عباس ایروانی”گروه عظام”کیست؟EUCچیست+گزارش دادگاه

عباس ایروانی

عباس ایروانی کیست؟ رابین هودایران

EUCچیست؟

یکی ازاتهامات  درقطعات EUC  برای مسئولان ابزار جاسوسی جاسازی کرده است.

جاگذاری ابزار جاسوسی برای مسؤولان درEUCخورو
حضور "متهم ردیف اول گروه عظام" با ماشین لوکس میلیاردی در دادگاه + تصاویر

عباس ایروانی مرا متهم کردند که قطعات  EUC  را برای مسئولان ابزار جاسوسی قرار داده‌ام اما هزار قطعه وارد کشور می‌شود و از کجا معلوم قطعه EUC که ابزار جاسوسی دارد در خودروی مسئولان قرار می گیرد

اتهامات

متهم ردیف اول« عباس ایروانی »مدیر گروه عظام (تولید کننده قطعات خودرو) متهم است به افساد فی الارض از مجاری اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور با توسل به قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به صورت عمده و کلان به میزان ۷۶۴ میلیون و ۳۷ هزار و ۴۲۵ دلار، رهبری گروه مجرمانه سازمان یافته قاچاق قطعات خودرو، معاونت در جعل اسناد، معاونت در استفاده از اسناد مجعول، معاونت در پرداخت رشوه و مشارکت در فراری دادن متهم.

متهم ردیف دوم« امیر رضا رفیعی » قائم مقام فروش گروه عظام : ۲۰۱ میلیون و ۶۲۹ هزار و ۸۳۹ دلار، معاونت در پرداخت رشوه، معاونت در جعل اسناد، معاونت در استفاده از سند مجعول و مشارکت در فراری دادن متهم.

متهم ردیف سوم،« مرتضی روغنی‌ها »معاون امور بین الملل گروه عظام : ۱۱۸ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۸۷۶ دلار، معاونت در پرداخت رشوه، معاونت در جعل اسناد، معاونت در استفاده از سند مجعول و مشارکت در فراری دادن متهم.

متهم ردیف چهارم«حامد خاتمی پور» ترخیص کار گمرک: ۱۲۸ میلیون و ۲۸ هزار و ۲۸۰ دلار، جعل اسناد، استفاده از سند مجعول، استفاده از مهر مجعول اتاق بازرگانی چین و پرداخت رشوه به میزان ده میلیون و ۹۵۰ هزار تومان.

متهم ردیف پنجم«مرادعلی کرم نیا» کارمند گمرک: دریافت رشوه به مبلغ ۶۰ میلیون ریال، مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به میزان ۵ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۴۵۶ دلار.

متهم ردیف ششم«حسن صفریان» کارمند گمرک : دریافت رشوه به مبلغ ۲۴ میلیون ریال،  مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به میزان ۱۹ میلیون و ۵۹۵ هزار و ۴۷۸ دلار.

متهم ردیف هفتم« مهدی شهابی »کارمند گمرک فرودگاه امام خمینی : دریافت رشوه به مبلغ ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال،  مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به میزان ۹۶ هزار و ۷۲۵ دلار و ۱۰ هزار و ۹۲۷ یورو.

نماینده دادستان در جلسه دادگاه گفت که آقای ایروانی یک شرکت در چین و یک شرکت در آلمان ایجاد کرده و تنها در قبال نقل و انتقال پول دو درصد کارمزد دریافت می‌کرده است.

وی نیز گفت که «این اقدامات در دوره تحریم‌ها انجام می‌شدند.»

نماینده دادستان گفته است عباس ایروانی با کمک شبکه زیر نظر خود، ۷۶۴ میلیون دلار «قاچاق سازمان‌یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو» انجام داده است. با نرخ دلار ۱۱۴۰۰ تومان، مبلغ اتهام طرح شده علیه آقای ایروانی بیش از ۸۷۰۰ میلیارد تومان است.

دومین جلسه محاکمه عباس ایروانی و متهمان گروه عظام آغاز شد

 دومین جلسه محاکمه عباس ایروانی رئیس گروه عظام(شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸)به اتهام در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو از دقایقی پیش در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی آغاز شد.

این پرونده ۷ متهم دارد؛

متهم ردیف اول عباس ایروانی فرزند رضا، مدیر گروه عظام، تولید کننده قطعات خودور متهم است به، افساد فی الارض از مجرای اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور با توسل به قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به صورت عمده و کلان، رهبری گروه مجرمانه سازمان یافته قاچاق قطعات خودرو، معاونت در جعل اسناد، معاونت در استفاده از اسناد مجعول، معاونت در پرداخت رشوه و مشارکت در فراری دادن متهم.

متهم ردیف دوم امیر رضا رفیعی، فرزند پرویز، قائم مقام فروش گروه عظام؛ متهم به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور؛ مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو، معاونت در پرداخت رشوه؛ معاونت در جعل اسناد، معاونت در استفاده از سند مجعول و مشارکت در فراری دادن متهم.

 متهم ردیف سوم مرتضی روغنی‌ها فرزند علی، معاون امور بین‎الملل گروه عظام، متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور؛ مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو، معاونت در پرداخت رشوه؛ معاونت در جعل اسناد معاونت در استفاده از سند مجعول مشارکت در فراری دادن متهم.

دومین جلسه محاکمه گروه عظام به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو آغاز شد

متهم ردیف چهارم حامد خاتمی پور، فرزند اسماعیل، ترخیص کار گمرک، متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور، مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو، جعل اسناد، استفاده از اسناد مجعول، استفاده از مهر مجعول اتاق بازرگانی چین و پرداخت رشوه.

البته به گفته قاضی صلواتی،ایروانی «شیرزاد»را فراری داده.

متهم ردیف پنجم مرداد علی کرم نیا، فرزند موسی، کارمند گمرک، متهم است به دریافت رشوه، مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو.

متهم ردیف ششم حسن صفریان فرزند حسین، کارمند گمرک متهم به دریافت رشوه، مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو.

متهم ردیف هفتم مهدی شهابی فرزند نصرالله، کارمند گمرک، متهم است به دریافت رشوه، مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو./۱۳ مهر ۱۳۹۸تسنیم.

فساد ۷۶۴ میلیون دلاری در کنار بدهی ۳ هزار میلیارد تومانی و پرداخت‌های رشوه به مسئولان از جمله اتهامات مردی است که برای بسیاری از مردم ناشناخته مانده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، نخستین جلسه رسیدگی به پرونده قاچاقچیان قطعات خودرو موسوم به شرکت عظام در شعبه ۴ دادگاه ویژه جرائم مفاسد اقتصادی و به ریاست قاضی صلواتی روز گذشته برگزار شد.

گروه قطعات خودروسازی عظام از ۱۲ شرکت بزرگ تولیدی با موضوع تولید قطعات خودرو از سال ۷۶ کار خود را آغاز کرده و در استان‌های تهران ، آذربایجان شرقی، گیلان ، البرز و اصفهان دارای شرکت‌های متعدد است و شرکت مادر آن در تهران وجود دارد.

این شرکت در حوزه های مختلف تولیدی و تجهیزات خودرو و اتومبیل فعالیت داشته است.

متهم پرونده گروه عظام غافل‌گیر شد/ متهمی که با پرداخت رشوه کارآفرین برتر شد

در سومین جلسه دادگاه- اتهامات ردیف دوم پرونده(امیررضا رفیعی)۱۴ مهر ۱۳۹۸

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:خلاصه ای ازدادگاه رفیعی راجمع آوری کرده ام-گزینشی.

قاضی صلواتی گفت: شما قائم مقام فروش گروه عظام بودید؟
متهم رفیعی گفت: من از اذر ۹۶ تا زمان دستگیری یعنی مرداد ۹۷ به مدت ۷ ماه  قایم مقام  بودم.

درموردتقلب درجعل برندخارجی

قاضی گفت: در دستکاری اسناد گفتید که عبارت خارجی به اسناد اضافه می کردید و ان عبارت به سرپرستی اقایان روغنی ها و خاتمی پور به اسناد اضافه می شده است.

رفیعی:در رابطه با حک آرم سازه پویش در کنار شرکت چینی به استحضارتان می رسانم که قصد فریب خودروساز را نداشتیم و خود شرکت خودروساز برای جلوگیری از تقلب در بازار خواسته  که ارم سازه پویش حک شود و شرکت ایران خودرو انرا انجام داده است.

قاضی صلواتی گفت: طبق اقاریر خودتان که گفتید شرکت در ارایه اسناد گمرک کم اظهاری کرده توصیح دهید.
متهم رفیعی گفت: من قبول دارم. در طی سالهای ۹۱  الی ۹۲ قبل از مصوبه قاچاق کالا که در سازه پویش بودم، کم اظهاری به این نحو بود که شرکت رقیب رقمی را خرید می کرد.

رفیعی: من کارآفرین نمونه کرج هستم.

دادگاه:کارآفرین شدن شما هم خود براساس پرداخت رشوه بوده است.

بر اساس اظهارات آقای روغنی‌ها  مشخص شده شما به فردی که گواهی واردات را برایتان صادر کرده رشوه  داده‌اید.

نماینده دادستان :شما متخصص هستید که کالایی بنزین سوز را جای کالای گازسوز نشان دهید و رشوه پرداخت کردید.

قطعه mi17بوده و نه mi7 قطعه مذکور که وارد شده برای خودروهای گازسوز کاربردی نداشته است.

رفیعی:  به دلیل آن که می‌خواستم کالا زودتر ترخیص شود دو سکه  برای هدیه پرداخت کردم.

من ۵۰۰ یا ۶۰۰ نفر نیرو دارم ، اجازه داشتم ،برای ایجاد انگیزه به آنهاهدایا( سکه) بدهم.

«خط دادن» متهم در جلسه دادگاه گروه عظام + عکس

لگد(هشدار)ایروانی به پای رفیعی!که همه چیزرانگوید.

قاضی صلواتی : چرا با دختر خانم فلان مهندس قرارداد بستید؟
صلواتی در واکنش به سخنان متهم گفت: آقای ربیعی مدیر خدمات پس از فروش ساپکو بوده است چرا با همسرشان قرارداد بستید؟درعوضش چه گرفتید؟

ایشان ۲۰ تا ۳۰ درصد از فرآیندهای ما را اصلاح کرد

قاضی صلواتی گفت: خیر ایشان ۲ میلیارد تومان از جرایم شرکت عظام را کسر کرد آیا این جزء تطمیع مدیران دولتی است.صادقانه برخورد کنید و بگویید اشتباه کردم شما قرارداد با بهروز حسینی بستید اما این قرارداد به اسم دختر وی منعقد شده است.

قاضی صلواتی : آقایی که در ایران خودرو مسئولیت داشته باشما قرارداد مشاوره داشته اما این قرارداد به اسم همسر این شخص منعقد شده است این چه توجیهی دارد؟

رفیعی: اولاً سازوکار شخصی برای استفاده از تخصص  وجود ندارد دوماً در شرایط تحریم بوده وهستیم.

«روغنی‌ها» به من زنگ زد و گفت بیرون برو« فرار کن و گوشی‌ات را خاموش کن»،مأموران دارندمی آیند!

متهم ردیف چهارم​​​​​​​ حامد خاتمی‌پور ترخیص‌کار گمرک متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور، مشارکت در قاچاق سازمان‌یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به میزان ۱۲۸ میلیون و ۲۸ هزار و ۲۸۰ دلار، جعل اسناد، استفاده از سند مجعول، استفاده از مهر مجعول اتاق بازرگانی چین و پرداخت رشوه به میزان ده میلیون و ۹۵۰ هزار تومان


من ۳۹ساله  وبدون سابقه کیفری هستم دیپلمه و مجردم و به عنوان ترخیص کار فعالیت کرده ام و تنها دغدغه ام انجام فرامین مدیران بوده تا خط تولید متوقف نشود هر روز عدم ترخیص کالا موجب توقف خطوط می‌شد و فقط به عنوان یک ترخیص کار به دنبال ترخیص فوری بوده ام و فکر می‌کردم نیت کارهایم تخلف نبوده ایت وامابر اساس دستور شرکت بوده است.

از ارائه رشوه به کارکنان گمرک تا متواری شدن ترخیص‌کار اصلی شرکت به دستور «عباس ایروانی»

ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده گروه عظام به اتهام قاچاق سازمان‌یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو صبح چهارشنبه(۱۷ مهر ماه ۹۸) در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

قاضی صلواتی متهم ردیف اول این پرونده(عباس ایروانی) تا به‌ دور از متهمان دیگر روی صندلی بنشیند(تاهنگام اعتراف متهمان به آنهالگدنزند)

قاضی صلواتی از متهم حامد خاتمی‌پور خواست تا در جایگاه حاضر شود و اتهامات وی را مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور، مشارکت در قاچاق سازمان‌یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به میزان ۱۲۸ میلیون و ۲۸ هزار و ۲۸۰ دلار، جعل اسناد، استفاده از سند مجعول، استفاده از مهر مجعول اتاق بازرگانی چین و پرداخت رشوه به میزان ۱۰ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان عنوان کرد.

خاتمی پور گفت:: افرادی که در اداره ترخیص فعال بودند، همواره مورد تهدید قرار می‌گرفتند که امکان دارد کارتان را از دست بدهید

خاتمی‌پور تصریح کرد: هیچ ارزش‌گذاری توسط ترخیص‌کار انجام نمی‌شود و ترخیص‌کار در آن دخل و تصرفی ندارد و نمی‌تواند داشته باشد. گمرک تعرفه‌هایی را که می‌پذیرد با تأیید وزارتخانه مربوطه است و اسنادی که مأموران و ضابطان از محل موردنظر بردند، اسناد شرکت عظام بود و برای بنده برخی اسناد را ارسال می‌کردند تا نگهداری کنم و هرگز نگران بازرسان گمرک نبودم.

چرا«فرارکردم»؟

متهم ردیف چهارم پرونده درباره موضوع فراری شدنش گفت: آن روز که بحث فرار مطرح بود من همچون روزهای دیگر به شرکت رفتم و از گمرک به من زنگ زدند و گفتند کمیته‌ای جلسه دارد که من نیز عضو آن کمیته بودم اما دیدم حالتی غیرعادی وجود دارد؛

 روغنی‌ها به من زنگ زد و گفت بیرون برو و عده‌ای در حال آمدن به آنجا هستند من تا آن روز فقط داشتم کار می‌کردم، او گفت فرار کن و گوشی‌ات را خاموش کن. من به خانه یکی از دوستانم رفتم اما او به من گفت به دفترت برگرد و همانجا که برگشتم از من سؤال کردند.

گفتند:«نامه ها-اسناد-راامحاکن»

وی اظهار کرد: چندین نامه به من رسید تا برخی اسناد و مدارک را امحا کنم و یک نامه نیز از طرف آقای ایروانی به من رسید و زنگ‌های متعددی به من زده شد تا مدارک را نزد خودم نگهداری نکنم و بعدها که از آنها پرسیدم، گفتند که تو کارت را ادامه بده.

خاتمی پور گفت: یکی از نامه‌ها از دادسرای شعبه یک آمده بود و درباره حساب‌های شرکت مطالبی عنوان شده بود :

«روغنی‌ها به من زنگ زد و گفت که هرگز مدارک و اسناد را نزد خودم نگه ندارم»

قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: گفته‌اید پرداخت رشوه به کارمندان گمرک از طرف آقایان« حسام خاتمی‌پور» و «محمد خاتمی‌پور» در گمرک فرودگاه امام خمینی انجام شده.

البته این افراد احضار شدند و موضوع دریافت رشوه را تأیید کرده‌اند. اسامی تعداد زیادی از کارمندان گمرک نیز اعلام شده که دستگیر نشده و به دادسرا نیامدند.

به چه تعداد از کارمندان گمرک رشوه می‌دادید؟

که متهم در جواب اعلام کرد که اطلاعی از این موضوع ندارم.

قاضی صلواتی اظهار کرد: لیست تمام افرادی که رشوه گرفته‌اند، موجود است ، بسیاری از کارمندان گمرک رشوه گیرن .

قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: شما گفتید مدیران« سازه پویش» آقایان رفیعی، روغنی‌ها و مرتضوی به بنده دستور می‌دادند که به هر طریق محموله‌ها ترخیص شود و من با پرداخت رشوه به کارکنان و جعل اسناد و تعرفه غیرمجاز اقدام به ترخیص کالا کردم که متهم در جواب اعلام کرد که اگر کاری کردم، شرکت نامه آن را گرفته بود و بنده از پشت پرده اقدامات آقایان خبر نداشتم.

در این بین نماینده دادستان درخصوص اظهارات خاتمی‌پور بیان کرد: شما گفتید برای مرتفع شدن قانون، اقدام به اخذ مجوز از وزارت صنایع می‌کردید که این امر توسط فردی به نام« قنبر حسین‌پور» انجام می‌شده است که این در اقاریر متهمان رفیعی و روغنی‌ها هم بوده است ،قطعه کوئل تحت تعرفه قطعات ریل سوخت اظهار شده و جعل دیجیتالی طبق ماده ۳۳ رخ داده است که متهم جواب داد که آقای «حسین‌پور »به‌عنوان رابط بین شرکت و وزارت صمت به آنها رشوه پرداخت می‌کرده تا مجوز صادر شود.

شاه‌محمدی نماینده دادستان بیان کرد: طبق قانون باید اول مجوزهای لازم برای ترخیص کالا اخذ شود و بعد از آن اقدامات ترخیص صورت گیرد اما آقایان در ابتدا ترخیص را انجام دادند و بعد از آن اقدام به اخذ مجوز از وزارت صمت کردند و در این راه رشوه‌های کلان نیز پرداخت شده است.

خاتمی پور :  یک روز به شرکت استام صنعت رفتم و غلامرضا مرتضوی گفت که فردا باید کالا ترخیص شود من به او گفتم که این کار نیاز به کد دارد و بعد از مدتی شرکت نامه زد و کدی به من داد و بنده هم طبق وظیفه‌ای که داشتم اقدام به ترخیص کردم.

نماینده دادستان اظهار کرد: محمد خاتمی‌پور گفته است که در سال ۸۹-۹۰ که در شرکت سازه پویش در قسمت بازرگانی شاغل بوده در اسناد محموله‌های وارداتی کم‌اظهاری می‌کرده تا حقوق گمرکی کمتری را پرداخت کند، از آنجایی که شرکت‌های خارجی حاضر به کم‌اظهاری نبودند کارمندان سازه پویش به دستور مدیران اقدام به جعل اسناد کرده و قیمت کالاها را کمتر اظهار می‌کردند، این روند تا سال ۹۵ در گروه عظام ادامه داشته و در سال ۹۵ ایروانی دستور می‌دهند که کم‌اظهاری کافی است و خاتمی‌پور در واکنش به این سخنان نماینده دادستان می‌گوید که همه این حرف‌ها و اظهارات صحیح است.

متهم خاتمی پور : اگر رشوه‌ای پرداخت شده، به ترخیص‌کار ارتباطی ندارد.

نماینده دادستان  خطاب به خاتمی‌پور گفت: شما ترخیص‌کار عمده این شرکت نبودید و ترخیص‌کار عمده، «شیرزاد» بوده که با دستور ایروانی فعلاً متواری است.

شاه‌محمدی خطاب به خاتمی‌پور اظهار کرد: بین سال‌های ۹۰ تا ۹۳ مبلغ ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون با هماهنگی مدیران به کارمندان پرداخت شده است، پرداخت این میزان پول را قبول دارید؟

خاتمی‌پور گفت: باید بررسی شود که این پول رشوه بوده است یا انعام.

عباس ایروانی کیست؟«رابین هودایران»

عباس ایروانی که در سایتش نوشته:،در بحبوحه دفاع مقدس به کار سامان دهی کمک‌های مردمی در غرب کشور پرداخته و به سمت تولید لوازم و قطعات خودرو رفته و توانسته کارنامه قائل قبولی از خود ارائه دهد.

وارد  تولید لوازم و قطعات موتورسیکلت شد ،نمایندگی« پیستون کالمن آلمان» را دریافت کرد و پس از این پروژه دیگر با دولت وارد همکاری نشد.

او در زمان دفاع مقدس قطعات موتورسیکلت تولید می‌کرده است. وی سپس با خریدن کارخانه پیستون‌سازی تبریز از دولت که آن روزها برای واگذاری عرضه شده بود، وارد مرحله جدیدی از فعالیت اقتصادی می‌شود.

البته ایروانی می‎‌گوید: «این انتهای راه بنده و دولت بود و به‌هیچ‌روی پس از آن، وارد معامله با دولت نشدم». بر اساس نوشته‌های این وب‌سایت، ایروانی «علاوه بر حفظ، نوسازی و گسترش کارخانه پیستون‌سازی تبریز ۱۴ کارخانه دیگر را احداث نموده و بهترین گروه قطعه‌سازی کشور را به نام گروه قطعات خودرو عظام پایه‌گذاری کرده که در اوج بحران تحریم، مانع توقف فعالیت‌های چرخه صنعت خودروسازی کشور شد. تولیدات این گروه شامل پیستون خودروهای سبک، سنگین بنزینی، دیزلی، صنایع ریخته‌گری، کلاچ و قطعات الکتریکی، داشبورد، انواع دینام، استارت، قفل، جعبه‌فرمان، پولوس انواع بلبرینگ و صدها قطعه ریز و درشت دیگر است. این متهم به فساد فی‌الارض در جلسه سوم دادگاهی خود گفت: (در مجموعه من) چهار هزار نفر به‌طور مستقیم و ۳۰‌ هزار نفر به‌طور غیرمستقیم مشغول به کار شده‌اند. در مدت فعالیتم از خروج ۳۵۰ میلیون دلار جلوگیری کرده‌ام و مجموعه‌های گردشگری و رفاهی بسیاری ساخته شده است.

دوست «پروفسور سمیعی»هستم!

جراح

ایروانی در بخشی از زندگی نامه خود اذعان داشته که با «پروفسور مجیدسمیعی» ارتباط دوستانه و رفاقت دیرینه ای داشته است و مرکز تحقیقات و نوآوری مغز و اعصاب را در منطقه ۲۲ تهران به مبلغ ۱۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال خریداری کرده است.

سرمایه گذاری در حوزه گردشگری

بر اساس صحبت‌های ایروانی پای او به حوزه گردشگری هم باز شده و بزرگترین «پارک آبی موضوعی رو باز ایران» (پارک آبی اوشن کیش) را در جزیره کیش راه اندازی کرد و به دنبال تجهیز آن همانند دیزلی اما با شیوه ایرانی برآمد. همچنین وی مدعی شده که سرای عامری های کاشان را هم مرمت و بازسازی کرده است.

ایروانی:من پروژه یک هزار و یک شهر را هم برای میزبانی از ۳۰/۰۰۰ نفر راه اندازی کرده ام.

مدیرعامل شرکت قطعه‌سازی عظام(ایروانی)  ، تسهیلات مختلفی با«رشوه»گرفته

طبق ادعای ایروانی، فعالیت‌های او در طول این سال‌ها تنها محدود به این موارد نبوده است.

حسینه ساختم وهیئت راه انداختم

ایروانی: «در طول این دوران، دست از علایق خود که فعالیت در عرصه‌های مذهبی است، نکشیدم و در زیر سایه پدر، هیئت‌های مذهبی خود را گسترش داده و حسینیه‌ای به نام «ثامن ثامن‌الائمه » نیز در شهر مقدس «مشهد» بنا کردیم که همچنان پابرجا و فعال است».

رابین هود»قرن ۱۵انگلیس-مردی که از ثروتمندان می دزدید(غارت اغنیا)وبه فقراوضعفاکمک می کرد.

آیا شخصیت رابین هود واقعیت داشته است؟

رابین هود»ایران-باغارت بیت المال درامکان مذهبی هزینه می کرد!

فعالیت‌های هنری و فرهنگی زیادی هم داشتم از جمله این فعالیت‌ها مرمت خانه سنتی عامری‌ها در کاشان، کاروانسرای وکیل کرمان و همچنین همکاری در ساخت ضریح باشکوه سیدالشهدا(ع) بوده است.

به«ستاد بازسازی عتبات عالیات»کمک می کنم

منصور حقیقت‌پور: رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات عکس از: شادروان حسن قریب

با«منصور حقیقت پور»مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور رفاقت وهمکاری دارم

عباس ایروانی درسایتش نوشته: «با توصیه سردار سلیمانی بنده نیز همکاری خود را با ستاد بازسازی عتبات عالیات، جناب حاج آقای حقیقت‌پور افزایش دادم و بنا به ارتباط نزدیکی که با استادمحمود فرشچیان داشتم، پیشنهاد استفاده از ایشان برای طراحی را داده و به همین منظور شخصا با استاد فرشچیان در خارج از ایران دیدار و مذاکره کردم.

استاد فرشچیان، بنیانگذار مکتب نوین در عرصه مینیاتور ایرانی

فرشچیان پس از برگشت به ایران، با حضور در دفتر شخصی این‌جانب در میدان آرژانتین تهران، کار طراحی و آماده‌سازی ضریح باشکوه سیدالشهدا(ع) را به پایان رساندند و پس از تأیید طرح از سوی مقام معظم رهبری، توسط هنرمندان قم اجرا شده و پس از عبور از سراسر کشور، روی آن مکان مقدس نصب شد».

رابین هودایران(عباس ایروانی )مبلغ ۶۰۶ میلیون درهم امارات در زمان مدیریت قدرت‌الله شریفی از بانک مسکن دریافت کرده‌است و همچنین تسهیلاتی  از بانک ملی گرفته است

پرداخت رشوه به مدیران بانک مسکن و ملی، مسئولان وزارت صمت، مسئولان اداره‌های صنعت و معدن استان‌های مختلف و شرکت‌های خودروسازی سایپا و ایران‌خودرو ازجمله اقدامات ایروانی بوده‌است.

پرداخت رشوه‌های متعدد برای به دست آوردن وجوه کلان

شرکت عظام از طریق پرداخت رشوه توانسته وجوه نامشروع کلانی را به‌دست آورد و پرداخت عوارض گمرکی ۵ درصد که منجربه کاهش هزینه‌های واردات قطعات شده، از طریق همین رشوه‌ها بوده‌است؛ این متهم به‌گونه‌ای فساد را پیش برد تا به کمک آن بتواند وجوه کلانی را به‌دست آورد و فعالیت‌های خود را پیش ببرد..۱۳ مهر ۱۳۹۸عصرایران بنقل ازباشگاه خبرنگاران جوان-بااصلاحات.

ECUچیست؟

در خودرو های انژکتوری ، قطعه ای به نام ECU وجود دارد (Electronic ControlEngine Control Unit) . قطعه ecu یک میکرو کامپیوتر کوچک است . این کامپیوتر نیز مانند دیگر کامپیوتر ها دارای cpu ، دو حافظه دائم و موقت و برنامه ریزی است. این قطعه در داخل اتاقک موتور ماشین قرار دارد و به عبارتی مغز یک خودروی انژکتوری محسوب می شود و می تواند اطلاعات را به صورت زنده و همزمان از سنسورهای مختلف از جمله :سنسورهای دور RPM ، سنسورفشارداخل مانیفولد یا MAP، سنسور دریچه گازیاTPS ، سنسوردمای آب یاCTS ، سنسور دمای هوا ATS، سنسور اکسیژن یا لاندا، سنسور ضربه و … دریافت کند و با تحلیل شرایط لحظه ای موتور ، پاسخگوی خروجی هایی مانند :انژکتورها، جرقه زنها، … است. سنسورها کیت های انژکتوری هستند که هرچه تعدادشان بیشتر باشد ، خودرو بهتر کار می کند. قطعه ecu تعیین کننده کیفیت موتور یک خودرو است.

قطعه ecu براساس سنسورهایی که بدان متصل است شرایط کار موتور را بررسی کرده و فرامین مناسب را برای انژکتورها وشمع ها ارسال می کند. چون دینامیک خودرو بسیار پیچیده وغیرخطی می باشد، طراحان قطعه ecu ، جداولی را به نامmap داخل حافظه قطعه ecu می ریزند که درآن مقدار پاشش سوخت و زاویه آوانس درهردور و بارموتورمشخص شده است. هرچه دقت این جداول بیشتر باشد، دقت عملکردقطعه ecu بیشترخواهد بود.
باید توجه داشت مقادیر این جدولها وابستگی مستقیمی به پارامترهای جغرافیایی موتور، نظیرفشار ودمای هوا دارد.
تمامی قطعات الکترونیکی خودرو ، دارای یک خروجی هستند که در صورت عیوب احتمالی سیگنالی به کنترل کننده مرکزی یا ECU ارسال می کند. قطعه ecu پس از دریافت سیگنال خطا ، آن را در قالب کد های خطا یا DTS به دستگاه عیب یاب گزارش می کند و همزمان چراغ عیب یاب را برای آگاهی راننده روشن می کند. کدهای خطا به پردازنده مرکزی ecu گزارش می شوند و همچنین گزارشات به دستگاه عیب یاب ارائه می شود و تعمیر کار به راحتی می تواند عیب خودرو را مشاهده کند.

قطعه ecu در خودرو

یکی از راه حل های تعمیر خودرو به وسیله ecu

بحث روز ecu خودروها ، تیونینگ است که به طور کلی به دو روش صورت می پذیرد :
۱ . خواندن دیتای ECU(map) و بارگذاری اطلاعات جدید که شرکت های بسیاری در این زمینه پژوهش نموده اند از جمله :Eurochip، Chip Tuning، Tech TV، Autospeed ، … .یکی از اشکالات این روش وابستگی زیاد به ساختار ecu است و با پیچیده شدن سخت افزار قطعه ecu امکان خواندن و تغییر دیتاهای آن مشکل و گاهی غیرممکن می شود. تنها راه حل ارائه نحوه دسترسی به اطلاعات از طرف شرکت سازنده ecu است.


۲ . اضافه کردن یک سخت افزار جانبی به ecu جهت تغییر پارامترهای ecu است. گرچه این روش مقرون به صرفه نیست اما وابسته به نوع ecu هم نیست .یکی از شرکتهایی که در این زمینه فعال است، شرکت Dastek است. شرکتی که در آفریقای جنوبی قرار دارد و با پرسنلی در حدود ۳۰ نفر موفقیت چشمگیری را کسب نموده است. نام محصول شرکتDastek ، UNICHIP است.
اصول عملکرد UNICHIP چنین است که سنسورهای اصلی در یک موتور انژکتوری (MAP, RPM) را خوانده و سپس با توجه به نقطه کار موتور، مقادیری مجازی از این دو سنسور را به ECU اعمال می کند؛ چنان که رفتار ecu بهتر می شود.

آمارها نشان می دهد که موفقیت UNICHIP در این زمینه بسیار بالا بوده است:از هر ۴۰۰ خودرو، فقط یک خودرو ممکن است با UNICHIP بهینه نگردد، ۸۰%خودروهایی که در آفریقای جنوبی استفاده می شوند، UNICHIP را در خودروهای خود نصب کرده اند، UNICHIP بر روی بیش از ۳۲۰ مدل موتور از خودروسازان بزرگ دنیا پیاده سازی گردیده است.

درباره نویسنده

2088مطلب نوشته است .

۷ Comments on “عباس ایروانی”گروه عظام”کیست؟EUCچیست+گزارش دادگاه”

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما