تجلیل ازمقام مادر-درهلند-سینه خوری مجری تلویزیون

تجلیل ازمقام مادر-درهلند-سینه خوری مجری تلویزیون

تجلیل ارمقام مادر دریک برنامه تلویزیونی زنده باخوردن پستانش 

 مجری شبکه تلویزیونی هلند در برنامه شو تلویزیونی شروع به خوردن شیر از پستان مادرش نمود.

آقای “پول دلائو” در حالی که خم شده بود از پستان مادرش خانم”لانگز دلائو” شیر نوشید. این شوی تلویزیونی به مناسبت تقدیر از مادرانی که فرزندانی غیر از فرزندان خود را شیر می دهند برگزار شده بود.اما در این شو اتفاق جالبی افتاد مادر آقای پول که جزو زنان دعوت شده به این مراسم بود در یک اقدام عجیب به فرزند بزرگ خود که مجری برنامه بود اجازه داد از پستان او شیر بخورد.

هنگامی که فرزند تصمیم به خوردن شیر گرفت مادرش رو به او کرد و گفت :

مواظب باش پستانم را گاز نگیری

 تمامی عوامل پشت صحنه در حال تماشای حرکت آقای پول دلائو بودند. 

هنگامی که او مقداری از پستان اول نوشید تصمیم گرفت پستان دوم را هم مزه نماید.

این برنامه که از شبکه تلویزیونی پخش می شد مورد انتقاد و تشویق برخی از بینندگان شبکه تلویزیونی و همچنین کاربران فضای مجازی قرار گرفت.

***

روزمادردرکشورهای مختلف

 روز مادر در ایران
بیستم جمادی الثانی هر سال، (امسال؛ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲) برای ایرانیان روزی پر از خاطره و معنویت است؛ خاطراتی شیرین از مادران مهربان، زنان باگذشت، فرزندان با محبت و همسران با وفا؛ این روز به یُمن ِ زادروز بانوی نمونه اسلام، فاطمه زهرا (س)، روز مادر و گرامیداشت مقام زن نام گرفته است. در ایران پیش از انقلاب ۱۳۵۷ روز ۲۵ آذر زادروز فریده قطبی مادر فرح دیبا به نام روز مادر نام گذاری شده بود.
 آلمان
بیش از ۷۵ سال است که روز مادر در دومین یکشنبه ماه مه برگزار می شود. در این روز استثنایی اهدای گل بسیار اهمیت دارد… گل فروش ها این روز را “بی وقفه” کار می کنند! فرزندان از صبح کارهای خانه را انجام می دهند. ابتدا یک صبحانه عالی برای مادر به رختخواب می آورند، سپس او را به گردش می برند و با یک “شام خوب” روز را به پایان می رسانند.
 آمریکا
آمریکایی ها در ابتدای قرن بیستم دومین یکشنبه ماه مه را رسماً روز مادر نام نهادند و در خلال جنگ جهانی اول آن را گسترش دادند. در این روز فرزندان به نزد مادر، مادربزرگ یا خاله خود می روند. کارت تبریک جایگاه ویژه ای دارد. کارت ها روی لبه شومینه یا روی بوفه ردیف می شوند با یک پیام اصلی روی همه آنها: “برای بهترین مادر، مادربزرگ یا خاله…” یا “دوستت دارم مادر…”. صبحانه در رختخواب نیز جزیی از مراسم است. در این روز، مامان حق دارد تا ظهر بخوابد!
 مکزیک
مکزیکی ها همیشه روز ۱۰ مه را برای مادران جشن می گیرند! آنها به مادرشان هدیه بسیار عجیبی می دهند: serenata. در نیمه شب ۹ مه جوان ها دور هم جمع می شوند و شروع به اجرای موسیقی خانه به خانه می کنند. آنها با گیتار آهنگ ویژه این روز را می نوازند و منتظر می مانند تا مادر عزیزشان در را به روی آنها باز کند، سپس آب میوه می نوشند و به خانه دیگری می روند و نغمه های شبانه را به افتخار مادر از سر می گیرند. معمولاً اجرای مراسم از ۱۱ شب تا ۶ صبح ادامه می یابد و به طور متوسط جوانان به ۱۷ خانه سر می زنند!
 اسپانیا
جشن مادر اولین یکشنبه ماه مه برگزار می شود. این روز موقعیتی است برای اهدای هدایای فراوان به مادر، به ویژه رفتن به رستوران با خانواده. مادر در این روز آشپزی نمی کند. رستوران ها نیز با اهدای یک شاخه گل به مادران، در این جشن سهیم می شوند! در این کشور کاتولیک ماه مه، ماه مریم مقدس نیز است. در دهکده های دورافتاده، اسپانیایی ها اغلب برای رفتن به کلیسا گل می چینند و گل ها را به مریم مقدس سمبل مقام مادری هدیه می دهند.
 انگلستان
انگلیسی ها چهارمین یکشنبه بهار را برای مادران جشن می گیرند. Simnel Cake شیرینی مخصوص این روز است. دسته گل و کارت تبریک هدیه ای است که مادران حتماً از آن بهره مند می شوند.
 ایتالیا
در ایتالیا روز مادر دومین یکشنبه ماه مه برگزار می شود. ماه مه، ماه بزرگداشت مریم مقدس و مقام مادری است. بچه ها در این ماه در مدرسه کارهای دستی (دسته گل، نقاشی و…) درست می کنند و به افتخار مادرشان شعر و سرود می خوانند. در رادیو و تلویزیون، مردم صدای خوانندگان بزرگ (انریکو کروزو، آرامندوتا جولی و…) را می شنوند که به افتخار مقام مادر می خوانند! در چند سال اخیر، به مناسبت روز مادر همچنین روز زن، ۸ مارس هر سال، گل فروشان با فروش دسته گل هایی که قسمتی از پول آن صرف کمک به سازمان های خیریه می شود در پیشگیری و درمان سرطان های خاص زنان سهیم می شوند.
 برزیل
برزیلی ها در دومین یکشنبه ماه مه از مادرانشان قدردانی می کنند. این روز موقعیتی است برای مهمانی های بزرگ خانوادگی که همه مادران یک فامیل را دور هم جمع می کند (مادران، مادربزرگ ها، مادرزن ها و مادرشوهرها، عروس ها و…). توجه و احترام نسبت به مقام مادر متنوع است (ترانه ها، اشعار، هدایا…). در این روز، برانگیختگی احساسات به حدی است که برخی از مادران به پهنای صورت اشک می ریزند.
 بلژیک
روز مادر معمولاً دومین یکشنبه ماه مه برگزار می شود. بلژیک در این مورد از آمریکا تقلید کرده است. اما تاریخ برگزاری روز مادر در همه مناطق بلژیک یکی نیست. مثلاً در برخی مناطق بلژیک روز مادر ۱۵ اوت، روز ماری (Marie) برگزار می شود.
 جمهوری چک
روز مادر که دومین یکشنبه ماه مه برگزار می شود در زمان “انقلاب مخملی” و سقوط کمونیست دوباره احیا شد یعنی از زمان تقسیم چکسلواکی به دو کشور چک واسلواکی. در دوره کمونیسم چکسلواک ها تنها روز زن (۸ مارس) را جشن می گرفتند و روز مادر به سیاهچال فراموشی سپرده شده بود. چک ها اکنون زمان از دست رفته را جبران می کنند. به افتخار مادر، فرزندان از کلاس اول تا آخر دبیرستان جشن کوچکی در مدرسه برگزار می کنند و با اهدای شیرینی، هدیه و گل مادران را غرق در شادی می کنند.
 مجارستان
روز مادر مانند بسیاری از کشورها اولین یکشنبه ماه مه برگزار می شود. در زمان رژیم کمونیستی این جشن بخشی از ابراز هویت مجارها بود. در مدرسه بچه ها کاردستی های مخصوص درست می کنند و شعرهای زیبا حفظ می کنند. شعر مادر (mama) ساندور پتوفی (sandor petofi) قهرمان میهن پرست و یکی از بزرگترین شاعران مجار قرن نوزدهم اغلب قلب مادران این کشور را به لرزه می اندازد! شهرها در این روز شور و حال دیگری می یابند با بارانی از گل ریتم آهنگ کنسرت ها تئاترهای خیابانی و رقابت های ورزشی گوناگون که هنگام اجرای آنها از کل خانواده ها دعوت می شود.
 مراکش
روز مادر آخرین یکشنبه ماه مه برگزار می شود. متاسفانه در محله های فقیرنشین که زنان با مشکلات فراوان زندگی روزمره دست به گریبان هستند اغلب بدون توجه به این روز از آن می گذرند. با این وجود وزارت آموزش ملی این جشن را با حساسیت خاصی برگزار می کند و معلمان را مجبور می کند که نقش خود را در این زمینه ایفا کنند. بچه ها که نسبت به برگزاری جشن حساس تر هستند خلاقیت های خود را برای خوشحالی مادر به کار گرفته و کارت تبریک های زیبا ساخته و شعر می گویند.
 چین
روز مادر در تقویم چینی ها ثبت نشده است. با این وجود جوانان شهرهای بزرگ از دهه ۹۰ در برگزاری این جشن شرکت می کنند. آنها برای مادرانشان دومین یکشنبه ماه مه را (مانند آمریکا) جشن می گیرند، به روشی کاملاً غربی! بعضی گل هدیه می دهند (که تا چند سال پیش آن را زائد و غیرضروری می دانستند). چینی ها بعد از ۳۵سالگی دیگر برای مادرشان جشن نمی گیرند! این جشن مختص نسل جوان است… سالخوردگان در هر حال از طرف فرزندان خود بسیار مورد احترامند و قرن ها است که هر روز از آنها قدردانی می شود.
 دانمارک
روز مادر در دومین یکشنبه ماه مه برگزار می شود. گل و جعبه شکلات نسبت به تمام هدایای دیگر برتری دارد! برخلاف کشورهای دیگر، این روز در شهرهای کوچک بیشتر برگزار می شود تا شهرهای بزرگ! این روز موقعیتی است برای خارج شدن از خانه و غذا خوردن در رستوران به همراه خانواده…
 ساحل عاج
در این کشور روز مادر را مانند فرانسه در آخرین یکشنبه ماه مه برگزار می کنند. خانواده های مرفه این جشن را با شکوه خاصی برگزار می کنند. بچه ها با گروه های دوستانشان (هم محله ای ها، هم شاگردی ها و…) یک مهمانی تشکیل می دهند که همه مادران به همراه بچه ها در آن شرکت می کنند… در مورد کودکان محروم تر، آنها می توانند به مادرشان هدیه ای بدهند با همکاری برنامه تلویزیونی Ahouan که چهارشنبه ها بعدازظهر پخش می شود. این برنامه در طول یک هفته به بزرگداشت مادران اختصاص دارد. بچه ها به همراه مادرانشان، از قبل ثبت نام می کنند. هنگام ورود فرزندان هدیه ای دریافت می کنند که بلافاصله آن را به مادرشان تقدیم می کنند. در طول برنامه که تقریباً ۳ ساعت طول می کشد بچه ها سرود و دکلمه می خوانند…
 سوئیس
سوئیسی ها دومین یکشنبه ماه مه را برای مادرانشان جشن می گیرند.
 فرانسه
در فرانسه اولین بار ناپلئون روزی را به گرامیداشت مادران اختصاص داد و پس از تغییراتی که در طول زمان در تاریخ و نحوه برگزاری این روز به وجود آمد ژنرال دوگل رسماً آخرین یکشنبه ماه مه را برای برگزاری آن تعیین کرد. هر سال در فرانسه شهرداران، نمایندگان یا اعضای شورای شهر مدال هایی را برای مادران خانواده های پرجمعیت تعیین می کنند:
مدال طلا، هنگامی که تعداد فرزندان ۸ نفر یا بیشتر باشد. مدال نقره، هنگامی که فرزندان ۶ یا ۷ نفر باشند. مدال برنز، زمانی که خانواده دارای ۴ یا ۵ فرزند است.
 کامرون
تاریخ برگزاری روز مادر در این کشور نیز مانند فرانسه است. فعالیت های مدرسه ای کودکان کامرونی مانند دوستان فرانسوی شان است (نقاشی، کاردستی و…). مادران مانند بسیاری از کشورهای آفریقایی از احترام ویژه ای برخوردارند. کامرون جامعه مادرسالاری است که زنان در آنجا بسیار فعال، موثر و متحد هستند. شاید به همین دلیل است که آنها اهمیت بسیاری برای این روز قائل هستند.
 کانادا
کانادا نیز دومین یکشنبه ماه مه را برای مادران جشن می گیرد. در این کشور نیز فرزندان با گل، کارت تبریک و آوردن صبحانه مادر در رختخواب، از مادران قدردانی می کنند.
 ژاپن
در ژاپن در سال ۱۹۳۷ اولین جلسهٔ “ستایش مادران” در ۸ مه برگزار شد و حدود سال ۱۹۴۹، جامعهٔ ژاپن تصمیم به جشن گرفتن روز مادر در دومین یکشنبهٔ ماه مه گرفت؛ مانند دیگر کشورها. امروزه در روز مادر مردم ژاپن به یکدیگر انواع گل مانند میخک و رز را به مادران خود هدیه می‌دهند.
 پرتغال
در پرتغال، روز مادر یک روز تعطیلی غیر رسمی است که هر سال در اولین یکشنبهٔ ماه مه برگزار می‌شود و گاهی با روز کارگر هم زمان می‌گردد.
 افغانستان
در افغانستان روز مادر در دومین شنبهٔ ماه ژوئن، ۱۲ ژوئن جشن گرفته می شد. اما چندی پیش دولت افغانستان ۸ مارس را روز جهانی مادر تعیین کرد.

درباره نویسنده

2047مطلب نوشته است .

One Comment on “تجلیل ازمقام مادر-درهلند-سینه خوری مجری تلویزیون”

  • ن wrote on ۴ آبان, ۱۳۹۴, ۷:۰۸

    اینها دارند کاملا مثل حیوان میشوند

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما