ماجرای بازداشت پزشک جراح دربیمارستان

ماجرای بازداشت  پزشک جراح دربیمارستان
ماجرای بازداشت  پزشک جراح دربیمارستان
 
دکتر حسن هاشمی در نامه خود به رئیس قوه قضائیه هرگونه تعرض به جامعه پزشکی را محکوم کرده و آن را تعرض به سلامت مردم دانسته است در این اتفاق که روز یکشنبه رخ داده دکتر فروغ رزمجویی، جراح عمومی که در حال درمان بیمار چاقو خورده بوده، بازداشت می شود و در اعتراض به بازداشت وی گروهی از پزشکان بیمارستان نورآباد ممسنی برای ساعاتی دست از کار کشیدند و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز جلوی دستگاه قضایی استان فارس تجمع کردند و خواستار پایان این برخورد شدند؛ البته پیش از آنکه ماجرای بازداشت پزشک جراح ممسنی در رسانه‌ها خبرساز شود، وزیر بهداشت در واکنش به این حادثه در گفت و گوی تلفنی و ارسال نامه به رئیس قوه قضائیه خواستار پیگیری حقوقی این قضیه و برخورد جدی با خاطیان پرونده بازداشت پزشک بیمارستان ممسنی شد. دکتر حسن هاشمی در نامه خود به رئیس قوه قضائیه هرگونه تعرض به جامعه پزشکی را محکوم کرده و آن را تعرض به سلامت مردم دانسته است. همچنین با انتشار تصویری در صفحه اینستاگرامش نوشت: «امروز صبح گزارش دادند که خانم دکتر فروغ رزمجویی، متخصص جراحی عمومی در بیمارستان ولی عصر نورآباد ممسنی، چون دستورات بازپرس پرونده در مورد خانمی چاقو خورده در یک نزاع خانوادگی را اجرا نکرده، مورد عتاب قرار گرفته و در نهایت برای چند ساعت بازداشت شده است! البته با دخالت ریاست دانشگاه مسأله حل و فصل شده و گویا رئیس محترم دادگستری استان هم دستور رسیدگی را صادر کرده است… امیدوارم این رویداد تلخ، نتیجه‌ای شیرین برای عموم همکاران داشته باشد.اما به اقدام خانم دکتر رزمجویی افتخار می‌کنیم که چون سایر همکاران ما، در سخت‌ترین شرایط و با وجود همه ناملایمات، در انجام وظیفه خود ذره‌ای کوتاهی نمی‌کنند.»تجمع اعتراض‌آمیز پزشکان در جلوی ساختمان نظام پزشکی کشور و همچنین دادگستری استان فارس به دلیل ناراحتی‌های پیش آمده در این حرفه و ضرب و شتم و بازداشت دکتر فروغ رزمجویی نگرانی‌هایی ایجاد کرده است. نارضایتی پزشکان بیشتر متوجه خدشه دار شدن رابطه بیمار و پزشک است. ایرج خسرونیا رئیس انجمن جراحان عمومی کشور نیز در گفت‌و‌گو با روزنامه ایران گفت: بررسی‌های نظام پزشکی نشان می‌دهد، گفتاری که در رسانه‌ها از سوی مسئولان وزارت بهداشت، وکلای مجلس و مسئولان درباره درآمد میلیاردی پزشکان مطرح شده چنین حساسیتی را در جامعه ایجاد کرده است؛ به گونه‌ای که اغلب مردم فکر می‌کنند پزشکان تافته جدا بافته‌ای هستند که درآمدشان بسیار بالاتر از افراد معمولی است و باید تنبیه شوند.او در ادامه افزود: هیچ کسی منکر درآمدهای میلیاردی برخی پزشکان نیست اما بسیاری از پزشکان بالینی صورت‌شان را با سیلی سرخ نگه می‌دارند. وجود ۳۰ هزار پزشک گمشده در کشور نشان می‌دهد که آنها عطای طبابت را به لقایش بخشیده‌اند. به گفته رئیس انجمن جراحان عمومی، جامعه را برای خشونت و بی‌حرمتی به پزشک آماده کرده‌ایم. چرا باید آنها پلاکارد در دست بگیرند و در مورد احساس امنیت‌شان شعار بدهند. خسرونیا عنوان کرد: وقتی یک مقام قضایی هنگام معاینه بیمارتوسط پزشک دست روی او بلند می‌کند و پزشک را کتک زده و جلوی بیماران بازداشت می‌کند دیگر از مردم عادی چه انتظاری می‌توان داشت./ الف ۷ مرداد ۱۳۹۴ بنقل ازایران
***

دکتر فروغ رزمجویی جراح بیمارستان ولی عصر (عج) ممسنی در استان فارس به اتهام توهین به مامور دولت در اورژانس بیمارستان دستگیر و با دستبند به بازداشتگاه منتقل شد.

به گزارش سلامت نیوز۶مرداد مقارن ساعت ۴ عصر دیروز یکشنبه، بیماری به علت ضربه چاقو به قفسه سینه اش به بیمارستان ممسنی منتقل می شود با خانم دکتر رزمجویی جراح بیمارستان تماس گرفته می شود و وی بلافاصله بر بالین بیمار حاضر و اقدامات درمانی لازم را انجام می دهد و پس از آن در ایستگاه پرستاری مشغول نوشتن پرونده بیمار بوده که بازپرس پرونده وارد اورژانس می شود و اظهار می دارد بیمار بدحال است و جراح باید بالای سر بیمار باشد.

دکتر رزمجویی به وی اطمینان می دهد که اقدامات لازم برای این بیمار انجام شده است . وقتی توضیحات دکتر رزمجویی وی را قانع نمی کند و این پزشک از بازپرس می خواهد در امور درمان بیمار دخالت نکند.

عدم اجرای دستور بازپرس توسط جراح باعث می شود وی فرمان بازداشت دکتر رزمجویی را صادر و تنها جراح این شهرستان در مقابل دیدگان بیماران و پرسنل بیمارستان با دستبند به بازداشتگاه منتقل شود.

به گفته ی منابع بیمارستانی وی تا ۱۲ شب در بازداشت بوده و پس از آن به شرط مراجعه در روز بعد آزاد می شود.این اتفاق باعث واکنش بسیاری از پرسنل سلامت استان فارس در فضای مجازی گردیده است.

/خبرپارسی۲۷ جولای ۲۰۱۵ 

کامنت زیرهمین خبر:

۱٫فقط ۴ بعداز ظهر بازداشت شده و ۱۲ شب آزادش کردن و شلاقی در کار نبوده.

۲ .فرد مجروح متهم پرونده امنیتی بوده 

                                                  ***ماجرای دستگیری پزشک نورآبادی:بنا به گفته شاهدان عینی، یکی از پزشکان بیمارستان نورآباد ممسنی روز چهارم مرداد در این مرکز درمانی به وضعیت فردی که در یک نزاع خانوادگی بر اثر اصابت ضربات چاقو مجروح شده بود، رسیدگی می کرد که در همین حال فردی با عنوان بازپرس برای پیگیری این موضوع به بیمارستان مراجعه کرد وبا پزشک جراح و معالج مجروح به مشاجره لفظی پرداخت که همین امر موجب بازداشت پزشک معالج شد.مامور خاطی  به منظور اجرای انجام فرآیند بازپرسی از بیمار مصدوم وارد  بیمارستان شده و حین انجام ارائه اقدامات درمانی اورژانس توسط پزشک معالج به بیمار ضمن ممانعت از ادامه انجام فعالیت پزشک در جهت مداوای بیمار، اقدام به دستگیری خانم جراح عمومی نموده است.این در حالیست که  پزشک جراح  تنها بر اساس رسالت حرفه ای خود در برابر اقدام غیر حرفه ای و غیر اخلاقی مامور مورد نظر مقاومت کرده بود و این گونه مورد بی احترامی قرار گرفت./۶مرداد۹۴تابناک

کامنت زیر این خبر:

 سلام. شرح واقعی ماجرای بیمارستان: در تاریخ ۴/۵/۹۴ در پی ضرب با چاقو خانمی توسط همسرش و فوت مشکوک همسرش ۴ نفر از قضات به بیمارستان مراجعه و بازپرس بعد از رویت وضعیت جسمی مجروح به نزد دکتر جراح (رزمجوئی) رفته و ضمن معرفی خود به عنوان بازپرس رسیدگی به قتل به دکتر میگوید که تنها دلیل پرونده همین خانم مجروح است و بررسی کنید مشکلی پیش نیاد. که خانم دکتر با لحنی توهین آمیز و تمسخر آمیز به بازپرس گفتند خوب که شما اومدید به من گفتید وگرنه اطلاع نداشتم. صبح تا الان بازی میکردم. در ادامه قاضی رحمانی به دکتر تذکر میده که مواظب حرف زدن باش پرونده قتله و اگر بازپرس سوالی میپرسه مودبانه جواب بده که دکتر فروغ رزمجوئی هم در جواب میگه بی ادب خوتون هستید غلط کرده به من دستور میده من زیردست ایشان نیستم ایشان به زیردستانش دستور بدهد و در ادامه هم در حضور مامور بیان کرده که قضات پای خود را از گلیمشون بیرون گذاشتند. مابقی پیامهائی که در فضای مجازی آمده کذب است.

                                                 ***

 روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از لحظه وقوع این اتفاق، به صورت جدی موضوع را مورد پیگیری قرار داده و با اعزام هیئتی متشکل از معاون درمان دانشگاه و مدیر ستاد حوادث غیر مترقبه دانشگاه به محل بیمارستان ممسنی، خواستار رسیدگی به این موضوع شد.

در ساعت اولیه اتفاق دکتر علی بهادر معاون درمان دانشگاه همراه با دکتر محمودرضا پیروی مدیر حوادث غیر مترقبه دانشگاه، به بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) ممسنی رفته و با حضور رئیس شبکه بهداشتی درمانی ممسنی، رئیس بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) و مسئول حراست شبکه بهداشتی درمانی ممسنی جلسه ای تشکیل دادند که مقرر شد موضوع از طریق فرمانداری و دادگستری پیگیری شود.

در راستای ادامه پیگیری های این موضوع نیز امروز پنجم مردادماه هیئتی از مدیران ارشد معاونت درمان دانشگاه، با حضور در شهرستان نورآباد ممسنی، موضوع را مورد پیگیری قرار دادند.

پزشک بازداشت شده پس از آزادی در بیمارستان حاضر شد و تا صبح به ارائه خدمت پرداخت،/۷مرداد۹۴مهر

                                                      ***

جنجال بازداشت جراح عمومی در بیمارستان

در پی بازداشت غیراصولی پزشک جراح عمومی بیمارستان نورآبادممسنی در حین خدمت، وزیر بهداشت در گفتگوی تلفنی با رئیس قوه قضائیه خواهان برخورد جدی و پیگیری حقوقی با خاطیان این اقدام شد و نامه ای را نیز در این خصوص خطاب به رئیس قوه قضائیه ارسال کرد. دکتر سید حسن هاشمی علاوه بر گفتگوی تلفنی طی نامه ای ضمن تشکر از توجه وی به حوزه سلامت، با ابراز تاسف از برخورد غیر حرفه ای مقام قضایی که با ادعای اجرای قانون اقدام به دستگیری غیرقانونی پزشک جراح کرده بود، این اقدام را خلاف قانون برشمرده و خواهان برخورد جدی قضایی با مامور خاطی شد.وزیر بهداشت تاکید کرد: مامور خاطی به منظور اجرای انجام فرآیند بازپرسی از بیمار مصدوم وارد بیمارستان شده و حین انجام ارائه اقدامات درمانی اورژانس توسط پزشک معالج به بیمار ضمن ممانعت از ادامه انجام فعالیت پزشک در جهت مداوای بیمار، اقدام به دستگیری همکار خانم جراح عمومی نموده است. این در حالیست که پزشک جراح تنها بر اساس رسالت حرفه ای خود در برابر اقدام غیر حرفه ای و غیر اخلاقی مامور مورد نظر مقاومت کرده بود و این گونه مورد بی احترامی قرار گرفت.هاشمی یادآور شد: این پزشک در شرایطی دستگیر شده است که مرکز درمانی مورد اشاره وچندین بیمار بدحال دیگر به حضور پزشک بسیار نیازمند بودند، حال آنکه وی ناچار به ترک محل کار شده است. شرایط دستگیری پزشک با دستبند آثار بسیار بد و نامطلوبی در محیط بیمارستان و دیگر مراکز درمانی کشور به جا گذاشته است. در پی وقوع این اتفاق همچنین وزیر بهداشت طی مکاتبه ای خواهان پیگیری قضائی و برخورد جدی با مامور خاطی و جلوگیری از تکرار چنین مواردی در جهت رفع نگرانی از جامعه پزشکی و خدمت گیرندگان مراکز درمانی شده است./بهار۶مردادبنقل ازمهر
                                                  ***
عدم اجرای دستور بازپرس توسط جراح باعث می شود وی فرمان بازداشت دکتر رزمجویی را صادر و تنها جراح این شهرستان در مقابل دیدگان بیماران و پرسنل بیمارستان با دستبند به بازداشتگاه منتقل شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: ماجرای برخورد نامتعارف با یکی از پزشکان در بیمارستان نورآباد ممسنی فارس ناشی از شتابزدگی و برداشت نادرست بازجویان و افراد مراجعه کننده به این بیمارستان بود.محمد هادی ایمانیه رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در گفت و گو با ایرنا افزود: در این حادثه قبول داریم که قاضی و بازپرس از سر دلسوزی و انجام وظیفه و برای بازپرسی از یک متهم مجروح وارد بیمارستان شدند اما با توجه به این که جراح بیمارستان نیز در حال انجام وظیفه خود بود، باید ملاحظات کار در این شرایط در نظر گرفته می شد.بنا به گفته شاهدان عینی، یکی از پزشکان بیمارستان نورآباد ممسنی روز چهارم مرداد در این مرکز درمانی به وضعیت فردی که در یک نزاع خانوادگی بر اثر اصابت ضربات چاقو مجروح شده بود، رسیدگی می کرد که در همین حال فردی با عنوان بازپرس برای پیگیری این موضوع به بیمارستان مراجعه کرد و با پزشک جراح و معالج مجروح به مشاجره لفظی پرداخت و این امر موجب بازداشت پزشک معالج شد.امروز (دوشنبه) جمعی از کارکنان بیمارستان ولی عصر(عج) ممسنی به آنچه اعتراض به بازداشت پزشک یاد شده نامیدند، برای ساعاتی دست از کار کشیدند. شورای تامین شهرستان ممسنی نیز در این زمینه تشکیل جلسه داد.رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: بخش زیادی از این رویداد حاصل شتابزدگی و تصمیم گیری عجولانه است، بیمارستانها و مراکز درمانی همواره در معرض مراجعه بیماران مختلف قرار دارند و عموما فضایی آمیخته با مسایل و چالش هایی است که باید در برخوردهای اولیه این موارد را در نظر بگیریم.وی ادامه داد: پزشکان و کادر بیمارستانی با تحمل چالش ها، می کوشند بهترین خدمات را ارائه دهند از این رو هر کسی که به بیمارستان مراجعه کند ولو اینکه برای انجام وظیفه قانونی خود مراجعه کرده باشد باید این شرایط را در نظر بگیرد.ایمانیه ادامه داد: جراح بیمارستان نورآباد وظیفه خود می دانست که در کمترین زمان ممکن کار بالینی لازم را برای مجروح انجام دهد اما این موارد متاسفانه در بازجویی ها لحاظ نشده است.رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: انتظار داشتیم مسئولان قضایی شهرستان ممسنی در این واقعه با در نظر گرفتن شرایط بیمار و پزشک جراح به بازجویی خود ادامه می دادند و با هماهنگی بیشتری با رئیس بیمارستان یا رئیس شبکه بهداشتی درمانی این شهرستان، وارد بیمارستان می شدند اما این عدم هماهنگی ها و شتابزدگی ها در نهایت منجر به بروز رخدادهای ناخوشایند شد.رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: این طبیعی است که پزشک جراح یا کادر درمانی در نگاه اول بازپرس یا ضابط قضایی را نشناسد و مانع از ورود او به بیمارستان یا کار وی شود اما اگر هماهنگی لازم با مسئولان بیمارستان انجام شده بود شاهد این رخدادها نبودیم.رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: جراح بیمارستان نورآباد در شرایطی به پرسش های بازپرس پاسخ می داد که در حال درمان مجروح بود و طبیعی است که در این شرایط نمی توان هر درخواستی را اجابت کرد و جراح باید با سرعت عمل در خدمت بیمار و مجروح باشد.وی افزود: صدور حکم جلب پزشک جراح و اقدامات قضایی که در این زمینه صورت گرفت نیز متاسفانه ناشی از شتابزدگی بوده است و این روند می توانست با هماهنگی، به نحو بهتری انجام می شد.ایمانیه ادامه داد: حتی اگر نیاز به حضور پزشک، جراح یا هر مسئول بیمارستانی در حضور مرجع قضایی هم باشد می توان از طریق فراخوان در موعدی بهتر این کار صورت پذیرد؛ بیشتر گله ما از شتابزدگی در این موضوع است که باعث نگرانی کادر درمانی بیمارستان نورآباد شده است.وی گفت: بعد از وقوع این رویداد، رئیس کل دادگستری فارس شخصا دستور پیگیری داد و نسبت به آزادی پزشک جراح اقدام شد؛ از دستگاه قضایی که حافظ حرمت و صداقت اقشار خدوم در جامعه هست نیز انتظاری جز این نیست.وی گفت: با پیگیری قضایی، افراد خاطی در این جریان شناسایی و مجازات می شوند و ما اجازه نمی دهیم حرمت پزشک در هیچ شرایطی مخدوش شود.نورآباد مرکز شهرستان ممسنی و این شهرستان در فاصله ۱۵۸ کیلومتری غرب شیراز واقع شده است. بازداشت جراح به اتهام توهین به مامور دولت
در همین رابطه سلامت نیوز نیز نوشت: دکتر فروغ رزمجویی جراح بیمارستان ولی عصر (عج) ممسنی در استان فارس به اتهام توهین به مامور دولت در اورژانس بیمارستان دستگیر و با دستبند به بازداشتگاه منتقل شد.به گزارش سلامت نیوز مقارن ساعت ۴ عصر دیروز یکشنبه، بیماری به علت ضربه چاقو به قفسه سینه اش به بیمارستان ممسنی منتقل می شود با خانم دکتر رزمجویی جراح بیمارستان تماس گرفته می شود و وی بلافاصله بر بالین بیمار حاضر و اقدامات درمانی لازم را انجام می دهد و پس از آن در ایستگاه پرستاری مشغول نوشتن پرونده بیمار بوده که بازپرس پرونده وارد اورژانس می شود و اظهار می دارد بیمار بدحال است و جراح باید بالای سر بیمار باشد.دکتر رزمجویی به وی اطمینان می دهد که اقدامات لازم برای این بیمار انجام شده است . وقتی توضیحات دکتر رزمجویی وی را قانع نمی کند و این پزشک از بازپرس می خواهد در امور درمان بیمار دخالت نکند.عدم اجرای دستور بازپرس توسط جراح باعث می شود وی فرمان بازداشت دکتر رزمجویی را صادر و تنها جراح این شهرستان در مقابل دیدگان بیماران و پرسنل بیمارستان با دستبند به بازداشتگاه منتقل شود.

توضیحات رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز درباره حادثه بیمارستان ممسنی فارس

 

به گفته منابع بیمارستانی وی تا ۱۲ شب در بازداشت بوده و پس از آن به شرط مراجعه در روز بعد آزاد می شود.این اتفاق باعث واکنش بسیاری از پرسنل سلامت استان فارس در فضای مجازی گردیده است.لازم به ذکر است که عده ای از پزشکان امروز در اعتراض به این بازداشت گرد هم آمدند و بدینوسیله اعتراض خود را ابراز داشتند.خانم جراح با وساطت آزاد شدمعاون اجتماعی و سخنگوی نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه هیچ سرباز یا ماموری از ناجا در ماجرای ممسنی درگیر نبوده است، از وساطت فرمانده استان فارس برای آزادی خانم جراح خبر داد و شرایط فعلی در بیمارستان ممسنی را عادی توصیف کرد. به گزارش تسنیم سردار سعید منتظرالمهدی معاون اجتماعی و سخنگوی نیروی انتظامی، با اشاره به ماجرای رخ داده در یکی از مراکز درمانی شهرستان ممسنی اظهار داشت:‌ در این حادثه ناگوار هیچ سرباز یا ماموری از نیروی انتظامی دخالت نداشته است.سخنگوی نیروی انتظامی افزود: همچنین در ساعات اولیه پس از این اتفاق، خانم جراح با وساطت فرمانده انتظامی استان فارس، آزاد می‌شود./۶مردادعصرایران

***معاون اول قوه قضائیه حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در مصاحبه اختصاصی با  خبرگزاری صدا و سیما : درباره اتفاقی که چهارم مرداد در شهرستان ممسنی استان فارس رخ داد مطالبی به نقل از رئیس کل دادگستری استان فارس عرض می کنم که البته تحقیقات ادامه دارد.وی افزود: در چهارم مرداد ماه مردی با ضربات چاقو به قتل رسید و همسر آن مرد نیز با ضربات چاقو به شدت مجروح شد و این خانم به بیمارستان انتقال یافت.اژه ای گفت: طبق روال طبیعی مأموران انتظامی موضوع قتل و جراحت را به دادسرا منتقل کردند و بلافاصله بازپرس پرونده که اتفاقاً نزدیک آن محل بود به محل قتل مراجعه کرد و از جسد و محل ، معاینات لازم صورت گرفت وبرای کسب اطلاعات بیشتر به سراغ خانم مجروح(به بیمارستان) رفتند تا بازپرس بتواند سوالاتی از این خانم مطرح کند اما ظاهراً به بازپرس گفته می شود که این خانم در وضع مناسبی نیست و مشکل تنفسی دارد و نمی توان از او سوال کرد.بر این اساس نزد پزشک معالج می روند و مطالبی میان بازپرس پرونده و افسر نیروی انتظامی با آن پزشک معالج رد و بدل می شود که جزئیات این مطالب در حال بررسی و تحقیق است و مطالبی به نقل از این پزشک مطرح شده است که اگر صحت داشته باشد این موضوع قابل پیگیری است و قضاوتی درباره آن فعلاً ندارم.وی افزود: این موضوعات از طریق نیروی انتظامی در همان مکان بیمارستان صورتجلسه می شود و بازپرس به محل دادسرا برمی گردد و دادستان به مأموران حاضر در صحنه اعلام می کند که خانم دکتر با مأموران زن به کلانتری هدایت شود.اژه ای گفت:‌ در بسیاری از رسانه ها گفتند که این خانم دکتر بازداشت شده است که با توجه به تعبیر حقوقی از کلمه بازداشت اعلام می کنم که این موضوع صحت ندارد چرا که بازداشت زمانی است که فردی متهم باشد و یا تفهیم اتهام شود و یا قرار بازداشت برای او صادر شده باشد.وی افزود: این خانم پزشک بازداشت نشده و فقط از طریق مأموران زن به کلانتری منتقل شده است.معاون اول قوه قضائیه گفت: این که در پارکینگ میان مأموران و خانم دکتر چه مطالبی منتقل شده و آیا استنکافی بوده است یا نه باید بررسی شود اما در هر حال به این خانم دکتر دستبند زده می شود.اژه ای افزود: مأموران کلانتری وظایفی دارند و اگر کسی استنکاف کند براساس دستور قضایی اقدام می کنند اما شاید می شد در مورد این خانم به طریق دیگری عمل می کردند و دستبند نمی زدند.وی گفت: موضوع از طریق رئیس کل دادگستری استان پیگیری می شود و خانم پزشک به دادسرا می آید و با وجه التزامی، آزاد و در واقع مرخص می شود.معاون اول قوه قضائیه به انتقال این موضوع به شخص رئیس قوه قضائیه اشاره کرد و افزود: آیت الله آملی لاریجانی بر همین اساس دستور پیگیری داده است.

اژه ای گفت:‌ از همان روزی که این اتفاق افتاد و فردای آن روز مطالبی گفته شد که این مطالب هیچ کمکی به جامعه پزشکی نمی کند.

وی افزود: ما همه موظفیم به اقشار جامعه بویژه پزشکان زحمتکش که شبانه روزی تلاش می کنند احترام بگذاریم البته خود آنها هم باید شئونات را رعایت کنند و این یک طرفه نیست.معاون اول قوه قضائیه گفت: اگر توهینی به قاضی و مأمور در حین انجام وظیفه صورت بگیرد خلاف و جرم است.وی افزود: در خصوص این موضوع مطلبی از قول یک پزشک گفته شده است مبنی بر اینکه ظاهرا به این پزشک خانم با دستور قاضی و مأمور شلاق زده اند و من نمی دانم این پزشک از کجا این حرف ها را گفته است که اگر در پیگیری ها مشخص شود این مطالب کذب است طبیعی است که این پزشک باید پاسخگو باشد و به صرف این که پزشک است نمی تواند خلاف گفته شود.محسنی اژه ای گفت: فرد مسئول دیگری هم گفته است که با این اقدام به جامعه پزشکی توهین شد در حالی که اتفاقی افتاده است و ما بررسی می کنیم و اگر قاضی ، مأمور و پزشک ، هر کدام خاطی باشند رسیدگی می کنیم./۸مرداد۹۴انتخاب

توضیح خانه مشاور:

دسبندبه دستان خانم دکتر"رزمجوی" درداخل بیمارستان آنهم  زمانی که روپوش سفیدکارپوشیده بوده،می زنند واورا به کلانتری می برند وبعد ازبازجویی خانم پزشک رابه دادسرا می آورند و با وجه التزامی، آزاد " مرخص "می کنند.

اینهاهیچکدام مصداق بازداشت نیست،حداقل دستگیری درمحل کارکه است.

حالا هم خانم دکتربایدجوابگوصحبتهایش باشد!

خانم دکتردستگیرشده

***

اژه ای: بر اساس بررسی‌های انجام شده، بازپرس پس از خروج از بیمارستان، نامه احضاری برای پزشک ارسال کرده و پس از مقاومت پزشک برای حضور و ادای توضیحات، از سوی ماموران انتظامی بازداشت و دستبند خورده است و اصلا مقام قضایی نقشی در این موضوع نداشته است.*باشگاه خبرنگاران۱۴مرداد۹۴

کامنتم:مگراحضاریه "فوری"هم داریم ؟

دوماًمگراحضاریه رامقام قضایی صادرنمی کند که سخنگوی قضامی گوید"اصلا مقام قضایی نقشی در این موضوع نداشته است"؟

درباره نویسنده

1942مطلب نوشته است .

۴ Comments on “ماجرای بازداشت پزشک جراح دربیمارستان”

Trackbacks

  1. بیمارستان ولیعصر نورآباد ممسنی - انجمن تخصصی ممسنی
  2. حادثه ممسنی - انجمن تخصصی ممسنی
  3. پزشک ممسنی – آموزش سایت سازی
  4. پزشک ممسنی – مجله کلیک

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما