یک«لایک فضای مجازی”روابط ۲کشورراتیره کرد+احضارکاردارامریکادرترکیه

یک«لایک فضای مجازی

یک «لایک»روابط ۲کشورراتیره کرد.

 تنش‌ میان ترکیه و امریکا در خصوص یک پیام توئیتری

پیامی در توئیتر منتشر شده:« نرکیه باید خود را برای دوران بدون باغچه لی آماده کند»

سفارت آمریکا در ترکیه این پیام توئیتری را پسندیده(لایک زده) و همین امر موجب اعتراض آنکارا شده است.

کاردار آمریکا به دلیل لایک یک توئیت توسط ترکیه احضار شد

به دنبال اقدام انجام گرفته از سوی صفحه رسمی سفارت آمریکا در توئیتر کاردار این سفارتخانه به وزارتخارجه ترکیه احضارشد.

سفارت آمریکا در ترکیه بار دیگر از آنکارا عذرخواهی کرد

صفحه توئیتری سفارت آمریکا در آنکارا پیش از این مطلبی که توسط «ارگون بابا خان»

ازرهبران کودتای جریان فتح الله گولن علیه «دولت باغچلی »رهبر حزب حرکت ملی نوشته و در آن آرزوی مرگ وی را کرده بود، را لایک کرده است.

سفارت آمریکا بلافاصله اقدام به تصحیح اقدام خود کرده و در بیانیه‌ای اعلام کرد: امروز(۱۴ مهر ۱۳۹۸) یک پیام توئیتری از حساب کاربری سفارت به اشتباه پسندیده شد. بابت این اشتباه و سردرگمی ناشی از آن عذرخواهی می‌کنیم.

«جفری هانوفر »کاردار سفارت ایالات متحده آمریکا در آنکارا ه بدلیل آنکه دیوید ساترفیلد، سفیر این کشور خارج از شهر به سر‌می‌برد به وزارت فراخوانده شد.

سفیر جدید آمریکا در ترکیه کیست؟

 دیوید ساترفیلد در اردیبهشت ۱۳۹۸ به عنوان سفیر  آمریکا در ترکیه منصوب شده است

گزارش چاووش‌اوغلو از سفر به اصفهان+ ویدئو

وزیران امورخه ترکیه وایران

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه نیز در واکنش به اقدام توئیتری سفارت آمریکا در آنکارا گفت: کاردار سفارت در دیدار با معاون وزیر به اشتباه بودن این اقدام اذعان داشته و آن را تصحیح کرده است. ما واکنش لازم را نشان داده و تاکید کردیم در تصحیح اشتباه خود وضوح بیشتری به خرج دهند.

انتخابات پیش از موعد در ترکیه برگزار نمی‌شود

از سوی دیگر «عمر چلیک» سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه با انتشار پیامی در توئیتر خود اقدام سفارت آمریکا در آنکارا در لایک کردن مطلبی که توسط عضو فراری فتو در توئیتر منتشر شده بود، را محکوم کرد.

رئیس حزب حرکت ملی ترکیه: نداشتن اف-۳۵ پایان دنیا نیست

در متن پیام توئیتری چلیک آمده است: ”این اقدام که مربوط به وضعیت سلامتی «دولت باغچه‌لی» رئیس حزب حرکت ملی ترکیه است، از نظر انسانی غیرقابل قبول بوده و مغایر با روابط دیپلماتیک است.

این حادثه گواه آن است که سفارت آمریکا از یک سو با تعقیب افراد «بی ربط» و «اشتباه» از واقعیت ترکیه دور شده و از سوی دیگر نشان دهنده سیاستی که در پیش گرفته اند، است.

سفارت آمریکا باید برای شناخت ترکیه به جای افراد مرتبط با گروه‌های تروریستی با اشخاصی که از قدرت تحلیل درست برخوردارند، در ارتباط باشد. شرایط انسان‌دوستانه ایجاب می‌کند که حساسیت‌های لازم را به خرج داد.”

عصمت بویوک آتامان، دبیرکل حزب حرکت ملی ترکیه نیز در توئیتر نوشت: لایک مطلب عضو متواری فتو از سوی سفارت آمریکا در ترکیه، از اقدامات دیوانه‌وار آن مجنون دهشتناک‌تر بوده و نشان دهنده یک عملیات دیگر تحت حمایت ایالات متحده است. سفارت آمریکا با این حمایت‌ها در پی تشویق دشمنان ترکیه و خائنان فتو است.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:البته اختلافات ترکیه وامریکاخیلی عمیق تراست ،تنش های متعددی دارند که از جمله ،ماجرای اس ۴۰۰ و جنگنده ای اف ۳۵، حمایت آمریکا از کردهای سوری، حفاری های ترکیه در دریای مدیترانه در نزدیکی سواحل یونان و …

«صفحه توییتری سفارت آمریکا در ترکیه » مطلب منتشر شده در صفحه یک کاربر درباره احتمال مرگ «دولت باقچلی» رهبر حزب حرکت ملی ترکیه را  «لایک» کرده،

دراین پُست  توییتری باقچلی ۷۱ ساله آمده بود که «صحنه سیاسی ترکیه باید خودش را برای نبودن دولت باقچلی آماده کند»(یعنی باقچلی درحال مرگ است،رفتنی است)

باغچلی از حامیان «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه و حزب تحت رهبری وی یعنی «عدالت و توسعه» است.

Twitter«توییتری» که کاردارامریکادرترکیه آن را«لایک »کرد:

عذرخواهی وزارت امورخارجه امریکاازترکیه

We apologize for the mistake that occurred on our Twitter account yesterday. We do not associate ourselves with Ergun Babahan nor do we endorse or agree with the content of his tweet. We reiterate our regret for this error

ترجمه:ما از اشتباهی که روز گذشته در حساب توییتر ما رخ داده است عذرخواهی می کنیم. ما نه خود را با ارگون باباهان معاشرت می کنیم و نه تأیید می کنیم و یا با محتوای توییت او موافق نیستیم. ما ابراز تأسف خود برای این خطا.

عذرخواهی به زبان ترکی استانبولی

Dün Twitter hesabımızda gerçekleşen hatadan dolayı özür dileriz. Ergun Babahan ile bir ilişiğimiz olmadığı gibi, attığı tweet’in içeriğini de onaylamıyoruz ve kabul etmiyoruz. Söz konusu hatadan üzüntü duyduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz.

ترجمه:ما از خطایی که روز گذشته در حساب توییتر ما رخ داد ، عذرخواهی می کنیم. ما به ارگونun باباهان وابسته نیستیم و همچنین محتوای توییت او را تأیید یا قبول نمی کنیم. ما یک بار دیگر ابراز می کنیم که از اشتباه پشیمان می شویم.

درباره نویسنده

2088مطلب نوشته است .

۳ Comments on “یک«لایک فضای مجازی”روابط ۲کشورراتیره کرد+احضارکاردارامریکادرترکیه”

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما