رسول دانیال زاده کیست؟رابطه بافریدون وطبری؟

رسول دانیال زاده کیست؟رابطه بافریدون وطبری؟

تناقضات  درحرفهای مسئولین

دستگیری رسول دانیال زده (سلطان فولاد)

آوردند ویا آمد

درپی دستگیری«اکبرطبری»آقای دانیال زاده  ازترس اعترافات رفیق شفیقش،به بهانه درمان-به خارج ازکشورفرارکرد-آلمان.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: رسول دانیال زاده یکی از بدهکاران کلان بانکی کشور (بیش از چهار هزار میلیارد تومان بدهی بانکی داشته)که در پرونده حسین فریدون به اتهام پرداخت رشوه محکوم شده و پس از دستگیری اکبر طبری به خارج از کشور گریخته بود،

با طراحی و هدایت پاسداران گمنام امام زمان (عج) در سپاه به کشور بازگشت.

غلامحسین اسماعیلی نمایه

غلامحسین اسماعیلی گفت:

این فرد (دانیال زاده) از مرتبطان نزدیک« اکبر طبری» و «حسین فریدون» می باشد./۲۲ آبان ۱۳۹۸ مشرق.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:اکبرطبری درمورخه ۲۳ تیر۱۳۹۸ بازداشت شد.

درپرونده مرتبط با «اکبر طبری »۱۷ نفر را بازداشت شده اند که۲نفرشان قاضی هستند.غلامحسین اسماعیلی در یازدهمین نشست خبری (۹ مهر ۱۳۹۸)گفت:

واکاوی دستگیری بازپرس قاسم زاده در رسانه های داخلی

ازیکی ازقضات مرتبط باپرونده آقای طبری،«بیژن قاسم زاده» بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه»است.

نشست خبری گام دوم انقلاب و وظیفه رسانه های انقلاب

افشاگری جدید«زاکانی»ازاعمال نفوذ«طبری»درپرونده های قضایی  ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ازدادستان سابق تهران تا بعضی ازمدیران وزارت ازاطلاعات..وماجرای «پرونده پتروشیمی».آهنیها..

بررسی ۶ طرح حوزه ایثارگران، اولویت سال آینده مجلس

عضو کمیسیون حقوقی‌ و قضایی مجلس شورای اسلامی اعلام می‌کند که معاون اجرایی حوزه ریاستِ رئیس پیشین قوه قضاییه بازداشت شده است.

***

رسول دانیال زاده مشهور به «سلطان فولاد» که از کشور فرار کرده بود دستگیر و به کشور بازگردانده شد.

اواخر آذر ماه و اوایل دی ماه سال ۱۳۹۵ بود که خبر دستگیری یک ابر بدهکار(ر. د) رسول دانیال زاده-بر سر زبان‌ها افتاد.
با گذشت مدت اندکی از زمان رسیدگی به این پرونده مسئولان دستگاه قضایی بازداشت این فرد را تایید کرده و سخنگوی دستگاه قضا نیز عنوان کرد بررسی پرونده وی آغاز شده است.

در همین راستا مشخص شد که دانیال زاده در پرونده خود بدهی کلان بانکی را دارد که برخی رقم آن را بیش از ۲۶۰۰ میلیارد تومان برآورد کرده بودند.

پس از آن محسنی اژه‌ای سخنگوی وقت دستگاه قضایی کشور در نشستی خبری و در تاریخ ۴ بهمن همان سال خبر دستگیری رسول دانیال‌زاده تأئیدکرد.


پس از بازداشت دانیال زاده و آغاز رسیدگی به پرونده وی و پس از گذشت قریب به ۴ ماه از دستگیری وی و برگزاری جلسات بازپرسی و تحقیق مشخص شدکه وی به خارج از کشور گریخت.

فرار دانیال زاده به بهانه درمان

در ابتدای مهرماه امسال معلوم شد«دانیال زاده» که با قید وثیقه از زندان آزاد شده است به بهانه درمان بیماری اش از کشور خارج شد.سرانجام.دستگیرشد./۲۲ آبان ۱۳۹۸ تابناک

***

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی دستگاه قضا در گفت‌و‌گوی تلویزیونی با خبر ۲۰:۳۰ شبکه ۲ سیما، با اشاره به بازداشت رسول دانیال زاده گفت:

«دانیال زاده» قصد مراجعت به کشور را نداشت اما با پیگیری‌های اطلاعاتی و رصد‌های مختلف و اقداماتی که سربازان گمنام امام زمان (عج) در سپاه پاسداران انجام دادند، پذیرفت که طی یک مسیر هدایت شده به کشور بازگردد.

 دستگیری(دانیال زاده) در خارج از کشور انجام نشد و هدایت شد که خودش به کشور بازگردد و مراجعت به کشور انجام شد.

اسماعیلی تاکید کرد: به لحاظ اینکه قبول کرد به کشور بازگردد و در فرآیند تحقیقات هم همکاری‌های لازم را انجام داده، این فرد و هر یک از متهمان و محکومانی که به دستگاه قضا و جامعه اطلاعاتی کشور اعتماد کنند و به کشور برگردند حتما از ارفاقات و مساعدت‌های قانونی در رسیدگی به پرونده برخوردار خواهند بود./چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸شبکه خبرصداوسیما

***

رئیس سازمان اطلاعات سپاه: مفسدان اقتصادی فراری را به کشور بازمی‌گردانیم

حجت‌الاسلام حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه گفت: ما مفسدان اقتصادی را به کشور بازمی‌گردانیم و بدانید که مقابله با مفسدان اقتصادی، دیر و زود دارد، اما سوخت و سوز ندارد./۲۳ آبان ۱۳۹۸فارس.

 پنج‌شنبه (۲۳ آبان ۹۸)  همایش سراسری هیأت‌های نظارت بر انتخابات مجلس – مشهد

***

سخنگوی قوه قضائیه گفت: رسول دانیال زاده یکی از بدهکاران کلان بانکی کشور که در پرونده حسین فریدون به اتهام پرداخت رشوه محکوم شده و پس از دستگیری اکبر طبری به خارج از کشور گریخته بود، با طراحی و هدایت پاسداران گمنام امام زمان (عج) در سپاه به کشور بازگشت.

وی ادامه داد: این فرد بیش از چهار هزار میلیارد تومان بدهی بانکی داشته و از مرتبطان نزدیک اکبر طبری و حسین فریدون می باشد.

رسول دانیال‌زاده که از وی به عنوان سلطان فولاد ایران نیز یاد می‌شود، یکی از ابر بدهکاران شبکه بانکی کشور است.

او در پرونده حسین فریدون که منتهی به صدور پنج سال حبس قطعی شد، متهم به پرداخت رشوه است؛ پس از فاش شدن برخی مسائل در پرونده حسین فریدون، جمعی از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به رئیس‌جمهور خواستند که وی در مورد ارتباط حسین فریدون با برخی از بدهکاران کلان بانکی از جمله رسول دانیال‌زاده توضیحات دهد.

محمداسماعیل سعیدی در نطق میان دستور

به گفته محمداسماعیل سعیدی نماینده تبریز،به همراه این نامه یک سند که نشان می‌داد یک واحد مسکونی به‌ارزش ۱۴ میلیارد تومان توسط دانیال‌زاده به اسم همسر حسین فریدون خریداری شده است، برای رئیس‌جمهور ارسال شده بود./۲۲ آبان ۱۳۹۸تسنیم

***

دانیال زاده کیست؟

رسول دانیال زاده نمین اهل اردبیل، سلطان فولاد ایران و مالک برج های لوکس «روما رزیدنس و فلورا »کامرانیه تهران و یکی از ابر بدهکاران نظام بانکی کشور است که توانسته تسهیلات کم بهره فراوان را از شعب بانک ملت و ملی داخل و خارج از کشور به چنگ آورده و با پرداخت رشوه به مدیران بانکی به خصوص حسین فریدون (برادر رئیس جمهور)، ثروت هنگفتی کسب کند.

او دو پسر به نام امید رضا و اسرافیل و دو دختر به نام آرزو و آزاده دارد

که همگی، عضو هیات مدیره شرکت های اقماری دانیال زاده به نام:

شرکت صنایع لوله گالوانیزه روی پوشان قزوین،

شرکت کارخانجات نورد و لوله سمنان.

شرکت لوله گالوانیزه ماهان سمنان.

شرکت مجتمع فولاد گیلان.

شرکت فولاد کاویان

 رسول دنیال زاده نمین، پدر عروس حسن روحانی نیست

و هیچ ارتباط سببی یا نسبی با کامبیز مهدی زاده فرساد، داماد رئیس جمهور نداشته و همکاری سید محمد هادی رضوی (داماد محکومی وزیر تعاون) نیست.

رسول دانیال زاده-درزمان دستگیری+زمان سلطنت

آقای دانیال زاده با همکاری شماری از پزشکان و مهندسان تجهیزات پزشکی، ۲ شرکت به نام :

«طب و توسعه تپش» و «توسعه طب قلب »تاسیس کرده و در زمینه صنعت سلامت کشور که از صنایع پر سود ایران عصر ۱۴۰۰ به شمار می رود، فعالیت دارد.

رسول دانیال زاده (سلطان فولاد ایران)، مثل: عباس ایروانی (سلطان قطعه سازی خودرو)، سید معین بارانی بهبهانی (سلطان پورشه و نساجی)، باقری درمنی (سلطان قیر و املاک)، مدلل ها (سلطان شکر)، وحید مظلومین (سلطان ارز و سکه)، اسداله عسگراولادی (سلطان خشکبار)، خاندان گرامی (سلطان واردات خودرو)، محسن احمدیان (سلطان پتروشیمی)، یک فعال کسب و کار در ایران بوده که راه و روش کاسبی را به خوبی می دانست و حوزه فعالیتش، منحصر به یک بخش خاص در اقتصاد نبود. همان طور که در اسناد این گفتار مشاهده می کنید، او در صنعت فولاد، در صنعت ساختمان سازی و صنعت واردات تجهیزات پزشکی و صنعت سلامت (با شرکت های توسعه طب قلب و طب و توسعه تپش)، فعالیت داشت.

رسول دانیال زاده، سلطان فولاد ایران، یکی از بزرگ ترین بدهکاران به  شبکه بانکی کشور است

رسول دانیال زاده که چندین شرکت با هیات مدیره ای همسرش و پسرش و دخترانش را اداره می کند، در پوشش تامین مواد اولیه سه کارخانه فولاد سازی خودش (فولاد گیلان، نورد و لوله سمنان و مجتمع فولاد کاویان) با LC هایی که افتتاح می کرد، ضمن جدب سهمیه ارزی، زمینه خروج ارز از کشور با صورت معامله با شرکت های صوری را نیز فراهم می کرد.

«رسول دانیال زاده نمین» به منظور فرار مالیاتی و پرداخت بدهی های بانکی و استهمال چند باره بدهی، به شبکه بانکی کشور رشوه می داد. تسهیلاتی که وی با رانت گرفته بود، تبدیل به املاک و مستغلات زیادی در داخل و خارج از کشور مثل شرکت گلد فیرو در امارات و شرکت ال سی اس در هامبورگ آلمان شد.

تصاویر برج‌ها و شرکت‌های رسول دانیال زاده: سلطان فولاد ایران

او یکی از مجلل ترین ساختمان های ایران را به نام روما رزیدنس و و فلورا و مریم در کامرانیه و فرمانیه در اختیار دارد که صدها میلیارد تومان قیمت بازاری دارد و هم ردیف ساختمان های مجلل در باستی هیلز لواسانات است.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:باتوجه به اینکه زندگی سیاسی واقتصادی این ابربدهکاربانکی به زندگی ۲سلطان دیگر(اکبرطبری وحسین فریدون)گره خورده،اطلاعات تلفیقی را جمع آورده کرده ام،البته هر۳ همانطورکه درخوشی ها درکنارهم بودند،درزمان بازداشت هم همدردند!

حسین فریدون  زندانی شد 

آخرین خبرها: درادامه خواهیدخواند :حسین فریدون به ۵ سال حبس محکوم شد۹ مهر ۱۳۹۸

اعترافات رسول دانیال زاده

 

 فریدون ۲۶ میلیارد تومان «پول دستی»(رشوه) خواست، من هم دادم.

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای درباره بازداشت  حسین فریدون گفت: در خصوص ایشان چندین نوبت تحقیق شد و از افرادی هم که مرتبط بودن تحقیق شد. برخی افراد بازداشت هستند. دیروز برای ایشان قرار تامین صادر شد. چون قرار تامین را دیروز تامین نکردند به زندانی معرفی شه اما اگر قرار را تامین کنند آزاد می شوند. قرار بازداشت موقت نیست./ ۲۵ تیر ۱۳۹۶نشست خبری حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای -سخنگوی قوه قضائیه

واما فارس نوشت:اختلاس  ۵۰ میلیارد تومانی حسین فریدون

تنها چند روز از تعطیلات فروردین سال جاری گذشته بود که خبری مبنی بر احضار و تحقیق از حسین فریدون بر سر زبان ها افتاد.

چندی گذشت تا اینکه تنها ۵ روز مانده به برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری سخنگوی قوه قضاییه در مصاحبه ای عنوان کرد که برخی ها تهدیده کرده اند که اگر فلان آقا احضار شود جنگ به راه خواهد افتاد اما دستگاه قضایی بدون اعتنا به این اعلان جنگها آنها را احضار کرده و تحقیق کرده است.

این موضوع در اذهان ماند تا اینکه روز گذشته محسنی اژه ای در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی به تحقیق از حسین فریدون اذعان کرده و عنوان کرد این فرد روز قبل به دلیل عدم تأمین قرار صادره به زندان معرفی شده است.

اما یکی از نکات مهم این است که مشخص شود برای حسین فریدون برادر رئیس جمهور چه میزان وثیقه در نظر گرفته شده است که این فرد نتوانسته آن را تودیع کند.

با بررسی های صورت گرفته درخصوص میزان وثیقه مشخص شد برخی منابع مطلع مدعی اند که اتهامات وارده به حسین فریدون که البته هنوز اثبات نشده است در مججموع بیش از ۵۰ میلیارد تومان است.

از این رو عنوان می شود که با توجه به حجم اتهام قرار صادر شده از سوی شعبه رسیدگی کننده چیزی در حدود ۵۰ تا ۶۰ میلیارد تومان خواهد بود. /۹۶/۰۴/۲۶فارس

***

حمله فلبی وآزادی حسین فریدون

حسین فریدون که از روز شنبه در بازداشت به سر می‌برد ظهر امروز(یکشنبه۲۶ تیر ۱۳۹۶) در جلسه بازپرسی (شعبه چهارم دادسرای کارکنان دولت)تعادل خود را از دست داد و توسط خودروی آمبولانس از دادسرا خارج شد. وی هم اکنون در بخش جراحی قلب بیمارستانی در تهران تحت مراقبت پزشک قرار دارد و خانواده فریدون نیز بیمارستان حضور دارند.

وی امروز در جلسه تفهیم اتهام با افزایش فشار خون مواجه و تعادل خود را از دست داد و توسط خودروی آمبولانس به بیمارستان دی منتقل شد./ ۲۶ تیر ۱۳۹۶ایسنا

عصر امروز (۲۶تیر)از طریق وکیل خود قرار وثیقه صادره که میزان آن ۵۰ میلیارد تومان هست را تودیع و از زندان آزاد شد.ازبیمارستان بخانه برمی گردد.تسنیم

***

تحقیقات در پرونده مهدی جهانگیری ادامه دارد و نامبرده هفته گذشته با تودیع وثیقه آزاد شده است.

جعفری دولت‌آبادی(دادستان تهران) در سی‌امین جلسه شورای معاونان دادسرای تهران۲۰ اسفند ۱۳۹۶ایسنا

فرارو-در۱۴ بهمن ۱۳۹۵نوشت: حسین فریدون، «مشایی» دولت روحانی است

ابتدا شایعاتی پیرامون  درخواست برکناری حسین فریدون محمد نهاوندیان از پست های دولتی از سوی مقامات عالی رتبه نظام منتشر شد، شایعاتی که تکذیب شدند اما در زمان انتشار آن حسین فریدون مدتی از حضور در مجامع عمومی خودداری می کرد. حتی گفته می شد او بازداشت شده است.

هنوز ابعاد این شایعات و صحت و سقم آن ها مشخص نشده بود که اخباری از نقش آفرینی فریدون در مفاسد اقتصادی منتشر شد. بحث هایی نیز پیرامون جعلی بودن مدرک او مطرح شد که هنوز مشخص نشده است که آیا این ادعا توخالی است یا خیر.  از طرفی دیگر منتقدان دولت معتقدند که حسین فریدون فضای را برای رانتخواری فراهم کرده است.

این اخبار زمانی اوج گرفت که ماجرای فیش های نجومی افشا شد. در آن زمان منتقدان دولت می گفتند سرنخ این فیش ها در دفتر رییس جمهور است. جاییکه حسین فریدون و محمد نهاوندیان حضور دارند. ادعا می شد مدیر عامل سابق بانک رفاه که فیش نجومی او افشا شد با سفارش حسین فریدون منصوب شده بود.

پس از افشای فیش های نجومی در تابستان مدیرعامل پیشین بانک ملت(علی رستگار سرخه ای) که از همشهریان حسین فریدون و حسن روحانی است بازداشت شد. علی رستگار سرخه ای با دستور مراجع قضایی و توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شد.

نفراول-پرونده بدست-علی رستگارسرخه ای مدیرعامل بانک ملت

رستگار سرخه ای یکی از مدیرانی بود که در جریان افشای حقوق‌های نجومی مدیران دولتی و بانکی از سمت خود استعفا کرده بود.

در همان زمان علیرضا زاکانی  نماینده سابق مجلس مدعی شد که بانک ملت با توصیه حسین فریدون وام ۴۰۰ میلیون درهمی به دو فرد به نام های مالامیر و دانیال زاده پرداخت کرده است. به گفته او “این تسهیلات در زمان مدیرعاملی رستگار در بانک ملت پرداخت شده و خود شخص مدیرعامل در اعطای آن نقش داشته است.”

حسین فریدون؛ از

اوایل امسال شایعاتی درباره حسین فریدون و محمد نهاوندیان منتشر شد

فرمانده سپاه (سردارجعفری)نیز درباره علت بازداشت رستگار سرخه ای گفت “این تنها یکی از پروژه‌های اطلاعاتی است که سپاه در رابطه با مسائل امنیتی و موضوع نفوذ و فسادهای اقتصادی دنبال می‌کند، برخی فکر می‌کنند که فقط حقوق‌های نجومی دلیل این بازداشت‌هاست اما پرونده مرتبط با یک فساد بزرگتری است. این‌ها یک شبکه بوده‌اند و برخی از سیاسیون نیز در این شبکه حضور دارند.”

***

عنوان شرکت: مجتمع فولاد گیلان
تاریخ تاسیس: ۱۳۸۵
محصولات/خدمات: تولید ورق های فولادی
مشخصات محصول: ورق فولادی سیاه ۱۷/۰ تا ۳ میلی متر – ورق های فولادی گرم
ظرفیت تولید: ۲ میلیون تن ورق گرم – ۵۰۰ هزار تن ورق سرد
مدیر عامل: رسول دانیال زاده
رییس هیات مدیرهرسول دانیال زاده
نشانی کارخانه: رشت – فاز دوم شهر صنعتی رشت-ابتدای کمربندی فومن- سراوان
تلفن کارخانه: ۰۱۳۳۳۸۸۳۰۰۱
نمابر کارخانه: ۰۱۳۳۳۸۸۳۰۲۴
دفتر مرکزی: تهران – بلوار آفریقا – بلوار آرش غربی – پلاک ۳۸-کد پستی : ۱۹۱۷۷۴۳۳۱۱
تلفنهای دفتر مرکزی: ۸۷۲۵۰
نمابر دفتر مرکزی: ۸۷۲۵۰
پست الکترونیک: commercial@ferrogilan.com
سایت اینترنتی: www.ferrogilan.com

«خلاصه درباره شرکت و اهداف»

مجتمع فولاد گیلان در سال ۱۳۸۳ و در زمینی به مساحت حدود ۶۰ هکتار در شمال کشور و در شهرک صنعتی رشت که در فاصله ۱۵ کیلومتری جنوب غربی شهر رشت قرار دارد احداث گردید. اولین و بزرگترین شرکت در بخش خصوصی در صنعت فولاد با مدیریت صحیح و موثر و با بکارگیری گروهی از نیرو های متخصص داخلی در طول کمتر از سه سال موفق به اجرای کلیه طرحهای اولیه خود در نورد گرم و نورد سرد گردید.

این شرکت همچنین جهت بهبود کیفیت محصولات خود و ارتقا میزان تولید ، پروژه های تکمیلی و … خود را از قبیل اضافه کردن کوره پیش گرم ، سیستم کنترل اتوماتیک ضخامت ورق (AGC) را با سرعت و دقت بالا در حال اجرا دارد. با توجه به اینکه استراتژی فولاد گیلان در زمینه بازاریابی بر شناخت و تامین نیازهای داخلی متمرکز گردیده است ، این شرکت را قادر ساخته است که با آگاهی کامل از این نیاز ها و طراحی و اجرای برنامه های موثر و دقیق خود ، علاوه بر برطرف نمودن نیاز های داخلی از خروج سرمایه و منابع داخلی به نحو موثری جلوگیری بعمل آورد.

مجتمع فولاد گیلان با بهره گیری از افراد متخصص ، توانسته ایده های نو را در صنعت فولاد پایه گذاری و اجرا نماید که تمامی این طرحها علاوه بر ایجاد محیطی پویا و فعال در داخل سازمان باعث ایجاد اطمینان در سایر مشتریانی گردیده است که بعنوان سرمایه های اصلی فولاد گیلان با تکیه بر محصولات آن قادر به برنامه ریزی و اجرای پروژه های صنعتی خود در زمینه های گوناگون و متنوعی گردیده اند.

هدف مجموعه فولاد گیلان علاوه بر ایجاد انگیزه و بهبود کیفیت و کمیت در داخل سازمان جهت تولید محصولات منطبق بر استاندارد های جهانی ، ایجاد اعتماد در مصرف کنندگان است به نحوی که بدون نگرانی ، طرحهای خود را با سرعت ودقت بالا هدایت نمایند.

سایت رسمی  مرکزآموزش فنی وحرفه ای (شهرصنعتی) رشتhttp://rashtskillupc.ir/

فوریه ۸, ۲۰۱۵صنایع فعال در آموزشمدیر سایت

” مرکز ارتقاء مهارت شهر صنعتی رشت ( شهدای بهدان) نیزدر شهریورماه ۸۸ (درهفته دولت ) افتتاح شده

***

کارخانه فولاد گیلان در شهر صنعتی رشت واقع است. کارخانه متعلق به بخش خصوصی است و سهامداران عمده آن خاندان هاشمی هستند. البته فردی به نام حاج رسول دانیال زاده با اندک سهمی مدیر عامل کارخانه است. دانیال زاده ضدکارگر قبلاً از عوامل اطلاعات بوده و در بیشتر اوقات در دفتر مرکزی کارخانه واقع در تهران به سر می برد.

سطان فولاد
در حال حاضر حدود ١١٠٠ کارگر در دو قسمت فولاد سرد و فولاد گرم مشغول به کار هستند. در سال گذشته برای مدتی به بهانه تحریم و کمبود مواد اولیه کارخانه در چهار شیفت کار می کرد. اما اکنون کارخانه دوباره در سه شیفت فعال است. همه کارگران قرارداد موقت دارند و قراردادهایشان از یک ماه تا ۶ ماه است و پس از پایان مدت قرارداد، بر خلاف کارخانه های دیگر، با آن ها تسویه حساب خرید سنوات نمی شود. ۵٠ راننده نیز بر روی تریلرهای کارخانه مشغول به کارند که همه پیمانی هستند. راننده ها مواد اولیه را به صورت شمش از بندر انزلی به کارخانه و ورق های رول شده محصول کارخانه را به کارخانجاتی در شهرهای صنعتی ساوه و سمنان حمل می کنند.
مواد اولیه به صورت شمش از کشورهای روسیه و اوکراین وارد شده و در این کارخانه فولاد شده و به ورق تبدیل می شود. قطر ورق ها یک تا ٢۵ میلیمتر است. آن ها را به صورت رول در آورده به بازار مصرف ارائه می دهند. کارخانه به تازگی سفارشی برای ساخت ورق با قطر ٢۵ میلیمتر دریافت کرده که قرار است به صورت رول به مشتریان خود در مراکز نفتی و پتروشیمی تحویل دهد. دستمزد کارگران اندکی بیشتر از دستمزد تعیین شده توسط وزارت کار است، مثلاً با تفاوت ٢٠ تا ٢۵ هزار تومان بیشتر از دستمزد کف اعلام شده که در مقابل سختی کار و کار طاقت فرسا در کارخانه به چشم نمی آید. کارخانه دارای وسیله ایاب و ذهاب و همچنین سرویس نهارخوری است. غذا فقط به کارگرانی که اضافه کاری می کنند داده می شود./١۵ اردیبهشت ١٣٩٠تشکلهای کارگری

«فریدون» کیست و چه می‌کند؟

حضور همیشگی حسین فریدون در مراسم‌های مختلف و اکثر سفرهای رئیس‌جمهور تا مدتی مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته بود اما بعد از مدتی نام وی در پرونده‌های قضایی هم بر سر زبان‌ها افتاد.

حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در یکصد و هفتمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه که روز گذشته (۳ بهمن) برگزار شد، درباره دستگیری رسول دانیال‌زاده یکی از بدهکاران بانکی و ارتباط وی با حسین فریدون برادر رئیس جمهور و دستیار ارشد روحانی، گفت: این فرد دستگیر شده و دادسرا مشغول تحقیقات است و ارتباطش با آن فرد (فریدون) روشن است.

حسین فریدون؛ از فرمانداری نیشابور تا حضور همیشه در صحنه

حسین فریدون برادر حسن روحانی متولد ۱۳۴۲ در سرخه سمنان است.

«فریدون» مدتی فرماندار نیشابور و کرج  و زمانی هم سفیر ایران در مالزی بود. سپس، به‌مدت چند سال به‌عنوان یکی از اعضای تیم نمایندگی جمهوری اسلامی در سازمان ملل متحد مشغول به فعالیت شد و پس از بازگشت به ایران، به‌عنوان مشاور حسن روحانی در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شد.

نام وی اولین بار بعد از پایان انتخابات ریاست‌جمهوری بر سر زبان‌ها افتاد که حسن روحانی در حکمی وی را به‌عنوان دستیار ویژه رئیس جمهور منصوب کرد. وی کمی بعد در جریان مذاکرات لوزان و وین به تیم مذاکره کننده هسته‌ای پیوست و تا پایان مذاکرات و انعقاد برجام، در جلسات مذاکرات هسته‌ای ایران و پنج به‌علاوه یک حضور داشت. عباس عراقچی در یکی از اظهارات خود گفته بود که نقش اصلی فریدون در این مذاکرات مکالمه و انتقال جزئیات به برادرش در تهران با زبان و لهجه «سرخه‌ای» بوده است، احتمالاً علت اصلی این کار جلوگیری از امکان شنود قابل فهم مکالمات توسط دستگاه‌های امنیتی سایر کشورها صورت گرفته است.

حضور حسین فریدون در مذاکرات هسته ای خیلی عجیب نبود چرا که او سابقه مسئولیت دیپلماتیک را در کارنامه اش دارد. حسین فریدون ۸ سال سفیر ایران در مالزی بوده است و مدتی نیز در دفتر نمایندگی ایران در نیویورک حضور داشته است.

حضور همیشگی حسین فریدون در مراسم‌های مختلف و اکثر سفرهای رئیس جمهور تا مدتی مورد توجه رسانه‌ها  قرار گرفته بود اما بعد از مدتی نام وی در پرونده‌های قضایی هم بر سر زبان‌ها افتاد.

تیرماه سال جاری علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس نهم شورای اسلامی در نشست خبری با نام بردن از دو بدهکار بانکی به‌نام‌های «مالامیری» و «دانیال‌زاده» افشا کرد که این دو نفر با حسین فریدون در ارتباط هستند. بانک ملت ۴۰۰ میلیون درهم با کارمزد صفر درصد به آنها داده و این دو نفر این پول را به داخل کشور آورده‌اند و از طریق صرافی‌ها آن را تبدیل و مجدداً با کارمزد صفر درصد از بانک دریافت کرده‌اند و با سرمایه‌گذاری مجدد در بانک ملت سالانه ۲۴ درصد سود گرفتند.

زاکانی در این نشست خبری خود اظهار کرد که این‌ اشخاص توسط حسین فریدون کادرسازی می‌شوند و این کار مستقیماً دست در بیت‌‌المال کردن است.

بعد از این نشست خبری، علیرضا زاکانی با شکایات معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری، وزارت اطلاعات، حسین فریدون و رسول دانیال‌زاده در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کیفری حاضر شد اما دانیال‌زاده با مشاهده مستندات زاکانی، شکایت خود را پس گرفت.

این مسئله سپس به خانه ملت کشیده شد. سید حسین نقوی حسینی نماینده ورامین در مجلس دهم با بیان اینکه حسین فریدون در انتصاب مدیران عامل بانکها اختیاراتی داشته و با لابی‌گری آنها را در جایگاه مدیرعاملی منصوب می‌کرده، از ورود کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی به پرونده برادر رئیس جمهور خبر داد و گفت که این کمیسیون در نظر دارد تا همه ابعاد مسئله را بررسی و نتیجه را برای مردم بازگو کند.

اما ارتباطات فریدون تنها به اینجا ختم نشد. پس از انتشار فیشهای حقوقی برخی مدیران دولتی، در یک فقره مدیر عامل بانک رفاه در طول نزدیک به ۲۰ روز پایان سال ۹۴، بالغ بر ۲۳۰ میلیون تومان دریافتی تحت عناوین مختلف داشته است. ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در تاریخ ۸ تیر ۹۵ در حاشیه همایش سراسری قوه قضائیه درباره تخلفات مدیرعامل بانک رفاه اظهار کرد:

علی صدقی مدیر عامل بانک رفاه به‌خاطر تخلفات بزرگی که قبلاً در بانک ملی داشته، فاقد صلاحیت برای مدیرعاملی بانک رفاه کارگران بود اما با فشار حسین فریدون (برادر رئیس‌جمهور) و لابی‌گری وی، مدیرعامل بانک رفاه کارگران شد.

در ادامه سریال ارتباط فریدون با صاحبان پرونده‌های اقتصادی، نام وی در پرونده علی رستگار سرخه‌ای مدیر عامل معزول بانک ملت نیز به چشم می‌خورد. رستگار سرخه‌ای که در مسئله  فیشهای حقوقی از سمت خود عزل شده بود، پس از مدتی به‌اتهام عضویت در یک شبکه بزرگ فساد بانکی توسط اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شد.

سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از دستگیری مدیرعامل معزول بانک ملت اعلام کرد که وی در جریان کشف یک باند سازمان یافته فساد بانکی دستگیر شده است.

در همین راستا، موسی غضنفرآبادی رییس دادگاه انقلاب تهران، درباره بازداشت عوامل شبکه فساد بانکی توسط سازمان اطلاعات سپاه با بیان اینکه سپاه به‌عنوان ضابط خاص قوه قضائیه و با حکم دادگاه قضائی اقدام به این کار نموده، گفت: اخباری وجود دارد که حاکی از ارتباط حسین فریدون با این شبکه فساد بانکی است.

تحصیلات حسین فریدون

در تاریخ ۲۸ تیرماه ۹۵ خبرگزاری تسنیم در خبری اختصاصی پرده از رانت آموزشی برادر رئیس جمهور برداشت. در این گزارش آمده بود که حسین فریدون در سال ۹۳۳۳ یعنی یک سال پس از روی کارآمدن دولت برادر خود، طی نامه‌ای از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به دانشگاه شهید بهشتی معرفی و درخواست می‌شود که وی به‌عنوان دانشجوی دکترای روابط بین‌الملل در این دانشگاه کشور به تحصیل بپردازد.

شورای گروه علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه شهید بهشتی پس از معرفی حسین فریدون توسط سازمان سنجش، با اکثریت آرا با این مسئله مخالفت و این موضوع را به سازمان سنجش اعلام می‌کند.

امّا حسین فریدون دست از پیگیری برنداشته و به همین دلیل مجدداً بعد از مدتی سازمان سنجش نامه‌ای به دانشگاه شهید بهشتی نوشته می‌گوید حسین فریدون یک سال قبل در آزمون دانشگاه گیلان امتحان داده و قبول شده اما برای مصاحبه نرفته است، در صورتی که دانشگاه شهید بهشتی تمایل داشته باشد وی در این دانشگاه به تحصیل دکترا بپردازد.

مسئولان دانشگاه شهید بهشتی نیز پس از پیگیری‌های سازمان سنجش نهایتاً تصمیم‌ می‌گیرند فریدون در “پردیس دانشگاه شهید بهشتی” به تحصیل بپردازد.

بعد از انتشار این خبر موضوع در کمیسیون آموزش مجلس مطرح می‌شود. محمد مهدی زاهدی  رئیس کمیسیون آموزش مجلس از تشکیل کمیته بررسی پرونده تحصیلی «حسین فریدون» در کمیسیون متبوعش خبر داد. همچنین کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی ۳ بار با وزیر علوم درباره پرونده تحصیلی برادر رئیس‌جمهور مذاکره انجام داده است و همچنان ابهاماتی درباره پرونده تحصیلی وی وجود دارد.

 آیا روحانی خط قرمز‌ها را فراموش کرده است؟

بعد از افشای تخلفات رسول دانیال‌زاده از زبان سخنگوی قوه قضائیه، جزئیاتی از پرونده شب‌دوست مالامیری توسط نماینده خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی فاش شد. سید محمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه در حال حاضر سرویس‌های امنیتی بیگانه برای شب‌دوست مالامیری که بدهکار بانکی است پناهندگی درست کرده‌اند و دیگر تحت تعقیب پلیس اینترپل نیز قرار ندارد، اضافه کرد شب‌دوست مالامیری رقم‌های بسیار کلانی توسط رانت‌هایی که داشته از بانک‌های ملی و ملت اخذ کرده است.

«مالامیری» ارتباطات نزدیکی با خانواده حسین فریدون برادر رئیس جمهور داشته است. اسناد واریز پول، به حساب دختر حسین فریدون در لندن و کانادا وجود دارد که نشان‌دهنده ارتباطات مالی بین فریدون و مالامیری است. از طرفی آقای رستگار از شعبه دوبی بانک ملت برای مالامیری  وام‌های کلان اخذ می‌کند و  مالامیری این وام‌ها را در بانک ملت ایران تبدیل به ریال و سپرده‌گذاری با سود بالا می‌کند! مالامیری مجموعاً حدود ۲ هزار میلیارد تومان وام دریافت کرده است.

ابطحی گفت:  مالامیری در یک مؤسسه خیریه غربالگری سرطان با آذر غفوری همسر حسین فریدون همکاری داشته است.

سید محمد جواد ابطحی نماینده مجلس از ارتباط مالامیری با خانواده حسین فریدون خبر داد که اسناد واریز پول به حساب دختر حسین فریدون در لندن و کانادا وجود دارد

«محمداسماعیل سعیدی» نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌وگو با تسنیم از نامه جمعی از نمایندگان مجلس به رئیس‌جمهور خبر داد که پیرامون ارتباط حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور با برخی از بدهکاران کلان بانکی از جمله رسول دانیال‌زاده توضیحاتی خواسته‌اند.

اصولگرایان درانتخابات ریاست جمهوری کاندیدایی با برنامه معرفی کنند

سعیدی از ارسال سندی همراه نامه به رئیس جمهور خبر داد که یک واحد مسکونی به‌ارزش ۱۴ میلیارد تومان توسط دانیال‌زاده به اسم همسر حسین فریدون خریداری شده است.

موارد بالا نمونه‌هایی از مباحث افشاشده درباره حسین فریدون است که تاکنون رسانه‌ای شده است.

با فاش شدن ارتباطات گسترده برادر رئیس جمهور با سرحلقه‌های فساد بانکی در کشور و اذعان سخنگوی دستگاه قضا به ارتباط وی با بدهکاران بانکی جای سؤال اینجاست که آیا رئیس جمهور سکوت خود را در برابر تخلفات نزدیکان خود می‌شکند.

حجت‌الاسلام روحانی در تاریخ ۲۴ مرداد ۹۲ در جلسه رأی اعتماد به کابینه خطوط قرمز دولتش را  “امانتداری در بیت المال، رعایت رهنمودهای رهبری، حراست از عزت کشور و صیانت از حقوق مسلم ایران و پایداری از اخلاق و احکام نورانی اسلام” اعلام و گفته بود هر کس از این خط قرمز عبور کند جایی در حلقه خدمتگزاران این دولت نخواهد داشت. حال نیز چشم امید ملت به این وعده روحانی است و باید دید که آیا رئیس دولت یازدهم که تاکنون در برابر اتهامات برادر و دستیار ویژه‌اش سکوت کرده، خط قرمز خود را زیر پا می‌گذارد یا در این ماه‌های باقی‌مانده عمر دولتش خواستار رسیدگی به پرونده برادرش خواهد شد.

****

 حسین فریدون اینجاست

فریدون کیست؟ از فرمانداری نیشابور تا سفیر ایران در مالزی/ ارتباط با دو بدهکار بانکی و لابی برای رئیس نجومی بگیر/ پرونده تحصیلی توصیه ای/ ارتباط یک مفسد بزرگ اقتصادی با خانواده فریدون باید دید که آیا رئیس دولت یازدهم که تاکنون در برابر اتهامات برادر و دستیار ویژه‌اش سکوت کرده، خط قرمز خود را زیر پا می‌گذارد یا در این ماه‌های باقی‌مانده به عمر دولتش خواستار رسیدگی به پرونده برادرش خواهد شد.

اتهامات برادر رئیس جمهور تمامی دارد؟/ حسین فریدون کیست؟

جهان نیوز به نقل از تسنیم،  حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در یکصد و هفتمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه که روز گذشته (۳بهمن) برگزار شد، درباره دستگیری رسول دانیال‌زاده یکی از بدهکاران بانکی و ارتباط وی با حسین فریدون برادر رئیس جمهور و دستیار ارشد روحانی، گفت: این فرد دستگیر شده و دادسرا مشغول تحقیقات است و ارتباطش با آن فرد(فریدون) روشن است.
پای دراز-حسین فریدون

تصویر(فریدون لنگ دراز) مربوط به سفر حسن روحانی به استان یزد در اردیبهشت ۱۳۹۲ و پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری است

حجت‌الاسلام روحانی در تاریخ ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ در جلسه رأی اعتماد به کابینه خطوط قرمز دولتش را  “امانتداری در بیت المال، رعایت رهنمودهای رهبری، حراست از عزت کشور و صیانت از حقوق مسلم ایران و پایداری از اخلاق و احکام نورانی اسلام” اعلام و گفته بود هر کس از این خط قرمز عبور کند جایی در حلقه خدمتگذاران این دولت نخواهد داشت. حال نیز چشم امید ملت به این وعده روحانی است و باید دید که آیا رئیس دولت یازدهم که تاکنون در برابر اتهامات برادر و دستیار ویژه‌اش سکوت کرده، خط قرمز خود را زیر پا می‌گذارد یا در این ماه‌های باقی‌مانده به عمر دولتش خواستار رسیدگی به پرونده برادرش خواهد شد.

***

اهدای مسکن میلیاردی از سوی «دانیال‌زاده» به همسر فریدون

شماری از نمایندگان مجلس درباره ارتباط ابربدهکار بانکی با برادر رئیس‌جمهور تأکید کردند «حسین فریدون» باید محاکمه شود و شخص آقای رئیس‌جمهور باید برای برخورد با برادرش پیش‌قدم شود.

 حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه روز گذشته در صد و هفتمین نشست خبری خود با اشاره به اخباری در زمینه دستگیری رسول دانیال‌زاده ابربدهکار بانکی و اتهاماتش و ادعاهای برخی نمایندگان مجلس مبنی بر ارتباط وی با حسین فریدون، گفته بود: بنده شخصاً موافق بوده و هستم که برخی متهمین به صورت علنی محاکمه شوند و رسانه‌ها هم اجازه انتشار عکس، اتهامات وی و جزئیات دادگاه باشند؛ چرا وقتی سارقی که چند سابقه دارد نباید چهره او را نشان دهیم و یا فردی که چند هزار میلیارد تومان بدهی دارد چهره‌اش به جامعه نشان داده نشود ولی ما براساس قانون موظف به انجام این کار نیستیم و خود را تابع قانون می‌دانیم.

اژه‌ای همچنین در همین راستا تصریح کرده بود: شخصی که نام برده شد دستگیر شده و تحقیقات از وی در مرحله انجام است، ضمن اینکه ارتباط وی با «حسین فریدون» هم کاملاً مشهود است، ولی هم‌اکنون نحوه این ارتباط و اقدامات آنها مشخص نیست و باید منتظر نتیجه تحقیقات این پرونده باشیم.

به گزارش فارس، روز گذشته جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پی این اظهارات اژه‌ای به بیان دیدگاه‌ها و نظراتشان پرداختند که به شرح ذیل است:

*حاجی‌دلیگانی: اهدای مسکن ۱۶میلیاردی از سوی دانیال‌زاده به همسر حسین فریدون

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارتباط دانیال‌زاده با حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور، گفت: دانیال‌زاده چندی پیش یک واحد مسکونی را به ارزش ۱۶ میلیارد تومان در میدان تجریش تهران به همسر حسین فریدون هدیه داده است.

وی افزود: همچنین این فرد چکی را به مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان برای هزینه مراسم ختم مادر یکی از مسئولین دولتی پرداخت کرده است.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دانیال‌زاده از بدهکاران بزرگ بانکی و از روزنه‌ها و خلاءهای قانونی برای سوءاستفاده‌های خود در این رابطه استفاده می‌کند.

حاجی‌دلیگانی در پایان خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه، وقتی در یکی از تبصره‌های قانونی عنوان می‌شود که مشکل بدهی بدهکاران بانکی با بانک‌ها به صورت توافقی حل شود، با پرداخت مبلغی بسیار اندک در ازای معوقات بانکی کلان خود از این تبصره قانونی سوءاستفاده و زمینه را برای دریافت وام‌های بعدی خود فراهم می‌کند.

*ابطحی: «حسین فریدون» نباید هیچگونه حاشیه امنی برای خود داشته باشد

سیدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روابط مالی حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور با برخی متخلفان بانکی که اکنون در بازداشت هستند، گفت: آقای فریدون جهت برخی انتصابات به بانک مرکزی و نهادهای دیگر فشار وارد می‌کرد.

وی با ذکر این نکته که بعضی اتهامات مالی حسین فریدون را باید از طریق همسر وی پیگیری‌ کرد، بیان داشت: جمعی از نمایندگان مجلس در تذکری به رئیس‌جمهور عنوان کردند که فریدون به کمک همسرش و با دو فقره چک ۶ و ۸ میلیارد تومانی منزلی را در یکی از مناطق مرفه تهران دریافت کرده است و در این راستا از رئیس‌جمهور مطالبه‌ رسیدگی کرده بودند.

ابطحی با تأکید بر اینکه قوه قضاییه نباید هیچگونه اغماضی در رسیدگی به پرونده‌های تخلفات وابستگان مقامات داشته باشد و نیز نباید فقیر و غنی و ضعیف و قوی برای وی تفاوت کند، گفت: آقای حسین فریدون نباید هیچ گونه حاشیه امنی برای خود داشته باشد.

وی تصریح کرد: به آقای روحانی توصیه می‌کنیم به منظور بازسازی چهره دولت و نیز با توجه به تاکید خود او بر اجرای حقوق شهروندی، اجازه دهد به پرونده برادرش رسیدگی شود.

نماینده خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با یادآوری مطالبه افکار عمومی در زمینه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون دستیار ویژه رئیس‌جمهور گفت: حاشیه‌های فریدون چهره دولت را خدشه‌دار کرده است، از این رو رئیس‌جمهور بهتر است خودش خواهان رسیدگی به پرونده برادرش شود.

*سعیدی: قوه قضائیه ارتباط فریدون با دانیال‌زاده را مشخص کند

محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: قوه قضائیه باید در مورد ارتباط حسین فریدون با دانیال‌زاده روشن‌گری‌های لازم را داشته باشد و این موضوع را به جد مورد برررسی قرار دهد.

وی افزود: ۴۶ نفر از نمایندگان پیش از این در تذکری کتبی به رئیس‌جمهور خواستار روشن شدن ارتباط حسین فریدون با دانیال‌زاده و معرفی فریدون در همین راستا به قوه قضائیه شده بودند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید شائبه‌هایی که در خصوص ارتباط حسین فریدون با دانیال‌زاده است، مشخص شود و شفاف‌سازی‌های لازم در ارتباط با این دو نفر صورت بگیرد.

*نوروزی: برادر رئیس‌جمهور نباید مصون از نظارت و پاسخگویی باشد

حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی درباره ضرورت رسیدگی به اتهامات مالی حسین فریدون برادر و دستیار ویژه رئیس‌جمهور گفت: در نظام اسلامی هیچ کس مصون از نظارت و پاسخگویی نیست.

وی با استناد به واکنش قاطع امیر مؤمنان علی(ع) به تقاضای برادرش عقیل مبنی بر اختصاص سهم بیشتری از بیت‌المال خاطرنشان کرد: در جمهوری اسلامی طبق قانون، هیچکس حتی اگر برادر رئیس جمهور نیز باشد در حاشیه امنی در قبال عدالت قرار ندارد.

نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که چه توصیه‌ای به شخص رئیس جمهور درباره پرهیز از هرگونه مانع‌ تراشی در قبال رسیدگی به اتهامات مالی برادرش دارید؟ گفت: رؤسای جمهور اگر بر سر راه رسیدگی به تخلفات نزدیکانشان ممانعت ایجاد کنند خود را نزد ملت ضایع و خفیف کرده‌اند.

*پورمختار: آقای رئیس‌جمهور باید برای رسیدگی به اتهامات برادرش پیشقدم شود

محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات سخنگوی دستگاه قضایی مبنی بر مشهود بودن ارتباط دانیال‌زاده ابربدهکار بانکی کشور با حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور، اظهار داشت: با توجه به اینکه بدهی و مسائل مختلفی که پیرامون «حسین فریدون» برادر رئیس‌جمهور مطرح است، لذا رسیدگی به اتهامات وی یک مطالبه عمومی است.

وی افزود: ما به هر کجا برای سخنرانی یا رسیدگی به امور مختلف مراجعه می‌کنیم، مردم از ما درباره این موضوع سؤال می‌کنند و جزو سؤالات اصلی مردم این است که چرا به اتهامات برادر رئیس‌جمهور رسیدگی و تعیین تکلیف نمی‌شود؟!

نماینده بهار و کبودر آهنگ در مجلس همچنین تصریح کرد: آقای رئیس‌جمهور باید برای رسیدگی به اتهامات برادرش خودش پیشقدم شود و اقدامی انجام دهد، آن هم در شرایط امروز که اخبار و اطلاعاتی راجع به اتهامات مالی «حسین فریدون» رسیده است.

پورمختار در پایان خاطرنشان کرد: آقای رئیس‌جمهور طبق اسناد و مدارک موجود درباره اتهامات برادرش باید برای رسیدگی به این مسئله خودش پیشقدم شود، گر چه قوه قضاییه نیز در این زمینه مسئولیت قانونی بر عهده دارد، رسیدگی به اتهامات برادر رئیس‌جمهور برای رفع شبهات و پاسخگویی به افکار عمومی امری بسیار مفید و مؤثر خواهد بود که امیدواریم هر چه زودتر این اقدام انجام شود.

*خجسته: لزوم روشنگری در خصوص ارتباطات حسین فریدون با دانیال‌زاده

امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: همانطور که سخنگوی قوه قضائیه اشاره داشت حسین فریدون با دانیا‌ل‌زاده ارتباطاتی دارد، که باید قوه قضائیه این ارتباطات را مورد رسیدگی قرار دهد.

وی افزود: هر فرد در هر مقامی که در کشور قرار داشته باشد چنانچه مرتکب تخلفی باشد باید به تخلف وی رسیدگی لازم صورت بگیرد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دستگاه‌های نظارتی باید به اینگونه ارتباطات مشکوک و سایر موارد رسیدگی کند و پرونده‌های تخلف را برای رسیدگی به قوه قضائیه ارجاع دهند.

* ابوترابی: چک‌های میلیاردی دانیال‌زاده در وجه همسر حسین فریدون

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد و عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارتباط رسول دانیال‌زاده با حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور اظهار داشت: ما تمام اسناد و مدارک ارتباط «مالامیر» و «دانیال‌زاده» را با «حسین فریدون» و «همسر حسین فریدون» کامل دیده و بررسی کرده‌ایم.

وی افزود: مدارک ارتباط این اشخاص کاملا موجود بوده و بازرسی کل کشور هم کامل و مبسوط در رابطه با این موضوع اظهارنظر کرده است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نهم با بیان اینکه مبلغ میلیاردی چک‌هایی که بابت خرید منزل به نام همسر حسین فریدون پرداخت شده موجود است، عنوان کرد:‌ آقای دانیال‌زاده تمامی این چک‌ها را در وجه همسر حسین فریدون کشیده و مدارک آن کاملا موجود است.

ابوترابی همچنین تصریح کرد: همچنین مالامیر تحت عنوان خیریه‌ای سوء استفاده می‌کرده و اکنون متاسفانه به خارج از کشور فرار کرده است؛‌ او کسی است که بدهکار بزرگ بانکی بوده و مبلغ سنگینی وام به درهم با فشار آقای فریدون از بانک ملت از آقای «رستگار سرخه‌ای» گرفت و در بانک‌های کشورمان سپرده گذاشت که با سود خود مبلغی را بابت اقساط بانک می‌داد و مبلغی هم خودش برمی‌داشت.

« مالامیر مجدد رابطه‌ای تحت عنوان خیریه با خانم آقای حسین فریدون و باند سرخه‌ای برقرار کرده و مراوده داشت. نکته مهم پول‌هایی است که از این طریق به بانک‌های خارج از کشور انتقال داده شد. در حقیقت این باندی بود که معروف به «باند سرخه‌ای‌ها» فعالیت‌ داشتند.»

وی ادامه داد: باند سرخه‌ای ها در بانک ملت با فشار حسین فریدون از قبل انتخابات فعالیت داشت و به دنبال گلایه‌ای که فریدون در مورد عدم همکاری برای تامین هزینه‌های انتخابات داشت،‌ رستگار (که جزو مسئولان خیلی ضعیف در بانک بود) پس از چندی داری پست شد که البته با فشار آقای حسین فریدون به این سمت رسید؛‌ وی اکنون در بازداشت به سر می‌برد و برای او پرونده تشکیل شد. (مالامیر در این میان وساطت کرد).

ابوترابی بر همین اساس اضافه کرد: در حقیقت مالامیر به عنوان واسطه و بدهکار بزرگ بانکی است که ازطریق حسین فریدون وساطت کرده و به او فشار آورد؛‌ رستگار که اصلا پیش‌بینی نمی‌کرد در زمانی مدیرعامل بانک شود و در خواب هم این سمت را نمی‌دید مدیرعامل بانک ملت شد و اتفاقاتی پس از آن می‌افتد؛ رستگار به این واسطه به افرادی چون مالامیر وام می‌دهد. علیرغم اینکه وی حساب‌های متعدد بانکی دارد که همه آنها هم لاوصول و معوقه شده باز هم بدهی‌های سنگینی دارد.

علی رستگار” مدیرعامل معزول بانک ملت امروز(۲۹ تیر ۱۳۹۵ )توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شد.

سازمان اطلاعات سپاه پاسداران به دستور مرجع قضایی رستگار را بازداشت کرده است.

معاون بین‌الملل مدیرعامل معزول بانک ملت نیز بازداشت شده است.

سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی موفق شده است یک باند سازمان یافته فساد بانکی را در کشور کشف کند که رستگار سرخه‌ای و معاونش از اعضای اصلی این باند هستند.

 

* دهقان: رئیس‌جمهور فرد متهم نزدیک به خود را برکنار کند

محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و چناران در مجلس شورای اسلامی درباره لزوم رسیدگی به اتهامات یکی از نزدیکان رئیس‌جمهور گفت: اخباری الان رسیده و یکی از بالاترین مقامات قضایی هم بر آن صحه گذاشته است که روابط مشکوک مالی بین یکی از نزدیکان آقای رئیس جمهور با یکی از متهمان مفاسد اقتصادی که الان دستگیر شده و در زندان است،‌ وجود دارد.

وی  افزود: بر  اساس همین اخبار، دو هفته پیش ۴۶ نفر از نمایندگان مجلس به رئیس جمهور و قوه قضاییه تذکری دادند مبنی بر این که با این تخلفات بدون اغماض برخورد شود که حداقل آن این است که کسی که در یک مقام بالایی در دولت است و پرونده‌ای برایش مطرح می‌شود و به مرحله‌ای می‌رسد که معاون اول قوه قضاییه در رسانه اعلام می‌کند، این فرد دیگر نباید در آن مقام مستقر باشد.

دهقان گفت: در کشورهای دیگر وقتی کسی متهم می‌شود و از نظر قاضی اتهامش وارد باشد او را از کار تعلیق می‌کنند تا به پرونده‌اش رسیدگی شود و بعد دوباره به کار مشغول می‌شود اما این قانون در کشور ما نیست البته طرحی را در مجلس در دست بررسی داریم که در کمیسیون تصویب شده اما هنوز به صحن علنی نیامده است.

وی ادامه داد: این طرح مقرر می‌دارد که اولاً محاکمات علنی شود و دوم این که مقاماتی که اتهامشان احراز می‌شود،‌ تعلیق شوند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: به نظر من جا دارد آقای رئیس جمهور برای حفظ حیثیت دولت و خودش این فرد نزدیک به خودش را از کار برکنار کند و اجازه دهد دستگاه قضایی با او برخورد کند.

وی اضافه کرد: در مجلس گذشته وقتی اتهاماتی متوجه معاون اول رئیس جمهور سابق بود، در آن مورد هم تقاضا داشتیم که بدون اغماض با وی برخورد شود اما قوه قضائیه صبر کرد تا دوره ریاست جمهوری قبلی تمام شود بعد با معاون اول سابق برخورد کرد که این ابهامات زیادی را درباره قوه قضاییه ایجاد می‌کند.

دهقان گفت: به نظر ما قوه قضائیه نباید اغماض کند باید رو دربایستی را کنار بگذارد و وقتی فردی متهم است و روابط مشکوکی بین او و یکی از متهمان فساد اقتصادی وجود دارد و همانطور که رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز گفت که برخی انتصاب‌ها مستقیماً با نظر این فرد نزدیک به رئیس جمهور صورت گرفته و یک مجموعه انسان‌های ناسالم به کارهای بزرگ بانکی گماشته شده اند و حتی بحث‌هایی وجود دارد که روابط بسیار ناسالمی برای پست فروشی وجود داشته و حتی در قضیه بانک ملت که فساد بانکی و ارزی صورت گرفته بود و مدیرعامل بانک دستگیر شد؛ اینکه آن مدیرعامل ناسالم به آنجا منصوب شده و چه کسی پشت صحنه بوده که ایشان را نصب کرده و چه روابطی موجب نصب ایشان شده و چه اثری داشته در وام‌های مفسده‌آلودی که بعداً توسط بانک به آن کسانی که مدیرعامل سابق بانک ملت را بر ان کار گمارده بودند داده بودند، اینها مسائلی نیست که قوه قضاییه نسبت به آن شکیبایی نشان دهد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: این مساله در کمیسیون قضایی هم باید بررسی شود و از منظر نظارتی باید از قوه قضاییه بخواهیم که معلوم شود که چه اتفاقی افتاده است و لایه‌های پنهان پرونده این نزدیک به رئیس جمهور و انتصاباتی که توسط او صورت گرفته و مابه ازایی که توسط او به خودش یا افراد نزدیک خانواده‌اش رسیده کاملا افشا و روشن شود.

وی بر ضرورت رسیدگی قوه قضاییه به این مساله تاکید کرد و اظهار داشت: مهمترین نیاز امروز کشور برای مبارزه با فساد شفافیت است یعنی افراد نباید بتوانند در پنهان روابط مفسده آلود اقتصادی داشته باشد و حتی افرادی را به کاری بگمارند و در قبال گماشتن افراد بر مسئولیتی سودهای کلانی را به جیب خودشان یا اطرافیانشان بریزند چرا که این اتفاقات خیلی برای کشور خطرناک و نگران کننده است.

دهقان گفت: متاسفانه اخباری در دست است که این اتفاقات افتاده و انتظار ما این است که قوه مجریه بدون تردید و بدون درنگ با فردی که این اتهامات متوجه اوست برخورد کند و قوه قضاییه هم ملاحظه کسی را نکند و چرا که همه در کشور در برابر قانون یکسان هستند.

نماینده مردم طرقبه و چناران در مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه بالاترین و پایین‌ترین افراد در کشور در برابر قانون برابرند، خاطرنشان کرد: نباید ملاحظه افراد بشود از آن جهت که ممکن است در کشور بحران ایجاد کنند.

بیگی: ارتباط دانیال‌زاده و حسین فریدون روشن است

در همین زمینه، احمد علیرضا بیگی اظهار کرد: موضوعاتی که برای فریدون دستیار عالی رئیس جمهور مطرح است ما را وا داشت که تذکری در خصوص رسیدگی به این موضوع بکنیم؛ زیرا این موضوعات به هیچ وجه زیبنده و برازنده جمهوری اسلامی ایران نیست.

وی با بیان اینکه نامه‌ای برای رفع شائبه‌های ایجاد شده به رئیس جمهور ارسال شد، گفت: هدف از این نامه روشنگری و شفافیت بود و دولت یازدهم را از این موضوعات بری سازد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نامه‌ای توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی که بیش از ۵۰ نفر پای آن را امضا کرده‌اند را به رئیس جمهور دادیم تا در راستای شفافیت این موضوع اقدامات لازم را انجام دهند.

وی گفت: ارتباط بین این دو فرد به مجلس گزارش داده شد و نمایندگان نیز در این راستا اقدامات خود را انجام می‌دهند.

بیگی تصریح کرد: دانیال‌زاده از جمله بدهکاران بانکی است و به جهت بدهکاری بانکی و تعلیق‌های صورت گرفته در مظان اتهام قرار دارد و طبیعتا در سیستم یک همراهی صورت گرفته که دانیال‌زاده از پیگردهای بعدی معاف شده است.

وی افزود: شائبه‌های در خصوص اینکه فریدون امکاناتی در راستای پشتیبانی و حمایت ایجاد کرده است که دانیال‌زاده از باز پرداخت بدهی‌ها و پیگردهای بعدی مصون مانده است.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: بین دانیال‌زاده و فریدون پرداخت‌های صورت گرفته است که باید قوه قضائیه در این خصوص رسیدگی داشته باشد.

وی ادامه داد: نمایندگان منتظر گزارش رسیدگی قوه قضائیه به این موضوع هستند و البته این قوه جلسات اولیه را برگزار کرده و نمایندگان نیز منتظر اعلام نتیجه نهایی برای برخورد صریح با این اشخاص هستند.

بیگی با تأکید بر اینکه می‌خواستیم رسیدگی به موضوع این فرد بدون حمایت رئیس جمهوری صورت می‌گرفت، افزود: به نظر می‌رسد که رئیس جمهوری علاقه‌ای به این موضوع ندارد و این فرد همچنان با پست دولتی کار می‌کند و البته باید با همین پست نیز پشت میز دادگاه پاسخگو باشد.

ذوالنوری: چک‌های ۶ و ۸ میلیاردی دانیال‌زاده برای منزل همسر حسین فریدون/ با وزرای دارای ثروت‌ هزار میلیاردی نمی‌شود شعار مبارزه با فساد سر داد

براساس این گزارش، مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اظهارات سخنگوی دستگاه قضایی مبنی بر مشهود بودن ارتباط دانیال‌زاده ابربدهکار بانکی کشور با حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور، اظهار داشت: بدهکاران بانکی گردن کلفت، سطوح مختلف و ویژگی‌های مختلفی دارند.

وی افزود: برخی از بدهکاران بانکی هستند که واقعاً در مسیری قدم گذاشتند و وامی دریافت کردند و تجارت، تولیدی یا کارخانه آنان به خاطر نوسانات بازار و وضعیت اقتصادی با رکود مواجه شده است، این افراد کسانی نیستند که بخواهند حقوق مردم و دولت را ندهند یا به قصد کلاهبرداری تسهیلات گرفته باشند، بعضاً تحت تأثیر شرایط اقتصادی دچار مشکل شدند که حساب این افراد را باید جدا کرد.

ذوالنوری در ادامه تصریح کرد: باید برای حل مشکل این افراد مساعدت و کمک کرد و با امهال و مهلت دادن به این افراد، یا با برداشت موجودی‌شان یا پرداخت بدهکاری‌های بانکی آنان یا به اشکال مختلف این موضوع را حل کرد، اما برخی از بدهکاران بانکی هستند که از ابتدا به قصد غارت و کلاهبرداری و استفاده غیرمجاز و صورت‌سازی، سندسازی و رابطه‌بازی به اموال عمومی چنگ بزنند که نمونه آن آقای رسول دانیال‌زاده است.

*باید با سرچشمه ظهور و بروز افرادی مانند دانیال‌زاده برخورد شود

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین گفت: طبیعتاً اینگونه افراد هم سیستم را آلوده می‌کنند، هم اشخاص را آلوده می‌کنند، هم اقتصاد کشور را به سمت ورشکستگی می‌برد، هم سیستم بانکی و شبکه اقتصادی کشور را آلوده می‌کند، فلذا باید با این افراد برخورد شود، برخورد با این افراد هم چاره‌ساز نیست، باید با افراد و کسانی که در سیستم این آلودگی و فساد را سیستمی می‌کنند و در واقع سرچشمه این آلودگی‌ها هستند، برخورد شود.

وی اضافه کرد: آقای دانیال‌زاده از شعب برون‌مرزی بانک ملت سوءاستفاده کرده و وام‌های کلان ارزی با بهره کم دریافت کرده است، وی سپس همان مبلغ را در بانک‌های داخل کشور سرمایه‌گذاری و سود ۲۴ درصد دریافت کرده است، با توجه به اینکه بهره وام بانک خارجی کمتر است، فلذا هم بهره و اقساط آن را می‌پردازد و هم مبلغی هم برای خودش باقی می‌ماند، وی سالانه سود دیوانه‌کننده‌ای از این کلاهبرداری به جیب زده است، دانیال‌زاده همچنین در داخل کشور، ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات تحت عنوان «تولید» دریافت کرده اما این تسهیلات را برای برج‌سازی یا کارهای دیگر مورد استفاده قرار داده است.

*اهدای منزل ۱۴ میلیاردی به همسر «حسین فریدون» توسط دانیال‌زاده

نماینده قم در مجلس یادآور شد: متأسفانه با توجه به این مسائل باید پیوندی بین وی و برخی از سران مملکت وجود داشته باشد، یعنی به حیات خلوت برخی از مسئولان راه داشته و امکان هم ندارد که بگوییم مسئولان بی‌اطلاعند، به هر حال وقتی دانیال‌زاده می‌آید و یک چک ۶ میلیارد تومانی و یک چک ۸ میلیارد تومانی که اسناد آن هم موجود است، در وجه یک آقایی صادر می‌کند که آن آقا خانه‌اش را به نام «خانم غفوری» همسر «حسین فریدون» برادر رئیس‌جمهور می‌زند، این اتفاق چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟!

*منزل اهدایی به همسر برادر رئیس‌جمهور ردّمظالم بوده با نذر حضرت عبدالعظیم؟!

وی تأکید کرد:‌ در این ماجرا شاهدیم منزلی ۱۴ میلیارد تومانی توسط دانیال‌زاده برای «همسر حسین فریدون» خریداری می‌شود، به هر حال این اتفاق چگونه افتاده است؟! آیا باید بگوییم این آقا (دانیال‌زاده) صدقات و مبرّات به برادر رئیس‌جمهور داده است؟! آیا خرید منزل ۱۴ میلیارد تومانی برای همسر فریدون ردّ مظالم بوده که به او پرداخت شده یا نذر حضرت عبدالعظیم یا حضرت ابوالفصل بوده یا از نذورات دیگری بوده که به او داده شده است؟!

ذوالنوری با طرح این سؤال که دانیال‌زاده با چه عنوانی این پول‌ها را داده است؟! گفت: طبیعی است که پرداخت چنین مبالغی برای حسین فریدون توسط دانیال‌زاده باید مابه‌ازایی داشته باشد، آیا می‌توانیم بگوییم سر برخی از مسئولان را کلاه گذاشتند یا باید گفت که این افراد عوامل برخی از مسئولان هستند که خودشان چون مستقیم نمی‌توانند چنین اقدامی انجام دهند، آن عواملی هستند که برای آنها این کارها را انجام می‌دهند.

*بارها درباره اقدامات حسین فریدون به رئیس‌جمهور تذکر داده شده است

وی با تأکید بر اینکه این موضوعات نیاز به بررسی قوه قضاییه دارد، اظهار داشت: بارها و بارها در این زمینه به آقای رئیس‌جمهور تذکر داده شده است، ما چند نماینده مجلس نامه‌ای را به آقای رئیس‌جمهور نوشتیم و درخواست کردیم به اتهامات برادرشان رسیدگی شود، اما این اتفاق تاکنون نیفتاده است.

ذوالنوری همچنین تصریح کرد: این برادر رئیس‌جمهور (حسین فریدون) هم یک برادر معمولی و بریده از آقای رئیس‌جمهور نیست، او کسی است که دستیار ویژه آقای رئیس‌جمهور است، او معمولاً فراتر از مسئولان دیگر حرکت می‌کند، یعنی اگر آقای ظریف برای مذاکرات ژنو می‌رود، کسی که در کنار ظریف فرمانده کار است «آقای حسین فریدون» است، اگر مذاکرات هسته‌ای مطرح است، ایشان حتماً حضور دارند، اگر قرار است با تیم آمریکایی مذاکراتی انجام شود می‌شود آقای «حسین فریدون» حضور دارند.

*«حسین فریدون» به فرد معمولی نیست او دست راست رئیس‌جمهور است

وی با بیان اینکه بنابراین «حسین فریدون» یک فرد معمولی نیست، اضافه کرد: یک وقتی است که مسئولی برادری یا فرزندی دارد که از او بریده است و او کار اقتصادی انجام می‌دهد که ممکن است در کارهای اقتصادی‌اش مرتکب فساد هم شود، این موضوع جایگاه خودش را دارد و دستگا‌ه‌های ذی‌ربط باید با آن فرد برخورد کنند اما یک وقتی برادر آن فرد مسئولیت‌هایی بر عهده دارد که رئیس‌جمهور محترم نیز از کار او بی‌اطلاع نیست، در کنار او و دست راست اوست و اختیارات ویژه‌ای هم از ناحیه آقای رئیس‌جمهور دارد، این دو موضوع کاملاً با یکدیگر متفاوت است.

نماینده قم در مجلس ادامه داد: ما نمایندگان مجلس از آقای رئیس‌جمهور خواستیم که تکلیف این موضوع را معلوم کنند، به اوضاع برادرشان رسیدگی شود، اما متأسفانه جوابی به نامه ما نمایندگان مجلس داده نشد، ۱۰۴ تشکل دانشجویی نیز طی نامه‌ای به آقای رئیس‌جمهور این موضوع را تذکر دادند، ولی باز هم متأسفانه هیچ اقدام و عکس‌العملی اتفاق نیفتاد.

*با وزرای دارای ثروت‌های چند هزار میلیاردی نمی‌شود شعار مبارزه با فساد سر داد

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر همین اساس تأکید کرد: وقتی کابینه را نگاه می‌کنیم، وزرای چند هزار میلیاردی را در آن می‌بینیم که ثروت‌های چند هزار میلیارد تومانی دارند؛ نمی‌شود شرایط کابینه اینگونه باشد و سپس آقای رئیس‌جمهور شعار شفافیت و شعار مبارزه با فساد بدهند، شعار پیشرفت کشور را بدهند، شعار مبارزه به مفاسد اقتصادی را سر دهد، پنجه به صورت دستگاه‌‌های دیگر بیندازند و فرافکنی کنند، اینگونه موارد خیلی مطلوب نیست.

*قوه قضاییه نباید منتظر معرفی «حسین فریدون» توسط رئیس‌جمهور باشد

وی با بیان اینکه قوه قضاییه نیز نباید منتظر باشد که حتماً جناب آقای رئیس‌جمهور برادرش را معرفی کند، تصریح کرد: قوه قضاییه ۲ وجهه دارد، یک وجهه قوه قضاییه این است که اگر کسی شاکی بود، چه حقیقی و چه حقوقی باشد، یک فرد باشد یا دستگاه دولتی یا یک قوه کشور باشد، در این شرایط قوه قضاییه باید به شکایت او رسیدگی و اجرای عدالت و احقاق حق کند.

ذوالنوری ادامه داد: قوه قضاییه یک بُعد مدعی‌العمومی هم دارد، در این شرایط نباید منتظر باشد حتماً شکایتی صورت گیرد، خود قوه قضاییه باید ورود مستقل و به طور جدی هم موضوع را بررسی، پیگیری و رسیدگی کند؛ خدا کند این مطالبی که مطرح می‌شود غیرواقعی باشد، خدا کند این موارد توهم باشد، خدا کند این موضوعات در اثر اشتباه و برداشت‌های غلط باشد، ما خوشحال نیستیم که حتماً اتهامات اثبات شود و کسانی زمین بخورند، هیچ وقت ما از چنین چیزی خوشحال نیستیم، بلکه معتقدیم رسیدگی به این امور هم به نفع اشخاص است، هم به نفع مملکت و مردم و نظام و انقلاب و حکومت و حاکمیت است.

نماینده قم در مجلس افزود: بالاخره یا چیزی وجود دارد و کسی لغزیده است یا وجود ندارد، در این شرایط آن فرد باید یک غَلت بخورد و نباید اجازه دهیم صد غَلت بخورد، اگر سیستم آسیب دیده باید از آسیب بیشتر و نابود شدن سیستم جلوگیری کنیم، اگر زخمی را می‌شود با پانسمان و بخیه حل کرد نباید اجازه داد به قطع عضو بکشد و عفونی شود، اگر عضوی را می‌شود قطع کرد که خون و استخوان را آلوده نکند، نباید اجازه داد به مرگ منجر شود.

*امیدواریم قوه قضاییه در رسیدگی به اتهامات «فریدون» نقش خوبی ایفا کند

ذوالنوری در پایان خاطرنشان کرد: پیگیری این موضوع هم به نفع افراد و هم به نفع سیستم بانکی کشور است، اگر هم طرف تبرئه شد، از اتهامات بیخودی، تهمت‌ها و جسارت‌های نادرست جلوگیری می‌شود، از بازی با آبروی افراد جلوگیری می‌شود، باید دستگاه قضایی به این موضوع رسیدگی کند؛ آن وقت اگر کسی به برادر و همسر یا نزدیکان مسئولی ایرادی گرفت، زبان همه ما بلند است و بدون ابهام می‌توانیم دفاع و مقابله کنیم، بنابراین در هر صورت در اینجا نقش قوه قضاییه و برخورد جدی این قوه امری بسیار مهم و غیرقابل انکار است که امیدواریم قوه قضاییه در زمینه رسیدگی به اتهامات «حسین فریدون» نقش خوبی ایفا کند./۹۵/۱۱/۰۴فارس

***

خبرگزاری فارس: حاجی دلیگانی: حجم و تعدد فساد در دولت یازدهم بی‌سابقه است/ رابطه فریدون و ابربدهکاران بانکی از انتصاب مدیران تا پرداخت تسهیلات غیرقانونی بوده/ انحراف مذاکرات برجام با تذکرات برادر روحانی

حاجی دلیگانی(نماینده مردم شاهین‌شهر) درباره منزل مسکونی هدیه شده به همسر حسین فریدون توسط دانیال‌زاده، یادآور شد: این موضوع به خاطر مراودات میان این بدهکار بانکی و برادر رئیس جمهور بوده که منزلی مسکونی در منطقه شمیرانات (تجریش) به مبلغ ۱۶ میلیارد تومان اهدا شده و یک چک ۲۵۰ میلیون تومانی هم برای هزینه مراسم ختم مادر یکی از مسؤولان پرداخت شده است.

برخی از کسانی که اخیراً از تسهیلات مربوط به صادرات کالا استفاده می‌کنند به نوعی قانون را دور زده به این صورت که بیان می‌کنند این کالا را به خارج از کشور صادر می‌کنیم، سپس مدارک گمرگ را آماده کرده تا نشان دهند صادرات انجام شده اما مجدداً به کشور بازگشته و در حقیقت کالایی خارج نشده است. همچنین در برخی از موارد دیگر صادرات به صورت صوری و کاغذی انجام شده است، به گونه‌ای که کالایی به خارج از کشور صادر شده اما مالیات ۹ درصد ارزش افزوده پرداخت نشده و یا به او بازگشته است.

حاجی دلیگانی اذعان کرد: در جلسه اقتصاد مقاومتی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی عنوان کردم که حداقل ۳۰  نفر از افراد سواستفاده‌کننده از شعبات بانکی خارج کشور، از بانک‌های داخلی با نرخ سود ۸ درصد وام دریافت می‌کنند و سپس همان پول را وارد کشور کرده، سپرده‌گذاری می‌کنند و ۲۲ درصد سود می‌گیرند.

یکی دیگر از بدهکاران بزرگ بانکی به نام «شبدوست مالامیری» است،این فرد ۳۰ میلیارد تومان در سال تنها با عنوان سود مابه‌التفاوت جابجایی پول دریافت می‌کرده، ۳۱۳ میلیون درهم را نیز به ریال تبدیل کرده و سود آن را دریافت می‌کرده است.نشست خبری۹۵/۱۱/۰۵فارس

***

ابطحی با تصریح بر اینکه مالامیر در این تماس تلفنی تأکید کرد که ارتباط مالی با حسین فریدون ندارد، گفت: آقای مالامیر عنوان داشت که پیش از روی کار آمدن دولت آقای روحانی ۳۰۰ میلیارد تومان وام گرفته است که صد میلیارد آن را تاکنون پس داده است. مالامیر  ۱۰ سال است که ساکن امارات است

خبرگزاری فارس: جزئیات تماس تلفنی متهم مالی با نماینده مجلس/ مالامیر گفت که اگر برگردد مثل مهدی هاشمی دستگیرش می‌کنند

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: پس از تماس آقای مالامیر و من پیامکی از طرف «فاطمه مالامیر» برای من ارسال شد که مضمون آن این بود که به پدر من تهمت زده‌ای و من روز قیامت جلوی تو را می‌گیرم. /۹۵/۱۱/۰۵مصاحبه بافارس

درباره نویسنده

2118مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما