ترشحات قهوه ای رنگ واژن”لکه بینی” چست؟

ترشحات قهوه ای رنگ واژن"لکه بینی" چست؟

بعد از اتمام دوران قاعدگی اکثر زنان ترشحات سفید رنگی را مشاهده می کنند، این ها ترشحات طبیعی واژن هستند . ترشحات طبیعی واژن می تواند در طول سیکل یک ماهه دچار تغییراتی شود. به هر حال وجود ترشحات قهوه ای رنگ می توان علل دیگری داشته باشد.

مایعی که از غدد داخل واژن و گردن رحم خارج می شود در واقع باکتری ها و سلولهای مرده را به بیرون هدایت می کند،که نقش بسزایی در پاکیزگی واژن"میکروب زدایی" و جلوگیری از بروز عفونت دارد. در اغلب موارد این ترشحات  طبیعی است،جای نگرانی نداردومقدار این ترشحات در زنان مختلف متفاوت است،همچنین رنگ آن نیز می تواند از حالت شفاف تا سفید شیری متغیر باشد.

این ترشحات درزمان تحریکات جنسی"معاشقه ها وارضای جنسی"و تخمک گذاری ، شیردهی  بیشتر خواهد شد،اینهامیتواند نرمال باشد .

ترشحات قهوه ای واژن نیز بخشی از چرخه قاعدگی است که ممکن است تاچندروز پس از دوران پریود مشاهده شود، این ترشحات قهوه ای رنگ را نمی توان یک علامت هشدار دهنده برای بیماری محسوب شود،حتی ممکن است چندروزقبل پریوداین ترشحات قهوه ای راتجربه بکنید.

این ترشحات، خونی هستندکه به هرعلتی باتأخیر ازرحم ویاواژن  به بیرون هدایت می شوند،تغییررنگ خون "قهوه ای"بعلت ماندن مدت زمان تأخیر درمجرای واژن است .

 ترشحات  دلیل آزادشدن تخمک

 در حوالی زمان تخمک گذاری نیز ترشحات قهوه ای یا متمایل به صورتی را مشاهده کنید که ناشی از آزاد شدن تخمک از یکی از تخمدان های شماست.

دربعضی از زنان ممکن است،پس از برقراری رابطه جنسی و یا انجام معاینه واژینال و انجام تست دهانه رحم "پاپ اسمیر"  لکه بینی لکه بینی  یا متروراژیا (METRORRHAGIA)یا همین ترشحات قهوه ای دیده شود.

لانه گزینی یعنی جنین میخواهدخودشو به رحم بچسبانددر این موقع شما کمی لکه بینی دارید

میتواند علایم بارداری باشد

مشاهده ی ترشحات قهوه ای رنگ و یا صورتی و نیز لکه بینی در زمانی که شما  انتظار پریود ندارید ، می تواند نشانه ای از بارداری باشد. در صورتی که این علائم جایگزین قاعدگی شما بشوند ،  در این صورت به این ترشحات خونریزی هنگام لانه گزینی می گویند. تخمک بارور شده عموما در زمانی نزدیک به زمان قاعدگی بعدی شما "حدودا ۱۰ روز پس از لقاح" وارد حفره رحم شده و در دیواره رحم لانه گزینی می کند. این امر می تواند در برخی زنان باعث ایجاد لکه بینی شود.

میتواند علایم یائسگی باشد

در صورتی که سن شما حدود ۴۵ سال است ، مشاهده ی این موضوع می تواند نشانه ای از نزدیک شدن با یائسگی باشد.

میتواند علایم عفونت باشد

 احتمال وجود برخی مشکلات وجود دارد. به عنوان مثال عفونت رحم (PID) که یکی از علایمش  درد و حساسیت زیر شکم  باشد.

یکی دیگه از دلایل لکه بینی ،زخم دهانه ی رحم در اثر عفونت واژن نیز می تواند باشدکه با علائمی چون عفونت مانند ترشح ، سوزش یا خارش و درد به هنگام نزدیکی همراه است.

بیماری التهاب لگن (PID)، عفونت لوله های فالوپ و اعضای تناسلی زنان است.

کیست تخمدان نیز علاوه بر لکه بینی ، درد زیر شکم ، درد هنگام نزدیکی و درد در زمان قاعدگی را به همراه دارد. تشخیص وجود کیست تخمدان با انجام سونوگرافی میسر می شود. در موارد ابتلا به تخمدان پلی کیستیک (PCO) ممکن است علائم دیگری مانند افزایش وزن ، رویش موهای زائد و آکنه در فرد دیده شود.

احتمال وجود سرطان دهانه رحم نیز در زنانی که از ترشحات قهوه ای و لکه بینی شکایت دارند نیز وجود دارد. در این مورد ممکن است علائم دیگری چون درد در زمان نزدیکی ، خونریزی یا لکه بینی پس از برقراری رابطه جنسی ، خونریزی بیشتر و طولانی تر در زمان قاعدگی و خونریزی بین دو قاعدگی نیز وجود داشته باشند. تشخیص زود هنگام و پیشگیرانه از ابتلا به سرطان دهانه رحم به راحتی و با انجام معاینات دوره ای تست دهانه رحم  امکان پذیر است.

راه حل

با توجه به گفته های فوق ، اگر ترشحات قهوه ای رنگ را در حوالی قاعدگی یا زمان تخمک گذاری خود مشاهده می کنید به احتمال زیاد امری طبیعی است و می توانید برای راحتی خود در این مواقع که خونریزی زیادی وجود ندارد و تنها لکه بینی اندکی ایجاد شده است ، از پد های بهداشتی روزانه که بسیار کوچک و نازک هستند استفاده کنید.

اما در صورتی که لکه بینی شما مدت طولانی تری مانند چند هفته به طول انجامید ، همیشه پس از نزدیکی اتفاق افتاد ، همراه با درد ، ترشح واژن ، سوزش یا خارش بود باید جهت بررسی بیشتر به ماما یا پزشک مراجعه کنید.

***

پاسخ به سؤالات"لکه بینی"توسط دکتر امی آتری، استاد بالینی در دانشگاه کالیفورنیا

آیا لکه بینی بین دو دوره قاعدگی خطرناک است ؟

در واقع کمی خونریزی قبل از قاعدگی نگران کننده نیست، اما لکه بینی مداوم ممکن است نشانه یک مشکل جدی باشد.خونریزی بین دو دوره قاعدگی ، که لکه بینی نامیده می شود، مشکل رایجی است. دکتر امی آتری، استاد بالینی در دانشگاه کالیفورنیا، می گوید:تقریبا تمام زنان در یک دوره از زندگی خود، با چنین مشکلی روبرو می شوند.

لکه بینی قبل از شروع قاعدگی، اغلب نگران کننده نیست. هرچند در برخی موارد، ممکن است نشانه مشکلات تناسلی و یا حتی یک بیماری کشنده باشد.

به چه نوع خونریزی لکه بینی گفته می شود؟

یک دوره قاعدگی معمولاً ۳-۵ روز طول می‌کشد، اما بین ۲-۸ روز نیز میتواند طبیعی باشد. با این وجود اگر کل چرخه قاعدگی یک زن به مدت ۳۵ یا ۲۸ روز باشد، و یا اینکه عادت ماهانه تا ۸ روز طول بکشد، غیر طبیعی نخواهد بود.

خونریزی مهبلی ، پس از پایان یک دوره قاعدگی یا پیش از آغاز دوره بعدی، لکه بینی نامیده می شود. خونریزی ممکن است بسیار کم رنگ باشد ، به طوری که شما لکه هایی صورتی رنگ بر روی لباس زیرتان ببینید، همچنین خونریزی ممکن است به صورت چند قطره و یا شدید اتفاق بیافتد که شبیه قاعدگی است.

تفاوت انواع ترشحات مابین دو دوره قاعدگی

ترشحات طبیعی واژن بین دوره ها ، در طول چرخه قاعدگی تغییر می کند. بعد از اتمام دوره خونریزی ، ممکن است ترشحاتی شفاف یا سفید رنگ داشته باشید. اینگونه ترشحات طبیعی هستند و به مرطوب ماندن بافتها کمک می کنند.

برخی تغییرات از جمله داشتن ترشحاتی به رنگ زرد تیره یا بدبو، ممکن است به دلیل جراحت یا عفونت مهبل"واژن" باشد.

گاهی ترشحات آغشته به خون، شدید یا خفیف نیز، لکه بینی محسوب می شود، با این تفاوت که این نوع خونریزی به دلیل جراحت یا عفونت مهبل است ، نه قاعدگی.

لکه بینی واقعی ، می تواند درجات زیادی داشته باشد. اینگونه خونریزی، خونریزی غیر منتظره نیز نامیده می شود، و می تواند شدید یا خفیف باشد. خونریزی بین دوره ها قبل از یائسگی، ممکن است بسیار نامنظم و غیر قابل پیش بینی باشد.

لکه بینی و چرخه قاعدگی

اگر پیش از شروع عادت ماهانه و یا در میانه چرخه قاعدگی دچار خونریزی می شوید ، نگران نباشید. به گفته دکتر آتری، مقدار کمی خونریزی بین دوره های قاعدگی و یا لکه بینی غیرمتداول، نسبتا طبیعی است.

برای اطمینان از اینکه محل خونریزی واژن است ، نه مقعد یا مجرای ادراری ، از تامپون استفاده کنید.به دلیل کاهش استروژن به هنگام آزاد شدن تخمک، حدود ۱۰ درصد از زنان در زمان تخمک گذاری، لکه بینی را تجربه می کنند.

به گفته دکتر آتری ترشحات واژنی اغلب با مقداری خون همراه است. همچنین فرد ممکن است دچار گرفتگی عضلات یا دردهای خفیفی شود. نشانه لکه بینی بی خطر این است که این نوع خونریزی هر ماه حدود ۱۰ تا ۱۴ روز پس از پایان عادت ماهانه، و یا دو هفته پیش از شروع آن اتفاق می افتد.

همچنین لکه بینی ممکن است نشانه آغاز قاعدگی باشد.اگر لکه بینی ۵ روز پیش از قاعدگی اتفاق بیافتد، نه ۲روز قبل و یا ۲ روز بعد از آن ، نگران کننده نخواهد بود.به گفته دکتر استفن وِیس ، متخصص زنان و زایمان و استادیار دانشگاه اِموری، استرس و فشار جسمی و روحی، و حتی برخی از اتفاقات، ممکن است سبب شوند که مغز فرمان آغاز چرخه قاعدگی را صادر نکند.

این امر می تواند موجب لکه بینی در نیمه اول چرخه قاعدگی شود. کاهش میزان پروژسترون ، که نتیجه تخمک گذاری ناقص است ، موجب لکه بینی در نیمه دوم چرخه قاعدگی می شود.بنابراین اگر لکه بینی، ۳ یا ۴ روز قبل از عادت ماهانه و یا یک هفته پس از آن اتفاق بیافتد، نشان دهنده یک چرخه قاعدگی غیرمعمول است.

به گفته دکتر وِیس، پوشش داخلی رحم نیز باید طبیعی باشد. وجود بافتهای اضافه و ناهنجاری در پوشش رحم ممکن است آن را ضعیف کند و سبب لکه بینی های مداوم شود. رایج ترین علل این مشکل وجود پلیپ های خوش خیم و فروئیدها در سطح یا نزدیک پوشش رحم است.

با این وجود دکتر وِیس تاکید می کند که اگر خونریزی ۷روز پیش از آغاز قاعدگی ، نه ۳ روز پیش از آن اتفاق بیافتد ، نگران کننده نخواهد بود.

بارداری/یائسگی

نباید فراموش کرد که لکه بینی علاوه بر این که نشانه تخمک گذاری و یا شروع قاعدگی است، ممکن است نشانه تغییرات مهمتری در زندگی یک زن ، مانند بارداری یا یائسگی باشد. لکه بینی می تواند جزء اولین نشانه های بارداری باشد و در مراحل اولیه بارداری اتفاق بیفتد 

همچنین لکه بینی در زنان میان سال ممکن است نشانه دوران پیش از یائسگی باشد، زمانی که هنوز یائسگی به طور کامل اتفاق نیفتاده است و خونریزی های واژنی باید به کلی قطع شوند.

لکه بینی در طول دوران بارداری: بسیاری از زنان در مراحل اولیه بارداری دچار لکه بینی می شوند. درحقیقت این خونریزی های خفیف، یکی از نشانه های بارداری است.

لکه بینی ، خصوصا در مراحل اولیه و یا پایانی بارداری ، کاملا طبیعی استدر ۷ تا ۱۰ روز اول بارداری ، زمانی که جنین به دیواره رحم متصل می شود، لکه بینی بسیار رایج است.

به گفته آتری بسیاری از زنان در این موقع، از بارداری خود بی اطلاع هستند. همچنین لکه بینی ممکن است ۲ یا ۳ هفته قبل از زایمان نیز اتفاق بیافتد. به گفته ی آتری، اغلب خانم ها حتی با وجود این لکه بینی های اولیه، متوجه بارداری خود نمی شوند.

همچنین ممکن است دو تا سه هفته قبل از موعد وضع حمل ، در اثر قطع شدن اتصال مخاطی با دیواره رحم، دچار لکه بینی شوند. در دوران بارداری، این نوع لکه ها معمولا ترشحات آغشته به خون واژن هستند.

یکی از علل شایع خونریزی غیر عادی رحم، تغییرات هورمونی در دوران یائسگی است، اما لکه بینی یکی از نشانه های بیماری یا تغییرات آناتومیکال است که باید با پزشک مطرح شود.

رنگ لکه ها بین دوره های قاعدگی

لکه های خون رنگهای متفاوتی دارند مانند: قرمز تیره، صورتی، قهوه ای تیره یا قرمز مایل به قهوه ای. به گفته ی ویس، رنگ خون تازه، قرمز روشن است، خونابه صورتی است، خونی که چند روز در رحم بماند قهوه ای رنگ و خونی که مدت زیادی مانده باشد سیاه است.

خونریزی شدید رحم

میزان خونریزی رحم موضوع بسیار مهمی است. لکه بینی خفیف بین دو دوره قاعدگی، نگران کننده نیست. اما اگر خونریزی شما به اندازه ای شدید می شود که در هر یک ساعت نیاز به تعویض نوار بهداشتی دارید، باید با پزشک خود تماس بگیرید.

– خونریزی بیش از حد رحم یا خونریزی بین قاعدگی که بیش از سه روز طول می کشد. لکه بینی هرگز نباید تا سه هفته ادامه داشته باشد.

– داشتن لکه بینی کم در طول سه دوره قاعدگی

– کاهش مصرف آسپرین. اگر دچار لکه بینی می شوید، باید از مصرف آسپرین خودداری کنید، زیرا این قرص باعث افزایش خونریزی می شود. به عقیده دکتر آتری، از آن جهت که آسپرین رقیق کننده خون است، مصرف آن شدت خونریزی بین قاعدگی را افزایش می دهد.

 این لکه بینی ها

 اگر بعد از یائسگی متوجه هر نوع لکه بینی شوید، باید فورا با پزشک خود تماس بگیرید.

– تغییر روش های کنترل بارداری. لکه بینی در زنانی که از دستگاه های داخل رحمی استفاده می کنند، امری طبیعی است. این خونریزی معمولا بی ضرر است، اما با تغییر روش کنترل بارداری می توان از لکه بینی جلوگیری کرد.

– کنترل استرس. هیجان و استرس نظم دوره های قاعدگی را به هم می ریزد و باعث ایجاد لکه بینی یا قاعدگی های نامنظم می شود. سعی کنید با انجام ورزش های تمدد اعصاب از جمله یوگا، مدیتیشن، تنفس عمیق و ایروبیک، استرس خود را کنترل کنید.

 نوشتن تاریخ دوره های قاعدگی . تاریخ دوره های قاعدگی و هر نوع لکه بینی در طول دوره ها را یادداشت کنید. مدت زمان خونریزی و شدت آن، همچنین وجود ترشحات رحم همراه با خونریزی را نیز بنویسید. پزشک با استفاده از این گزارش ها، می تواند علت خونریزی بین دوره ها را تشخیص دهد.

                                                            ***

اطلاعات ازمنابع دیگر

به طور طبیعی ترشحات کمی که از واژن خارج و به دستگاه تناسلی خارجی می رسد، رنگ شفاف و گاهی مایل به شیری دارد. خروج آن از بدن همراه با خارش و سوزش نیست. بوی بدی هم ندارد. لازم است بدانید مقدار این ترشحات طبیعی از این قاعدگی تا قاعدگی بعدی تغییر می کند. مثلا، در روزهای قبل از قاعدگی افزایش می یاید، در روزهای مقارن با آزاد شدن تخمک، تغییر کرده و حالت کش دار به خود می گیرند. یکی از راه های تشخیص روز تخمک گذاری همین ویژگی است که در آزمایشگاه مشخص می شود.

بنابراین اگر کسی ترشحات واژینال نه چندان زیاد، به رنگ شفاف و یا مایل به شیری دارد و این ترشحات با سوزش یا خارش همراه نیست، می توانیم بگوییم که ترشحات طبیعی هستند.

اما کسی که ترشحات زیاد همراه با خارش و سوزش دارد، احتمال دارد که دچار عفونت شده باشد.

بعضی از این عفونت ها در اثر بیماری مقاربتی، یعنی به دنبال زناشویی به شخص منتقل می شود. اما بعضی هم ربطی به زناشویی ندارد و فردی که هیچ ارتباط جنسی هم نداشته ، ممکن است به این عارضه مبتلا شود.

شایع ترین عفونت غیرمقاربتی که در دختران و زنان دیده می شود، نوعی قارچ به نام” مونیلیا” است. این قارچ در نوزادان و شیرخواران، برفک دهان را به وجود می آورد که در دوران بارداری به نوزاد منقل می شود. در این بیماری ترشحات سفید و تکه تکه است و معمولا خارش زیادی را به وجود می آورد. این بیماری به آسانی درمان می شود.

در اشخاصی که بهداشت شخصی را رعایت نمی کنند، لباس تنگ به مدت طولانی می پوشند، تغذیه مناسب ندارند و سیستم ایمنی آنها ضعیف است، بیماری قارچ بیشتر دیده می شود.

*اگر کسی چندبار در سال به عفونت قارچی مونیلیا مبتلا شود، لازم است آزمایش قند خون بدهد. زیرا در افرادی که به دیابت مبتلا هستند و قند خون آنها تحت کنترل نیست، این عفونت شایع است

لانه گزینی چیست؟

لانه گزینی یعنی جنین میخواهدخودشو به رحم بچسبانددر این موقع شما کمی لکه بینی دارید 

تفاوت لکه لانه گزینی یا قاعدگی
 
۱-خونریزی ناشی از لانه گزینی تخمک بارور شده، سبک و خفیف است و به همین کیفیت باقی می ماند اما خونریزی دوران قاعدگی در ابتدا خفیف بوده و در ادامه و روزهای بعد شدید می شود. در خونریزی لانه گزینی لخته خونی که اغلب در طول قاعدگی دیده می شود، وجود ندارد.
 
۲– رنگ خون در دوران قاعدگی روشن و پرجنب جوش به نظر می رسد اما ترشحات ناشی از لانه گزینی صورتی کم رنگ یا قهوه ای هستند. خونریزی ناشی از دوران قاعدگی گهگاهی به رنگ قرمز به نظر می رسد اما خونریزی لانه گزینی در بیشتر موارد قهوه ای یا صورتی رنگ است.
 
۳-خونریزی قاعدگی به شکل طبیعی در طول دوره مشخصی و بدون توقف آغاز می شود اما خونریزی لکه بینی به شکل نامنظم صورت می گیرد یعنی می آید و می رود. خونریزی لانه گزینی سبب ایجاد لکه یا خونریزی نامنظم می شود و یک یا دو روز به طول می انجامد. اما خونریزی دوران قاعدگی ۴ یا ۷ روز دوره کامل خود را سپری می کند.
 
-خونریزی قاعدگی و لانه گزینی سبب گرفتگی عضلات می شود، اما گرفتگی ها در دوران قاعدگی شدیدتر هستند. گرفتگی های خفیف و ضعیفی که هرگز به شدت آن افزوده نمی شود می تواند به معنای لانه گزینی باشد بویژه اگر همراه با ترشحات قهوه ای یا صورتی رنگ باشد.
مهبل-همان "واژن"است*

درباره نویسنده

1073مطلب نوشته است .

۳۳ Comments on “ترشحات قهوه ای رنگ واژن”لکه بینی” چست؟”

 • سرور wrote on ۴ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۳:۵۱

  سلام من دختری۲۲ساله ,ولاغرومجردم مدت زیادیه که موهام به شدت میریزه حتی به صورت دسته ای.ومدتیه که سیکل قاعدگیم نامنظم شده.موی زایدم زیاددارم.باتحقیقاتی که کردم احتمالاتخمدان پلی کیستیک دارم.سوالم اینه که۱- درصورت درمان ایااحتمال نازایی دارم و۲-ایابامرجعه به پزشک ودرمان دارویی وغیره موهای ریخته شدم دوباره برمیگرده وازنازایی نجات پیدامیکنم.لطفاراهنماییم کنیددکتر

 • پیراسته فر wrote on ۴ بهمن, ۱۳۹۵, ۲۱:۱۷

  سلام
  نگران نباشید
  درصورت درمان هم احتمال بارداری هست وهم رویش مو/خانمهایی بودند که PCOSداشتند،حامله شدند.

 • لیلا wrote on ۶ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۰:۵۱

  سلام روز شما بخیر من زنی ۳۲ ساله هستم چهار سال است ازدواج کردم و فرزندی ده ماهه دارم تقریباً دو روزه که ترشحات قهوه ای بد بو دارم و چون نزدیک دوران قاعدگی است در ابتدا فکر کردم شروع قاعدگی است اما معمولا در شروع قاعدگی چند ساعت بیشتر ترشحات قهوه ای تیره نبود و یا روز آخر ترشحات به ایاین صورت بود ولی الان که دو روز این حالت طول کشیده نگران شدم لطفاراهنمایی کنید ممنون

 • رویا wrote on ۱۲ بهمن, ۱۳۹۵, ۹:۱۱

  سلام خسته نباشید میشه لطف کنید در مورد تخمک گذاری توضیح بدین .من میخوام حامله بشم ولی الان ۳ ماهه که خبری نیست.راستش اولین ماه که با شوهرم رابطه داشتم تمام علایمو داشتن ، درد شدید سینه ها، شکم درد، یبوست ولی خبری نشد و من سر وقتش پریود شدم لطف میکنید راهنماییم کنید ممنونم.

 • پیراسته فر wrote on ۱۲ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۰:۱۷

  سلام رؤیاخانم عزیز
  لطفاً به این ۲پست مراجعه کنید
  اول اینجا
  http://www.pirastefar.ir/?p=5656
  وبعدهم به این یکی
  http://www.pirastefar.ir/?p=9213
  امیدوارم پاسختان راگرفته باشید ونیرجواب گرفته باشی
  امیدوارم تایک سال دیگرهم به مقام مادری رسیده باشی

 • هدیه wrote on ۱۲ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۳:۱۵

  با سلام واحترام
  الان حدود بیست روزه که پریود من عقب افتاده ودرد زیر شکم دارم ماه قبل هم پریودم به صورت خیلی کم ولخته لخته بود حدود چهار ماه هم هست ازدواج کردم چون روش جلوگیری با کاندوم هست ودوبار از تست بی بی چک استفاده کردم ومنفی بوده احتمال بارداری ندارم ولی الان دو روزه لکه بینی قهوه ای همراه با تهوع ودرد دارم علت چی میتونه باشه؟احساس میکنم در حال پریود شدن هستم ولی خبری نیست صبر کنم یا تست بتا بدم امکان بارداری وجود داره؟
  سپاس از توجه شما

 • پیراسته فر wrote on ۱۲ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۸:۴۹

  سلام هدیه خانم عزیز
  این پست مطالعه کنید جوابتو خواهی گرفت
  http://www.pirastefar.ir/?p=5656
  برای استفاده درست ازبیبی چک به لینک زیرمراجعه کنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=9213

 • سیما wrote on ۱۹ بهمن, ۱۳۹۵, ۳:۲۰

  سلام من در روز دوم قاعدگی به علت ترس از بارداری یک عدد قرص اووسیز خوردم اما چون میدونم کمتر کسی تو دوره پریودی ممکنه باردار بشه قرص دوم رو نخوردم. همیشه دوره پریودی من ۷ روز طول میکشید اما اینبار یازده روز بود که ۵ روز اخر فقط لکه بینی بود. و دوباره ۸ روز بعد از اون که پاک شدم چند روزیه که لکه بینی پیدا کردم که لکه ها همه قهوه ای متمایل به سیاهه؟ایا این لکه ها به علت خوردن همون یک عدد قرصه؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۹ بهمن, ۱۳۹۵, ۳:۳۳

  سلام
  این اختلال هورمونی بعلت سکس اخیراست ومصرف قرص ها

 • فاطمه wrote on ۱۹ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۲:۱۹

  سلام دختری هستم ۲۰ ساله چند ماهی هست ک پریودم نامنظم شده ( البته  قبلا هم نامنظم بود اما بعداز مدتی منظم شد )و بعد از پریود تا حدود ۱۰ روز لکه های تیره میبینم اما درد ندارم علتش چیه?? خواهش میکنم  جواب بدین

 • پیراسته فر wrote on ۱۹ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۲:۵۵

  سلام
  چندعلت میتونه داشته باشه
  ازخودارضایی تا”لاپایی” ..خوردن قرصهای ضدربارداری ویاقرصهای هورمونی
  اگه بازهم ابهام بودباایمیلم درتماس باشید

 • فاطمه wrote on ۱۹ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۵:۳۵

  ممنون از اینکه جواب دادین یادم رفت بگم ک قرص تیرویید هم مصرف میکنم ممکنه ک این نامنظمی پریودم ب علت همین مشکل تیروییدم باشه???

 • پیراسته فر wrote on ۱۹ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۷:۴۱

  بله

 • آیدا wrote on ۲۰ بهمن, ۱۳۹۵, ۲۰:۳۳

  سلام،دختری ۲۵ساله هستم حدود۵ماه پیش  ورزشم رو از هفته ای سه ساعت برای مدت یک ماه به روزی ۲ساعت افزایش دادم که اون ماه دوبار پریود شدم از اون تاریخ تا حالا با این که به روال قبل برگشتم اما هر ماه حدود یک هفته بعد از پایان پریود لکه ی قهوه ای میبینم.حالا ممکنه به خاطر فشار جسمی باشه یا دلیل دیگه ای داره؟واین  که ایا خطرناکه این اتفاق؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۱ بهمن, ۱۳۹۵, ۳:۱۶

  سلام
  عوامل مختلفی نقش دارند
  اگراین ورزشت،سخت واسترس زاباشد،مخصوصاً خودت هم حساس باشی برای کسب موفقیتهای ورزشی ،میتواندهمین درترشح هورمونهاایجاداختلال کند

 • مهسا wrote on ۲۲ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۰:۴۹

  سلام خانومی ۲۵ ساله هستم…چن روزه لکه بینی دارم..ینی از ۱۳ روز قبل از شروع پریودی…قبلا هم لکه بینی داشتم ولی دو سه روز قبل از پریودی..۵ روز قبل از لکه بینی نزدیکی داشتم…و البته ورزش هم میکنم و جدبدا از حلقهای لاغری استفاده میکنم.و از زمانی ک از حلقه استفاده میکنم لکه بینی شرو شده.ممکنه در اثر حلقه زدن باشه

 • پیراسته فر wrote on ۲۲ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۵:۰۶

  سلام
  انجام ورز‌ش‌های شدید می‌تواند بر سیکل‌ ماهانه تاثیر بگذارد. چون میزان ترشح هورمون استروژن رابطه مستقیمی با میزان بافت چربی در بدن دارد.

 • ارزو wrote on ۲۲ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۷:۳۶

  سلام خانومی ۲۲ ساله هستم..من پریود نامنظم داشتم از قبل و اینکه درد زیر شکم و کمر … یک ماه پیش دقیقا ۲ هفته قبل از پریودیم رابطه داشتم ماه پیش ۵ پریود شدم اما این بار ۱۵ شدم و خیلی کم خون اومد همیشه تا ۵ روز کامل خونریزی داشتم اینبار ۳ روز اونم خیلی کم بود.. بعد ۲ روز ترشحات شیری همراه با خون دارم و لکه قهوه ای دیدم ..از روز رابطه تا الانم زیر شکم و کمرم درد میکنه همراه با تهوع در صورتی ک بالا نمیارم و درد بالای شکم و معده هم دارم.. مسخواستم بپرسم میتونه بارداری باشه؟۲ بارم قبل زمان پریودی و بعدش بی بی چک گذاشتم منفی بود ولی استرس دارم سمت راست شکمم تیر میکشه بعضی وقتا. سینمم درد میگیره یکم بعضی وقتا .. ممنون میشم جواب بدین 

 • ارزو wrote on ۲۲ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۷:۴۱

  ببخشید من همون خانوم ۲۲ ساله هستم 👆👆خواستم بگم درد قفسه سینه هم ب این چیزا مربوطه؟ چون درد میکنه اونم گاهی اوقات و با سردرد

 • پیراسته فر wrote on ۲۲ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۸:۱۵

  ممکن است بعلت PMS ( سندرم قبل از قاعدگی)باشدکه بیشترخانمها اینچنینن حالاتی مثل سفت شدن و درد سینه،
  اختلالات خلق و خو به صورت افسردگی، تحریک پذیری، عصبانیت دارند. همچنین
  بروز دردهای زیر شکم و ورم اندام ها به خصوص پاها نیز از دیگر علایم سندرم قبل از قاعدگی است.

  برای کاهش درد می توان از ” داروی گیاهی ویتاگنوس “بصورت قرص استفاده کرد.
  این لینگ هم میتواندکمکت کند
  http://www.pirastefar.ir/?p=5107
  ضمناً آرزوخانم عزیز !سوالات سریالی خودرا بجای سایت،ایمیل کنید!

 • مهسا wrote on ۲۳ بهمن, ۱۳۹۵, ۸:۳۶

  ببخشید من چن روزه هنوز لکه بینی دارم قط نمیشه.علائم پریودی هم ندارم

 • ارزو wrote on ۲۳ بهمن, ۱۳۹۵, ۸:۴۶

  من بعد از پریودمم اینجوریم پس ترشحاتی ک گفتم و درد سمت راست شکمم چیه؟؟ بارداری نیست؟ 

 • مهسا wrote on ۲۷ بهمن, ۱۳۹۵, ۲۱:۳۴

  سلام من همون خانم ۲۵ ساله هستم،،،هنوز لکه بینیم قط نشده،،،،آیا امکان بارداری وجود داره چون جلوگیریم طبیعی بوده..چن روز دیگم تا پریودیم مونده..لطفا جواب بدین

 • پیراسته فر wrote on ۲۸ بهمن, ۱۳۹۵, ۱:۴۹

  سلام مهساخانم
  تست بیبی چک وخون دادید؟

 • مهسا wrote on ۲۸ بهمن, ۱۳۹۵, ۷:۳۱

  ن ندادم.ینی امکانش وجود داره..من فعلا نمیخام

 • مهسا wrote on ۲۸ بهمن, ۱۳۹۵, ۷:۴۸

  ببخشید شما آیدی ندارین

 • mahdieh wrote on ۱ اسفند, ۱۳۹۵, ۸:۱۵

  با سلام و خسته نباشید
  من حدود بیست روز پیش از قرص‌های جلوگیری اضطراری استفاده کردم و یک هفته بعد پریود شدم. پریودم هفت روزه تموم شد و حدود یه هفته ست لکه بینی قهوه‌ای رنگ دارم. آیا باید نگران باشم و به دکتر مراجعه کنم یا به علت استفاده از قرص طبیعیه؟

 • پیراسته فر wrote on ۱ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۱:۱۸

  سلام مهدیه خانم
  نگرانیت ازچیست؟ازاینه که باردارباشد ویا بیمار؟
  بارداریت با پریودکه منتفی است
  وامابیماری:
  ترشحات قهوه ای واژن بخشی از چرخه قاعدگی است که ممکن است تاچندروز پس از دوران پریود مشاهده شود،
  این ترشحات قهوه ای رنگ را نمی توان یک علامت هشدار دهنده برای بیماری محسوب شود،
  حتی ممکن است چندروزقبل پریوداین ترشحات قهوه ای راتجربه بکنید.
  این ترشحات، خونی هستندکه به هرعلتی باتأخیر ازرحم ویاواژن به بیرون هدایت می شوند،
  تغییررنگ خون “قهوه ای”بعلت ماندن مدت زمان تأخیر درمجرای واژن است .

 • عالمه wrote on ۲ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۱:۵۳

  دختری ۲۶ ساله هستم که بعد از انجام خود ارضایی دچار لکه بینی شدم سه روز ک فرص مفنامیک اسید با الدی استفاده می کنم لکه فطع نمیشه چیکار کنم

 • عالمه wrote on ۲ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۱:۵۵

  ببخشید مجرد هستم الان ۱۲ روز لکه میبینم علتش چیه تورو خدا راهنمایی کنین

 • پیراسته فر wrote on ۲ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۳:۳۶

  سلام عالمه خانم عزیز

  آن لکه ها میتواند،ناشی ازآزادشدن تخمکهاباشد ،همچنین تغییروتحولات هورمونها،بواسطه خودارضایی،اگررابطه جنسی باکسی نداشتید،نیازی به مصرف قرص نیست.
  واما”مفنامیک اسید”که برای کاهش دردوالتهاب است-“ال دی” قرص ضدبارداری است و”اورژانسی”

 • عالمه wrote on ۳ اسفند, ۱۳۹۵, ۵:۵۷

  ببخشید چون میخوام برم مشهد چیکار کنم این لکه ها قطع بشه

 • عالمه wrote on ۳ اسفند, ۱۳۹۵, ۶:۰۰

  ب دکتری زنگ زدم گفتن تا سه روز قرص مفنامیک اسید بخور همراه با قرص ال دی هرشب ایا تاثیر برای قطع لکه دارد تو رو خدا کمک کنید یه راه حل بدین ک این لکه ها قطع بشه رفتم دکتر بذام سنو و ازمایش نوشت ایا دکتر متوجه میشه ک لکه بینی بر اثر خودارضاییه

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2017 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما