فروش مدرک “دیپلم” تا….دکتری….فوری

فروش مدرک تحصیلی از ۳ تا ۱۵۰ میلیون!

 
مدرک تحصیلی و دانشگاهی از ۳ میلیون تا ۱۵۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، از کنار راهروهای معروف کتابفروشی ها در میدان انقلاب که رد شوی حتما با این پلاکاردها مواجه می شوی که روی آن نوشته :" پایان نامه "، " رساله دانشجویی "و "مقاله"، وقتی می پرسی مدرک دانشگاهی می خواهم جواب می دهند : نمی دانیم کجاست ، اما وقتی سراغ خرید مدرک را از افراد باسابقه خرید و فروش پایانامه در اطراف خیابان انقلاب می گیری ، می گویند: ماموران آنها را جمع کرده اند و الان در برخی مکانهای محدود در اطراف میدان انقلاب فعالیت می کنند.با دوربین مخفی و ناشناس به سراغ برخی از این افراد رفتم ، مرد میان سالی پرسید دنبال چه هستی؟ گفتم مدرک، چشمانش ناگهان تیز شد و پرسید چه مقطعی می خواهی ؟ استعلام هم داشته باشد ؟ ‌گفتم دکترا و با استعلام، از هزینه اش پرسیدم که مرا به شخصی به اسم استاد معرفی کرد .

استاد ، مشاور در موسسه ای به نام مرکز مشاوره و ارتقاء شغلی است که اطراف میدان انقلاب فعالیت می کند اما در پشت پرده کارهای غیر قانونی زیادی در این موسسه صورت می گیرد.

با دوربین مخفی سراغ مشاور رفتم ، پرسید دنبال چه مدرکی هستی ؟ گفتم دکتری حقوق و درباره قیمتش میخواهم بدانم ؟ گفت این رشته سختی است اما رشته پزشکی قیمتش حدود ۱۵۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان و رشته انسانی حدود ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیون تومان است .

از او درباره قیمت مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پرسیدم که در جواب گفت: قیمت مدرک برای دیپلم ۳ میلیون تومان است و مقاطع دیگر بستگی به نوع رشته و دانشگاه دارد.

خرید و فروش مدارک دانشگاهی تنها منحصر به خیابان انقلاب و دیگر مکانهای واقعی شهر نیست بلکه فضای مجازی هم از این تبلیغات دور نمانده است . کافی است چند دقیقه وقت خود را صرف جستجو در این فضا وشبکه های اجتماعی کنید.صدها نهاد و موسسه را می یابی که با قیمت های باور نکردنی تو را صاحب مدرک دانشگاهی و حتی مدرک بین المللی می کنند.

به عنوان مثال با مراجعه به یکی از این سایت ها ، با ارسال اسکن شناسنامه ، عکس، پاسپورت، ریز نمره ها و آخرین مدرک تحصیلی و البته تعیین نوع مدرک و دانشگاه مورد نظر براحتی می توانی صاحب مدرک دانشگاهی شوی.

مسوولان وزارت علوم از وضع خرید و فروش غیر قانونی مدارک دانشگاهی در خیابان انقلاب مطلع هستند و در نشست های متعدد، آئین نامه ای تحت عنوان "آیین نامه مقابله با تقلب های علمی" را تنظیم کرده اند. این آیین نامه در دو بخش تخلفات یکی در داخل دانشگاه که شامل استادان و دانشجویان متخلفی است که اقدام به خرید و فروش مقاله و یا پایان نامه می کنند و دیگری نیز شامل شرکت ها و موسسات غیر مجازی که در بیرون از دانشگاه خرید و فروش مدارک دانشگاهی می کنند ، تنظیم شده است.

وحید احمدی معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما می گوید: در لایحه مقابله با تقلب های علمی، میزان جرم و جریمه افرادی که هم در فضای فیزیکی و هم مجازی اقدام به فعالیت می کنند مشخص شده است.

وی می افزاید: این لایحه از وزارت علوم به هیئت دولت فرستاده شده است.

احمدی معاون پژوهشی وزیر علوم معتقد است هر فردی اگر اکنون بخواهد حتی فروشگاهی دایر کند باید مجوز داشته باشد و چنین افراد سودجویی بدون مجوز درحال فعالیت غیر قانونی خود هستند که باید با آنها برخورد قانونی شود.

عبدالوحید فیاضی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم درباره لایحه مقابله با تقلب های علمی می گوید:تاکنون وزارت علوم چنین اقدامی نکرده است و ما منتظرهستیم که لایحه ای به ما ارائه بدهند تا در کمیسیون روی آن کار و بلافاصله آن را تصویب کنیم.

افراد سودجو با دریافت چنین مدرک هایی براحتی می توانند در سازمانهای مورد نظر مشغول فعالیت شوند درحالی که بسیاری از دانشجویان با قبول شدن در مقطع دکتری و گذراندن دوران تحصیل به سختی وارد مرحله دیگری با عنوان کاریابی می شوند.

حالا مشخص نیست لایحه تقلب های علمی کی به سرانجام می رسد تا دیگر شاهد دکتر و یا مهندس های جعلی در جامعه علمی و بازار کار نباشیم./الف ۱۷ آبان ۱۳۹۴ 
                                                      ***
توضیح مدیریت سایت"پیراسته فر":این خبردیروز۱۶اردیبهشت درشبکه۲سیمابرنامه۲۰:۳۰پخش شد.
واما چرامرحوم کردان وآقای رحیمی معاون اول احمدی نژاد وابراهیم صیقلانی(رئیس دفتررحیمی دردیوان محاسبات ونماینده تام الاختیارش دراکسفورد)تاانگستان سفرکرده بودند؟
 اینجانب در ارتباط با مکاتبه شما در زمان ریاستتان در دیوان محاسبات با دانشگاه بلفورد (پیوست۲)  نتوانستم از این دانشگاه در ونکوور کانادا  یا هیچ کجای دیگر عالم نشانه ای بدست آورم. اگر ممکن است بفرمائید کمک کنند تا نسبت به ماهیت و سطح علمی آن دانشگاه (که آقای صیقلانی را معرفی کرده اید) آشنایی پیدا کنم.۵- در رابطه با مکاتبه‌ای که با دبیر محترم کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور هم داشته‌اید(پیوست ۳) علاوه بر اینکه برای برای خودتان ادعای دکترا کرده‌اید برای آقای صیقلانی هم از عنوان دکتر استفاده کرده‌اید. آیا ممکن است اینجانب را بعنوان نماینده مردم شریف ایران در مجلس در جریان دکترا داشتن خودتان و آقای صیقلانی قرار دهید؟

قیمتها در۳سال پیش

 

توی راسته خیابان انقلاب همه او را می شناسند. از هر کس که بپرسی آدرسش را می‌دهد. کافی است بگویی استاد !البته استاد نام مستعارش است.به قول دلال ها به گردن خیلی ها حق دارد و تا امروز کلی دانشجو تحویل جامعه داده، با همه جا در ارتباط است.

توی راسته خیابان انقلاب همه او را می شناسند. از هر کس که بپرسی آدرسش را می دهد. کافی است بگویی استاد! البته استاد نام مستعارش است. به قول دلال ها به گردن خیلی ها حق دارد و تا امروز کلی دانشجو تحویل جامعه داده. با همه جا در ارتباط است. دوست و پارتی آن چنانی به اندازه موهای سرش دارد. با یک شماره تلفن و یک زد و بند و گرفتن یک انعام چاق و چله، سه سوته از مدارک دانشگاهی، سوال کنکور، سوال امتحانی و…گرفته تا بیمه نامه اتومبیل و گواهینامه و خلاصه از شیر مرغ تا جون آدمیزاد را برایت با مهر و امضا آماده می کند؛ فقط شرط اول این است که اعتمادش را جلب کنی و شرط دوم این که خوب پول بدهی….

ساعت ۲:۳۰ دقیقه بعد ازظهر / بازار کتاب تهران

اگر گرمی هوا و گرد و غباری که این روزها در شهر دود زده مان دارد بیداد می کند و عاملی مزید بر علت شده را بگذارید یک طرف و خیابان شلوغ و پر تردد انقلاب را هم بگذارید یک طرف آنوقت می فهمید من چه می گویم! معرکه بازاری است این نقطه شهر.

خب بازار کتاب تهران است و تعقیب و گریز خریداران کتاب و دلالان سمج با حنجره های  سناریویی است که هر روز تقریبا از سر صبح شروع و تا پاسی از شب ادامه دارد.

راستش را بخواهید خود ما هم گاهی اوقات به دنبال یافتن یک کتاب نقش اول یکی از همین داستان ها می شویم و ناگفته نماند که سوژه گزارشمان هم در حاشیه یکی از همین تعقیب و گریزها رقم خورد؛ ماجرای آشنایی اتفاقی من و یک دلال کتاب و بعد از آن یافتن مردی که شاه کلید خیلی از چیزها در جیبش بود. منظورم همان استاد ساختگی است که به گردن خیلی ها حق داشت و کلی دانشجو تحویل جامعه داده بود! بگذارید همه چیز را بسپارم دست خودتان و ادامه ماجرا را خودتان بخوانید و قضاوت کنید…

مدرک به شرط چاقو!

کنار یکی از همان راهروهای معروف کتاب خیابان انقلاب که حتما بارها از کنار آن رد شده اید، دست در جیب شلوار جینش کرده و ایستاده. از استادی فقط یک عینک ته استکانی دارد و موهای سفید و مشکی که با کش سیاه رنگ آنها را پشت سرش جمع کرده. کنارش می روم و آهسته زیر گوشش می گویم:استاد، آقا امید سلام رساندند!(امید نام دلالی بود که استاد را به من معرفی کرد)

سرش را به اطراف می چرخاند و در حالی که خوب همه جا را می پاید، می گوید: خب فرمایش؟

من هم جو گیر می شوم و به تبعیت از او نگاهی به اطرافم می اندازم و می گویم: راستش قصد دارم بروم خارج. دنبال کارهای ویزا و… حرفم را قطع می کند و با عجله می گوید: میشه از آخرش بگی؟

-… مدرک دانشگاهی ام ناقص است. دنبال یک نفر می گردم تا…

دوباره حرفم را قطع می کند و می پرسد: خیلی خوب بگو چی می خوای؟ لیسانس، فوق لیسانس، دکترا….

چشمانم برق می زند و می پرسم: یعنی شما همه این ها را دارید؟

پک عمیقی به سیگارش می زند و می گوید: داریم ،خوبشم داریم. اما…!

-اما چی؟

– ببین بهتره بدونی من یه واسطه ام بین تو و اون کسی که مدرک رو می گیره.اما اون آدم؟ اگه بهش اعتماد کنی کارت پیش می ره. اگرم می خوای نق و نوق راه بندازی، همین الان بگو نه خودتو خسته کن نه مارو! اون آدم یه آدم حسابیه. یک کله گنده که آشناهای زیادی داره و برای جور کردن مدرک از بند پ استفاده می کنه؛ هر جا و توی هر وزارت خونه ای که بخوای پارتی داره. از رئیس دانشگاه گرفته تا کارمند آموزش و پرورش همه رفیقای جیک تو جیکشن ! مدرکی هم که می ده معتبره معتبره. قبل از پرداخت کل مبلغ هم می تونی استعلامش رو بگیری که یه وقت فکر نکنی ما حروم خوری کردیم!

-آخرش چند؟!

-اول و آخر نداره. هندونه که نمی خوای بخری چونه می زنی. قیمتش ثابت بازاره. برو پرس و جوهاتو بکن. اما بهتره بدونی ،هر جا بری دست آخر میای پیش خودم. فکر کن، تصمیم با خودت. خبرم از تو.. . شماره منو یادداشت کن. اگه خریدار بودی، تماس بگیر تا ترتیب کارو بدم. یه دویست، سیصد تومن هم برای بیعانه، پای معامله همراهت باشه بد نیست!

دیپلم ۸۰۰ ،لیسانس ۲٫۵ ،فوق لیسانس ۳٫۵ ،دکترا ۵ میلیون! مدرک اصل اصل با مهر و امضای واقعی. در یک کلام به شرط چاقو!

طوری حرف میزد که یک آن احساس کردم برای خرید چیپس آمده ام سوپر مارکت سر کوچه و فروشنده انواع و اقسام موسیری، سرکه نمکی و فلفلی اش را برایم قطار می کند. خیلی چیزها در یک لحظه از جلوی چشمانم رد شد. خیلی چیزها که خیلی هم درد داشت. اضطراب شب های امتحان دانش آموزان، تلاش بی وقفه بعضی از دانشجویان، رفت و آمد های سخت و طاقت فرسایشان به شهر های دور افتاده محل تحصیل ،درس خواندن بچه های مناطق محروم با وجود امکانات کم،دانش آموزان شبانه که به خاطرنیاز مالی مجبورند هم کار کنند ،هم درس بخوانند و…

ناخودآگاه یاد آن ضرب المثل قدیمی افتادم که بزرگ ترها معمولا برای اثبات این که فلانی چقدر اهل علم بوده به کار می بردند:"اینقدر دود چراغ خورده تا به اینجا رسیده!"

دیدار با این مرد و گفتگوی کوتاه و چند دقیقه ای که بینمان ردو بدل شد، داشت خط بطلانی روی همه این تصورات می کشید. با این تفاسیر در یک کلام ،پول تضمین تحصیل وشغل نان و آب دار است .چیزی در حد فاجعه ! موضوعی که جدیت مسئولین و متولیان امر را می طلبد.کارخانه ای که دارد وسیله غیر استاندارد تولید می کند.نیرویی که وقتی درخدمت من و شما قرار می گیرد نه تنها خواسته مان را بر آورده نمی کند که ما را به اشتباه ،بیراهه و گاهی حتی تا ورطه نابودی می کشاند؛پزشکی می شود که به جای بند ناف جنین، پای کودک را می برد و یک زخم ساده منجر به از دست دادن یک عضومی شود و یا مهندسی نا کارآمد که با ساختن یک سازه غیر استاندارد علاوه بر هدر دادن وقت ،هزینه و نیروی انسانی، عامل به خطر افتادن جان صدها انسان می شود…

موضوع انشاء:علم بهتر است یا ثروت؟

خیلی دوست دارم بدانم امروز معلمان آیین نگارش هنوز هم این موضوع انشاء بچگی ما را به دانش آموزان دیکته می کنند وخیلی دوست دارم بدانم چند در صد از دانش آموزان در دفترچه انشای خود علم را بهتر از ثروت می دانند؟

بچه های نسل قدیم خوب می دانند که در گذشته این موضوع یک جواب بی برو برگرد داشت؛علم بهتر است از ثروت.

اما بچه های نسل جدید اگر بگویند ثروت خیلی هم بیراه نگفته اند؛چون با داشتن پول می توانند مدرک از هر مدل و هر نوع که بخواهند تهیه کنند.

آرایشگر کیلویی چند؟

قدیم ترها تمام ابهت یک آرایشگر به مدرکی بود که معمولا در یک قاب درست وحسابی ودر بالای یک آینه تمام قدی درآرایشگاه بود.مدرکی که در نگاه اول مثل نورافکن می خورد توی چشم مشتری!

آن روزها گذراندن دوره های آرایشگری کار هر کس نبود.برای گرفتن آن باید از هفت خوان رستم رد می شدی.۶ ماه دوره سخت و فشرده و در پایان آزمون کتبی و عملی که نمی گذاشت کسی قسر در برود.

اما از زمانی که بازار فروش مدارک آرایشگاهی رونق گرفته ،مدارک رنگارنگی را می بینی که گاهی اوقات آنقدر برایت عجیب و غریب است که نا خودآگاه انگشت حیرت به دهان می گیری. مدارکی که مثل یک مسابقه دو ماراتون دارند از هم سبقت می گیرند. ضد و نقیض جالبی است .طرف آنقدر پول دارد که به چند کشور اروپایی می رود و با گذراندن دوره های طولانی مدت مدرک می گیرد بعد می آید و در ایران یک مغازه که سرو ته آن در۹ متر هم خلاصه نمی شود را برای ۶ ماه اجاره کند و…!

نتیجه می شود آن آرایشگری که با داشتن مدرک شوارتسکف فرانسه یا هنکل آلمان چسب مژه را به جای قطره براق کننده در چشم عروس خانم بخت برگشته می ریزد منجر به از دست رفتن بینایی اش می شود!

عمده فروشی سوالهای امتحانی!

دانش آموزی می گفت :فروش سوالات امتحانی به شکل عمده در کنار مزیت دسترسی به سوالات امتحانی از لحاظ اقتصادی هم به صرفه است. به این ترتیب که دانش آموزان می توانند به شکل عمده سوالات را بخرند و مبلغ را تقسیم بر تعداد نفرات کنند.اینطوری به کسی هم فشار نمی آید.

۴ اس ام اس سرنوشت تو را می سازد!

مجید.ک دانشجوی کاردانی عمران بود.می گفت :شب قبل از آزمون دلال با مردی که خودش را مهندس معرفی کرده بود آمدند خانه اشان.آن شب تا پاسی از شب مهندس داشت روی پروژه اش کار می کرد.حالا پروژه چه بود؟یک گوشی موبایل و سیم رابطی که از داخل پیراهن به یقه لباس وصل می شد.کار سخت افزاری که تمام شد دلال گفت:

سر جلسه بعد از شنیدن صدای بوق ضعیفی به بهانه ای به دستشویی می روی .آنوقت گوشی موبایل را در می آوری واس ام اس ها رایکی یکی باز می کنی. جواب ها به ترتیب در اس ام اس ها جای داده شده.حواست باشد اس ام اس ها را به ترتیب باز کنی.

به این ترتیب فردای آن روز آقازاده بدون درد سرجلسه حاضر شد وهمان سال در شهر خودش در آزمون کاردانی به کارشناسی قبول شدو…

داغه داغه مدرک!

پای فروش مدارک فنی حرفه ای که به این مهلکه باز می شود، معرکه بازار کامل کامل می شود. جالب است مدرک فروش ها هم مثل فروشگاه های زنجیره ای شعبات و مراکز متعددی دارند.بازار داغ مدارک کامپیوتر، نقشه کشی ،حسابداری و…باعث شده افراد سود جو پول کلانی از این راه به جیب بزنند.شخصی که خودش خریدار بود می گفت: فروشنده کارمند یکی از بخش های مراکز سازمان فنی و حرفه ای است و برای خودش کاسبی درست و حسابی دست و پا کرده است.او حقوق یک سالش را با فروش دو مدرک در می آورد و تو بدون حضور در کلاس صاحب یک مدرک معتبر می شوی.

این در حالی است که تمامی روسای سازمان مربوطه تمامی این ادعا ها را کذب می دانند.آدم نمی داند کدام را باور کند. دم خروس را  یا…! به هر حال هر چه بود این بازار مکاره را رها کردم تا دوباره برای گرفتن برخی پرسشها و واقعیتهایی که امروز در این خیابان دیدم به سراغ مسئولان بروم شاید برای آنها پاسخی یافتم..خبرگزارمهر-آبان

 


 

فروش دیپلم  تا دکتری  "فوری"

«بدون کلاس و تضمینی ویژه تهرانی‌ها دیپلم رسمی و پیش‌دانشگاهی بگیرید. با ما تماس بگیرید تا مشکل دیپلم‌تان را بدون کلاس و تضمینی حل کنیم.‌» این جملات را در بسیاری از آگهی‌های خیابانی و اینترنتی و حتی پیامک‌های تبلیغاتی می‌شود دید. جملاتی که برای پشت دیپلم مانده‌ها وسوسه‌کننده و جذاب است. آنهایی که سال‌هاست از درس و مدرسه فاصله گرفته‌اند، پشت‌شان باد خورده و حالا دنبال راه‌حلی ساده برای اخذ مدرک دبیرستان می‌گردند. بدون کلاس، بدون دردسر. اما همین چند روز پیش بود که یکی از مسئولان آموزش‌وپرورش از برخورد با موسسات صدور دیپلم فوری صحبت کرد و اعلام کرد با این موسسات برخورد شده است. موسساتی که به سادگی به داوطلبان دیپلم می‌دهند و در واقع مدرک را به آنها می‌فروشند. گرچه بسیاری از آنها می‌گویند با مدارسی در ارتباطند و مدرک تحصیلی رشته‌های مهارتی را از طریق این مدارس اخذ می‌کنند، این مسئول آموزش‌وپرورش گفته است هیچ یک از مراکز مهارتی مدرسه آموزش از راه دور نیست و در مدارس آموزش از راه دور دیپلم فوری صادر نمی‌شود. سراغ موسسات صدور دیپلم فوری رفتیم تا از شرایط دریافت یک مدرک آسان تحصیلی مطلع شویم.

دیپلم با تخفیف و اقساط

یکی از وبلاگ‌هایی که برای گرفتن دیپلم فوری طراحی شده در پست آخرش با تیتر «تا اجباری نشده زودتر دیپلم بگیرید» نوشته: «آیا شما دوست عزیز از جمله افرادی هستید که در یک شرکت، کارخانه یا اداره کار می‌کنید؟ یا در بازار و صنعت و تولید مشغول خدمت‌رسانی هستید؟ خبر دارید که در بسیاری از شرکت‌ها و کارخانجات داشتن دیپلم برای کارکنان اجباری شده و بدون ارائه دیپلم در زمانی کوتاه به کارفرما شخص باید جایش را به افراد دیپلمه بدهد و دنبال شغل دیگری برای خود و خانواده‌اش باشد؟ یا حتی برای بسیاری کارها مثل جواز کسب و بسیاری از مجوزها هم شما باید یک دیپلم را در مدارک خود ارائه کنید؟ ‌ حتی بسیاری از اضافه حقوق‌ها یا ترفیع افراد به پست‌های بالاتر در شغل‌شان منوط به داشتن حداقل یک مدرک دیپلم است؟ پس شما زحمتکش عزیزی که سال‌ها برای کارفرما کار کرده‌ای فرصت را از دست ندهید و اجازه ندهید تا بخشنامه لزوم داشتن دیپلم در شرکت شما صادر شود تا آن‌وقت با عجله و نگرانی شدید به فکر گرفتن دیپلم بیفتید.‌»
این وبلاگ راهکار مشکل کارمندان بدون دیپلم را این طور توضیح داده: «با ما تماس بگیرید تا ظرف چهار تا ۱۶ ماه به آسانی با کمک مؤسسه ما دیپلم بگیرید. مشاوره رایگان است پس شما چیزی از دست نمی‌دهید. اصلاً به خود نگویید که سن شما بالا رفته یا درس‌های قبل یادتان رفته و نمی‌توانید چیزی یاد بگیرید. ما رشته آسانی برای‌تان در نظر می‌گیریم.‌»

گرافیک و کامپیوتر از رشته‌هایی است که این وبلاگ برای گرفتن دیپلم سریع و آسان روی آن مانور می‌دهد. با مسئول این مؤسسه تماس می‌گیرم و خودم را دانش‌آموز ترک تحصیلی متولد سال ۶۵ معرفی می‌کنم که چند سال است از درس و مدرسه فاصله گرفته‌ام و موفق نشده‌ام دیپلم بگیرم. می‌گوید: «شما الان شرایط آسانی برای کار و دانش داری. با گرفتن یک مهارت می‌توانی سریع و راحت مدرک دیپلم بگیری.‌»

از او می‌پرسم در رشته علوم انسانی چطور می‌توانم دیپلم بگیرم؟ می‌گوید: «در رشته خودت نمی‌توانی چون امتحانات شاخه نظری نهایی است. در این رشته بعید به نظر می‌رسد برای شما شدنی باشد، ولی در شاخه کار و دانش آسان است. مشکلی نداری. مدرسه نمی‌روی و فقط در مؤسسه یک مهارت می‌گیری. این مهارت ۴۳ واحدی را در مدرسه پاس می‌کنی. مهارت‌ها هم متنوع است؛ از خیاطی و معرق داریم تا گرافیک رایانه. ما پیشنهادمان گرافیک رایانه است که به‌راحتی چند ماهه تا پاییز امسال می‌توانی مدرکش را بگیری.‌»

او درباره هزینه گرفتن دیپلم کار و دانش می‌گوید: «هزینه‌اش مصوب است. البته همه رقم دارد. برای گرافیک رایانه مبلغش یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است که ما به بچه‌های خودمان ۳۰۰ تومان تخفیف داده‌ایم و یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌گیریم. موسسات بیرون تا ۲ میلیون تومان هم می‌گیرند. البته اینجا بعضی از بچه‌ها اقساطی ماهی ۳۰۰-۲۰۰تومان می‌آورند و همه را یکجا نمی‌پردازند.‌»

مدارک لازم برای دیپلم فوری یک کپی شناسنامه، کارت ملی، همه مدارک تحصیلی و شش قطعه عکس است به اضافه ۴۰۰ هزار تومان هزینه پیش ثبت‌نام. مسئول مؤسسه توصیه می‌کند تا ظرفیت تکمیل نشده فوری ثبت‌نام کنم چون این مؤسسه ۱۰۰ نفر ظرفیت دارد و تا الان ۸۵ نفر ثبت‌نام کرده‌اند. از او می‌پرسم همیشه تعداد داوطلبان دیپلم فوری این قدر زیاد بوده؟ می‌گوید: «بله. موسسات دیگر هم همین‌طور است. تقاضا در این رشته‌ها برای بزرگسالان خیلی زیاد است.‌»

او توضیح می‌دهد با این مدرک می‌توانم در کنکور شرکت کنم و روال کار کاملاً قانونی است چرا که مدرک کار و دانش آموزش‌وپرورش است و در نهایت از یک مدرسه برایم صادر می‌شود. در توضیح بیشتر اضافه می‌کند: «من خودم شما را به مدرسه دولتی معرفی می‌کنم. مهارت ما به اضافه درس‌هایی که قبلا پاس کردی را به مدرسه می‌دهی. آنها استعلام می‌گیرند و ۴۳ واحد درس‌های تخصصی در دیپلم پاس می‌شود و مدرسه به شما دیپلم می‌دهد. این کار قانونی است. ما زیر نظر وزارت ارشاد هستیم. اگر کسی بگوید من خودم به شما دیپلم می‌دهم این غیرقانونی است.‌»

ارائه سوال‌ و جواب‌های امتحان

مسئول یک مؤسسه دیگر در گوهردشت کرج درباره شرایط گرفتن دیپلم فوری می‌گوید: «ما هفته‌ای سه جلسه کلاس داریم که هر جلسه سه ساعت است. رشته‌ات می‌شود گرافیک کامپیوتر. اگر درس عمومی داشته باشی داخل مدرسه‌مان ثبت‌نامت می‌کنیم. سال سوم هم در آموزشگاه‌ خودمان است.‌»

توضیح می‌دهم که درسم را سال دوم دبیرستان رها کرده‌ام. منشی شرکتی در تهران هستم و امکان حضور سر کلاس‌ها را ندارم. این شرطم هیچ مشکلی برای گرفتن دیپلم ایجاد نمی‌کند: «حداقل ماهی سه بار یک ساعت سر کلاس بیا و برو. امتحانات همه تستی است و قبلش سوال و جواب را به شما می‌دهیم. بنابراین راجع به قبولی نگران نباشید.‌»

دیگر دلیل وجود ندارد که دیپلم را نگیرم. قول سوال و جواب امتحان را هم همین جا گرفته‌ام. اما محتوای سوال‌ها چیست؟ «سوال‌های ما در حد فولدر باز کردن و بک‌گراند عوض کردن است و کمی هم فوتوشاپ. خیلی ساده است.‌» هزینه گذراندن یک سال و نیم باقی مانده مدرسه‌ام با سه جلسه نصفه کلاس و شرکت در یک امتحان لو رفته، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است که با ۳۰۰ تومان پیش‌پرداخت و ماهی ۱۰۰ تومان اقساط جور می‌شود.

مسئول مؤسسه درباره اعتبار این مدرک می‌گوید: «ما هم زیر نظر وزارت ارشاد هستیم و هم آموزش‌وپرورش. وقتی از نزدیک آمدی می‌توانی شماره ثبت آموزشگاه را ببینی و خیالت راحت شود. رشته‌ای که ما مدرکش را می‌دهیم نیازی به کنکور و پیش دانشگاهی ندارد و اگر خواستی دانشگاه بروی می‌توانی علمی کاربردی شرکت کنی که پیش دانشگاهی نمی‌خواهد. برای شما که شاغل هستی انتخاب علمی کاربردی خیلی خوب است و شرایطت را درک می‌کنند.‌»

دیپلم برای کم‌استعدادها

بسیاری از موسسات دیگر هم در تبلیغات خود روی ساده بودن و حتمی بودن اخذ مدرک دیپلم فوری تأکید دارند. مجتمع فنی حرفه‌ای. . . گرفتن دیپلم رسمی برای شاغلان را آگهی کرده و قیمت را توافقی اعلام کرده است. این مجتمع هم روی رشته‌های کامپیوتر و گرافیک تأکید کرده و مدرک‌ها را ویژه سیکلی‌ها، دیپلم ردی‌ها و تغییر رشته‌ای‌ها معرفی می‌کند. در ضمن بسیاری از واحدهایی که دیپلم ردی‌ها قبلا گذرانده‌اند می‌تواند پذیرفته شود تا زودتر مدرک بگیرند. رشته‌های ساده برای متقاضیان به این شکل اعلام شده است: «گرافیک کامپیوتر، طراحی صفحات وب، چهره‌سازی (نقاشی)، مدیریت خانواده (مخصوص خانم‌های خانه‌دار)» و بعد تأکید شده که: «شماره ۳و۴ رشته‌های واقعاً ساده‌ای هستند که کم‌استعدادترین افراد هم می‌توانند در مدت کوتاهی از آنها به راحتی دیپلم بگیرند. این فرصت طلایی را از دست ندهید.‌»

مؤسسه علمی- آموزشی… با ادعای وابسته بـه وزارت آموزش‌وپرورش، با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم دیپلم فوری صادر می‌کند. خدمات این مؤسسه شامل این موارد است: دیپلم رسمی آموزش‌وپرورش قابل استعلام و قابل ادامه تحصیل، پیش دانشگاهی ریاضی، پیش دانشگاهی تجربی،پیش دانشگاهی انسانی در دو ماه، دیپلم ریاضی، دیپلم تجربی، دیپلم انسانی، دیپلم الهیات و معارف اسلامی، دیپلم حسابداری، دیپلم کلیه رشته‌های کار و دانش، دیپلم کلیه رشته‌های فنی حرفه‌ای، دیپلم گرافیک، دیپلم معماری، دیپلم IT، دیپلم کلیه رشته‌ها در دو ماه، کسب قبولی در کلیه امتحانات و واحدهای باقی مانده کشوری در یک ماه، اخذ مدرک دیپلم رسمی و پیش دانشگاهی همراه با ریز نمرات و قابلیت ادامه تحصیل، مدرک قابل ترجمه برای ادامه تحصیل در خارج از کشور تقریباً هیچ‌گونه دیپلمی نیست که این مؤسسه نتواند تأمین‌اش کند.

فقط سر امتحان حاضر شوید

با مؤسسه‌ دیگری در خیابان پیروزی تماس می‌گیرم. سایت مؤسسه شیک‌تر و طراحی‌ شده‌تر از مؤسسه‌های دیگر است. با توجه به بوروکراسی اداری و دریافت شماره تماس من برای پیگیری مشاور، امید زیادی به پذیرش خواسته‌ام یعنی حضور نداشتن در کلاس‌ها ندارم. به نظر می‌رسد در این مؤسسه روال اداری و قانونی حاکم باشد و الزام سفت و سختی برای حضور در کلاس‌ها و گذراندن دوره‌ها وجود داشته باشد. باز هم دل به دریا می‌زنم و برای مشاور از میزان نفرتم از درس و مدرسه و عدم تمایل به شرکت در کلاس‌ها و بی‌استعدادی‌ام در تحصیل می‌گویم. خیلی راحت‌تر از آنچه انتظار داشتم مسئله حل می‌شود. مسئول مؤسسه می‌گوید می‌توانم بدون شرکت در هیچ کلاسی فقط با غیبت نکردن سر جلسه امتحان دیپلم بگیرم. می‌پرسم بدون شرکت در کلاس چطور می‌توانم امتحان بدهم؟ می‌گوید: «من شرایطی فراهم می‌کنم که شما قبول شوید.‌»

این امکانات گسترده برای دریافت دیپلم فوری در شرایطی فراهم است که نهم خرداد ماه مدیر آموزش از راه دور آموزش‌وپرورش گفت: «برخی از مراکز مهارتی برای جذب مشتری از تبلیغاتی مانند «دیپلم فوری» استفاده می‌کنند که از طریق دستگاه قضایی با این مراکز برخورد کردیم.‌» باوجود این گفته، هنوز مراکز مختلفی برای صدور دیپلم فوری فعالیت می‌کنند.

گودرز شاهمرادی در گفت‌وگو با مهر تأکید کرده بود: «جعل مدارک تحصیلی خارج از نظام آموزش‌وپرورش صورت می‌گیرد و به مدرسه و آموزش‌وپرورش ارتباطی ندارد. ما تقاضای رسیدگی جدی از سوی قوه قضاییه در این مورد را داریم.‌» با این حال این موسسات مدعی هستند مدرک‌شان از طریق مدارس آموزش‌وپرورش صادر می‌شود و رسمیت دارد.

این مسئول گفته است هیچ یک از مراکز مهارتی مدرسه آموزش از راه دور نیست و در مدارس آموزش از راه دور دیپلم فوری صادر نمی‌شود و دانش آموزان باید به سختی مراحل را طی کنند تا دیپلم بگیرند. اما شواهد نشان می‌دهد اغلب موسسات به سادگی نسبت به شرکت نکردن داوطلبان دیپلم فوری در کلاس‌ها رضایت می‌دهند و تنها شرکت در جلسه امتحان برای اخذ مدرک از آنها کافی است. آن هم امتحانی که در بعضی موسسات سوالاتش از پیش مشخص و لو رفته است.

آگهی‌های دیپلم فوری به همان سادگی و وفور آگهی‌های مقاله آی‌اس‌آی و پایان‌نامه در خیابان‌های منتهی به دانشگاه‌ها دیده‌ می‌شود. پایان‌نامه‌های تقلبی‌ای که رییس‌جمهور در موردشان سخن گفت و وزارت علوم قول برخورد جدی با خاطیان را داد اما همچنان مشغول نوشته شدن‌ هستند. سرنوشتی که شاید در انتظار دیپلم‌های فوری هم باشد.۲۱خرداد۹۴فرصت

                                                                                 ***

دکترا ۷ و فوق لیسانس ۲٫۵ میلیون تومان؛
پدیده فروش «مدرک» در ایران البته کم سابقه نیست. پیش از این نیز برخی از موسسات رسمی مدعی اعطای مدرک در ازای دریافت مبالغ سنگین و گذراندن دوره های کوتاه شده اند.

یک موسسه آموزشی در شهر مشهد اعلام کرده است که به متقاضیان مدرک MBA و مدیریت پیشرفته در عرض ۴ الی ۸ روز مدرک کارشناسی ارشد و دکترا اعطا می کند. 

 

 موسسه آموزش عالی امین که مدعی است تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری فعالیت می کند با ارائه لیستی از تعرفه‌ها در ازای دریافت رقم های میلیونی، ارائه مدارک مورد تایید این وزارت خانه را تضمین کرده است.این موسسه همچنین مدعی است که می تواند با دریافت مبالغ بیشتری، برای متقاضی رزومه سازی نیز بکند. متقاضیان با پرداخت ۱۵ میلیون تومان می توانند کتابی ۲۴۰ صفحه ای با نام خود و شماره ثبت کتابخانه ملی از این موسسه دریافت نمایند و بر اعتبار علمی! خود بیفزایند. 

 

گفتنی است MBA شاخه‌ای از رشته های مدیریت است که تنها در سطح تحصیلی فوق لیسانس و آن هم از مراکز معتبر آموزش عالی دریافت می شود و این در حالی است که مسئولان وزارت علوم پیشتر عنوان کرده بودند مدرک DBA در دانشگاه های ایران اعطا نمی شود. 

 

پدیده فروش «مدرک» در ایران البته کم سابقه نیست. پیش از این نیز برخی از موسسات رسمی مدعی اعطای مدرک در ازای دریافت مبالغ سنگین و گذراندن دوره های کوتاه شده اند. 

  

به نظر می رسد با توجه به گسترش چنین موسساتی، ورود وزارت علوم و سایر دستگاه‌های نظارتی ذی ربط براساس آیین نامه های اجرایی بیش از پیش لازم باشد.

 
۴ روزه فوق لیسانس و ۶ روزه دکترای مدیریت بگیرید!


 
۴ روزه فوق لیسانس و ۶ روزه دکترای مدیریت بگیرید!
۲۴شهریور۹۴عصرایران بنقل ازبه گزارش خبرنگار «نظر»
                                                                      ***
خانه مشاور:درهمین رشت ما دریکی ازکوچه های فلکه گاز-بالای ساختمان یک آموزشگاه تابلویی نصب شده "دیپلم فوری" که میشودگفت درحقیقت فروش فوری دیپلم است
***
 

گزارشی از فروش پایان نامه

یک سری از اینها را نمی‌شود گفت اما چند نفرشان مدیرانی بودند که برای انجام کارهای نوشتن پایان‌نامه‌های‌شان با راننده‌های‌شان قرار می‌گذاشتم.

اسمش را می‌گذاریم «میم» تا بشود با نامی از او یاد کرد. میم، دانشجوی استعداد درخشان در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه تهران بوده، میم می‌گوید که قاعدتا باید می‌توانست با چنین عنوانی بدون کنکور وارد مقطع دکترا شود اما به دلایلی از ورود باز ماند و در کنکور هم شرکت نکرد، میم چندین مقاله علمی- پژوهشی و کتاب دارد. میم می‌گوید که تلاش می‌کند تا برای ادامه تحصیل از ایران برود. اما این داستان تقریبا تکراری مهاجرت و خروج نخبگان از کشور موضوع اصلی این مصاحبه نبود.  سوژه این مصاحبه که نام واقعی‌اش محفوظ می‌ماند یکی از کسانی است که تبدیل به بخشی از هویت پنهان این روزهای دانشگاه شده‌اند، هویتی که هرچند مدام از سوی مسوولان آموزش عالی انکار می‌شود اما در خفا و آشکار وجود دارد. میم پایان‌نامه و مقاله می‌فروشد. «البته کسی منکر تخلف نیست ولی باید توجه شود که تعداد ۵٨ مقاله‌ای که مورد تشکیک قرار گرفته در مقایسه با آنچه در کشورهای غربی اعم از امریکا و اروپا در این زمینه اتفاق می‌افتد، بسیار ناچیز است ولی در آمار و گزارش‌ها فقط تخلفات احتمالی اتفاق افتاده در کشورمان بزرگنمایی می‌شود. در این فضا قطعا شیطنت مجله نیچر (nature) با هدف سیاسی صورت گرفته است.» این حرف رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بعد از آن عنوان شد که در آبان ماه، نشریه نیچر از «تعلیق ۵٨ مقاله ٢٨٢ دانشمند و پژوهشگر ایرانی به دلیل جعل علمی و دستکاری» خبر داد. محمدمهدی زاهدی تنها یکی از مسوولانی بود که پس از انتشار گزارش تخلفات علمی، با وجود اینکه وجود تخلفات را کتمان کرد اما تاکید داشت که نباید تحت تاثیر سیاه‌نمایی‌ها قرار گفت و اهداف سیاسی را در انتشار این گزارش آشکارا دید. اما سوای از گزارش این نشریه بین‌المللی و جدای از اینکه حقیقت تخلفات این‌گونه تا چه اندازه در میان اهالی آکادمی ایران ریشه دوانده است، یک سمت آشکارتر ماجرای تقلب علمی همان است که بسیاری از تهرانی‌ها و دانشجویان در برابر دانشگاه تهران دیده‌اند. یکی از ساده‌ترین و رایج‌ترین شیوه‌های تخلف که بدل به امری مرسوم شده است همین نگارش و فروش مقاله و پایان‌نامه است که نه می‌توان کتمانش کرد و نه صحبت کردن در موردشان را به اهداف سیاسی ارتباط داد. این گفت‌وگو تلاش دارد تا با کمک گرفتن از تجربیات یکی از کسانی که در متن ماجرا قرار دارد، نگاهی بیندازد به آنچه هر روز در جریان تولید علم این کشور می‌گذرد.میم راحت حرف می‌زند، از تعریف کردن در مورد کارش که به قول خودش «پول راحتی» دارد و به عنوان کار مکمل انجامش می‌دهد ابایی ندارد. در طول تعریف کردن ماجرای نوشتن و فروش پایان‌نامه و مقاله طنزی در کلامش هست که آدم را به اشتباه می‌اندازد که نکند کل این ماجراها شوخی باشد!آماری از تعداد مقالات و پایان‌نامه‌هایی که برای دیگران نوشته‌اید، دارید؟فکر می‌کنم تا حالا ٢٠ تا ٣٠ مقاله علمی و پژوهشی بوده و حدود ١٠٠ پایان‌نامه. چند تا از پایان‌نامه‌هایی که نوشتم را هم خودشان تبدیل به کتاب کرده‌اند، دست‌کم سه موردش را خودم دیدم.چی شد که به فکر این کار افتادید؟در دوران دانشجویی با یکی از دوستانم در کتابخانه دانشگاه تهران نشسته بودیم، یکی از دانشجوها می‌خواست پایان‌نامه دکترایش را بنویسد و استاد قدری هم در آن حوزه داشت. از ما خواست و ما برایش نوشتیم، الان هم خودش عضو هیات علمی یکی از دانشگاه‌های معتبر تهران است. این نخستین مورد بود که با دوستم به صورت مشترک نوشتیم، یک فصل من تهیه کردم و یک فصل او. وقتی این کار را انجام دادیم کم‌کم از این ور و آن ور پیشنهادها به سمت‌مان سرازیر شد.آن مورد اول را رفاقتی انجام دادید یا پول گرفتید؟نه، پول گرفتیم.دلیل اصلی کار تولید و فروش پایان‌نامه و مقاله برای دیگران نیاز مالی بود یا فقط پول راحتی است؟نیاز مالی هم بود اما در واقع این است که من همیشه این کار را به عنوان کار مکمل کرده‌ام. بله در واقع پول راحتی است که می‌توانم به دست آورم.نرخ‌ها را چطور تعیین می‌کنید؟ اینکه هرکسی چقدر باید بپردازد را چه کسی مشخص می‌کند؟در خود انقلاب و فضای دانشگاه تهران نرخ‌ها کاملا مشخص هستند. مگر اینکه یکی باشد که کلا از ماجرا خبر نداشته باشد اما به صورت معمول معلوم است که پایان‌نامه دکترا و کارشناسی‌ارشد یا مقالات چقدر باید بپردازند. برای پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد، این نرخ‌ها بین ۱٫۵ تا ۲٫۵ میلیون تومان است اما برای فنی و مهندسی از ٢ میلیون تومان شروع می‌شود و تا ۵ میلیون هم می‌رسد. برای پایان‌نامه دکترا هم بسته به نوع دانشگاهی که در آن ارایه می‌شود از ۵ میلیون تومان نرخ نگارش پایان‌نامه هست تا ١٢ میلیون تومان. رشته‌های فنی کمی بالاتر هستند. رشته‌های مرتبط با پزشکی که آزمایش و کار عملی هم دارد هزینه اضافه‌تری هم حساب می‌کنند.مقاله علمی- ‌پژوهشی چطور؟در رشته انسانی بین ۶٠٠ هزار تومان تا یک میلیون تومان و در رشته‌های فنی بین ١ تا ۱٫۵ میلیون تومان. البته این نرخ مقالات داخلی است. کسی هم نمی‌تواند تضمین کند که حتما چاپ می‌شود، باید مقاله را بدهید به کسی که سفارش داده تا بفرستد برای نشریه مورد نظرش، این مقاله داوری می‌شود و بعد در مورد اینکه چاپ می‌شود یا نه تصمیم می‌گیرند. اما آن مقالاتی که در انقلاب داد می‌زنند: ISI دیگر خیلی کلاهبرداری است چون این مقالات علمی – پژوهشی را ما واقعا می‌نویسیم اما آن دسته از مقالات را از ژورنال‌هایی تهیه می‌کنند که در ارمنستان و آذربایجان و… چاپ می‌شوند و ضریب تاثیر (Impact Factor) دارند. این نشریات به صورت تضمینی بعد از دریافت پول پذیرش برای چاپ به شما می‌دهند. حدود ٢٠، ٣٠ دلار می‌گیرند و اصلا کاری ندارند چه مقاله‌ای برایشان ارسال شده. بارها دیدم که دوستانم یک مقاله فارسی را ریخته‌اند داخل گوگل ترنسلیت (نرم‌افزار ترجمه گوگل) و فرستاده‌اند و پذیرش مقاله به دست‌شان رسیده. بعد این مقاله‌ای که با حدود ١٠٠ هزار یا ١۵٠ هزار تومان پذیرش گرفته را با قیمت ٢٠٠ یا ٣٠٠ هزار تومان می‌فروشند به مقاله‌فروشی‌های انقلاب. آنها هم به بهانه نگارش، ترجمه و چاپ مقاله همان مقاله ٣٠٠ تومنی را به نرخ مثلا ٢ میلیون تومان به دانشجویان می‌فروشند. خیلی از دانشجوها از این مقالات می‌خرند و همه کسانی که می‌خرند هم در مصاحبه ورودی دکترا از آنها استفاده می‌کنند.و مشکلی هم پیش نمی‌آید؟خیلی از استادها خودشان هم به انگلیسی مسلط نیستند. این مقاله‌هایی که به آنها ارایه می‌شود را نمی‌توانند درست ارزیابی کنند و مثلا تشخیص دهند که اولا این ژورنالی که مقاله را پذیرفته یک ژورنال عمومی است که در هر حوزه‌ای مقاله چاپ می‌کند و دوم اینکه اصلا قواعد نگارش مقاله انگلیسی در متنی که جلو روی‌شان هست رعایت شده یا خیر. مقالاتی که در این نشریات چاپ می‌شود پایین‌ترین امتیازها در میان مقالات ISI را دارند. این ژورنال‌ها از امتیازی که برای خودشان ثبت کرده‌اند برای کسب درآمد استفاده می‌کنند، مثلا از ایران در روز ٢٠٠ تا مقاله برای‌شان می‌رود و آنها هم در نقش دلال ظاهر می‌شوند. اما به دلیل همان مشکل زبان، اینجا به راحتی می‌توان از این پذیرش‌های مقاله استفاده کرد و من در طول این چند سال تا حالا ندیده‌ام برای کسانی که از این طریق به مصاحبه دکترا می‌روند مشکلی پیش آمده باشد.کدام کشورها بیشتر این کار را انجام می‌دهند؟علاوه بر ارمنستان و آذربایجان که گفتم، کشورهایی مثل مالزی و بنگلادش و ترکیه.خریداران مقاله و پایان‌نامه بیشتر دانشجویان کدام دانشگاه‌ها هستند؟از دانشگاه تهران و بهشتی و دانشگاه‌های سراسری دیگر اما حدود ٩٠ درصدشان بچه‌های دانشگاه آزاد هستند.در چه حوزه‌ها و رشته‌هایی درخواست مقاله و پایان‌نامه بیشتر است؟در همه رشته‌ها این قضیه وجود دارد اما در رشته‌های پزشکی و فنی سخت‌تر است چون نیاز به داده و آزمایش و کار عملی است، در رشته‌های انسانی خیلی راحت‌تر می‌توانند بخرند.این کسانی که به شما سفارش مقاله و پایان‌نامه می‌دهند از قشر مرفهی هستند؟ چون هزینه‌هایی که گفتید پول قابل توجهی است.ببینید اکثر اینها کارمند هستند و می‌خواهند مثلا کارشناسی ارشد بگیرند تا حقوق‌شان بالاتر برود. خیلی‌ها هم پول را به سختی جور می‌کنند. کسانی که این پول را می‌دهند فکر نمی‌کنند که کار اینقدر ساده است. ببینید انگلیسی من خیلی خوب است اما برای نوشتن مثلا چکیده مقاله انگلیسی هیچ‌وقت ترجمه نمی‌کنم، همه را می‌ریزم در گوگل ترنسلیت. می‌دانم که استادان متوجه نمی‌شوند یا آنقدر مشغله دارند که اصلا نمی‌خوانند. دانشجویان فکر می‌کنند قضیه جدی‌تر از آن است که با گوگل ترنسلیت حل شود.چون تعداد درخواست‌ها زیاد است درآمد خوبی برای پایان‌نامه‌فروش‌های انقلاب دارد، اینها با ۵ تا محقق کار می‌کنند و توی یک ترم ١٠٠ مورد سفارش می‌گیرند و آن محقق می‌تواند جوری کپی کند که کسی متوجه نشود.یعنی کار عمده‌فروشی است؟من خودم زمانی به عنوان یکی از همین محقق‌ها با یکی از این واحدها در یک پاساژ کار می‌کردم. مثلا برای رشته حقوق یا علوم سیاسی یک کتاب می‌خریدیم و چند تا تایپیست می‌گرفتیم که مطالبش را تایپ کنند، بعد متن را می‌ریختیم در قالب‌های آماده. فکر می‌کنم دو ماهه حدود ١٠٠ و خرده‌ای پایان‌نامه تولید کردیم.حوزه این مقالات و پایان‌نامه‌ها هر چه باشد و در هر رشته‌ای باشد می‌توانید انجام دهید؟من خودم به صورت تخصصی علوم سیاسی، روابط بین‌الملل، حقوق جزا، فیلمنامه‌نویسی، مدیریت، زبان‌نویسی و… را نوشته‌ام. برای رشته‌های فنی هم یکی دوبار اقدام کردم اما نشد.در چه رتبه‌هایی مشتری داشته‌اید، مثلا چهره سرشناسی هم بوده؟یک سری از اینها را نمی‌شود گفت اما چند نفرشان مدیرانی بودند که برای انجام کارهای نوشتن پایان‌نامه‌های‌شان با راننده‌های‌شان قرار می‌گذاشتم. دیگر بیشتر در این مورد نمی‌شود توضیح داد.خب برگردیم سر قضیه پول. چطور این پول را دریافت می‌کنید و اگر پرداخت نکنند چه؟من معمولا در سه یا چهار قسط پول را می‌گیرم. اما نمی‌شود هیچ‌وقت خیلی مطمئن بود، مثلا پایان‌نامه را دفاع کرده و رفته و پول را پرداخت نکرده که خب شکایتی هم نمی‌شود در این موارد کرد. یک نکته‌ای هم الان خاطرم آمد. الان دیگر فقط ما نیستیم. یک‌سری از کارمندهای دانشگاه هم با مغازه‌های انقلاب کار می‌کنند. دانشجویان را هنگام طی مراحل تصویب پروپوزال و نوشتن پایان‌نامه پیدا می‌کنند و به این مغازه‌ها معرفی می‌کنند و یک درصدی بابت این کار می‌گیرند. البته کسانی که به من مراجعه می‌کردند را گاهی خود استادها معرفی کرده بودند.خود اساتید دانشگاه؟بله! اتفاقا من برخی از آنها را می‌شناسم که وقتی دیدند این کار پول خوبی دارد گاهی خودشان هم پایان‌نامه می‌نویسند. مثلا استاد راهنمایی را دیده‌ام که وقتی قرار است دانشجویش پایان‌نامه بنویسد بعد از مدتی که اعتمادش را جلب کرد می‌گوید که حالا اگر فرصت نمی‌کنی من کسی را می‌شناسم که پایان‌نامه می‌نویسد، پول را به حساب استاد می‌ریزند و آن یک نفر هم خود استاد است. چون خودش هم استاد راهنماست مشکلی پیش نمی‌آید. اما در رشته‌هایی مانند فنی یا پزشکی برخی از استادان هستند که به خاطر اینکه کار دانشجو را تصویب کنند می‌گویند این کار باید آزمایش شود و هزینه‌ای بابت این کار از دانشجویان می‌گیرند.خود شما سال‌هاست دارید این کار را انجام می‌دهید. از چه طریقی شما را پیدا می‌کنند؟ چون فکر نمی‌کنم خیلی راحت بتوانید اسم‌تان را سر زبان‌ها بیندازید.ببینید این کار آنقدری که شما فکر می‌کنید خطرناک نیست، خیلی راحت می‌توانند من را پیدا کنند. بچه‌ها به راحتی من را معرفی می‌کنند. یا اینکه از طریق مغازه‌های انقلاب به محققی مثل من می‌رسند. البته من مدت‌ها است دیگر با آنها کار نمی‌کنم چون بیشتر از ۵٠ درصد پول را برمی‌دارند و بعد سهم محقق را خیلی دیر و با تاخیر واریز می‌کنند. یعنی سود اصلی را دلال انقلاب می‌برد. الان بیشتر از طریق دوستان و آشنایان مشتری پیدا می‌کنم. اما نه واقعا نه برای ما نه برای مغازه‌های انقلاب این کار خطرناک نیست.منبع این کپی کردن‌ها از کجاست؟ببینید منبع همه تقریبا یکی است. الان سه چهار هزار پایان‌نامه هست که به عنوان منبع همه این پایان‌نامه‌های جدید مورد استفاده قرار می‌گیرد و بین فروشندگان مختلف این منابع دست به دست می‌شود. یکی عنوان را عوض می‌کند، یکی قیمت را تغییر می‌دهد اما همه‌شان از یک منبع هستند. این پایان‌نامه‌ها از کجا آمده؟ مثلا شما اگر بروید انقلاب که پایان‌نامه‌تان را پرینت بگیرید شک نکنید که فایل پایان‌نامه‌تان را برای خودشان کپی می‌کنند. من یکی از همین مغازه‌های فتوکپی را می‌شناسم که روی یک هارد ٣٠ هزار تا پایان‌نامه جمع کرده بود و به قیمت چند میلیون تومان گذاشته بود برای فروش. الان پایان‌نامه خیلی از اساتید و آدم‌های سرشناس را می‌توانید ببینید که به عنوان‌های مختلف و در قالب پایان‌نامه‌های تازه دارد فروخته می‌شود. مثلا بنده خدا رفته یک نسخه پرینت بگیرد و حالا پایان‌نامه‌اش تبدیل شده به یکی از همین منابعی که دست به دست می‌چرخند و کپی می‌شوند.چند نفر را مثل خودتان می‌شناسید که جدای از مغازه‌های انقلاب مشغول کار هستند؟(با خنده) من البته یک استثنا هستم، به دوستانم می‌گویم باید مجسمه‌ام را برای سر در دانشگاه تهران بسازند. من برای سخت‌ترین رشته‌های حقوقی هم پایان‌نامه نوشته‌ام. سخت‌ترین دانشگاه حقوق بهشتی است، من پایان‌نامه‌ای نوشتم در موضوعی که اصلا منبع فارسی برایش نبود و واقعا وقت گذاشتم و ترجمه کردم و واقعا سه هفته وقتم را گرفت تا ٢٠٠ صفحه را بنویسم.بحث تقلب علمی الان خیلی پررنگ شده. وقتی حرف این موضوع به میان می‌آید خودتان را در این چرخه نمی‌بینید؟ هیچ‌وقت به لحاظ اخلاقی مشکلی با کاری که می‌کنید، نداشته‌اید؟نه اصلا! چون این ساختار کلا فاسد است. آن کسی که دارد پایان‌نامه را برای فروش می‌نویسد کسی است که در همین سیستم آموزشی تربیت شده. در کشورهای توسعه‌یافته برای چنین کسی موقعیت و بازار کار فراهم می‌کنند تا متناسب با تخصصش مشغول شود. آن بحث اخلاق که مطرح می‌کنید در سیستمی جواب می‌دهد که اخلاق و علم در آن در اولویت باشد. وقتی اولویت پول باشد و گردش تجاری، دیگر نمی‌توانید انتظار داشته باشید در یک سیستم تجاری کاملا اخلاقی عمل کرد. پایان‌نامه‌نویسی یک بخشی از چرخه تجاری شدن علوم در ایران است، یک بخش خیلی کوچک. بخش اصلی دانشگاه‌های غیرانتفاعی و پیام نور و دانشگاه آزاد است. الان خود دانشگاه تهران مثل یک پاساژ است که بیشتر از دغدغه علمی فکر می‌کند که چند سهمیه شبانه بگیرد که سرمایه‌ای دستش را بگیرد. در جامعه مدرک‌گرا نوشتن و فروش پایان‌نامه تنها یک حلقه در کنار بقیه است. تازه محققی مثل من دارد مطلب می‌نویسد و پول می‌گیرد، مغازه‌های دلالی که همین کار را هم نمی‌کنند و فقط حق واسطه‌گری می‌گیرند.چند بار حرف دلالی مغازه‌هایی مثل مغازه‌های فروش مقاله و پایان‌نامه در خیابان انقلاب شد. فکر می‌کنید برای سیستم آموزشی چه سودی دارد که جلوی فعالیت این مراکز گرفته نمی‌شود. یا به این مشکل اهمیتی نمی‌دهند؟نه موضوع این است که اگر اینها را جمع کنند تکلیف این همه متقاضی و دانشجویی که می‌خواهند در این سیستم فارغ‌التحصیل شوند، چیست؟ همه در جریان این چرخه هستند، به نظرم یک سیستم معیوب است که در عین حال نمی‌شود به راحتی آن را جمع کرد.یک بخشی از رزومه و سوابق اساتید، محققان و چهره‌های شناخته شده، فهرست مقالات به خصوص مقالات علمی- پژوهشی و ISI است. اگر یک نفر واقعا با مطالعه بخواهد مقاله ISI بنویسد، در طول زندگی فعال آکادمیک چند نمونه می‌تواند تولید کند؟بله من الان کسی را می‌شناسم که مسوولیت دارد و در سوابقش تولید ۶٠٠ مقاله و کتاب آمده. در حالی که مثلا یکی از اساتید نخبه دانشگاه MIT از سال ١٩٩٠ تا الان ١۶٠ مقاله ISI داشته، این تعداد برای کسی که این همه سال سابقه علمی دارد معنا می‌دهد اما یک استاد ۴٠ ساله با ۶٠٠ مقاله و کتاب غیرمعقول است و فقط در ایران می‌توانید، ببینید.حرف مهاجرت و ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از ایران زدید، وقتی به عنوان دانشجو مشغول تحصیل شوید با قواعد آکادمیک پیش می‌روید؟/ ۲۵ دی ۱۳۹۵عصرایران بنقل ازروزنامه اعتماد

درباره نویسنده

1999مطلب نوشته است .

۲۳۲ Comments on “فروش مدرک “دیپلم” تا….دکتری….فوری”

 • بهمن wrote on ۱۴ دی, ۱۳۹۴, ۲۰:۰۸

  من احتیاج به مدرک دانشگاهی رشته تجربی پروتز دندانی میخام اخرین مدرکم پیش دانشگاهیه حالا باید چکار کنم 
  این شماره منه ۰۹۳۳۶۶۱۳۸۳۸

 • نایری wrote on ۲۶ دی, ۱۳۹۴, ۱۰:۱۱

  سلام 
  من فوق دیپلم حسابداری هستم . میخواهم مدرک لیسانس حسابداری خریداری  کنم از داشگاه معتبر تهران. شغلم هم حسابداری است برای ارتقای شغلی میخواهم .لطفا مدارکی که باید تحویل دهم و هزینه را اعلام کنید 
  با تشکر 

 • رحمت -ف wrote on ۲۳ بهمن, ۱۳۹۴, ۱۸:۵۰

  سلام . من هم دنبال مدرک لیسانس هستم . هرچند فوق لیسانس هستم ولی دنبال لیسانس رشته خاص هستم. تلفن ۰۹۱۱۱۱۵۱۴۹۲

 • سعید wrote on ۱ اسفند, ۱۳۹۴, ۲۰:۱۰

  سلام …..نیاز به مدرک لیسانس یا فوق لیسانس حسابداری دارم دانشگاهش هم صلا مهم نیس 
  tondarpm@gmail.com
  لطفا تا ۱۰ روز آتی بهم خبر بدین

 • عشقی wrote on ۲ اسفند, ۱۳۹۴, ۶:۲۱

  احمقای خل و چل میگن فریبه ولی شما سفارش مدرک میدین.اخه همین دیپلمم از سرتون زیادیه

 • طاها wrote on ۲۰ فروردین, ۱۳۹۵, ۱۶:۲۹

   سلام من مدرک بهیاری دارم میخاستم کاردانی فوریتهای پزشکی بگیرم۰۹۱۳۹۸۵۶۲۹۴

 • مجتبی wrote on ۲۳ فروردین, ۱۳۹۵, ۱۶:۴۰

  من یه دیپلم میخوام واسه دانشگاه هنرمیخوام ثبت نام کنم 

 • شهزاد wrote on ۲۶ فروردین, ۱۳۹۵, ۹:۳۳

  با سلام من یک مدرک فوق لیسانس سخت افزار کامپیوتر میخواهم (معتبرباشد)

 • علی wrote on ۲۹ فروردین, ۱۳۹۵, ۱۹:۴۴

  خرید۰۹۱۳۷۵۱۰۰۶۵

 • محمدامین wrote on ۳۱ فروردین, ۱۳۹۵, ۲:۴۱

  سلام خسته نباشید
  من نیاز به مدرک دیپلم تجربی دارم خیلی سریع ۰۹۳۰۸۷۷۴۸۸۲ لطفا بهم اطلاع بدین

 • محمد wrote on ۳۱ فروردین, ۱۳۹۵, ۱۰:۰۹

  من یه لیسانس می خوام فرقی هم نمی کنه چی باشه فقط قابل استعلام باشه 
  آدرس ایمیل من mohammadjafariaa@gmail.com

 • محمد wrote on ۳۱ فروردین, ۱۳۹۵, ۱۰:۱۰

  من مدرک لیسانس می خوام هیچ فرقی نمی کنه چی باشه فقط بشه استعلام کرد 
  mohammadjafariaa@gmail.com

 • مهدی wrote on ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۹:۵۴

  سلام عزیزان دیپلم و پیش دانشگاهی با قیمت مناسب خواستین بهم زنگ بزنین 

  خودم مدرسه دارم ۰۹۳۸۲۳۲۸۹۰۰

 • محمد wrote on ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۷:۱۶

  سلام من لیسانس دانشگاه ازادیادولتی میخواستم فقط بااستعلام وهزینه کم باشه فقط سریع جواب بدید ۰۹۱۸۶۲۰۸۶۳۹

 • Alireza wrote on ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۰:۳۱

  با سلام و خسته نباشی،من میخواستم یک دیپلم تجربی بگیرم،سال سوم تحربی هستم و به دلیل مشکلاتی که دارم نمیتونم یعنی واسم سخته نمیتونم دیپلم بگیرم میخواستم بگم که چیکار کنم که بخوان از شما یک دیپلم تجربی بگیرم،ساکن گلستان شهرستان گنبد کاوس هستم تورو خدا راهنماییم کنید ممنونم،منتظر پاسخ شما هستم با تشکر و سپاس فراوان.

 • Alireza wrote on ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۰:۳۴

  با سلام و خسته نباشی،من میخواستم یک دیپلم تجربی بگیرم،سال سوم تحربی هستم و به دلیل مشکلاتی که دارم نمیتونم یعنی واسم سخته نمیتونم دیپلم بگیرم میخواستم بگم که چیکار کنم که بخوان از شما یک دیپلم تجربی بگیرم،ساکن گلستان شهرستان گنبد کاوس هستم تورو خدا راهنماییم کنید ممنونم،منتظر پاسخ شما هستم با تشکر و سپاس فروان.تورو خدا جوابم رو بدین،تورو خدا
  alireza144321@gmail.com
  ۰۹۲۱۵۹۶۲۲۰۹

 • محمد رضا wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۲۰:۳۵

  سلام من یه مدرک پیش دانشگاهی میخوام شما میتونید به من کمک کنید؟

 • Redrose wrote on ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۵:۳۴

  سلام،من احتیاج به مدرک کارشناسى رشته مکانیک دانشگاه آزاد با استعلام  دارم،فقط خیلى سریع
  لطفابه من میل بزنید،
  redrose7394@gmail.com

 • ایمان wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۱:۳۱

  لیسانس و فوق لیسانس میخوام فوری اینکه از چه دانشگاهی باشه اصلا مهم نیست فقط استعلامی باشه

 • ایمان wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۱:۳۲

  راستی ایمیل بزمه هر کس توانایی شو داره

 • ایمان wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۱:۳۲

  sh.iman@gmail.com

 • M.A wrote on ۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۲۳:۳۳

  salam agar kasi be natije resid biad bege 

 • majid wrote on ۳ خرداد, ۱۳۹۵, ۲۱:۴۹

  salam  man   ۲ ta madrak mikham lisans  bara edameh tahsil dar kharej lotfan ye  shomare tamassi chizi bedid

 • حسن wrote on ۵ خرداد, ۱۳۹۵, ۱۹:۴۳

  سلام
  نیاز به مدرک لیسانس دارم باید چی کار کنم

 • مجید wrote on ۸ خرداد, ۱۳۹۵, ۳:۴۰

  سلام بنده نیاز به مدرک کارشناسی مدیریت  دولتی دارم

 • مجید wrote on ۸ خرداد, ۱۳۹۵, ۴:۱۵

  لطفا راهنمایی کنید بنده نیاز به مدرک تحصیلی کارشناسی دارم با استعلام دارم majid.golab@yahoo.com

 • پیراسته فر wrote on ۸ خرداد, ۱۳۹۵, ۹:۱۷

  مجیدجان سلام
  این یک مقاله”تحقیق” انتقادی است(فروش مدارک تحصیلی)وگرنه ما فروشگاه مدارک تحصیلی نداریم!آنهم ازنوع اورجینال!!
  متأسفانه فرصت نمی کنید که مطلب را تاآخربخوانید وبعدمتوجه بشوید که منظورچیست.
  خیلی ازکاربران محترم”عجول”چنین تصوری داشتند!

 • گلی wrote on ۱۶ خرداد, ۱۳۹۵, ۹:۲۴

  نیاز به مدرک تحصیلی فوق لیسانس  با استعلام  فوری goliign@gmail.com

 • علی wrote on ۲۴ خرداد, ۱۳۹۵, ۱۰:۵۴

  سلام. نیاز ب مدرک کاردانی برق و الکترنیک دارم
  ۰۹۱۷۲۴۹۰۸۰۶

 • مونا wrote on ۹ تیر, ۱۳۹۵, ۴:۴۳

  من مدرک کارشناسی حسابداری میخوام . یکی راهنمائی کنه

 • مهرداد wrote on ۱۳ تیر, ۱۳۹۵, ۱۰:۳۶

  سلام من نیاز ب مدرک لیسانس دارم کسی میتونه کمکم کنه ۰۹۱۹۹۵۳۲۷۰۰

 • Ziba wrote on ۲۱ تیر, ۱۳۹۵, ۱۹:۱۳

  م من نیاز به مدرک متخصص پوست ومو وزیبایی دارم با استعلام وریز نمرات فوری اگرم نمیتونید حداقل باگرفتن پولی سال دیگه منو تو کنکور پزشکی رشته متخصص پوست ومو وزیبایی قبولی بزنید تابرم ادامه تحصیل بدم اصلا شرایط مسخره دوران دبیرستان رشته علوم تجربی ندارم چون به هیچ دردی تو رشته ای که میخوام بخونم نداره وازاون طرف بسیار باهوشم وعلاقه شدیدی به این رشته دارم واینده ی خوبی میبینم واسه خودم فقط این سنگ بزرگ یکی از سر رها من برداره

 • امید wrote on ۲۳ تیر, ۱۳۹۵, ۹:۵۳

  سلام
  من کارشناسی It هستم .حالا دکتری حسابداری میخواستم با استعلام و دانشگاه معتبر اینم شماره ی من۰۹۲۱۵۷۵۸۵۶۲

 • Admin wrote on ۲۴ تیر, ۱۳۹۵, ۱۱:۵۴

  جهت اخذ مدرک معتبر با ما در تماس باشید
  m.university021@gmail.com

 • Ali2016 wrote on ۲۹ تیر, ۱۳۹۵, ۵:۳۰

  من احتیاج به مدرک دیپلم دارم. اینم شمارمه:

  ۰۹۳۰۸۸۹۶۳۲۲

 • لیلا wrote on ۷ مرداد, ۱۳۹۵, ۶:۴۲

  ای خدا واقعا ازتون سپاسگذارم
  مسیر زندگیم عوض شد انشاالله موفق باشید

 • علی خان wrote on ۷ مرداد, ۱۳۹۵, ۶:۴۳

  یعنی شما مدرک گرفتید از کجا ؟

 • لیلا wrote on ۷ مرداد, ۱۳۹۵, ۶:۴۵

  بله بله بله

  از همه ممنونم خدانگهدار

 • admin wrote on ۷ مرداد, ۱۳۹۵, ۶:۴۸

  مرسی خانم لیلا لطفا اینجا دیگه پیام نزارید انشاالله موفق باشید

 • Hiva wrote on ۷ مرداد, ۱۳۹۵, ۱۳:۲۰

  سلام بنده مدرک دیپلم نقشه کشی دارم ومتقاضی مدرک کارشناسی عمران با ریز نمره واستعلام هستم .ایا میتونید کمک کنید حاضرم ۳برابر پولشوزبپردازم فوری.

 • Admin wrote on ۸ مرداد, ۱۳۹۵, ۹:۲۹

  m.university021@gmail.com
  با ما در تماس باشید

 • سعید wrote on ۱۲ مرداد, ۱۳۹۵, ۷:۴۲

  من مدرک کارشناسی حسابداری و سه مدرک دکتری مهندسی می خوام، معتبر با استعلام، تضمینی.۰۹۱۷۲۷۷۸۲۱۶

 • میثم wrote on ۱۲ مرداد, ۱۳۹۵, ۱۷:۳۷

  منم دیپلم وفوق دیپلم فوری میخوام ۰۹۱۲۳۴۹۷۴۹۵

 • میثم wrote on ۱۳ مرداد, ۱۳۹۵, ۷:۲۴

  من دیپلم وفوق دیپلم میخوام ۰۹۱۲۳۴۹۷۴۹۵

 • بنده‌خدا wrote on ۱۳ مرداد, ۱۳۹۵, ۱۰:۵۱

  کســـــــــــــــــــــــــی هست که مدرک گرفته باشه؟؟؟
  ازکجا مطمئن بشیم که کلاهبرداری نیست؟؟؟

 • مهرداد wrote on ۲۰ مرداد, ۱۳۹۵, ۱۲:۱۶

  من مدرک کارشناسی با استعلام میخوام کسی میتونه کمکم کنه ۰۹۱۹۹۵۳۲۷۰۰

 • محمود wrote on ۲۴ مرداد, ۱۳۹۵, ۲۰:۰۵

  سلام من مدرک میخام دیبلم و بیش دانشگاهی تجربی یا لیسانس از یکی از رشته های علوم بزشکی کسی هست بتونه کمک کنه . دانشجو اخراجی هستم اینم شمارمه تلگرامم هم فعاله ۰۰۹۰۵۳۴۷۸۰۹۲۵۳

 • امیر wrote on ۲۵ مرداد, ۱۳۹۵, ۴:۵۸

  سلام
  من دنبال مدرک لیسانس IT هستم.
  ۰۹۳۵۹۳۳۸۰۰۵

 • سياوش wrote on ۵ شهریور, ۱۳۹۵, ۶:۰۹

  سلام خسته نباشید من مدرک دانشگاهى مى خواستم ۰۹۱۲۵۱۲۴۱۶۱ لطفا راهنمایى کنید 

 • Mj wrote on ۵ شهریور, ۱۳۹۵, ۱۰:۲۷

  سلام لیسانس حسابداری میخواااام
  ۰۹۳۸۷۴۲۴۳۸۸

 • mohammadreza wrote on ۱۳ شهریور, ۱۳۹۵, ۱۶:۳۹

  با سلام من احتیاج به دیپلو معماری دارم باید چکار کنم اینم شماره من ۰۹۳۶۰۳۷۴… با تشکر

 • پیوند wrote on ۱۵ شهریور, ۱۳۹۵, ۱۱:۰۳

  سلام من مدرک د یپلمم سال ها پیش گم شد و الان پیدا شده که متاسفانه دستکاری شده و چون اصل دیپلم است المثنی صادر نمیکنند – آیا میشود از طریق شما مدرک بگیرم ممنون و متشکر اگر پاسخ دهید

 • ماه wrote on ۱۵ شهریور, ۱۳۹۵, ۱۱:۱۴

  سلام من دنبال مدرک ارشد روانشناسی هستم لطفا راهنمایی کنید

 • Reza wrote on ۱۷ شهریور, ۱۳۹۵, ۲۰:۴۴

  سلام من دنبال کاردانی نرم افزارم کسی میتونه کمکم کنه

 • نیما wrote on ۲۰ شهریور, ۱۳۹۵, ۴:۳۹

  سلام من یه مدرک لیسانس میخخوام فوری.فوق دیپلم برق دارم.شماره تماسم.۰۹۱۳۷۸۸۴…

 • مدرک میخوام wrote on ۲۳ شهریور, ۱۳۹۵, ۷:۵۳

  من مدرک فوق دیپلم حالا هر رشته ای شد میخوام برای حقوق ادارم که خیلی کمه یه مدرک ببرم بیشتر بشه لطفا با ایمیل با بنده تماس بگیرید تلفن نمیتونم اینجا بزارم
  با تشکر

 • امیر wrote on ۲۶ شهریور, ۱۳۹۵, ۱۹:۲۱

  من مدرک فوق لیسانس میخوام لطفا تماس بگیرید الکی وقت نگیرید اگه واقعا میتونید بگید ۰۹۲۱۴۴۹۷۲۷۹

 • Samira wrote on ۲۹ شهریور, ۱۳۹۵, ۷:۴۰

  سلام من لیسانس دارم اما بخاطر کارم نیاز به یک فوق دیپلم رشته مرتبط کارم نیاز دارم تورو خدا کسی میتونه راهنمایی کنه خانم لیلا شما از کجا گرفتید ایمیل من حتما بهم خبر بدید
  http://www.rahm_2002@yahoo.com

 • یعید wrote on ۳ مهر, ۱۳۹۵, ۲۰:۰۲

  من فوق دیپلم میخوام
  ۰۹۳۳۴۴۷۹۱۷۱

 • علی wrote on ۱۱ مهر, ۱۳۹۵, ۸:۱۷

  سلام خواهشا کمکم کنید خیلی فوری من یه مدرک دیپلم و یه مدرک پیش دانشگاهی میخوام
  تا سقف ۳ و ۴ میلیون هم میتونم بدم

 • مهناز پارسایی wrote on ۱۷ مهر, ۱۳۹۵, ۶:۲۱

  سلام من برای پسرم یه دیپلم هنرستانی در رشته برق صنعتی میخوام؛تو رو خدا راهنماییم کنید الان تو ارمنستان منتظر این مدرک برای مهاجرت

 • saeed wrote on ۲۴ مهر, ۱۳۹۵, ۱۴:۰۹

  سلام من کاردانی یا لیسانس معتبر برق میخام .۰۹۱۲۷۹۲۶۲۵۴

 • saeid wrote on ۲۸ مهر, ۱۳۹۵, ۱۸:۵۶

  من مدرک لیسانس یا فوق لیسانس میخام اگه واقعا میتونین لطفا با شماره ۰۹۲۱۷۰۶۵۱۴۴ تماس بگیرید

 • reza wrote on ۱ آبان, ۱۳۹۵, ۱۱:۰۵

  سلام من برای ارتقاء شغلی نیازمند به لیسانس it با استعلام هستم.
  reza_mcse@yahoo.com

 • ali wrote on ۴ آبان, ۱۳۹۵, ۸:۵۵

  سلام من مدرک دیپلم فنی رشته ساختمان میخوام 
  ۰۹۱۷۸۰۴۴۴۲۳

 • arash wrote on ۴ آبان, ۱۳۹۵, ۸:۵۸

  درود .من یه مدرک کاردانی یا کارشناسی ترجیحا مکانیک میخوام.
  ۰۹۳۸-۴۸۴۴۳۸۱

 • حيدر اميري wrote on ۸ آبان, ۱۳۹۵, ۱۰:۰۸

  لیسانس دانشگاه ازاد می خواهم
  e4a007@gmail.com

 • کسری wrote on ۱۰ آبان, ۱۳۹۵, ۱۵:۴۷

  سلام من مدرک لیسانس آی تی میخام قابل استعلام باشه
  kasrarouhani@gmail.com

 • رضوانه محمدیان wrote on ۱۰ آبان, ۱۳۹۵, ۱۹:۳۸

  سلام من یه مدرک لیسانس میکروبیولوژی از دانشگاه ازاد تنکابن میخوام مرسی
  ۰۹۳۶۱۲۵۲۹۴۰

 • بهزاد wrote on ۱۲ آبان, ۱۳۹۵, ۹:۳۷

  سلام آقای مالکی دمت گرم داداش دیروز بهم زنگ زد و غروب به دستم رسوند شرمنده باهات تماس نگرفتم تشکر کنم شمارت از تو گوشیم پاک شده بود. گفتم شاید این سایت رو بخونی پیاممو ببینی. اگه پیاممو دیدی باهام تماس بگیر بازم ممنون

 • بهزاد wrote on ۱۲ آبان, ۱۳۹۵, ۹:۴۳

  راستی مالکی جان آدرس ایمیل جدیدیم اینه نوکرتم ایشالا خوب و سلامت باشی behzadiranitt@gmail.com

 • مهدی wrote on ۱۴ آبان, ۱۳۹۵, ۱۲:۳۳

  سلام من یک مدرک کارشناسی ارشد(ناپیوسته ) با استعلام میخوام.لطفاجزئیات را به ایمیلم
  mehdy.mardany1127@gmail.com بفرستید

 • محمد wrote on ۱۸ آبان, ۱۳۹۵, ۷:۵۴

  سلام من یک مدرک کارشناسی ارشدرشته تربیت بدنی با استعلام میخوام لصفا جزییات رو برام میل کنید.

 • افسانه wrote on ۱۸ آبان, ۱۳۹۵, ۲۱:۱۸

  سلام من کاردانی حقوق دارم نیاز ب کارشناسی حسابداری دارم برای کار قابل استعلام باشه اگه میتونید ب ۰۹۰۳۵۹۶۹۷۶۰پیام بدید ممنون

 • علی فلاحت گر wrote on ۲۴ آبان, ۱۳۹۵, ۱۵:۱۱

  من احتیاج به مدرک دکتری رشته شهرسازی دارم.

 • omid wrote on ۲۶ آبان, ۱۳۹۵, ۵:۱۰

  نیاز به مدرک لیسانس با استعلام

  ۰۹۲۱۷۶۱۱۸۳۵

 • omid wrote on ۲۶ آبان, ۱۳۹۵, ۵:۱۱

  نیازمند مدرک کارشناسی با استعلام۰۹۲۱۷۶۱۱۸۳۵

 • سعید wrote on ۲۷ آبان, ۱۳۹۵, ۱۰:۰۴

  سعید هستم یه دیپلم میخواهم با تاریخ ۳۲ سال پیش اگه کسی میتونه کمکم بکنه اینم شماره ام۰۹۱۳۳۶۱۳۵۴۴

 • علی wrote on ۲۸ آبان, ۱۳۹۵, ۱۵:۱۷

  سلام. یه مدرک فوق دیپلم یا لیسانس میخوام فرقی نمیکنه چه رشته ای یا از کدوم دانشگاه باشه. ۰۹۱۹۶۰۶۶۰۶۹

 • علیرضا انصاری wrote on ۳۰ آبان, ۱۳۹۵, ۱۶:۳۶

  سلام من لیسانس دارم میخوام ارشد تربیت بدنی مدرک رو برام زودتر بدید
  ۰۹۱۹۲۸۲۸۳۲۰

 • حسین wrote on ۲ آذر, ۱۳۹۵, ۸:۱۸

  سلام . مدرک لیسانس عمران میخام . ۰۹۱۹۱۵۰۵۷۵۲

 • فراز wrote on ۱۰ آذر, ۱۳۹۵, ۱۴:۰۸

  سلام من ۲۰ واحدم مونده تا دیپلم.فقط یه دیپلمی میخوام بتونم برم دانشگاه..خواهشا کمکم کنید.
  ادرس farazapple2014@gmail.com

 • Fati wrote on ۱۱ آذر, ۱۳۹۵, ۸:۳۷

  سلام من یه مدرک کارشناسی معتبر میخام فوری میخام لطفا راهنماییم کنید

 • مهدی wrote on ۱۳ آذر, ۱۳۹۵, ۱۷:۰۲

  سلام یه مدرک لیسانس حسابداری میخوام داشتید باشماره ۰۹۳۰۸۸۳۱۶۱۶تماس بگیرید

 • سیما wrote on ۱۶ آذر, ۱۳۹۵, ۱۸:۰۹

  یه مدرک کارشناسی حسابداری -IT-مدیریت یا مثل اینا واسه پسرم نیاز دارم مبلغی هم که میتونم بدم ۴-۵تاست۰۹۰۱۰۹۰۰۲۲۹

 • علی wrote on ۱۷ آذر, ۱۳۹۵, ۳:۳۴

  سلام . دنبال مدرک لیسانس کامپیوتر هستم..
  Box110n@yahoo.com

  ۰۹۳۷۲۱۷۷۱۴۷

 • کریم wrote on ۲۴ آذر, ۱۳۹۵, ۱۰:۱۴

  سلام من مدرک لیسانس با استعلام نیازدارم .لطفا ۹۳۳۸۵۲۹۶۹۷ تماس بگیرید

 • M wrote on ۲۷ آذر, ۱۳۹۵, ۱:۳۸

  Salam man ye madrake lisanse moatabar va ba estealam mikham lotfan rahnamaie befarmaied

 • فرهاد wrote on ۲۹ آذر, ۱۳۹۵, ۱۰:۵۴

  من دیپلم و فوق دیپلم میخام الان تاریخ ۲۹/۹/۱۳۹۵ فوری ۰۹۳۶۱۹۷۸۴۲۱

 • سجاد wrote on ۴ دی, ۱۳۹۵, ۱۱:۳۲

  سلام من مدرک تحشیلی گرفتم از ایشون مورد اعتماده ۰۹۳۹۴۰۹۵۹۰۲

 • جواد wrote on ۷ دی, ۱۳۹۵, ۲۰:۲۳

  سلام من مدرک لیسانس معتبر با استعلام نیاز دارم ۰۹۳۶۰۶۶۴۸۶۶

 • شیراز wrote on ۱۰ دی, ۱۳۹۵, ۹:۱۴

  من مدرک کارشناسی معتبر میخوام با اخذ استعلام
  شماره تماس ۰۹۳۹۱۹۵۳۱۶۲

 • شیراز wrote on ۱۰ دی, ۱۳۹۵, ۹:۲۰

  سلام.من مدرک معتبر کارشناسی با اخذ استعلام اصالت مورد نیازم میباشد.بنده در حال حاضر مدرک کاردانی دانشگاه آزاد را دارم.لطفا راهنمایی نمایید.با تشکر
  ۰۹۳۹۱۹۵۳۱۶۲

 • سعید wrote on ۲۰ دی, ۱۳۹۵, ۹:۱۳

  به مدرک دیپلم انسانی با استعلام احتیاج دارم خیلی سریع .اطلاع بدین کجا و چی کار باید کرد؟؟۰۹۱۵۱۵۶۲۴۰۱

 • al wrote on ۲۴ دی, ۱۳۹۵, ۲۱:۱۱

  دانشجوی رشته مهندسی شیمی هستم مقطع کارشناسی .
  هنوز لیسانسمو نگرفتم واحدم زیاد مونده . درخواست لیسانس دارم . حالا مهندسی شیمی هم نشد مشکلی نیست . ولی با استعلام باشه و کاملا واقعی .
  چون خودم تو این یکسال خیلی چیزا دیدم و جملات و حرفای کلاهبردارارم از برم .
  اگه کسی واقعا هست که قادر به این کاره و میتونه انجام بده تماس بگیره .
  ۰۹۱۹۰۰۵۸۰۴۹

 • امیر wrote on ۲۵ دی, ۱۳۹۵, ۸:۴۷

  خواهان مدرک دکتری می باشم .
  رشته مهندسی مکانیک .گرایش تبدیل انرژی .

 • امیر wrote on ۲۵ دی, ۱۳۹۵, ۱۵:۰۸

  سلام من مدرک کاردانی عمران دارم نیاز به مدرک کارشناسی ناپیوسته عمران معتبر با استعلام دارم . فوری .مبلغش مهم نیست . اگه کسی میتونه تماس بگیره ۰۹۰۱۹۵۴۲۶۸۸

 • امیر wrote on ۲۵ دی, ۱۳۹۵, ۱۵:۱۳

  سلام به مدرک کارشناسی ناپیوسته عمران از دانشگاه دولتی تهران یا آزاد استان تهران معتبر وقابل استعلام نیاز دارم . مدرک جعلی نمیخوام . فوری تماس ۰۹۰۱۹۵۴۲۶۸۸

 • ناجی wrote on ۲۵ دی, ۱۳۹۵, ۱۵:۳۲

  طفا کاردانی هر رشته یی که باشه میخوام
  لطفا تماس بگرید

  سپاسگزارم. ۰۹۱۲۳۵۹۳۴۶۰

 • امیر wrote on ۲۶ دی, ۱۳۹۵, ۲۱:۳۲

  سلامسلام 
  من دپیلم   سال۶۸دارم  مدرک لیسانس  میخوا م 
  ۰۹۱۵۳۰۶۹۴۳۷ فقط با استعلام فرقی  نمی کنه چی باشه

 • ع صادقی wrote on ۲۷ دی, ۱۳۹۵, ۸:۱۴

  به مدرک معتبر لیسانس با استعلام نیازمندم
  ۰۹۱۲۳۸۴۵۲۸۶

 • میثم خلج wrote on ۱۳ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۴:۴۱

  سلام بنده نیاز به فوق دیپلم و لیسانس دارم البته با استعلام خواشمندم اگر براتون مقدور تماس حاصل فرمایید۰۹۱۰۷۶۱۱۰۴۲

 • سانی wrote on ۱۴ بهمن, ۱۳۹۵, ۸:۰۰

  هه واقعا مسخرست نصف بیشتر مسوولین گل و بلبل ما مدارک دانشگاهیشون جعلیه و اعتبار نداره اونوقت نشستن برا مردم ایین نامه طرح می کنن که جلوی خرید و فروش مدرکو بگیرن مگ مدرک تو این مملکت اعتبارم داره؟ ی نگاهی به مدارکی که دارین بندازین ببینین چی نوشته اخرش این مدرک با درخواست نامبرده صادر شده و ارزش قانونی دیگری ندارد یعنی… مگ مردم احمقن برن چندسال جون بکنن بیان ی کاغذ بندازین جلوشون به عنوان مدرک من خودم دارم فوق میخونم تو قسمت پایان نامه هستم پدرم دراومده اونوق از ما بهتران با پارتی و روابط بدون تحصیلات میرن میشینن اون بالا بالاها پول میزنن به جیبشون

 • Maryam wrote on ۱۵ بهمن, ۱۳۹۵, ۲۰:۵۳

  سلام مدرک داروسازی معتبر میخواهم دوستان اکه کسی را میشناسند بتونه تهیه کنه به این ایمیل پی ام بدین bctcap55@gmail.com

 • علی wrote on ۱۹ بهمن, ۱۳۹۵, ۶:۴۴

  سلام
  من لیسانس پیراپزشکی دارم
  میخواستم مدرک پزشکی برام اوکی کنید
  اینم شمارم ۰۹۱۷۰۶۲۶۱۶۱
  ممنون

 • مهدی wrote on ۱۹ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۱:۰۷

  با سلام بنده کارشناس یکی از رشته‌های پیرا پزشکی هستم یه مدرک پزشکی از دانشگاه آزاد با استعلام میخوام، در صورت دریافت مدرک یک جا تسویه میکنم،، قبل از اون یک ریال نیست ۰۹۱۲۰۴۱۵۷۷۳

 • بهزاد wrote on ۲۰ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۱:۵۰

  سلام ”من قبولی دوم راهنمایی دارم میخوام دیپلم بگیرم لطفا منو راهنمایی کنید ممنون میشم

 • محمد wrote on ۲۱ بهمن, ۱۳۹۵, ۲۲:۵۶

  سلام ب ی مدرک برق ساختمانی نیاز دارم فوری لازم دارم برقاکرم ولی مدرکشوندارم  خواهش میکنم زود تماس بگیرین,یاعلی
  ۰۹۳۹۱۴۳۳۸۹۱

 • maryam wrote on ۲۵ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۰:۲۶

  منم با اقا مهدی موافقم ـ بعد از دریافت مدرک داروسازی معتبر هزینه اش هر چی باشه پرداخت میکنم ـ قیمتش برام مهم نیست ـ مشکل مادی ندارم ـ

 • سحر wrote on ۲۷ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۸:۲۸

  منم کاردان مامایی هستم کارشناسیش و میخوام هر میتونه برام تهیه کنه لطفا برام پیام بذاره هزینه شو هم اعلام کنید

 • احسان wrote on ۲۸ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۱:۴۰

  سلام مدرک کاردانی بهداشت نیاز دارم

 • مهدی wrote on ۳۰ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۰:۵۸

  لیسانس مشاوره و روانشناسی نیاز دارم

 • Reza wrote on ۵ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۹:۵۵

  سلام.من دیپلم عمران هستم تا هر مقطع بالایی که از دستتون میاد مدرک میخوام مشکل مالی ندارم.۰۹۳۸۸۰۵۷۵۰۵

 • فریدون wrote on ۸ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۷:۳۶

  سلام من فوق دیپلم میخوام ۰۹۱۲۲۴۱۷۷۳۹

 • کیا wrote on ۹ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۸:۳۳

  سلام من احتیاج به یک دیپلم جدید دارم هزینشم هرچند باشه پرداخت میکنم شمارمن:۰۹۳۶۹۱۳۶۲۹۴

 • ماجد wrote on ۱۰ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۲:۱۰

  من به فوق دیپلم نیاز دارم این شمارم۰۹۳۷۵۷۱۵۶۸۳

 • امیر wrote on ۱۳ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۰:۱۱

  سلام من مدرک لیسانس لازم دارم با استعلام فوری ۹۱۶۵۱۷۶۱۲۶

 • Kaveh wrote on ۱۴ اسفند, ۱۳۹۵, ۰:۰۰

  سلام من به مدرک پیش دانشگاهی نیاز دارم لطفا به من ایمیل بزنید
  Kavehnazari50@yahoo.co.uk

 • binaam wrote on ۲۱ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۰:۲۵

  سلام. یه دیپلم فوری میخواستم, تو هر رشته ای باشه فرق نداره. خواهشا اگه ممکنه راهنمایی کنین. آدرس جیمیلم: abdolahi.h1987@gmail.com

 • شاهروخ wrote on ۲۲ اسفند, ۱۳۹۵, ۷:۵۰

  با سلام 
  اینجانب  نیاز به مدرک دارم
  Shahrokh_parti@yahoo.com

 • صدیقه wrote on ۲ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۰:۲۸

  مدرک فوق دیپلم حسابداری میخام به شرط استعلام

 • صدیقه wrote on ۲ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۰:۳۲

  فوق دیپلم حسابداری میخام به شرط استعلام

 • صادق wrote on ۴ فروردین, ۱۳۹۶, ۳:۴۹

  من لیسانس آسیب شناسی هستم بدنبال مدرک ارشد میگردم .۰۹۳۳۴۹۰۰۱۹۹

 • جلال نیک طالب ثانی wrote on ۵ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۳:۲۵

  سلام اینجانب جلال نیک طلب جهت ثبت نام شورای روستا تا فردا نیاز به کپی دیپلم دارم چکار کنم

 • امیر wrote on ۱۰ فروردین, ۱۳۹۶, ۲۰:۲۰

  سلام من نیاز فوری به مدرک دکتری علوم انسانی هر رشته ای شد دارم
  میتونید برام بگیرید

 • علی اصغر wrote on ۱۵ فروردین, ۱۳۹۶, ۸:۱۴

  با سلام و خسته نباشید نیاز به مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری حسابداری دارم 
  اگر کسی میتونه مرا راهنمائی کنه ازش ممنونم

 • علی اصغر wrote on ۱۵ فروردین, ۱۳۹۶, ۸:۱۵

  با سلام و خسته نباشید نیاز به مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری حسابداری دارم
  اگر کسی میتونه مرا راهنمائی کنه ازش ممنونم l_acc@yahoo.com

 • فرهاد wrote on ۱۵ فروردین, ۱۳۹۶, ۹:۳۷

  با سلام و خسته نباشید نیاز به مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مکانیک میخوام
  چند با استعلام میخوام ۱۰۰ میلیون هم میدم farhad1983matin@yahoo.com

 • حمید wrote on ۱۷ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۷:۴۹

  سلام لیسانس آی تی میخوام قیمت به شرط استعلام لطفا 
  hrs_press@yahoo.com

 • حسام wrote on ۱۸ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۸:۳۳

  با سلام بنده نیازمند مدرک لیسانس پرستاری هستم با تشکر.

 • مهرداد wrote on ۲۱ فروردین, ۱۳۹۶, ۳:۴۸

  سلام ، من کاردانی نرم افزار دارم نیاز به کارشناسی IT یا نرم افزار دارم، لطفا اگه حقیقی و با استعلام هستش تماس بگیرید ۰۹۱۲۶۱۰۹۵۸۶

 • فرزين wrote on ۲۲ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۹:۰۳

  باسلام دیپلم تجربی میخوام 
  medicalre8@gmail.com

 • محمد wrote on ۲۹ فروردین, ۱۳۹۶, ۸:۱۳

  سلام. بنده نیاز فوری به مدرک دکترا در رشته برق قدرت دارم. الان هم در حال حاضر مدرک کارشناسی ارشد دارم. لطفا سریع به همراه مدت زمان و قیمت پاسخ بدید. ( کمترین هزینه)
  ایمیل: nanowax2000@gmail.com

 • اردلان wrote on ۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۶:۳۶

  سلام
  اگه این حرفهاتون حقیقت داره.فوق لیسانس حسابداری میخوام.اگه نتیجه بگیرم رفیقهای زیادی دارم که از خوندن درسهای الکی خسته شدن و دنبال مدرک هستن که نیازمند چنین مدارک

 • آشنا wrote on ۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۴:۵۰

  جهت اخذ مدرک معتبر به آیدی IRDEG@ پیغام بدین تضمین و استعلام

 • mojtaba wrote on ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۲۱:۳۲

  سلام
  نیاز به مدرک کاردانی مکانیک دارم با تضمین و استعلام.
  ایمیل: star.port23@gmail.com

 • مسعود فلاح زاده wrote on ۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۶:۰۱

  سلام من سیکل دارم و دیپلم فوری میخوام تا ۳ ماه دیگه میخوام اماده بشه 
  شماره تلفن ۰۹۱۲۱۵۷۴۵۸۷

 • بهنود wrote on ۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۱:۲۹

  سلام من کاردانی حسابداری هستم نیاز به مدرک کارشناسی حسابداری با استغلام از دانشگاه دولتی ادرس ایمیل : alik.fakhri@gmail.com

 • مسعود wrote on ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۷:۱۳

  سلام بخدا گیر کردم واسه یک مدرک پیش دانشگاهی اگه نگیرمش چهارسال عقب میفتم و چون الان ۲۷سالمه اون موقع میشه۳۱سالمه و دیگه استخدامم نمیکنن لطف کنید کمکم کنید اگه میتونین هزینشم در حد توانم میدم ۰۹۳۵۳۳۵۸۵۶۱جون هرکی دوست دارین کمکم کنید

 • عاشق wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۱۷

  سلام
  نیاز به مدرک کارشناسی ناپیوسته دارم هر رشته ای با استعلام
  seyedalii@yahoo.com
  مشکل مالی نیست

 • علی محمودی wrote on ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۷:۵۶

  سلام یه لیسانس مکانیک میخوام
  ۰۹۳۶۵۹۹۴۲۲۸

 • بهنود wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۸:۰۱

  سلام . نیاز به مدرک کارشناسی ناپیوسته حسابداری دانشگاه آزاد با استعلام .alik.fakhri@gmail.com

 • علی wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۰:۲۶

  سلام .
  من مدرک لیسانس پرستاری با استعلام و ریز نمرات میخوام باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید .
  اینم شماره من ۰۹۳۶۱۸۰۷۱۸۳

 • سياوش wrote on ۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۳:۴۸

  سلام دوستان  من یکساله دنبال مدرک مى گردم براى یکى از اقوامم و خیلى چیزا دیدم مواظب باشید 
  ۰۹۱۲۵۱۲۴۱۶۱

 • عزیزیان wrote on ۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۸:۴۰

  سلام. دنبال خرید مدرک دیپلم برای یکی از آشنایان هستم.۰۹۱۴۱۲۹۲۰۵۸

 • رضا wrote on ۴ خرداد, ۱۳۹۶, ۲۲:۴۹

  با سلام خدمت شما منم مثل دوستان بالا التماس دعا دارم ممنون میشم با منم تماس بگیرین یا لطفا مسج بدین من تماس میگیرم .سپاس فراوان

 • رضا wrote on ۴ خرداد, ۱۳۹۶, ۲۲:۵۰

  ۰۹۳۷۰۵۵۶۸۵۸reza

 • مهدی wrote on ۵ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۴:۰۹

  سلام…. مدرک لیسانس یا فوق لیسانس مکانیک و متالوژی باریز نمرات میخوام… با استعلام یا بدون استعلام چجوری میشه؟؟ 
  اگر لطف کنید با من تماس بگیرین
  ۰۹۱۰ ۶۶۹ ۰ ۶۲۲

  یا شماره ای بزارین من تماس بگیرم ممنون میشم

 • مریم wrote on ۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۰:۳۳

  نیازمند مدرک لیسانس یا فوق لیسانس در هر رشته ای……..فوری….شماره تماس ۰۹۰۱۰۷۰۷۳۷۴

 • Mezssa wrote on ۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۰:۳۳

  ارشد نرم افزار همراه استعلام میخام.۰۹۹۰۵۱۲۵۶۲۱

 • Nazanin wrote on ۱۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۷:۲۹

  سلام دیپلم معتبر و قابل استعلام برای مدرک مربیگری لطفا خبر بدید

 • علی wrote on ۱۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۶:۵۸

  من مدرک دیپلم تجربی با استعلام میخواستم نمره ی بالای ۱۷ لطفا هرکی میشناسه معرفی کنه اینم شماره ی منه۰۹۳۰۳۵۸۰۳۰۹

 • سیاوش wrote on ۱۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۷:۰۸

  لطفا مدرک تحصیلی دیپلم برق میخواستم چه کار کنم 

 • سیروان علیخانی wrote on ۱۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۷:۵۱

  سلام نیازمند مدرک ارشد مترجمی هستم ممنون میشم راهنمایی کنید
  ۰۹۱۴۹۷۶۴۳۴۸

 • جهان wrote on ۲۲ خرداد, ۱۳۹۶, ۸:۴۱

  سلام علیکم
  یه مدرک دیپلم تجربی با استعلام میخوام
  اگه دوستی میتونه کمک بکنه ممنون میشم
  ۰۹۹۰۲۳۷۶۲۶۰

 • Artin wrote on ۲۴ خرداد, ۱۳۹۶, ۲۳:۰۸

  سلام. اگر واقعا مدرک کارشناسی درسته و قابل استعلامه کی بدش میاد.
  اگر کسی هست میتونه انجام بده قیمتش هرچی باشه میدم.
  این آدرس جی میل منه. Artinhiva@gmail.com

 • مهدی wrote on ۳۰ خرداد, ۱۳۹۶, ۲۰:۱۰

  مدرک ارشد کامپیوتر با استعلام میخوام battelll@rocketmail.com

 • ابوالفضل wrote on ۱ تیر, ۱۳۹۶, ۱۶:۴۶

  سلام من دیپلم حسابداری دارم و میخوام ک برم خارج از کشور ادامه تحصیل و دانشگاه برم و میگن ک با دیپلم نمیشه باید حداقل پیش دانشگاهی داشته باشی و من الان ی مدرک پیش دانشگاهی لازم دارم لطفا جواب بدین ب ایمیلم یا شمارم:۹۹۰۵۷۵۱۷۴۱

 • یاسین wrote on ۶ تیر, ۱۳۹۶, ۱۹:۱۱

  دیبلم میخاستم فوری شماره موبایل لطفان اطلاع دهید
  ۰۹۰۱۵۰۲۱۸۰۸

 • آریا wrote on ۸ تیر, ۱۳۹۶, ۱۵:۱۵

  سلام . مدرک لیسانس میخواهم قابل استعلام در رشته کامپیوتر نرم افزار برای ادامه تحصیل و کار میخواهم
  ۰۹۱۵۹۸۵۶۸۶۲

 • کاظم wrote on ۱۰ تیر, ۱۳۹۶, ۶:۴۶

  دیپلم انسانی میخواستم ممنون میشم ادرسو بفرستین حضوری حرف بزنی . ۰۹۳۳۷۸۸۳۲۲۴

 • جلال wrote on ۱۰ تیر, ۱۳۹۶, ۱۸:۱۴

  سلام من یه لیسانس تو رشته تاسیسات میخوام یا مکانیک یا هرچیز دیگه ای فقط با استعلام و ریز نمرات ۰۹۳۳۷۶۱۸۶۸۵ پیام بدید لطفا

 • وفایی wrote on ۱۲ تیر, ۱۳۹۶, ۱۶:۴۶

  متقاضی مدرک کارشناسی مدیریت فرهنگی هستم.
  با شماره زیر تماس بگیرید.
  ۰۹۱۱۴۰۹۹۹۲۲

 • شاهین wrote on ۱۴ تیر, ۱۳۹۶, ۱۹:۰۱

  من مدرک کارشناسی ارشد توی یه رشته شاخه علوم انسانی میخوام

 • پوریا wrote on ۲۰ تیر, ۱۳۹۶, ۶:۲۵

  سلام،شدیدا و فوری و فوری نیاز به دیپلم جهت تکمیل مدارکت برای شرکت نیاز دارم،چیکار باید کرد?
  ۰۹۳۵۴۳۷۴۴۸۵

 • محمد wrote on ۲۱ تیر, ۱۳۹۶, ۶:۴۲

  سلام
  من نیاز به مدرک فوق دیپلم انسانی از دانشگاه معتبردارم.
  شماره تماس۰۹۱۳۰۲۲۷۱۸۱

 • حسین wrote on ۲۴ تیر, ۱۳۹۶, ۱۴:۵۲

  سلام

  .نیاز به مدرک معماری کاردانی دارم.

  ۰۹۳۵۳۱۹۶۶۳۵

 • ابوالفضل wrote on ۲۸ تیر, ۱۳۹۶, ۱۰:۲۳

  نیاز به یک مدرک کاردانی ( فوق ) دارم رشته مهم نیست فقط قابل استعلام باشه ۰۹۱۱۹۱۰۸۸۷۲

 • رضا wrote on ۲ مرداد, ۱۳۹۶, ۲۰:۲۶

  نیاز به مدرک کارشناسی از هر دانشگاهی۰۹۳۶۸۶۱۵۹۰۰

 • امیدی wrote on ۱۰ مرداد, ۱۳۹۶, ۹:۴۶

  نیاز به مدرک لیسانس

 • حمید wrote on ۱۶ مرداد, ۱۳۹۶, ۹:۱۴

  من نیاز به فوق دیپلم دارم فرقی نداره چی باشه … فوری نیازمندم
  ۰۹۱۰۰۲۲۵۹۷۵

 • Admin wrote on ۱۷ مرداد, ۱۳۹۶, ۶:۴۲

  برای اخذ مدرک تحصیلی با استعلام و معتبر با ما در تماس باشید
  M.university021@gmail.com

 • آیدین wrote on ۱۹ مرداد, ۱۳۹۶, ۱۵:۰۶

  نیاز فوری به فوق لیسانس حسابداری بااستعلام معتبر دارم. ۰۹۳۵۸۹۴۶۱۲۴

 • امید wrote on ۲۰ مرداد, ۱۳۹۶, ۱۱:۱۵

  مراقب باشید برای خرید مدرک خیلی ها شون دزدن مدرک بااستعلام نمیدن اصلا

 • پریا wrote on ۲۴ مرداد, ۱۳۹۶, ۹:۴۶

  سلام دوستان – کسی اطلاع داره این admin که ایمیل خودشون رو در جای جای این صفحه گذاشتن واقعا مدرک تهیه میکنه با استعلام یا خیر ؟سپاسگذار

 • داود wrote on ۲۹ مرداد, ۱۳۹۶, ۱۴:۴۹

  سلام من دنبال مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا ی معتبر و تضمینی با تائیدیه وزارت علوم هستم کسی سراغ داره لطفا بهم ایمیل بزنه خیلی فوریه ممنون میشم موضوع واسم حیاطی هستش کمک کنید ممنونم .

 • davood wrote on ۲۹ مرداد, ۱۳۹۶, ۱۴:۵۱

  سلام من دنبال مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا ی معتبر و تضمینی با تائیدیه وزارت علوم هستم کسی سراغ داره لطفا بهم ایمیل بزنه خیلی فوریه ممنون میشم موضوع واسم حیاطی هستش کمک کنید ممنونم . davoodtanhayetanha@gmail.com

 • یاسر عباسی wrote on ۲۹ مرداد, ۱۳۹۶, ۱۶:۰۷

  مدرک میخوام فوری لطفا ۰۹۳۵۴۱۶۱۸۵۶

 • رضا wrote on ۲ شهریور, ۱۳۹۶, ۱۱:۱۱

  سلام  بنده به یه مدرک دیپلم فوری نیاز. دارم پولشم مهم نیست برام فقط فوری لطفا تماس بگیرید با استعلام  ۰۹۰۳۲۹۵۴۷۱۸

 • محمد wrote on ۶ شهریور, ۱۳۹۶, ۱۹:۴۰

  سلام. من حدود ۸۰ درصد از واحدهای دوره کاردانی عمران – کارهای عمومی ساختمان رو گذراندم و بعد ولش کردم. الان مدرک همون مقطع رو حداقل ( کاردانی) رو میخوام. کسی میتونه کمکم کنه؟؟  m79nabipour@gmail.com

 • سعید wrote on ۲۵ شهریور, ۱۳۹۶, ۱۷:۲۲

  سلام من مدرک لیسانس کامپیوتر نرم‌افزار میخوام چطوری میتونم تهیه کنم لطفا راهنماییم کنین ممنون
  Saeedsalmani69682@Gmail.com
  لطفا بهم ایمیل بزنید

 • سارا wrote on ۱ مهر, ۱۳۹۶, ۱۵:۴۵

  سلام نیاز به مدرک تحصیلی کاردانی به کارشناسی گرافیک

 • محمد wrote on ۲ مهر, ۱۳۹۶, ۱۴:۵۲

  با سلام.
  مدرک کاردانی الکترونیک دارم.
  نیاز به کارشناسی ناپیوسته الکترونیک دارم.
  ۰۹۳۶۸۶۱۵۹۰۰

 • محمد wrote on ۶ مهر, ۱۳۹۶, ۷:۴۵

  سلام ارشد بهداشت محیط با استعلام کامل و… ارشد خدمات بهداشت درمانی دو نفر هستیم

 • باران wrote on ۱۶ مهر, ۱۳۹۶, ۱۱:۱۴

  سلام من فقط پایان نامم مونده . رشتم حقوق تجارت بین الملله . اگه کسی هست که مدرک منو بدون دردسر پایان نامه نوشتن از دانشگاه آزاد خودمون بگیره بهم ایمیل بزنه

  samar_ol@yahoo.com

 • حلما wrote on ۲۷ مهر, ۱۳۹۶, ۱۱:۲۸

  با سلام من دانشجوی دکتری هستم نیازمند مدرک زبان نه جعلی با استعلام و قانونی هر مدرکی تافل یا ای پی تی و … فرقی نمیکند خواهش میکنم به من ایمیل بزنیدzinabrahmanian@yahoo.com

 • پیراسته فر wrote on ۲۷ مهر, ۱۳۹۶, ۱۶:۳۳

  خانم رحمانیان سلام
  ارشدرا هم بادادن ایمیل واینگونه فراخوان گرفتید!؟

 • محمد رضا wrote on ۹ آبان, ۱۳۹۶, ۶:۵۸

  سلام 
  من کاردانی برق قدرت رو تا ترم اخر خوندم ولی ترم اخر به دلیل مشکلات مالی مجبور به انصراف شدم
  در زمینه کامپیوتر برنامه نویسی شبکه تخصص دارم و مدرک بین المللی دارم .
  به یه مدرک گارشناسی یا کارشناسی ارشد در رشته نرم افزار نیاز دارم .
  می تونید به من کمک کنید ؟

 • Admin wrote on ۱۸ آبان, ۱۳۹۶, ۱۰:۱۳

  برای اخذ مدرک معتبر با ما در تماس باشید

  m.university021@gmail.com

 • علی wrote on ۲۷ آبان, ۱۳۹۶, ۶:۴۲

  سلام.
  نیاز به مدرک کارشناسی ناپیوسته مکانیک دارم.
  ۰۹۰۳۲۶۸۲۱۶۰-ali1361726@gmail. com

 • صادق wrote on ۶ آذر, ۱۳۹۶, ۱۱:۰۳

  نیاز به تطبیق رشته کارشناسی آسیب شناسی دانشگاه علمی کاربردی به دانشگاه آزاد دارم ۰۹۳۳۴۹۰۰۱۹۹

 • مهدی wrote on ۶ آذر, ۱۳۹۶, ۱۵:۰۹

  نیازمند مدرک کارشناسی علوم دامی معتبر با استعلام و ریز نمرات هستم

  ۰۹۰۳۶۴۴۸۶۱۴

 • احمد wrote on ۱۴ آذر, ۱۳۹۶, ۲:۳۶

  سلام.مدرک لیسانس برق دانشگاه آزاد میخوام با استعلام لطفا هرچه سریعتر کمکم کنید
  ۰۹۳۰۹۱۶۷۳۶۱

 • فرشاد wrote on ۱۴ آذر, ۱۳۹۶, ۲۲:۲۵

  با سلام مدرک میخوام از دیپلم تا لیسانس

 • فرشاد wrote on ۱۴ آذر, ۱۳۹۶, ۲۲:۲۶

  سلام مدرک میخوام قانونی باشه یا دیپلم یا لیسانس ۰۹۹۰۳۹۲۸۴۶۵

 • محسن wrote on ۱۹ آذر, ۱۳۹۶, ۶:۴۴

  فوق دیپلم عمران دارم نیاز به مدرک کارشناسی دارم لطفا اگر کسی میتونه مدرک معبر بگیره توی تلگرام یا واتس آپ بهم اطلاع بده ۰۹۳۳۰۸۰۱۲۱۷

 • طالب نیسی wrote on ۲۵ آذر, ۱۳۹۶, ۱۰:۳۴

  سلام وقت بخیر
  فوق دیپلم مکانیک دارم یه مدرک لیسانس وفوق لیسانس میخام به شرط استعلام در صورت امکان باشماره زیر تماس حاصل فرمایید
  ۰۹۱۶۳۱۱۳۱۰۵،۰۷ متشکرم

 • میلاد wrote on ۲۶ آذر, ۱۳۹۶, ۱۴:۳۳

  باسلام خسته نباشی من دیپلم فنی دارم به مدرک لیسانس نیاز دارم با استعلاماگر امکان پذیر است با ایمل ویا شماره ۰۹۳۶۶۴۹۳۳۷۷ تماس بگیرین لطفا

 • میلاد wrote on ۲۶ آذر, ۱۳۹۶, ۱۴:۳۷

  سلام من دیپلم فنی دارم یه مدرک لیسانس  با استعلام قانونی لازم دارم اگر کسی میتونه با ایمیل یا شماره تماس ۰۹۳۶۶۴۹۳۳۷۷

 • Asghar wrote on ۲ دی, ۱۳۹۶, ۱۷:۳۳

  من یه دیپلم تجربی می خوام تلفنم ٠٩١۴٢٠۶٠٨٧۶

 • Reza wrote on ۷ دی, ۱۳۹۶, ۰:۲۳

  سلام من نیاز به لیسانس نفت دارم فوری و پرداخت بعد از استعلام اداره

 • mohammad wrote on ۷ دی, ۱۳۹۶, ۰:۲۵

  سلام من نیاز به لیسانس نفت دارم پرداخت بعد از استعلام از اداره.۰۹۳۹۹۱۷۱۱۳۰

 • امید wrote on ۸ دی, ۱۳۹۶, ۲۱:۰۱

  سلام . مدرک کارشناسی میخوام . مبلغش،مهم نیست .. مهم اینه که باید،به شرط استعلام باشه

 • mojtaba wrote on ۹ دی, ۱۳۹۶, ۱۰:۱۴

  با سلام

  من نیاز به مدرک فوق دیپلم و لیسانس مکانیک دارم که در صورت استعلام مشکلی نداشته باشد از کسانی که میتوانند کمکم کنند خواهشمندم تماس بگیرید
  ۰۹۳۰۶۶۹۰۵۲۹

 • نیما wrote on ۱۲ دی, ۱۳۹۶, ۲:۲۸

  سلام

  اخذ مدرک معتبر دیپلم تا دکتری همسطح

  کاردانی- کارشناسی – ارشد ….

  ۰۹۳۷۳۷۰۰۹۷۰ تماس بگیرید… اخذ مدرک معتبر دیپلم – کاردانی -کارشناسی – ارشد – دکتری

 • مهدی wrote on ۱۷ دی, ۱۳۹۶, ۲۰:۵۰

  سلام .کاردانی حسابداری دارم .کارشناسی عمران میخام .پرداخت بعد از استعلام سایت سجات

 • رضا wrote on ۲۲ دی, ۱۳۹۶, ۹:۳۳

  سلام من فوق دیپلم برق دارم علمی کاربردی ، کارشناسی برق میخوام به شرط استعلام البته پرداخت بعد از جواب استعلام.۰۹۱۲۲۳۷۲۷۲۹

 • علیرضا wrote on ۳ بهمن, ۱۳۹۶, ۵:۲۰

  با سلام.من دنبال مدرک لیسانس ریاضی معتبر هستم.دانشجو هستم اما چون سرکار میرم نتونستم درسم را ادامه بدم۰۹۳۷۳۴۴۶۴۵۶

 • نکیسا wrote on ۱۲ بهمن, ۱۳۹۶, ۲۱:۴۷

  متأسفم برای خودم که هفت سال در مدرسه تیزهوشان رنج و سختی کشیدم. متأسفم برای خودم که برای کنکور چقدر رنج بردم و چهار سال دانشگاه را بدون حتی یک تقلب گذراندم و با معدل ۱۶/۵ از رشته نرم افزار فارغ التحصیل شدم. متأسفم که خط به خط پروژه های دانشگاهی ام را خودم نوشتم و حتی پایان نامه ام را خودم تایپ و ویرایش کردم. متأسفم برای خودم که یک سال برای کنکور کارشناسی ارشد درس خواندم و با رتبه عالی وارد ارشد زبان انگلیسی شدم و با معدل عالی فارق التحصیل شدم. متأسفم که یک سال تمام برای پایان نامه ارشدم زمان گذاشتم و زحمت کشیدم و دو مقاله را تماما با زحمات خودم چاپ کردم تا در نهایت حالا بعد از سالها فارغ التحصیلی و بعد از عدم موفقیت در یافتن شغل متناسب با توانایی هایم روزگارم را در کنج خانه با اندک درآمد حاصل از ترجمه بگذرانم و در پیش چشم ببینم که دلالان و متقلبان در همه جا از من پیشی گرفته اند و با درآمدهای میلیونی خود ظاهر متجمل میسازند و به من افاده میفروشند! برای خودم از ته دل متأسفم.

 • Soode wrote on ۱۴ بهمن, ۱۳۹۶, ۲۲:۵۵

  مدرک پزشکی برای چهار ترم دندان از بین الملل 
  ۰۹۳۳۰۸۰۲۲۵۷

 • علی اسلامی wrote on ۴ اسفند, ۱۳۹۶, ۱۵:۰۰

  سلام یه لیسانس در رشته حسابداری یا مدیریت بیمه میخوام .با استعلام و کارت دانشجویی و نام در سایت دانشگاه
  ۰۹۳۸۴۴۱۰۵۲۱

 • رضا wrote on ۸ اسفند, ۱۳۹۶, ۹:۴۱

  سلام ی دیپام میخام نشون بدم استعلام میخاد۰۹۳۵۴۰۰۵۷۹۸

 • رضا wrote on ۸ اسفند, ۱۳۹۶, ۹:۴۴

  سلام من برای کارم که نشون بدم به کارفرما ی دیپلم میخام استعلام نمیکنند .فقط برای نشون دادن اگر کسی سراغ داره خواهشن اطلاع بده ممنون ۰۹۳۵۴۰۰۵۷۹۸

 • محمد wrote on ۲۶ فروردین, ۱۳۹۷, ۱۸:۲۰

  لیسانس یا فوق لیسانس مدیریت میخوام، فوری ٠٩١٢٨٩٩١۴۵١

 • محمد حسین wrote on ۳۰ فروردین, ۱۳۹۷, ۲۲:۱۶

  سلام من مدرک خاصی نمیخوام فقط نیاز به مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی دارم که امسال کنکور بدم برم دانشگاه
  ۰۹۲۲۶۲۷۲۱۱۵

 • سعید wrote on ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۶:۰۴

  ارشد دارم. نیازمند مدرک دکترا معتبر با استعلام و ریز نمرات هستم.
  ویا مدرک معادل دکتری از یک دانشگاه معتبر داخلی
  ۰۹۹۱۹۰۰۲۲۸۰

 • ماهان wrote on ۱۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۱۳:۵۶

  سلام مدرک لیسانس مدیریت بازرگانی میخوام
  ٠٩١٢۵٩٧٧١۶٩

 • Behnam wrote on ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۷:۵۴

  سلام من مدرک فوق دیپلم میخام مهم نیست چه رشته ای خاهشا اگ میتونید ب این ادرس ایمیل بزنید tiam1direction@gmail.com

 • بابک wrote on ۷ تیر, ۱۳۹۷, ۱۲:۰۰

  fog sanayee

 • نازنین wrote on ۹ تیر, ۱۳۹۷, ۱۹:۵۹

  سلام نیاز به مدرک کارشناسی ارشد در زمینه مالی و حسابداری دارم. کسی میتونه کمکم کنه. خواهش می کنم خیلی نیاز دارم.

  ۰۹۱۲۷۷۰۳۲۷۷

 • Maryam wrote on ۱۷ تیر, ۱۳۹۷, ۱۵:۰۴

  من مدرک لیسانس لازم دارم برای استخدام شغلی چون مشکل داشتم مجبور شدم دانشگاه رو نصف و نیمه رها کنم mz0451931@gmail.com

 • Zahra wrote on ۳۰ تیر, ۱۳۹۷, ۶:۱۶

  سلام من مدرک پیش دانشگاهی نیاز دارم برای ورود به دانشگاه
  ۰۹۱۰۹۱۵۸۹۲۵

 • Mohammad wrote on ۵ آذر, ۱۳۹۷, ۱۷:۱۳

  سلام‌من مدرک لیسانس میخوان با استعلام قیمتشم برام فرقی نداره ممنون میشم کمکم کنید .

 • Mohammad wrote on ۵ آذر, ۱۳۹۷, ۱۷:۱۵

  مدرک لیساتس میخوام با استعلام ممنون نیشم کمکم کنید ۰۹۳۸۵۴۱۱۱۴۹

 • محمد wrote on ۱۵ آذر, ۱۳۹۷, ۱۳:۲۱

  سلام ببخشیدمن احتیاج فوری به مدرک کارشناسی دارم خودم الان کاردانی دارم هرکس میتونه کمکم کنه تماس بگیره یاتلگرام پیم بده ممنون۰۹۳۶۶۶۰۳۲۹۲

 • Amirdin wrote on ۴ دی, ۱۳۹۷, ۱۶:۵۲

  سلام مدرک فوق دیپلم تاسیسات میخوام
  ۰۹۳۵۲۴۳۵۸۸۵

 • محمد saadati wrote on ۷ دی, ۱۳۹۷, ۲۳:۱۴

  با سلام .مدرک کارشناسی میخوام قابل استعلام . متشکرم

 • m.m wrote on ۵ اسفند, ۱۳۹۷, ۱۶:۲۰

  سلام من دییلم عکاسی میخوام فوری ممنونم میشم با ریز نمرات ۰۹۱۸۹۸۷۷۲۵۸

Trackbacks

 1. مدرک لیسانس - ساز بلاگ مرجع اتفاقات و اخبار بروز ایران
 2. آهو
 3. آتش
 4. کلاه برداری کنکور اسان است - مگ جند فایل

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما