر شد صحتش بررسی می شود. واقعیت امر چه بوده را نمی‌دانیم اما این نماینده محترم خودشان اعلام کردند چنین اقلامی در منزل من وجود نداشته وقتی خود مالباخته ادعایی ندارد ما چه بگوییم. بنای ما بر این است که نظر اینگونه افراد را حمل بر صحت می گذاریم. اما جایی که جرمی گزارش شود و قرائنی باشد حتما رسیدگی می کنیم تا این لحظه قرائنی که چنین مبالغی وجود داشته دسترس نداریم./۹ مهر ۱

«رئیس جمهورامریکا» سرقت از منزل نماینده  را مسخره کرد

مدیریت سایت-پیراسته فر:آقای« کبیری »خیال نکندکه خطاب آقای ترامپ به ایشان است،پول نمایندگان امریکا به سرقت رفته!

ترامپ سرقت از منزل یک نماینده دموکرات را مسخره کرد

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به دنبال انتشار گزارش هایی از تلاش برای سرقت از منزل مسکونی «الیجا کامینگز» نماینده دموکرات سیاه پوست، در توئیتی سرقت از منزل این نماینده را که قبلا نیز وی را به باد حملات لفظی خود گرفته بود، مسخره کرد.

 کامینگز نماینده دموکرات از ایالت مریلند صبح جمعه(۱۱ مرداد ۱۳۹۸) با صدور بیانیه ای گزارش ها درباره تلاش برای سرقت از منزل مسکونی اش در بالتیمور را تایید کرد.

وی تصدیق کرد که فرد مهاجم تلاش کرده درب ورودی منزل مسکونی را شکسته و وارد شود اما با فریادهای او مجبور به فرار شد.

ترامپ که چند روز قبل، این نماینده ایالت مریلیند را آماج حملاتش قرار داده بود در توئیتی با لحنی تمسخر آمیز نوشت: واقعا خبر بدی بود! منزل مسکونی الیجا کامینگز در بالتیمور مورد سرقت قرار گرفته است. خیلی بد است.

بالتیمور حوزه انتخابیه هفتم مریلند است که کامینگز نمایندگی آن را در مجلس نمایندگان آمریکا برعهده دارد. این حوزه شامل تقریبا بیش از نیمی از شهر بالتیمور است و بیشتر ساکنان آن سیاه پوست هستند.

نیکی هیلی مشاور جدید ترامپ در افغانستان می شود

به نوشته روزنامه گاردین در همین زمینه، توئیت ترامپ با محکومیت سریع بسیاری از افراد از جمله «نیکی هیلی» سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد مواجه شد که تا پیش از کناره گیری از سمت خود از متحدان پروپاقرص ترامپ محسوب می شد.

ترامپ،«نیکی هیلی »را به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل منصوب کرد اما «هیلی» اکتبر (۱۷ مهر ۱۳۹۷) از پست خود  کناره گیری کرد.

نیکی هیلی، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل استعفا کرد؛ ترامپ پذیرفت

هیلی در واکنش به توئیت تمسخر  آمیز ترامپ درباره سرقت از منزل مسکونی کامینگز، درج چنین توئیتی را «غیرضروری» توصیف و از ایموجی های علامت تعجب استفاده کرد.

دیده بان فدرال آمریکا خواستار برکناری مشاور رسانه ای ترامپ شد

«کلین کانوی» مشاور رسانه ای کاخ سفید که همچنین از مدافعان سرسخت ترامپ نیز هست با بازنشر توئیت نیکی هیلی نوشت: پیام او (هیلی) این است که این توئیت غیرضروری بوده است.

برخی  از جمهوری خواهان از جمله «آدام کینزینگر» نماینده جمهوری کنگره از ایالت ایلینوی نیز در انتقاد از توئیت ترامپ به نیکی هیلی ملحق شدند.

کینزینگر گفت توئیت ترامپ پایین تر از سطح پستی است که او در اختیار دارد.

وی که همچنین پیشتر نیز از ترامپ انتقاد کرده است نوشت: «این توئیت بچه بازی است.»/شنبه۱۲ مرداد ۱۳۹۸ایرنابااصلاحات.

درباره نویسنده

2088مطلب نوشته است .

One Comment on “ماجرای سرقت ۳میلیاردی منزل”نماینده خوی” واکنش ها”

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما