“ریش هایی که تراشیده نشد”ازحاج سعیدتاحاج رضا(صاحب پاساژعلاالدین)

ریش هایی که تراشیده نشدند!

سعید قاسمی: «اگر فائزه هاشمی دستگیر شود، ریشم را می‌تراشم»

حاج رضا علاالدین :« اگر طبقه هفتم پاساژ تخریب شود، ریشم  را می‌تراشم»

مایلی کهن: «اگر پرسپولیسی‌ها، جریمه صادقیان را اعمال کردند، ریشم را می‌زنم»

شیخ عرعور: «اگر بشار اسد به باباعمرو برود، ریشم را می‌زنم»

اسفندماه سال ۱۳۹۰ بود که سعید قاسمی در واکنش به محکومیت عامل اهانت به فائزه هاشمی، در جمع دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:اگر چنین حکمی را برای فائزه هاشمی بریدند و نصف روز این خانم در زندان بود من ریشم را می تراشم!.

این سخنان وی موجب واکنش‌های زیادی در جامعه شد. می‌توان گفت که شدیدترین این واکنش‌ها متعلق به آیت‌الله صادق آملی لاریجانی بود.

رییس قوه قضائیه، در واکنش به سخنان قاسمی، در سیزدهمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور گفت:«شنیده‌ام یکی از دوستان بیان داشته‌اند که اگر نیم‌روز فلانی را به زندان بیاندازید، ریشش را خواهد تراشید. من به آن عزیز می‌گویم که مطمئن باشید، چند وقت دیگر که محاسنتان بلندتر می‌شود، باید همه آن‌ها را بتراشید!»

فائزه هاشمی در مهر ۹۱ دستگیر شد؛ اما خبری از تراشیدن ریش قاسمی نشد. وی در همان زمان یادداشتی را منتشر کرد تا هم پاسخی به آیت‌الله آملی لاریجانی داده باشد و هم دلیل نتراشیدن ریشش را بیان کند:«حضرت آملی لاریجانی! نسل من در سایه سار زعامت و ولایت آقا روح‌الله (ره) قد کشید و بالید و در محضر وی و نیز چریک‌های خانه بدوش عدالت و مرغان آمین‌گوی شهادت سپاهیان وی، آموخت که برای اقامه عدل و سربلندی و اعتلای کلمه‌الله و اسلام و مذهب حقه ولایت اهل بیت علیهم‌السلام و نیز جمهوری اسلامی و سرافرازی شما مسئولان، ریش که هیچ، خون خویش را در طبق اخلاص ‌بگذارد.‌‌ همان نسلی که در بیت‌المقدس و فتح‌المبین و کربلای ۴ و ۵ و والفجر مقدماتی و مرصاد… بال و پر در گلستان آتش گشود و جان و سر خویش تقدیم پرده دار حرم کرد. بزرگوار! در این مسیر پربلا که البته صراط عدل و حق است، آرزوی توفیق و پیروزی شما را دارم و به شما و تمامی دوستانتان دست مریزاد می‌گویم.»


آیت الله آملی لاریجانی (رئیس قوه قضائیه) با اشاره‌ای ضمنی به پرونده فائزه هاشمی گفت: شنیده‌ام یکی از دوستان بیان داشته است که اگر نیم‌روز فلانی[فائزه هاشمی] را به زندان بیندازند، ریشش را خواهد تراشید؛ من به آن عزیز می‌گویم که مطمئن باشید چند وقت دیگر که محاسنتان بلند تر می‌شود قطعا باید همه آن‌ها را بتراشید![خنده حضار]/ ۱۵ شهریور ۱۳۹۱ رئیس دستگاه قضادر سیزدهمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور.

چندی پیش سعید قاسمی با اشاره به حکم هشت ماه زندان و ۶۰ ضربه شلاق عامل اهانت به فائزه هاشمی گفت: «اگر چنین حکمی را برای فائزه بریدند و نصف روز این خانم زندان رفت، من ریشم را می‌تراشم!»

مهدی هاشمی
فائزه هاشمی دو روز قبل و مهدی هاشمی امروز دستگیر شدند.

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:سعیدگفته بود اگرفائزه  به زندان رفت من ریشم رامی تراشم.،فائزه رفت زندن ومحکومیت شش ماهه اش تمام نشد ولی آقاسعید «ریش نتراشید».

دوران محکومیت شش ماهه فائزه هاشمی روز ۳۰ اسفند۱۳۹۱ به پایان خواهد رسید اما وی یک روز زودتر از زندان آزاد شده است.رفتن به زندان ۳۰ شهریور۱۳۹۱

دادگاه مهدی هاشمی رفسنجانی

مهدی هاشمی ۱۸ مرداد۱۳۹۴به زندان رفت-برای تحمل محکومیت ده ساله.

آیت الله علی‌اکبر هاشمی‌رفسنجانی در ۱۹ دی  ۱۳۹۵ درسن۸۲ سالگی درگذشتند.

ماجرای سخنان جنجالی سعیدقاسمی درباره  بوسنی(عملیات های نظامی درقالب هلال احمر) را-درپُست دیگر-خواهیددید که خیلی هارابه دردسرانداخت تابرای نظام جمهوری اسلامی هزینه نتراشد.

***

حاج رضا علاالدین :« اگر طبقه هفتم پاساژ تخریب شود، ریشم را می‌تراشم»

صاحب پاساژ علاءالدین تهران در واکنش به این اقدامات و تلاش برای تخریب پاساژ گفته بود: «اگر توانستید این کار را بکنید، من ریش خودم را می تراشم.»

اما بالاخره در شامگاه پنجشنبه یازدهم دی‌ماه، ۱۱۰ واحد طبقه‌ هفتم پاساژ علاءالدین تخریب و پلمپ شد. ۱۱۰ واحدی که به گفته کسبه، مالک بدون هیچ سندی به مبلغ ۹۰۰ میلیارد‌تومان به آنها فروخته بود.

برخلاف انتظار صاحب این پاساژ این واحدها تخریب شدند؛ اما از اصلاح ریش حاج رضا علاالدین هنوز خبری نیست!

توضیح مدیریت سایت-پیراسته فر:درباره «حاج رضا علاءالدین» و«پاساژعلاالدین» مطالبی راخواهیدخواند.

مایلی کهن: «اگر پرسپولیسی‌ها، جریمه صادقیان را اعمال کردند، ریشم را می‌زنم»

مردادماه امسال، اهانت پیام صادقیان به داور در بازی بین پرسپولیس و فولاد خوزستان منجر به جریمه شدن وی می‌شود. در واکنش به این اتفاق مایلی کهن گفت: «اگر پرسپولیسی‌ها قرارداد او را کم کردند، من ریشم را می‌زنم.»

اما تیم پرسپولیس در پاسخ به این اقدام صادقیان کوتاه نیامد. باشگاه پرسپولیس پیام صاقیان را به خاطر رفتار نامناسب با داور در جریان بازی با فولاد خوزستان جریمه و به کسر ۱۰ درصد قرارداد وی مبادرت کرد. صادقیان در این قضیه متحمل ۹۵میلیون تومان خسارت شد.ولی گویا مایلی کهن هنوز دلش نیامده است از ریش هایش دل بکند!

حسین فرکی: «اگر درباره داوری اشتباه کرده باشم، ریشم را می‌زنم»

حسین فرکی هم در شهریور ۹۱ در عکس‌العمل به شکست تیمش (فولاد خوزستان) به ذوب آهن اصفهان گفت: «مطمئنم که داور در مورد صحیح اعلام کردن گل ذوب‌آهن اشتباه کرده است و اگر من در این زمینه اشتباه کرده باشم، حاضرم ریشم را پس از سال‌ها بزنم.»

وی افزود: «همه کسانی که مرا می‌شناسند، خوب می‌دانند که من در این چند سال هرگز در مورد داوری اظهار نظر صریح نکرده‌ام اما اکنون اصلا حالم خوب نیست و نمی‌توانم در مورد بازی حرف بزنم؛ باید بگویم من تاسفم را برای این فوتبال اعلام می‌کنم و نمی‌توانم در مورد این مسئله سکوت کنم زیرا حق یک استان از بین رفته است.»

سرمربی فولاد همچنین درباره عملکرد کمک داور این بازی گفت: «من تاکنون خیلی چیزها در مورد کریمی، کمک داور این دیدار شنیده بودم اما باور نمی‌کردم ولی امروز به چشم خودم دیدم که او چه کاری انجام داد. او پارسال هم در تبریز اتفاقاتی برای فولاد رقم زده و با توجه به این مسئله من باید تاسف خودم را برای فوتبال و بخشی از داوری‌های آن اعلام کنم.»

جالب است که فردای روز اعتراض فرکی، کریمی کمک داور این دیدار، برای همیشه در سن ۴۰ سالگی با دنیای داوری خداحافظی کرد. وی دراین باره گفت: «فیلم آن صحنه را ندیدم؛ اما قبول دارم که اشتباه کردم.»

هرچند که واکنش رسمی به این گل نشان داده نشد ولی به نظر می رسد، ریش های فرکی از این تهدید جان سالم به در برده است!

شیخ عرعور: «اگر بشار اسد به باباعمرو برود، ریشم را می‌زنم»

سهیل کریمی مستندسازی که برای تهیه مستند «فتنه شام» به سوریه رفته بود، خاطرات جالبی از این ریش‌زدن‌ها دارد.

وی در تیر ۹۱ درباره یکی از شخصیت‌های سلفی مخالف بشار اسد می‌گوید: «در جبهه‌ مخالفان سوریه، شخصیت جالبی وجود دارد به نام شیخ عرعور! پدر معنوی مخالفان حکومت بشار اسد که در سعودی هست».

سهیلی با اشاره به اینکه این فرد مرجع فکری نیروهای سلفی در سوریه است، ادامه‌ می‌دهد:«بعد از سقوط [منطقه] باباعمرو در حاشیه حمص، شیخ عرعور اعلام کرد که حکومت در حال سقوط است و همه چیز تمام شده است. از این سمت دولت گفت که چنین چیزی نیست. عرعور هم کُری خواند و گفت« اگر بشار وجود کند و برود باباعمرو، من ریشم را می‌زنم.» ما فردا صبح در آن‌جا شاهد بودیم که یک دفعه تلویزیون نشان داد بشار رفت باباعمرو! مردم آمدند و به نفعش شعار می‌دادند.»

این شیخ سلفی در این کُری بازنده شد؛ اما ریشش به منوال گذشته باقی ماند!

ماتیو دسترو: «اگر به یوونتوس گل بزنم، ریشم را می‌زنم»

این ریش تراشی ها نمونه های غربی هم دارد. ماتیا دسترو، ملی پوش ایتالیایی تیم رم نیز قول داده بود در صورت گلزنی برابر یوونتوس ریش خود را بتراشد.

این مهاجم در آرزوی این بود که بتواند با پیراهن رم، در برابر یوونتوس گلزنی کند. دسترو درباره برنامه‌های که برای بازی در مقابل یوونتوس داشت، گفته بود: «فصل گذشته ریشم برایم خوش شانسی آورد و از آن خوشم می آید، اما قول می دهم اگر امشب به جی جی بوفون گل بزنم آن را بتراشم.»

این دیدار در حالی به پایان رسید که رم با نتیجه یک بر چهار بازی را به یوونتوس واگذار کرد و دسترو هم موفق به گل‌زدن نشد تا این ریش های شانس آور همچنان بر صورت دسترو باقی بماند!(مهر)/۱۳۹۸/۱۰/۱۵جام+اصلاحات-اضافات-مدیریت سایت-پیراسته فر.

طبقه 7 پاساژ علاءالدین به‌طورکامل تخریب شد

حاج رضا(مالک پاساژعلاءالدین)کیست؟

حاج رضا علاءالدین که در رشته ریاضی تحصیل کرده، پسر بزرگ حاج ناصر علاءالدین و از یک خانواده ۶نفره، مدیر و صاحب پاساژ علاءالدین است که نام خود را بر ملک خود نهاده است.
«شاید اشتباه کردم و نباید از نام فامیل خودمان استفاده مى کردم. ولى مى شود گفت هم خوب است و هم بد. در بعضى مواقع خوب و از برخى جهات بد است».

 پاساژ علاءالدین(پاساژموبایل)

«ناصر علاءالدین » یکی از کاسب  قدیمی است ، از ابتداى دهه ۵۰ در تقاطع خیابان جمهورى و حافظ کاسب بوده و کارگاه و فروشگاه پلاستیک فروشى داشته که آرام آرام بر وسعت آن افزوده ،به طورى که در سال ۵۳ حدود هزار متر از فضاى کنونى پاساژ را خریدارى کرده است. این وضعیت تا پایان جنگ و سال هاى ۶۸ تا ۷۰ که بخش دیگرى از زمین هاى اطراف خریدارى شده ادامه یافته. پس از تهیه نقشه و طى مراحل قانونى از ابتداى سال ۷۴ تخریب و ساخت مجموعه شروع شده است. این ساخت و ساز ۴ سال به طول انجامیده و از سال ۷۸ تا ۷۹ آرام آرام و فاز به فاز واگذارى ها آغاز گشته و در نهایت ۱۱ طبقه با حدود ۱۱۰۰ مغازه در سه فاز واگذار شده است.
این مجموعه به چنان شهرتى دست یافته که کمتر کسى است که از موبایل صحبت کند و یاد و نامى از «علاءالدین» نکند. علاءالدین بورس اصلى گوشى موبایل در تهران و به تبع آن در ایران است. نبض گوشى موبایل در آنجا مى زند.

دفاترموبایل فروشان تهران

اکثر شرکت هاى بزرگ موبایل سازى،برای خود دفتری در آنجا دارند و گوشه اى براى خود گرفته اند. در و دیوارش از درون و از بیرون پر از تبلیغات است. این البته خاصیت بازار است که از نئون تا بیلبورد براى معرفى جنس نو و تازه استفاده کنند. مغازه هایى کوچک اما زیاد، درست مثل آنچه که خود «حاج رضا» درباره نظام مالى کاسب هاى پاساژ مى گوید: «اینجا کاسب ها، سود کم مى گیرند، ولى در عوض زیاد مى فروشند. این یک نوع انتخاب استراتژى براى فتح بازار است».
وى اعتقاد دارد که پاساژ قشنگى نمى خواهد . قشنگى باید در رفتار و برخورد کاسب ها باشد:فرد باید کاسب خوشنام و درستى باشد . ما این مجموعه را به آدم هاى سالم و صادق فروختیم و از آنها استفاده کردیم. براى ما مهم است که چه کسى مى خرد. ما براى این که این مجموعه راه بیفتد مغازه ها را به افراد جوان و جویاى کار با شرایط ۴۰ تا ۶۰ ماه قسطى واگذار کردیم.

اظهارات حاج رضا علاءالدین در خصوص رونق بازار موبایل ایران در پاساژ :

براى این که این بازار راه بیفتد و رونق بگیرد خون دلها خوردیم و رنج ها کشیدیم. این طورى نبوده که همه چیز حاضر و آماده باشد. این همه پاساژ در این منطقه ساخته شده،ولى هیچ کدام نتوانسته اند به جایگاه و اهمیت علاءالدین برسند. به جز تبلیغات، حسن خلق کاسب هاى پاساژ هم اهمیت داشته است. ضمن این که ما تلاش کردیم مشترى هایى که به علاءالدین مى آیند راضى بروند و اگر اختلافى هم بین کاسب با مشترى پیش آمد،آن را حل و فصل مى کنیم.محلى را در نیم طبقه پاساژ براى حل و فصل اختلاف بین مشترى و کاسب راه اندازى کردیم. این محل با مدیریت ما و با همکارى کاسب هاى خوشنام پاساژ اداره مى شود. بسیارى از مشکلات پیش آمده را به خوبى حل و فصل کرده ایم و اکثراً به نفع مشترى تصمیم گرفته ایم تا مردم راضى از اینجا بروند.

تبدیل پارکینگ به مغازه:

«حاج رضا» حتی ۳ طبقه پارکینگ مجتمع علاءالدین را تبدیل به مغازه کرده است
پارکینگ اینجا بلااستفاده بود، ضمن این که از ابتدا قرار ما با شهردارى هم همین بود. با این حال طبق قانون شهرسازى به دلیل نزدیکى در ورودى پارکینگ به تقاطع نمى توانستیم از آن بهره بردارى کنیم. لذا مقرر شد که از این فضا به نحو دیگرى استفاده شود که با توافقات صورت گرفته تبدیل به مغازه شد.

۱۰تادیگردر۱۰نقطه تهران هم می سازیم

برنامه داریم که ۱۰ پاساژ مشابه در ۱۰ نقطه تهران بسازیم و هر کدام را به یک صنف و کالا اختصاص دهیم تا قطب تجارى خاص کالا ایجاد شود. امیدواریم مسئولان با سهل نمودن شرایط براى کارآفرینان و ایجاد امکانات سرمایه گذارى باعث تولید و کارآفرینى بیشترى شوند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، وحید محمدی افزود: با صدور حکم دادستانی و رأی کمیسیون ماده۱۰۰ مبنی بر تخریب طبقه اضافی(غیرمجاز) پاساژ علاء الدین و تأمین موارد ایمنی، عملیات تخریب طبقه هفتم این مجتمع از ۱۸ آبان امسال آغاز شد.
وی اظهار کرد: ۹۹ باب مغازه به صورت غیرمجاز در این طبقه احداث شده بود که طی این مدت با برنامه زمان بندی جمع آوری شدند.


وی با بیان اینکه شهرداری تهران بر اساس قانون نسبت به برچیدن این طبقه اضافی اقدام کرد افزود: بیش از یک هزار و ۵۰۰ تن نخاله از طبقه هفتم پاساژ علاء الدین با انجام محاسبات دقیق فنی و روش های اجرایی علمی، به خارج از ساختمان منتقل شد.
قائم مقام شهردار منطقه ۱۱ با اشاره به شناسایی ساختمان های نا ایمن در سطح منطقه که بیشتر به صورت تجاری و یا کارگاهی استفاده می شوند، بر اهمیت ایمن سازی اماکن عمومی و لزوم توجه به قوانین تأکید کرد.
به گفته وی، ایمنی مراکز تجاری پر رفت و آمد منطقه ۱۱ شهر تهران دوباره بررسی و تدابیر لازم برای تأمین ایمنی اتخاذ خواهد شد.

تخریب طبقه ۷پاسازعلاالدین
مجتمع تجاری علاءالدین در تقاطع خیابان حافظ و خیابان جمهوری، معروفترین مرکز خرید و فروش گوشی تلفن همراه در تهران است که ساخت آن در سال ۷۴ آغاز شد.
ساخت طبقات اضافی در این مجتمع موجب صدور حکم ماده ۱۰۰ مبنی بر قلع مستحدثات زاید در طبقه هفت و رفع خلاف از تغییر کاربری پارکینگ منفی سه و اعاده کاربری در سال ۹۳ شد و شورای اسلامی شهر تهران یک ماه برای اجرای حکم به شهرداری مهلت داد.
با شکایت مالک به دیوان عدالت اداری، حکم تخریب تا صدور حکم نهایی به تعویق افتاد که با تایید رای صادره در دیوان، حکم تخریب طبقه اضافی اجرایی شد./۸ اسفند ۱۳۹۵+اصلاحات-اضافات-مدیریت سایت-پیراسته فر.

***

ناصر امانی معاون شهردار تهران گفت: طبقه هفتم پاساژ علاء الدین به صورت غیرقانونی ساخته شده و رای تخریب کمیسیون ماده ۱۰۰ را هم دارد و مدت هاست که مالک آن تخریب را پشت گوش می انداخت تا اینکه شهرداری خودش وارد عمل شد.

ناصر امانی معاون شهرداری تهران

مدیریت شهری تلاش مضاعف داشته است تا ضمن اجرای کامل و دقیق رای کمیسیون ماده صد، مزاحمت و خدشه ای به فعالیت های مغازه ها و واحدهای تجاری مجاز سایر طبقات و مردمی که در حال تردد در آن می باشند وارد نشود.

جزییات تخریب طبقه هفتم پاساژ علاءالدین اعلام شد

با در اولویت قرار دادن موضوع ایمنی شهروندان و با بهره گیری از مشاوره کارشناسان، اجرای کار با رعایت دقیق اصول و استانداردهای ایمنی (HSE) آغاز شد.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران ادامه داد: پس از نصب داربست روی پیاده روهای ضلع شمالی و شرقی ساختمان محیط ایمن برای تردد شهروندان مهیا  و سپس داربست و حصار کارگاهی در طبقه هفتم نیز نصب شد، پس از ایمن سازی تردد، اجرای رای کمیسیون ماده صد با جمع آوری کامل پارتیشن ها و دیوارهای مغازه های واقع در طبقه هفتم ادامه پیدا کرد و سپس درها و کرکره های مغازه ها جمع آوری و به بیرون از ساختمان منتقل شده است.

در ادامه عملیات تخریب، سقف های کاذب و تاسیسات الکترونیکی و مکانیکی موجود در آن جمع آوری و به بیرون از ساختمان منتقل شد.

در حال حاضر تنها تمام قسمت های طبقه غیرمجاز به جز ستون ها و سقف جمع اوری و به بیرون از ساختمان منتقل شده و در حال حاضر اجرای ایزوگام و عایق کاری کف طبقه هفتم که پس از عملیات تخریب سقف مجموعه خواهد بود، در حال اجرا ست که پس از عایق کاری و کروم بندی تخریب سقف و ستون ها با رعایت کلیه الزامات و استاندارهای ایمنی انجام خواهد شد./۱۱ دی ۱۳۹۵خبرگزاری میزان

درباره نویسنده

2118مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما