“دکترخزاعی”یک بسیجی در”مصلی”نمازجمعه رشت

دکترمحمدخزاعی(سفیر و نماینده سابق جمهورى اسلامى در سازمان ملل) +یک بسیجی

درادامه  خوهیدخوند:«یک دیدارمحرمانه»دیدار۲همتای ایرانی وامریکایی

خانم«سوزان رایس»، سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل متحد در کتاب خاطراتش که به تازگی منتشر شده ادعا کرده با «محمد خزاعی»، سفیر، نماینده اسبق ایران در سازمان ملل متحد دیدار کرده ام.

شماره موبایل «دکترخزاعی»درجیب رئیس جمهورامریکا

تماس رئیس جمهورامریکا(اوباما) با رئیس جمهورایران از طریق تلفن کاخ سفید روی موبایل سفیر(محمدخزاعی) انجام شد..۵ مهر۱۳۹۲(۲۷سپتامبر۲۰۱۳)

دکترمحمد خزاعی سفیر و نماینده سابق جمهورى اسلامى در سازمان ملل

امروز جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸-مصلی رشت-بعدازاتمام نماز

مدیریت سایت-پیراسته فر:خزاعی کیست؟

واما «گیلان»و«دانشگاه گیلان» برای خزاعی«خوش یُمن»بود،هم  «مدرک» گرفت از رشت وهم« زن»گرفت وهم« نماینده» شد!

وی نماینده مردم رشت دراولین دوره مجلس شورای اسلامی بود(همسرش گیلانی-سنگری-است)

«خزاعی» کارشناسی ارشد-روابط بین الملل-را از دانشگاه جرج میسون «آمریکا» اخذکرده است.

«محمدخزاعی» متولد۲۳ فروردین ۱۳۳۲ کاشمرمی باشد ولی نماینده مردم رشت دراولین دوره مجلس شورای اسلامی بود(همسرش گیلانی-سنگری-است)

سفیرسابق ایران درسازمان ملل-امریکا

«۳نماینده رشت »دراولین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی.

۱-حجت الاسلام حسن لاهوتی اشکوری : متولد رودسر- تحصیلات(اجتهاد)

۶۱۹۶۲ رای از ۹۹۵۷۲ رای ماخوذه( ۶۲ درصد)

۲-رضا رمضانی خورشید دوست- متولد رشت-تحصلات( لیسانس مهندسی مکانیک)

۳۴۰۷۲ رای از ۶۰۴۱۶ رای ماخوذه (۵۶ درصد) مرحله دوم

۳- محمد خزاعی: متولد کاشمر- تحصیلات(لیسانس مدیریت)

۳۲۵۷۷ رای از ۶۰۴۱۶ رای ماخوذه (۵۳ درصد) مرحله دوم

بعدازفوت لاهوتی(۶ آبان ۱۳۶۰)-حجت الاسلام سید داود مصطفوی سیاهمزگی(میان دوره ای) جایگزین مرحوم لاهوتی شد.

اولین انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز ۲۴ اسفند  سال ۱۳۵۸ برگزار شد.

«دکترمحمدخزاعی» ازپنجم تیر۱۳۸۶ تا دواده اسفند۱۳۹۲ سفیر و نماینده ایران در سازمان ملل متحد بود.

جانشین-دکترمحمدجوادظریف-شد،یعنی قبل ازخزاعی،ظریف سفیرونماینده ایران درسازمان ملل متحد-امریکا-بود.

ظریف از(۱۴ مرداد ۱۳۸۱ – ۳ مرداد ۱۳۸۶)سفیرایران درسازمان ملل بود.

 مأموریت« محمد خزاعی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد درمورخه،اسفند۱۳۹۲ ،پس از ۷ سال به پایان رسید و «حمید ابوطالبی» معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور که سابقه  سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشورهایی همچون ایتالیا، بلژیک، استرالیا و اتحادیه اروپا را در کارنامه خود داشت به عنوان جایگزین خزاعی معرفی شد.

اما آمریکا با صدور ویزا برای ابوطالبی به بهانه همکاری وی با تسخیرکنندگان لانه جاسوسی(سفارت سابق آمریکا در ایران) مخالفت کرد.اما  «محمد خزاعی»پس از گذشت  ۶ماه ازعزلش ،همچنان -موقت-سفیر دائم در سازمان ملل است./خبرگزاری مهر۱ مهر ۱۳۹۳

محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم ۲۲ بهمن ۱۳۹۲

مراسم بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در سازمان ملل برگزار شد

مراسم بزرگداشت سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران با حضور سفرا و دپیلمات های کشورهای اروپایی، آفریقایی، آسیایی و آمریکای لاتین و همچنین بان کی مون دبیرکل سازمان ملل و ‘جان وی اش’ رییس مجمع عمومی در مقر اصلی سازمان ملل با شکوه خاصی برگزار شد./۲۲ بهمن ۱۳۹۲

دراین مراسم علاوه بر مقام های ارشد سازمان ملل، سفرای کشورهای انگلیس، فرانسه، آلمان، استرالیا، اسپانیا، سوئد، هلند، روسیه، ایتالیا،هند، پاکستان، افغانستان، ترکیه و کشورهای عربی در این مراسم شرکت کردند«پیروزی انقلاب» را به  ملت و دولت ایران تبریک گفتند.

محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم و غلامحسین دهقانی سفیر و معاون نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل به نمایندگی از دولت و ملت ایران از سفرا، دپیلمات ها، مقام های ارشد سازمان ملل و همچنین نمایندگان رسانه های مختلف جهان که در مراسم سالروز ملی جمهوری اسلامی شرکت نمودند، تشکر کردند.

نیویورک-مهر۱۳۹۳

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:اگرچه آقای خزاعی»ازاسفند ۱۳۹۲ازمقام سفارت ایران خداحافظی کرده واما همچنان باسازمان ملل درارتباط کاری  است.

ضرورت مقابله با اقدامات قهرآمیز علیه کشورهای درحال توسعه

محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم سابق جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل و مشاورعالی وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان امروز(۲۹فروردین۱۳۹۸) طی سخنانی در اجلاس تامین مالی توسعه که در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک.

دکترخزاعی+بانکی مون

اجلاس سالانه تامین مالی توسعه از ۲۶ لغایت ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ در چارچوب شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد در مقر این سازمان در نیویورک برگزارشد.

 استقبال «محمد خزاعی» سفیر ایران در سازمان ملل متحد،مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت و مرتضی تمدن استاندار تهران ازبان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد ظهر چهارشنبه(۸ شهریور ۱۳۹۱) جهت شرکت در شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد وارد تهران شده بود.

البته هم اکنون «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل است.

دربهار۱۳۹۸«حمید ابوطالبی »جایگزین «محمد خزاعی» شد.

تلاش برای بالا بردن فشار علیه ایران در حال افزایش است

واماامریکابرای حمید ابوطالبی(به دلیل مشارکت درتسخیرلانه جاسوسی امریکا)ویزاصادرنمی کند.

غلامعلی خوشرو سفیر ایران در سازمان ملل

سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان ایران و آمریکا بر سر انتخاب نماینده دائم ایران در سازمان ملل، «غلامعلی خوشرو »سفیر وقت ایران در سوئیس به این سمت انتخاب شد.۱۳۹۸/۱/۲۰

پایان ماموریت خود ۲۶ آبان ماه ۱۳۹۷آقای خوشروب(بازنشسته شد)و«تخت روانچی»از اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران،جایگزین«خوشرو»شد.

تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل شد

آقای خوشرو گفت: با توجه به اصلاحیه جدید قانون بازنشستگی ماموریت ام در بیست و ششم آبان ماه پایان می یابد.

جهت اطلاع:«خوشرو» داماد(حسین فریدون است)

«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان مللمجید تخت‌روانچی»۴اردیبهشت۱۳۹۸تقدیم استوارنامه.

عراقچی+ظریف+ تخت روانچی…برجام

۲۰فروردین۱۳۹۸ آقای مجید تخت‌روانچی به پیشنهاد وزیر امور خارجه و تصویب رئیس جمهوری به عنوان سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد منصوب شد(۲۰فروردین۱۳۹۸)

«دکترخزاعی»رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران شد.

نماینده سابق ایران در سازمان ملل معاون وزیر اقتصاد شدکمیته اقتصاد آموزش و پرورش تشکیل می شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی در حکمی، محمد خزاعی را به سمت معاون وزیر و رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران منصوب کرد.۲۱ تیر ۱۳۹۳

علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در حکمی، محمد خزاعی را به سمت معاون وزیر و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران منصوب کرد.

کرباسیان، جهانگیری، طیب نیا در مراسم تودیع و معارفه وزیر اقتصاد

ومراسم تودیع طیب نیا-واگزارکردن وزارت به کرباسیان/ ۱ شهریور ۱۳۹۶

طیب نیا مجدداً به تیم اقصادی برگشت.

طیب نیابا پیشنهاد رئیس بانک مرکزی و تائید رئیس جمهوری، وزیر پیشین اقتصاد جانشین مسعود نیلی در شورای پول و اعتبار شد.۲۳آبان۱۳۹۷

طیب‎نیا جای مسعود نیلی را در شورای پول و اعتبار گرفت

«دکترمحمدخزاعی» استاد دانشکده اقتصاد علامه طباطبایی است.

واما «یک دیدارمحرمانه»دیدار۲همتای ایرانی وامریکایی

«سوزان رایس»، سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل متحد در کتاب خاطراتش که به تازگی منتشر شده ادعا کرده با «محمد خزاعی»، سفیر، نماینده اسبق ایران در سازمان ملل متحد دیدار کرده است.

ادعای سوزان رایس درباره دیدار با همتای ایرانی در سال‌های گذشته

رایس در بخشی از کتابش با عنوان «عشقِ مخصمه‌آفرین: حکایت‌های من درباره آنچه ارزش جنگیدن داشتند» نخستین دیدار خود با آقای خزاعی را اینطور شرح می‌دهد: «نخستین ملاقات من با سفیر ایران [در سازمان ملل متحد] از یک روز بعد از ظهر در شهر نیویورک، در روز روشن شروع شد

وی اضافه کرد: «به جای پیدا کردن کنجی ساکت در سازمان ملل که موجب حیرت همه می‌شد یا میزبانی از او در مقر نمایندگی آمریکا که پر از روزنامه‌نگار بود قرار شد در محل اقامتش با ایشان ملاقات کنم.»

سوزان رایس بعد از نوشتن اینکه به محل اقامت خزاعی مراجعه کرده نوشته است: «به آرامی سمت در رفتیم و زنگ را به صدا درآوردیم که معمول‌ترین کار ممکن بود. دستیار سفیر جواب داد و سفیر، پایین پله‌ها با ما سلام و احوال‌پرسی کرد. دست‌هایم را بیرون آوردم تا با او دست بدهم- همان‌ کاری که روزی چندین بار در سازمان ملل انجام می‌دهم- ولی او خودش را جمع کرد و دستش را روی سینه‌اش قرار داد. بعد یادم آمد که مردهای مذهبی ایران با زنها دست نمی‌دهند.»

در اجلاس خلع سلاح هسته‌ ای سازمان ملل حضور فعال داشته باشید

رایس در ادامه نوشته است: «سفیر ایران( محمد خزاعی) بود؛ یک فرد تحصیل‌کرده در آمریکا که سابقاً عضو مجلس ایران و نماینده این کشور در بانک جهانی بود

«پانیت تالوار»، کارشناس ارشد مسائل خلیج فارس در شورای امنیت ملی آمریکا مرا  در این دیدار همراهی می کرد.

سوزایس رایس در بخش دیگری از کتاب به محورهای مسائل مطرح‌شده در دیدارها و گفت‌وگوهای ادعایی خود با محمد خزاعی هم اشاره کرده است. او می‌نویسد: «بسیاری از ملاقات‌ها و تماس‌های تلفنی گاه‌گاه من با سفیر ایران، برای رد و بدل کردن پیام‌هایی میان پایتخت‌های دو کشور یا رایزنی درباره مسائل محل نگرانیی انجام می‌شود.»

«من دنبال آزادی سه کوهنورد آمریکایی بازداشت‌شده در ایران که سرانجام آزاد شدند، بودم؛ ضمن اینکه می‌خواستم آنها رابرت لوینسون، مأمور اسبق اف‌بی‌ای را که از سال ۲۰۰۷ در ایران ناپدید شده و هنوز هم مفقود است برگردانند.»

خانم رایس می گوید: «خواستار اتمام حملات نیروهای ایران به پرسنل ارتش آمریکا در عراق شدم و عزم آمریکا برای تلافی آن حملات را به آنها منتقل کردم. از طرف وزارت دفاع آمریکا پیشنهاد راه‌اندازی یک هاتلاین نظامی میان نظامیان دو کشور به منظور جلوگیری از درگیری‌های ناخواسته در خلیج [فارس] را مطرح کردم که ایران آن را نپذیرفت. گاهاً مجبور بودم گلایه‌های خزاعی درباره شنودهای اف‌بی‌آی از او و همکارانش در نیویورک را تحمل کنم. اغلب درباره برنامه هسته‌ای ایران رایزنی می‌کردیم و هشدار می‌دادم که آمریکا متعهد به متوقف کردن این برنامه با هر ابزار ممکن است.»

سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل مدعی شده این «کانال محرمانه» تا سال‌ها برای عده زیادی علنی نشد و غیر از اف‌بی‌آی و احتمالاً اسرائیلی‌ها کسی از آن با خبر نبوده است. /۱۶ مهر ۱۳۹۸فارس.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:ماجرای ۳کوهنوردچیست؟کی زندانی شدند وکی آزاد؟

سه کوهنوردامریکایی نفر روز ۸ مرداد ۱۳۸۸که در کوه‌های مرزی ایران و کردستان عراق ، توسط نیروهای سپاه پاسداران دستگیر شدند.(شین باوئر و «جاش فتال»و«سارا شورد»

عکس آرشیوی از جاش فتال (وسط) به همراه شین بائر (راست) و سارا شورد در کنفرانس خبری، نیویورک - ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۱

خانم«سارا شورد» که به عنوان نویسنده، معلم و فعال حقوق زنان فعالیت دارد

آنها به اتهام ورود غیرقانونی به ایران و نیز “جاسوسی” به ۸ سال زندان محکوم شدند.

سارا شورد در شهریور سال ۱۳۸۹، پس از گذراندن ۱۴ ماه در زندان، به دلیل بیماری و با قید وثیقه‌ی ۵۰۰ هزار دلاری آزاد شد و به آمریکا بازگشت. شین باوئر و «جاش فتال» در مهرماه سال ۱۳۹۰ به قید وثیقه آزاد شدند.

نفرسمت چپ(شین باوئر) و سارا شورد در دوران حبس  در ایران با یکدیگر نامزد کرده بودند وبعدازآزادی باهم ازدواج کردند.

توضیح مدیریت سایت:باتوجه به اینکه این دیداردرسال۱۳۹۲بوده،یک امرمتداول ومرسوم می باشد،بقول خانم رایس«درروزروشن»ودرمحل کار۲همتا،رُخ داده است وموضوع مذاکره «آزادی کوهنوردان زندانی»بوده،البته به مباحث دیگرهم کشیده شده باشد هم عجیب نیست. خانم« سوزان رایس » ازسال ۱۳۸۸تاخرداد۱۳۹۲سفیر آمریکا در سازمان ملل بود وبعدازآن مشاوررئیس جمهور(اوباما)شد. «محمدخزاعی» ازپنجم تیر۱۳۸۶ تا دوازده اسفند۱۳۹۲ سفیر و نماینده ایران در سازمان ملل متحد بود.قبل ازخزاعی محمدجوادظریف همین سمت راداشته است. مأموریت« محمد خزاعی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد درمورخه،اسفند۱۳۹۲ ،پس از ۷ سال به پایان رسید و «حمید ابوطالبی» معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور به عنوان جایگزین خزاعی معرفی شد. اما آمریکا با صدور ویزا برای ابوطالبی به بهانه همکاری وی با تسخیرکنندگان لانه جاسوسی(سفارت سابق آمریکا در ایران) مخالفت کرد.اما «محمد خزاعی»پس از گذشت ۶ماه ازعزلش ،همچنان -موقت-سفیر دائم در سازمان ملل ماند.

آقای دکترخزاعی آنقدربامقامات امریکاصمیمی بودکه به راحتی باکاخ سفیدمی توانست تماس بگیرد.

هماهنگ کننده تماس تلفنی۲رئیس جمهور(روحانی-اوباما)

ماجرای تماس تلفنی باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا با حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان

هنگام خروج رئیس جمهور(روحانی) از نیویورک و پرواز به سمت تهران و در مسیر فرودگاه  رئیس جمهورامریکا(اوباما)تلفنی تماس می گیرد.
از آن جا که ارتباطات دوستانه و صمیمانه ای بین آقای محمد خزایی نماینده دائم و سفیر ایران در سازمان ملل متحد و خانم سوزان رایس سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد وجود دارد، از طریق این دو نفر و همکاری موجود بین این دو سفیر، شرایط تماس تلفنی بین کاخ سفید و هیات ایرانی فراهم شده است.

آقای محمد خزایی در طول ۸ مسئولیت( نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد) +تحصیلات دوران دانشجویی در دانشگاه جرج میسون آمریکا،نوع ارتباط و همکاری محمد خزایی با سفرای سازمان ملل متحد، توان ایجاد ارتباط با کاخ سفید از طریق خانم سوزان رایس را داشته است ، هیچ درخواست رسمی از سوی مقامات ایران یا مسوولان کاخ سفید برای این گفت وگو وجود نداشته بلکه به ابتکار دو سفیر ایران و آمریکا در سازمان ملل متحد، این تماس تلفنی برقرار شده است.
آقای روحانی رئیس جمهور -همان زمان- در فرودگاه مهرآباد، این موضوع تایید شده و تماس تلفنی کاخ سفید با موبایل آقای خزایی سفیر ایران در سازمان ملل متحد برقرار شده است./مهر ۱۳۹۲


باابتکارعمل و هماهنگی خانم سوزان رایس سفیر آمریکا و آقای خزایی سفیر ایران در سازمان ملل متحد، این تماس برقرار شده بود.

***

 مشاور امنیت ملی امریکا(سوزان رایس) در گفتگو با شبکه »سی ان ان» 

اوایل هفته واشنگتن تمایل خود را برای دیداری مختصر بین روسای جمهور ایران و آمریکا اعلام کرد اما طرف ایرانی این دیدار را پیچیده خواندند.
«سوزان رایس» ضمن «صمیمانه» و «سازنده» خواندن اولین تماس روسای جمهور ایران و آمریکا پس از۳دهه اعلام کرد روحانی از اوباما موافقت کردکه تماس برقرارشود

«امروز(جمعه۲۷سپتامبر۲۰۱۳ ) اتفاق شگفت آوری پیش آمد، از سوی هیئت ایرانی تماس گرفته شد و اعلام شد پرزیدنت روحانی در مسیر حرکت به سمت فرودگاه تمایل به گفتگو با اوباما دارد و ما قادر هستیم بگوییم که تماس برقرار شد و سازنده بود.»

«این تماس با در نظر گرفتن زمان ترجمه، ۱۵ دقیقه طول کشید و هرچند تماس کوتاهی بود اما برای تبادل پیام دو طرف کافی بود.»
اظهرات رئیس جمهوری اسلامی ایران پس از بازگشت به تهران و در جمع خبرنگاران
حسن روحانی گفت: «دیروز در لحظه ای که در حال حرکت به فرودگاه بودیم آمریکایی ها تماس گرفتند که چند دقیقه ای را به صورت تلفنی با آقای اوباما گفتگو داشته باشم که این مکالمه انجام گرفت.»
دکتر روحانی گفت: «پیش از عزیمت به آمریکا مقامات آمریکایی ابراز تمایل کردند که دیداری با رئیس جمهور این کشور داشته باشم و مسئله بعد از ورود به آمریکا با جدیت بیشتری دنبال شد اما ما زمان کافی برای این ملاقات را نداشتیم.»

توضیحات مشاور ارشد رییس جمهوردرباره تماس ۲رئیس جمهور

مشاور ارشد رییس جمهور(محمدرضا صادق): تماس طرف آمریکایی با هیات ایرانی از طریق تلفن کاخ سفید روی موبایل سفیر(محمدخزاعی) ایران انجام شد که طی آن آقای روحانی با آقای اوباما صحبت کردند.۵ مهر۱۳۹۲(۲۷سپتامبر۲۰۱۳)

«محمدرضا صادق» سفیر ایران در کرواسی شد

«محمدرضا صادق» گفت: هنگامی که سفر ما به نیویورک در حال آغاز بود، از سوی آمریکایی‌ها پیام‌ها و درخواست‌هایی مبنی بر اینکه آقای اوباما تمایل دارد که با آقای روحانی دیدار و گفت‌وگو داشته باشد به ما رسید، بعداز استقرار هیات ایرانی و آقای روحانی همچنین سخنرانی‌های که ایشان داشته‌اند و با بررسی موضوعات مختلف به این نتیجه رسیدند که ذیق وقت اجازه نمی‌دهد که دیدار اوباما و آقای روحانی به نتیجه مورد نظر منتهی شود و انجام نشد،علاقه‌مندی آمریکای‌های به انجام چنین دیداری به طرق مختلف به هیات ایرانی منتقل شد، با توجه به این‌که سران کشورهای اروپایی که در آنجا حضور داشتند، برخوردهای مثبت و علاقه‌مندی ‌های بسیار زیادی نسبت به ملاقات با‌ آقای روحانی نشان می‌دادند و همچنین با توجه به صحبت‌های آقای روحانی در مجمع سازمان ملل‌، کنفرانس خلع سلاح‌، اجلاس غیرمتعهدها همچنین با وجود حدود ۱۷ ملاقات با سران و روسای جمهور کشورها و ۵ جلسه با اندیشمندان آمریکایی و رهبران مسلمان آمریکا مدیران عالی رسانه‌های بین‌المللی و فرهیختگان اندیشکده‌های آمریکایی‌ها شورای روابط خارجی و جامعه آسیایی فضای خوبی پدید آمد که طی آن علاقه‌مندی مقامات آمریکایی‌ با هیات ایرانی بیشتر بیشتر شد.

وزارت خارجه آمریکا به جان کری به دلیل دیدار با ظریف هشدار داد

مشاور ارشد رییس جمهورگفت: آقای جان کری نیز در حاشیه ملاقات خود با آقای ظریف به نوعی دیدار اوباما و آقای روحانی را مطرح کردند، خاطر نشان کرد: روز گذشته که در حال ترک هتل به سمت فرودگاه بودیم، تماس‌های از کاخ سفید با ما برقرار شد و آخرین این تماس‌ها روی موبایل سفیر ما(محمدخزاعی) بود که آقای اوباما طی این تماس این امکان را پیدا کرد که با آقای روحانی تلفنی صحبت کند.

روحانی اوباما
وی افزود: در این مکالمه تلفنی بر موضوع هسته‌یی‌ تاکید شد و آقای روحانی این موضوع را مورد توجه قرار دادند که غرور ملی ملت ایران روی موضوع گره خورده و باید این حق به طور کامل به ملت ایران داده شود. با وجود طرح چنین مسائلی از سوی آقای روحانی طرف ما هم ابراز تمایل کرد که این موضوع در سریع‌ترین زمان ممکن به حل وفصل برسد در واقع آقای اوباما به تاسی از آقای روحانی وزیر خارجه خود را مامور کرد که راهکارهایی را برای حل و فصل این موضوع پیگیری کند./۶ مهر ۱۳۹۲قدس

***

کاخ سفیدچه گفت؟

روز جمعه۵ مهر۱۳۹۲(۲۷سپتامبر۲۰۱۳ ) باراک اوباما، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید اعلام کرد که با حسن روحانی، همتای ایرانی خود مکالمه تلفنی داشته است.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آمریکایی نوشته است که طرف ایرانی پیش از ترک نیویورک به یک گفت‌وگوی تلفنی میان روحانی و اوباما ابراز علاقه کرده بود. بر اساس این گزارش این مکالمه حداقل ۱۵ دقیقه طول کشیده است.

آقای اوباما درباره مکالمه اش با آقای روحانی گفت:‌ «من در مکالمه با آقای روحانی بر آنچه که در نیویورک گفته بودم تاکید کردم. هرچند در مسیر پیش رویمان موانع مهمی وجود دارد و موفقیت تضمین نمی شود، معتقدم که می توانیم به یک راه حل جامع برسیم.»

آقای اوباما گفت وی و رئیس جمهوری ایران تیم های خود را به «ادامه فوری همکاری» هماهنگ با ۵+۱ برای رسیدن به توافق ترغیب کرده اند.

رئیس جمهوری آمریکا گفت حتی با وجود سابقه بی اعتمادی میان ایران و آمریکا، گام هایی که تاکنون برداشته شده می تواند امید به حل مناقشات برسر برنامه اتمی ایران را پررنگ کند.

اوباما گفت:‌ «ما چالش های روبرو را می دانیم. این حقیقت که این اولین مکالمه میان روسای جمهوری ایران و آمریکا از سال ۱۳۵۷ تاکنون است، بی اعتمادی میان کشورهای ما را نشان می دهد، اما در عین حال نشان دهنده عبور از آن تاریخ دشوار نیز هست.»

ایران همواره بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای اش تاکید کرده و اتهامات غرب مبنی بر این که تهران در تلاش برای تولید سلاح اتمی است رد کرده است. تحریم های اقتصادی کشورهای غربی بویژه بر نفت صادراتی ایران و نظام بانکی، لطمه اقتصادی بزرگی به ایران وارد کرده است.

باراک اوباما در سخنانی که پس از مکالمه تلفنی با آقای روحانی در کاخ سفید ایراد کرد گفت «زمینه توافق» وجود دارد اما تعهد ایران نیز اقداماتی بامعنی، شفاف و قابل اتکا خواهد بود که می تواند ایران را از فشار تحریم های اقتصادی خلاص کند:‌ «ما موظف به انجام دیپلماسی هستیم و فرصتی استثنایی داریم تا با رهبری جدید در ایران به جلو پیش برویم.»

مقام دولتی آمریکا گفته است که در صورت کمک به حل مسئله هسته ای ایران، رئیس جمهوری آمریکا بازهم با آقای روحانی مکالمه مستقیم خواهد داشت.

این مقام آمریکایی گفت دیدار میان جان کری و محمد جواد ظریف، وزیران خارجه ایران و آمریکا در نیویوک «فضایی مثبت» برای مکالمه تلفنی روسای جمهوری دو کشور فراهم ساخت.

او گفت آمریکا درباره مکالمه اخیر میان آقایان روحانی و اوباما با دیگر دولت ها از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس و اسرائیل و همچنین اعضای کنگره آمریکا در تماس بود.

این مقام آمریکایی گفت با توجه به اظهارنظرهای ایران درباره اسرائیل، این کشور حق دارد که «مشکوک» باشد اما آمریکا تلاش می کند در جهت برآوردن منافع امنیتی آمریکا، اسرائیل و جهان حرکت کند./۰۵ مهر ۱۳۹۲صدای امریکاVOA

***

مشاور ارشد رییس جمهور(محمدرضا صادق)به عنوان سفیرایران درکراواسی انتخاب شد۰۶ خرداد ۱۳۹۵

(تصاویر) استقبال روحانی از رئیس‌جمهور کرواسی

رئیس جمهورایران+رئیس جمهورکرواسی/۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

«محمدرضا صادق»(نفر اول از سمت راست) در دیدار دکترحسن روحانی با«کولیندا گرابار کیتاروویچ» رئیس‌جمهور کرواسی

سوابق«محمدرضا صادق»

*«محمدرضا صادق»متولد ۱۳۳۹ کرمانشاه ،مسئول  تبلیغات اسلامی و امور اطلاع رسانی در استانها و مناطق غربی ایران وجبهه های جنگی (۱۳۶۰ – ۱۳۶۷).
*نمایندگی ستاد تبلیغات جنگ در مناطق عملیاتی و مسوول دفتر تبلیغات قرارگاه خاتم الانبیا در مناطق عملیاتی غرب وشمال غرب.
*مسئول توسعه خبرگزاری جمهوری اسلامی و معاونت خبر این سازمان درسال های(۱۳۶۷تا ۱۳۷۲) وسالهای ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۸.
*مسول برگزاری و دبیرکل اجلاس بین المللی  در ایران با شرکت  روسای خبرگزاریهای ۱۰۲ کشور عضو عدم تعهد.
*معاون طرح وبرنامه وتوسعه امور گمرکی  گمرگ ایران (۱۳۷۲-۱۳۷۶) / اجرای طرح اتوماسیون گمرکات ایران در قالب پروژه آسیکودا با همکاری آنکتاد و دفتر توسعه وعمران سازمان ملل متحد.
*مسول اطلاع رسانی شورای عالی امنیت ملی ومسئول کارگروه غرامت از دولت آمریکا (۱۳۷۸ – ۱۳۸۴) و عضویت در برخی کمیته های دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی دوران مسوولیت دکتر روحانی.

مسئول نظارت و بازرسی مناطق آزاد از (۱۳۸۱ تا ۱۳۸۵)

معاونت اطلاع رسانی و تبلیغات دبیرخانه مجمع (۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰)

ومشاورت  دادستان کل (آیت الله دری نجف آبادی)رانیزازسوابق «محمدرضا صادق»می باشد.

درباره نویسنده

2088مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما