افسرسایبری”اصولگرا” که ستون پنجم دشمن بود”محمدحسین رستمی”

افسرسایبری

منبع اخبار «آمدنیوز» لو رفت

اصولگرایی که «ستون پنجم دشمن »بود

محمد حسین رستمی  (متولد۱۴فروردین۱۳۶۴)جاسوسی که اولین اعترافات روح الله زم، مکالماتش با مدیر آمدنیوز پخش شد که به شکل مشمئز کننده ای در حال طلب کردن پول برای اخباری است که برای زم ارسال کرده است.

توضیحات مدیریت سایت-پیراسته فر:درادامه مصاحبه جالب این جاسوس(رستمی)راباروزنامه شرق خواهیدخواند که مطالب عجیبی گفت:  محمدحسین رستمی باروابطی که با بچه های مذهبی داشته +چندسالی درس طلبگی(حوزه)نیزخوانده،دانشجوی انصرافی هم بوده واما درعین حال«استاددانشگاه شهیدبهشتی تهران”بوده!حتی توانسته بود بعنوان«مدافع حرم»تاسوریه برود،وی بایک جاسوس دیگر-درهمان زمان رابطه داشته(رضاگلپور)آن هم سرنوشت اینچنین داشته،یعنی درقالب یک حزب اللهی اصولگرای ۲آتشه دست به افشاگری علیه جریانات ضدولایت می زده وآنگاه..گریزی به وضعیت خانوادگیش خواهیم زد ودیدگاه چدرش(حجت الاسلام محمدعلی زم،استادحوزه ودانشگاه).

رستمی اما هویت جالبی دارد که مرور آن می تواند بسیار درس آموز باشد.

روایت یک نفوذ/ اولین همکار داخلی آمدنیوز لو رفت

«محمد حسین رستمی» جوان ۳۴ ساله‌ای با هیبت کاملا حزب‌اللهی بود که چندی قبل خبر بازداشت شوک آورش به اتهام جاسوسی برای رژیم صهیونیستی رسانه ای شد.

رستمی بزرگ‌شده شهرری است و با تاسیس وب‌سایت «‌عماریون» در فضای رسانه ای شناخته شد. وی در مصاحبه‌ای با روزنامه شرق پیرامون هدف تاسیس وبسایت عماریون گفته بود: «رسالت اصلی خود را در مبارزه با شیطان بزرگ آمریکای جهان‌خوار می‌دانیم».

به گفته خودش کار رسانه‌ای را از ۱۴سالگی آغاز کرده است و البته تعریفش از کار رسانه ای به افشاگری خلاصه می شود! از «جریان انحرافی» تا «ظریف» سوژه های افشاگری وب سایت عماریون به مدیریت رستمی بود. افشاگری های تند و تیزی که بسیاری از آنها خلاف واقع بود.

ماجرای شایعه دروغین درباره جاسوس بودن «همسر دوم ظریف»!

رستمی چندی قبل با انتشار یک عکس جعلی مدعی شده بود که همسر دوم ظریف به جرم جاسوسی بازداشت شده است. خبری که به سرعت در فضای مجازی پیچید و البته مشخص شد که نه زن دومی در کار است و نه اتهام جاسوسی مطرح شده است.

افشاگری های متعدد درباره مشایی و جریان انحرافی

رستمی که ظاهرا بین احمدی نژاد و مشایی تفکیک قائل بود، اخبار و پرونده های متعددی در مورد مشایی منتشر کرده بود. می‌گوید چون اسناد دقیق داشتم هیچ وقت از من شکایت نکردند اما بعدا ارتباطاتش با برخی افراد منتسب به جریان انحرافی سوال برانگیز شد.

وی که در سال ۹۶ چند مدتی به جبهه های سوریه رفته بود، ناگهان به جرم جاسوسی برای رژیم صهیونیستی بازداشت شد.

در آن زمان آمد نیوز درباره رستمی نوشت: «او با اتهامات واهی به هشت سال زندان محکوم شده است. و به خاطر پیگیری یکی از سرداران ارشد سپاه پاسداران به زندان افتاده است. رستمی در پی نزاع‌های متعدد درون قدرت در جمهوری اسلامی و قربانی کردن نیروهای بی‌حاشیه و خدوم در ساختار حاکمیت توسط سرداران و نیروهای ارشد امنیتی ایران بازداشت شده است».

حالا مشخص شده که وی از همدستان روح الله زم بوده است. ارتباطی که مانند جاسوسی برای موساد هیچ سنخیتی با ظاهر سازی های محمدحسن رستمی ندارد!

هنوز مشخص نیست که وی از ابتدا هویت واقعی خود را پنهان می‌کرده و یا در مرور زمان دچار تغییر شده است.موضوعی که واکاوی آن می تواند خطر نفوذ و ظاهرگرایی را به خوبی نشان دهد./منبع:۱۳۹۸خبرگزاری فارس.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:«محمدحسین رستمی »حتی توانسته بودبعنوان«مدافع حرم»راهی سوریه بشود

رستمی از چهره‌هایی بود که از او به‌عنوان «نیروی ارزشی و حزب‌اللهی» نامبرده می‌شد و حتی به شکل داوطلبانه راهی سوریه شده بود اما ۱۴ مهر ۱۳۹۵ بازداشت و به اتهام ارتباط با اسرائیل ده سال زندان محکوم شد.

دراولین اعتراف زم ،گفت با فردی به نام محمدحسین رستمی که در سوریه بود ارتباط داشتم. در تماس‌هایی که داشتم از او درباره «سطح دسترسی» سوال کردم و او  متقابلا  تاکید کرد که از «سطح درستی» بالایی برخوردار است.

 بعد از این بود که «محمدحسین رستمی ۴ یا پنج خبر برایم فرستاد»، دقیق یادم نیست چندتا و منهم برایش از طریق صرافی پول فرستادم.

در بخشی از این تصاویر پخش شده ازتلویزیون ، صدای محمدحسین رستمی پخش شد که به روح‌الله زم می‌گفت: «هنوز پول به دستم نرسیده است» …. «پول جور کن روح‌الله، پول، پول.»

روح‌الله زم بعد از پخش این صدا گفت که این آخرین مکالمه من با رستمی قبل از بازداشت اوست  که من خودم یاد هست «دو سه بار به او پول دادم

«روح الله زم» برای تفهیم بیشتربه رستمی می گوید:مشخصات محور عملیاتی را می‌خواستی،  زمان عملیات را می‌خواستی و نقطه عملیات را می‌خواستی که بگذاری در کانالت. ..

مصاحبه روزنامه شرق با یک «افسرسایبری حزب اللهی» که جاسوس اسرائیل بود.

این مصاحبه  درتیر۱۳۹۰ با مدیر سایت «عماریون»انجام گرفته است.

   شرق: گفت‌وگو با مدیر یک سایت شاید به خودی خود خیلی مهم نباشد. اگر هم مهم باشد جایش احتمالا در صفحه تکنولوژی یا ‌آی.تی روزنامه است. گفت‌وگو با مدیر سایت «عماریون» را یک ماه پیش انجام دادم. محمدحسین رستمی خوب حرف می‌زند.

«حزب‌اللهی» است و از تیپ ظاهرش هم می‌توان به این موضوع پی برد.

نخست قرار بود ساعت پنج صبح در «حسینیه صنف لباس‌فروشان تهران»عنی همان جایی که پاتوق بچه حزب‌اللهی‌هاست -گفت‌وگو کنیم که نشد.

می‌گوید زمانی مشاور احمدی‌نژاد هم بوده. جنس خودش را«سایبورگ» می‌داند

محمدحسین رستمی می گوید: اولین کسی که درتهران« کامپیوتر خانگی» داشت، پدرمن بود»

اگرچه موضوع جریان انحرافی از اردیبهشت به مد روز اصولگرایان بدل شده و سران آنها به ‌صورت روزانه نسبت به وجود جریان عجیب و غریب و خوف‌انگیزی که می‌خواهد فلان و بهمان کند، خبر می‌دهند؛ اما شاید باورتان نشود گروهی وجود دارد که از اواسط سال گذشته نسبت به وجود این جریان به اصولگرایان هشدار می‌داده.

مدیر«سایت عماریون»افشاگر جریان انحرافی

به آرشیو سایت عماریون که نگاه می‌کنی، می‌بینی هم و غم‌شان را گذاشته‌اند تا خبر پشت خبر منتشر کنند و هشدار پشت هشدار بدهند.

سایت عماریون، سایتی است که روزانه از جن‌گیرها، جن‌گیری، رمالان و رمال‌گری خبر می‌دهد. نام‌شان هم تقریبا شبیه قرارگاهی است که همین چندوقت پیش نام‌هایی مانند حسین ‌الله‌کرم، پناهیان، طایب، آشنا و… موجودیت آن را اعلام کردند.

محمدحسین و چند نفر دیگر از دوستانش از خانه، سایت را به‌روز می‌کنند

«محمدحسین رستمی» گله می‌کند از حزب اللهی‌هایی که قرار بوده کمک کنند در افشاگری‌هایی که سایت‌شان علیه جریان به قول او انحرافی منتشر می‌کنند که گویا نکرده‌اند.

ناراحت است از این که قرار بوده دفتر و دستکی برایشان مهیا کنند و نکرده‌اند.

محمدحسین رستمی از جوانانی است که در ستاد احمدی‌نژاد حضور داشته‌ و فعالیت جدی سیاسی‌اش را آنجا آغاز کرده‌؛ حالا اما او منتقد دولت است. تند و تیز انتقاد می‌کند چنانکه انگار نه انگار در انتخابات سال‌های ۱۳۸۴ و۱۳۸۸ در ستاد احمدی‌نژاد فعالیت می‌کرده. گفت‌وگو با مدیر سایت عماریون پر بود از حرف‌هایی که بعد از اتمام آن حاضر به انتشارشان نبود.

شرق:سایت شما در سایت عماریون چیست؟

 محمدحسین رستمی: حقیر مدیر مسوول سایت هستم. سال ۱۳۸۴ ما گفتیم یک هوای تازه وزیدن گرفته…

شرق: ‌اینکه شعار ستاد علی لاریجانی بود؟

 رستمی: البته ما وی را قبول داریم اما ملاک ما رهبریست و با کسی عقد اخوت نبسته‌ایم.

ما اگر هم با مشایی یا فردی مخالف هستیم چون امام خامنه‌ای در نامه سال ۱۳۸۸ به دکتر احمدی‌نژاد فرمودند، البته در حدود دو سال پیش فرمودند مشایی مساله اصلی نیست و فرعی است. اما باید مساله فرعی را باز کرد و به مردم توضیح داد. مثالی برای شما بزنم؛ آیا کراک در جمهوری اسلامی مساله فرعی یا اصلی نظام و مردم است؛ خب نه! اما آیا نباید به آن پرداخت؟

شرق: ‌روند شکل‌گیری سایت عماریون از کجا شروع شد و چه شد به این نتیجه رسیدید که سایتی ایجاد کنید که در آن، اینچنین بی‌پروا به برخی می‌تازید؟

خبرنگار«رجانیوز» وصراط

  رستمی: من در یکسری از سایت‌های خبری مانند صراط و رجا و چند سایت دیگر خبرنگار بودم. با اینها مشکل پیدا کردم و زدم بیرون..

«رستمی»کارمندوزارت رفاه

مردادماه سال گذشته در وزارت رفاه کار می‌کردم که این سایت را راه انداختیم.

«سایت عماریون» مرداد و شهریور ۱۳۸۹ ثبت شد.

  شرق:هزینه‌های راه‌اندازی سایت چطور تامین شد؟

رستمی: مدیرکل بازرسی یکی از وزارتخانه‌ها هزینه‌های ابتدایی سایت را به ما پرداخت کرد.

 شرق:بر چه اساسی و از کدام منبع؟

  رستمی:من منبع این پرداخت‌ها را نمی‌دانم اما آقای مدیرکل به من گفت، تو چون تجربه کار خبری داشتی بیا و یک سایت برای ما راه بنداز. الان هم بر سر مالکیت این سایت اختلاف‌نظر هست بین ما و این بنده‌های خدا.

  شرق:کدام بنده‌های خدا؟

  رستمی:  بین ما و آقای «مت…» به عنوان مدیرکل بازرسی که از مسوولان ارشد ستاد انتخاباتی آقای احمدی‌نژاد بودند و از نزدیکان آقای محصولی. وی قرار بود یکی از وزرا باشد که نشد. قرار بود رییس سازمان حج بشود که آن هم نشد.

شرق: ‌ایده تشکیل «سایت عماریون» متعلق به چه کسی بود؟

 رستمی: ایده من بود. چون آقا (رهبرانقلاب)آمدند و فرمودند: «اَینَ عمار؟» ما در رسانه‌ها عمار ندیدم پس این رسانه را راه انداختیم.

این سایت پاسخی به ندای این عمار آقا (رهبرانقلاب)بود.

شرق:چه شد که این ایده شکل گرفت؟

 رستمی: من آن موقع ۲۰ سالم بود اما از دوران نوجوانی کار سیاسی می‌کردم در گروه‌های مذهبی که به نام «حزب‌الله» معروف بودند.

همان‌طور که گفتم ما سال ۱۳۸۴ دیدیم یک هوای تازه‌ای در کشور وزیدن گرفته، چه در جبهه نخبگان چه آن طرف. البته این را هم بگویم که اگر آن‌وری‌ها روی یک نفر می‌بستند، انتخابات را می‌بردند.

شرق:خب این چه دلیلی برای رویش نخبگان است؟

رستمی: شما افرادی را می‌دیدید که فکر نمی‌کردید روزی رییس‌جمهور بشوند. رویش احزاب و گروه‌های مختلف سیاسی و همچنین روآمدن افراد جدید؛ باعث شد بنده و دوستانم در فضای سیاسی فعال‌تر شویم.

شرق:کجا زندگی می‌کردید؟

رستمی: ما از ابتدای حیات‌مان بچه خاک پای سیدالکریم «شاه عبدالعظیم» بودیم و رعیت سیدالکریم (علیه السلام)؛ به قول آقای حجاریان بچه جایی هستیم که حاشیه بر متن غلبه دارد.

طیف فکری ما هم حزب‌الله بود.

حزب‌الله که عضو و غیرعضو نداشت اما در کارهایی که تشخیص می‌دادم به نفع اسلام و نظام است، شرکت می‌کردم.

 شرق:مثل چه کارهایی؟

مدیرسایت-پیراسته فر:مثل جاسوسی!فروختن اخبارنظام به معاندین(آمدنیوز)کاسبی کردن،البته درقبالش ازآقای«روح الله زم»پول می گرفت!

رستمی: کفن پوشیدن‌ها و… که فکر می‌کنم به این زودی‌ها تکرار هم بشود. در سایت هم خبر احتمال «کفن‌پوشی »حزب‌اللهی‌ها علیه وضع کنونی را زده‌ایم.

رستمی(جاسوس)یکی ازکفن پوشان بود!

من(رستمی) به این کفن‌پوشی افتخار می‌کنم.

داشتم می‌گفتم: در سال ۱۳۸۴ ما دیدم که آقای احمدی‌نژاد به ما نزدیک‌تر است؛ در نتیجه وارد ستاد وی شدیم که آقای بذرپاش هم رییس بود. عده‌ای جوان بسیجی بودیم که دور هم جمع شدیم؛ از انتخابات هیچ چیزی به معنای حرفه‌ای و غربی آن نمی‌دانستیم.

بنده در ستاد مرکزی که مسوولش آقای بذرپاش بود، کار کردم. حقیر به این اعتقاد دارم که قلوب مردم دست خداست، چه وقتی که احمدی‌نژاد رای می‌آورد، چه وقتی که آقای خاتمی، رییس‌جمهور می‌شود و چه زمانی که بنی صدر رای می‌آورد.

شرق: ‌در ستاد چه می‌کردید؟

رستمی:  کار رسانه‌ای می‌کردیم چون من از ۱۴، ۱۳ سالگی کار خبری و تبلیغاتی(جنگ روانی) می‌کردم به این امور آشنا بودم. پدر من اولین کسی است در تهران که کامپیوتر داشته؛ فکر کنم از سال ۱۳۶۸ وی کامپیوتر داشته‌اند و به خاطر همین من جنسم سایبورگه.

شرق:خب انتخابات برگزار شد و احمدی‌نژاد رییس‌جمهور؟

رستمی:  فیلم «آژانس شیشه‌ای» را دیده‌اید که بازیگر نقش جانباز بسیجی می‌گوید: «بعد از جنگ برگشتیم سر زمینمون بی‌تراکتور»؛ حقیر هم قبل از انتخابات تفحص بودم و بعد هم برگشتم سر «تفحص». بنده از دوران نوجوانی و دانشجویی« منطقه »می‌رفتم.

درکار«تفحص اجسادشهداء»همکاری می کردم

شرق:چند وقت تفحص بودید؟

رستمی:  ۱۳ ماه. تفحص تعطیل شد و رفتم ستاد احمدی‌نژاد. بعد از پیروزی دوستان رفتند پست گرفتند و ما برگشتیم منطقه جنگی«تفحص شهدا.»بعد هم یکسری نهادها به دلیل سابقه خبری که من داشتم، خواستند برایشان بولتن خبری درست کنم.

شرق:چه نهادهایی؟

 رستمی: نمی‌توانم بگویم.

برخی دوستان به من گفتند تو زن و بچه‌داری و بچه‌ات گناه دارد. به من گفتند برگرد تهران چون ممکن است شهید بشوی.

من هم برگشتم و در «حراست سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور» مشغول به کارشدم.

جاسوسی که با«غازچران»اختلاف داشت!

یک مدت ماندم تا اختلاف پیدا کردم با جوان‌هایی که تا قبل از ۱۳۸۴ «غاز می‌چراندن» ولی بعد از پیروزی احمدی‌نژاد در انتخابات به الاف و الوف رسیدند.

 شرق:«غازچران»یعنی چه؟

 رستمی: یعنی طرف نمی‌دانست فرق کاغذ گلاسه و کاهی چیست بعد ناگهان شد مدیرکل روابط عمومی فلان اداره. آقایان به صرف حضور در ستاد پست گرفتند. مثلا همین آقای… که شد مدیر کل بهزیستی حتی کارت پایان خدمت وی هم مجعول بود، تخصص هم نداشت.

 شرق:اما گویا دکترا دارند؟

تقوا داشته باش،نه مدرک(البته کمی جاسوسی هم بلدباشی)

  رستمی:  اگر دکتر است مدرکش را بیاورد، حالا اصلا دکترا هم داشته باشد که ندارد؛ خوب که چه؟ مدرک دکترا چه قلابی و چه حقیقی، آیا مدارک دانشگاهی جای تقوا را می‌گیرد؟یا مایه رستگاری در آخرت می‌شود؟

این همه اشخاص دارای مدارک دکترای فراماسون در داخل و خارج چه می‌کنند؟ دکتر شدن در هیچ رشته‌ای موجب راه بردن به حق نمی‌شود؛ علم چندان که بیشتر خوانی – چون عمل در تو نیست؛ نادانی!

 شرق:خب اینکه چه کسی در چه پستی باشد به نظر رییس‌جمهور بستگی دارد؟

 رستمی: صرف تشخیص کفایت نمی‌کند. این انتصاب‌ها برای این بود و هست که… بلند‌تر از خودش را نمی‌توانست بپذیرد.

من دولت آقای خاتمی را در رابطه با تخصص محوری و اجرای سیاست‌های موفق اقتصادی بیشتر قبول دارم. بسیار موفق‌تر بود. چون خاتمی بلند‌تر از خودش را می‌توانست ببیند.

 شرق:بعد از سازمان شهرداری‌ها کجا رفتید؟

«علی فائز »کیست؟

رستمی: یک مدت کار آزاد می‌کردم. مثلا شما اگر «علی فائز »را در اینترنت سرچ کنی، مقالاتی را پیدا می‌کنی که حقیر با نام مستعار به سایت‌های مختلف مثل «سایت الف» می‌دادم.

کارگاه خبرنگاری می‌گذاشتم. درس می‌دادم. عکاسی می‌کردم و عکس می‌فروختم.

اما بعد از انتخابات سال ۱۳۸۸ دوستانی در دولت به ما گفتند بیا یکی از وزارتخانه‌ها. من هم رفتم وزارت رفاه.

 شرق:پس در انتخابات ریاست‌جمهوری دهم، هم در ستاد احمدی‌نژاد بودی؟

رستمی:بله. اگر همین الان هم با همین اطلاعات دوباره انتخابات برگزار شود با همان کاندیدا‌ها، من دوباره از احمدی‌نژاد حمایت می‌کنم.

 شرق: ‌خب چرا سایت علیه اطرافیان وی(احمدی نژاد) راه انداختید؟

 رستمی:   چون اینها منحرف شده‌اند.

 شرق:از چه؟

  رستمی: از خط حزب‌الله.

   شرق:بعد رفتید وزارت رفاه؟

مسئول بازرسی وزارت رفاه (محمدحسین رستمی)

  رستمی:  بله! به دلیل تجربه‌هایی که داشتم رفتم بازرسی وزارت رفاه؛ بعد آنها گفتند ما می‌خواهیم یک سایت بزنیم. من در بازرسی کار می‌کردم اما سایت را هم مدیریت می‌کردم.

عجب آدم باتقوایی بوده این آقای جاسوس!

این را هم بگویم که ما حتی از اینترنت وزارت هم استفاده نمی‌کردیم. شرعا حرام بود. همه هزینه‌ها را هم آقای«مت…» پرداخت کردند. تا آذر ۱۳۸۹ همه چیز خوب پیش رفت.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:چقدر این منافق به کشمیری شباهت دارد،مرابه یاد«خودکار»کشمیری انداخت:

کشمیری صدای آرامی داشت؛ یک ریش محرابی قشنگ و مراقبت شدید نسبت به مسائل شرعی. «در جیبش همیشه دوتا خودکار می‌گذاشت؛ یکی برای کارهای شخصی و یکی هم برای کارهای اداری؛ یعنی نمی‌خواست برای کار شخصی از خودکار بیت‌المال استفاده کند. »منبع:۱۶ شهریور ۱۳۹۰ سایت مشرق.

همکاری ۲جاسوس(رستمی وگُلپور)

ادامه سخنان منافق جاسوس(محمدحسین رستمی):در آذرماه «برادر عزیز و متعهد ما آقای رضا گلپور» آن نامه معروف را خطاب به مشایی نوشت. نامه را صبح منتشر کردیم و برای اینکه نتوانند فشار بیاورند، سر کار نرفتم. موبایلم را هم خاموش کردم اما اشتباه کردم و دسترسی به کارتابل‌های سایت را مسدود نکردم. ساعت ۱۰ شب گوشی را روشن کردم، آقای «مت…» که از مدیران آنجا بود و هزینه‌های ایجاد سایت را داده بود زنگ زد و گفت ما می‌خواستیم با مشایی بیعت کنیم بی‌خود کردی این نامه را منتشر کردی.

رضاگلپور(صاحب شنوداشباح)میهمان خانم شهرزاد میرقلی خان-رئیس دفتررئیس صداوسیما-سرافراز

گفتم شما که تا دیروز می‌گفتید مشایی ال است و بل. گفتند با نامه آقای گلپور، نظام به هم ریخته است شما باید نامه را از سایت بردارید. گفتم من در خیابان هستم و به محض اینکه به خانه برسم مطلب را از سایت بر می‌دارم. تا من به خانه برسم آنها خودشان مطلب را پایین آورده بودند. فردا من را از وزارت رفاه اخراج کردند و حتی حقوق چندماهه من را پرداخت نکردند. من هم دسترسی اینها به کارتابل‌های مدیریتی سایت را بستم و با تعدادی از دوستان از خانه‌هایمان فعالیت سایت عماریون را ادامه دادیم. بعد از این ما شدیم «اخ» و «چیز» و «ویز» دولت و شدیم ضد ولایت. نامه را هم سرانجام با فشار غیرمتعارف، غیرمعقول و غیر رسمی حذف کردند.

 شرق: ‌و بعد شما دوباره نامه را منتشر کردید؟

رستمی:  نه

 شرق:چرا؟

 رستمی: چون دوستان گفتند شما کار خودت را کرده‌ای.

 شرق: ‌دوستان کی هستند؟

 رستمی: برادران‌مان در سایت‌های دیگر.

 شرق: ‌و فشار نامتعارف یعنی چه؟

رستمی:  مثلا از دفتر فلان مقام دولتی زنگ می‌زدند که باید نامه را بردارید.

ما یک بمب منفجر کردیم که دولت باید هزینه‌اش را می‌داد و البته باید همچنان هزینه این نامه را بدهد؛ یا بیاید رسما نفی کند یا از ما شکایت کند.

بالاخره در این نامه ما، اتهام‌هایی را متوجه چشم اسفندیار دولت کرده‌ایم؛ جالب است بدانید یکی از هزینه‌های این نامه برکناری متکی بود.

 شرق:رابطه این نامه و حذف متکی چیست؟

رستمی:  نامه رضا گلپور که در مورد مشایی بود به متکی چه ربطی دارد؟

گویا شما از اختلاف وزیر سابق امور خارجه و آقای احمدی‌نژاد اطلاعی ندارید؟

! دولت برای اینکه یک جریان جدید فکری درست کند، متکی را با آن شرایط حذف کرد. ملی‌گراهای خارج نشین نزدیک به دولت هم در سایت‌هایشان، این تحلیل‌ها را زدند. یکی از دلایل عزل متکی، انحراف افکار عمومی از جریان ضد مشایی بود.

 شرق:ملی‌گراها؟

 رستمی:  مثلا خانم پریوش سطوتی، همسر مرحوم دکتر فاطمی.

 شرق:خب بعد از اینکه از وزارت رفاه اخراج شدید خودتان سایت را بالا آوردید؟

 رستمی:  بله. با کمک دوستان و از سر تکلیف. چون پول نبود و فقط تکلیف بود.

جالب است بدانید ما در سایت‌مان مدرس دوره خبرنگاری هم به عنوان همکار داریم.

 شرق:رابطه شما با قرارگاه «عمار» چیست؛ همین قرارگاه که هم اسمش شبیه شماست و هم شما خبرهایش را جزبه‌جز پوشش می‌دهید؟

 رستمی: سمتی ندارم.

 شرق:یعنی رابطه‌ای میان شما با قرارگاه عمار نیست؟

رستمی:  این قرارگاه خیلی بعد از سایت ما تشکیل شد.

 شرق:یعنی نخست رسانه تشکیل شد بعد ارگان؟

  رستمی:  خب هم تاریخ ثبت سایت عماریون مشخص است هم قرارگاه عمار، ما در مرداد ماه ۱۳۸۹ سایت را ایجاد کردیم اما قرارگاه عمار ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ ایجاد شده است.

 شرق:خب بالاخره سایت عماریون رسانه قرارگاه عمار هست یا نه؟

رستمی: می‌تواند باشد. غیر از ما سایت‌های بی‌باک و صراط هم هستند. حتی اگر خبری باشد خبرگزاری فارس هم منتشر می‌کند.

 شرق:یعنی قرارگاه عمار نتیجه منطقی سایت عمار است؟

 رستمی: می‌تواند برداشت شما درست باشد اما به همه اعلام می‌کنیم که عماریون یک اتفاق تازه است.

 شرق:استقبال مخاطبان از سایت شما چطور بوده؟

رستمی:خوب بوده. ما بیشتر مرکز انتشار برخی اخبار و مطالبی هستیم که بقیه نمی‌توانند آنها را منتشر کنند. الان حدود ۷۵۰۰ ای‌پی، بازدید از صفحه اول داریم و رنکینگ مادر سایت‌های ایرانی الان بالاتر از ۵۰۰ است.

 شرق:رابط شما با قرارگاه عمار کیست؟

رستمی:ما از این نوع ساختارها نداریم و نامتقارن هستیم.

 شرق: ‌خیلی به این واژه‌های نظامی علاقه دارید؟

 رستمی: شاید سوابق نظامی هم داشته باشم.

 شرق:شما سنی ندارید که؛ کجا سابقه نظامی پیدا کرده‌اید؟

رستمی: تمام جهان اسلام عرصه حضور ماست.

 شرق:تمام مطالب سایت را با قرارگاه چک می‌کنید؟

رستمی: نه. کسی حق ندارد در کار ما دخالت کند. مسوولیت این سایت با من است. قرارگاه عمار با انتشار خیلی از مطالبی که ما منتشر کردیم، موافقت ندارد.

 شرق:واکنش‌ها به سایت شما چه بوده؟

 رستمی: من امروز که با شما صحبت می‌کنم از دادگاه برمی‌گردم چون شکایت‌هایی از سایت ما شده است.

شرق:همه خبرهایتان را یک شب می‌گذارید گویا؟

رستمی:  اخبار ویژه را یک شب می‌گذاریم که سایت‌ها بتوانند بردارند. حرفه‌ای‌گری است دیگر. این ساعت خبر را می‌زنیم تا نتوانند فشار بیاورند که خبر را حذف کنید.

  شرق:از خبر‌هایی که منتشر می‌کنید این‌گونه به نظر می‌رسد که شما رسالت‌تان را فقط در انتشار اخبار به هدف افشاگری در مورد جریان معروف به جریان انحرافی می‌دانید؟

«جاسوس اسرائیل» درمبارزه باشیطان بزرگ!

 رستمی:  نه این‌گونه نیست، ما رسالت اصلی خود را در مبارزه با شیطان بزرگ آمریکای جهان‌خوار می‌دانیم،

اما اولین سایتی هستیم که این جریان انحرافی را به صورت علمی و متقن افشا کردیم.

ما سال ۱۳۸۸ گفتیم، به همه هم گفتیم. خیلی‌ها توجه نکردند. ما خیلی بیش از اینها راجع به این جریان منحرف نفوذی ضدولایت اطلاعات داریم که منتشر خواهیم کرد.

 شرق:تقریبا تمام اخبار سایت شما در مورد همین جریان مورد اشاره است و رد بسیاری از خبرها در این مورد یک‌جورایی به سایت شما بر می‌گردد؟

رستمی:  بله. تازه بیش از اینها سند داریم که هنوز کسی اطلاع ندارد.

 شرق:واقعا؟

 رستمی: بله. ما سند داریم. فکر می‌کنید چرا تا به الان مشایی از ما به صورت شخصی و قانونی شکایت رسمی نکرده است، چون می‌داند ما چه اسنادی از او داریم.

   شرق:شما سند‌هایی از مشایی دارید که رو کردید؟

رستمی:بله. وزارت اطلاعات من را احضار کرد، گفت: این نامه آقای گلپور که منتشر کردید، شماره دو و سه هم دارد؛ گفتم شک نکنید. به ما تکلیف شود، می‌زنیم. ما آدم‌هایی هستیم که اگر بگوییم کاری را می‌کنیم حتما انجامش می‌دهیم.

 شرق:تا به حال با شما برخورد شده؟

 رستمی: بله. یک‌بار به وزارت اطلاعات احضار شدم و امروز هم که رفتیم دادگاه. یکی شکایت رحیمی از سایت به دلیل انتشار نامه گلپور و دیگری نسبت دادن مشایی به فراماسونری. یک آقایی به نام غفاری که عکس‌اش را به اشتباه جای عباس غفاری، شیطان‌پرست گذاشتیم هم از ما شکایت کرده است.

 شرق:و سایت را همچنان ادامه می‌دهید؟

 رستمی: بله. بدانند ما تا حذف جریان انحرافی ادامه می‌دهیم یا آنها ما را حذف می‌کنند یا ما آنها را حذف می‌کنیم. دیگر کسی اینها را شعیب نمی‌داند. آقا عزیز- فرمانده سپاه – و حاج علی فضلی و دکتر عبدالحسین الله‌کرم خیلی بیشتر به شعیب شبیه هستند.

روزنامه شرق:دقیقا در سایت‌تان با چه می‌جنگید؟

رستمی:هر کس جلوی رهبری و تفکر ولایی بایستد.

 شرق:‌سایت عماریون را باید تبلور سایبری حزب‌الله دانست؟

رستمی:ان‌شاءالله این تلقی محقق شود.

‌ شرق:تحصیلات شما چیست؟

رستمی:بنده چندبار دانشگاه رفتم اما درس را تمام نکردم چون در دانشگاه علم ندیدم. درصد بالایی از دانشجویان ما دنبال علم نیستند و به خاطر جو و مدرک‌گرایی وارد دانشگاه شده‌اند. حقیر در رشته علوم‌سیاسی، تاریخ سیاسی تشیع و حقوق دانشگاه رفته‌ام.

 شرق:‌چه دانشگاهی؟

رستمی:دانشگاه مذاهب اسلامی، دانشگاه شیراز و دانشگاه جامع علمی- کاربردی شهید محلاتی سپاه. چون از اساتیدم علم ندیدم، درس را رها کردم البته مطالعات دانشگاهی و دینی متعددی دارم و به اصطلاح پای منبر خیلی از اساتید مسلم حوزوی و دانشگاهی بوده‌ام.

دانشجوی بیسوادی که استاددانشگاه «شهیدبهشتی»بوده!

روزنامه شرق: شما تلفنی به من گفتید امروز در« دانشگاه شهیدبهشتی »تدریس دارید؟

رستمی:بله! اما حراست آنجا بنده را به دلیل نقدهای صریحی که به دولت ناکارآمد داشته‌ام، ممنوع‌الورود کرده است.

شرق:‌دولت نهم یا دهم از نظر شما ناکارآمد هستند؟

رستمی:نهم‌اش البته بهتر بود.

شرق:‌و کی به این نتیجه رسیدید که دولت ناکارآمد است؟

رستمی:با مشاهده روند جاری کارها و حاکم شدن جریان منحرف نفوذی؛ الان روند کلی حاکم بر جریان اجرایی کشور که توسط یک حلقه مشکوک اعمال می‌شود، خودش را بیشتر نشان می‌دهد. این روند حتی ممکن است از سال ۱۳۸۴ شروع شده باشد.

‌شرق:نگفتید بحث تدریس را؟

رستمی:من به دعوت انجمن اسلامی برای دانشجویان کلاس می‌گذاشتم.

ش‌رق:انجمن یا بسیج؟

رستمی:انجمن اسلامی دانشگاه شهید بهشتی؛ من خیلی از این رفیق‌ها دارم. خیلی‌ها به من می‌گویند، تو از نظر فکری لیبرالی. بنده چند ماهی آنجا در مورد مبانی حکومت اسلامی و ولایت فقیه تدریس می‌کردم.

شرق : بدون مدرک تدریس می‌کردید؟

جاسوسی که تحصیلات حوزوی دارد و”ولایت فقیه»تدریس می کرد!

رستمی:من مدرک رسمی پیش‌دانشگاهی در رشته ریاضی و علوم‌تجربی دارم. البته حوزه هم بودم. اما سطح مطالعات زیادی به لطف خدا و بی‌بی حضرت فاطمه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) دارم، نه به این شکل که کنکور بدهم و… اما در کلاس‌های حوزه به صورت آزاد شرکت کرده‌ام.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:اصلاحات اندک-انتخاب بعضی ازتیترهاازاینجانب است.

روح الله زم کیست و چگونه سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شد؟

روح الله زم کیست؟

«روح الله»فرزند«حجت الاسلام محمدعلی زم»است

دی ماه ۱۳۹۶ نام آمدنیوز بر سر زبانها افتاد. هرچند پیش از آن و با بازداشت برخی خبرنگاران در داخل ایران به دلیل ارتباط با آمدنیوز، موضوع روح الله زم و کانال او بحث برانگیز شده بود، اما بعد از آشوب های ۹۶ بود که آمدنیوز به عنوان یک کانال دردسرساز زیر ذره بین قرار گرفت. کانالی که با صراحت، مردم را دعوت به اغتشاش می کرد.
فعالیت های آمدنیوز چنان بود که حتی تلگرام هم آمدنیوز را با شکایت ایران و به دلیل تبلیغ فعالیت های تروریستی از دسترس خارج کرد. با این حال کمی بعد همان تیم به نام صدای مردم کانالی را به راه انداخت که اکنون در اختیار سپاه پاسداران است.
روح‌الله زم شهریور ۱۳۵۲ در تهران به دنیا آمده و سازنده سایت و کانال تلگرامی آمد نیوز می‌باشد. او پس از اعتراضات سال ۸۸ توسط وزارت اطلاعات دستگیر شد و سپس ایران را ترک کرد.

روح الله زم(معروف به نیما) متولد ۵ مرداد ۱۳۵۷در تهران و فرزند حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی زم از سیاست‌مداران کشور است؛ محمدعلی زم در کارنامه سوابق خود، ریاست حوزه هنری، ریاست سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، ریاست هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس و مسئولیت معاونت فرهنگی- اجتماعی مناطق آزاد را دارد. در کارنامه فعالیت‌های هنری وی علاوه بر انتشار چندین جلد کتاب، تهیه کنندگی فیلم سینمایی نیز مشاهده می‌شود.

روح الله تا دیپلم بیشتر درس نخوانده است، با سو استفاده از منسبت های پدر روحانی اش وارد عرصه فیلمبرداری خبری شد و مدتی هم در آتیله ای عکاسی(محسن افشانی) کار می کرد.

روح الله زم سال ۱۳۸۱ برای اولین بار ازدواج کرد که ثمره آن یک دختر متولد ۱۳۸۲ می باشد، این زندگی در نهایت سال ۱۳۸۴ به جدایی و طلاق ختم شد

زم بعد از فرار در پاریس برای بار دوم ازدواج کرده است

روح‌الله زم که در دفتر فیلمسازی پدرش، فعالیت‌های هنری خود را به عنوان فیلمبردار آغاز کرد، در جریان اتفاقات سال ۱۳۸۸ بازداشت شد. او که در حال سپری‌کردن دوران محکومیت خود بود، پس از خروج از زندان در قالب مرخصی چند روزه، از کشور متواری شد؛ زم ابتدا به مالزی رفت و پس از اخذ اقامت کشور فرانسه، در پاریس ساکن شد.

دستگیری سرشبکه سایت معاند آمدنیوز/ روح‌الله زم کیست + بیوگرافی

نیما زم بعد از خروج از کشور، پس از برقراری ارتباط با منافقین، سازمان‌ها و سرویس‌های اطلاعاتی برخی کشورهای اروپایی و منطقه، فعالیت‌های خود را در زمینه تبلیغ علیه نظام در شبکه‌های اجتماعی آغاز کرد. او در سال ۱۳۹۴ همزمان با فراگیرشدن استفاده از نرم‌افزارهای ارتباط جمعی در ایران و فراهم شدن امکان تاسیس صفحات دارای مخاطب در این نرم‌افزارها، با کمک و همراهی برخی از عناصر نامطلوب، با تاسیس کانالی به نام «آمد نیوز» در نرم‌افزار تلگرام، فعالیت تبلیغی علیه نظام را در دستور کار خود قرار داد.

روح الله زم کیست و چگونه سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شد؟
سال ۱۳۹۶ دو نفر از اعضای خانواده روح‌الله زم به جرم جاسوسی دستگیرشده و تحت بازجویی قرار گرفتند. مدیر آمد نیوز مدعی شد که این کارها برای تحت فشار گذاشتن او و تیم خبری اش می‌باشد. در روز ۱۹ مهر ۱۳۹۶ سردبیر کانال تلگرامی آمد نیوز پستی را منتشر کرد که در آن نوشته شده بود: به دلیل بازداشت دو نفر از اعضای خانواده آقای روح‌الله زم اسناد دست اولی را منتشر خواهیم کرد. ساعاتی پس از این پست تلگرامی، پدر روح‌الله زم در نامه‌ای دو پهلو دستگیری دو فرزندش را تأیید کرد و فرزندش را به آرامش بیشتر فراخواند.
روح الله زم که پدرش از روحانیون شناخته شده است و در دهه ۷۰ مسئول حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی بود، از عناصر فعال در فتنه سال ۸۸ بود که پس از محکومیت در دوره مرخصی از کشور گریخت و به فعالیت رسانه‌ای و تبلیغی علیه نظام پرداخت. او با راه اندازی کانال معاند آمدنیوز به درج اخبار کذب و جعلی درباره تحولات کشور و برخی مسئولان و دستگاه‌های کشور اقدام می‌کرد. او پس از فرار از کشور به مالزی و سپس به فرانسه رفت و اقامت این کشور را دریافت کرد. زم در جریان اغتشاشات دی ماه سال ۹۶ نیز نقش فعالی داشت و به طور رسمی آموزش ساخت و استفاده از بمب‌های آتش زا و دیگر ادوات ممنوع را در کانالش منتشر می‌کرد. در آن مقطع زمانی با اعتراض علنی وزیر ارتباطات کانال او برای چند ساعت بسته شد، اما با ساخت کانالی مشابه و انتقال اعضای کانال سابق به کانال جدید، به فعالیت‌های خرابکارانه خود به صورت آزاد در پیام رسان تلگرام ادامه داد.

روح الله دربهمن ۱۳۹۰  یک نامه جسارت آمیز به رهبرانقلاب نوشت:

اطمینان کافی دارم شما نیز به مانند شاه سابق ایران، صدای ملت را زمانی خواهید شنید که دیر شده‌است. اما یک فرق اساسی میان شاه فقید و شاه فعلی ایران وجود دارد. او برای آرام نمودن خشم مردم و جلوگیری از کشتار مردم از ایران خارج شد و آینده سیاسی خود را به دست سرنوشت و ملت ایران سپرد، اما شما قصد واگذاری حکومت و سپردن سرنوشت به دست ملت ایران را ندارید.
محمدعلی زم: در جریان جزئیات دستگیری پسرم نیستم
از سوی دیگر حجت الاسلام محمدعلی زم پدر مسئول آمدنیوز هم در پاسخ به سؤال انصاف نیوز مبنی بر این که آیا در جریان آمدن فرزندش به ایران بوده است یا نه، گفت: من اصلا در جریان جزئیات نیستم و کلیت موضوع را هم از زیرنویس تلویزیون خبردار شدم. ما تقریبا با ایشان در این مدت‌ها حالت قهر داشتیم و گاهی نصیحت و پیغامی برایش می‌فرستادیم.

دیدگاه پدرنسبت به فرزندضدانقلابش (روح الله)

دستگیری سرشبکه سایت معاند آمدنیوز/ روح‌الله زم کیست + بیوگرافی

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی زم  کیست؟

محمدعلی متولد۲ آبان ۱۳۳۴تهران می باشد،تحصیلات حوزوی رادرمدارس علمیه(حقانی ،دارالشا ورسالت وفیضیه تهران،عبایی خراسان)خوانده است.

وی استاددانشگاه  سوره وعلامه طباطبایی تهران بوده.

برخی ازمشاغل:

جانشین و قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی از طرف جنتی و فاکر (۱۳۶۸–۱۳۶۰)

عضو شورای سیاستگذاری صدا و سیما (۱۳۷۵–۱۳۶۹)

دو دوره نماینده قوه قضاییه در شورای نظارت صدا و سیما (۱۳۷۵–۱۳۶۹)

رئیس ستاد فرهنگی هنری دفاع مقدس (سازمان تبلیغات اسلامی) (۱۳۶۸–۱۳۶۰)

عضویت در شورای نهادهای انقلاب اسلامی (۱۳۶۵–۱۳۵۹)

در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران (اردیبهشت ۱۳۹۶) کاندیدابود.

در حیطه تهیه کنندگی سینما فعالیت کرده است و برای مدتی پسرش هم در آثار سینمایی ورود پیدا کرده است.

Image result for ‫حجت الاسلام محمدعلی زم‬‎

وی همچنین در پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی شهر تهران نامزد شد اما به دلیل بدست نیاوردن رأی در معاونت فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ایران به فعالیت پرداخت.

روح الله زم‌ در سال ۸۸ به دلیل انتقاد از رئیس جمهور وقت، دکتر محمود احمدی نژاد از طرف وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران دستگیر شد و به زندان اوین رفت و برای مدتی در آنجا بود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی زم در یکی از مصاحبه های خود به موضوع فعالیت های پسرش، روح‌الله زم و وارد نشدن خود به بسیاری از مسائل به دلیل خودگویی و دفاع نکردن از خود اشاره کرد زیرا وی معتقد است که بدترین دفاع دفاع کردن از خود می باشد و عنوان کرد حتی مطرح کردن این موضوع باعث آزرده خاطر شدنش می شود.

روح الله زم کیست و چگونه سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شد؟

وی در ادامه مصاحبه خود گفت:« بنده یعنی شخص محمد علی زم بعد از این همه عمل شفاف، نیازی به توضیح و اثبات خود ندارم. اینکه یک نفر منسوب به من کاری بکند و به دنبال آن در مورد من قضاوت نادرستی شود عملی به دور از انصاف، اخالق و غیر شرعی است. مگر هر پسری از پدرش تبعیت می‌کند؟

دستگیری سرشبکه سایت معاند آمدنیوز/ روح‌الله زم کیست + بیوگرافی

مگر هر پدری همه فعل و عمل فرزندش را تأیید می‌کند! هر انسانی در نظام الهی و هستی برای خودش کارنامه و شخصیت مستقلی دارد، بنده از ابتدا گرایش به اعتدال داشته ام. محکوم و حمله کردن از جانب هیچ کسی، خط فکری و مورد تأیید من نیست. با فکر و عمل همواره اطرافیانم را به میانه روی دعوت کردم، البته من فرصت کافی صرف فرزندان خودم نکرده‌ام و ممکن است این نقص از من هم باشد، اما این نقص معلول یک دیدگاه و مسئولیت پذیری ای بود که من داشتم و همواره منافع ملی را بر مسائل زندگی شخصی ترجیح دادم. وفاداری من بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب باید ثابت شده باشد اگر اینطور نباشد با توضیح و اعتراف من هم چیزی عوض نخواهد شد. اساساً با تندروی مخالفم نه پسرم و نه هیچ کس دیگر حق ندارد با تندروی انقلابی و غیر انقلابی، با حکومتی که در به سرانجام رسیدنش مرارتهای زیادی کشیده شده، مخالفت کند. بارها برای او پیغام فرستادم، که در رویه خود تجدیدنظر کن و دلخوری‌هایم را از برخی حرفها و موضع گیریهای او به گوشش رساندند. جواب داده که به پدرم بگویید؛ “او فرزندی چون روح الله گذشته ندارد و من بر اساس عقل و تکلیفی متفاوت از گذشته رفتار می‌کنم.

پس از بازداشت دو فرزند و داماد حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی زم عصر (یکشنبه ۵ شهریور۱۳۹۶) فرزند دیگر این روحانی اصلاح‌طلب نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت .

مستند«ایستگاه پایانی دروغ»چیست؟

اسفند ماه ۱۳۹۷ پخش مستند ایستگاه پایانی دروغ خیلی مسائل را برای مردم روشن کرد.

Image result for ‫روح الله زم‬‎

این مستند خوش ساخت به خوبی نشان داد زم و دوستانش در پاریس چه خوابی برای ضربه به منافع ملی کشور دیده اند. پخش این مستند عمق نفوذ سیستم اطلاعاتی کشورمان به شخصی ترین ارتباطات این خبرنگار کذاب موجب حیرت جامعه ضد ایرانی شد این نفوذ و کنترل روح الله زم به حدی بود که هزاران ساعت ویدیو با او و اغلب چهرهای به اصلاح اپوزیسیون با کنترل سیستم اطلاعاتی همراه بود ویدیو های منتشر شده نشان می دهد سرویس های اطلاعاتی فرانسه حمایت گسترده ای از این عامل ساده لوح انجام می دادند اما خبری از نفوذ اطلاعات ایران به زندگی شخصی او نداشتند.

دستپاچگی زم پس از پخش مستند ایستگاه پایانی دروغ

باشگاه خبرنگاران جوان می نویسد:شب ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ مستندی تلویزیونی با عنوان ایستگاه پایانی دروغ در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد. این مستند تلویزیونی که روایتی از  پشت پرده فعالیت‌های روح الله زم معروف به نیما مدیر کانال ضد انقلاب آمدنیوز بود با واکنش گسترده‌ای از طرف مخاطبان و کاربران فضای مجازی همراه بود.

فیلمی از عیاشی «روح ‎الله زم» پیش از آنکه در دام اطلاعاتی سپاه گرفتار شود

اطلاعات منتشر شده در این مستند  شوکی عظیم به سرویس‌های جاسوسی و اطلاعاتی، ضد انقلاب وارد کرد به نحوی که دیگر چهره واقعی گروه به اصطلاح اپوزیسیون آشکار شد. مستند ایستگاه پایانی دروغ توانست ناتوانی و هوش پایین مزدوران ضد انقلاب را به نمایش بگذارد. به طور کلی  این مستند روایت نفوذ ایران به مراکز اطلاعاتی دشمن بوده است که نشان داد چگونه دستگاه‌های اطلاعاتی کشورمان عناصر دشمن در خارج از کشور را رصد کردند.

پس از پخش این مستند که حالا پشت صحنه فعالیت‌های ضدانقلاب را بر مخاطبان آشکار کرده است روح الله زم که حالا رو دست خورده است و حاضر نیست شکست خود را باور کند. ساعتی پس از پخش این فیلم زم ویدئویی از خود را در کانال ضد انقلاب  آمدنیوز به اشتراک گذاشت.

دستپاچگی زم پس از پخش مستند ایستگاه پایانی دروغ

ادعای مطرح شده در این فیلم توسط زم برای مخاطبان نمی‌تواند قابل قبول باشد، چرا که او مدعی است پیش از این  از بازی اطلاعاتی دستگاه های امنیتی ایران مطلع بوده است و این ویدئو را در دی ماه سال جاری ضبط کرده است. حال سوال اینجاست که چرا پیش از این آن را به اشتراک نگذاشته  و حالا پس از برملا شدن ماهیت فعالیتش این فیلم را منتشر کرده است.

ایرنامی نویسد:طی روزهای شنبه ۱۱و یکشنبه۱۲(اسفند۱۳۹۷) مستندی در مورد یکی از عوامل معاند نظام جمهوری اسلامی و از عوامل گرداننده یک کانال تلگرامی از تلویزیون پخش شد. مستندی که با نمونه‌های مشابهی که طی سال‌های اخیر از تلویزیون پخش می‌شد، تفاوت های قابل‌توجهی داشت.

ریتم و ضرب‌آهنگ بالا، خوش‌ساخت بودن و از همه مهم‌تر درجه بالای باورپذیری آن، «ایستگاه پایانی دروغ» را از نمونه‌های مشابه مستندهای امنیتی که در گذشته از صفحه تلویزیون به نمایش درآمده، با فاصله زیاد متمایز می‌کند. یکی از دستاوردها و نکات مثبت انتشار این مستند، نشان دادن قدرت پوشالی نیروهای مخالف انقلاب و حامیان اطلاعاتی – امنیتی آنهاست. انتشار این مستند سبب کاهش جدی سطح اعتماد جامعه به اخباری می‌شود که این کانال‌های خبری در قالب «افشاگری» به جامعه القا می‌کنند.

با این وجود، نمایش این مستند در فضای عمومی جامعه، به‌معنای در معرض نقد قرار دادن محتوای این مستند از سوی مخاطبان هم هست؛ اتفاقی که بهانه نوشتن یادداشت حاضر است. در چنین شرایطی، فارغ از هر چه که بیرون از این مستند وجود دارد، برخی ابهامات و سؤالات در «ایستگاه پایانی دروغ» پاسخی نمی‌یابد.

شاه‌مهره کیست؟

تمام مستند یک‌ساعته، نمایش ارتباط تصویری شخصی به نام «حاج علی» با «نیما زم» است، که سطح بالای اعتماد «نیما زم» به وی کاملاً مشهود است. این فرد از ابتدا عامل و مأمور نیروهای امنیتی داخل نبوده و طی یک عملیات اطلاعاتی، در تور امنیتی قرار گرفته و پس از آن، عامل شده است. نوع ارتباط «شاه‌مهره» با زم نشان می‌دهد که وی توانسته سطح بالایی از اعتماد وی را جلب کند، و حتی نوعی ارتباط عاطفی – رفاقتی با وی برقرار نماید. جلب اعتماد شخصی مثل «نیما زم»، قاعدتاً با ارائه برخی اطلاعات متقن صورت گرفته است. پرسش اول این است که این اطلاعات کدامند؟ آیا پرونده‌ها و اسناد جنجالی آمدنیوز که طی دو سه سال اخیر منتشر شد و به شکل گسترده‌ای جامعه را تحت‌ تاثیر قرار داد – مثل پرونده اتهام معلم صوت و لحن و برخی پرونده‌های اقتصادی–از معبر همین عامل بوده‌ است؟ پرسش دیگر این که چگونه این اطلاعات نشت یافته است؟

بدون تردید «نیما زم»، یکی از عوامل مؤثر در شعله‌ور کردن اعتراضات دی‌ماه ۱۳۹۶ است؛ اعتراضاتی که از سوی نخبگان سیاسی، مقامات کشور و بدنه جامعه، اصل آن به رسمیت شناخته شد،

درباره نویسنده

2118مطلب نوشته است .

One Comment on “افسرسایبری”اصولگرا” که ستون پنجم دشمن بود”محمدحسین رستمی””

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما