“استیضاح ترامپ”درپی یک تماس تلفنی بارئیس جمهوراوکراین

استیضاح ترامپ “اختلاف کنگره امریکاباترامپ»درپی یک تماس تلفنی بارئیس جمهوراوکراین

 توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر: درادامه خواهیدخواند اوکراین کجاست؟ سوابق دلقکی رفیق وهمتای اوکراینی ترامپ  ونیز اختلافات ریشه دار رئیس جمهورامریکاباکُنگره امریکا برسربودجه دیوارمکزیک که منجربه تعطیلی۳۵روزه دولت امریکا شد.+ماجرای پسر(جوبایدن)چیست؟

تماس تلفنی «رئیس جمهوری امریکا بارئیس جمهوری اوکراین» برای ترامپ دردوسرسازشد

کنگره می گویداین تماس تلفنی برای تبانی  وجاسوسی بوده،تبانی برای برنامه ریزی انتخاباتی ریاست جمهوری سال۲۰۲۰(درشکست رقیب انتخاباتی «جوبایدن»)باسوءاستفاده ازپرونده «پسرِجوبایدن»درشرکت اوکراینی …

کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه (۴ مهر۱۳۹۸) نسخه غیرمحرمانه‌ای از شکایت یک افشاگر را که به جزییات تماس تلفنی ترامپ و زلنسکی پرداخته، منتشر کرد.

ترامپ بار دیگر انسی پلوسی را مورد حمله لفظی قرار داد

با افزایش تلاش دموکرات‌ها برای پیشبرد روند استیضاح ترامپ و تمرکز آنها بر گفتگوی جنجالی ترامپ با «ولادیمیر زلنسکی» همتای اوکراینی اش در ماه ۲۵جولای- ژوئیه۲۰۱۹(۳ مردادمرداد۱۳۹۸) ۲۰۶ نفر از نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا- از مجموع ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان- حمایت خود را از روند استیضاح اعلام کرده اند

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از اعلام جُرم علیه ترامپ حمایت کرد

ترامپ می گوید: رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان بایداخراج وبازداشت شود.

آدام شف ترامپ

دونالد ترامپ روز هشتم مهر ۱۳۹۸ آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان امریکا، که روند تحقیقات را رهبری می‌کند، را هدف قرار داد و گفت شاید او باید به اتهام «خیانت» بازداشت شود.

روند تحقیقات مربوط به استیضاح در ۲ مهر۱۳۹۸(۲۴ سپتامبر۲۰۱۹) در پی دستور رسمی نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، آغاز شد. این دستور پس از انتشار گزارش‌ها در مورد مکالمات تلفنی دونالد ترامپ و رئیس‌جمهوری اوکراین و «فشار» برای انجام تحقیقات در مورد خانواده جو بایدن، رقیب احتمالی‌ آقای ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری، صادر شد.

ترامپ خواستار بازداشت رئیس کمیته اطلاعات کنگره شد

«آدام شیف» که از مقامات سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) است، ترامپ را متهم به تلاش برای کمک(تبانی)از همتای اوکراینی خود برای تحقیقات درباره بایدن نامزد انتخابات و معاون رئیس جمهور سابق و پسرش «هانتر» کرده تا به انتخابات دوباره ترامپ در انتخابات سال ۲۰۲۰ کمک کند.

نگرانی های رئیس جمهوری آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل

سازمان ملل

این تصویر دیدار رهبران آمریکا و اوکراین را در جریان مجمع عمومی سازمان ملل در ۲۵ سپتامبر۲۰۱۹( ۴مهر۱۳۹۸)است

بایدن

«جو بایدن» معاون رئیس‌جمهوری آمریکا(اوباما)درحال دریافت مدال آزدی۲۴ دی ۱۳۹۵

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امرز جمعه۲۷سپتامبر۲۰۱۹(۵مهر۱۳۹۸) در پیام هائی توئیتری در واکنش به اقدامات مجلس نمایندگان کشورش در برگزاری نشست استماعی به منظور بررسی افشاگری جدید درباره تماس تلفنی خود با رئیس جمهور اوکراین استعفای رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان کشورش را خواستار شد!

رئیس جمهوری آمریکا در این  خصوص نوشت: آدام شیف نماینده کنگره آمریکا (رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا) با شیادی و در حالیکه میلیون ها نفر سرگرم تماشا بودند، نسخه ای از مکالمه من با رئیس جمهوری اوکراین که وجود خارجی ندارد را مقابل کنگره خواند.

آدام شیف مثلاً قرار بود متن دقیق مکالمه را قرائت کند اما واژه ها را کاملاً تغییر داد(دخل وتصرف کرده) تا مکالمه را هولناک و مرا گناهکار جلوه دهد. شیف، ناامید بود و مچ او گرفته شد.بنابراین؛ آدام شیف به کنگره دروغ گفته و کوشیده است مردم آمریکا را فریب دهد. او ۲ سال است که این کار را انجام می دهد. بر مبنای این فریبکاری، من استعفای هر چه سریعتر او را (آدام شیف)از کنگره خواستارم!.

احضار  «رودی جولیانی »وکیل شخصی رئیس جمهور آمریکا به کنگره

تسنیم(۰۹ مهر ۱۳۹۸) بنقل ازرویترزنوشت: نمایندگان دموکرات آمریکا که در حال تحقیق درباره امکان استیضاح دونالد ترامپ هستند، روز دوشنبه احضاریه‌ای را برای رودی جولیانی وکیل شخصی رئیس جمهور آمریکا فرستاده‌اند و از وی خواستند تا ۱۵ اکتبر اسناد مربوط به تعاملات با اوکراین را ارائه دهد.

بر اساس این گزارش، کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: جولیانی در یک مصاحبه تلویزیونی اذعان کرده است که از دولت اوکراین خواسته است تا جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا را هدف قرار دهد.

از سه شنبه گذشته که نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا رسما موافقت خود را با آغاز روند استیضاح ترامپ اعلام کرده است، دموکرات‌ها به سرعت دست به کار شده‌اند. روز جمعه نیز ۳ کمیته مجلس نمایندگان آمریکا مایک پامپئو وزیر خارجه این کشور را احضار کردند. ۵ مقام دیگر وزارت خارجه آمریکا نیز در ارتباط با پرونده ترامپ احضار شده‌اند.

روز دوشنبه از جولیانی خواسته شده است تا اسناد مربوط به تلاش‌های ترامپ برای اعمال فشار بر رئیس جمهور اوکراین با هدف تحقیق از جو بایدن را ارائه دهد.

تعریف و تمجید وکیل شخصی ترامپ از تروریست‌های منافقین

کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد: جولیانی گفته است که شواهد و اسنادی مثل پیام‌های متنی و گفتگوهای تلفنی ضبط شده‌ای در اختیار دارد که نشان می‌دهد سایر مقام‌های آمریکایی نیز احتمالا در وارد کردن فشار بر اوکراین دست داشته‌اند.

گفتگوی تلفنی ۲۵ جولای ترامپ با ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین به جنجال بزرگ سیاسی در آمریکا تبدیل شده است.

وال استریت ژورنال و سایر رسانه‌های خبری آمریکا گزارش دادند که ترامپ بارها از رئیس جمهور اوکراین خواسته است تا درباره اتهاماتی که علیه بایدن و پسرش وجود دارد، تحقیق کند.

بر اساس اعلام رسانه‌های خبری آمریکا، بایدن زمانی که معاون رئیس جمهور ایالات متحده بوده است، تهدید به قطع کمک‌های آمریکا به اوکراین کرده است، مگر آنکه مقام‌های کی یف تحقیقات قضایی درباره یک شرکت گازی را که پسر بایدن در هیئت مدیره آن عضویت دارد، لغو کند.

ترامپ به شدت از آغاز تحقیقات برای استیضاح انتقاد کرده و گفته است که هیچ کار اشتباهی را انجام نداده است. ترامپ معتقد است که این گونه اقدامات دموکرات‌ها صرفا با انگیزه‌های سیاسی است.دموکرات‌های کنگره بر این باورند که اقدامات ترامپ موجب لطمه خوردن امنیت ملی بوده و به شدت روند انتخابات آمریکا را تهدید می‌کند.

***

اولین پس لرزه های «اوکراین گیت» 

«ترامپ» سفیر امریکا در اوکراین رابه دلیل عدم همکاری در تحقیقات  از «خانواده جو بایدن» اخراج کرده است.

دردسر تازه ترامپ؛ مرتبط شدن اخراج سفیر آمریکا در اوکراین به «اوکراین‌گیت»

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا سفیر کشورش«ماری یووانویچ» در اوکراین را بعد از آن اخراج کرده که برخی از معتمدانش به او گفته‌اند سفیر، تلاش‌های او برای مجاب کردن  کی‌یف به تحقیق درباره «جو بایدن» را تضعیف کرده است.

ترامپ ۲۰ می ۲۰۱۹ (مصادف با ۲۳ اردیبهشت‌ماه) «ماری یووانویچ»، سفیر سابق آمریکا در اوکراین را از این سمت برکنار کرد. در آن زمان گزارش شده بود «ماری یووانوویچ» منصوب دولت قبلی آمریکا بوده و از دموکرات‌ها حمایت می‌کرده است.

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال پنجشنبه گزارش داده ترامپ دستور اخراج او را بعد از آن صادر کرده که برخی از متعمدانش از جمله «رودی جولیانی»، وکیل شخصی ترامپ به او گفته‌اند که یووانوویچ وجهه او را در خارج از کشور تخریب می‌کند و مانع به ثمر رسیدن تلاش‌هایش برای مجاب کردن اوکراین به پیشبرد تحقیقات فساد از جو بایدن است.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:دومین تلفات اوکراین گیت«کرت ولکر» مدیر موسسه مک‌کین و نماینده ویژه آمریکا در امور اوکراین روز جمعه۲۷سپتامبر۲۰۱۹(۵ مهر۱۳۹۸) استعفای خود را اعلام کرد.

نماینده آمریکا در امور اوکراین استعفا کرد

استعفای وی پس از آن صورت می‌گیرد که گزارش‌هایی درباره همکاری وی با اوکراین و رئیس جمهور آمریکا در رسوایی اخیر منتشر شده است.

بر اساس اعلام یک مقام دولت ترامپ، ولکر روز جمعه با «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا دیدار کرده و استعفای خود را به وی اعلام کرد.

 آقای «کرت ولکر»به کنگره فراخوانده شده بود ۲جولای۲۰۱۹(۱۱تیر۱۳۹۸)

در جریان تحقیقاتی که دموکرات‌های کنگره آمریکا برای استیضاح دونالد ترامپ آغاز کرده‌اند، جلسات استماع کرت ولکر، نماینده پیشین وزارت خارجه آمریکا در اوکراین، روز پنج‌شنبه۱۱تیر۱۳۹۸ پشت‌های درهای بسته در کنگره برگزار شد.

کرت ولکر نخستین مقام رسمی وزارت خارجه آمریکا و مستقیما در ارتباط با اوکراین است که به پرسش‌های نمایندگان پاسخ داد. این جلسات استماع در سه نشست مختلف در مجلس نمایندگان برگزار شد.

«تبانی »رئیس جمهورامریکابارئیس جمهوراوکراین برای ساقط کردن رقیب انتخاباتیش

آقای ترامپ متهم است که رئیس جمهوری اوکراین را برای تحقیق درباره جو بایدن رقیب دموکراتش تحت فشار قرار داده است.

در تحولی دیگر، رسانه‌های آمریکا از استعفای کورت ولکر نماینده ویژه این کشور در مذاکرات اوکراین خبر داده‌اند.

آقای ولکر یکی از چهره‌های اصلی در تلاش‌های آمریکا برای کمک به حل مناقشه اوکراین بود که از زمان ضمیمه کردن شبه‌جزیره کریمه به روسیه از سوی مسکو و تلاش برای تجزیه این منطقه، آغاز شده است.

آقای ترامپ اتهام فشار بر ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین را رد کرده است.

این مکالمه تلفنی در ماه ژوییه اتفاق افتاده که جو بایدن پیشتاز نظرسنجی‌ها در میان داوطلبان نامزدی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ بوده است.

آقای ترامپ بدون ارائه هر گونه شواهدی ادعا کرده است آقای بایدن در سال ۲۰۱۶ از اخراج ویکتور شوکین دادستان کل اوکراین حمایت کرده است تا ازشرکت گازی که موضوع تحقیق آقای شوکین بود پشتیبانی کند. پسر آقای بایدن عضو هیات مدیره این شرکت بوده است.

کدام رئیس جمهورامریکا«استیضاح»شدند؟

با آن که تهدید به استیضاح در موارد متعددی مطرح بوده، تنها دو رئیس جمهور آمریکا واقعا استیضاح شده‌اند.

بیل کلینتون، چهل و دومین رئیس جمهور آمریکا، به دلیل شهادت دروغ در مقابل هیئت منصفه و ممانعت از اجرای عدالت، استیضاح شد. آقای کلینتون درباره ماهیت رابطه‌اش با مونیکا لوینسکی دروغ گفته بود و ظاهرا از او هم خواسته بود که دروغ بگوید.

دردسامبر ۱۹۹۸(آذر۱۳۷۷)مجلس نمایندگان با ۲۲۸ رای مثبت در برابر ۲۰۶ رای منفی برای اتهام اول و ۲۲۱ در برابر ۲۱۲ برای اتهام دوم، استیضاح بیل کلینتون را کلید زد.

وقتی مصوبه استیضاح در سال ۱۹۹۹ به سنا رسید، رایی حتی نزدیک به دوسوم لازم برای برکناری او هم به دست نیامد و آقای کلینتون رئیس جمهور ماند.

دومین رئیس جموری که استیضاح شد؟

مجلس نمایندگان در سال ۱۸۶۸میلادی(۱۲۴۷شمسی) استیضاح «اندرو جانسون»کلیدزد واما تنها ۱۱ روز بعد از برکناری ادوین استنتون، وزیر جنگ او به رای گذاشته شد. این وزیر با سیاست‌های رئیس جمهور موافق نبود.

تشابه اخراج آقای استنتون در آن زمان و جیمز کومی، رئیس سابق اف‌بی‌آی، در زمان حاضر از چشم رسانه‌های آمریکایی پنهان نمانده است.

اندرو جانسون با  آرای‌ناپلئونی-مرزی- سنا جان سالم به در برد.

اگر«استیضاح»رأی بیاورد،ترامپ عزل می شود؟

استیضاح رئیس جمهوری در آمریکا اتفاق نادری است که بر اساس قانون در دو مرحله صورت می‌گیرد و می‌تواند باعث برکنار رئیس جمهوری آمریکا به دلیل ارتکاب خطا شود.

حتی اگر استیضاح آقای ترامپ در مجلس نمایندگان با اکثریت دموکرات‌ رای بیاورد، برکناری او بعید است چرا که کنترل سنای آمریکا در دست جمهوری‌خواهان است و آنها مانع چنین اتفاقی خواهند شد.

ادعای پمپئو: حمله ایران به تاسیسات آرامکو جنگ‌افروزی است

پومپئو (وزیرامورخارجه)راچرااحضار کردند؟

۳کمیته تحقیق مجلس(کنگره)

۱-کمیته‌های روابط خارجی،به ریاست «الیوت انجل»

۲-کمیته اطلاعات،به ریاست «آدام شیف»

۳-کمیته نظارت به ریاست«الیجا کامینگز »

نامه احضار مایک پومپئو را ، هر۳کمیته امضاءکرده اند.

در این نامه آمده است احضار رسمی آقای پومپئو از این روست که با درخواست‌های قبلی آنها مبنی بر ارائه مدارک مزبور همکاری نکرده است.

در این نامه آمده است “تداوم امتناع شما برای ارائه مدارک درخواست شده نه تنها مانع از انجام تحقیقات کامل کمیته‌های ما درباره این موضوع شده، که باعث تضعیف کنگره در انجام مسئولیت‌هایی شده است که بر اساس قانون اساسی بر عهده‌اش گذاشته شده تا از امنیت ملی کشور و یک‌پارچگی دموکراسی ما حفاظت کند.”

این سه کمیته به آقای پومپئو اطلاع داده‌اند که قصد دارند ظرف دو هفته آینده پنج مقام این وزارت‌خانه از جمله آقای ولکر و ماری یووانویچ سفیر سابق آمریکا در اوکراین را نیز برای شهادت فرابخوانند.

بر اساس این احضاریه آقای پومپئو موظف شده متن کامل تماس تلفنی دو رهبر را در کنار فهرستی اسامی تمام مقام‌های وزارت‌خارجه به مجلس ارائه کند که این مکالمه را شنیده‌اند و یا اطلاعات مربوط به آن را دریافت کردند. هرگونه سندی که مربوط به این مکالمات است و مدارکی که به تلاش‌های وکیل شخصی رییس جمهوری برای تحقیق درباره آقای بایدن مربوط می‌شود نیز در میان درخواست‌های مطرح از آقای پومپئو است.

این سه کمیته درعین حال از آقای پومپئو خواسته‌اند اسناد مربوط به تعلیق نزدیک به ۴۰۰ میلیون دلار کمک نظامی به اوکراین توسط آقای ترامپ را نیز دراختیار مجلس بگذارد./۶ مهر BBC۱۳۹۸

واما ایسنا- تبانی ترامپ راباهمتای اوکراینی در اعمال نفوذ درپرونده پسررقیب انتخاباتیش(پسرجوبایدن)را به ماجرای واترگیت (ریچارد نیکسون)تشبیه کرده است.

رابرت برنارد ریش، نویسنده، اقتصاددان و مفسر سیاسی آمریکایی در روزنامه گاردین نوشت: «در بحبوحه مناقشه بر سر استیضاح، اهمیت تجدید حفاظت از انسجام انتخابات ۲۰۲۰ را نادیده نگیرید.

استیضاح ترامپ / ضرر ترامپ بیش از نیکسون است

تفاوت میان سوءاستفاده از قدرت ریچارد نیکسون  و سوءاستفاده ترامپ  فقط در این خلاصه نمی‌شود که نیکسون درگیر کسب مخفیانه اطلاعات در واترگیت شد و ترامپ پای یک دولت خارجی را به میان کشید.

تفاوت این است که سوءاستفاده از قدرت نیکسون در دور دوم ریاست جمهوری او کشف شد، بعد از اینکه او مجددا در انتخابات پیروز شد. او همچنان آدم خطرناکی بود اما تا آن زمان دلیلی برای تحمیل آسیب‌های بیشتر به دموکراسی آمریکا نداشت. سوءاستفاده ترامپ ۱۴ ماه پیش از انتخابات ۲۰۲۰ آشکار شد، زمانی که او هنوز انگیزه داشت تا هر کاری که می‌تواند برای برنده شدن انجام دهد.

اگر رابرت مولر از شورای ویژه به مدارک قاطعی دست پیدا می‌کرد که درخواست کمک ترامپ از ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه برای کسب اطلاعاتی علیه هیلاری کلینتون در ۲۰۱۶ را اثبات می‌کرد، می‌توانست ریاست جمهوری او را تمام کند. حال افشا شده است که ترامپ از ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین خواسته تا اطلاعاتی علیه جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در انتخابات ۲۰۲۰ پیدا کند.

واشنگتن پست گزارش داد ترامپ سال ۲۰۱۷ در نشستی در دفترش به دو مقام روس گفته بابت مداخله مسکو در انتخابات آمریکا نگرانی ندارد چون آمریکا همین کار را در دیگر کشورها انجام می‌دهد. این موجب شد تا مقام‌های کاخ سفید دسترسی به اظهارات ترامپ را محدود کنند.

ترامپ اکنون نسبت به سال ۲۰۱۶ در موضع بهتری برای عقد چنین قراردادهایی قرار دارد چون او به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا کمک نظامی آمریکا و وام‌های بین‌المللی را در دست دارد که می‌تواند زندگی رهبران خارجی را راحت‌تر کند یا اگر آن‌ها را بگیرد، مشکلاتی به وجود آورد.

همانطور که متوجه شدیم، ترامپ از تمام امتیازاتش برای کسب بهره شخصی استفاده می‌کند. این هنر معامله است. ما روی چه کسی می‌توانیم برای حفاظت از انتخابات ۲۰۲۰ حساب کنیم؟

قطعا آن شخص ویلیام بار، دادستان کل آمریکا نیست. در متن کتبی گفت‌وگوی تلفنی ترامپ دیده شد که او از زلنسکی خواسته تا با دادستان کل آمریکا برای تحقیق علیه بایدن همکاری کند و حتی به رهبر اوکراین گفت که ویلیام بار خودش تماس خواهد گرفت.

ما همچنین می‌دانیم که وزارت دادگستری تحت ریاست ویلیام بار به این نتیجه رسید که ترامپ عملی بر خلاف قانون نداشته است و به مدیر موقت اطلاعات ملی گفت که شکایت آن مامور اطلاعاتی مطلع را از دسترس کنگره دور نگه دارد.

این همان دادستان کل است که گفته بود گزارش مولر، کمپین ترامپ را از دسیسه همدستی با روسیه مبرا می‌کند و اینکه گفت مولر اتهام مانع‌تراشی به ترامپ وارد نکرده است. ویلیام بار برای ایالات متحده آمریکا کار نمی‌کند. او برای ترامپ کار می‌کند، درست مثل رودی جولیانی، وکیل شخصی ترامپ و دیگر دست‌ پروده‌های او.

خوشبختانه برخی از گماشته‌های دولتی هنوز مسوولیت‌هایشان را درک می‌کنند. ما مدیون آن افسر اطلاعاتی ناشناس هستیم که تماس ترامپ با رهبر اوکراین را گزارش کرد، همچنین مایکل آتکینسون، بازرس کل جامعه اطلاعاتی که شکایت این مسوول را مایه “نگرانی فوری” خواند.

اما اگر قرار باشد انتخابات ۲۰۲۰ مشروع باشد و مشروع دیده شود، آمریکا به افشاگران بیشتری نیاز دارد. همگی ما باید هوشیار باشیم. ترامپ در دو سال و نیم گذشته به خوبی تمایلش را برای پایمال کردن دموکراسی ما نشان داده است؛ حمله به رسانه‌ها، استفاده از ریاست جمهوری برای منفعت شخصی، پر کردن دادگاه‌های فدرال به متحدان، حملات لفظی به قضات، انتقاد از بانک مرکزی، هزینه در محورهایی که کنگره مجاز نمی‌داند و ملغی کردن جدایی قوا.

او معتقد به شکست‌ناپذیری است. او اکنون کل قانون اساسی و سیستم سیاسی ما را برای متوقف کردن خودش به چالش می‌کشد. در حال حاضر ارزش واقعی استیضاح رسمی در این است که ترامپ متوجه شود نمی‌تواند برای انتخاب دوباره در انتخابات از قدرت ریاست جمهوری خودش سوءاستفاده کند. قطعا او تلاش خود را خواهد کرد. اما دست‌کم خطی رسم می‌شود و اکنون همه به تماشا نشسته‌اند.

جدای از اینکه روند استیضاح چگونه پیش می‌رود، اقدام ترامپ تا جایی که ریاست جمهوری او در انتخابات ۲۰۲۰ به اتمام برسد، قابلیت محدود شدن دارد. اگر آن انتخابات مخدوش شود و اگر این مرد دوباره در انتخابات برنده شود، مشخص نیست چه پیش خواهد آمد.»

مدیریت سایت-پیراسته فر:ماجرای« پسربایدن»چیست؟

«هانتر بایدن۴۹ ساله»(پسرجوبایدن) دریک  در شرکت اوکراینی «بریسما»(Burisma)که مربوط درحوزه گازی بوده فعالیت می کرده.

آزاروف(ازمدیران«بریسما») که در سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ نخست وزیر بود به اتهام سوءاستفاده از قدرت تحت تعقیب مقامات اوکراینی قرار دارد.

در گزارش سال ۲۰۱۵ اینترپل که به درخواست مقام های اوکراینی تهیه شده بیان می شود که او به دلیل اتهاماتی از قبیل اختلاس و سوء استفاده از قدرت تحت تعقیب است

مسئولین قضایی اوکراینی می گویند که تخلفات(سوءاستفاده) مدیران این شرکت قبل ازپیوستن«هانتر بایدن»بوده  وتحقیقات وبازجویی هامتوجه «هانتر بایدن »نمی شود.

جو بایدن معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا هر گونه استفاده از نفوذ خود برای وادار کردن دادستان کل سابق اوکراین به توقف تحقیقات درباره نقش پسرش در این شرکت را رد کرده است.

واماخبرگزاری فارس(تیرماه۱۳۹۸) اینگونه می نویسد:

«وقتی جوزف آر بایدن جونیور (جو بایدن) در ماه آوریل حضور خود در انتخابات ریاست جمهوری(۲۰۲۰میلادی) را اعلام کرد پسرش هانتر، بی سر و صدا از منصب خود در بزرگ‌ترین شرکت خصوصی گازی اوکراین کنار رفت و به حضور پنج ساله خود در این شرکت پایان داد».

طبق این گزارش، جمهوری‌خواهان از سال ۲۰۱۴ و زمانی که هانتر بایدن عضویت در هیات مدیره «بوریسما هلدینگز» را آغاز کرده بود، بر این موضوع تاکید داشته‌اند که با توجه به مسئولیت ویژه جو بایدن در زمینه سیاست دولت باراک اوباما در قبال اوکراین، این عضویت سوالاتی جدید در زمینه «تضاد منافع» ایجاد کرده بود.

جو بایدن در زمان دولت قبلی آمریکا، پیشنهاد کمک این کشور به اوکراین برای افزایش تولید گاز و استقلال این کشور از واردات انرژی روسیه را ارائه داده بود.

به گزارش واشنگتن پست، «حالا عضویت هانتر بایدن در هیات مدیره بوریسما هلدینگز دارد به یک مساله در کارزار انتخاباتی پدرش تبدیل می‌شود و دونالد ترامپ رئیس‌جمهور و متحدانش در حال پرداختن به این موضوع و حملات لفظی در این باره هستند».

از نظر این روزنامه، «همان طوری که ترامپ مکررا با سوالاتی در این باره که خانواده او از ریاست جمهوری او سودجویی کرده‌اند، مواجه شده است، درباره مراودات اقتصادی هانتر بایدن هم سوالات مشابهی مطرح شده است».

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پیش از این در اظهاراتی با تشویق «ویلیام بار» وزیر دادگستری و دادستان کل این کشور برای تحقیق در خصوص فعالیت‌های اقتصادی هانتر بایدن در اوکراین گفته بود که انجام تحقیق در این باره را اقدامی «مناسب» می‌داند.


بترتیب ازراست:هانتر بایدن، جو بایدن و باراک اوباما

یکی از دادستان‌های سابق اوکراینی که بعد از فشارهای جو بایدن به دولت اوکراین از کار برکنار شد، در مصاحبه با روزنامه «واشنگتن پست»، هانتر بایدن (پسر بایدن) را فردی کم تجربه و عضویت او در هیات مدیره شرکت بوریسما هلدینگز را «اقدامی سوال برانگیز» خواند.

هانتر بایدن با انتشار یک بیانیه خطاب به واشنگتن پست، در دفاع از خود و رد اتهام‌ها درباره فعالیتش در این شرکت اوکراینی گفت: «روایت مطرح شده و پر و بال داده شده از سوی دستگاه حاکم بر سیاسیون دست راستی، روایتی کاملا نادرست است».

«اندرو بیتس» سخنگوی فعالیتهای انتخاباتی جو بایدن هم در یک بیانیه اعلام کرد که معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا کاملا مطابق با سیاست‌های دولت اوباما اقدام کرده و او بدون توجه به منافع شخصی پسرش، کاملا متعهد به اجرای سیاست‌های دولت اوباما در قبال اوکراین بود و اصلا هیچ صحبتی با پسرش درباره فعالیت‌های اقتصادی خصوصی او نداشت.

واشنگتن پست اما می‌نویسد: «تمرکز روی مراودات تجاری و اقتصادی بیش از دو دهه‌ای هانتر بایدن نشان می‌دهد که زندگی شغلی حرفه‌ای او از واشنگتن گرفته تا اوکراین و چین، اغلب با حضور پدر او در صحنه سیاست گره خورده است».

در گزارش این روزنامه آمده است، بخش اعظم حرفه هانتر که اکنون ۴۹ سال دارد با کار پدرش به عنوان سناتور و بعدا معاون رئیس‌جمهور آمریکا تلاقی داشته است.

جمهوری‌خواهان ارشد آمریکایی به دنبال عضویت پسر بایدن در هیات مدیره شرکت بوریسما هلدینگز که تقریبا همزمان با بحران سال ۲۰۱۴ در اوکراین انجام شده بود و در نهایت به متواری شدن «ویکتور یانوکوویچ» رئیس‌جمهور وقت اوکراین از کشورش به روسیه منجر شده بود، به شدت انتقاد داشتند.

به دنبال سرنگوین دولت روسگرای یانوکوویچ در اوکراین، جو بایدن معاون وقت رئیس‌جمهور آمریکا در سفری به نیابت از دولت آمریکا به کی‌یف سفر کرده بود.

بایدن در سفر به اوکراین، بر لزوم استقلال انرژی اوکراین از روسیه و افزایش استخراج گاز طبیعی در این کشور تاکید کرده بود و همچنین از کمک‌های آمریکا به اوکراین برای بالا بردن ظرفیت تولید انرژی خبر داده بود.

طبق گزارش واشنگتن پست، «هانتر بایدن فقط چند روز بعد از سفر پدرش به اوکراین (در سال ۲۰۱۴) به عضویت هیات مدیره بوریسما هلدینگز درآمد و دی‌وُن آرچر دوست و شریک تجاری او هم به عضویت هیات مدیره این شرکت درآمد، کسی که گفته بود این شرکت پتانسیل نبدیل شدن به یک اکسون موبیل (غول انرژی آمریکایی) را دارد».

جمهوری‌خواهان کنگره آمریکا در آن زمان از همزمانی تقریبی سفر بایدن به اوکراین و عضویت پسرش در هیات مدیره بوریسما هلدینگز سوالاتی مطرح کردند اما مقام‌های کاخ سفید در دولت اوباما اعلام کردند که هیچ ارتباطی بین سفر جو بایدن و شغل پسرش وجود ندارد.

هانتر بایدن در بیانیه‌ای که در اختیار واشنگتن پست قرار داده، ادعا کرده که او بعد از مشورت با «الکساندر کواسینوسکی» رئیس‌جمهور پیشین لهستان به عضویت در هیات مدیره بوریسما هلدینگز درآمد.

در بیانیه او آمده است: «ما هم دو اعتقاد داشتیم که استقلال اوکراین، موضوعی محوری برای مقابله با حملات (ولادیمیر) پوتین به اصول اروپای دموکراتیک بوده و تولید انرژی در داخل اوکراین و به طور خاص تولید گاز طبیعی محوریت آن استقلال را تشکیل می‌داد. من هیچ وقت با پدرم درباره شرکت (بوریسما هلدینگز) یا هیات مدیره آن صحبتی نکردم»./پایان.

تعطیلی دولت امریکا

 از بامداد شنبه ۳۰ دی، دولت آمریکا تا ۵ بهمن ۱۳۹۷ «شات داون» (تعطیل) شد

توضیح نگارنده(مدیرسایت):این استیضاح صرفاً برای همین یک مورد(تبانی بارئیس جمهوراوکراین)نیست.بلکه یکی ازاختلافات مهم کُنگره با رئیس جمهور،موضوع«بودجه دیوارمکزیک»است،که هنوز رفع مشکل نشده،ولی مصالحه موقت شده است.

پرزیدنت ترامپ : «هیچ چاره‌ای جز ساخت دیوار و مانعی محکم نداریم. اگر با کنگره به توافق نرسیم، دولت در ۱۵ فوریه (۲۶ بهمن) تعطیل می‌شود. یا تا آن زمان به توافق رسیده‌ایم، یا این که از حوزه اختیارات خود استفاده کرده و شرایط اضطراری اعلام خواهم کرد

تا بامداد جمعه ۲۹ دیماه برای رسیدن به یک توافق و در نهایت تصویب لایحه بودجه ناکام ماند و از بامداد شنبه ۳۰ دی، دولت آمریکا تا ۵ بهمن ۱۳۹۷ «شات داون» یا تعطیل شد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز سه‌شنبه ۲۰ آذر۱۳۹۷(۱۱دسامبر۲۰۱۸) علنا با رهبران دمکرات‌ها در کنگره بر سر بودجه ساخت دیوار مرزی به مشاجره پرداخت و تهدید کرد که دولت را تعطیل خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این مشاجره امکان توافق بر سر بودجه سال ۲۰۱۹ آمریکا را در هاله‌ای از ابهام فرو برده است.

دونالد ترامپ در جر و بحثی کم سابقه در مقابل دوربین‌های تلویزیونی، به مجادله با نانسی پلوسی، رهبر دمکرات‌های مجلس نمایندگان، و چاک شومر، رهبر دمکرات‌های سنا درباره ساخت دیوار مرزی پرداخت و تهدید کرد یا بودجه ساخت این دیوار باید تصویب شود یا دولت را تعطیل خواهد کرد.

رئیس‌جمهوری آمریکا خواستار اختصاص پنج میلیارد دلار برای ساخت دیوار مرزی بین ایالات متحده و مکزیک است که از وعده‌های او در زمان مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۱۶ به شمار می‌رود.

ترامپ گفت: اگر دمکرات‌ها مبلغ درخواستی او را تایید نکنند ارتش ایالات متحده این دیوار را خواهد ساخت.

«نانسی پلوسی »و «چاک شومر»گفتند: لایحه بودجه برای تعطیل نشدن دولت و تامین امنیت بیشتر مرزی از تصویب هر دو مجلس نمایندگان و سنا بایدبگذرد،

ترامپ گفت:  بودجه ساخت دیوار اصلی امری ضروری است.

از راست: چاک شومر، رهبر دمکرات‌ها در سنا،  ترامپ، مایک پنس (معاون رئیس‌جمهوری) و نانسی پلوسی، رهبر دمکرات‌ها در مجلس نمایندگان.

سناتور شومر گفت: شما می‌گویید یا راه من، یا اینکه دولت تعطیل خواهد شد.

ترامپ جواب داد:  امنیت مرزی ضروری است و دیوار برای تامین این امنیت لازم است.

رئیس‌جمهوری آمریکا خطاب به شومر گفت: بله، اگر چیزی که می‌خواهیم به ما داده نشود… من دولت را تعطیل می‌کنم.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ترامپ مرتب به میان حرف رهبران دمکرات‌ها می‌پرید، با آنهاجر و بحث میکرد که بودجه ساخت این دیوار می‌تواند بدون نیاز به رای دمکرات‌ها هم در مجلس نمایندگان و هم سنا تصویب شود.

پلوسی گفت: این یک مسیر پر پیچ و خم است.

ترامپ پرسید: آیا جمهوریخواهان در انتخابات میان دوره‌ای مجلس سنا برنده نشده‌اند؟.

چاک شومر در پاسخ با یک لبخند گفت: «وقتی رئیس‌جمهوری لاف می‌زد که انتخابات داکوتای شمالی و ایندیانا را برده است، بعد به دردسر افتاد».۲۰/آذر/۱۳۹۷ رادیوفردا

تهدیدترامپ

ساعاتی پیشتر و در جریان امضای برخی لوایح در کاخ سفید، پرزیدنت ترامپ گفته بود «دولت به طور کامل برای تعطیلی آماده است» و همچنین گفته بود اگر دولت تعطیل شود، «این تعطیلی طولانی مدت خواهد بود.»

اختلاف دولت و دموکرات های کنگره برسر بودجه دیوار مرزی مکزیک است. رئیس جمهوری آمریکا می گوید ساخت این دیوار ضروری است اما دموکرات ها مخالف هستند. لایحه بودجه باید به تصویب هر دو مجلس نمایندگان و سنا برسد. هرچند اکثریت مجلس با جمهوریخواهان است اما این حزب در سنا اکثریت ۵۱ رای را دارد، در حالیکه برای تصویب بودجه آنها باید دو سوم آرا را کسب کنند.

پرزیدنت ترامپ در پیامی ویدیویی در توئیتر خود تاکید کرد کشور نیازمند یک امنیت مرزی کارآمد است.

 از راست: مایک پنس معاون رییس جمهوری آمریکا، میک مولوینی رییس دفتر بعدی کاخ سفید و جرد کوشنر (داماد) دستیارارشد رییس جمهوری آمریکا در حال ترک کنگره

به گزارش روز جمعه خبرگزاری آسوشیتد پرس، رییس جمهوری آمریکا در کاخ سفید گفت: «به نظر من این تنها فرصت ما است که با توجه به اوضاعی که در جهان شاهد آن هستیم، امنیت خوبی برای مرز ایجاد کنیم.»

کنگره قرار است روز شنبه تشکیل جلسه دهد. به نمایندگان اعلان ۲۴ ساعته داده شده که برای تشکیل جلسه حاضر شوند.

«ریچارد شلبی» سناتور جمهوریخواه آلاباما که رئیس کمیته تخصیص بودجه است، مذاکرات را شامگاه جمعه ترک کرد و گفت احتمال رسیدن به هرگونه توافقی تا نیمه شب، «بسیار ضعیف» است.

رایزنی نمایندگان ناکام  ترامپ با سناتورهای مجلس کنگره-برای گرفتن بودجه پنج میلیارد و هفتصد میلیون دلاری«دیوارمکزیک»

پلوسی رئیس مجلس امریکا:  طرح مارا«ترامپ »قبول ندارد

نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان و چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنا دقایقی پس از پایان پیام پرزیدنت ترامپ، به گفته‌های او واکنش نشان دادند.

ابتدا خانم پلوسی گفت: ما در اولین اقدام در کنگره جدید، طرحی تصویب کردیم که هم بودجه دولت در آن است و هم امنیت مرزی در نظر گرفته شده است. ولی پرزیدنت ترامپ آن را رد کرد.

نانسی پلوسی که رهبر اکثریت دموکرات مجلس نمایندگان است، گفت:‌

پرزیدنت تصمیم گرفته برای دیواری که گفته بود پول ساخت آن را مکزیک می‌دهد، دولت را گروگان بگیرد. حتی «ترامپ گفته این تعطیلی ممکن است ماه‌ها و یا سال‌ها طول بکشد»،ما می‌دانیم امنیت مرزی برای همه لازم است. ما می‌توانیم راه‌های تازه‌ای پیدا کرده و جلوی عبور غیرقانونی از مرز را بگیریم. زن‌ها و کودکان در مرز خطر امنیتی نیستند؛ این‌ها چالش‌هایی انسانی هستند.

اول ترامپ دولت رابازگشایی بکندبعدحرف بودجه

چاک شومر هم گفت: ما به این دلیل این جا صحبت می‌کنیم که بگوییم اول باید دولت را باز کرد. تلاش رییس جمهوری آمریکا در تامین بودجه ساخت دیوار از مکزیک ناکام بوده و او دولت را تعطیل کرده است. مشکلات ما با چالش‌های اخلاقی حل نمی‌شود.

باترامپ هیچ جورنمی شودکنارآمد!

ما همه خواهان امنیت مرزی هستیم ولی با پرزیدنت تفاهم نداریم که چطور به این مسئله برسیم.

ما لوایحی داریم که توافق هر دو حزب (جمهوری‌خواه و دموکرات) را دارد و می‌تواند به تعطیلی دولت پایان دهد.

دلیلی نداردبرای دیوارمکزیک میلیون هاامریکایی راازکاربیکارکند

شومر گفت:‌دلیلی ندارد میلیون‌ها آمریکایی را با مشکل روبرو کنیم. ما می‌توانیم دولت را بازگشایی کرده و بدون ساخت دیواری گران، امنیت مرز را تامین کنیم. نماد آمریکا باید مجسمه آزادی باشد و نه یک دیوار بلند.

آقای ترامپ !دولت را بازگشایی بکن

تقاضای ما ساده است:‌‌ آقای رییس جمهوری دولت را بازگشایی کن و ما همکاری لازم را خواهیم داشت.

سومین جلسه رهبران کنگره و پرزیدنت ترامپ برای بازگشایی دولت آمریکا نیمه کاره رها شد. جمهوریخواهان و دموکرات‌های حاضر در این جلسه بعد از پایان آن دو روایت متفاوت را به خبرنگاران گزارش کردند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ پس از دیداری کوتاه با رهبران دموکرات کنگره در پیامی در توئیتر گفت: همین حالا از دیدار با چاک [شومر] و نانسی [پلوسی] آمدم،

مذاکره ازنوع ترامپی:وقت تلف نکن، یابگو نه،یابله

که به کل وقت من را تلف کردند. من به آن‌ها گفتم: اگر دولت را سریع باز کنم، بعد از یک ماه اقدامات تامین بودجه دیوار یا حائل را می‌دهید یا نه؟

نانسی گفت نه. من هم جلسه را ترک کردم.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از اعلام جُرم علیه ترامپ حمایت کرد

نانسی پلوسی، رئیس اکثریت دموکرات مجلس نمایندگان، و چاک شومر، رئیس اقلیت دموکرات مجلس سنا، پیش از منتشر شدن پیام پرزیدنت ترامپ در توئیتر، به خبرنگاران گفتند:

«رئیس جمهوری پرسید با من موافق هستید یا نه و وقتی ما جواب منفی دادیم، جلسه را ترک کرد!»

***

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:اوکراین کجاست؟ وسوابق دلقکی  رفیق ترامپ؟

یک کمدین رئیس‌جمهور غربگرای اوکراین را شکست داد

«ولودیمیر الکساندرویچ زلنسکی»یک «دلقک »است،همانندهمتای خود«دونالدترامپ»رئیس جمهورامریکا.

«اوکراین»با مساحت ۷۰۰/۶۰۳ کیلومتر مربع  ۵۵ میلیون نفرجمعیت دارد.

پایتخت «اوکراین» : شهر کیف با ۳ونیم میلیون نفر جمعیت

دین رسمی : مسیحیت شاخه ارتودکس(پروبسلاو)

image.png

«ولودیمیر الکساندرویچ زلنسکی» شومن، بازیگر، مجری، تهیه‌کننده و نویسنده متولد ۱۹۷۸ در اوکراین است. زلنسکی سرپرست یگ گروه هنری به نام «کوارتال ۹۵» بودهکه بسیاری از تولیدات هنری خود را از طریق آن انجام داده است.

«ولودیمیر الکساندرویچ زلنسکی»ازبهار۱۳۹۸رئیس جمهور اوکراین شده است.

انتخابات ریاست جمهور اوکراین روز یکشنبه ۳۱ مارس۲۰۱۹ (۱ اردیبهشت ۱۳۹۸)در این کشور برگزار شد. 

به «ولودیمیر الکساندرویچ زلنسکی»«ترامپ اوکراین» می گویند.

زلینسکی فاقد تجربه سیاسی است و با وجودی که در کارزار انتخابات هیچ برنامه مدونی برای دوران ریاست جمهوری خود نداد،غیرازلودگی!

«زلینسکی» یک  سلبریتی(celebrity) است که در یک سریال تلویزیونی نقش رئیس جمهوری را بازی کرده بود.غلاوه براین ، در پیشینه بازیگری این کُمدین، بازی درنقش «گیج و کودن» در یک سریال تلویزیونی  اوکراین را نیز دیده می شود.

درباره نویسنده

2088مطلب نوشته است .

۲ Comments on ““استیضاح ترامپ”درپی یک تماس تلفنی بارئیس جمهوراوکراین”

  • پشم سنگ wrote on ۱۰ مهر, ۱۳۹۸, ۱۵:۱۸

    باز هم مطالب وبسایت شمارو پیگیری و استفاده خواهم کرد

  • تعیین سطح آنلاین PTE wrote on ۲۹ مهر, ۱۳۹۸, ۱۷:۲۷

    ممنون از اطلاع رسانیتون

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما