ترشحات قهوه ای رنگ یاسیاه واژن”لکه بینی” چست؟

ترشحات قهوه ای رنگ واژن”لکه بینی” چست؟

توضیحات مدیریت سایت(پیراسته فر):مختصرومفیدبرای خانمهایی که وقت ویا حوصله خواندن همه مطالب راندارند

قاعدگی طبیعی بین٣تا ٨ روز طول می‌کشدکه منجر به از دست دادن حدود ٣۰ تا ٨۰ میلی‌لیتر ( ۲ تا ٨ قاشق غذاخوری) خون می‌شود وهر ۲۱ تا ٣۵ روز رخ می‌دهد

بعضی ازترشحات که بایدباشد،همه دارند ،ازنوع باکتریهای مفیدند وبرای میکروب زدایی دستگاه تناسلی ومرطوب کردن واژن لازمه که داشته باشید،اگرنداشته باشید (واژن خشک)جای نگرانی دارد.

اغلب، لخته‌ها در سنگین‌ترین روزهای خونریزی می‌ریزند. وجود چندین لخته در جریان خون باعث می‌شود خون قاعدگی شما غلیظ یا متراکم‌تر از معمول به نظر برسد.
معمولاً بدن برای حفظ خون قاعدگی از لخته شدن هنگام آزاد شدن ،مواد ضدانعقاد ترشح می‌کند،وقتی پریود سنگین است و خون با سرعت خارج می‌شود زمان کافی برای عمل کردن مواد ضدانعقاد وجود ندارد. خون بصورت لخته شکل جاری می شود.
اگر لخته شدت یافت و یا لخته‌ها بزرگتر از یک سکه شدند برای درمان اقدام کنید

چرالکه بینی قهوه ای ویاسیاه هستند؟

لکه های خون رنگهای متفاوتی دارند مانند:قرمز تیره، صورتی، قهوه ای تیره یا قرمز مایل به قهوه ای

 رنگ خون تازه، قرمز روشن است، خونابه صورتی است، خونی که چند روز در رحم بماند قهوه ای رنگ و خونی که مدت زیادی مانده باشد سیاه است.

رنگ لکه ها به میزان خونریزی و زمانی که طول می کشد تا خون از دهانه رحم عبور کند بستگی دارد

خون قاعدگی شما در زمان نزدیک به انتهای پریود قهوه‌ای تیره یا تقریباً سیاه است. این یک تغییر طبیعی است. این حالت زمانی رخ می‌دهد که خون کهنه‌تر است و به سرعت از بدن دفع نشده است واین وضعیت جای نگرانی ندارد.

اگر پیش از شروع عادت ماهانه و یا در میانه چرخه قاعدگی دچار خونریزی می شوید ، نگران نباشید

یکی از دلایل لکه بینی- کاهش استروژن به هنگام آزاد شدن تخمک،

ترشحات واژنی اغلب با مقداری خون همراه است.

حدود ۱۰ تا ۱۴ روز پس از پایان عادت ماهانه، و یا دو هفته پیش از شروع پریود”لکه بینی “اتفاق بیفتد غیرطبیعی نبست.

.. اگر ترشحات بدون بو، شفاف یا سفید  است ( روشن سفیدرنگ به هم چسبیده و پنیری و بدون بو و یک مختصر خارش) بمدت هفت شب از داروی ضد قارچ موضعی -کرم کلوتریمازول (clotrimazole)استفاده بکنید

امااگرترشحات – زرد، سبز و یا خاکستری باشه ، همراه با بوی بد ماهی  می تونه عفونت باکتریایی واژن باشد

اگرترشحات به صورت کف و همراه با بوی بسیار بد و شبیه به بوی تخم مرغ فاسد باشه ممکنه بیماری تریکوموناسیسمی  باشد

اگرآبکی و همراه با خارش فراوان و قرمز شدن ناحیه خارجی آلت تناسلی باشه، احتمالاً بیماری کاندیدیاز هست

هنگام “لانه گزینی” یعنی جنین میخواهدخودشو به رحم بچسبانددر این موقع شما کمی لکه بینی دارید/پایان توضیحات

بعد از اتمام دوران قاعدگی اکثر زنان ترشحات سفید رنگی را مشاهده می کنند، این ها ترشحات طبیعی واژن هستند . ترشحات طبیعی واژن می تواند در طول سیکل یک ماهه دچار تغییراتی شود. به هر حال وجود ترشحات قهوه ای رنگ می توان علل دیگری داشته باشد.

مایعی که از غدد داخل واژن و گردن رحم خارج می شود در واقع باکتری ها و سلولهای مرده را به بیرون هدایت می کند،که نقش بسزایی در پاکیزگی واژن”میکروب زدایی” و جلوگیری از بروز عفونت دارد. در اغلب موارد این ترشحات  طبیعی است،جای نگرانی نداردومقدار این ترشحات در زنان مختلف متفاوت است،همچنین رنگ آن نیز می تواند از حالت شفاف تا سفید شیری متغیر باشد.

این ترشحات درزمان تحریکات جنسی”معاشقه ها وارضای جنسی”و تخمک گذاری ، شیردهی  بیشتر خواهد شد،اینهامیتواند نرمال باشد .

ترشحات قهوه ای واژن نیز بخشی از چرخه قاعدگی است که ممکن است تاچندروز پس از دوران پریود مشاهده شود، این ترشحات قهوه ای رنگ را نمی توان یک علامت هشدار دهنده برای بیماری محسوب شود،حتی ممکن است چندروزقبل پریوداین ترشحات قهوه ای راتجربه بکنید.

مصرف نامنظم قرص های ضدبارداری یک علت شایع لکه بینی است.

مصرف” آسپرین” هم یک عامل لکه بینی میتواندباشد ،آسپرین رقیق کننده خون است، مصرف آن شدت خونریزی بین قاعدگی را افزایش می دهد

این ترشحات، خونی هستندکه به هرعلتی باتأخیر ازرحم ویاواژن  به بیرون هدایت می شوند،تغییررنگ خون “قهوه ای”بعلت ماندن مدت زمان تأخیر درمجرای واژن است .

 ترشحات  دلیل آزادشدن تخمک

 در حوالی زمان تخمک گذاری نیز ترشحات قهوه ای یا متمایل به صورتی را مشاهده کنید که ناشی از آزاد شدن تخمک از یکی از تخمدان های شماست.

دربعضی از زنان ممکن است،پس از برقراری رابطه جنسی و یا انجام معاینه واژینال و انجام تست دهانه رحم “پاپ اسمیر”  لکه بینی لکه بینی  یا متروراژیا (METRORRHAGIA)یا همین ترشحات قهوه ای دیده شود.

خون غلیظ و تیره”سیاه چیست!؟

گاهی اوقات خون قاعدگی در روزهای آخر به رنگ قهوه‌ای تیره یا حتی سیاه در می‌آید که این تغییر رنگ طبیعی است. درواقع هرچه خون بیشتر داخل رحم بماند و دیرتر از بدن خارج شود، رنگش هم تیره‌تر می‌شود. همچنین اگر خونریزی به طور موقت غلیظ و شدید باشد جای نگرانی نیست اما اگر این حالت هرماه اتفاق بیفتد باید به پزشک مراجعه کنید تا میزان آهن خون‌تان چک شود و دچار کمبود آهن نشوید.

لانه گزینی یعنی جنین میخواهدخودشو به رحم بچسبانددر این موقع شما کمی لکه بینی دارید

میتواند علایم بارداری باشد

مشاهده ی ترشحات قهوه ای رنگ و یا صورتی و نیز لکه بینی در زمانی که شما  انتظار پریود ندارید ، می تواند نشانه ای از بارداری باشد. در صورتی که این علائم جایگزین قاعدگی شما بشوند ،  در این صورت به این ترشحات خونریزی هنگام لانه گزینی می گویند. تخمک بارور شده عموما در زمانی نزدیک به زمان قاعدگی بعدی شما “حدودا ۱۰ روز پس از لقاح” وارد حفره رحم شده و در دیواره رحم لانه گزینی می کند. این امر می تواند در برخی زنان باعث ایجاد لکه بینی شود.

میتواند علایم یائسگی باشد

در صورتی که سن شما حدود ۴۵ سال است ، مشاهده ی این موضوع می تواند نشانه ای از نزدیک شدن با یائسگی باشد.

میتواند علایم عفونت باشد

 احتمال وجود برخی مشکلات وجود دارد. به عنوان مثال عفونت رحم (PID) که یکی از علایمش  درد و حساسیت زیر شکم  باشد.

یکی دیگه از دلایل لکه بینی ،زخم دهانه ی رحم در اثر عفونت واژن نیز می تواند باشدکه با علائمی چون عفونت مانند ترشح ، سوزش یا خارش و درد به هنگام نزدیکی همراه است.

بیماری التهاب لگن (PID)، عفونت لوله های فالوپ و اعضای تناسلی زنان است.

کیست تخمدان نیز علاوه بر لکه بینی ، درد زیر شکم ، درد هنگام نزدیکی و درد در زمان قاعدگی را به همراه دارد. تشخیص وجود کیست تخمدان با انجام سونوگرافی میسر می شود. در موارد ابتلا به تخمدان پلی کیستیک (PCO) ممکن است علائم دیگری مانند افزایش وزن ، رویش موهای زائد و آکنه در فرد دیده شود.

احتمال وجود سرطان دهانه رحم نیز در زنانی که از ترشحات قهوه ای و لکه بینی شکایت دارند نیز وجود دارد. در این مورد ممکن است علائم دیگری چون درد در زمان نزدیکی ، خونریزی یا لکه بینی پس از برقراری رابطه جنسی ، خونریزی بیشتر و طولانی تر در زمان قاعدگی و خونریزی بین دو قاعدگی نیز وجود داشته باشند. تشخیص زود هنگام و پیشگیرانه از ابتلا به سرطان دهانه رحم به راحتی و با انجام معاینات دوره ای تست دهانه رحم  امکان پذیر است.

میتواندناشی از کمکاری ویاپرکاری تیروئیدباشد

لکه بینی یک هفته یا بیشتر، بعد از قاعدگی است.از علائم  بیماری کم کاری تیروئیداست، بیماری است که در آن غده تیروئید به اندازه کافی هورمون تیروئید تولید نمی کند. این کمبود هورمون باعث می شود در برخی از عملکردهای بدن اختلال ایجاد شود.

کم کاری تیروئید می تواند خستگی، خشکی پوست و تغییرات در چرخه قاعدگی ایجاد کند. با توجه به اثر بیماری تیروئید در خونریزی غیر طبیعی واژینال، دکتر مایلی می گوید که کم کاری تیروئید می تواند باعث خونریزی به صورت تصادفی و یا مکرر شود. این نوع خونریزی می تواند شدید یا ملایم باشد.

تغییرات در قاعدگی:زمان طولانی تر با خون ریزی بیشتر و درد می تواند از علایم کم کاری غده تیروئید باشد. پرکار بودن غده تیروئید، باعث کوتاه تر شدن مدت زمان قاعدگی می شود و فاصله بین قاعدگی بیشتر می شود و خون ریزی نیز خفیف است.

راه حل

با توجه به گفته های فوق ، اگر ترشحات قهوه ای رنگ را در حوالی قاعدگی یا زمان تخمک گذاری خود مشاهده می کنید به احتمال زیاد امری طبیعی است و می توانید برای راحتی خود در این مواقع که خونریزی زیادی وجود ندارد و تنها لکه بینی اندکی ایجاد شده است ، از پد های بهداشتی روزانه که بسیار کوچک و نازک هستند استفاده کنید.

خانم دکنرلیلاقضاتی( جراح و متخصص زنان )اینچنین می گوید:

کمی خونریزی قبل از قاعدگی نگران کننده نیست، اما لکه بینی مداوم ممکن است نشانه یک مشکل جدی باشد، استرس و فشار جسمی و روحی ممکن است سبب شوند که مغز فرمان آغاز چرخه قاعدگی را صادر نکند. این امر می‌تواند موجب لکه بینی در نیمه اول چرخه قاعدگی شود. کاهش میزان پروژسترون که نتیجه تخمک گذاری ناقص است موجب لکه بینی در نیمه دوم چرخه قاعدگی می شود.

 اگر لکه بینی، ۳ یا ۴ روز قبل از عادت ماهانه و یا یک هفته پس از آن اتفاق بیفتد، نشان دهنده یک چرخه قاعدگی غیرمعمول است.

لکه بینی علاوه بر این که نشانه تخمک گذاری و یا شروع قاعدگی است، ممکن است نشانه تغییرات مهمتری در زندگی یک زن مانند بارداری یا یائسگی باشد. لکه بینی جزء اولین نشانه های بارداری در مراحل اولیه بارداری است در زنان میانسال نیز ممکن است نشانه دوران پیش از یائسگی باشد، زمانی که هنوز یائسگی به طور کامل اتفاق نیفتاده است و خونریزی‌های واژنی باید به کلی قطع شوند.

اگرچه ممکن است خونریزی بین قاعدگی در اثر تخمک گذاری یا استفاده از برخی روش‌های جلوگیری از بارداری اتفاق بیافتد، ولی مشکلاتی مانند استرس، شروع و یا قطع مصرف قرص‌های ضد بارداری، مصرف برخی داروها مانند کورتیکواستروئید یا داروهای ضد افسردگی، عدم تعادل هورمونی، پولیپ رحم، کیست تخمدان، اختلالات تیروئید و دیابت از علل شایع بروز خونریزی بین قاعدگی هستند./پایان نظریه خانم قضاتی

***

رازیانه می توانددرنتظیمات قاعدگی مؤثرباشد

رازیانه باعث ایجاد تعادل هورمونی، جلوگیری از بیماری‌های دستگاه تناسلی، پیشگیری از ابتلا به سرطان رحم و دهانه رحم و درمان بیماری شایع سرد مزاجی جنسی در زنان می‌شود. همچنین برای ایجاد تعادل هورمونی مناسب، علاوه بر رعایت این نکات، پرداختن به فعالیت بدنی و ورزشی متناسب با سن و وضعیت فیزیکی فرد الزامی است.

 رازیانه با توجه به تعادل هورمونی می‌تواند از بروز خشکی دستگاه تناسلی جلوگیری کند، اظهار کرد: مصرف رازیانه علاوه بر درمان ترشحات اضافی دستگاه تناسلی می‌تواند منجر به جلوگیری از عفونت‌های مکرر دستگاه تناسلی در زنان شود. رازیانه به صورت یک استکان تا یک لیوان دم نوش یا عرق همراه با عسل یا خرما، روزانه مصرف شود.

این رادکتراکبری  عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می گوید.

اما در صورتی که لکه بینی شما مدت طولانی تری مانند چند هفته به طول انجامید ، همیشه پس از نزدیکی اتفاق افتاد ، همراه با درد ، ترشح واژن ، سوزش یا خارش بود باید جهت بررسی بیشتر به ماما یا پزشک مراجعه کنید.

***

پاسخ به سؤالات”لکه بینی“توسط دکتر امی آتری، استاد بالینی در دانشگاه کالیفورنیا

آیا لکه بینی بین دو دوره قاعدگی خطرناک است ؟

در واقع کمی خونریزی قبل از قاعدگی نگران کننده نیست، اما لکه بینی مداوم ممکن است نشانه یک مشکل جدی باشد.خونریزی بین دو دوره قاعدگی ، که لکه بینی نامیده می شود، مشکل رایجی است. دکتر امی آتری، استاد بالینی در دانشگاه کالیفورنیا، می گوید:تقریبا تمام زنان در یک دوره از زندگی خود، با چنین مشکلی روبرو می شوند.

لکه بینی قبل از شروع قاعدگی، اغلب نگران کننده نیست. هرچند در برخی موارد، ممکن است نشانه مشکلات تناسلی و یا حتی یک بیماری کشنده باشد.

به چه نوع خونریزی لکه بینی گفته می شود؟

یک دوره قاعدگی معمولاً ۳-۵ روز طول می‌کشد، اما بین ۲-۸ روز نیز میتواند طبیعی باشد. با این وجود اگر کل چرخه قاعدگی یک زن به مدت ۳۵ یا ۲۸ روز باشد، و یا اینکه عادت ماهانه تا ۸ روز طول بکشد، غیر طبیعی نخواهد بود.

خونریزی مهبلی ، پس از پایان یک دوره قاعدگی یا پیش از آغاز دوره بعدی، لکه بینی نامیده می شود. خونریزی ممکن است بسیار کم رنگ باشد ، به طوری که شما لکه هایی صورتی رنگ بر روی لباس زیرتان ببینید، همچنین خونریزی ممکن است به صورت چند قطره و یا شدید اتفاق بیافتد که شبیه قاعدگی است.

تفاوت انواع ترشحات مابین دو دوره قاعدگی

ترشحات طبیعی واژن بین دوره ها ، در طول چرخه قاعدگی تغییر می کند. بعد از اتمام دوره خونریزی ، ممکن است ترشحاتی شفاف یا سفید رنگ داشته باشید. اینگونه ترشحات طبیعی هستند و به مرطوب ماندن بافتها کمک می کنند.

برخی تغییرات از جمله داشتن ترشحاتی به رنگ زرد تیره یا بدبو، ممکن است به دلیل جراحت یا عفونت مهبل”واژن” باشد.

گاهی ترشحات آغشته به خون، شدید یا خفیف نیز، لکه بینی محسوب می شود، با این تفاوت که این نوع خونریزی به دلیل جراحت یا عفونت مهبل است ، نه قاعدگی.

لکه بینی واقعی ، می تواند درجات زیادی داشته باشد. اینگونه خونریزی، خونریزی غیر منتظره نیز نامیده می شود، و می تواند شدید یا خفیف باشد. خونریزی بین دوره ها قبل از یائسگی، ممکن است بسیار نامنظم و غیر قابل پیش بینی باشد.

لکه بینی و چرخه قاعدگی

اگر پیش از شروع عادت ماهانه و یا در میانه چرخه قاعدگی دچار خونریزی می شوید ، نگران نباشید. به گفته دکتر آتری، مقدار کمی خونریزی بین دوره های قاعدگی و یا لکه بینی غیرمتداول، نسبتا طبیعی است.

برای اطمینان از اینکه محل خونریزی واژن است ، نه مقعد یا مجرای ادراری ، از تامپون استفاده کنید.به دلیل کاهش استروژن به هنگام آزاد شدن تخمک، حدود ۱۰ درصد از زنان در زمان تخمک گذاری، لکه بینی را تجربه می کنند.

به گفته دکتر آتری ترشحات واژنی اغلب با مقداری خون همراه است. همچنین فرد ممکن است دچار گرفتگی عضلات یا دردهای خفیفی شود. نشانه لکه بینی بی خطر این است که این نوع خونریزی هر ماه حدود ۱۰ تا ۱۴ روز پس از پایان عادت ماهانه، و یا دو هفته پیش از شروع آن اتفاق می افتد.

همچنین لکه بینی ممکن است نشانه آغاز قاعدگی باشد.اگر لکه بینی ۵ روز پیش از قاعدگی اتفاق بیافتد، نه ۲روز قبل و یا ۲ روز بعد از آن ، نگران کننده نخواهد بود.به گفته دکتر استفن وِیس ، متخصص زنان و زایمان و استادیار دانشگاه اِموری، استرس و فشار جسمی و روحی، و حتی برخی از اتفاقات، ممکن است سبب شوند که مغز فرمان آغاز چرخه قاعدگی را صادر نکند.

این امر می تواند موجب لکه بینی در نیمه اول چرخه قاعدگی شود. کاهش میزان پروژسترون ، که نتیجه تخمک گذاری ناقص است ، موجب لکه بینی در نیمه دوم چرخه قاعدگی می شود.بنابراین اگر لکه بینی، ۳ یا ۴ روز قبل از عادت ماهانه و یا یک هفته پس از آن اتفاق بیافتد، نشان دهنده یک چرخه قاعدگی غیرمعمول است.

به گفته دکتر وِیس، پوشش داخلی رحم نیز باید طبیعی باشد. وجود بافتهای اضافه و ناهنجاری در پوشش رحم ممکن است آن را ضعیف کند و سبب لکه بینی های مداوم شود. رایج ترین علل این مشکل وجود پلیپ های خوش خیم و فروئیدها در سطح یا نزدیک پوشش رحم است.

با این وجود دکتر وِیس تاکید می کند که اگر خونریزی ۷روز پیش از آغاز قاعدگی ، نه ۳ روز پیش از آن اتفاق بیافتد ، نگران کننده نخواهد بود.

بارداری/یائسگی

نباید فراموش کرد که لکه بینی علاوه بر این که نشانه تخمک گذاری و یا شروع قاعدگی است، ممکن است نشانه تغییرات مهمتری در زندگی یک زن ، مانند بارداری یا یائسگی باشد. لکه بینی می تواند جزء اولین نشانه های بارداری باشد و در مراحل اولیه بارداری اتفاق بیفتد

همچنین لکه بینی در زنان میان سال ممکن است نشانه دوران پیش از یائسگی باشد، زمانی که هنوز یائسگی به طور کامل اتفاق نیفتاده است و خونریزی های واژنی باید به کلی قطع شوند.

لکه بینی در طول دوران بارداری: بسیاری از زنان در مراحل اولیه بارداری دچار لکه بینی می شوند. درحقیقت این خونریزی های خفیف، یکی از نشانه های بارداری است.

لکه بینی ، خصوصا در مراحل اولیه و یا پایانی بارداری ، کاملا طبیعی استدر ۷ تا ۱۰ روز اول بارداری ، زمانی که جنین به دیواره رحم متصل می شود، لکه بینی بسیار رایج است.

به گفته آتری بسیاری از زنان در این موقع، از بارداری خود بی اطلاع هستند. همچنین لکه بینی ممکن است ۲ یا ۳ هفته قبل از زایمان نیز اتفاق بیافتد. به گفته ی آتری، اغلب خانم ها حتی با وجود این لکه بینی های اولیه، متوجه بارداری خود نمی شوند.

همچنین ممکن است دو تا سه هفته قبل از موعد وضع حمل ، در اثر قطع شدن اتصال مخاطی با دیواره رحم، دچار لکه بینی شوند. در دوران بارداری، این نوع لکه ها معمولا ترشحات آغشته به خون واژن هستند.

یکی از علل شایع خونریزی غیر عادی رحم، تغییرات هورمونی در دوران یائسگی است، اما لکه بینی یکی از نشانه های بیماری یا تغییرات آناتومیکال است که باید با پزشک مطرح شود.

رنگ لکه ها بین دوره های قاعدگی

لکه های خون رنگهای متفاوتی دارند مانند: قرمز تیره، صورتی، قهوه ای تیره یا قرمز مایل به قهوه ای. به گفته ی ویس، رنگ خون تازه، قرمز روشن است، خونابه صورتی است، خونی که چند روز در رحم بماند قهوه ای رنگ و خونی که مدت زیادی مانده باشد سیاه است.

خونریزی شدید رحم

میزان خونریزی رحم موضوع بسیار مهمی است. لکه بینی خفیف بین دو دوره قاعدگی، نگران کننده نیست. اما اگر خونریزی شما به اندازه ای شدید می شود که در هر یک ساعت نیاز به تعویض نوار بهداشتی دارید، باید با پزشک خود تماس بگیرید.

– خونریزی بیش از حد رحم یا خونریزی بین قاعدگی که بیش از سه روز طول می کشد. لکه بینی هرگز نباید تا سه هفته ادامه داشته باشد.

– داشتن لکه بینی کم در طول سه دوره قاعدگی

– کاهش مصرف آسپرین. اگر دچار لکه بینی می شوید، باید از مصرف آسپرین خودداری کنید، زیرا این قرص باعث افزایش خونریزی می شود. به عقیده دکتر آتری، از آن جهت که آسپرین رقیق کننده خون است، مصرف آن شدت خونریزی بین قاعدگی را افزایش می دهد.

 این لکه بینی ها

 اگر بعد از یائسگی متوجه هر نوع لکه بینی شوید، باید فورا با پزشک خود تماس بگیرید.

– تغییر روش های کنترل بارداری. لکه بینی در زنانی که از دستگاه های داخل رحمی استفاده می کنند، امری طبیعی است. این خونریزی معمولا بی ضرر است، اما با تغییر روش کنترل بارداری می توان از لکه بینی جلوگیری کرد.

– کنترل استرس. هیجان و استرس نظم دوره های قاعدگی را به هم می ریزد و باعث ایجاد لکه بینی یا قاعدگی های نامنظم می شود. سعی کنید با انجام ورزش های تمدد اعصاب از جمله یوگا، مدیتیشن، تنفس عمیق و ایروبیک، استرس خود را کنترل کنید.

مصرف نامنظم قرص های ضدبارداری یک علت شایع لکه بینی است.

مصرف” آسپرین” هم یک عامل لکه بینی میتواندباشد ،آسپرین رقیق کننده خون است، مصرف آن شدت خونریزی بین قاعدگی را افزایش می دهد

***

لکه بینی وخونریزی در سه ماه اول بارداری

ترشحات خونی  از واژن،ممکن است در هر زمانی در دوران بارداری اتفاق بیفتد،میتواندعادی باشد ولی دربعضی ازموارد پیام ناخوشایندی رابدنبال دارد،بستگی دارد که در کدام مرحله از بارداری (سه ماه اول یا دوم و سوم) اتفاق بیفتد.

اگردر سه ماه اول بارداری(۱۲ هفته اول) اتفاق بیفتد،دلایلش می تواند:

لانه گزینی 

زمانیکه  تخمک بارور شده(در طول ۱۲ روز بعد از آبستنی”لقاح”) تلاش می کند به جداره رحم بچسبد که دراین زمان، قسمتی از دیواره رحم ریزش می کند واین ریزش می توانند منجر به لکه بینی و یا خونریزی خفیف شود،که معمولاً  این حالات  درموعد قاعدگی اتفاق می افتد که بعضی ازخانمها(مخصوصاً که درانتظاربارداری نبودند)این  خونریزی را”پریود”محسوب می کنند،از چند  ساعت تاچندروزادامه خواهد داشت

 تهدید به سقط

لکه بینی به ویژه اگر با درد های کرامپی شکم توام شود،پیام ناخوشایند سقط است.

علائم تهدید به سقط: درد های منظم زیر شکم، کمر درد و احساس فشار در لگن.

 حاملگی خارج از رحم 

حاملگی خارج از رحم(EP)به حالتی گفته می شود که تخمک لقاح یافته در جایی به غیر از دیواره داخلی رحم مستقر می شود و شروع به رشد می کند.معمولاً حاملگی های خارج از رحم ،درون لوله های فالوپ (لوله رحمی) اتفاق می افتد،یادر نقاط دیگری مثل تخمدان، گردن رحم و حفره شکمی نیز رخ دهد.

حاملگی مولار

حاملگی مولار(مول)زمانی اتفاق می افتد که سلول تخم لقاح یافته به جای رشد و نمو به شکل رویان”جنین” به صورت یک توده سلولی به نام مول رشد می کند. در ابتدای بارداری مولار فرد تمام علائم بارداری را تجربه می کند اما با گذشت زمان تفاوت این حاملگی با بارداری عادی نمود پیدا می کند،بجای جنین،توده ای شبیه جنین شکل می گیرد،یکی از علائم این بارداری کاذب – تهوع و استفراغ شدید و بزرگ شدن سریع اندازه رحم می باشد.

مولار فرمی از حاملگی غیر طبیعی است که در آن تخمک بارورشده غیر زنده در رحم لانه گزینی کرده و پرزهای متورم جفتی به تشکیل کیست های مشابه خوشه انگور ویاتوپ تنیس، رحم را می پوشانند و شواهدی از جنین دیده نمی شود. این نوع از حاملگی غالبا با لکه بینی و  یا خونریزی نامنظم تهوع و استفراغ بسیار شدید، رشد رحمی فراتر از سن حاملگی و گاهی افزایش فشار خون و به همراه دفع پروتئین از ادرار، در اوایل بارداری همراه است.

نیمه دوم بارداری (۲۰ هفته دوم )

جفت سرراهی

جفت اندامی دایره ای شکل است که به طور طبیعی در قسمت فوقانی دیواره رحم لانه گزینی می کند و از طریق بند ناف وظیفه خونرسانی به جنین را برعهده دارد. در مواردی همچون حاملگی چند قلویی، سابقه سزارین قبلی ،جفت ممکن است در قسمت های تحتانی و در مجاورت دهانی رحم لانه گزینی کند؛ در این شرایط به اصطلاح “جفت سرراهی” خوانده می شود. جفت سرراهی با کوچکترین ضربه، نزدیکی، ویا فعالیت های سنگین ،ازبین می رود”جدامی شود”که حاصلش لکه بینی و خونریزی بدون درد است.

دکولمان جفت

دکولمان جفتکندگی جفت” به معنی جداشدن ناگهانی جفت از آندومتر می‌باشد که می‌تواند ناقص یا کامل باشد. چون در دکولمان کامل، خون مادر به جفت نمی‌رسد از این‌رو جنین دچار (hypoxia)هیپوکسی(قطع اکسیژن) می‌شود و اگر زایمان به سرعت انجام نشود جنین قطعاً می‌میرد. معمولاً دکلمان با خونریزی مادر همراه است.

این نوع خونریزی‌ها اغلب تیره‌رنگ هستند، مادر در ناحیه‌ شکم ‌درد دارد و با معاینه مشخص می‌شود که شکم کاملاً سفت است،مادری که در هفته ۲۶ یا ۳۰ بارداری خونریزی‌ای کند که تیره‌رنگ باشد،دراین وضعیت، اختلال در قلب جنین کاملاً مشهود است، بناچار باید به بارداری صورت اورژانسی خاتمه داد.

 عفونت

هر گونه عفونت در فضای داخلی رحم یا دستگاه تناسلی و یا عفونت ناشی از روابط جنسی (مثل کلامیدیا، سوزاک و تبخال تناسلی) می تواند باعث بروز لکه بینی یا خونریزی در سه ماهه اول بارداری شود.

توضیحات مدیریت سایت پیراسته فر: ازچندمورداصطلاحات نامأنوس بکاربرده شده:

دردهای کرامپی: می‌توانند در اثر عواملی همچون: اسهال، یبوست، نفخ یا باد معده ایجاد شوند،ممکن است این درد به‌صورت متناوب برطرف شده و بازگردد، و ممکن است به‌طور کامل بدون نیاز به درمان فروکش نماید.

تفاوت کرامپ بااسپاسم

هر دو گرفتگی عضلات هستند ولی تفاوتهائی دارند. کرامپ در افراد سالم دیده می شود  ،کرامپ ها بیشتردر حد چند دقیقه و ثانیه هستند و اغلب این عضله را درگیر می کنند ولی اگر بگیرد درد شدیدی دارد و بعد درد را رها می کند حالت حمله ای دارد.در افراد سالم کرامپ می تواند به علت کمبود آب،زیادی نمک و یا زیادی کلسیم باشد.

در اسپاسم ،میتوانداشکال در دستگاه اعصاب محیطی و مرکزی باشد،تروما و ضربات می تواند یک علت اسپاسم ها باشد.اسپاسم هم عضلات را درگیر می کند هم مفاصل را در کوتاه مدت یا بمدت طولانی.

در اسپاسم ” تون عضلات”درگیر هستند.افزایش تون در عضلات خم کننده بیش از عضلات راست کننده است و در اندام های تحتانی “تون” در عضلات راست کننده بیش از عضلات خم کننده است. به علاوه مقاومت عضلانی در تمام طول حرکات یکسان نیست بلکه در شروع حرکات غیر فعال بیشتر است و با ادامه حرکت کاهش می یابد.افزایش تون به سرعت حرکات بستگی دارد بطوری که حرکات غیر فعال با سرعت زیاد ، سبب افزایش مقاومت می شوند.

در کرامپ انقباضات غیر ارادی و مشخصا دردناک عضلات یا قسمتی از عضلات می باشند.
احتمالا علت عمده بروز این مشکل به علت اختلال در قسمت پائینی اعصاب حرکتی می باشد.
عضله ممکن است بصورت برآمده و قابل لمس و سفت شود.کرامپ ها معمولا با کشیدن غیر فعال عضله گرفتار برطرف می شوند.کرامپ معمولا خوش خیم است و تظاهراتش در شب و در حین و یا پس از فعالیت، باشد.

تون عضله چیست؟ 

تون Toneعضلانی یاتونوس ماهیچه‌ای که”کِشنگ ماهیچه‌ای”نیزگفته می شود ( Muscle tone یا Tonus) عبارت است از،انقباض خفیف و پیوستهٔ ماهیچه است- که در ماهیچه‌های اسکلتی باعث حفظ وضعیت ظاهری بدن می‌شود و به بازگشت خون به قلب کمک می‌کند،کشنگ در یک ماهیچه اسکلتی عبارت است از میزان سفتی و قوام آن ماهیچه در حالت استراحت.

***

 درمان های سنتی بیماریهای زنانه-هایپرمنوره (Hypermenorrhea)یامنوراژی (Menorrhagia)

 

گیاه« پنج انگشتی »و«رازیانه»۲ گیاه دارویی موثر در زمینه تنظیم هورمون‌های زنانه

دکتر حسن اکبری(متخصص طب سُنتی)، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: رازیانه یک گیاه دارویی «فیتواستروژن»(گروهی از مواد شیمیایی گیاهی) است،

این داروی گیاهی وظیفه تنظیم عادت ماهانه را به عهده دارد، به طوری که موجب جلوگیری از تحلیل مخاط رحم، پیشگیری از پیری زودرس در زنان، جلوگیری از یائسگی زودرس و پیری دستگاه تناسلی و شادابی روحی، روانی و جنسی زنان می‌شود.

رازیانه باعث ایجاد تعادل هورمونی، جلوگیری از بیماری‌های دستگاه تناسلی، پیشگیری از ابتلا به سرطان رحم و دهانه رحم و درمان بیماری شایع سرد مزاجی جنسی در زنان می‌شود. همچنین برای ایجاد تعادل هورمونی مناسب است.

«رازیانه» می تواند از بروز کیست تخمدان، کیست پستان، تنبلی تخمدان و ناباروری ناشی از تنبلی تخمدان جلوگیری کند.

«رازیانه» موجب افزایش خانم‌های شیرده می شود.

درمان منوراژی یا« هایپرمنوره » با « رازیانه+پنج انگشت »

به خانم هایی که مشکلات هایپرمنوره  دارند،توصیه می‌شود از داروهای گیاهی دیگری در کنار رازیانه استفاده شود که عبارت است از داروی گیاهی« پنج انگشت »که به تازگی توسط برخی از تولید کنندگان دارو به صورت قرص ساخته شده است.

چگونگی مصرف «قرص پنج انگشت »

با این نسخه «125 سال» عمر کنید/ خیانت در حق سلامتی مردم با حذف «روغن حیوانی»

متخصص آسیب‌شناسی، دانشیار دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: میزان مصرف این قرص روزی یک عدد تا تنظیم عادت ماهانه است و این قرص فقط به بانوانی که دارای مشکلات هایپرمنوره هستند، توصیه می شود که به راحتی می توانند در دوران پاکی در کنار دم نوش یا عرق رازیانه مصرف کنند.

رازیانه به صورت یک استکان تا یک لیوان «دم نوش» یا بصورت عرق ،همراه با عسل یا خرما، هر روز مصرف شود.

تهیه «دم نوش »رازیانه ،چیزی شبیه  چای معمولی است.

«رازیانه» داروی درمان عفونت دستگاه تناسلی

رازیانه (علاوه بر درمان ترشحات اضافی دستگاه تناسلی )می‌تواند منجردرمان« پریودهای دردناک»  ودرمان عفونت‌های  دستگاه تناسلی در زنان شود.

استفاده صحیح در میزان مناسب عارضه‌ای برای بدن در مصرف طولانی مدت ایجاد نمی کند. رازیانه به صورت یک استکان تا یک لیوان دم نوش یا عرق همراه با عسل یا خرما، می‌تواند هر روز مصرف شود.

نکتهدر هنگام شروع عادت ماهانه و بارداری باید از مصرف رازیانه اجتناب کنید زیرا ممکن است موجب سقط جنین می شود.

مدیریت سایت-پیراسته فر:بااستفاده :ازمصاحبه دکتراکبری (تیر ۱۳۹۳)خبرگزاری ایسنابا -با اصلاحات واضافات ،ویرایش .

گیاه «پنج انگشتی» یا(فلفل کوهی) بانام علمی (Vitex agnus- castus) می باشد که داروی تهیه شده از این گیاه در ایران« ویتاگنوس »(Vitaganus) نام دارد که اولین بار  به شکل قطره توسط داروسازی پورسینا تولید و به بازار عرضه شد ، از سال۱۳۸۷ داروسازی پورسینا آن را بصورت «قرص » به بازار عرضه کردکه همان خاصیت قطره را داردباطعم مطبوع.

دکتر اکبر اسماعیلی پژوهشگران دانشگاه آزاد واحد تهران شمال می گوید:گیاه رازیانه یکی از گیاهانی است که از خواص دارویی بالایی برخوردار است. این گیاه در برخی از مناطق جهان از جمله هند، پاکستان و مصر به وفور یافت می‌شود. کاربردهای درمانی گیاه رازیانه از قبیل خاصیت ضد میکروبی، ضدویروسی، ضدعفونی کنندگی و ضد نفخ، آن را به یک گیاه پرطرفدار برای تحقیقات دارویی تبدیل کرده است. / آذر ۱۳۹۶مصاحبه باایرنا

یک کارشناس گیاهان دارویی با اشاره به این که رازیانه گیاه لاغری است که در بخش‌هایی از خاک کشورمان می‌روید، گفت:

حمیدرضا عبدوس(کارشناس گیاهان دارویی)گفت: رازیانه یک گیاه دارویی گل‌دار از راسته آپیالس(Apiales)، تیره چتریان (Apiaceae)و از رده رازیانه‌ها (Foeniculum)است که بومی مناطق مدیترانه است، کشورهای سوریه، هند، مکزیک، مصر، ترکیه و چین عمده ترین تولیدکننده‌های رازیانه در جهان هستند.این گیاه در مناطق شمالی ایران و در دامنه‌های کوههای البرز بطور خودرو می روید.

در طب سنتی ایران، از رازیانه به گیاه ضدبلغم و صفرا یاد می‌شود. همچنین از آنجا که گیاه بسیار گرمی است اگر بخواهید از خاصیت مسهل بودن آن بهره‌مند شوید، باید آن را با ماده‌ای مصرف کنید که حرارت گیاه را کم کند و بهترین گزینه ما برای همراهی با آن سکنجبین و عسل است.

قسمت‌های مورد استفاده این گیاه عبارتند از :بذر، برگ و ریشه است.

مقدار مصرف روزانه رازیانه، به طور متوسط حداکثر ۵ گرم یا یک تا سه استکان عرق آن توصیه می‌شود.

برای رفع بوی بد دهان و درمان گلو‌درد نیز می‌توان رازیانه را قِرقِره کرد و یا بذر آن را داخل دهان گذاشت و چند دقیقه جوید. همچنین کمک به دستگاه گوارش در هضم غذا و به عنوان بادشکن از دیگر فواید آن است. برای سوء هاضمه، سردی معده و یا دردهای فشردگی معده بسیار موثر است.

رفع سوزش ادرار وگلودرد

رازیانه برای درمان مشکلات دستگاه تنفس و تنگی نفس قابل استفاده بوده و علاوه بر این، رازیانه مُدر و ضد میکرب بوده و برای رفع سوزش ادرار نیز مفید است. به معالجهٔ درد گلو و رفع التهاب حنجره کمک کرده و برای رفع اختلالات قاعدگی و معالجه زخم معده به کار می‌رود.

کمک به ازدیادشیرمادران شیرده

مادران شیرده از دم کرده رازیانه گاهی اوقات استفاده می کنند چرا که هم باعث ازدیاد شیر آ‌ن‌ها می‌گردد و هم ضد نفخ است و از دل درد کودک جلوگیری می‌کند مخصوصاً وقتی که غذای سنگین می‌خورند حتماً بعد غذا چند دانه رازیانه را در دهان خود نگه دارند و آهسته آهسته آب آن‌ را که در دهان جمع می‌شود فرو ببرند.

شفافیت پوست

برای این کار دانه رازیانه را پودر کرده یک قاشق مرباخوری در نصف لیوان آب به مدت یک ساعت در آب‌جوش گذاشته سپس دم‌ کرده آن را صاف کرده با عسل و یک قاشق غذاخوری ماست شیرین به مدت۲۰ دقیقه مخلوط آن را روی صورت قرار می‌دهند.

داروهایی که ازترکیبات رازیانه ساخته می شوند

عبدوس گفت: استفاده از این گیاه در دوران باردهی آسیبی به نوزادن نمی رساند، در دوران بارداری و شیردهی، مصرف این گیاه ضرری به همراه ندارد و داروخانه‌های گیاهی ایران به شکل‌های مختلف (مثل قطره آنتی‌میگرن، شربت توسیان، شربت تیسیان، پودر ژنرال تونیک، قطره سنکول، سنالین، منتازین و لوسیون تقویت موی سنیره) موجود هستند که داخل تمام این محصولات رازیانه وجود دارد. / تیر ۱۳۹۲ایسنامصاحبه باعبدوس

چندنکته ضروری

* اثرگذاری قرص« ویتاگنوس » پس از ده روز است ،برای تاثیر قطعی تا۳ ماه مصرف شود.
* برای تأثیرگذاری قطره تاچندماه بایدمصرف کرد،روزی حدود۴۰قطره
* از آنجا قطره « ویتاگنوس »ممکن است مزه مطلوبی نداشته باشد میتوان هنگام مصرف،  آن را با آب، آبمیوه، شیر  مخلوط کرد و بعد مصرف کرد.
* توصیه می شودازمصرف این دارو با معده خالی اجتناب شودواماگیاه(دمنوش) را،میتوانید بامعده خالی ، نیم ساعت قبل از صبحانه میل کنید.

طرز تهیه دمنوش پنج انگشت

۲۰ گرم از گیاه پنج انگشت را ۱۵ دقیقه در سه لیوان آب خیس کنید؛ پس از ۳ دقیقه آن را بجوشانید و بگذارید ۱۰ دقیقه دَم بکشد؛ دمنوش را صاف و با عسل شیرین کنید؛ روزانه یک فنجان از آن را پس از غذا بنوشید.

عوارض:ناراحتی های دستگاه گوارش، خارش،آکنه(جوش)

* در کسانیکه سابقه حساسیت پوستی دارندحتماً بانظرپزشک مصرف کنند.

داروی « ویتاگنوس » داروی زنانه است،مردان اجتناب کنند.

* مردان به خاطر ترکیبات استروژنیک این گیاه نباید از آن استفاده کنند.

البته محققان امریکا «دمنوش گیاه پنج‌انگشت» یک درمان خانگی عالی برای پوکی استخوان در مردان ودرمان پروستات می دانند.

ودیگراینکه بعلت خواص ضد سرطانی گیاه پنج انگشت، توانایی زیادی برای کاهش سطح تستوسترون و مهار رشد سلول‌های سرطانی پروستات در بدن دارد.

تداخل:این دارو خواص «ضد آندروژنی»  نباید به همراه قرص های ضد بارداری استفاده شود،وحتی دمنوش  پنج انگشت.

* برای درمان« فیبروم رحمی» ودرمان «آکنه» و«کیست» و…روزی دو عدد قرص ،بمدت چند ماه  مصرف شود.

دمنوش گیاه پنج انگشت دارای خواص «آنتی‌اکسیدانی» است و می‌تواند بدن را در مقابل آسیب رادیکال‌های آزاد محافظت کند.

البته نظرپزشک معالج-حضوری-براین توصیه هاارجحیت دارد.

 

یکی دیگرازگیاهان مؤثردرتنظیم هورمون های زنانه «لوبیاسبز»است

لوبیاسویاچیست؟خواص درمانی عجیب سویا

سویا گیاهی است یکساله دارای ساقه پرشاخه ، برگهای آن بیضی ، نوک تیز و سبز رنگ می باشد . میوه آن شبیه لوبیا است که در هر غلاف آن سه تا پنج دانه جدا از یکدیگر وجود دارد

لوبیا سویا حاوی« فیتواستروژن» یا استروژن گیاهی است. مصرف رژیم غذایی با میزان بالایی از سویا و فرآورده های سویا ممکن است به کاهش گرگرفتگی و تعریق شبانه در بانوان یائسه کمک کند. همچنین مصرف آجیل سویا، توفو، شیرسویا و مکمل های سویا برای کاهش علائم توصیه می شود.

مصرف پروتئین سویا در کاهش کلسترول بد و تری گلیسریدخون ونیزدیابت نیز موثر است.

(برای غیرگرگرفتگی)برای طعم بهترلوبیاسویا: پیاز رنده سرخ  شده ویا ادویه نمک و رب گو جه فرنگی را به آن اضافه کنید
 
ازجمله از قوائد ومزایای سویا
سویا مقوی و باد شکن است/ مدر ، تب بر و ضد سم است /شیر سویا غذای مفیدی برای کودکان است /نان سویا برای مبتلایان به بیماری قند بسیار مناسب است / برای مبتلایان به نقرس و رماتیسم و اشخاص ضعیف البنیه بسیار مفید است/برای تحریک اشتها مفیداست/برای از بین بردن بوی گوشت مؤثراست/سس سویا ملین ،‌ خنک کننده و ضد سم است و می تواند سموم احتمالی غذاها را خنثی کند/ سویا خطر سقط جنین رارفع می کید/اگر ادرار کسی بخون آلوده است سس سویا درمان آن است / سس سویا برای سوختگی پوست مفید است/فرآورده های سویا سنگ کیسه صفرا را شکسته و خارج می سازد /سویا برای سلامت روده بزرگ و تنظیم تخلیه و دفع مواد زائد بسیار مفید است.
سویا  هم ضدسرطان است /سویا منبع غنی هورمون استروژن است بنابراین می توان جانشین هورمونهای مصنوعی در دوران یائسگی باشد./دانه های سبز سویا را له کرده و بصورت ضماد در آورید این ضماد برای زخم های آبله و سایر زخم ها مفید است همچنین برای رفع التهاب و قرمزی پای بچه ها که در اثر ادرار بوجود آمده مفید می باشد.
مدیریت سایت-پیراسته فر:در سویا کلروفیل و آنتی بیوتیکی بنام «کاناوالین» یافت موجوداست،دانشمندان موفق شده اند که از لوبیای سویا یک نوع آنتی بیوتیک تهیه کنند که «مورومیکس» نامیده می شود و باکتریهای مضر روده را از بین می برد .

                                                            ***

اطلاعات ازمنابع دیگر

به طور طبیعی ترشحات کمی که از واژن خارج و به دستگاه تناسلی خارجی می رسد، رنگ شفاف و گاهی مایل به شیری دارد. خروج آن از بدن همراه با خارش و سوزش نیست. بوی بدی هم ندارد. لازم است بدانید مقدار این ترشحات طبیعی از این قاعدگی تا قاعدگی بعدی تغییر می کند. مثلا، در روزهای قبل از قاعدگی افزایش می یاید، در روزهای مقارن با آزاد شدن تخمک، تغییر کرده و حالت کش دار به خود می گیرند. یکی از راه های تشخیص روز تخمک گذاری همین ویژگی است که در آزمایشگاه مشخص می شود.

بنابراین اگر کسی ترشحات واژینال نه چندان زیاد، به رنگ شفاف و یا مایل به شیری دارد و این ترشحات با سوزش یا خارش همراه نیست، می توانیم بگوییم که ترشحات طبیعی هستند.

اما کسی که ترشحات زیاد همراه با خارش و سوزش دارد، احتمال دارد که دچار عفونت شده باشد.

بعضی از این عفونت ها در اثر بیماری مقاربتی، یعنی به دنبال زناشویی به شخص منتقل می شود. اما بعضی هم ربطی به زناشویی ندارد و فردی که هیچ ارتباط جنسی هم نداشته ، ممکن است به این عارضه مبتلا شود.

شایع ترین عفونت غیرمقاربتی که در دختران و زنان دیده می شود، نوعی قارچ به نام” مونیلیا” است. این قارچ در نوزادان و شیرخواران، برفک دهان را به وجود می آورد که در دوران بارداری به نوزاد منقل می شود. در این بیماری ترشحات سفید و تکه تکه است و معمولا خارش زیادی را به وجود می آورد. این بیماری به آسانی درمان می شود.

در اشخاصی که بهداشت شخصی را رعایت نمی کنند، لباس تنگ به مدت طولانی می پوشند، تغذیه مناسب ندارند و سیستم ایمنی آنها ضعیف است، بیماری قارچ بیشتر دیده می شود.

تریکوموناس چیست؟

اگر احساس خارش و سوزش، ترشحات زرد رنگ مایل به سبز و بد بو و زننده همراه باکف شدید.

علامت خطراستتریکومونیازیاتریکوموناس(Trichumoniasis) است

تریکوموناس واژینالیس از عوامل بیماری زایی می باشد که از طریق نزدیکی منتقل می شود.

در موارد پیشرفته تر باعث ایجاد قرمزی و حتی زخمهای ماکولار(چیزی شبیه لکه زرد در مرکز شبکیه چشم) روی آلت تناسلی فرد می شود. همچنین مناطق خونریزی بوجود می آید که دانه دانه هستند(مانند دانه های توت فرنگی) که خونریزیی این نقاط باعث دیده شدن خون در مخاط و ترشحات واژن می شود.
با پیشرفت این بیماری قسمت هایی از واژن متورم و درناک می شود که درد می تواند تا قسمت تحتانی شکم احساس شود.

تریکوموناس واژینالیس از عوامل بیماری زایی می باشد که از طریق نزدیکی منتقل می شود.

مترونیدازول” یکی ازراههای درمان است

*اگر کسی چندبار در سال به عفونت قارچی مونیلیا مبتلا شود، لازم است آزمایش قند خون بدهد. زیرا در افرادی که به دیابت مبتلا هستند و قند خون آنها تحت کنترل نیست، این عفونت شایع است

لانه گزینی چیست؟

معمولا بین ۶ تا ۱۲ روز بعد از نزدیکی جنسی اتفاق می افتد

لانه گزینی یعنی جنین “رویان”میخواهدخودشو به رحم بچسبانددر این موقع شما کمی لکه بینی دارید 

تفاوت لکه لانه گزینی یا قاعدگی
۱-خونریزی ناشی از لانه گزینی تخمک بارور شده، سبک و خفیف است و به همین کیفیت باقی می ماند اما خونریزی دوران قاعدگی در ابتدا خفیف بوده و در ادامه و روزهای بعد شدید می شود. در خونریزی لانه گزینی لخته خونی که اغلب در طول قاعدگی دیده می شود، وجود ندارد.
۲– رنگ خون در دوران قاعدگی روشن و پرجنب جوش به نظر می رسد اما ترشحات ناشی از لانه گزینی صورتی کم رنگ یا قهوه ای هستند. خونریزی ناشی از دوران قاعدگی گهگاهی به رنگ قرمز به نظر می رسد اما خونریزی لانه گزینی در بیشتر موارد قهوه ای یا صورتی رنگ است.
۳-خونریزی قاعدگی به شکل طبیعی در طول دوره مشخصی و بدون توقف آغاز می شود اما خونریزی لکه بینی به شکل نامنظم صورت می گیرد یعنی می آید و می رود. خونریزی لانه گزینی سبب ایجاد لکه یا خونریزی نامنظم می شود و یک یا دو روز به طول می انجامد. اما خونریزی دوران قاعدگی ۴ یا ۷ روز دوره کامل خود را سپری می کند.
-خونریزی قاعدگی و لانه گزینی سبب گرفتگی عضلات می شود، اما گرفتگی ها در دوران قاعدگی شدیدتر هستند. گرفتگی های خفیف و ضعیفی که هرگز به شدت آن افزوده نمی شود می تواند به معنای لانه گزینی باشد بویژه اگر همراه با ترشحات قهوه ای یا صورتی رنگ باشد.
***

فرآیندشکل گیری “پریود“وترشحات رابدانید که چگونه اتفاق می افتد

زمانیکه دختری به بلوغ می رسد،بدن  در بسیاری جهات شروع به تغییر و تحول می‌کند. هورمونها در بدن رشد فیزیکی جدیدی را آغاز می‌کنند، مثلاً پستانها شروع به رشد می‌کنند. حدود۲ الی  سال بعد از شروع رشد پستانها، اولین خونریزی قاعدگی در یک دختر اتفاق می افتد. حدود ۶ماه قبل از آغاز اولین دوره قاعدگی، دختر ممکن است متوجه افزایش ترشح از دستگاه تناسلی خود شود که مسأله‌ای شایع در میان دختران است و نباید از آن نگران باشد مگر آنکه این ترشحات بسیار بد بو باشد یا باعث خارش گردد. اولین قاعدگی زمانی اتفاق می‌افتد که همه اجزاء دستگاه تناسلی دختر بالغ شده باشند و بتوانند با یکدیگر کار کنند.

 دختر بچه‌ها در بدو تولد با تخمدان‌ها، رحم و لوله‌‌های تخمدانی یا لوله های فالوپ به دنیا می آیند. تخمدانها تخم مرغی شکل هستند و در دو طرف رحم در پایین شکم که لگن نامیده می‌شود، قرار می‌گیرند و حاوی هزاران تخمک هستند. دو لوله”فالوپ” تخمدانی ، لوله هایی نازک و دراز هستند  که داخل آن سوراخ باشد. هر لوله‌‌ فالوپ از رحم به سمت یک تخمدان کشیده می‌شود. رحم به شکل یک گلابی وارونه است که در وسط لگن قرارر دارد. دیواره رحم از عضلات قوی تشکیل شده است و وظیفه آن نگهداری از جنین در حال رشد است.

با بلوغ دختر، هورمونهایی از هیپوفیز  ترشح می‌شود که این هورمونها تخمدانها را وادار به ساخت هورمونهای زنانه می‌کنند. این هورمونهای زنانه استروژن و پروژسترون نامیده می‌شوند.

پس شروع دوره های قاعدگی یک دختر، در هر ماه یک تخمک کوچک از درون تخمدان آزاد می‌شود که به این عمل تخمک گذاری می‌گویند. تخمک وارد لوله‌های فالوپ می‌شود و از طریق آن به سمت رحم حرکت می‌کند. اگر در طی این مسیر تخمک توسط یک اسپرم مرد بارور شود تخم ایجاد می‌شود و تخم به سمت رحم رفته و در آنجا لانه گزینی می‌کند و با چسبیدن به دیواره رحم شروع به بزرگ شدن و رشد می‌نماید تا در پایان تولد.

اماوقتی تخمک با اسپرم برخورد نداشته باشد، تخمک بارور نمی‌شود و از بدن دفع می‌شود. در این صورت رحم که خود را آماده پذیرایی از تخم بارور کرده بود و با اضافه کردن مخاط ها خود را برای لانه گزینی تخم آماده نموده بود، با تشکیل نشدن تخم “بارور نشدن تخمک” به حالت اول خود برمی‌گردد و برای این کار مخاط ها و بافت اضافی رحم شروع به ریزش می‌کند. ریزش بافت و مخاط ها که خونی است همان خونریزی قاعدگی است،یعنی خونریزی قاعدگی فقط شامل خون نیست بلکه بافت اضافی و مخاط ها خونی است که از رحم به بیرون ریخته می‌شود./پزشکان بی مرز

مهبل-همان “واژن”است*
برای اطلاعات بیشتر”عفونتهای قارچی”به این لینک مراجعه کنید
http://www.pirastefar.ir/?p=4827
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

درباره نویسنده

2162مطلب نوشته است .

۸۲۳ Comments on “ترشحات قهوه ای رنگ یاسیاه واژن”لکه بینی” چست؟”

 • سرور wrote on 23 ژانویه, 2017, 13:51

  سلام من دختری۲۲ساله ,ولاغرومجردم مدت زیادیه که موهام به شدت میریزه حتی به صورت دسته ای.ومدتیه که سیکل قاعدگیم نامنظم شده.موی زایدم زیاددارم.باتحقیقاتی که کردم احتمالاتخمدان پلی کیستیک دارم.سوالم اینه که۱- درصورت درمان ایااحتمال نازایی دارم و۲-ایابامرجعه به پزشک ودرمان دارویی وغیره موهای ریخته شدم دوباره برمیگرده وازنازایی نجات پیدامیکنم.لطفاراهنماییم کنیددکتر

 • پیراسته فر wrote on 23 ژانویه, 2017, 21:17

  سلام
  نگران نباشید
  درصورت درمان هم احتمال بارداری هست وهم رویش مو/خانمهایی بودند که PCOSداشتند،حامله شدند.

 • لیلا wrote on 25 ژانویه, 2017, 10:51

  سلام روز شما بخیر من زنی ۳۲ ساله هستم چهار سال است ازدواج کردم و فرزندی ده ماهه دارم تقریباً دو روزه که ترشحات قهوه ای بد بو دارم و چون نزدیک دوران قاعدگی است در ابتدا فکر کردم شروع قاعدگی است اما معمولا در شروع قاعدگی چند ساعت بیشتر ترشحات قهوه ای تیره نبود و یا روز آخر ترشحات به ایاین صورت بود ولی الان که دو روز این حالت طول کشیده نگران شدم لطفاراهنمایی کنید ممنون

 • رویا wrote on 31 ژانویه, 2017, 9:11

  سلام خسته نباشید میشه لطف کنید در مورد تخمک گذاری توضیح بدین .من میخوام حامله بشم ولی الان ۳ ماهه که خبری نیست.راستش اولین ماه که با شوهرم رابطه داشتم تمام علایمو داشتن ، درد شدید سینه ها، شکم درد، یبوست ولی خبری نشد و من سر وقتش پریود شدم لطف میکنید راهنماییم کنید ممنونم.

 • پیراسته فر wrote on 31 ژانویه, 2017, 10:17

  سلام رؤیاخانم عزیز
  لطفاً به این ۲پست مراجعه کنید
  اول اینجا
  http://www.pirastefar.ir/?p=5656
  وبعدهم به این یکی
  http://www.pirastefar.ir/?p=9213
  امیدوارم پاسختان راگرفته باشید ونیرجواب گرفته باشی
  امیدوارم تایک سال دیگرهم به مقام مادری رسیده باشی

 • هدیه wrote on 31 ژانویه, 2017, 13:15

  با سلام واحترام
  الان حدود بیست روزه که پریود من عقب افتاده ودرد زیر شکم دارم ماه قبل هم پریودم به صورت خیلی کم ولخته لخته بود حدود چهار ماه هم هست ازدواج کردم چون روش جلوگیری با کاندوم هست ودوبار از تست بی بی چک استفاده کردم ومنفی بوده احتمال بارداری ندارم ولی الان دو روزه لکه بینی قهوه ای همراه با تهوع ودرد دارم علت چی میتونه باشه؟احساس میکنم در حال پریود شدن هستم ولی خبری نیست صبر کنم یا تست بتا بدم امکان بارداری وجود داره؟
  سپاس از توجه شما

 • پیراسته فر wrote on 31 ژانویه, 2017, 18:49

  سلام هدیه خانم عزیز
  این پست مطالعه کنید جوابتو خواهی گرفت
  http://www.pirastefar.ir/?p=5656
  برای استفاده درست ازبیبی چک به لینک زیرمراجعه کنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=9213

 • سیما wrote on 7 فوریه, 2017, 3:20

  سلام من در روز دوم قاعدگی به علت ترس از بارداری یک عدد قرص اووسیز خوردم اما چون میدونم کمتر کسی تو دوره پریودی ممکنه باردار بشه قرص دوم رو نخوردم. همیشه دوره پریودی من ۷ روز طول میکشید اما اینبار یازده روز بود که ۵ روز اخر فقط لکه بینی بود. و دوباره ۸ روز بعد از اون که پاک شدم چند روزیه که لکه بینی پیدا کردم که لکه ها همه قهوه ای متمایل به سیاهه؟ایا این لکه ها به علت خوردن همون یک عدد قرصه؟

 • پیراسته فر wrote on 7 فوریه, 2017, 3:33

  سلام
  این اختلال هورمونی بعلت سکس اخیراست ومصرف قرص ها

 • فاطمه wrote on 7 فوریه, 2017, 12:19

  سلام دختری هستم ۲۰ ساله چند ماهی هست ک پریودم نامنظم شده ( البته  قبلا هم نامنظم بود اما بعداز مدتی منظم شد )و بعد از پریود تا حدود ۱۰ روز لکه های تیره میبینم اما درد ندارم علتش چیه?? خواهش میکنم  جواب بدین

 • پیراسته فر wrote on 7 فوریه, 2017, 12:55

  سلام
  چندعلت میتونه داشته باشه
  ازخودارضایی تا”لاپایی” ..خوردن قرصهای ضدربارداری ویاقرصهای هورمونی
  اگه بازهم ابهام بودباایمیلم درتماس باشید

 • فاطمه wrote on 7 فوریه, 2017, 15:35

  ممنون از اینکه جواب دادین یادم رفت بگم ک قرص تیرویید هم مصرف میکنم ممکنه ک این نامنظمی پریودم ب علت همین مشکل تیروییدم باشه???

 • پیراسته فر wrote on 7 فوریه, 2017, 17:41

  بله

 • آیدا wrote on 8 فوریه, 2017, 20:33

  سلام،دختری ۲۵ساله هستم حدود۵ماه پیش  ورزشم رو از هفته ای سه ساعت برای مدت یک ماه به روزی ۲ساعت افزایش دادم که اون ماه دوبار پریود شدم از اون تاریخ تا حالا با این که به روال قبل برگشتم اما هر ماه حدود یک هفته بعد از پایان پریود لکه ی قهوه ای میبینم.حالا ممکنه به خاطر فشار جسمی باشه یا دلیل دیگه ای داره؟واین  که ایا خطرناکه این اتفاق؟

 • پیراسته فر wrote on 9 فوریه, 2017, 3:16

  سلام
  عوامل مختلفی نقش دارند
  اگراین ورزشت،سخت واسترس زاباشد،مخصوصاً خودت هم حساس باشی برای کسب موفقیتهای ورزشی ،میتواندهمین درترشح هورمونهاایجاداختلال کند

 • مهسا wrote on 10 فوریه, 2017, 10:49

  سلام خانومی ۲۵ ساله هستم…چن روزه لکه بینی دارم..ینی از ۱۳ روز قبل از شروع پریودی…قبلا هم لکه بینی داشتم ولی دو سه روز قبل از پریودی..۵ روز قبل از لکه بینی نزدیکی داشتم…و البته ورزش هم میکنم و جدبدا از حلقهای لاغری استفاده میکنم.و از زمانی ک از حلقه استفاده میکنم لکه بینی شرو شده.ممکنه در اثر حلقه زدن باشه

 • پیراسته فر wrote on 10 فوریه, 2017, 15:06

  سلام
  انجام ورز‌ش‌های شدید می‌تواند بر سیکل‌ ماهانه تاثیر بگذارد. چون میزان ترشح هورمون استروژن رابطه مستقیمی با میزان بافت چربی در بدن دارد.

 • ارزو wrote on 10 فوریه, 2017, 17:36

  سلام خانومی ۲۲ ساله هستم..من پریود نامنظم داشتم از قبل و اینکه درد زیر شکم و کمر … یک ماه پیش دقیقا ۲ هفته قبل از پریودیم رابطه داشتم ماه پیش ۵ پریود شدم اما این بار ۱۵ شدم و خیلی کم خون اومد همیشه تا ۵ روز کامل خونریزی داشتم اینبار ۳ روز اونم خیلی کم بود.. بعد ۲ روز ترشحات شیری همراه با خون دارم و لکه قهوه ای دیدم ..از روز رابطه تا الانم زیر شکم و کمرم درد میکنه همراه با تهوع در صورتی ک بالا نمیارم و درد بالای شکم و معده هم دارم.. مسخواستم بپرسم میتونه بارداری باشه؟۲ بارم قبل زمان پریودی و بعدش بی بی چک گذاشتم منفی بود ولی استرس دارم سمت راست شکمم تیر میکشه بعضی وقتا. سینمم درد میگیره یکم بعضی وقتا .. ممنون میشم جواب بدین 

 • ارزو wrote on 10 فوریه, 2017, 17:41

  ببخشید من همون خانوم ۲۲ ساله هستم 👆👆خواستم بگم درد قفسه سینه هم ب این چیزا مربوطه؟ چون درد میکنه اونم گاهی اوقات و با سردرد

 • پیراسته فر wrote on 10 فوریه, 2017, 18:15

  ممکن است بعلت PMS ( سندرم قبل از قاعدگی)باشدکه بیشترخانمها اینچنینن حالاتی مثل سفت شدن و درد سینه،
  اختلالات خلق و خو به صورت افسردگی، تحریک پذیری، عصبانیت دارند. همچنین
  بروز دردهای زیر شکم و ورم اندام ها به خصوص پاها نیز از دیگر علایم سندرم قبل از قاعدگی است.

  برای کاهش درد می توان از ” داروی گیاهی ویتاگنوس “بصورت قرص استفاده کرد.
  این لینگ هم میتواندکمکت کند
  http://www.pirastefar.ir/?p=5107
  ضمناً آرزوخانم عزیز !سوالات سریالی خودرا بجای سایت،ایمیل کنید!

 • مهسا wrote on 11 فوریه, 2017, 8:36

  ببخشید من چن روزه هنوز لکه بینی دارم قط نمیشه.علائم پریودی هم ندارم

 • ارزو wrote on 11 فوریه, 2017, 8:46

  من بعد از پریودمم اینجوریم پس ترشحاتی ک گفتم و درد سمت راست شکمم چیه؟؟ بارداری نیست؟ 

 • مهسا wrote on 15 فوریه, 2017, 21:34

  سلام من همون خانم ۲۵ ساله هستم،،،هنوز لکه بینیم قط نشده،،،،آیا امکان بارداری وجود داره چون جلوگیریم طبیعی بوده..چن روز دیگم تا پریودیم مونده..لطفا جواب بدین

 • پیراسته فر wrote on 16 فوریه, 2017, 1:49

  سلام مهساخانم
  تست بیبی چک وخون دادید؟

 • مهسا wrote on 16 فوریه, 2017, 7:31

  ن ندادم.ینی امکانش وجود داره..من فعلا نمیخام

 • مهسا wrote on 16 فوریه, 2017, 7:48

  ببخشید شما آیدی ندارین

 • mahdieh wrote on 19 فوریه, 2017, 8:15

  با سلام و خسته نباشید
  من حدود بیست روز پیش از قرص‌های جلوگیری اضطراری استفاده کردم و یک هفته بعد پریود شدم. پریودم هفت روزه تموم شد و حدود یه هفته ست لکه بینی قهوه‌ای رنگ دارم. آیا باید نگران باشم و به دکتر مراجعه کنم یا به علت استفاده از قرص طبیعیه؟

 • پیراسته فر wrote on 19 فوریه, 2017, 11:18

  سلام مهدیه خانم
  نگرانیت ازچیست؟ازاینه که باردارباشد ویا بیمار؟
  بارداریت با پریودکه منتفی است
  وامابیماری:
  ترشحات قهوه ای واژن بخشی از چرخه قاعدگی است که ممکن است تاچندروز پس از دوران پریود مشاهده شود،
  این ترشحات قهوه ای رنگ را نمی توان یک علامت هشدار دهنده برای بیماری محسوب شود،
  حتی ممکن است چندروزقبل پریوداین ترشحات قهوه ای راتجربه بکنید.
  این ترشحات، خونی هستندکه به هرعلتی باتأخیر ازرحم ویاواژن به بیرون هدایت می شوند،
  تغییررنگ خون “قهوه ای”بعلت ماندن مدت زمان تأخیر درمجرای واژن است .

 • عالمه wrote on 20 فوریه, 2017, 21:53

  دختری ۲۶ ساله هستم که بعد از انجام خود ارضایی دچار لکه بینی شدم سه روز ک فرص مفنامیک اسید با الدی استفاده می کنم لکه فطع نمیشه چیکار کنم

 • عالمه wrote on 20 فوریه, 2017, 21:55

  ببخشید مجرد هستم الان ۱۲ روز لکه میبینم علتش چیه تورو خدا راهنمایی کنین

 • پیراسته فر wrote on 20 فوریه, 2017, 23:36

  سلام عالمه خانم عزیز

  آن لکه ها میتواند،ناشی ازآزادشدن تخمکهاباشد ،همچنین تغییروتحولات هورمونها،بواسطه خودارضایی،اگررابطه جنسی باکسی نداشتید،نیازی به مصرف قرص نیست.
  واما”مفنامیک اسید”که برای کاهش دردوالتهاب است-“ال دی” قرص ضدبارداری است و”اورژانسی”

 • عالمه wrote on 21 فوریه, 2017, 5:57

  ببخشید چون میخوام برم مشهد چیکار کنم این لکه ها قطع بشه

 • عالمه wrote on 21 فوریه, 2017, 6:00

  ب دکتری زنگ زدم گفتن تا سه روز قرص مفنامیک اسید بخور همراه با قرص ال دی هرشب ایا تاثیر برای قطع لکه دارد تو رو خدا کمک کنید یه راه حل بدین ک این لکه ها قطع بشه رفتم دکتر بذام سنو و ازمایش نوشت ایا دکتر متوجه میشه ک لکه بینی بر اثر خودارضاییه

 • آنا wrote on 21 فوریه, 2017, 16:12

  سلام….
  دختری ۱۷ ساله هستم
  الان در طی شش سالی که پریود میشم همیشه نامنظم بوده…
  ماه قبل شب قبل از پریود متوجه ترشحات صورتی مایل به قهوه ای شدم که خیلی ترسیدم ولی فردا صبح پریود شدم الان یک ماه گذشته واینبار هم متوجه این ترشحات شدم … الان شش روزه که این ترشحات ادامه دارن…ولی هنوز پریود نشدم….
  این موضوع خطرناکه؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on 22 فوریه, 2017, 7:13

  سلام اناخانم

  ترشحاتت اگربدبونیست جای نگرانی نداره

 • Maryam wrote on 22 فوریه, 2017, 5:13

  سلام من دردوران عقدهستم،همیشه پریودهام نامنظم هست
  الان دوماهه که پریودنمیشم ،ولی دیروزکمی ترشح داشتم وامروزهم لک
  نمیدونم ازچیه،هفته ی قبل بیبی گذاشتم ومنفی بود
  خیلی نگرانم،چون دودفعه ی قبل هم این اتفاق افتاده برام
  خواهشاراهنماییم کنین که عادیه یابه دکترمراجعه کنم،ممنون

 • پیراسته فر wrote on 22 فوریه, 2017, 7:07

  سلام مریم خانم عزیز
  ازقرصهای ضدبارداری استفاده می کنید؟
  آیاخارش وسوزش هم دارید؟
  سن؟
  آیااسترست زیاده؟
  توصیه ام به مراجعه به پزشک است
  فرمول بی نظمی پریود
  چه زمان می توان گفت که پریود نامنظم است؟
  طول دوره طبیعی( بین دو قاعدگی) ۲۸ روز ، بعلاوه یا منهای ۷ روز خواهد بود،(۳۵-۲۱)
  قاعدگی زمانی نامنظم خوانده می شود که زودتر از ۲۱ روز شروع شود و یا خونریزی بیش از ۸ روز ادامه پیدا کند.

 • عالمه wrote on 22 فوریه, 2017, 8:14

  سلام اقای دکتر چرا جواب منو ندادین دارم از نگرانی دیونه میشم یه راه حل بهم پیشنهاد بدین

 • پیراسته فر wrote on 22 فوریه, 2017, 10:20

  عالمه جان سلام
  مگربا آن قرص ها”LD”خونریزیت قطع نشده؟
  اگرآسپرین مصرف می کردی،قطع کن

 • عالمه wrote on 22 فوریه, 2017, 12:35

  نه بازم لکه می بینم مفنامیک اسید استفاده می کنم چیکار کنم ممنون از راهنماییتون

 • پیراسته فر wrote on 22 فوریه, 2017, 12:59

  چگونگی مصرف قرص “LD”رابگیدلطفاً
  مفنامیک اسید-برای کاهش دردوالتهاب است
  ایمیل بزن

 • آنا wrote on 22 فوریه, 2017, 14:23

  باسلام…
  همون دختر ۱۷ ساله هستم….
  نه … نه بو داره و نه خودم دردی احساس میکنم
  فقط اینکه تو این ۶ روز دو بار چند تا لکه ی خون(نه اون ترشحات قهوه ای رنگ) روی لباس زیرم دیدم طوری که فکر کردم پریود شدم ولی بعدش قطع شد ینی فقط همون چند تا قطره بود….
  این تا کی میتونه طبیعی باشه؟؟؟؟
  ممکنه اصلا پریود نشم؟؟؟
  خیلی خیلی ممنونم

 • پیراسته فر wrote on 22 فوریه, 2017, 15:18

  آناخانم
  باتوجه به اینکه این بی نظمی ازاول بلوغتون بود-۶سال که این مشکل راداری ،بهتراست به یه متخصص شهرتون مراجعه کنی که تاعلت یابی بشه ودرمان

 • آنا wrote on 22 فوریه, 2017, 15:36

  بله قصد همین کارو هم داشتم ولی فعلا این موضوع اونقدر منو ترسونده که فقط میخوام بدونم خیلی مشکل جدیه یا نه… ینی بعضی از سایتا نوشته بودن ممکنه سرطان رحم و اینجور چیزا باشه… میخواستم بدونم تا چند روز این لکه بینی طبیعیه واقعا اعصابمو بهم ریخته…. خیلی ممنونم

 • پیراسته فر wrote on 22 فوریه, 2017, 15:48

  یک احتمال هست که به تنبلی تخمدان مبتلا باشی
  ولی این بیماری خطرناک نیست،باتوجه به پیشرف علوم درحوزه پزشکی زودبه بهبودی می رسید(البته اگراین مشکل راداشته باشی)
  خوداسترس”اعصاب خوردی”برمشکلاتت می افزاید،بیماری را تسریع می کند،ماهم آرزوی سلامت وشفابراتون داریم وهمه کاربران این سایت

 • عالمه wrote on 22 فوریه, 2017, 22:33

  هرشب یکی میخورم منظورتون اینه ک مفنامیک نخورم

 • عالمه wrote on 22 فوریه, 2017, 22:34

  منظورم اینه ال دی رو شب یکی میخورم چیکار کنم 

 • عالمه wrote on 22 فوریه, 2017, 22:42

  خونریزیم قطع بشه ۹ اسفند میخوام برم مشهد

 • پیراسته فر wrote on 22 فوریه, 2017, 23:37

  سلام عالمه خانم
  برای همه کسانیکه قصدسفردارند(زیارت مشهد ویا عتبات”کربلا” ویا سفرحج ویا سفرهای تفریحی کشورهای دیگر ویاماه عسل)
  وسفرشان با قاعدگیشان تقارن پیدامی کند،
  برای عفب انداختن”پریود”خود ،اینکه درسفرعذاب نکشند به این لینک مراجعه کنند،همه چیزهای لازم گفته شده
  http://www.pirastefar.ir/?p=10276

 • ارزو wrote on 23 فوریه, 2017, 12:42

  با سلام
  حدود ده روزه بعد از رابطه (روز بعد از رابطه) گاهی اوقات لک قهوه ای میبینم و ۶ام شروع دوره پریودم هست
  میخواستم بدونم مشکل ی هست؟!
  در ضمن من ب خاطر دندون پزشکی از انتی بیوتیک(مترونیدازول۲۵۰ ) استفاده میکنم و اینکه نشونه های پریود ( درد سینه) و دارم
  ممنون میشم ج بدید

 • پیراسته فر wrote on 24 فوریه, 2017, 2:38

  سلام آرزوخانم
  سن شما؟
  آیاقبلاًهم لک داشتی؟اگرداشتی به همین صورت بوده؟
  قرص های ضدبارداری ویاهورمونی هم استفاده می کنی؟

 • Shimi wrote on 24 فوریه, 2017, 6:25

  سلام خسته نباشید
  من قرص اسپیرونولاکتون و کابرگولین استفاده میکنم و هر روز چند بار ترشحاتی قهوه ای رنگی دارم که دکترم گفتن واسه مصرف این قرصاس
  برای نبود این ترشحات قرص ضدبارداری مارولین استفاده میکنم ولی همچنان ترشح دارم.طوری که روزی باید ۳٫۴ بار لباس زیرمو عوض کنم.ترشح زیاد نیست.در حد یک قطره یا حتی کمتر.ولی خیلی غلیظ.ترشحات کشدار و چسبناک هست .البته ماه های قبل این ترشحات با یک قطره خون همراه بود ولی اینبار فقط ترشح چسبناکه قهوه ای تیره بدون خون و بو هستش
  در ضمن من ۲۲ سالمه و متاهلم هستم

 • پیراسته فر wrote on 24 فوریه, 2017, 11:11

  سلام شیماخانم
  جوش صورت ویا پرمویی داری ؟
  علت خوردن آن قرصها(اسپیرونولاکتون و کابرگولین)چی بود؟
  آخرین تاریخی که این۲قرص مذکوررااستفاده کردی کی بوده؟
  آیاقبل ازمصرف این قرصها پریودت نامنظم بود؟

 • Shimi wrote on 24 فوریه, 2017, 6:27

  میشه بگید باید چیکار کنم؟ چون خیلی برام عذاب آور شده

 • ارزو wrote on 24 فوریه, 2017, 11:44

  ۲۰
  ن اولین باره و قرصی مصرف نمیکنم بجز همون قرص

 • Shimi wrote on 24 فوریه, 2017, 14:03

  پرولاکتین و تستسترونم بالاس.بله پریود نامنظم بود .جوش ندارم ولی پرمویی چرا. فوق تخصص غدد برام تجویز کردن.یک دوره ی دو ماهه مصرف کردم و بعد از دو ماه فاصله باز برام تجویز کردن و دارم مصرف میکنم.یک ماهی میشه مصرف قرصا رو شروع کردم.و حدود ۱۰ روزه وقتی پریود شدم مارولین استفاده میکنم .از همون دوره اول که قرصای اسپیرو رو مصرف کردم اون ترشحات رو داشتم.دکتر گفت عادیه ولی خیلی اعصابم رو خورد کرده. درضمن گفتن خوردن قرص پیشگیری مشکلی نداره.حالا من چیکار کنم واسه ترشحات

 • پیراسته فر wrote on 24 فوریه, 2017, 17:38

  این اتفاقات”ترشحات”نگران کننده نیست،ازعوارض داروی مصرفیتان است
  واما اعصاب خوردیت”استرس”برموجب افزایش مشکلات موجودمی شود وسیستم ایمنی بدن را کاهش می دهد.

 • گلسا wrote on 24 فوریه, 2017, 14:48

  سلام، دختر ۲۴ساله هستم و معمولا پریود نامنظم داشتم و وزنم هم بالا بود و موهای زائد هم روی چانه ایجاد شده بود، بعد از مراجعه ب پزشک و انجام آزمایش باتوجه ب بالا بودن پرولاکتین و LH برای من ۱۲عدد داستینکس، ۳بسته سیپروترون کامپاند، و ۱۰۰عدد اسپیرونولاکتون و کپسول کربواسلیم و چند نوع مکمل تجویز شد بعد از ۳ماه آزمایش رو تکرار کردم همه چی طبیعی شده بود اما دکتر ۳بسته دیگه سیپروترون کامپاند و ۶۰عدد اسپیرونولاکتون و مکمل های قبلی رو مجددا تجویز کردن خودمم با رژیم و ورزش وزنم رو کاملا پایین آوردم اما الان بعد از تموم شدن داروهام همش لکه بینی دارم و هم قبل از پریود و هم بعدش ک درواقع حالت موکوز خونی داره، خونریزی زمان پریودی ک بعد از اتمام داروهام اتفاق افتاد قهوه ای یا حتی سیاه بود. خواستم از خدمتتون بپرسم این حالتها حتما نیاز به پیگیری مجدد داره یا طبیعی هستش؟

 • پیراسته فر wrote on 24 فوریه, 2017, 17:32

  سلام
  باپزشکت هماهنگ کن،داروهارا بانظرایشان مصرف کن،حتی کاهش وافزایش دوز

 • زینب wrote on 25 فوریه, 2017, 11:24

  سلام خانمی ۲۵ ساله هستم ده روز از رابطه با همسرم گذشته اما دوسه روزی لکه بینی وکمی خون داخل واژن میبینم ده روز مونده پریود بشم اما لکه های قهوه ای میبینم برای بچهاولیمچندرور لکه خون میدیدم که فکر کردم پریودم بعد از دوهفته بی بی چک مثبت بوده الانم ده روز به ورودی مونده لکه دیدم بی بی گذاشتم منفی بود به نظرتون امکان داره باردار باشم

 • پیراسته فر wrote on 25 فوریه, 2017, 17:38

  سلام زینب خانم
  تست بتاhcgهم بدهید معلوم میشود

 • زینب wrote on 25 فوریه, 2017, 12:33

  سلام زینبم ببخشد یادم رفت صبح های زود کمی تهوع دارن زیر دامن بعضی اوقات کمی درد میگیره ممنون میشم راهنمایی کنید

 • Ati wrote on 25 فوریه, 2017, 18:11

  سلام دختر ۲۳ ساله هستم و صیغه ام و بانامزدم رابطه لاپایی و درحد مالوندن داشتیم و من بعد از ی ماه سروقتم پریود شدم و تا ۳ روز لکه قهوه ای دیدم و حالت تهوع داشتم و روز ۴ خونریزی داشتم دلیلش چیه میشه راهنمایی کنید ممنونم.

 • پیراسته فر wrote on 25 فوریه, 2017, 19:15

  سلام
  “تهوع”میتواندیک علامت بارداری باشد،اما پریودکه شدی ،یعنی حاملگی منتفی است،لکه ها نیزطبیعی است.

 • زینب wrote on 25 فوریه, 2017, 19:13

  مممونم لطف کردید

 • Ati wrote on 25 فوریه, 2017, 19:38

  خیلی ممنون بنظرتون باید ب پزشک مراجعه کنم؟

 • پري wrote on 28 فوریه, 2017, 6:40

  سلام دختری ٢٠ساله ام ک با نامزدم رابطه بر قرار کردم .بعد از نزدیکی قرص اورژلنسی مصرف کردم اما پریود نشدم ب دکتر مراجعه کردم امپول دادن ٢تا و بعد ۵روز ٢تا لک قهوه ای مشاهده کردم اما قط شد ، تماس گرفتم دکتر گف قابل قبول هستش درضمن روز ١۴ بعد از مصرف قرص ازمایش خون دادم ٢و منفی بود . بنظرتون میتونم باردار باشم یا برای قرص هاست؟

 • پري wrote on 28 فوریه, 2017, 6:46

  ١-٢روز بعد از زدن امپول ها دل درد ها و حالات شدید قائدگی داشتم اما پریود نشدم . کمر درد ها و.. دکتر قرصی تجویز کردن برای ٢-٣ دوره ک دوباره قائدگیم منظم بشه و باید این قرص هارو روز اول پریود مصرف میکردم . لک بینی رو گفتم گفتن قابل قبوله و شرو کن و من اولی رو خوردم . اما علت لک بینی انقدر کوتاه چی هستش ؟؟

 • فاطمه wrote on 28 فوریه, 2017, 16:36

  سلام ببخشید ک مزاحم میشم فقط تورو خدا جوابمو بدید 
  من تو دوران عقدم و. هنوز باکره هستم ولی رابطه از مقعد داشتم و نمیدونم چیزی رو واژنم ریخته یانه من ماه قبل که اذر بود ۲۳ پریود شدم و بهمن ماه هم ۲۲ رابطه مقعدی داشتم و همون شب لک قهوه ای پیدا کردم تا هشت روز ادامه داشت روز ۶روز پیش دوتا امپول پروژسترون زدم دوتا شب دوتا صبح خیلی هم رازیانه خوردم ولی پریودم کامل باز نمیشه بعد از امپولم نفسم یکم تنگ شده و خیلی کم سرگیجه میگیرم دوبارم بعد ازظهر از بیبی چک استفاده کردم منفی بوده هنوزم هیچ علائم پریود ندارم و پریود نمیشم میپرم سمت راست زیر شکمم درد میگیره. تورو خدا جوابمو بدید خیلی استرس دارم الان نباید چیزی بشه کمکم کنید 😭😭😭😭

 • پیراسته فر wrote on 28 فوریه, 2017, 21:10

  سلام
  سنتان؟
  هشت روز ادامه داشت روز ۶روز پیش دوتا امپول پروژسترون زدم(تاریخ دقیق)
  آیادکتربرایت ۴تادرطی۱۲ساعت تجویزکرد؟
  لطفاً باایمیلم درتماس باشید

 • فاطمه. wrote on 28 فوریه, 2017, 17:42

  تورو خدا جوابمو بدید دارم دیونه میشمو همون فاطمم کشش پیدا میکنم زیر دلم درد میگیره.  دکتر نیستین؟؟؟ کمک میخوام 😭😢

 • فاطمه. wrote on 28 فوریه, 2017, 22:55

  دکتر پیراسته فر ببخشید ک متوجه جوابتون نشده بودم یه مقدار نتم ضعیف بود
  تاریخ دقیقش میشه ۶روز پیش که امپول پروژسترون زدم. (روز هفتم لکه بینیم بود که فردای بعد از امپول لکه بینیم قطع شد) .به دکتر درباره لکه بینیم گفتم فقط چیز دیگه ای نگفتم که امپول تجویز کرد. دقیقا ۴تا طی۱۲ساعت تعیین کردن ک دوتا شب زدم دوتا ظهر. سنمم ۱۹٫ الانم یه دردای خفیف قسمت زیر شکمم دارم نفسمم تنگ میشه 😢😭

 • پیراسته فر wrote on 1 مارس, 2017, 3:42

  سلام فاطمه خانم عزیز
  تزریق۴تاآمپول درفاصله ۱۲ساعت جای تأمل است،احتمالاً شمابه این داروحساسیت پیداکردید
  این آمپول عوارض ناگواری دارد
  خارش، تورم و قرمزی در جای تزریق،زرد شدن پوست یا سفیدی چشم،حساس شدن سینه ها،
  گرگرفتگی، افزایش ضربان قلب، خارش،کهیر، بسختی نفس کشیدن، تورم گلو و تهوع و استفراغ
  می تواندازعوارض آمپول پروژسترون باشد
  دراولین فرصت موضوع راباپزشکتان درمیان بگذارید

 • فاطمه. wrote on 1 مارس, 2017, 9:19

  ممنون که جوابمو میدید دکتر🙏.  من الان با سوزش شدید بیدارشدم و خون میبینم اما زیاد نیست. خیلی سوزش دارم 😭😭😭خیلی رازیانه و زعفران و گل گاو زبون خوردم تا زودتر بشم و این نفس تنگیه تموم شه😭اما الان سوزش دارم نفسمم یکم مشکل داره😢😢😢

 • فاطمه wrote on 5 مارس, 2017, 7:35

  سلام اقای دکتر دختری مجرد ۲۷ ساله هستم حدود ۲۰ روز لکه بینی داشتم دکتر بهم گفت قرص ال دی بخور چندروز لکه ندیدم ولی باز لکه می بینم علتش چیست ؟ب نظر شما قرص ول کنم 

 • پیراسته فر wrote on 5 مارس, 2017, 10:29

  سلام فاطمه خانم
  آیا اخیراً سکس(رابطه جنسی)ازهرتوعش ،داشتی
  خودارضایی که به لذت ویا اورگاسم منجرشودنیرمیتواند،ترشح هورنهارا دچاراختلال کند ویافعالیت غددرادستخوش تغییروتحول کند،البته عوامل دیگرنیزبی تأثیرنیستند،مضافاً براینکه درشرایط طبیعی خانمهادرزمان تخمک گذاری نیزشاهدترشحاتی می شوند

 • فاطمه wrote on 5 مارس, 2017, 7:37

  علت لکه بینی میتونه ب خاطر خودارضایی ک یک ماه پیش داشتم باشه۵

 • فاطمه wrote on 5 مارس, 2017, 20:06

  اخیرا خودارضایی نداشتم باید چیکار کنم از امشب قرص ال دی رو ول کردم که دیگه لکه نبینم نیاز ک دکتر برم سونو و ازمایش انجام بدم

 • فاطمن wrote on 6 مارس, 2017, 21:13

  سلام دکتر من دختر ۲۱هستم عقدم منتها رابطه کامل ندارم با همسرم ولی این ماه یکبار پریود شدم اونم فقط دوروز اصلا اسمشو نمیشه پریودی گذاشتی البته درکلم پریودیم کمه بعد از دو هفته الان باز لکه بینی دارم خیلی میترسم که نکنه لکه بینی حاملگی باشه تروخدا زود جوابمو بدید درضمن دوماه پیش قرص دیان مصرف کردم و ماه قبلم قرص اورژانسی میتونه بخاطر اینا باشه؟؟

 • پیراسته فر wrote on 7 مارس, 2017, 2:03

  سلام
  چندساعت ازآخرین رابطه جنسی میگذرد؟
  اولاً توصیه اینه که بمحض هررابطه جنسی “سکس “حتی “مشکوک ” دراولین فرصت ،قرص “اورژانسی”استفاده کنید
  دوماًبعدازهررابطه جنسی وبهرنحو”ارضاشدن”نظم هورمونهابهم میخورد
  ودیگراینکه درشرایط معمول هم “زمان تخمک گذاری”هرخانمی ترشحاتی “لکه”دارد
  پس هرلکه بینی نشانه بارداری نیست

 • سوسن wrote on 7 مارس, 2017, 8:47

  سلام ببخشبد چندروز بعد از ول کردن قرص ال دی پریود میشن

 • پیراسته فر wrote on 7 مارس, 2017, 9:55

  سلام
  اگرمنظور از”ول”قطع مصرف باشد،ازهمان فردایش بایددرانتظارش باشید وتا یک هفته هم بطول می انجامد

 • پري wrote on 9 مارس, 2017, 17:02

  سلام.١۴ روز بعد از نزدیکی ازمایش خون داده بودم ٢بود . ١٠روز بعد از مصرف لونژیل ک پریود نشدم ب دکتر رفتمو ایشون دوتا امپول ک روزی ١ای باید زده میشد دادن و گفتن ب مدت ٧ تا ١٠روز خونریزی داشته باشم ، شبه ۵ام لک قهوه ای رنگ دیدن

 • پري wrote on 9 مارس, 2017, 17:10

  تماس گرفتم گفتن قابل قبوله و نشان از قائدگی هستش و قرص اتیسترون اگر اشتباه نگم دادن ک برا تنظیم قائدگی از همون شب شبی یکی باید میخوردم

 • پري wrote on 9 مارس, 2017, 17:12

  لک بینیم روز ب روز بیشتر و از حالت لک بینی جدا شد اما مث دوران پریود اصلیم نبود و دائما قهوه ایه خیلی تیره بود و زیر شکمم حالت های پریودی داشتم 

 • پري wrote on 9 مارس, 2017, 17:15

  اما نگرانیم درد متداول زیر شکمم ک ساعتی ١بار تقریبا میگیره و خس میکنم شکمم ورم داره حالا ب هر دلیل و این که ١١ روز هستش ک همچنان این خونریزیه کمم ادامه داره 

 • پري wrote on 9 مارس, 2017, 17:16

  من همون پری هستم ک تو نظراته قبل بودم ببخشید تعداد رفت بالا چون طولانی تر نمیشد .تاریخ خواسته بودید . لطفا راهنماییم کنید 🙏🏻

 • پري wrote on 9 مارس, 2017, 17:19

  من ٢١ سالم هستش  و قائدگیم تنظیم بوده و فقط ۴روز میوفتاد جلو همیشه

 • پیراسته فر wrote on 9 مارس, 2017, 17:30

  سلام پری خانم عزیز
  لطفاً ازداستانهای طولانی “سریالی” درسایت “کامنت”اجتنباب شود،درصورتی که لازم میدانید توضیح مفصل داده شود ویا هرمسئله دیگری مطرح شود ازطریق ایمیل درتماس باشید
  ومن حالا نفهمیدم چی بایدبگم!

 • پري wrote on 9 مارس, 2017, 17:37

  من واقققققعا معذرت میخوام !!!! لطفا راهنماییم کنید 😭

 • پري wrote on 9 مارس, 2017, 17:42

  این خونریزی ک قهوه ایه خیلی تییره هستش و ١٠شبه هست این درد متداول خفیف تر از پریود طبیعی هست ؟؟؟؟ یا موردی هستش؟ انشالله ک هیچوقت دیگ مزاحمتون نشم

 • پیراسته فر wrote on 10 مارس, 2017, 3:03

  پری خانم سلام مجدد
  اولاًازسئوال هیچکس ناراحت نمیشم
  دوماً این شرایط نبایدنگران کننده باشد
  درصورتیکه پاسختون رانگرفتید،لطف کنید باایمیل تماس بگیرید
  ویک اطلاعاتی ازوضعییت بگید”شروع تغییرات،بی نظمی واتفاقات خواسته وناخواسته ووضعیتی که ذهنت را مشغول کرده)
  pirastehfar2@yahoo.com

 • saye wrote on 11 مارس, 2017, 20:03

  سلام.روزتون بخیر.
  سیکل من از اول نامنظم بود…خانم های خانواده ی من کلا این شکلی هستند.
  این ماه که سیکلم شروع شد بدون هیچ دردی بود…اما پس از ۱۰ روز … بلافاصله ۳ روزه که لکه های قهوه تو لباس زیرم میبینم.شدید نیست ولی کم هم نیست…دوتا قرص LDاستفاده کردم…واینکه..این ماه من استرس و فشار روانی خیلی زیادی رو تحمل کرد…عادت غذاییم کلا عوض شده و مجرد هستم.
  ممنون میشم از نگرانی نجاتم بدین!!!!😊

 • پیراسته فر wrote on 13 مارس, 2017, 21:37

  سلام
  ببخشیدازتدخیردرپاسخ
  علت مصرف قرصLD
  لکه هات چندروزادامه دارد؟
  حالا نگرانیت ازچیست؟این استرست برای چیه؟

 • saye wrote on 11 مارس, 2017, 20:05

  فراموش کردم بگم که ۲۰ سالم هست!

 • فاطمه******بخونید جواب بدید ممنون میشم بخدا. wrote on 12 مارس, 2017, 23:07

  سلام دکتر پیراسته فر خسته نباشی
  ***من ۷روز لکه بینی شدم و بعد از دوسه روز با امپول پروژسترون پریود۷روزه ی کامل شدم.موقع هردوتاشون درد پریودی نداشتم و الان علائم پریود دارم سه روز از پریودم میگذره و من از روز ۶پریودم علائمم شروع شده و هنوزم هست..۲۰سالمه و عقد کردم.ممنون میشم راهنماییم کنید

 • پیراسته فر wrote on 13 مارس, 2017, 21:41

  سلام فاطمه خانم عزیز
  خوندم امامتوجه نشدم سؤالت چیست!؟

 • نازنین wrote on 13 مارس, 2017, 7:32

  سلام خسته نباشید
  من دختر هستم.نامزدم.و وقتی باحرفاش تحریک میشم یا بوسم میکنه یا با لمس تحریکم میکنه نیم ساعت بعدش ترشحم همراه با لک خون هست چندبار اینجوری شده و خیلی نگرانم اخه چطوری فقط با تحریک شدن لک خون میاد؟؟میشه لطفا یه توضیحی بدید که از چیه.

 • پیراسته فر wrote on 13 مارس, 2017, 21:44

  نازنین خانم شیطون !
  بعضی وفتهاترشحات خونی هست وربطی به معاشقه نداره

 • فاطمه******بخونید جواب بدید ممنون میشم بخدا. wrote on 13 مارس, 2017, 8:16

  دکتر پیراسته فر استاد محترم خسته نباشید من همون فاطمه ام***گفتم ک تازه علائم پریودی دارم..لطفا کمکم کنید..ممنون میشم

 • نیلوفر wrote on 13 مارس, 2017, 16:01

  سلام،من ۳روزقبل از اینکه پریود بشم لکه قهوه ای رنگ اونم به صورت زیاد میبینم این همیشه همینطور بوده،اما این ماه بعد از ۷ روز پریودی هنوز هم لکه قهوه ای میبینم خیلی نگران هستم که بیماری داشته باشم لطفا راهنماییم‌کنین

 • پیراسته فر wrote on 13 مارس, 2017, 21:47

  سلام نیلوخانم
  این وضعیت میتونه طبیعی باشه وجای نگرانی ندارد الا باعلائم وعوارض دیگری همراه باشه

 • سارا wrote on 14 مارس, 2017, 15:29

  سلام خانم دکتر من عادت ماهیانه ام نامنظم بود اما مدتی درست شد سوالم آینه که من دقیقا بعد از پریود یعنی دوروز بعدش خونریزی داشتم که از نوار استفاده کردم حدود یک روز تمام البته در حد یک نوار بهداشتی بعدش لکه بیتی قهوه ای دارم الان دو روزه که ادامه داره البته این روهم بگم من تاحالا این سه ماه اس پشت هم این شکلی میشم یعنی اول خون بعد لکه بینی بار اول ۸ روز از پریود گذشته بود وباردوم دقیقا نصف یعنی دو هفته من نامزد هستم ودر دو حالت بعدی لکه بینی من رابطه مختصری داشتم که چیزی وارد واژنم نشد فقط رابطه مختصر من ۳۲ ساله استم لطفا کمکم کنید یک دکتر رفتم میگه من تومور دهانه رحم تشخیص میدم اما یک عکسبرداری هم برو آلان منتظرم عکسبرداری چی میگه لطفا لطفا کمکم کنید

 • پیراسته فر wrote on 14 مارس, 2017, 15:40

  سلام ساراخانم
  همه چی روی احتماله تا آزمایش ندادی
  اما همه خانمها درقبل وحین وبعدازپریود،ترشحاتی”لکه بینی” دارند ،اگرترشحاتت بدبود نیست ،سوزش وخارش نداری ویا رنگش به سبزی نمیزنه نبایدمشکل ساز”بیماری”باشه

 • سارا wrote on 14 مارس, 2017, 19:12

  تشکر اما دکتر چک کردگفت فقط گفت ببینم قطرش چنده یا چی اس همچنین چیزی نه سبز نیس وبد بو هم نیس لطفا کمک کنید چرا چنین میشم سه ماه متوالی در بین دو قاعدگی اول خون بعد لکه های قهوه ای میبینم بدون درد وسوزش

 • پیراسته فر wrote on 15 مارس, 2017, 7:00

  سلام
  یک احتمال هست که به تنبلی تخمدان مبتلا شده باشی

 • یگانه wrote on 14 مارس, 2017, 22:32

  سلام
  دختری مجرد هستم که پریود منظمی دارم ولی دو ماهه که با درد همراهه و یه هفته ده روز بعد پریود لکه قهوه ای دیدم اونم به مدت چند ساعت و بعد از پریود هم پهلوی چپم درد داشتم تا چند روز،ممنون میشم علتشو بگین 

 • maryam wrote on 15 مارس, 2017, 19:24

  با عرض سلام
  دوم اسفند ماه من پریود شدم. و دو روز پیش سه قطره لک دیدم. درصورتی که چند روز قبلش هم ترشحات سفید و بدون بو و بدون خارش داشتم. با این حال دکتر رفتم و معاینه کردن و گفتن چیز خاصی نیس و بهم میترونیدازول دادن. به خاطر لک ها هم آزمایش بتا نوشتن که عددش ۱ شد. ماه گذشته دو روز بعد از پریودم رابطه داشتم و این ماه هم ورزشم سنگین تر شده.حساسیت خفیف هم نسبت به تغییر فصل دارم. لکه بینی دیگه تکرار نشد اما نگرانم بابت مشکلات دیگه. آیا جای نگرانی هست؟ ممنون از وقتی که میذارید

 • پیراسته فر wrote on 16 مارس, 2017, 1:41

  سلام مریم خانم
  خوبه که خانمهای محترم هنگام سؤال”تجردوتأهل “خودرامشخص کنند و”سن” خودرا

  شمانگفتیدکه آیابعداز”رابطه”قرص اورژانسی”مصرف کردید یانه؟
  واما معمولا!چندروزاول بعدازپریوداحتمال بارداری ضعیفه

 • زهرا wrote on 15 مارس, 2017, 21:36

  سلام .
  من ۲۵ ساله هستم و دختر. تقریبا موعد پریودم بود اما پریود نشدم فقط لک بینی قهوه ای رنگ داشتم.۲۰ روز بعد پریود شدم خونریزیم مثل همیشه وقتی پریودم تموم شد ۱۰ روز بعد دوباره لک بینی قهوه ای داشتم . یک روز هست که تموم شده.میخواستم علتشو بدونم.خیلی نگرانم

 • پیراسته فر wrote on 16 مارس, 2017, 1:46

  سلام زهراخانم
  اگرنه خودارضایی داشتی ونه رابطه جنسی ونه مصرف قرص های هورمونی
  یعنی بدون مواردبالا-ترشحاتت دچارتغییروتحول شده ،به دکترمراجعه کن برای بعضی ازآزمایشات

 • هانیه wrote on 16 مارس, 2017, 3:35

  سلام. دو روز پیش بلیط سفر گرفتم با همسرم سفر بریم. نمیخواستم پریود باشم.به محاسبات خودم باید چهار روز بعد پریود میشدم. 
  به پیشنهاد متصدی داروخانه ۳ روز پیش ۲ قرص ال دی و دو روز پیش دو قرص ال دی خوردم. تا بعد با تک تک خوردن ان پریودیم عقب بیافتد. دیروز دل درد گرفتم. ترشحات قهوه ای امد و داخل واژن اغلب صورتی یا قهوه ای هست. 
  خب اوضاع بدتر شد. الان میدونم لکه بینی قبل از پریودی هست و به هم ریختی هورمون هست. 
  مشکلم اینه که الان پریود حساب میشم نماز نخونم؟
  شمار روز های پریودیم از الان می شود یا از وقتی خون بیاید؟ 
  یعنی به کل سفرم پریود میمونم؟ راهی نداره؟ 
  دوره پریودیم ۷ روزه هست و ۴ روز دیگه عازم سفرم.

 • پیراسته فر wrote on 16 مارس, 2017, 9:40

  هانیه خانم عزیزسلام
  خیلی خوشحال شدم که یکی هم ازبین هزاران کاربر-تگران “نماز”ش است
  ” لکه بینی حیض نیست بلکه استحاضه قلیله است که باید نمازها را بخوانید برای هر نماز هم وضو بگیرید ”
  البته من مخالف زندگی شیرین وبهره بری ازلذتهای زندگی نیستم،اما انتظاراین است،به اندازه نصف عوارض آن نگرانیهایی که درهمه سؤالات خانمهااست ،یکم نگران نمازهم می بودند
  وامااین قرصهای ضدبارداری عوارض ناگواری هم دارند که درشرایطی استفاده از آنهااجتناب ناپذیراست،همانطورکه درآزمایشات پزشکی “اشعه “خطرناکند. وشما درصورت ضرورت بایدخوردن قرص ها راروی اصول ومبنایی بخوری،آنچه تاحالا نتایج نشون داده اگرقرصها طبق ضوابط ودستورات خورده شود بایدجلوی خونریزی گرفته شود.
  سفرخوش وخاطره آمیزی را برای شما وهمراهانت آرزو میکنم
  برای اطلاعات بیشتر(حکم نمازدرزمان لکه بینی)به این لینک مراجعه کنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=10542

 • maryam wrote on 16 مارس, 2017, 6:59

  سلام من همون مریم بالایی هستم 
  من ۲۲ سالم هست و متاهل هستم دو ساله. قرص جلوگیری هم نخوردم کلا هیچ قرصی نخوردم در این مدت ما روش جلوگیری کاندوم داریم و حتی اصلا مطئنم داخل ریخته نشده. نگران بارداری نیستم اما نگران این هستم که لکه های مایل به قهوه ای که فقط ۳ قطره و همان یک روز بود دلیلش چی میتونه باشه. مثلا نگران سرطان رحم هستم؟

 • پیراسته فر wrote on 16 مارس, 2017, 9:26

  مریم جان،دخترم !سلام
  حرف منو نگرفتی!
  من گفتم”رابطه جنسی”(یکی از۳شرط)
  رابطه جنسی متفاوت است،درحالت کاندوم -لذت که منتفی نیست!چون ارضامیشی،درحالت ارضا،فعل وانفعالاتی رخ می دهد که سیستم ترشحات هورمونها رادچاردستخوش می کند،یکی ازعلایم این تغییروتحولات”لکه بینی”است
  اما خیلی به کاندوم نبایداطمینان نداشته باش،چون ممکنه درهنگام ضربات ویاآمدوشدهای”الت” شریک جنسی(شوهر)،خراشی ببیند وآنوقت کاری که نبایدمی شد،میشود
  امیدوارم این اطلاعات نگرانت نکرده باشد
  وشما هم سالمید،آن ترشحات هم غیرطبیعی نیست.
  استرس همیشه آسیب زاست،همانطورکه میتونه لذت حنسی رازهرآلودکند،سیستم ایمنی بدن راهم مختل می کند وفرآیندبازسازی بدن”بهبود راهم تحت تأثیرقرارمی دهد.

 • maryam wrote on 16 مارس, 2017, 10:31

  ممنون دکتر
  بهترینید شمااااا
  مرسی که وقت میذارید و با حوصله جواب همه رو میدید
  انشالله که سال خوبی داشته باشید ❤❤❤❤❤❤

 • فاطمه******بخونید جواب بدید ممنون میشم بخدا. wrote on 17 مارس, 2017, 8:26

  دکتر جواب منم بدین.. من هنوز علائمشو دارم اما چیزی نمیشه.. یعنی چی؟:’(:’(:’(:’(:’(

 • پیراسته فر wrote on 17 مارس, 2017, 10:16

  فاطمه خانم عزیز!سلام
  اولاًآنقدرباادبیات فارسی”دری”نوشته اید که فهمیدنش ازترجمه یک متن انگلیسی مشکلتره!(اولین کامنتت۲۲اسفند)
  واماظاهرا! به آمنوره ثانویه مبتلاهستی کهمعمولا بعد از گذشت ۲ هفته تا ۱۰ روز از تزریق باید پریود بشوید.
  اگر تااین زمان نشدیدباید دوباره به پزشک مراجعه کنید.

 • فاطمه******بخونید جواب بدید ممنون میشم بخدا. wrote on 17 مارس, 2017, 11:53

  دکتر من ک گفتم.. من بجای پریود هفت روز لکه بینی بوده.  ب دکتر مراجعه کردم امپول پروژسترون دوتا زدم بعد از ۸روز پریود شدم من پریودام هفت روزست از روز ۶پریود علائم پریودم شروع شد الان ک یه هفته میگذره بازم علائمشو دارم امکان داره من بازم پریود شم؟ یعنی تو یه ماه سه بار(یبار لکه بینی یبار با امپول یبارم این دفعه)؟ این علائما واسه چیه؟

 • پیراسته فر wrote on 17 مارس, 2017, 13:29

  سلام
  هرخونی علامت پریودنیست

 • نرگس wrote on 17 مارس, 2017, 14:24

  باسلام
  امروز ۲۷اسفند است وشروع آخرین پرید من ۲۲بهمن بود
  و من باردارم اما سن بارداری و دقیق نمیدونم۴روز پیش آزمایش خون میزان هورمونhcgرو ۴۰۰زده بود
  حدود یک هفته اس که درد زیر دل دارم دقیقا مانند مواقعی که نزدیک به پرید هستیم، اما از صب ترشحات تیره چند قطره و حالت لکه بینی از واژنم دفع میشه
  درضمن اینکه دیشب آمپول پروژسترون رو تزریق کردم، که به دلیل بالا بودن پرولاکتین بهم آمپول پروژیترون تجویز کرد
  دلیلش چیه و من باید چیکار کنم؟ به ایام تعطیلی نوروز رسیدیم و دکترم نیس

 • پیراسته فر wrote on 18 مارس, 2017, 1:33

  سلام نرگس خانم
  بااین “لینک”میتونید جواب خیلی ازسؤالات وابهاماتت رابگیرید
  http://www.pirastefar.ir/?p=5656

 • ناشناس wrote on 17 مارس, 2017, 17:32

  سلام من کیست تخمدان دارم همیشه پریودیم نامنظمه وقرص پروژسترون مصرف می‌کنم بدون مصرف قرص پریود نمیشم این ماه بدون مصرف قرص پریود شدم عموما پریودیم کمتر از هفت روز طول می‌کشید ولی الان ده روز شده بعدشم سه روزه لکه بینی دارم لکه هایش قهوه ای تیره در ابتدا پریودیم هم لکه هایش سیاه می‌دیدم علت چیه؟

 • سارا wrote on 19 مارس, 2017, 21:12

  سلام اقای دکتر ترشحاتی به سبزی نمزنه وخارش وسوزش هم ندارم فقط نگرانم که چرا دکتر گفته تومور اس قطرشم ۳ سانتی اس علایم رو هم که ذکر کردم من

 • saye wrote on 25 مارس, 2017, 14:46

  سلام.سایه هستم.چند وقت پیش سوال پرسیدم.
  حدود دوهفتست که این لکه بینی هست 
  هر ۲یا۳ روز یک بار قطع میشه ولی دوباره شروع میشه…کمه و بصورت لخته قهوه ای رنگ
  من هنوز تو محیط تنش زا هستم.
  میشه بگید چه مشکلی وجود داره؟
  ممنونتون میشم

 • پیراسته فر wrote on 25 مارس, 2017, 15:55

  سلام سایه خانم عزیز
  سال ۹۶سال موفقیت وخوشبختیت باشه
  اگرمیگفتید سنت را واینکه آیا سابقه داشته این لکه بینی واینکه مجردی ویامتأهل وآیا فعالیتهای جنسی(خودارضایی و..)داشتی توی این ماه؟
  واینکه قرص ضدبارداری استفاده میکنی ،بهترمیتونستم راهنمایی کنم

 • گلناز wrote on 25 مارس, 2017, 19:42

  سلام من گلناز هستم
  ٢۶ سالمه ومتاهلم تقریبا ٣ماهی میشه یک هفته قبل از شروع پریودیم لکه بینی به رنگ قهوه ای دارم ولی تاریخ شروع پریودیم منظم هست می خواستم بدونم علتش چیه در ضمن روش جلوگیری هم با کاندومه یعنی همسرم از کاندوم استفاده می کنه 
  توی دوران مجردیم هم یکی دوبار مشکل لکه بینی قبل از پریودی رو داشتم ولی خوب خودش برطرف شد
  مچکرم از لطفتون اگه جوابم رو بدید

 • پیراسته فر wrote on 26 مارس, 2017, 1:50

  سلام گلنارخانم
  سال نومبارک
  واماپاسخ
  کمترکسی ازخانم ها”دختران بالغ”باشه که “لکه بینی”قبل ویابعدازپریودراتجربه نکرده باشه این ترشحات یک نوع میکروب زدایی برای واژن است
  یکی ازدلائل این لکه بینی فعالیت های جنسی(ازخودارضایی تا ارضاهای دیگر)ونشانه تخمکگذاری است،رحم خودرابرای لانه گزینی آماده می کند
  پس هرلکه بینی نشانه بیماری نیست ونبایدنگران کننده باشد
  امااگرباخارش وسوزش ویا رنگ ترشحات به سبزی گرایش کند ویا بدبوشود که بایدبه پزشک مراجعه کنید

 • saye wrote on 26 مارس, 2017, 16:52

  سلام دکتر…خیلی متشکرم..
  امیدوارم برای شما هم سالی توام با موفقیت باشه.
  ۲۱ ساله هستم….مجردم…اوایل شروع لکه بینی دو شب ldخوردم
  ولی دیگه نخوردم….بصورت نامنظم مفنامیک میخورم..واینکه اولین باره که لکه بینی دارم.

 • پیراسته فر wrote on 26 مارس, 2017, 17:12

  سلام
  مفنامیک که برای تسکین درده
  پاسخ به سؤالات راهم مثل خوردن قرصهاته!
  قرص هاراطبق ضوابط بخور،وبه همه سؤالات بادقت جواب بدین لطفاً(درآینده)
  خلاصه وختم کلام
  نگران نباش

 • ..... wrote on 26 مارس, 2017, 22:44

  سلام من ۱۶ سالمه .۳ ساله نامنظم و یک ماه درمیون پریود میشم رفتم سونو تنبلی تخمدان نداشتم.دکتر گفت چون بچه ای یه ماه در میون پریود میشی اشکال نداره ولی من الان ۲ ماهه پریودی ندارم دردشو دارم ولی وقتی میشم همش دون دون قوی ای هستش بعضی وقتا هم یک قطره خون.من چکار کنم که درست بشه؟برا رفع عفونت چکار کنم؟لطفا یه راهی بگید که جرعت دکتر رفتن رو ندارم

 • پیراسته فر wrote on 27 مارس, 2017, 4:26

  سلام ..خانم
  تا۲سال بعدازبلوغ این وضعیت طبیعی هست
  واما ازعفونتت چیزی نگفتی؟ازکی داری وچطوری
  باایمیلم پیگیرپاسخهات باش

 • ..... wrote on 26 مارس, 2017, 22:45

  قرص آهن دکترم گفته بخور ولی نمیخورم اصلا.ولی ویتامین دی ماهی یدونه میخورم

 • مهتاب wrote on 29 مارس, 2017, 7:50

  سلام ،من ۲۱ سالمه و ۷ماهه که ازدواج کردم.پریودی منظمی نداشتم.و سال(۹۶) جدید پریود نشدم فقط لکه بینی دارم.هر روز یا یه روز درمیان لباس زیرم خیلی کم لک میشه! نیاز به مراجعه به پزشک و آزمایش هست یا نه!؟یه مسئله مهم دیگه ام که هست ،نمیدونم واسه نمازهام چیکار کنم !!!آیا هر بار که لک میبینم باید غسل انجام دهم؟آیا میتوانم با همسرم نزدیکی داشته باشم و مشکلی برام به وجود نمیاد!؟

 • مهتاب wrote on 29 مارس, 2017, 8:32

  .من همان خانم ۲۱ساله هستم ومتاهلم عادت ماهیانه منظمی نداشتم تا اینکه یه مدت رازیانه دم میکردم و میخوردم بهتر شدم .ولی الآن سال جدید از زمان پریودیم گذشته !واقعا خسته شدم که هر بار برای نمازهای روزانم حمام بروم و غسل استحاضه کنم چون بیشتر اوقات سرم خیس میمونه سردرد میشم!آیا میتوان به جای هر بار غسل ، تیمم بدل از غسل انجام داد و فقط لباس زیر خود را عوض کرد!؟ به لینکی ام که پست های بالایی گذاشته بودین مراجعه کردم ولی بازم پاسخی درباره نمازهام پیدا نکردم.لطفا مرا راهنمایی کنید و پاسخ سولاتم را بدهید که چه کاری باید انجام بدهم .خیلی ممنون 

 • پیراسته فر wrote on 29 مارس, 2017, 10:20

  سلام دخترعزیزم
  سال نویتان مبارک
  اسلام دین عسروحرج نیست،نمیخواه خودتو اینقده عذاب بدی
  این لکه ها نیازی به غسل نداره -برای هرنمازوضوجداگانه بگیر-دستمال ،لباس زیرتو راهم عوض کن-نمازتوبخون
  ضمناً مطالب آن لینک را اضافه کردم،پاسخهاتونو اگرخیلی ریزوبا وسواسیت میخواه بدونی آنجابخون
  اما نگفتی چندروزه که پریودنشدی؟سال۹۶که ۸روزبیشترنگذشته!

 • مهتاب wrote on 31 مارس, 2017, 17:12

  سلام .سال جدید شما هم مبارک.خیییییلی ممنونم بابت راهنمایی و پاسختون.من از ۲۷بهمن دیگه پریود نشدم!آیا نیازی به دکتر رفتن و آزمایش هست!؟ و به نظرتون خوردن دمنوش رازیانه برای من تاثیری دارد؟

 • پیراسته فر wrote on 31 مارس, 2017, 18:24

  سلام
  پاسخ هر۲سؤال:ضرری نداره

 • Pardis wrote on 1 آوریل, 2017, 19:00

  سلام خسته نباشید ۲۵سالمه و ۳ ساله ازدواج کردم تا حالا قرص ضدبارداری نخوردم ۲ هفته از پریودم گذشته بعد از س.ک.س.م ترشحات قهوه‌ای شدید داشتم ولی زمان دستشویی پاک بودم دو روز بعد دوباره بعد از رابطه ترشحات قهوه‌ای و دیدم علتش چیه ممنون از پاسخگوییتون

 • پیراسته فر wrote on 1 آوریل, 2017, 19:18

  سلام پردیس خانم
  این وضعیت غیرطبیعی نیست.

 • بهار wrote on 4 آوریل, 2017, 18:15

  سلام و وقتتون بخیر
  دختر هستم و ۳۳ ساله؛ تقریبا دو ماه و نیم پیش دچار سوزش در ناحیه بیرونی تناسلی شدم که شروع به شستشو با ژل های بهداشتی کردم و از پماد تریکلومازول استفاده کردم و با اینکه  نزدیک به دو هفته به عادت ماهیانه ام مانده بود تنها برای یک روز و نیم لکه بینی قابل توجهی داشتم اما نه در حدی که نیاز به نواربهداشتی باشه، و بعد از رفع لکه بینی به ماما مراجعه کردم که به من قرص ضد قارچ و همون پماد رو دادن که بهبود حاصل شد، شرایط مشابه این وضعیت یک بار دیگه برای این سری عادت ماهیانه هم تکرار شد اما اینبار سوزش و خارش بیشتر شد بطوری که قسمت بالایی پوسته پوسته شد و حالا  دور ناف و کمی پایینتر از اون احساس درد و سوزش داخلی دارم.عادت ماهیانه ام منظم بوده و هیچگونه خود ارضایی هم نداشتم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 • پیراسته فر wrote on 5 آوریل, 2017, 7:04

  سلام بهارخانم
  آیازگیل هم داشتی؟
  آیاروی پوست لبهای بزرگ دستگاه تناسلی این وضعیت هست یافقط زیرناف؟
  ازتغییررنگ وضخامت هم بگید
  آیاحساسیت دارید؟وبه سواس مبتلاشدید؟
  به این پست مراجعه کنید،بعدمطالعه اگرجواب نگرفتیدباایمیلم تماس بگیرید
  http://www.pirastefar.ir/?p=10961

 • بهار wrote on 4 آوریل, 2017, 18:17

  ببخشید پماد کلوتریمازول ۱ درصد بود که اشتباها تایپ کردم

 • ریحانه خ wrote on 5 آوریل, 2017, 7:18

  سلام . خسته نباشید.متاهلم…پریود ماه قبل و این ماه من لخته ای و سیاه بود بدون درد .هنگام نزدیکی هم درد زیادی میکشم.الانم ادامه پریودم ترشحات قهوه ای دارم برای اولین بار و .قرص تیروییدم میخورم .سه ماه پیش هم قرص ضدبارداری مصرف کردم .موهامم به شدت میریزه.آیا طبیعیه؟

 • پیراسته فر wrote on 5 آوریل, 2017, 11:31

  سلام ریحانه خانم عزیز
  برای مشکل ریزش موها وعوارضش لینک زیررابازکن وبخون
  http://www.pirastefar.ir/?p=10028

 • بهار wrote on 5 آوریل, 2017, 15:36

  ممنونم از راهنماییتون. زگیل نداشتم پوسته شدن قسمت بالایی هست و بخشی از لبه ها ؛ در مورد دور ناف پوسته شدن نیست بلکه یه درد و سوزش داخلی احساس میکنم. حساسیت خاصی ندارم و در مورد تغییر رنگ نمیتونم چیزی بگم چون کلا پوست تیره ای دارم تو اون ناحیه. به هیچ عنوان وسواس ندارم و خوشبختانه در سلامت کامل بسر می برم. اما علت این عارضه برام قابل تشخیص نیست.

 • پیراسته فر wrote on 5 آوریل, 2017, 16:00

  مرسی ازاعتمادبنفست
  بهار:خوشبختانه در سلامت کامل بسر می برم

 • مهتاب66 wrote on 5 آوریل, 2017, 22:18

  سلام دکتر من متاهلم ۲۳ سالمه…از بهمن پریود نشدم…اخرین رابطه هم ۶ امه اسفند بوده… الان ۱۲ روزه فقط بکه بینی دارم…بیبی چک هم ۲ تا گرفتم اما منفی بود …خطرناکه؟؟خیلی نگرانم

 • پیراسته فر wrote on 6 آوریل, 2017, 4:41

  سلام مهتاب خانم
  تستhcgبدهید
  اگردراینجاهم منفی بود یک احتمال است که به آمنوره ثانویه مبتلاشده باشید
  به این پستم(لینک)درسایتم هم مراجعه کنیداطلاعات مفیدی درباره علائم بارداری بدست خواهیدآورد
  http://www.pirastefar.ir/?p=5656

 • مهتاب66 wrote on 5 آوریل, 2017, 22:21

  lمنظورم لکه بینی بود…یه.ماه و نیمه ححدودا رابطه نداشتم..

 • Sonia wrote on 6 آوریل, 2017, 17:45

  ضمن عرض سلام وخسته نباشید .اینجانب مجردم و۳۰ سال دارم .پریود ۲۸ روزه ،۶ اسفند پریود شدم ،تاریخ ۲۳ اسفند توخانه تنها بودم ،از انجایی دارو خواب اور مصرف می کنم وخوابم سنگینه ،همش نگرانم اتفاق بدی افتاده باشه ….۶ فروردین پریود شدم ولی فقط دو روز خونریزی داشتم متوسط در صورتی که ماه قبل ۴ روز اول شدید بود ،لازم به ذکره این ماه به خاطر دیسک کمر ،ایندومتاسین ۲۵ مصرف کردم .لطفا مرا راهنمایی کنید و از نگرانی رها سازید دلیل وضعیت پریود این ماه دو روز چیه قرص ایندومتاسین یا لانه گزینی ،ممکنه ادم متوجه اتفاق نشه …..احساس بزرگی سینه ،نبض شکم ،چاقی دارم قبلا قرص متی مازول به دلیل پرکاری تیرویید مصرف می کردم الان دوماه دکتر قطع کرده. باتشکر 

 • پیراسته فر wrote on 6 آوریل, 2017, 20:23

  سلام
  باایمیلم تماس بگیرید لطفاً

 • فاطی wrote on 7 آوریل, 2017, 7:28

  سلام
  من ۲۲سالمه و یک سال ونیمه ازدواج کردم،الان یک ماهه که پریودم ولی حدودا ۲۰ روزش لکه بینی بوده واز قرص روکین استفاده کردم ولی هنوز لکه بینی قطع نشده،آزمایش بتا هم دادم منفی بوده،علتش چیه؟وایا رابطه در زمان لکه بینی ضرر داره؟(البته رابطه نداشتم)

 • پیراسته فر wrote on 7 آوریل, 2017, 11:03

  سلام فاطی خانم
  وضعیت غیرطبیعی نیست
  جای نگرانی ندارد

 • فاطی wrote on 7 آوریل, 2017, 11:32

  ممنون از پاسختان
  و آیا نزدیکی در زمان لکه بینی از نظر شرعی مشکل دارد؟
  (مثل دوران خونریزی که نباید رابطه داشته باشیم)
  البته میدونم اینجا جای این سوال نیست

 • پیراسته فر wrote on 7 آوریل, 2017, 11:46

  اشکالی نداره

 • هستی wrote on 14 آوریل, 2017, 9:30

  سلام,۲۲ساله ام وچرخه قاعدگی منظمی دارم ودوم هرماه پریود میشوم شاید یکی دوروز جلو بیندازم,سه ساله اقدام بارداری کردیم وهمسرم ۹ماه تحت درمان من مشکلی ندارم,این ماه۲۴که دیروز لکه بینی دارم لکه قهوه ای رنگ وکمی بیشتر شده امروز دستمال کفایت میکنه برش,سه روز قبل لکه بینی نزدیکی داشتم,الان نمیدونم چرا اینجوری شده واینهمه جلو افتاده پریوده یا لانه گزینی,درد زیر دل هم دارم,ممنون از پاسختون

 • پیراسته فر wrote on 14 آوریل, 2017, 20:01

  سلام هستی خانم
  این وضعیت غیرطبیعی نیست

 • ندا wrote on 14 آوریل, 2017, 12:28

  باعرض سلام وخسته نباشید خدمت شما سوالی داشتم زنی هستم۳۴ساله دارای ۳فرزندسرزایمان اخرم که سزارین بود درسن۲۹سالگی لوله هامو بستم چجوری بستنشو بهم نگفتن بامیل خودم بود بعد دوسال پیش باردارشدم که گفتن بارداری خارج از رحم است سال پیش هم دوباره بارداربودم که اونم خارج از رحم بود وبه خودی خود دفع شد جلوگیریمون طبیعی هستش خواستم بگم من خیلی دلم بچه می خواد همین طور همسرم دوروز مونده به قاٸدگیم لکه بینی قهوه ایی دارم سه روز قبلشم دوباره لکه بینی داشتم ترشحم زیاده امکان بارداری بازم هست  لطفا جواب بدین باتشکر ازشما مرسی

 • پیراسته فر wrote on 14 آوریل, 2017, 19:58

  سلام نداخانم
  احتمالاً پاسخ سوالتونومی تونیدازاین لینک بگیرید
  http://www.pirastefar.ir/?p=11139

 • سحر wrote on 15 آوریل, 2017, 10:57

  سلام من پنج ساله که ازدواج کرم ۳۳ سالمه و هنوز باردار نشدم. همیشه پریودهای منظم ۲۴ روزه داشته ام . در اول فرودین طبق برنامه پریود شدم اما بعد از اتمام خونریزی در ۱۵ فروردین دوباره پریود شدم و بعد از اتمام خونریزی قاعدگی لکه بینی دارم با توجه به اینکه تا حالا مشکلی داشتم ممکنه در خصوص علت راهنمایی بفرمایید . باید عرض کنم بعد از قاعدگی اول فرودین به مدت یک هفته دمنوش رازیانه خوردم آیا ممکنه علت این اختلال بدلیل مصرف رازیانه باشد ؟

 • پیراسته فر wrote on 15 آوریل, 2017, 11:20

  سحرخانم سلام
  اولاً هیچ موردغیرطبیعی ونگران کننده مشاهده نمیشه درگزارشتان
  دوماً خوردن رازیانه هیچ ضرری نداره،حتی اگه استفاده ای نداشته باشه

 • نفس wrote on 16 آوریل, 2017, 7:07

  سلام من پارسال دچار لکه بینی شدم رفتم دکتر آزمایش دادم پاپاسمیر هم انجام دادام مشکلی نبود در معاینه دکتر گفت که کمی عفونت دارم که با دارو خوب شدم ولی هنوز دو سه روز قبل از پریود لکه بینی دارم هیچ مشکل دیگه ای هم ندارم نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید

 • پیراسته فر wrote on 16 آوریل, 2017, 14:54

  نفس خانم سلام
  لکه بینی دلائل متعددی داره
  این لینک روبازکن احتمالاً جوابتوبگیری
  http://www.pirastefar.ir/?p=10961
  عفونت قارچی دستگاه تناسلی چیست /درمان
  سنتونودرسؤال بگید

 • شیما wrote on 23 آوریل, 2017, 18:16

   یه سوال من نزدیکی از پشت و رو شلوار داشتم یعنی هردو شلوارو شورت داشتیم اب منی روی شلوار خودش ریخت ولی من پشت پا احساس خیسی خیلی کمی کردم و۱ساعت بعد شلوارمو عوض کردم ووقتی عوض کردم روشلوارو پام خیسی حس نکردم امکان داره دستم الوده باشه و وارد بدنم بشه من تواین ۱سال پریودم سر وقتش شد ولی این ماه احساس کردم کم شده یعنی اندازه یه خط کامل می اومد ولی تا فردا فقط اندازه یه خط فاصله بهش اضافه میشد الان که پاک شدم ۸یا۹روزه ترشح قهوه ای دارم از بارداریه یعنی میگم امکان داره باردار باشم ما نزدیکی از جلو هم چند ثانیه داشتیم که هردوشلوارو شورت به تن داشتیم به فرض مثال اگر اب منی روی شلوارش ریخته باشه امکان داره اون چندثانیه نزدیکی باعث بارداری بشه بازم تکرار میکنم هردو شلوار و لباس زیر داشتیم من باکره ام و پریودم سر وقتش شده همیشه ولی در اسفند بخاطر استرس دوروز دیرتر شد احساس میکردم عفونت داشتم ولی شدم این ماهم احساس کردم خونریزیم کمه ولی شدم من پریودم ۳یا۴روزه است همیشه مبشه زود جوابمو بدید ممنون میشم خیلی استرس دادم 

 • پیراسته فر wrote on 23 آوریل, 2017, 21:19

  سلام شیما جان
  دخترعزیزم
  بااین توصیفی که کردی ،هیچ نگران نباش،اتفاق ناگواری نمی افته
  یعنی بااین روش بارداری رخ نمی دهد
  اینقده حرص وجوش هم نخور
  ولی ازاین ببعداحتیاط کن

 • شیما wrote on 23 آوریل, 2017, 18:17

  میشه زودتر جوابمو بدید خیلی استرس دارم نزدیکی فقط از پشت و رو شلوار بود 

 • پریا wrote on 25 آوریل, 2017, 12:45

  سلام و خسته نباشید،من متاهل و ۲۵ ساله هستم،تنبلی تخمدان دارم و هشت ماه هست که متفورمین استفاده میکنم،وسط های فروردین رابطه داشتم که تقریبا روز ۲۴ پریودیم میشد،در ۲۷ فروردین لک قهوه ای دیدم تا امروز که ۵ اردیبهشت لک بینی دارم یعنی ۱۰ روز است،که سه روز است عفونت و خارش هم اضافه شده ولی قبلش اصلا خارش و عفونت نداشتم،۳۱ یعنی پنج روز پیش بی بی چک هم زدم که منفی بود،علت چیست آیا لکه بینی هایم به علت عفونه،در ضمن لکه بینی هایم قهوه ای تیره است

 • پیراسته فر wrote on 25 آوریل, 2017, 14:53

  سلام پریا خانم
  یکی ازعلائم وعوارض تنبلی تخمدان،به هم ریختگی های هورمونی است.
  برای عفونت واژن لینک زیررابازکن وبخون ،شایدپاسخهاتوگرفتی
  http://www.pirastefar.ir/?p=4827

 • پریا wrote on 25 آوریل, 2017, 15:37

  یعنی بارداری منتفی است؟در صمن هیچ گونه دردی ندارم فقط عمون یکم خارش که اونم دوروزه اینجوری شدم ولی ده روزه لک بینی دارم

 • هانیه wrote on 26 آوریل, 2017, 3:41

  سلام وقتتون بخیر

  .۲۵ ساله و متاهل هستم . به مدت ۲۵ روزه که ترشحات قهوه ای رنگ دارم یعنی بعد از اتمام این دوره از پریودم شروع شده.باردار هم نیستم. در ناحیه شکم و یا پس از نزدکی هم درد ندارم. علتش چی می تونه باشه؟با مصرف رازیانه میتونم بهبود پیدا کنم؟تغییرات پریودمم طوری بود که قبل ازدواج ۷ روزه بود سیکلم الان ۵ روزه .۹ ماهه ازدواج کردم.قرص ال دی هم مصرف نمیکنم فقط به صورت طبیعی جلوگیری میکنم

 • پیراسته فر wrote on 26 آوریل, 2017, 5:41

  سلام هانیه خانم عزیز
  بعضی ازترشحات که بایدباشد،همه دارن ،ازنوع باکتریهای مفیدند وبرای میکروب زدایی دستگاه تناسلی ومرطوب کردن واژن لازمه که داشته باشین،اگرنداشته باشین بایدناراحت باشین
  اغلب، لخته‌ها در سنگین‌ترین روزهای خونریزی می‌ریزند. وجود چندین لخته در جریان خون باعث می‌شود خون قاعدگی شما غلیظ یا متراکم‌تر از معمول به نظر برسد.
  معمولاً بدن برای حفظ خون قاعدگی از لخته شدن هنگام آزاد شدن ،مواد ضدانعقاد ترشح می‌کند،وقتی پریود سنگین است و خون با سرعت خارج می‌شود زمان کافی برای عمل کردن مواد ضدانعقاد وجود ندارد. خون بصورت لخته شکل جاری می شود.
  اگر لخته شدت یافت و یا لخته‌ها بزرگتر از یک سکه شدند برای درمان اقدام کنید
  گاهی اوقات ممکن است متوجه شوید که خون قاعدگی شما در زمان نزدیک به انتهای پریود قهوه‌ای تیره یا تقریباً سیاه است. این یک تغییر طبیعی است. این حالت زمانی رخ می‌دهد که خون کهنه‌تر است و به سرعت از بدن دفع نشده است.
  جریان سنگین و غلیظ خون به طور موقت جای نگرانی ندارد.
  ولی اگر ترشحات بدون بو، شفاف یا سفید است (خیلی روشن سفیدرنگ به هم چسبیده و پنیری و بدون بو و یک مختصر خارش) بمدت هفت شب از داروی ضد قارچ موضعی -کرم کلوتریمازول (clotrimazole)استفاده بکنین
  امااگرترشحات – زرد، سبز و یا خاکستری باشه ، همراه با بوی بد ماهی می تونه عفونت باکتریایی واژن باشه
  اگرترشحات به صورت کف و همراه با بوی بسیار بد و شبیه به بوی تخم مرغ فاسد باشه ممکنه بیماری تریکوموناسیسمی باشه
  اگرآبکی و همراه با خارش فراوان و قرمز شدن ناحیه خارجی آلت تناسلی باشه، احتمالاً بیماری کاندیدیاز هست

 • هانیه wrote on 26 آوریل, 2017, 8:28

  با تشکر از توضیحات تکمیلی ولی جواب سوالم رو در این توضیحات یافت نکردم.
  مواردی که در رابطه با قاعدگی مطرح کردم فقط برای توضیحات بیشتر بود .ترشحات روزانه بنده که قبلا سفید رنگ و بدون بو (منظور حالت نرمال) بود الان تبدیل به رنگ قهوه ای شده.بدون بو هم هست علت و راه درمان این ترشحات قهوه ای رنگ چی میتونه باشه؟

 • پیراسته فر wrote on 26 آوریل, 2017, 11:27

  هانیه خانم
  جای نگرانی نیست

 • سما wrote on 28 آوریل, 2017, 19:24

  باسلام لطفا جوابم رو بدین من ۳فروردین پریودشدم و این ماه شش روزه ک از تاریخ پریودم میگذره ک امروز لکه بینی قهوه ای شدم رفتم داروخونه ازم ازمایش خون گرفت گفت جواب منفی و باردارنیستی پس من چیکارکنم یعنی من پریودشدم???

 • پیراسته فر wrote on 28 آوریل, 2017, 20:11

  سماخانم سلام
  مگه بارداری بدون عامل دیگرهم ممکنه!بدون دخالت جنس مخالف!؟
  ازکجاشنیدی که تأخیرچریودویالکه بینی علائم حاملگی است،اونم بدون دخالت جنس مخالف!؟

 • هانیه wrote on 29 آوریل, 2017, 3:16

  با تشکر از توضیحات ارزنده
  بنده الان پریود شدم لخته خون همون طور که شما فرمودین بزرگتر از سکه است به نظرم به قطر ۳ یا ۲ سانتی متر میتونه باشه نیاز میبینین به دکتر مراجعه کنم؟یا وضعیت ماه اینده ام رو هم ببینم؟

 • پیراسته فر wrote on 29 آوریل, 2017, 5:06

  سلام هانیه خانم
  اگردرد ویامشکلات خاصی که اذیت بیشی نداری ،صبرکن تاماه دیگر

 • سما wrote on 29 آوریل, 2017, 4:18

  من ۹ماهه ازدواج کردم وتواین نه ماه نتواقدام بودیم 

 • پیراسته فر wrote on 29 آوریل, 2017, 5:03

  سما خانم
  من متوجه بعضی حرفهات نمیشم(تواین نه ماه نتواقدام بودیم)وازسؤالات متعدد(که جنبه شخصی پیدامیکند)که توسایت اجتناب شود
  برای ادامه میتونیدایمیل بزنید

 • سما wrote on 29 آوریل, 2017, 4:29

  الانم اونطوریم لکه قهوه ای میبینم شکمم اصلا دردنمیکنه وانگارکه پریودنیستم.

 • سما wrote on 29 آوریل, 2017, 5:10

  ببخشید اشتباه تایپی بود .عرض میکنم که من ۹ماه ازدواج کردم وپیش گیری نداشتیم وازهیچ قرصی استفاده نکردم شش روز پریودم تاخیر کرد ودچارلکه بینی شدم که خودم نمیدونم پریودم یا مشکل دیگه ای دارم

 • الهام wrote on 30 آوریل, 2017, 22:23

  سلام وخسته نباشید. ازاینکه جواب سوالات مارو میدید واقعا ممنونم. خداخیرتون بده.من ۲۶سالمه و تقریبا ۴ماهه واسه بارداری اقدام کردم. این ماه حول و حوش تخمک گذاری نزدیکی داشتیم. سه روز مونده به پریودم اما هیچ علائمی ندارم درصورتیه ماه های قبل علائم پریود داشتم حداقل دردسینه یاکمردرد داشتم اما الان هیچچ علائمی ندارم. . باوجوداین امروز لکه ی خفیف قهوه ای دیدم .بدون بو و خارش و سوزش. وقتی دستمال توالت استفاده کردم فقط یه لکه ی قهوه ای خفیف دیدم که اتفاقی متوجه شدم چون خیلی کم و خفیف بود. احتمال بارداری هست یا خیر؟ یا بدون علائم دارم پریود میشم؟ ممنون ازشما…..

 • پیراسته فر wrote on 1 می, 2017, 0:29

  سلام الهام خانم عزیز
  ماهم برات دعامیکنیم که هرچه زودترصدای پای نی نی توبشنوی!
  وامابرای پاسخ سؤالت واطلاعات بیشتربه این لینک مراجعه کنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=5656

 • الهام wrote on 30 آوریل, 2017, 22:43

  ببخشید با وجود این لکه آیا میتونم نماز بخونم؟ دقیقا نمیدونم حیضه یا نه…..سردرگم شدم

 • پیراسته فر wrote on 1 می, 2017, 0:32

  برای نماز
  درهرنماز لباست اگرآغشته به خون است راعوض کن”وضو”بگیر،نمازتوبخوان(درلکه ،نیازی به غسل نیست)

 • نیلو wrote on 1 می, 2017, 8:23

  سلام خانوم دکتر ۲۰ سالمه و متاهل ام روز ۱۴ یعنی ۷ روز بعد از پایان پربود ام رابطه خطرناک داشتیم که ۱ ساعت بعدش ۲ عدد قرص اورژانسی مصرف کردم الان که ۷ روز مونده به پریود ام لکه بینی قهوه ای دارم که قطع شد دلیلش چیه امکانش هست قرص ها اثر نکنه ؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on 1 می, 2017, 9:26

  سلام نیلو
  اخرنتونستم به دخترانم حالیشون کنم که وقتی از”قرص اورژانسی”میگید،نامشوببرید وچگونگی مصرفش رابگید +زمان مصرف!
  واما
  اگرمنظورت خوردن( لونژیل)باشد ،نگران نشو “باردارنمیشی
  ولی ازاین ببعدمواظب باش دنبال کارای “خطری” نری!

 • الهام wrote on 1 می, 2017, 8:31

  یک دنیا ممنونم…

 • نیلو wrote on 1 می, 2017, 10:52

  سلام خانم دکتر من عذر میخوام من از قرص لوونورژسترول استفاده کردم ۱ ساعت بعد از نزدیکی ۲ عدد ۰٫۷۵ با هم خوردم ۷ روز از پایان پریود قبلیم می گذشت

 • پیراسته فر wrote on 1 می, 2017, 12:13

  سلام نیلوجان
  دخترم! دیگه خیالت تخت وتخت باشه،شماحامله نمیشی،هم بموقع خوردی وهم درست،نگران نباش
  صددرصدبارداریت منتفی است ،خیلی دخترشلوغی بایدباشی!

 • نیلو wrote on 1 می, 2017, 10:53

  امکانش هست حامله شده باشم آخه نوشته بود ۹۹% امکانش نیست ؟؟

 • فرشته wrote on 3 می, 2017, 19:46

  سلام خانم دکتر من ۲۲سالمه ودخترم یک هفته به پریودیم مونده ولی لک های قهوه ای میبینم حتی موقع ادرار کردن میخواستم بدونم طبیعیه یا نه

 • پیراسته فر wrote on 3 می, 2017, 21:48

  سلام فرشته خانم
  لکه بینی یک امرطبیعی است الااینکه بابوی بد تندهمراه شودویا رنگش به سبزی بزند

 • hania wrote on 5 می, 2017, 11:51

  باسلام.۲۴سالمه مشکلی برام پیش اومده که خیلی نگرانم توروخدا راهنمایی کنید.با همسرم رابطه دارم همیشه با کاندوم بوده اما این اواخر خیلی کوتاه بی کاندوم بود اما منی به هیچ وجه داخل واژن ریخته نشده.بعده رابطه ام‌ یا صبحش چهارتا قرصه ال دی خوردم فقط یه نوبت خوردم.تا دیروز که لکه قهوه ایی دیدم که فکر کردم پریود شدم اما فقط یذره لک قهوه ایی بود.میگن لکه قهوه ایی یع نی احتمال حاملگی هست ایا با این توضیحات این لکه ها برای حاملگیه؟؟؟؟توروخدا زود آ بدید ممنون

 • پیراسته فر wrote on 5 می, 2017, 15:42

  سلام هانیه خانم
  هرلکه ای نشانه حاملگی نیست

 • hania wrote on 5 می, 2017, 12:05

  خانم دکتر خیلی نگرانم میشه زود جوابمو بدید.ممنونتون میشم.

 • مینا wrote on 5 می, 2017, 14:37

  باسلام و عرض ادب
  دختری هستم مجرد ۳۵ ساله مدتی است که پریودم هر ماه چند روز جلو می افتد و در ضمن یک ماهی می شود ترشحات قهوه ای هم در فاصله بین پریود قبلی تا پریود بعدی دارم. ایا مشکل خاصی دارم.
  از راهنمایی شما سپاسگذارم.

 • پیراسته فر wrote on 5 می, 2017, 15:52

  سلام میناخانم
  مشکلی نیست .نگران نباشید

 • hania wrote on 6 می, 2017, 2:43

  ممنونم دکتر.بیبی چک گرفتم غروب استفاده کردم منفی بود.ایا لازمه صب زود هم انجام بدم؟؟ولی من همچنان ترشح قهوه ایی رنگ دارم حتی موقع ادرار کردن هم یذره هست.دلیلش چی میتونه باشه یعنی عفونت یا قارچه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

 • پیراسته فر wrote on 6 می, 2017, 3:59

  هانیه خانم سلام
  این لینک روبازکن
  http://www.pirastefar.ir/?p=9213

 • ندایی بی ندا wrote on 6 می, 2017, 6:26

  باسلام.خانمی۳۱ساله هستم که هفت سال از ازدواجم میگذره ولی اولین رابطه جنسی ام و سه سال پیش داشتم و روش جلوگیری ام بصورت طبیعی بوده الان ۸ ماه که جلوگیری ندارمو خودم و همسرم همه ازمایشهارو انجام دادیم و دکتر گفت هیچ مشکلی ندارین.
  پریودهای نامنظم دارم ۴۰ روزه یه ۳۸ یا ۲۸ اصلا معلوم نمیکنه.این ماه از قرص کلومفین و مفتورمین هم استفاده کردم ،الان در روز ۳۰ سیکلم هستم از دیروز ترشحات قهوه ای و درد در کمر و دل دارم.میشه راهنمایی کنید و بگید نشونه پریودیه یا حاملگی؟منبه شدت استرس دارم
  با تشکر از پاسخگویی تون

 • پیراسته فر wrote on 6 می, 2017, 11:17

  سلام نداخانم
  احتمال باخواندن مطالب این لینک پاسخهاتو بگیری
  http://www.pirastefar.ir/?p=9213

 • hania wrote on 6 می, 2017, 7:46

  سلام خانم دکتر من اون لینکو باز کردم وخوندم من دیروز از بیبی چک استفاده کردم به همون طریق ویه خط افتاد.یعنی به نظرتون اشتباه بوده؟؟به نظره شما دلیله این ترشحات قهوه ایی چیه ؟از دوروز پیش داره بیشترم میشه.
  اینم لازمه بگم که من از اوایل فروردین برا اینکه قاعدگیم داخل عید نیفته یه بسته کامل قرص ال دی خوردم وقتی بستم تموم شد دوسه روز بعدش پریود شدم یعنی ۲۲فروردین.دوباره بعد از پریودم دوتا چهارتا قرصه ال دی خوردم.به نظرتون برا نامنظم خوردن ال دی نیست؟؟

 • پیراسته فر wrote on 6 می, 2017, 11:20

  هانیه سلام
  این چه کاری که میکنین!!؟
  شرایط خوردن قرصهای ضدبارداری -درشرایط اضطراری”اورژانسی” وعادی فرق میکنه
  چرا اینقده دردوبلا واردبدنتون میمکنین!؟این قرصهاخیلی سنگینن عوارض ناگواری دارن
  خودتونو به کشتن ندین

 • hania wrote on 6 می, 2017, 17:03

  سلام دکتر. وااای جدی؟؟نمیدونستم باید چطور بخورم فقط بهم گفته بودن بعد هر بار رابطه مشکوک چهارتا ال دی بخور منم خوردم.برا عقب انداختنه قاعدگی ام یه بسته کامل بخورید بعده تموم شدنه بسته پریود میشید.الان چی شده دکتر چیکار کنم؟؟میترسم توروخدا بگید.
  الان این لکه های قهوه ایی شده مثل پریود فقط کم میاد.برا این قرصاست یعنی؟

 • پیراسته فر wrote on 6 می, 2017, 19:53

  سلام هانیه
  حالاشکرخداکن
  جواب فسمت آخرسؤالت:میتونه ازعوارض قرصهاباشه

 • ندایی بی ندا wrote on 6 می, 2017, 17:49

  با تشکر دوباره ازشما
  چون دوره پریودم منظم نیست و معمولا ۳۷ تا ۴۰ روزه  والان ۳۰ روز از پریودم گذشته میتونم از بی بی چک جواب درست و بگیرم؟؟

 • پیراسته فر wrote on 6 می, 2017, 20:08

  سلام
  ازچه زمانی اینطوری شدی؟

 • ندایی بی ندا wrote on 7 می, 2017, 6:09

  ۲۸ و ۲۹ روز پریودم لکه بینی قهوه ای داشتم و دیروز یهویی قطع شد.
  پریودم تقریبا تا بهمن ماه گذشته ۳۳ روز منظم بود ولی بعدش بصورت ۴۵ تا ۳۵ روزه تغییر کرده

 • پیراسته فر wrote on 7 می, 2017, 6:19

  سلام نداخانم(ندایی یابی ندا)!؟
  مواردغیرطبیعی مشاهده نمیشه
  آزمایش خونhCGهم پیشنهادمی کنم

 • ندایی بی ندا wrote on 7 می, 2017, 6:12

  و کمر درد و دلدرد هم گاهی برای چند ساعت دارم و قطع میشه
  با تشکر از پاسخگوییتون

 • sara wrote on 8 می, 2017, 9:47

  سلام تورو خدا زود ج بدین من راستش ۲۱ سالمه و یک ساله نامزد کردم وقتی سکی میکنیم نمیریزه تو و حتی آب اولیشم پاک میکنه , ۱۰ روز مونده ب پریودم هم شکمم ۲٫روزه درد داره انگار وقتی با دستم فشار میدم انگار باد کردن شکممو درد داره و امروزم تو دستشویی ترشح واژنم لکه ی قهوه ای داشت البته بویی نداشت . این چیو نشون میده احتمال ش چیه.

 • پیراسته فر wrote on 8 می, 2017, 10:19

  سلام ساراخانم
  باایمیلم نماس بگیر

 • sara wrote on 8 می, 2017, 13:15

  خانم پیراسته فر میشه ایمیلتونو بکین از اونجا پیام بدم ؟ یا اینجامشکلمو بگین

 • پیراسته فر wrote on 8 می, 2017, 16:41

  سلام سارا
  pirastehfar2@yahoo.com

 • رها wrote on 9 می, 2017, 0:19

  سلام. روز بخیر. من در دوران عقد هستم حدود ۱۴ روز قبل با همسرم نزدیکی داشتم که از روش طبیعی جلوگیری استفاده کردیم و من چوز استرس داشتم قرص اورژانس خوردم فردا شب اون روز دوباره نزدیکی داشتیم و از روش طبیعی جلوگیری استفاده کردیم، بعد از یک هفته به مدت دو روز لک قهوهای و گاهی اوقات با رگه های خون دیدم که اول فکر کردم ۱۵ روز زودتر پریود شدم اما بعد دو روز قطع شد، حالا با خوندن این متن خیلی نگران شدم لطفا راهنماییم کنید، ممنون

 • پیراسته فر wrote on 9 می, 2017, 0:34

  سلام رهاخانم
  اولاً من همیشه توضیح وتذکرداده ام که وقتی از”اورژانسی”می گویید،نام قرص وچگونگی مصرف رابگویید وچندساعت بعدازآمیزش قرص خوردید که متأسفانه شماتگفتید
  واما
  اون خون قهوه ای تیره”لکه بینی”بوده

 • رها wrote on 9 می, 2017, 4:42

  اسم قرص رو متاسفانه نمیدونم اما قرص دوتایی بود که هر دو رو حدود ۱ساعت بعد از رابطه با هم خوردم.
  میخوام بدونم به خاطر رابطه ی یک روز بعدش که قرص مصرف نکردم احتمال بارداری هست؟ ممنون از راهنماییتون.

 • پیراسته فر wrote on 9 می, 2017, 6:25

  سلام رها
  اون قرص اسمش(لونژیل – لونرژسترل یا اووسیز)است به هر۳اسم
  ودرست خوردی،پس نگران نباش

 • رها wrote on 9 می, 2017, 6:57

  ببخشید من خیلی استرس دارم ، تو پیام اول که براتون توضیح دادم گفتم فردای شبی که قرص خورده بودم دوباره رابطه داشتیم و من دیگه قرص نخوردم، روش جلوگیری طبیعی هم استفاده کردیم، اما من بعد ۱۰ رو لکه ی قهوه ای روشن با رگه های قرمز روشن دیدم ، وقتی این متنرو خوندم نگران شدم، الان میتونم مطمین باشم که باردار نیستم؟ الایمم مثل الایم لانه گزینی بود

 • ندایی بی ندا wrote on 9 می, 2017, 13:15

  با سلام دوباره.خانوم دکتر من تست دادم و عدد بتا ۴۱ بوده و TSH برابر ۳٫۹۲ هستش.
  دوره پریودی ام نامرتب هستش ولی سه روزه ازش گذشته.
  کمر درد شدید دارم ،من الان حامله ام

 • پیراسته فر wrote on 9 می, 2017, 16:59

  نداخانم سلام
  اینجامراجعه کن جوابهاتوبگیر
  http://www.pirastefar.ir/?p=9213

 • رضوان wrote on 15 می, 2017, 20:18

  سلام من ۳۵ سالمه آی یودی دارم پریودام نامنظم شده هفت روز قبل پریودام ترشحات قهوه ای دارم ،همیشه احساس میکنم تخمدان سمت چپم گرفتگی داره لطفا راهنماییم کنیدوچربی خون هم دارم 

 • پیراسته فر wrote on 16 می, 2017, 3:11

  سلام رضوان خانم
  اگردرحوالی زمان تخمکگذاری باشد،طبیعی است
  ودرغیراینصورت میتواند”کیست”باشدکه درسونوگرافی قابل تشخیص است

 • ebtesam wrote on 19 می, 2017, 15:55

  باعرض سلام دختری۱۹ساله هستم که یکماه پیش بانامزدم رابطه بدون دخول داشتم که منی درون واژن وحتی روی واژن هم ریخته نشدازپیشاب مطمئن نیستم ۱۴روز بعد من پریودشدم که۵روز طول کشید ونسبت به بقیه پریود ها یکم کمتربودشدتش خونم بعد رابطه هم۱۷اردیبهشت پریودشدم امابعدپریود نمیدونم چرا چندوقته انگار توی تخمدونام یه تیرکشیدنای خیلی خفیف احساس میکنم یا یکم احساس گرفتی تو عضلاتم حس میکنم درضمن یکماه باشگاه بدنسازی میرفتم اسباب کشی هم داشتیم چندوقت پیش امروز بین ترشحات سفیدم یه لکه کم خون قهوه ای دیدم که کلی استرس دارم و معدمم بدجور داغون شده ازاسترسم دارم میمیرم بنظرشما مشکل من چیه البته لکه خون بدون بو ودرد بود و اینکه من بکارت دارم مرسی ازلطفتون

 • ebtesam wrote on 19 می, 2017, 16:06

  ببخشید یادم رفت که بگم لکه رو ده روز بعد از پریودی دیدم

 • ebtesam wrote on 19 می, 2017, 16:09

  توروخدا زود جوابمو بدین ممنون میشم ازتون

 • پیراسته فر wrote on 19 می, 2017, 17:15

  سلام خانم ابتسام
  معلوم بایدخیلی دخترشلوغ وماجراجویی باشی!
  اگرچه یک “سبددرد”راردیف کردی !ولی بنظرنمی رسه که اوضاع واحوالت غیرطبیعی باشه

 • ebtesam wrote on 19 می, 2017, 17:15

  زیردلم ونافم نبض میزنه هر از گاهی سینهامم بیشتر سینه راستم انگاااار یه کوچولو درد داره

 • پیراسته فر wrote on 20 می, 2017, 4:34

  سلام خانم…
  اگراین دردرا”پستان سمت چپ”قبلاً نداشتی(سابقه نداشته) جای نگرانی نیست
  لطفا اسم کوچکتودرکامنتهای بعدی بگید

 • ebtesam wrote on 19 می, 2017, 20:46

  همین شلوغی کاردستم داد چیشد خانم دکتر من چمه😑

 • ebtesam wrote on 19 می, 2017, 20:48

  خانم دکتر این سبد درد چون اولین بارم بود اینجورمیشم به هم ریخت منو مطمئن باشم چیزیم نیست؟ارومو قرار ندارم اصلا

 • پیراسته فر wrote on 20 می, 2017, 4:26

  سلام دخترم
  تو چیزت نیست،فقط کله ات یکم خراب شده!
  افکاروسواسی گرفتت
  انشاءالله که چیزت نیست وبه آرامش میرسی وزندگی خوشی راخواهی داشت
  امیدوارم که روی اعصاب شوهرت راه نری!

 • ebtesam wrote on 20 می, 2017, 4:54

  خانم دکتر عاشقتمممممم نه باید رواعصابش راه برم اعصاب خودم اروم شه

 • ebtesam wrote on 20 می, 2017, 5:16

  اسم کوچیک من ابتسام هست

 • ebtesam wrote on 20 می, 2017, 17:33

  سلام خانم دکتر شما گفتین من مشکلی ندارموچیز غیر طبیعی احساس نمیکنید الان علائم بارداری رو خوندم چرا من علائمم مثل همونه سینه هام حساس شده به زیردلمم حساس شدم حس میکنم عضلات شکم و زیردلم میگیره حتی اشتها به غذا هم ندارم😑

 • پیراسته فر wrote on 21 می, 2017, 6:00

  سلام برابتسام عزیز
  احتمالاً ازعوارض قرص باشه
  البته استرس هم بردردهامی افزایه

 • ebtesam wrote on 21 می, 2017, 6:10

  سلام خانم دکتر عزیزمن هیچ قرصی نخورده بودم

 • پیراسته فر wrote on 21 می, 2017, 6:25

  دیگه باکرام الکاتبینه!
  انشاءالله که اتفاق ناگواری رخ نده

 • ebtesam wrote on 21 می, 2017, 6:31

  خداکنه واقعا از استرس باشه بجز اون لکه دیگه هیچی ندیدم بعد رابطه هم پریود شدم اما نمیدونم این علائم چیه☹

 • پیراسته فر wrote on 21 می, 2017, 7:12

  خداراشکر
  پریود که شدی،بقیه عوراض طبیعی هست،جای نگرانی نیست

 • ebtesam wrote on 21 می, 2017, 8:04

  خانم دکتر پریودی الانو نمیگما ۱۷اردیبهشت پریودبودم بعده پریود شدنم این حسارو دارم

 • ebtesam wrote on 21 می, 2017, 8:07

  خانم دکتر شرمندتونم ببخشید خیییلی اذیتتون کردم اما خب چکار کنم استرس دارم

 • پیراسته فر wrote on 21 می, 2017, 8:30

  دخترعزیزم!شرایط طبیعی میدونی یعنی چی!؟
  گقتم که جای نگرانی نیست

 • ebtesam wrote on 21 می, 2017, 8:32

  فداتون بشم ممنون خانم دکتر دس خودم نیست اخه اینجور نمیشدم ببخشید اذیت کردم

 • نازی wrote on 22 می, 2017, 5:20

  سلام من ۲۵سالمه و متاهلم مدتیه قبل از پریودی لکه بینی قهوه ای داشتم اما این دوره بیش از دوهفته شده و  پریود نمیشم همیشه قبل پریودی درد شدید داشتم اما الان خون خیلی کمی میاد و اصلا درد ندارم شبیه پریودی نیست ایا باردارم یا بیماری قارچی گرفتم

 • پیراسته فر wrote on 22 می, 2017, 6:27

  سلام نازی خانم
  بایدآزمایش بدی

 • zahra wrote on 26 می, 2017, 15:51

  سلام خانوم دکتر خسته نباشید
  من ۱۵ سالمه پریودم نامنظم بود و بعضی اوقات لکه های قهوه ای می دیدم آزمایش دادم پرولاکتین خونم بالا بود دکتر گفت که تنبلی تخم دان دارم و برام قرص تجویز کرد برای سه ماه تا وقتی که قرص ها رو مصرف می کردم پریودم منظم بود زمانی که دوره درمانم تموم شد بعد از یک ما دیگه پریود نشدم و هر ماه یا دو یا سه هفته دو سه روز لکه قهوه ای می بینم و یه مدتیه که استرس دارم.
  همچنین پزشکم گفت زمانی که ازدواج کردی زود بچه دار شو دلیلش چیه؟
  لطفا پاسخ بدید ازتون ممنونم

 • پیراسته فر wrote on 26 می, 2017, 17:37

  سلام زهراخانم
  این لینک را بازکنیدوبخونید(درباره پرولاکتین)
  http://www.pirastefar.ir/?p=5896

 • نازی wrote on 29 می, 2017, 7:13

  سلام،من متاهل ۳۰ساله هستم. من روز ۱۵پریود شدم و بعد نزدیکی داشتم که قرص اورژانسی مصرف کردم و بعد ۱هفته پریود شدم، حالا از ۲۶ که پاک شدم تا الان که ۸هست لک بینی دارم، رابطه داشتم و بی بی چک هم گذاشتم منفی هست، می خواستم ببینم احتمال بارداری هست؟؟😔

 • پیراسته فر wrote on 29 می, 2017, 7:30

  سلام نازی خانم
  متوجه نشدم که بعد”پریود” سکس داشتید؟واگرداشتید قرص خوردید؟

 • نازی wrote on 29 می, 2017, 8:39

  بله بعد پریود نزدیکی داشتم و قرص اورژانسی مصرف کردم که بعد ۱هفته پریود شدم و زمانی پاک شدم تا الان لک بینی گاهی اوقات دارم در ضمن نزدیکی هم داشتم، چون حالت تهوع هم دارم نگرانم که باردار باشم، در ضمن استرس خیلی شدیدی هم دارم در حال حاضر.

 • sara wrote on 30 می, 2017, 12:56

  سلام اگر کسی پرده بکارت داشته باشه ولی مایع منی مرد بین پا خالی شده باشه امکان بارداری هست???قرص اورژانسی مصرف کردم الان ۱۰روز از خوردن قرص گذشته وباید ۵روز دیگه پریود بشم ولی خون قهوه ای از رحمم خارج میشه استرس امتحاناتمم دارم ممکنه باردار باشم

 • پیراسته فر wrote on 30 می, 2017, 15:33

  ساراخانم بله احتمال بارداری درحال باکرگی هست،آن زمانی هست که مایع منی مرد درحالت خیسیت به داخل واژنت ورودکند
  قرص اورژانسی راچندساعت بعدمعاشقه خوردی؟

 • sara wrote on 30 می, 2017, 16:50

  ۱۰ساعت دقیقا

 • پیراسته فر wrote on 30 می, 2017, 17:03

  ساراخانم
  پس نگران نباش
  اون قرص پدر صاحب بچه رادرمیاره!

 • sara wrote on 30 می, 2017, 19:57

  خانم دکتر اگه از علائم بارداری نیست این خون قهوه ای بخاطر چیع??

 • پیراسته فر wrote on 30 می, 2017, 20:50

  ممکنه لکه بینی معمولی باشه

 • فاطمه wrote on 31 می, 2017, 3:08

  سلام من ۱۵ اردیبهشت پریود شده بودم، از ۷ خرداد لخته های خون قهوه‌ای خیلی تیره و گاهی قرمز رنگ میبینم، الان پریود هستم؟ چون میزان این خون هایی که میبینم مثل روز چهارم پنجم پریود هست نه روزای اول.
  خیلی نگرانم ممنون میشم جوابم رو بدید

 • پیراسته فر wrote on 31 می, 2017, 4:07

  سلام فاطمه خانم
  نگفتید که معاشقه داشتید ویا خودارضایی؟ویاقرص ضدبارداری استفاده میکنید؟
  آیادرماه های قبل چنین مواردی بوده؟
  نگرانیت روی چیست؟

 • فاطمه wrote on 31 می, 2017, 3:10

  راستی یادم رفت بگم که ۲۱ سالم هست و مجرد هستم

 • فاطمه wrote on 31 می, 2017, 4:15

  سلام مجردم هیچ رابطه و خودارضایی نداشتم و هیچ قرصی مصرف نکردم، تا حالا بعد از پریودم لکه بینی داشتم، اما قبل از پریود هیچ وقت لکه بینی نداشتم و مخصوصا که این لکه ها خیلی لخته و تیره هستند، نگرانم که نکند مریضی خاصی داشته باشم.
  چند هفته پیش هم به خاطر لکه بینی بعد از پریود رفتم سونوگرافی گفتن کیست درموئید ۲۵ میلیمتری یکی از تخمدان هایم دارد، ترسیدم بروم دکتر زنان و بگوید باید کیست رو عمل کنی

 • پیراسته فر wrote on 31 می, 2017, 5:42

  سلام
  فاطمه خانم
  اکثرکیست هاخوش خیمند،بعضی شان که نیازبه دارو ودرمان ندارند وبعضی هاشون بادارو درمان میشن،فقط تعدادکمی هستند که بایدباجراحی درمان بشوند
  این لینک روبازکن
  http://www.pirastefar.ir/?p=11802

 • فاطمه wrote on 31 می, 2017, 6:26

  خیلی ممنون، پس این لخته های قهوه ای هم به خاطر این کیست هست؟ به خاطر بیماری خاص دیگه ای نیست؟

 • ملیکا wrote on 1 ژوئن, 2017, 0:52

  سلام خانم دکتر,دختر ی ۲۲ساله هستم,پریودم همیشه نامنظمه وهیچ وقت دکتر نرفتم,چون خجالت میکشم از معاینه.با اینکه پریودام نامنظمه وچندماه یک بار اتفاق می افته اما تو این فواصل دچار خونریزی قرمز کم رنگ مایل به قهوه ای میشم که شدتش خیلی کمتر از پریوده,وگاهی مدت زیادی طول میکشه,بعضی مواقع با خوردن قرص مترونیدازول برطرف شده,به نظر شما مشکل من چیه؟ خیلی ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

 • پیراسته فر wrote on 1 ژوئن, 2017, 2:00

  سلام ملیکاخانم
  شاید”کیست نحمدان”داری
  حالا نترسی !ای وای.چه .چه
  اولاً یک احتمال است ،دوماًخیلی ازکیستهاخوش خیمن.
  تست بدهید/مراجعه به دکتر

 • ریحانه wrote on 1 ژوئن, 2017, 9:57

  باسلام ببخشید دختری۲۳ ساله هستم مدت یکهفته دچار خونریزی بصورت لخته قهوه ای رنگ شده ام.با اینکه همیشه سرموقع و دقیق پریود میشدم اینبار ۴ روز جلو افتاده ولی بصورت خون قهوه ای رنگ حتی گاهی مایل ب سیاه هستن ایا این خون قاعدگی هست یا اینکه مشکل دیگه ای دارم؟ درضمن مدت دوساله قرص لووتیروکسین مصرف میکنم ولی تا بحال چنین مشکلی نداشتم.فقط تعداد روزایی ک پریودم از ۷ روز ب ۴ روز کاهش یافته. لطفا کمکم کنید باتشکر.

 • پیراسته فر wrote on 1 ژوئن, 2017, 10:54

  ریحانه خانم سلام
  پیامتو تو ایمیل جواب دادم

 • ملیکا wrote on 1 ژوئن, 2017, 19:21

  خیلی ممنون از راهنماییتون,ولی در مورد کیست ایا علایم دیگه ای هم داره ؟با خوردن قرص ال دی ممکنه مشکلم برطرف شه؟ اخه یه بار که کربلا رفتم خوردم,چند روز بعد از قطع کردنش سریع پریود شدم.

 • پیراسته فر wrote on 2 ژوئن, 2017, 1:11

  سلام ملیکاخانم
  ازخوردن قرص های اورژانسی ،حتی المقدوراجتناب شود( درشرایط اضطراری خوردنش اجتناب ناپذیراست)ضمن اینکه مانع بارداری می شود مشکلات دیگرهم پیش می آورد”عوارض ناگوار”
  پس مواظب باش سلامتیت رابه خطرنیندازی

 • مهسا wrote on 6 ژوئن, 2017, 5:49

  سلام و خسته نباشید.من دختری۲۶ساله و مجردم.الان حدود ۳ماهه پریودم دچار مشکل شده بعد پریود دچاره لکه بینی میشم تا یک هفته و بعدش دوباره پریود میشم.قبلا پریودمم نامنطم بود اما مدتی بود منطم شده بود.بخاطر معده ام قرص های استروژن هم نمیتونم مصرف کنم.بعد در این چند ماه ب شدت دچار استرس و مشکلات روخی هستم.میخواستم بدونم میشه دلیلش همین باشه
  لکه بینی رو اعصابمه واقعا نمیدونم چیکار کنم

 • پیراسته فر wrote on 6 ژوئن, 2017, 6:02

  سلام مهساخانم
  احتمال اینکه به کیست نخمدان مبتلاشده باشی هست.
  واینکه این اولا یک احتمال است ،دوماً اکثرکیستها خوش خیمند وبعدازمدتی بهبودی حاصل میشه وبادارو هم رفع مشکل میشن
  نیازمراجعه به پزشک هست.

 • مهسا wrote on 6 ژوئن, 2017, 6:17

  ببخشید.اینو یادم بگم.من ۳ماه پیش بعد پریودم دچار قارچ شدم دکتر بهم پناد کلوتریمازول بهم داد گفت بعد پریود ک دچار خارش میشم بزنم.والا من اینو میزنم دچار لک بینی میشم حالا نمیدونم ربطی داره یا نه

 • کیمیا wrote on 8 ژوئن, 2017, 8:15

  سلام

  من خانم ۲۸ ساله هستم و متاهلم بعد از قاعدگی رابطه داشتم الان حدودا ۱۰روز از قاعدگیم میگذره ۲روز پیش زیر دلم به شدت درد میکرد امروز هم لکهای کمرنگ صورتی دیدم که خیلی کمرنگ بود میخواستم ببینم علتش چیه

 • سحر wrote on 10 ژوئن, 2017, 12:47

  سلام من ۲ هفته پیش ای یو ای کردم امروز روز آخر سیکلم میشه اما ۲ روزه ترشحات قهوه ای با درد شکم دارم هنوز تست ندادم امکان بارداری هست؟ بعد ۱۵ روز میشه تست داد؟امکان فعالیت و بیرون رفتن دارم؟ممنون

 • پیراسته فر wrote on 10 ژوئن, 2017, 14:05

  سحرخانم سلام
  امکان بارداری بعیده
  تست میشه داد
  امکان فعالیت هم هست

 • مریم wrote on 10 ژوئن, 2017, 22:24

  سلام دختری ۲۳ ساله هستم.من همیشه طول زمان پریودی ۱۰ روز طول میکشه،خواستم بدونم زیاده یا باید تا ۸ روز طول بکشه…واینکه هیچوقت سر یک تاریخ دقیق پریود نمیشم،مثلا اون ماه ۱۷ پریود شدم ولی این ماه هنوز پریود نشدم.اکثر وقتها پنج روز بعد از تاریخ ماه قبل پریود میشم

 • پیراسته فر wrote on 11 ژوئن, 2017, 0:31

  سلام مریم خانم
  احتمال مبتلا بودن به”کیست”است
  لینک زیرمیتونه به شماکمک کند
  http://www.pirastefar.ir/?p=11802

 • ملیکا wrote on 12 ژوئن, 2017, 19:12

  سلام خانم دکتر من ۲۶ سالمه هشت ساله ازدواج کردم بعد سه ماه از ازدواج باردار شدم که به دلیل عدم ضربان قلب کورتاژ کردم. الان یه دختر ۶ ساله و یه پسر ۱۰ ماهه دارم. دو ماه پیش بارداری ناخواسته داشتم که با خوردن دو قرص اورژانسی بعد از نزدیکی باز هم بتام مثبت شد و از پریودیم ۳۰ روز میگذشت. به اصرار شوهرم و ناراضی بودنش مجبور به سقط شدم و ۶ تا قرص میزوپرستول خوردم که بچه ام سقط شد.الان از اون زمان دردهای شدید در ناحیه زیر شکم و داخل واژن و پهلوی راستم دارم از ۱۲ روز بعد سقط قرص الدی میخورم به همراه استفاده از کاندوم میخاستم ببینم این علائم خطرناکه و از عوارض قرصه باید پیش پزشک برم؟ و اینکه بعد از استفاده از میزوپرستول به پسرم شیر میدادم آیا این قرص روی شیر تاثیر داشته و میتونسته واسه پسرم خطرناک و دارای عوارض باشه؟ ممنون

 • پیراسته فر wrote on 13 ژوئن, 2017, 1:02

  سلام ملیکاخانم
  باتوجه به این اوضاع واحوالت پیشنهادمیکنم حضوری پیش یک متخصص زنان معاینه بشی ومشاوره

 • نرگس wrote on 17 ژوئن, 2017, 13:25

  سلام خانم دکتر خسته نباشی من ۳۸ سالمه و مجردم در حال حاضر چند ماهی میشه پریودم نامنظم یعنی چن روز قبل از زمان پریود لکه بینی دارم که قبلا اصلا اینطور نبودم ولی از ۴ الی ۵ ماه گذشته با این مشکل مواجه شدم ناگفته نماند تقریبا یکسالی میشه تمام زندگیم پر از استرس و فشارهای روحی ،ضمنا خانم دکتر یکسالی میشه مشکل کم کاری تیروئید هم دارم که دارو هم مصرف میکنم ممنون میشم راهنماییم کنید با تشکر 

 • سارا wrote on 18 ژوئن, 2017, 9:26

  سلام خسته نباشید..ببخشید من مدتیه که پرویدیم به تاخیرافتاده ولکه بینی کوچیکی جدیدا داشتم(قهوه ای رنگ)البته هنگام نزدیکی این لکه بینی رخ داده…میخواستم ببینم دلیلش چی میتونه باشه

 • پیراسته فر wrote on 18 ژوئن, 2017, 16:11

  سلام معمولاً درزمان آزادشدن تخمک این لکه بینی ممکن است اتفاق بیفتد
  اما اگرپریود اغلب بی نظمی دارد احتمال کیست هست

 • سپیده wrote on 21 ژوئن, 2017, 13:29

  سلام.وقتتون بخیر.من ۲۰ سالمه و متاهل هستم.
  چند روزی میشه لخته های قهو ه ای رنگ میبینم.پریودیمم نا منظم شده. میشه راهنماییم کنید.

 • پیراسته فر wrote on 21 ژوئن, 2017, 14:02

  سلام سپیده خانم
  چندمدتی است که اینطورشدید وبی نظمیت با چندروز پس وپیش است؟
  چه قرصی مصرف می کنید؟
  ویا سکسی داشتید ویا خودارضایی که به “اورگاسم”برسی؟

 • zahra wrote on 21 ژوئن, 2017, 21:14

  سلام.من ۲۴ سالمه.از ۱۷ سالگی پریود شدم.حدودا۳یا ۴ سال میشه که دو ماه یک بار به شکل منظم پریود میشم.یعنی مثلا اگه روز ۳۰ام پریودم تموم شد دفعه بعد دو ماه دیگه روز ۳۰ام پریود میشم.(۶۰روز بعد!)ایا من مشکل تنبلی تخمدان دارم؟من بسیار لاغر اندام هستم و همیشه فکر میکردم که این ناشی از وزن کم من باشه.ممنون

 • پیراسته فر wrote on 22 ژوئن, 2017, 0:24

  سلام زهراخانم
  احتمال کیست هست
  به این لینک مراجعه کنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=11802

 • Mina wrote on 23 ژوئن, 2017, 9:16

  باسلام
  ۲۸ساله متاهل
  دوران مجردیم همیشه بعد از ۵روز خونریزی پریودم چندروز لکه بینی قهوه ای تیره داشتم.چندماهی ک از ازدواجم میگذره.ب تازگی ۴-۵روز قبل شروع پریودم لکه بینی دارم یعنی حدودا بیشتر از ده روز درگیر قاعدگی ام..تخمدان پلی کیستیک دارم.استرسی هستم.یکساله ورزش میکنم.همچنین هنگام سکس درد میکشم بطوری ک ارضا شدنم از طریق دخول غیرممکن شده
  لطفا راهنماییم کنید

 • پیراسته فر wrote on 23 ژوئن, 2017, 9:51

  سلام میناخانم
  احتمال اینکه به (عفونت دهانه رحم)مبتلا شده باشید، هست.
  به این لینک مراجعه کنید ودرمان را پیگیری کنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=12002

 • زهرا wrote on 23 ژوئن, 2017, 11:56

  سلام خانوم دکتر من مجردم ۲۵ سالمه حدودا ۵/۶سال میشه قبل از پریود شدن ۳ روز لکه قهوه ای میبینم بعد پریود میشم هیچ درد و بویی هم نداره زمان پریودی هم مرتبه و شاید یه وقتایی به ٨ روز برسه من ۳ سال که ورزش بدنسازی میکنم خیلی جدی  لطفا میشه بگین مشکلی هست یا نه

 • پیراسته فر wrote on 23 ژوئن, 2017, 18:20

  سلام زهراخانم
  اگرهیچ درد ومشکل جسمی نداری ،جای نگرانی نیست ولی برای احتیاط سونوبدهید

 • معصومه wrote on 25 ژوئن, 2017, 5:16

  با سلام.بنده برای لینکه ماه مبارک رمضان را کامل روزه بگیرم از چند ماه قبل شروع به مصرف قرص سیپروترون کامپاند کردم و دقیقا روز قبل ماه مبارک پاک شدم وتا شب ۱۹ ماه رمضان قرص خوردم و مدت ۳ شب قرص مصرف نکردم و چون دیدم پریود نشدم دوباره قرص خوردن رو شروع کردم و ۳ عدد خوردم که متوجه شدم لکه دیدم و این لکه بینی ۲ روز برداشت و تمام شد.حالا سوال من اینه به خوردن قرص ها ادامه بدم یا بمونم پریود بشم.من ۲ سال است قرص مصرف میکنم.ممنون

 • زینب wrote on 30 ژوئن, 2017, 1:54

  سلام  خانوم دکتر خسته نباشین .۱۸سالمه و نزدیک ب یک سال ونیم هستش ک ازدواج کردم وحدوا ی ساله ک اقدام ب بارداری کردیم ولی متاسفانه خبری نیست .قبلش باید بگم نزدیک ب دوساله پریدهام نامنظم شده جوری ک اوایل تو ماه دوبار پریود میشدم باز درست میشد ولی الان شیش ماهه ک ۲۱روز پریود میشم وهمیشع قبل پریود دوتا سه روز لکه ببینی قهوه ای دارم .بعدشم احساس میکنم پلی کیستیک دارم چون ب تعداد ی دونخ موی زاید از چانه و ی دونه از وسط سینه در اوردم وچهار پنج تا هم از زیز ناف.بنظرتون میشه منم مادر شدن رو تحربه بکنم

 • زینب wrote on 30 ژوئن, 2017, 2:01

  خیلییییی خیلی استرس دارم .اخه هر ماه منتظرم پریود نشم ولی متاسفانه باز میشم .ودرضمن ی بلر وقتی دختر بودم قارچ ناحیه تناسلی گرفتم ک با قرص و پماد خوب شد ی بار بعد ازدواج .ولی الان چند وقته ک اصلا ن سوزشی ن خارشی هیچی ندارم ودرضمن شوهرم هم کم خونی داره

 • پیراسته فر wrote on 30 ژوئن, 2017, 3:20

  سلام زینب خانم
  اولاً همانطورکه اشاره داشتید من هم حدس می زنم که مبتلا به کیست باشی
  واما تو هم مامان خواهی شد وصدای نی نی کوچولوی خوشگلت گرمابخشه فضای خونه تون خواهدبود
  خداراچه دیدید!خداوندمتعال ناشدنی هارا شدنی می کند وبرهمه امورآگاهست،توکلت بخداباشد.
  ماهم برات دعامیکنیم
  درمورد ساک حاملگی ومسائل مربوط به جنین به لینک ذیل مراجعه کنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=10626

 • زینب wrote on 30 ژوئن, 2017, 7:31

  ممنونتمممم عزیزم .
  یعنی کیست قابل درمانه اخه هنوز اصلا ب دکتر مراجعه نکردممم

 • پیراسته فر wrote on 30 ژوئن, 2017, 10:13

  سلام
  اکثرکیست ها “خوش خیم” هستند ودرمانشان اسون است
  به این لینک مراجعه کنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=11802

 • نرگس wrote on 4 جولای, 2017, 4:04

  باسلام و خسته نباشید
  دختری سی و دوساله و مجردم. حدود ۹ماه ست که پولیپ دهانه واژن دارم چون پشت هایمن قرار دارد دکترم گفت با جراحی ممکنه به هایمن آسیب وارد شود لذا توصیه کردن جراحی نشه و بودنشم مشکل ساز نیست. قبل از وجود پولیپ فواصل پریودیم حدودا۲۶روز بود توی این نه ماه که یادداشت کردم از ۲۳روزتا۲۶روز متغیر بوده بطوری که سه -چهار دوره آخری ۲۳روز شده۱-ایا کوتاه تر شدن فاصله قاعدگی خطرناکه؟۲_دفعه قبل که پریود بودم توده ای رو توی سینه راستم متوجه شدم کم کم کوچکتر شد و به سمت پایین جابجا شد الان به اندازه یک نخود شده از شدت ترس به دکتر مراجعه نکردم آیا مشکل سازه؟۳_پولیپ بدون سوزش و درد و لکه بینی هست البته بعضی دوره ها لکه بینی خیلی خیلی کمی هست موضوعی که خیلی نگرانم کرده این دفعه بعد از گذشت ۲۰از شروع پریودی دوره قبل دچار لکه بینی شدم که به لکه بینی پریودی بیشتر شبیه است الان سه روز است که لکه بینی دارم و نمیدونم تا کی ادامه داشته باشه در صورتی که قبلا همیشه یکروز قبل از پریودی لکه بینی داشتم. خیلی نگرانم دارم.دیونه میشم این بی نظمی مربوط به پولیپه؟یا به توده سینه ارتباط داره؟ تو رو خدا راهنماییم کنید(البته ایندفعه بخاطر توده زیاد استرس داشتم). با تشکر فراوان

 • پیراسته فر wrote on 4 جولای, 2017, 5:36

  نرگس خانم عزیز سلام
  دخترم !من ۲تالینک برات میزارم که یکی مربوط به کیست پستان است
  http://www.pirastefar.ir/?p=11810
  ودیگری کیستهای تخمدان
  http://www.pirastefar.ir/?p=11802
  امیدوارم کمک کنه برای تشخیص وبهبودی
  وقتی دکترت میگه:توصیه کردن جراحی نشه و بودنشم مشکل ساز نیست.
  دیگه جای نگرانی نداره

 • نرگس wrote on 5 جولای, 2017, 4:42

  با سلام مجدد و تشکر از پاسخگویی سریعتان
  لکه بینی ای که عرض کردم متوجه شدم مربوط به پولیپه که بافتش داره تخریب میشه بطوریکه کاملا نرم شده و از دهانه واژن اویزونه.
  ۱- اگه با دست جداش کنم به هایمن اسیبی وارد نمیشه؟
  ۲-جدا کردنش اگه باعث از بین رفتنش برای همیشه میشه به دکتر جهت برداشتنش مراجعه کنم. یا اینکه اگه تخریب بافت پولیپ قبل از پریودی طبیعیه اقدامی انجام ندم؟ تشکر از شما

 • پیراسته فر wrote on 5 جولای, 2017, 5:48

  سلامک نرگس خانم
  باتوجه به حساسیت ناحیه،ازاقدام فیزیکی آن قسمت اجتناب کن
  این لینک هم میتواندکمک حالت باشه
  http://www.pirastefar.ir/?p=11802

 • نسترن wrote on 7 جولای, 2017, 9:59

  با سلام

  بنده سی یک ساله و مجردم. این دفعه پریودیم دو سه روز زودتر اتفاق افتاد و خونریزی بسیار کمی در حد لکه بینی داشتم. این موضوع خیلی نگرانم کرده دارم از ترس سکته میکنم. همیشه سه ورز اول رو خونریزی داشتم که البته در حد متوسط بود و سه روز اخر رو لکه بینی. لطفا راهنمایی کنید مشکل چیست البته ماه اخیر استرس زیادی رو تحمل کردم و دارای یک پولیپ هستم که البته پولیپ من بدون علایم هست و صرف دختر بودنم دکترم گفتن باید بعد ازدواج برش دارم و الان ضرورتی نداره. بی صبرانه منتظر پاسختان هستم و پیشاپیش بابت پاسخگویی تشکر میکنم.

 • پیراسته فر wrote on 7 جولای, 2017, 10:24

  سلام نسترن خانم عزیز
  حسن السؤال،نصف العلم
  خیلی خوب توضیح دادید،یعنی میشه گفت که هم سؤال کردی وهم جوابهاتو دادی!
  امیدوارم یه آقای مایه داری نصیبت بشه ! که بارضایت ایشون پولیبتو هم درمان کنی

 • نسترن wrote on 7 جولای, 2017, 11:58

  خیلی ممنون از پاسخ امید بخشتون واقعا داشتم دیوونه میشدم از استرس و نگرانی. خونریزی اندک بخاطر پولیپه؟ علت دیگه ای نداره؟

 • سالومه wrote on 7 جولای, 2017, 20:25

  سلام من خرداد ماه به صورت نرمال پریود شدم و حدود ۲ هفته بعدش ۲و۳ روز لکه بینی داشتم و بعدش باز پریود شدم، (من اصولا قبل از پریود درد سینه و ورم دارم و پریودهام دردناک هست اما اینبار اصلا این حالات رو نداشتم اما حجم خون مثل دفعات پیش بود) بعد از پاک شدنم ۱ هفته بعد باز خونریزی خفیف در حد لکه بینی دارم که با کشیدن دستمال بعد از ادرار مشخص هست که به رنگ قهوه ای هست ، الان ۷ روزی هست که این حالت رو دارم و هیچ درد و سوزش یا علایم دیگه ای ندارم. ممنون میشم پاسخ بدین

 • پیراسته فر wrote on 7 جولای, 2017, 21:30

  سلام سالومه خانم
  یک احتمال هست که کیست تخمدان داشته باشی ویا پولیب
  این صرفاًیک احتمال است درسونو مشخص می شود

 • سالومه wrote on 7 جولای, 2017, 20:51

  در ضمن بنده متاهل هستم و از دارویی استفاده نمیکنم و آخرین باری که سونوگرافی رفتم اسفند بود و مشکلی نداشتم. پیشاپیش از پاسخگوییتون ممنونم

 • نسترن wrote on 8 جولای, 2017, 3:45

  دکتر عزیز جواب سوال دوم من رو ندادید. اینکه خونریزی قاعدگیم خیلی کم و در حد لکه بینی بود بخاطر پولیپه؟ علت دیگه ای نداره؟ ممنون میشم پاسخ بدین

 • پیراسته فر wrote on 8 جولای, 2017, 4:14

  دخترعزیزم
  من جوابوداده بودم اما بایه ظرافتی!
  واما جواب
  احتملاً همون پولبیپ یا کیسته
  اگرچه جواب دقیقو با تست بدی”سونو”معلوم میشه

 • سالومه wrote on 8 جولای, 2017, 5:11

  دکتر جان یعنی از اسفند ماه که من سونوگرافی کردم تا الان احتمال ایچاد کیست هست؟ من همیشه پریودام دردناک و نامنظم بوده و علت انجام سونوگرافی هم همین بوده اما همه چیز نرمال بود. میتونه علتش مشکلات هورمونی باشه؟

 • پیراسته فر wrote on 8 جولای, 2017, 11:21

  سلام
  آهان رفتی سونو -خوبه پس دیگه تواین فاصله مشکل جدیدی نبایدباشه
  درموردپریوددردناک ودرمان های سنتی به لینک زیرمراجعه کنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=5107

 • نسترن wrote on 8 جولای, 2017, 5:53

  دکتر مهربان و عزیز
  واقعا ازتون ممنونم و از اینکه اینقدر سریع و امیدوار کننده پاسخ میدید دعاگوتون هستم.بنده دانشجوی دکتریم بجای اینکه وقتمو بزارم روی تزم

  همه ذهنم درگیر افکار منفی بود کلا درسمو بیخیال شده بودم. از امروز با انرژی دارم تزم رو دنبال میکنم باز ممنونم ازتون. سپاس فراوان

 • پیراسته فر wrote on 8 جولای, 2017, 11:19

  سلام
  قربون خانم دکترعزیزم ،دخترنازم که بخاطر۲میلیمتر”جنس نامرغوب”!! کلی ازکاروزندگی افتادی!!!
  هیچیت نیست سرتو بینداز پایین درسهات بخون وخوب یادبگیر که درآینده بچه هامونو نکشی بجای درمان!یه مدتی شیطونی نکن تا سرفرصت…!
  خوشحالم که تونستم گل لبخندبه لبان مهربون تون بنشونم،مخصوصاً شما که آینده مملکت وسلامت جامعه بدست توانای شما بایدتأمین شود.

 • مرجان wrote on 9 جولای, 2017, 5:40

  سلام من دختر۲۵ساله م در این ماه با فاصله ده روز دو بار پریود شدم الان نزدیک ۱۵روز با لکه قهوه ای ادامه داره .قبلن هم نامنظم بودم ولی هیچ وقت زود نمیشد وشش ماه پیش دو دوره قرص مدروکسی پروژستون مصرف کردم

 • پیراسته فر wrote on 9 جولای, 2017, 10:11

  سلام مرجان خانم
  اگرتحریکات وعملیات جنسی نداشته باشید،میتواندناشی ازکیست ویاپولبپ باشد

 • m wrote on 10 جولای, 2017, 11:52

  سلام دختری ۲۱ ساله هستم حدودا یک ساله ک لکه های قهوه ای دارم ک گاهی همراه با رگه های خونی هستش خیلی میترسم میتونه دلیلش چی باشه؟؟

 • پیراسته فر wrote on 10 جولای, 2017, 15:34

  سلام مهری خانم
  اگرهرکسی بیادبایک کلمه گفتن”لکه قهوه ای دارم”وعلت ودرمانشو بتونه مجازی بگیره که مطب هارابایدتعطیل کرد!
  درویزیت های حضوری کلی توضیحات میخان وبعدتست میدی وآنوقت تازه می رسند به علت یابی

 • فرزانه wrote on 10 جولای, 2017, 12:17

  سلام دکتر من ۱۰ ماه از ازدواجم میگذره با مراجعه به دکتر وعادتهای نا منظم. وطولانی کیست ریز تخمدان psodداشتم ۱ ماه قرص ال دی واسم تجویز کردن بعدش گفتن متفورمین مصرف کنم باردار میشم. لی الان ۲ ماه استفاده کردم ولی ولی باردار نشدم الانقبل از عادت رگه های خون ۳ روز بعد ترشحات قهوهای نمیدونم چی کار کننم تا حالا ۳ تا دکتر رفتم ولی هیچ فایده ای نداشت. باید چه کار کنم من ۲۹ سالمه باتشکر ت

 • پیراسته فر wrote on 10 جولای, 2017, 15:37

  سلام فرزانه خانم
  شما بجای اینهمه تغییروتعویض دکترودرمان،یکی از۳دکترراانتخاب کن ودرمانت را پیگیرباش

 • سیما wrote on 15 جولای, 2017, 20:02

  سلام من ۲۰ سالمه و به طور کلی نامنظم پریود میشم مثلا هر ۲ ماه درمیان اما این دفعه حدود ۲۰ روزه که ادامه داره و کلا به صورت خون قهوه ای و کم است.به نظر شما مشکل چیست و این طولانی شدن حتما نیاز به دکتر داره ؟
  ممنون

 • پیراسته فر wrote on 15 جولای, 2017, 21:20

  سلام سیما خانم
  احتمالاً شما به” آمنوره ثانوی”(amenorrhea)مبتلا باشید

 • Parisa wrote on 16 جولای, 2017, 18:29

  سلام
  ۲۰ ساله هستم دوران قاعدگیم اکثرا تا پنجمین روز لکه بینی دیده میشد و بد از پنجمین روز کامل قطع میشد.اما بد از پاره شدن پرده ی بکارتو خوردن قرص ال دی و در شبه پریودیم شبی یک
  دانه خوردم و فقط در یک شب دوتا خوردم الان ۷ روزه باز لکه بینی دارم تمام نمیشود اصلا سابقه ی چنین چیزی نبود خیلی نگران هستم .لطفا کمکم کنید ممنونم.

 • پیراسته فر wrote on 16 جولای, 2017, 18:38

  سلام پریساخانم
  احتنال اینکه”کیست”داشته باشیدهست.
  بهرحال نیاز مراجعه به پزشک وانجام آزمایش هست

 • Parisa wrote on 16 جولای, 2017, 18:33

  خواهش میکنم کمکم کنید دلیلش چی میتونه باشه خیلی نگرانم .دیگ روحیه ندارم

 • Parisa wrote on 16 جولای, 2017, 20:04

  سلام خانم دکتر میشه استفاده از قرص ال دی رو بگید
  و همچنین در زمانی ک جایه شکه بارداری هست بد از رابطه چ مقدار از قرصو میشه خوردو.
  ممنونم

 • پیراسته فر wrote on 17 جولای, 2017, 0:46

  سلام پریساخانم
  نحوه مصرف انواع قرص‌های اورژانس جهت پیشگیری از بارداری (فقط یکی از روشهای زیر باید انتخاب کنید)
  * قرص HD: (دو) عدد در اولین فرصت بعد از معاشقه ویاسکس+۲ عدد ۱۲ ساعت بعد از آن
  *قرص LD: (چهار)عدد در اولین فرصت بعد از معاشقه ویاسکس+ ۴ عدد ۱۲ ساعت بعد از آن
  * قرص تری فازیک: ۴ عدد قرص سفید رنگ در اولین فرصت بعدمعاشقه ویاسکس+ ۴ عدد قرص سفید ۱۲ ساعت بعد از آن (قرص‌های مرحله سوم)
  * قرص لونرژسترل یا اووسیز(لونیژل): ۷۵۰/.یک عدد در اولین فرصت بعد از معاشقه ویاسکس+یک عدد ۱۲ ساعت پس از آن /یا یکعدد۱٫۵
  توضیح:میتوان لونیژل۷۵۰راهر۲راباهم دریک مرحله خورد
  منظوراز (اولین فرصت):
  اگرچه تا۷۲ساعت گفته اند،اماهرچقدربه زمان سکس نزدیکترباشداثربخشیش مطمئنتره .سعی شوداز۵۰ساعت تجاوزنکند(فاصله معاشقه با خوردن قرص)
  برای اهمیت موضوع تکرارمی کنم باادبیات دیگر
  قرص” LD“ال دی
  ال دی (۴ قرص در نوبت اول و “۱۲ساعت بعد”۴ قرص در نوبت دوم خورده شود/ مجموع ۸ قرص)
  قرص”HD “اچ دی ( ۲ قرص در نوبت اول و “۱۲ساعت بعد”۲ قرص در نوبت دوم /مجموع ۴ قرص)

  قرص تری فازیک سفید( ۴ عدد با هم ،بعداز ۱۲ ساعت – ۴ عدد دیگرخورده شود/مجموع۸ قرص)

  قرص(اووسیز) لونژیل یا لوونورژسترل levonorgenstrel (هر بسته ی آن دو تایی است) مرحله اول یکی مصرف ‌شود. سپس ۱۲ ساعت باید دومین قرص را بخورید.

  هم می توان یکبار از قرص لونژیل۱٫۵ میکروگرمی آن استفاده کرد و هم از روش هر ۱۲ ساعت ۲ قرص ۷۵۰ میکروگرمی–یعنی (اگرلونژیل ۷۵۰ میل باشد ۲ تا باید خورد ولی ۱٫۵ میل باشد ۱ عدد کافی است.

 • مهتا wrote on 16 جولای, 2017, 22:03

  سلامـ خانومی ۲۹ساله هستم یک سال ازدواج کردم پریودم تو این یک سال تقریبا تنظیم بوده. ۲۸ تا ۳۰ روزه . ولی مرتب عفونت قارچی دارم که با مراجعه به پزشک و نشستن تو اب و سرکه برطرف میشه دوباره ماه بعد عفونت میگیرم
  اینبار ۸ تیر پریود بودم بعد پریودی تا ۱۲تیر نزدیکی داشتم چیزی که نگرانم میکنه اینکه از دیروز ترشحات و لکه بینی صورتی و قهویی دارم . خارش هم دارم. نمیدونم عفونت خونی هست یا لکه بینی . تا حالا وسط دوره لکه بینی نداشتم

 • پیراسته فر wrote on 17 جولای, 2017, 1:01

  سلام مهتاخانم
  لینک مربوط به عفونت+درمان رامیدم (بازکنید،بخونید)درصورت نتیجه نگرفتن مراجعه کنیدبه دکتر(حضوری)
  http://www.pirastefar.ir/?p=4827

 • مهتا wrote on 16 جولای, 2017, 23:01

  ببخشید تا رو ۱۲پریدودم که میشد ۱۹ تیر نزدیکی داشتمـ

 • پریساخانم wrote on 17 جولای, 2017, 10:45

  سلام ممنونم از لفی ک میکنید و جوابهارو میدید
  بعد این که ینی دلیل لکه بینی البته از لکه بینی بیشتره .میتونه خوردنه قرص ال دی باشه اخه اولین باره مصرفش میکنم .گفتید احتماله کیست باشه چن درصد احتمالش هست خیلی روحیم ضعیف شده 😞😞😞

 • پیراسته فر wrote on 17 جولای, 2017, 11:34

  سلام
  باایمیلم تماس بگیرید

 • پیراسته فر wrote on 17 جولای, 2017, 15:58

  سلام پریساخانم
  یک احتمال بود،شایدکمتراز۵۰%
  بعدشم مگرهرکیستی خطرناک است”سرطان”؟!
  خیلی ازکیستها باداروخوب می شوند

 • مهدیس wrote on 17 جولای, 2017, 16:52

  سلام من دختری ۱۹ساله هستم ک الان دچار مشکلی شدم و خیلی هم استرس گرفتم
  الان۳روزه حالت خونریزی دارم ولی ب رنگ قهوه ای ولی نه درد نه خارش دارم فقط یکم اخساس سوزش میکنم این مشکل جدی میتونه باشه؟
  ۱۰روز قبل از عادت ماهیانه ام هست

 • پیراسته فر wrote on 17 جولای, 2017, 18:04

  سلام مهدبس خانم
  اگرهمه مشکلت همینه(درماهای قبل سابقه نداشته)-ویا این خونریزی متعاقب رابطه جنسی ویامصرف قرص اورژانسی-بوده باشد ،میتونه طبیعی باشه

 • فاطمه wrote on 21 جولای, 2017, 8:59

  سلام دختری ۲۷ ساله هستم  دوماه ک پریودیم قطع شد قبل تقریبا منظم بود خیلی استرس دارم چیکار کنم .امکان داره ک کیست داشته باشم؟قرص ال دی رو ب مدت ۱۰ روز بخورم بعد قطع کنم پریود میشم تورو خدا راهنمایی کنید از سونو دادن می ترسم

 • پیراسته فر wrote on 21 جولای, 2017, 10:30

  سلام فاطمه خانم
  فکرکنم بتونی پاسخ سؤالاتت رادراین پست”لینک”بگیرید
  http://www.pirastefar.ir/?p=11802

 • فاطمه wrote on 21 جولای, 2017, 10:40

  ب نظر شما قرص ال دی رو بخورم یا نه؟

 • donya wrote on 21 جولای, 2017, 16:05

  سلام خسته نباشید من سه روزه ازپریودم میگذره دیروزلکه بینی قهوای رنگ داشتم فک کردم پریود شدم ولی دیگه لک بینی نداشتم این ماه قرص کلومفین مصرف میکردم ایا این لک بینی نشانه بارداری هستش لطفا جواب بدین دل تو دلم نیست ممنون

 • پیراسته فر wrote on 21 جولای, 2017, 16:57

  سلام دنیاخانم
  مهمولاً درزمان -قبل وبعدازقاعدگی لکه بینی اتفاق می افتد وزمان آزادشدن تخمک وزمانیکه قرص اورژانسی مصرف شده باشد(چندروزبعدازمصرف)
  یک علایمش هم میتونه بارداری باشد
  پس هرلکه بینی نشانه بارداری نیست،همانطورکه هرلکه بینی علامت عدم بارداری نیست

 • Maryam wrote on 21 جولای, 2017, 19:05

  سلام.من دختری ۱۸ ساله هستم .هفته ی پیش یک روز بعد از پریودیم با دوستم لاپایی داشتم و ایشون اطمینان دادن که ابشون روی الت من نریخته اما باز من شک داشتم فرداش چهار تا قرص ال دی و دوازده ساعت بعدش چهارتا دیگه خوردم.الان که یک هفته از خوردن قرص میگذره ترشحات قهوه ای رنگ میبینم .ایا احتمالش هست این ترشحات مال لانه گزینی باشد و باردار باشم؟؟

 • پیراسته فر wrote on 21 جولای, 2017, 20:45

  مریم خانوم سلام
  شما که قرص را خوردی دیگه نگران بادارشدنت نباش،حتی اگررابطه جنسی کامل داشتید
  واما یادباشه درهنگام معاشقه مردان نمیتونن وفاداربقول وقرارهایشان باشند،این انتظارنابجایی هست”دراون وضعیت” اصلاً درچنین حالتی مردان به کاهش عقل مبتلا میشند!هوش وعقل ازسرشون می پرد!!

 • فاطمه wrote on 21 جولای, 2017, 19:28

  خانم دکتر من قرص ال دی رو مصرف کنم یا نه جواب منو بدین تورو خدا .دو ماه ک پریود نمیشم خیلی ناراحتم میخوام برم سونو می ترسم .

 • پیراسته فر wrote on 21 جولای, 2017, 20:36

  فاطمه خانم عزیز
  نه
  شمااحتمالاً مبتلا به آمنوره ثانویه هستید
  این لینک میتونه کمکت کنه

 • Maryam wrote on 21 جولای, 2017, 20:45

  خانوم دکتر چرا جواب سوال منو ندادین؟؟؟

 • Maryam wrote on 21 جولای, 2017, 20:57

  مرسی.از لطفتون که جواب دادین.اخه فک میکردم قرصو دیر خوردم اثر نکرده.

 • نرگس wrote on 24 جولای, 2017, 4:54

  با سلام

  و خسته نباشید، من دارای پولیپ رحم هستم در مقالات خوندم که بافت پولیپ به هنگام پریودی تخریب میشه و بعد از پریودی باز سازی میشه و خودم هم حدودا یک هفته قبل از پریودی پولیپ رو میبینم و به هنگام پریودی ناپدید میشه ولی دکترم معتقده در هنگام پریودی پولیپ وجود داره لذا تاریخ سونوگرافی در هنگام پریودی مشخص کردن. بنظر شما در چه تاریخی برای سونوگرافی جهت پولیپ مراجعه کنم؟ ممنون

 • نرگس wrote on 24 جولای, 2017, 5:00

  با سلام خدمت دکتر عزیز بنده ۳۱ سال سن دارم نزدیک یکماه هست توده سفتی رو نزدیک هاله قهوهای سینه ام مشاهده کردم و بعلت استرس زیاد به دکتر مراجعه نکردم. بنظرتون این توده چیست. با تشکر

 • پیراسته فر wrote on 24 جولای, 2017, 6:27

  سلام نرگس خانم عزیز
  انشاءالله “قضاء وبلا دورباشد
  سخت نگیر،انرِ منفی نده که استرس کمترازسرطان نیست!
  خداهم وجوددارد دلتو به اوببند
  واما احتمال اینکه به کیست پستان هم مبتلاشده باشید،بعیدنیست
  این لینک میتونه کمکت کنه
  http://www.pirastefar.ir/?p=11810
  درموردپولیپ نظریه پزشک محترم ومعتبراست
  اما میتونید برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=12807

 • roya wrote on 24 جولای, 2017, 9:45

  با سلام لطفا ادرس ایمیلتون رو برام بفرستین ( هر چی گشتم ایمیلتون رو پیدا نکردم.) من چند سوال داشتم میخاستم خصوصی بپرسم باتشکر ازشما

 • پیراسته فر wrote on 24 جولای, 2017, 10:32

  سلام رؤیاخانم
  ایمیلم
  pirastehfar2@yahoo.com

 • fatemeber wrote on 24 جولای, 2017, 11:44

  سلام روز بخیر من سه ماهه پیش زایمان سزارین انجام دادم و بعد از اتمام خونریزیم دیگه پریود نشدم اما هر از گاهی ترشحات مثل خون آبه داشتم ک تمام شد اما الان مدت دو روزه ک ترشحات قهوه ای مایل ب سیاه رنگ دارم ک علتشو نمیدونم .میخواستم راهنماییم کنید ک علتش چیه و درمانش.درضمن ۲۶ سالمه و دو فرزند دارم

 • پیراسته فر wrote on 24 جولای, 2017, 14:34

  سلام فاطمه خانم
  به بچه تون شیرمی دهید؟
  اگرترشحات بدبونباشند،غیرطبیعی نیست

 • fatemeber wrote on 24 جولای, 2017, 20:44

  سلام مجدد بله شیر میدهم و اینکه ترشحات یوی بد ندارد و خارش و سوزش هم ندارم.احیانا علامت بارداری ک نیست ان شاءالله؟
  ی خورده برای نماز و غسل حساسم کرده این ترشحات وقت و بی وقت

 • پیراسته فر wrote on 25 جولای, 2017, 0:26

  سلام برفاطمه
  شرایط غیرعادی نیست،باردارهم نیستی (انشاءالله)
  برای نماز هم سختگیری نکن”وسواس نباش”
  برای هرنماز-خودتو پاک بکن،وضوبگیر،نمازتو بخون(اگرلک شدی)
  سرنمازماراهم فراموش نکن،اسم مارادرلیست ۴۰نفره”نمازشب”قراربده!

 • مانترا wrote on 25 جولای, 2017, 5:57

  سلام خانم دکتر ۲ ماه پریود نمیشم امروز صبح دوتا لکه خیلی کوچک دیدم این نشانه پریودی ک بعدش دیگه ندیدم ؟خوردن دم کرده زعفران برای باز شدن پریود تاثیر داره.دیدن فیلم مستجهن باعث لکه خون شد 

 • پیراسته فر wrote on 25 جولای, 2017, 7:11

  سلام خانم مانترا
  سوالت”توضیح” چقدرشبیه پخس فیلمهای هالیوودی ازتلویزیون ایران بود!
  ناگفته های زیادی داشت!
  چی شده..سن…ازکی تابحال اینطوری هستید…رابطه جنسی داشتید ..اتفاقات گذشته چیزی بوده….قرص های هورمونی مصرف می کنیدوووخودارضایی…
  باایمیلم تماس بگیریدلطفاً

 • fatemeber wrote on 25 جولای, 2017, 6:18

  ممنون محتاجیم ب دعا.از شما متشکرم بخاطر پاسخگویی با صبر و حوصلتون ک مشکلاتمون رو حل میکنید ان شاءالله ک همیشه سالم و موفق باشید.

 • فاطمه wrote on 25 جولای, 2017, 9:23

  خانم دکتر ۲۷ سال سن دارم مجردم.فقط فیلم دیدم .خودارضایی چند هفته پیش. داشتم اما کاریی نکردم امروز فقط دو لکه کوچک دیدم دیگه ندیدم الان دو ماه ک پریود نمیشم

 • پیراسته فر wrote on 25 جولای, 2017, 10:42

  سلام فاطمه خانم
  هیچ ربطی نداره این ۲موضوع
  شایدحول وحوش تخمکگذاریت بوده ،آن لکه ها
  بهرحال جای نگرانی نیست

 • مانترا wrote on 25 جولای, 2017, 9:27

  سلام مجردم ۲۷ سال سن ندارم خودارضایی دو هفته پیش داشتم قرصی مصرف نمیکنم دو ماه ک عادت نمیشم چیکار کنم امروز صبح لکه دیدم ولی دیگه ندیدم

 • پیراسته فر wrote on 25 جولای, 2017, 10:20

  سلام مانترا خانم
  احتمال اینکه به آمنوره ثانویه مبتلا شده باشیدهست

 • مانترا wrote on 25 جولای, 2017, 11:37

  خانم دکتر برای درمان امنوره ثانویه باید چیکار کنم

 • پیراسته فر wrote on 25 جولای, 2017, 12:58

  سلام
  برای آمنوره این لینک روبازکن-علائم ودرمان
  http://www.pirastefar.ir/?p=10201

 • عسل wrote on 26 جولای, 2017, 18:39

  سلام خانم دکتر دختر ۲۶ هستم ک ازمایش دادم گفت عفونت ادرار داری باید چیکار کنم ؟ایا بی نظمی و قطع شدن پریود میتونه ب خاطر همین باشه

 • پیراسته فر wrote on 26 جولای, 2017, 18:55

  سلام عسل خانم
  یا این است ویا کیست ویا پولیب
  برای اطلاع ازعفونت به لینک زیرمراجعه کنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=4827

 • donya wrote on 27 جولای, 2017, 6:29

  سلام خسته نباشید من دیروز ازمایش بارداری دادم درصد بارداریم پایین بود دوباره ازمایش دادم بازم مث همون بود امروز که بیدار شدم پریود شدم خیلی درد دارم بنظرت چرا جواب ازمایشم اینجوری نشون داده لطفا بگین

 • پیراسته فر wrote on 27 جولای, 2017, 6:36

  سلام دنیاخانم
  مگرقراربوده چطوربشه!؟
  موضوع چیه..مشکل کجاست؟
  باایمیلم تماس بگیردلطفاً

 • Bahar wrote on 27 جولای, 2017, 9:29

  سلام من چندروز از پریودم گذشته بود لکه بینی داشتم که بنداومد دوباره چندروز بعدش بازم لکه بینی داشتم خیلی کمر درد داشتم با شکمم یه درد عجیبی داشتم بعد از ده روز من پریود شدم خیلی دردداشتم زیرشکممو کمرم خیلی خونریزی داشتم بعدش یه لخته ازم اومدبعد ازاون لخته خونریزم کم شده دردی احساس نمیکنم ایا امکانش هست من باردار بودم سقط کردم اخه دیروز خیلی راه رفتم از پله ها چندباررفتم بالاهو پایین بعداز اون خونریزی کردم

 • پیراسته فر wrote on 27 جولای, 2017, 10:03

  سلام بهارخانم
  من متوجه نشدم که چی بوده وچی شده!
  آیا قرص اورژانسی مصرف کردی؟ وبیماری داشتید ونظم پریودهای قبلیت چطوربوده؟درتوضیحات تاریخ واقعه هم ذکرشودلطفاً

 • donya wrote on 27 جولای, 2017, 9:42

  خانوم پیراسته فر من دیروز رفتم پیش دکترم جواب ازمایش بتا رو نشون دادم گفت درصد بارداریت خیلی پایینه دوباره برام ازمایش بتا نوشت گفت اگه درصدش بالا رفت یعنی بارداری اگه پایین اومد یعنی منفیه بازم ازمایش دادم مث همون بود بهم گفت برو شنبه ازمایش بده بیا صبحی پریود شدم میشه بگین چطور با ادرس ایمیلتون تماس بگیرم خیلی ممنونم

 • پیراسته فر wrote on 27 جولای, 2017, 9:56

  سلام بردنیا
  من نفهمیدم تو نگران باردارشدنی ویا نشدنش!؟
  ایمیلم:pirastehfar2@yahoo.com
  لطفا توایمیل واضح وشفاف بگید که ازاوقات استفاده بهینه شود یعنی موضوع مشخص با ماجراهم معلوم ومشکل ونگرانی هم مشخص شود

 • donya wrote on 27 جولای, 2017, 10:51

  سلام خانوم پیراسته فر دارم براتون ایمیل میکنم ادرس ایمیلتون پیدا نمیشه

 • نازی wrote on 28 جولای, 2017, 21:24

  سلام وقتتون بخیر.اول یه تشکر کنم برای وقتی که می ذارید و تک تک پیامها رو‌جواب می دین.و اما سوالم؛من از ابتدا پریودم جلو می افتاد و حجم خونریزیم هم تقریبا زیاد بود اما بعد از رابطه با نامزدم حجم خونریزیم کمتر شد و کماکان پریودم جلو می افته.مشکلی که نگرانم کرده لک بینی قبل از پریودمه که چندماهی هست تقریبا ۳ تا ۴ روز قبل از پریودم لک بینی بدون بو و خارش و سوزش دارم.قرصی هم مصرف نمی کنم بجز نصف آلپرازولام و البته ورزشکار هم هستم.سال گذشته آزمایش هورمون و پرولاکتین دادم همه چی طبیعی بود کم خونی و کم کاری تیرویید و کلا هیچ مشکلی نداشتم.می خواستم ببینم این لک بینیم طبیعی یا به دکتر مراجعه کنم؟سپاسگزارم

 • پیراسته فر wrote on 29 جولای, 2017, 3:04

  سلام نازی خانم
  اولاًچندروزقبل ویابعدازپریود”لکه بینی غیرطبیعی نیست
  دوماً این قرص” آلپرازولام”که مصرف می کنید،ضدافسردگی هست و داروهای ضدافسردگی درقاعدگی “تأخیر”بی تأثیرنیستند
  واما قهرمانان که نیازی به Alprazolam واینگونه داروهاندارند!همه راسفارس می کنند که برای راحتی اعصاب برین ورزش کننید و”خواب”راحت نیز بعداز سوزاندن کالری(فعالیتهای فیزیکی)می چسبه،پس چرا (قهرمان نازی) پناه آورده به این زهرماری!

 • mania wrote on 31 جولای, 2017, 5:53

  سلام روزتون بخیر
  من ٣٢ سال دارم و متاهلم،قصد باردارى هم ندارم، یک روز قبل از پریودیم با همسرم رابطه داشتم که روش جلوگیرى هم کاندوم بود اما متاسفانه از ابتداى رابطه استفاده نکردیم و یکم بعد از شروع رابطه(قبل از دخول) کاندوم استفاده کردیم، همون روز چند ساعت بعد از رابطه پریود شدم که هفت روز طول کشید اما بعد از دوره هفت روزه( که براى من طبیعى هست و معمولا پریودهام هفت روزه است) چند روز هست که لکه بینى قهوه اى دارم و حالت هاى تهوع و بى اشتهایى شدید و کمر درد و سردرد دارم
  آیا احتمال بارداری هست؟ 

 • پیراسته فر wrote on 31 جولای, 2017, 6:50

  سلام مانیاخانم
  آیا قرص اورژالنسی مصرف کردید؟
  بارداری که درحول وحوش تخمکگذاری اتفاق می افتد ،درحالیکه رابطه تان دراین زمان نبوده
  پریودشدن هم دال برفقدان بارداری است
  لکه بینی چندروز قبل وبعداز پریود عادی هست
  واما آن حالتها(حالت هاى تهوع و بى اشتهایى شدید و کمر درد و سردرد)اگرقرص نخوردید طبیعی نیست وبایدبه دکترمراجعه کنید.

 • نس wrote on 31 جولای, 2017, 10:11

  سلام‌
  من ۳۳ سالمه این ماه به جای پرید فقط لکه قهوای بود ۶ روزه و جولوگیری هم نکردم ایا ممکنه باردار باشم

 • پیراسته فر wrote on 31 جولای, 2017, 12:22

  سلام نس
  بله میتونه علائم بارداری باشه

 • نس wrote on 31 جولای, 2017, 10:36

  در ضمن متاهل هستم و منتظر بچه دار شدن

 • امیر 13811374 wrote on 2 آگوست, 2017, 10:11

  با عرض سلام و خسته نباشید.من ۱۲دهم اون ماهی که روز پنجم پریودیمم بود امپول ضد بارداری ۳ ماهگی تزریق کردم  و  ۱۵ روز بعد از تزریق امپول رابطه داشتم که جلوگیری نکردیم اصلا.دو روز بعد از رابطه ای ک داشتم با همسرم شاهد خروج لکه های قهوه ای رنگ شدم و حدود ۱۰روزی میشه گهگاهی این لکه های قهوه ای مشاهده میشه و من پریودم نامنظمه ولی هشتم اون ماهی پریود شدم و تاحالا که ۳۴ روز گذشته هنوز پریود نشدم.علل این لکه های قهوه ای چیه؟؟؟ایا میشه بخاطر تزریق امپول باشه که باید پریود میشدم ولی نشدم اینطوری شدم؟

 • پیراسته فر wrote on 2 آگوست, 2017, 11:44

  سلام امیرخانم!
  آن لکه ها میتونه ناشی از کیست ویاپولیپ باشه-احتمالاً

 • امیر 13811374 wrote on 3 آگوست, 2017, 21:54

  سلام عزیزم خخخ امیرخانم نیستم به اسم شوهرم اومدم.مریمم..در پاسخ به سوال قبلیم متشکرم…و این علائمی که دارم میتونه نشانه حاملگی باشه؟؟؟تو عقدیم خیلی نگرانم 

 • پیراسته فر wrote on 4 آگوست, 2017, 4:58

  مریم خانم شیطون! سلام
  چون ساختارقرصهارا براساس عملکردرحم درشرایط عادی حاملگی است،یعنی دانشمندان ازهمون فرمول بارداری استفاده کرده انددرتولیداین دارو(رحم رافریب می دهند)لذا عوارض این قرص باعلایم بارداری مشترک می باشد،چیزی شبیه بارداری کاذب..
  شایدبگی حالا چی فهمیدم!؟جوابم چی شد؟
  چون شماقرص اورژانسی خوردی باردارنمیشی ولی علایمش راداری

 • Marym Amini khah wrote on 7 آگوست, 2017, 9:41

  سلام من حدود ۲ هفته پیش نزدیکی داشتم ..بعد از نزدیکی باید ک ۳ روز بعدش پریود میشدم ولی نشدم..بعد از ۵ روز قرص ال دی ۲تا شب ۱۲ ساعت بعد ۲تا دیگ مصرف کردم..وبعد از ۲ روز بیبی چک زدم وو جواب منفی بود..الان حدود ۱۰ روز از اینکه باید پریود بشم و نشدم میگذره و دچار لکه بینی شدم .ب همراه کمر درد..ایا میتواند از علائم بارداری باشد!؟

 • پیراسته فر wrote on 7 آگوست, 2017, 15:06

  سلام مریم خانم
  اینکه بعد از ۵ روز قرص ال دی استفاده کردید غیراز تحمل دردهایش هیچ نفعی بحالت نداشته وندارد
  ودیگراینکه حتی اگرروزبعداز نزدیکی هم میخوردی بااین روش بازم بیفائده بود! چونLDها۴تایین درهرمرحله -کلا۸تا
  واینکه حامله میشی ویانمیشی باخداست
  واگرکاندوم استفاده کرد “گارانتی”داشته! که جای نگرانی نیست

 • Marym Amini khah wrote on 7 آگوست, 2017, 9:45

  البته در هنگام نزدیکی از کاندوم استفاده شد

 • نرگس wrote on 7 آگوست, 2017, 11:04

  سلام به شما خانم دکتر دوست داشتنى.خانمى ۵٠ساله هستم نزدیک ١٠ ماهه فاصله بین پریودى ام کم شده میدونم علایم یایسگى هست،مشگلم اینه که بعد از پریودى تا حودا چند روز ترشحات گاها ابکى صورتى وگاها قهوه اى دارم و بعد از چند روز خودبخود قطع میشه  گاهى هم همراه با ایت ترشحات درد پهلو هم دارم  در ضمن ده ماهه قرص ویتاگنوس مصرف میکنم لطفا راهنماییم کنین چیکار کنم بعدش این که من اواخر شهریور عازم مشهد هستم مصرف قرص ال دى براى من تو این سن وسال موردى نداره؟  اگر اشکال نداره چون پریودى نامنظم دارم میتونم چند روز قبل از سفر مصرف کنم؟ ممنون میشم پاسخ بدین

 • پیراسته فر wrote on 7 آگوست, 2017, 15:01

  سلام نرگس خانم عزیز
  خوب مارا”رصد”میکنیا! وشایدتعقیب ..پس بایدخیلی مواظبم باشم!
  واما قرص”ویتاگنوس”برای تخمکگذاری مصرف می کنیدیا تنظیم پریود!؟
  ودیگرضمن آرزوی سفرخوش ،عرض کنم
  معمولاً تو این سن جوانیت که بالای نیم قرن نیست از این قرصها”LD”استفاده نمیکنن ،اگرکاروانی نیستید وزمان مسافرت دست خودته”مدیریتش” طوری تنظیم کن که زیارت وسفربعدازپریودت باشه
  واما خواستی از LDبکنیداینگونه عمل کنید

  نحوه به تاخیر انداختن قاعدگی
  اگرقصدسفردارید (زیارتی وسیاحتی)
  قرص ال دی(LD)
  را از روز ۵ تا ۷ دوره قاعدگی(پریود) بصورت روزانه یک عدد بخورید.
  اگر فرصت کافی دارید ، شروع دارو را دو ماه قبل از حرکت”سفر” شروع کنید.
  دارو حتی بعد از اتمام یک بسته قطع نمی‌گردد و بدون وقفه ادامه می‌یابد.
  *در طول مصرف قرص LDاحتمال “لکه‌بینی” هست که غیرطبیعی نبوده نباید موجب اضطراب شود
  ولی درسفر اگر “لکه بینی” پیدا کردید دو قرص مصرف کنید تا لکه بینی تمام شود، وبعدازآن مجدداًمصرفتان روزانه یک قرص باشد.
  امادر حالت عادی بعد از خوردن ۲۱ قرص(یک بسته)،مصرف راقطع کنید ومنتظرخونریزی باشید،ازروزدوم وشایدچندروزطول بکشد که خونریزی شماشروع می شود،حالا روز اول خونریزی را در نظر بگیرید و از روز پنجم ،بعد از شروع قاعدگی مجدداً مصرف روزانه یک قرص را ادامه دهید تا زمانی که می خواهید خونریزی به تعویق بیافتد ادامه دهید.

 • سحر wrote on 7 آگوست, 2017, 12:33

  با سلام.
  من مجرد و ۳۶ سال سن دارم.قبل از دوره پریودی به مدت ۴-۵ روز لکه بینی دارم..بعد از پریودیمم لکه بینی دارم ولی کمتر از قبل از پریودیه..در مجموع دوره پریودیم با احتساب لکه بینی ۱۱-۱۳ روزه است..سونو تخمدان و رحم انجام دادم..موردی نبود و سالم بود..پیش دکتر هم رفتم گفت موردی نیست..خواهشمندم راهنماییم کنید.

 • پیراسته فر wrote on 7 آگوست, 2017, 14:33

  سلام سحرخانم
  آیادرد(سوزش وخارش تو دستگاه تناسلیت داری؟
  ترشحاتت چجوریه؟شکی وبو
  ازچندمدت این وضعیتو داری؟
  شایداین علائم اینه که زودآستین بالا بزن! ازدواج..
  سختگیرنباش ..اون شاخص هایی که تو داری نه مادرزاییده ونه خواهدزایید!!

 • سحر wrote on 7 آگوست, 2017, 18:59

  با سلام مجدد خدمت شما
  ممنون از اینکه پاسخ من رو زودتر دادید متشکرم.
  من هیچ گونه مشکلی از نظر خارش ندارم.لکه بینی م به رنگ قهوه ای تیره هست..به شکل لخته هم هست گاهاا..و منظورتون رو نفهمیدم از اینکه شاخص هام نه مادرزایی نیست!!! این مشکلم هم چند سالی هست که دارم..اگه منو از نگرانی در بیارید ممنون میشم.
  بازم ممنونم

 • پیراسته فر wrote on 7 آگوست, 2017, 19:07

  سحرخانم سلام مجدد
  سونو چه تاریخی دادی؟
  واما منظور(اون شاخص هایی که تو داری نه مادرزاییده ونه خواهدزایید!!)اگرکمی دقت میکردی میتونستی دربیاری
  شاخص=نشانه ،الگو،نمونه
  یعنی توبایدبفرکرازدواج باشید وبرای خواستگارا عیب وایرادنگیری ،آن مردی که درذهنت ساختی ودوست داری چنین مرد مایه داروباکلاس”شسته ورفته”بیاد..اینچنین مردی را مادرنزائیده ونخواهدزائید!

 • نرگس wrote on 7 آگوست, 2017, 19:30

  با سلام مجدد ویتاگنوس رو براى تنظیم پریودى استفاده میکتم البته  پریودى نامنظم دارم، و کلافه ام کرده مشگل من الانه ترشحات ادامه دار بعد از پریودیه،نمیدونم براى قطه شدنش چیکار کنم،تاریخ سفر هم دست خودمه ولى اینقدر فاصله بین خونریزى هام کمه میترسم نتونم زیارت کنم

 • پیراسته فر wrote on 8 آگوست, 2017, 2:02

  سلام نرگس خانم
  احتمالا شما”کیست”یاپولیپ داشته باشید

 • سحر wrote on 8 آگوست, 2017, 5:11

  با سلام
  من سونو رو تاریخ ۱۰ تیرماه همین امسال تقریبا یک ماه پیش انجام دادم.
  منظورتون از شاخص رو فکر کردم شاخص های مشکلم هستش که تو هیچ کسی دیده نشده حواسم رفت به مشکلم که گریبانگیرشم..
  خانم دکتر اگه جای نگرانی نیست خیال منم راحت بکنید تا فکر این مساله اذیتم نکنه.
  باز از راهنماییتون کمال تشکر رو دارم.

 • رویا wrote on 11 آگوست, 2017, 10:30

  سلام. من تقریبا ۷ ماه میشه که اقدام به بارداری کردم ولی از اون موقع در زمان تخمک گذاری دچار لک بینی میشم.به دکتر هم مراجعه کردم قرص استرومارین و پروژسترون دادن و گفتن ضعف جداره رحم داری ولی الان که ۲۰ روز میشه این قرص رو استفاده میکنم لک بینی ام تغییری نکرده خیلی نگرانم میخواهم بدونم با لک بینی ام با این قرصا برطرف میشه؟و اینکه باین وضعیت  من میتوانم باردار شم یا نه؟خواهش میکنم جواب بدین خیلی نگرانم!

 • پیراسته فر wrote on 11 آگوست, 2017, 10:56

  رؤیاخانم عزیز سلام
  احتمال باردارشدنت زیاده
  درسؤالات ومسائل پزشکی ودرمانی ذکر”سن”فاکتورمهمی هست که نگفتید!
  واما فعلا این ۳لینک را مطالعه کن،خیلی ازپاسخهاتو میگیری واطلاعات جدیدی هم کسب خواهی کرد
  http://www.pirastefar.ir/?p=11570
  دومی
  http://www.pirastefar.ir/?p=10888
  سومی
  http://www.pirastefar.ir/?p=10868

 • زهرا wrote on 15 آگوست, 2017, 10:54

  سلام خسته نباشید
  خانمی۲۱ساله و متاهل،با پریودی سنگین ده روزه که روزهای آخر بصورت لکه بینی هست، الان سه روز از ده روز گذشته ولی هنوز لکه بینی وجود داره علتش چیه؟
  ممنون میشم جواب بدین

 • پیراسته فر wrote on 15 آگوست, 2017, 14:52

  سلام زهرا خانم
  اگردرماه های قبل هم اینگونه بودید،میتواند ناشی از کیست باشد ویاعفونت

 • محدثه wrote on 16 آگوست, 2017, 20:46

  سلام خسته نباشید دختری ۱۷ساله هستم چند روز پیش خودارضایی کردم چیزی وارد واژنم نشده و الان تقریبا سه یا چهار روزی میشه که ترشحات خونی کمی در طول روز دارم بدون درده..قطع نمیشه
  راستش یه ماه پیشم اینکارو کرده بودم ب همین دلیل تاریخ پریودیم از تیرماه از دستم در رفته نمیدونم چیکار کنم
  خجالت میکشم به کسی چیزی بگم
  علتش چیه؟
  چیکار کنم؟

 • پیراسته فر wrote on 17 آگوست, 2017, 3:32

  سلام محدثه خانم
  باایمیلم تماس بگیرید

 • سحر wrote on 17 آگوست, 2017, 5:57

  سلام 
  من ده روز از زمان پریودم گذشته 
  الان دو روزه لکه های قهوه ای و لخته های کوچک خون می بینم 
  در ضمن دکتر تشخیص pcosداده و داروی اتیسترون مصرف می کنم که دو روزه قطع کردم الان باید به پزشک مراجعه کنم؟ یا دارو رو ادامه بدم؟c
  من مجردم و ۲۲ سالمه

 • سحر wrote on 17 آگوست, 2017, 6:03

  و خارش هم داشتم اما ترشحاتم بی رنگ و بو و البته زیاد بود

 • پیراسته فر wrote on 17 آگوست, 2017, 7:19

  سلام سحری
  ادامه بدین

 • محدثه wrote on 17 آگوست, 2017, 16:50

  ادرس ایمیلتونو لطف میکنید؟

 • پیراسته فر wrote on 17 آگوست, 2017, 17:05

  ایمیلم
  pirastehfar2@yahoo.com

 • fatemeber wrote on 18 آگوست, 2017, 21:15

  سلام و خدا قوت خدمت شما دکتر مهربون.۲۶ سالمه و دوتا بچه دارم بعد از دو یا سه بار نزدیکی اخیر ک داشتیم تقریبا ی ۲۴ ساعت بعدش لکه بینی (قرمز رنگ)دارم.علتش چی میتونه باشه.البته از دیروز هم کمردرد شدید گرفتم میتونه مرتبط باشه ایا؟

 • پیراسته فر wrote on 19 آگوست, 2017, 1:07

  سلام فاطمه خانم عزیز
  اولاً بگم
  روزهای آخر ماه یک شبانه روز این سایت بعلت”آپدیت سرور”ازدسترس خارج می شود
  که دراین فاصله میتوانید درصورت ضرورت ،باایمیلم درتماس باشید
  واما پاسخت
  بعضی از لکه بینی های “قهوهای تیره”که شما خونی می پندارید میتونه طبیعی باشه وآن خونهای برجای مانده دستگاه تناسلی است که باتأخیر خارج می شوندهستند

  آیا قرص ضدبارداری هم استفاده می کنید؟
  خداوند بچه هاتو باپدرشون برات نگهه داره!

 • مهلا wrote on 19 آگوست, 2017, 7:18

  سلام مجردم و ۱۹ سالمه
  من یه سوال داشتم از شما من پریودام منظم بود ولی پارسال یهو نامنظم شد که رفتم دکتر و ازمایش دادم و سونو که گفت تنبلی تخمدان داری با هورمونای بدنمم ریخته بهم….یه مشت قرص داد مثل ال دی و غیره که بدتر شدم و تقربیا در ماه دو روز فقط پاک بودم…دکتر زنانه اثر نداشت و رفتم طب سنتی که با دارو گیاهی خداروشکر خوب شدم….۳ ماهه که منظم بود و خوب بودم اما این دفعه با این که تقریبا دو هفته از زمان پریودیم میگذره و ۱۱ روز مونده به پریود شدنم دارم لکه های قهوه ای میبینم ….چیکار کنم از چیه ؟؟؟یعنی دوباره ممکنه بریزه بهم؟؟
  البته بگم قبل از پریود شدنم فشار روحی داشتم و بعد از پریود شدنمم خود ا.رض.ای.ی. داشتم)”: یعنی ممکنه لکه از این باشه؟؟؟؟

 • مهلا wrote on 19 آگوست, 2017, 8:24

  راستی یادم رفت بگم که دیروز که شروع شد لکه بینیم ترشحات قهوه ای بود اما الان شده بصورت خون که چسبناکم هست یعنی قرمزه….و به اندازه بند انگشته….و زیردلمم یجوریه یعنی درد نداره ها ولی مثلا تخمدانهام خیلی خیلی کم درد دارن….

 • پیراسته فر wrote on 19 آگوست, 2017, 10:39

  مهلاجان!دخترعزیزم
  هیچ دردی بی درمان نیست وحرص وجوش خوردن بر مشکلات می افزاید،بهبودرا به تأخیرمی اندازد
  هرترشح قهوه ای ،غیرطبیعی نیست
  کیستها هم اغلب بی خطرند وکم خطر،بعضاً باداروبهبود می یابند اماممکنه دوباره عودکنند
  ۲تالینک می دم که اگرحوصله کردی بازش کن،بخون
  http://www.pirastefar.ir/?p=11802
  و
  http://www.pirastefar.ir/?p=11356

 • سارا wrote on 19 آگوست, 2017, 8:32

  سلام
  خانم دکتر من ۲۰ سالمه و موقعی که ۱۶ سالم بود در حمام خودارضایی داشتم اما به هیچ عنوان چیزی داخل نکردم….فقط با استفاده از دوش بود که فشار اب خیلی زیادی هم نداشت…اما بعد از خودارضایی بلافاصله متوجه خون شدم که تا یک روز فقط ادامه داشت…باورتون نمیشه من تا مدتها افسردگی داشتم و ناراحت بودم…و میترسیدم از بکارتم باشه….ترس از اینده که نکنه ابروم بره و تهمت بزنن بهم….خانم دکتر دوساااال من ناراحت این قظیه بودم هنوزم جوابمو پیدا نکردم!ایا بکارتم پاره شده بود؟؟؟اخه بعدش فورا خون اومد….من سردرنمیاوردم از اینچیزا حتی خطرشو هم نمیفهمیدم و وقتی فهمیدم داغون شده بودم…الان کلی از اون سال میگذره ولی من نمیدونم دقیق چی شده!حتی همیشه به خودم میگم ازدواج نمیکنم بخاطر ترس از آبروم…..احتمال داره بکارت اسیب دیده بوده؟؟؟:(((باید چیکار کرد….ممنون میشم جواب بدید

 • پیراسته فر wrote on 19 آگوست, 2017, 10:27

  ساراخانم سلام
  باایمیلم تماس بگیرید
  pirastehfar2@yahoo.com

 • سارا wrote on 19 آگوست, 2017, 11:13

  خانم دکتر نمیتونم با ایمیل باهاتون حرف بزنم…من ایمیلی ندارم ادانم با ایمیل الکی اومدم…اگه میشه لطف کنید همینجا بهم بگید ممنون میشم

 • مهلا wrote on 19 آگوست, 2017, 11:18

  اره میدونم خانم دکتر…اما نگرانیم از اینه نکنه دوباره بهم بریزه جون خیلی سخته و نمیدونم چرا دوباره اینطوری شد یعنی بخاطر استرس و خودا.ر.ض.ای.ی میشه؟؟؟؟برا تنبلی تخمدان هم گفتن باید ورزش کنی!موثره؟؟

 • صدرا wrote on 20 آگوست, 2017, 7:56

  سلام من ۲۵سالمه یه ماه پیش اقدام به بارداری کردم ۵/۱۴پریود شدم اما چهار روز اول لکه بینی سیاه داشتم دو روز خونریزی داشتم اما لکه بینی تا الان قطع نشده کمر دردم دارم ازمایش خون دادم امامنفی بود لطفا راهنمایی کنید

 • پیراسته فر wrote on 20 آگوست, 2017, 9:25

  سلام صدراخانم
  بهترین زمان بیبی چک۱۹روز بعداز لقاح است(حالا اگرحداکثرحداکثرزنده ماندن تخمک را۲۴رابه زمان آمیزشت اضافه کنیم)میشود۲۱روز
  یعنی بیبی چک درروز۲۰یا۲۱روزروی جوابش میتونی حساب کنی
  یعنی هنوزامیدواری هست
  چندماه است ازدواج کردید؟تاسال تأخیرکه طبیعی است ،اگراقدام به جلوگیری نکره باشید
  وضعیت پریودت درماههای قبل چگونه بوده؟
  این لینک رابازکن وبخون که اطلاعات مفیدی بهت میده
  انشاءالله که “مقام مادری”راازخداوند تبارک وتعالی کسب خواهی کرد،نی نی کوچولویت ،گرمابخش زندگیتون خواهدبود.
  http://www.pirastefar.ir/?p=9213

 • zahra wrote on 20 آگوست, 2017, 21:48

  سلام من رابطه بدون دخول داشتم و باکره هستم چهار روزه که لکه بینی قهو ای دارم و ٢۵موعد پریوذم بوده
  حالا میخواستم بدونم این لکه بینی قهوهای نشونه بارداریه؟؟. 
  تو سیکل قبلیم برای کم شدن خونریزیم از دوتا مفنامیک اسید استفاده کردم ایاا ممکن تاثیرش تو سیکل این ماهم باشه؟لطفا جواب بدید

 • پیراسته فر wrote on 21 آگوست, 2017, 0:50

  سلام زهراخانم
  حضرت مریم بن عمران -فقط یکنفربود!وهیچکس دیگراینچنین حامله نشده ونخواهدشد.
  …رابطه بدون دخول داشتم و باکره هستم…
  شما که نه دخولی داشتیدونه “اسپرم”ی به داخل واژنت نفوذکرده وباکره هم هستید،آنوقت چگونه احتمال “حاملگی”می دهید!؟

 • zahra wrote on 21 آگوست, 2017, 7:05

  پس دلیل این لکه بینی ها چیه من تو ٢١ سال عمرم تا بحال اینجوری نشده بودم خیلی استرس دارم و نگرانم
  لکه های قهوای که کم هم هستن .ولی خیری از خون ریزی عادت ماهیانم نیست

 • صدرا wrote on 21 آگوست, 2017, 11:42

  سلام خانم دکتر من همیشه پریودیم مرتب بوده اما این ماه اینطور شده یهنی میشه ازمایش خون و بی بی چک اشتباه بشه الان از یه ماهم گذشته

 • پیراسته فر wrote on 21 آگوست, 2017, 13:39

  سلام صدرا خانم
  من چیزی ازکامنت قبلیت یادم نیست
  یا باایمیلم تماس بگیر یا مجدد کپی کن ویا خلاصشو بگو
  البته بیبی چک و وبتا اگرسرموقعش باشه ضریب اطمینان بتابلاس
  آزمایش خون ۱۲روزبعداز لقاح
  بیبی چک۲۰روز بعدازلقاح

 • صدرا wrote on 21 آگوست, 2017, 21:33

  صدرا wrote on ۲۹ مرداد, ۱۳۹۶, ۷:۵۶
  سلام من ۲۵سالمه یه ماه پیش اقدام به بارداری کردم ۵/۱۴پریود شدم اما چهار روز اول لکه بینی سیاه داشتم دو روز خونریزی داشتم اما لکه بینی تا الان قطع نشده کمر دردم دارم ازمایش خون دادم امامنفی بود لطفا راهنمایی کنید

 • پیراسته فر wrote on 22 آگوست, 2017, 5:47

  صدراخانم عزیز
  انشائالله بزودی شما “مامام”میشی وصدای خنده ها وگریه های نی نی کوچولویت توخونه پیچیده خواهدشد
  صبوری کن ،حالا این ماه نشد،ماههای دیگه.شایدم همین ماه

 • Fateme wrote on 23 آگوست, 2017, 9:58

  سلام من ۱۷ سالمه و دیروز پریود شدم که خون همراه لکه های قهوه ای که غلیظ تر(سفت تر) از خون هستش . آیا این نگران کننده هست؟ قبلا هیچوقت پریودم اینجور نبوده

 • Fateme wrote on 23 آگوست, 2017, 10:23

  و همچنین یه چیزی ریز مثل خورده شیشه ولی ژله مانند هم هست و بی رنگ هستش خیلی نگرانم

 • پیراسته فر wrote on 23 آگوست, 2017, 12:43

  سلام فاطمه خانم
  آنهامیتونه خونهای مانده داخل دستگاه تناسیلت باشه که باتأخیرخارج شده
  اگرسابقه نداشته باشی،غیرطبیعی نیست

 • مهناز wrote on 23 آگوست, 2017, 14:52

  سلام…ببخشید من یه سوال داشتم…اگه در موقع پریود بودن از طریق مالش ارضا شدن بد هست؟؟تاثیری روی پریود میزاره؟؟….کلا ارضا شدن در زمان پریودی خکبه یا بد؟؟

 • پیراسته فر wrote on 23 آگوست, 2017, 15:08

  سلام مهنازخانم
  معاشقه ای که منجر”اورگاسم “شود(زمان پریود)میتواند مضرباشد

 • مهناز wrote on 23 آگوست, 2017, 15:49

  ببخشید‌من چند بار در موقع پریود بودن ارضا شدم….میتواند مضر باشد یعنی چی میشه؟؟

 • پیراسته فر wrote on 23 آگوست, 2017, 21:58

  سلام مهنازخانم
  به اندازه کافی جواب دادم
  بقیه را ازطریق ایمیل پیگیرباش

 • كمند wrote on 23 آگوست, 2017, 18:37

  سلام دکتر عزیز
  میشه اطلاعات دقیق راجع به لانه گزینی بهم بدین؟و اینکه ایا ممکنه لانه گزینی و لکه بینیش ۶روز متوالی طول بکشه؟تازه نامزد کردیم و من بکارت دارم رابطه سطحی داشتیم پیش اب همسرم با دهانه واژنم برخورد کرده و ده روز از رابطه گذشته.حالا ۶روز که به جای پریود لکه بینی دارم لک های قهوه ای که گاها توشون لخته خون هم پیدا میشه و حجمش طوری هست که به داخل نوار بهداشتی نفوذ نمیکنه دوروز پشت هم بی بی چک زدم نتیجه منفی شد ولی امروز صب دوبار بی بی چکم مثبت شد به صورتی که خط دوم کم رنگ بود بلا فاصله به ازمایشگاه مراجعه کردم جواب از  ٠.۵> شد یعنی منفی  حالا تو شک هستم .ما تازه نامزد کردیم هر دومون دانشجو هستیم خیلی میترسیم .ممکنه مثبت شدن بی بی چک بخاطر وجود خون تو ادرارم یا کیست باشه؟یا  عفونت ادراری؟ خیلی میترسم لطفا جوابم و بدین ممنون

 • پیراسته فر wrote on 23 آگوست, 2017, 22:45

  کمندخانم عزیز
  لانه گزینی -زمانی را میگن که جنین”رویان”میخواهدخودرا به رحم بچسباند که معمولاً بین ۶تا۱۲روزبعدازرابطه جنسی اتفاق می افتد
  باتوصیفی که کردید علائم ،خبرازفقدان بارداری می دهد،خودتو زیاد درگیراطلاعات متنوع دراینترنت نکن که اعصابت خردمیشه
  یه شوخی باهات بکنم که بوی جدی هم میده!:توهرمشکل ویا بیماری را بهش مشکوک بشی ،دراینترنت دنبالش بگردی،به این نتیجه می رسی که هستی”دارید”!
  پس بیخودحرص نخور”استرس یک “سم”هست برای سیستم ایمنی بدن

  برای اطلاعات جامع وکامل ولی مختصرومفید(مراحل حاملگی از آمیزش جنسی تاتولدنوزاد)به این لینک مراجعه کنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=11622

 • Fateme wrote on 23 آگوست, 2017, 21:52

  سلامی دوباره .من پریود که شدم یه چیزی ریز به شکل خورده شیشه ولی ژله مانند و بی رنگ همراه با خون میاد که خیلی خیلی کم میبیم هربارم یه دونه که اونم کوچیکه و تا حالا سه بار شده که دیدم
  این نگران کننده نیست؟

 • پیراسته فر wrote on 23 آگوست, 2017, 22:53

  سلام فاطمه خانم نگران!
  این سئوال را درکامنت قبل جواب دادم
  میتونه خونهای بجامانده باشه که باتأخیر،خروج می کنن

 • Fateme wrote on 24 آگوست, 2017, 6:20

  ممنون دکتر پیراسته فر 😄

 • رویا wrote on 24 آگوست, 2017, 7:37

  سلام خانم دکتر ممنون از راهنماییتون من ۳۴ سالمه میخواستم بدونم قرص استرومارین چ فوایدی داره دکتر برا لک بینی من تجویز کرده همراه پروژسترون؟ضمنا من ۶ ماه برای بارداری اقدام کردم ولی به دلیل ضعف جداره رحم هنوز باردار نشدم ولی با مصرف این داروها الان لک بینی ام برطرف شده.سوالم اینه که با این وضعیت احتمال برداریم چقدره؟و چطور میتوانم احتمال بارداری رو افزایش دهم؟ممنون

 • پیراسته فر wrote on 24 آگوست, 2017, 10:08

  رؤیاخانم عزیز سلام
  “آمنوره” دارید ویا”یائسگی زودرس”؟
  قرص استرومارین(استروژن کونژوگه) برای کمبود استروژن، درمان آمنوره ،یائسگی زودرس ،حفظ تعادل هورمونها(درمان خونریزی غیرعادی رحم)و کم کاری غددتناسلی است
  زیرنظرپزشکت اقداماتت راهماهنگ بکن

 • Maryam wrote on 24 آگوست, 2017, 21:29

  سلام من ماه پیش احتمال بارداری میدادم چهرتا قرص ال دی به فاصله ۱۲ ساعت خوردم.هفت روز بعد پریود شدم یعنی ۳۰ اون ماه.الان دو روز میگذره از تاریخ پریودم و پریود نشدم.احتمال بارداری هست؟

 • پیراسته فر wrote on 25 آگوست, 2017, 3:01

  سلام مریم خانم
  بارداریت منتفیه
  حالا تایک هفته نشده مشکل جای دیگه س

 • نگار wrote on 25 آگوست, 2017, 15:18

  سلام من ۲۱ سالمه مجردم.۱هفته بعد از پریودیم لکه های قهویی رنگ دیدم علتش چیه .درضمن من مجبور شدم تو این هوای گرم چن بار حمام برم.کمی کم خونی دارم قبلا هم یکم تیرویید داشتم

 • پیراسته فر wrote on 25 آگوست, 2017, 17:05

  سلام نگارخانم
  آن لکه بینی می تواندناشی اربیماری تیروئیدباشد

 • tara wrote on 30 آگوست, 2017, 5:29

  سلام خسته نباشید
  من دوره قبلی پریودم ۱۲مرداد بوده و شش روزه بود،دو روز بعد اتمام پریود و هفته بعدش هم با نامزدم رابطه بدون دخول داشتیم(احتمالا دوره تخمک گذاری) و خودشونم میگن که حتی یه قطره هم نه از پیشاب نه منی رو من نریخته و در ضمن من بلافاصله کنار میگرفتم و خودمو پاک میکردم و در هربار رابطه دوبار انزال صورت میگرفت(بدون تماس مایع منی با واژن)،از اون روز ببعد من مرتب لکه بینی دارم به صورت لخته و گاهی به صورت خونابه و تا امروز که سیزده روزه که لکه بینی ادامه داره و پاک نمیشم،الان پنج روز مانده به پریودم درد زیر شکم بطور خفیف دارم،در ضمن من پریودم نامنظمه و از ۲۸روز تا ۳۷روز متغیره
  آیا امکان داره این لکه بینی طولانی نشونه بارداری باشه؟
  هیچ دارویی هم استفاده نکردم هیچوقتم قرص اورژانسی نخوردم
  الانم میترسم برم دکتر بگه بارداریه
  آیا من باید منتظر پریود در پنج روز آینده باشم با وجود اینکه هنوز لکه بینی ادامه داره یا به تعویق میفته؟در کل احتمال بارداری من چقدره؟اصلا امکان بارداری هست؟تو رو خدا زودتر جواب بدین

 • tara wrote on 30 آگوست, 2017, 5:39

  در ضمن الانم تو این دو سه روز اخیر لخته ها به صورت ترشح قهوه ای چسبناک هستش درد ران بطرف لگن هم دارم
  تو رو خدا بگین اینا نشونه بارداریه؟چه مشکلی دارم

 • پیراسته فر wrote on 30 آگوست, 2017, 6:59

  تاره جان!سلام
  دخترعزیزم!خیلی دل وجرئتت زیاده،درطوفان دل بدریا میزنی،اونم بدون جلیقه نجات!
  یه چیزو بایدخانمها یادبگیرند وآن اینکه صادقترین مردان درهنگام سکس”معاشقه”ممکنه به دروغ متوسل شوند! درآن وضعیتی که حشری میشن،نیروی تعقلشون کاهش پیدامیکنه وبغیراز کامجویی مخشون کارنمیکنه،البته بعداز اطفای حریق دوباره علامه میشن!
  واما
  گفتم آنچه را که بایدمیگفتم(حقایق را درقالب طنزوکنایه)
  فقط این جمله باقیمانده که حاصلش”عواقبش”باکرام الکاتبین است .
  بی نظمی پریودت هرماه چندروزاست؟
  کیست دارید؟

 • tara wrote on 30 آگوست, 2017, 7:18

  البته من دقیق نمیدونم اون روزا تخمک گذاری بوده یا نه
  بعد رابطه هم همین ک نامزدم خواست ارضا بشه کنار کشید منم زود خودمو پاک کردم
  همیشه دوسه روز یا چهار روز تاخیر داشته
  فقط همین ماه آخر که ۱۲مرداد بود ۲۸روزه بود وگرنه بارهای قبلی بالای ۳۰و ۳۲روزه میشدم
  یعنی اینایی که گفتم لکه بینی و اینا نشونه بارداریه؟
  تو عمرم تا الان دکتر زنان نرفتم همیشه هم بی نظمی داشتم
  فقط تو شانزده شالگیم پرولاکتین بالا داشتم که شش ماه قرص خوردم نرمال شد
  البته این ماه هم قرص فارماتون به صورت نامرتب خوردم،میتونه اثر اونا باشه؟البته هرماه من لخته خون تو پریودم دارم و قبل پریودم معمولا یکی دو روز لکه داشتم اما به این شکلی نبودم هیچوقت
  یعنی باردارم؟؟؟؟؟یا علائم کیسته؟

 • tara wrote on 30 آگوست, 2017, 7:46

  بخدا اینو ک گفتین با کرام الکاتبینه قلبم داره تند تند میزنه و بدنم میلرزه
  چند درصد احتمال داره بارداری باشه
  چیکار کنم چی بخورم که زود پریود شم راحت شم
  تو رو خدا کمککککککک

 • پیراسته فر wrote on 30 آگوست, 2017, 9:55

  تاراجان!من چی میتونم برات بکنم!غیرازدعا
  پریودبشی بله یعنی رفع بلا شده
  اگرهرکاری ازدستم بربیادکوتاهی نمیکنم وهیچ منتی هم نمیزارم،شمابفرماییدچیکارکنم
  باایمیلم تماس بگیرید

 • tara wrote on 30 آگوست, 2017, 18:41

  آخه انزال رو واژن من صورت نگرفته،چون نامزدم ده پانزده ثانیه بعد اینکه از من دور شد انزال شد
  حتی گفتم چجوری متوجه میشی که دور میشی گفتن که مرد وقتی بخواد انزال بشه چند ثانیه قبلش حالت هیجانی میگیره
  من هیچ خیسی از ایشون رو بدنم حس نکردم
  خانم دکتر فاصله بین خارج شدن پیشاب و منی چند ثانیه هست؟بعدش اینکه لکه بینی من صرفا نشونه حاملگیه؟خواهش میکنم اینا رو جواب بدین

 • donya wrote on 4 سپتامبر, 2017, 9:51

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم من چندوقته یه مایعی از سینه هام میاد قبلا کم میومد ولی امروز متوجه شدم خیلی از سینه هام مایع میاد نمیدونم چیکار کنم خیلی میترسم پریود هم هستم مطمئنم باردار نیستم بنظرتون به دکتر مراجعه کنم تورو خدا کمکم کنین نکنه یوقتی سرطان سینه گرفته باشم😳😳😢😢

 • پیراسته فر wrote on 4 سپتامبر, 2017, 10:10

  سلام دنیاخانم عزیز
  احتمالاً مشکل “پرولاکتین”دارید
  این لینک را بازکن وبخونش
  http://www.pirastefar.ir/?p=5896

 • زهره wrote on 4 سپتامبر, 2017, 16:38

  باسلام،من متاهلم و ۲۷سالمه دوساله ازدواج کردم در ماههای اول ازدواج یه سقط داشتم و بعد ازاون دیگه باردار نشدم,دکترم تنبلی تخمدان تشخیص داد و این ماه برام قرص لتروزول و دگزا و در روزهای۸،۹،۱۰آمپول hmg تجویز کرد و چون روز ١١فولیکول ۱۵داشتم بازم سه روز آمپولها تکرار شدن و عصر روز چاردهم دوتا آمپول hcg همزمان تزریق کردم,بی بی چکم منفی بود و یک روز قبل از موعد پریودم لکه بینی داشتم ک به رنگ قهوه ای بود و فکر کردم پریود شدم ولی حجمش خیلی کم بود و در حد همون لک موند و دو روز ادامه داشت بی بی چکم هنوز منفیه,آیا امکان داره این لک لانه گزینی باشه یا از اثرات داروهاس,و اینم بگم موقع لک بینی هیچ دردی نداشتم فقط ی کم احساس گرفتگی زیر دلم داشتم با اینکه همیشه موقع پریود مختصر دردی داشتم,ممنون میشم جواب بدین,اینقدر آزمایش بتا دادم و منفی بود دیگه اینبار میترسم آزمایش بدم دوساله چشم انتظارم,ممنون میشم پاسخ بدین

 • پیراسته فر wrote on 4 سپتامبر, 2017, 19:55

  سلام
  ایمیلی که زدید-جواب دادم

 • زهره wrote on 5 سپتامبر, 2017, 14:04

  بازم سلام خدمت دکتر عزیز
  خانوم دکتر من تو ایمیلم اطلاعاتم ناقص بود فرمودین اطلاعات کامل بدم,براتون دوباره ایمیل زدم ولی هنوز پاسخ ندادین,ی دنیا ممنون میشم چک کنید

 • hasti wrote on 6 سپتامبر, 2017, 7:24

  سلام .خسته نباشید 
  خانم دکتر من ۳۴ سالمه و متاهلم. ی دختر ۱۳ ساله دارم و ۱۱ سال پیش هم یک سقط داشتم . نزدیکه به ۵ سال که لکه بینی دارم. تمام آزمایشات و سونوگرافی هم دادم و هیچ مشکلی نداشتم. در ماه شاید من ۵ الی ۷ روز پاک باشم و بعد از اون لکه بینی دارم تا پریود بشم و مجددا این اتفاق برام میوفته . میشه بگید مشکل من چیه .. دکترای زیادی رفتم و انواع قرص و درمان انجام دادم ولی هیچ فایده ای نداشته و در نهایت بهم گفتن باید باهاش کنار بیایی . مشکل من آیا قابل حل هست یا واقعا باید باهاش کنار بیام ؟

 • پیراسته فر wrote on 6 سپتامبر, 2017, 13:16

  سلام هستی خانم
  اگرمشکل تخمدان ندارید،مشکلت میتونه “تیروئید”باشه-کم کاری تیروئید
  این لینک را بادقت بخون
  http://www.pirastefar.ir/?p=13614

 • Nava wrote on 8 سپتامبر, 2017, 22:58

  سلام خسته نباشید
  من یه رابطه در حد لاپایی داشم که کمی آلت نامزدم رفت داخل خیلی کم که حتی دردم نگرفت و خیلی زود اومد بیرون.بعد که من تقریبا حشری بودم انگشتمو تقریبا یه بند انگشت کردم داخل واژن که بیشتر از اون نرفت.ایا پرده بکارتم پاره شده؟

 • پیراسته فر wrote on 9 سپتامبر, 2017, 1:02

  سلام Navaخانم
  بعیدبنظرمیرسد
  برای ادامه سئوالات احتمالی باایمیلم تماس یگیرید

 • Bahar wrote on 9 سپتامبر, 2017, 6:26

  سلام خسته نباشید من سیکل قاعدگیم بین ۲۷تا۳۵روزه به مدت هفت روز پریود میشم میخواستم بدونم زمان تخمک گذاریم کی هستش ؟؟

 • پیراسته فر wrote on 9 سپتامبر, 2017, 7:07

  سلام بهارخانم
  به این لینک مراجعه کنید
  http://farzand.net/ovulation-calculator

 • زهره wrote on 20 سپتامبر, 2017, 20:05

  سلام خدمت دکتر پیراسته فر عزیزم,
  دکتر جان من ۲۷ سالمه و دوساله ازدواج کردم و ی سقط ماه پنجم ازدواجم یعنی هفت هفتگی داشتم بعد ازون باردار نشدم,این ماه ک میشه یک سال و نیم بعد از اقدامم دکترم برام ششتا هاش ام جی و دوتا اچ سی جی در کنار لتروزول تجویز کرد,بعد از اچ سی جی احساس کردم تخمدانهام بزرگ شدن ک بعد از چند روز خوب شد,یک روز قبل از موعد پریودم لک قهوه ای دیدم دو روز ادامه داشت قطع شد یک هفته بعد از موعدم بی بی چک منفی شد,الان روز بیست سیکلم هیچ دردی ندارم فقط موقع تخمک گزاری ی کم درد زیر دل داشتم ولی خانوم دکتر به طرز عجیبی رحممو احساس میکنم قبلا اینطور نبودم احساس میکنم بزرگ شده,وقتی به پشت میخابم زیر نافم سمت چپ و بیشترمتمایل به وسط احساس سفتی میکنم ک حتی بعد از برداشتن دستم جای فشار دستم ی کم درد میکنه اینقد این مدت سونو دادم شوهرم دیگه اجازه نمیده میگه تا پریودت صبر کن اگه طبیعی نبود برو دکتر,ب نظرتون این طبیعیه؟ممکنه بارداری خارج رحم باشه با ماشین حساب اگه بارداری باشه میشه هفته هفتم,اینم بگم ک کیست و اینا نداشتم تا قبل آمپولا سایز رحمم تا قبل داروها طبیعی بود,ببخشید دکتر خیلی حرف زدم,لطفا از این استرس و نگرانی نجاتم بدین,پیشاپیش ممنونم از پاسخگوییتون

 • پیراسته فر wrote on 21 سپتامبر, 2017, 2:27

  زهره خانم عزیز سلام
  زیادی “حساس”شدی وشایدبه وسواس مبتلاشدی!
  خداراشکربکن که شوهرت ساپورتت میکنه ،همون احساس مسئولیتش بهترین آرامش برات بایدباشه
  نگران نباش،بارداری خارج ازرحم هم ندارید(انشاءالله)حرفهای شوهرت درسته،کمتربراش نازبکن!

 • بهار wrote on 21 سپتامبر, 2017, 20:08

  سلام دکتر
  من خانمى ٢٣ساله هستم پریود هاى منظمى دارم جلوگیرى طبیعى دارم پریودامم دردناک که با خوردن ژلوفن دیگه دردى ندارم
  دوره هاى سیکلمم ٣٢روزست ترشح ابکى گاهى وقتا غلیظ تر رنگش سفید بدون بو و سوزش میخواستم بدونم دلیلش چیه
  در ضمن هر ماه ۵روز قاعدگیم طول میکشه ولى این ماه ٧روز بصورت خفیف ولى لکه بینى دارم همش 
  من تا حالا لکه بینى نداشتم نگران شدم.ممنون میشم راهنماییم کنید

 • پیراسته فر wrote on 22 سپتامبر, 2017, 2:30

  سلام بربهار
  هیچ چیز غیرطبیعی درگزارشت نبوده،یعنی جای نگرانی نیست.

 • سپیده wrote on 24 سپتامبر, 2017, 7:08

  سلام،من تنبلی تخمدان دارم وازقرص مدروکسی پروژسترون استفاده میکنم،این ماه روز ازروز ۱۴سیکلم لکه بینی قهوه ای داشتم همراه درد زیرشکم وپا.ممنون میشم پاسخ بدید

 • پیراسته فر wrote on 24 سپتامبر, 2017, 7:13

  سلام سپیده خانم
  این لینک رابازکن،بخون
  http://www.pirastefar.ir/?p=11356

 • سپیده wrote on 24 سپتامبر, 2017, 14:16

  خیلی مفید بود‌ ممنون

 • الهام wrote on 29 سپتامبر, 2017, 14:01

  سلام خانم دکتر خسته نباشین
  من ۲۶سالمه و ۶ ماهه ازدواج کردم.سه ماه اول بعد ازدواج از قرص ال دی استفاده میکردم چون حالت تهوع داشتم قطع کردم پیشگیری با کاندوم داشتم. منتها از دومین بسته قرص ال دی تا الان چهار پنج روز قبل پریود لکه بینی خفیف دارم که بعضی وقتها قهوه ایه بعضا صورتی بعضی وقتها هم لخته خون قرمز پررنگ داره.پریودم هم تا حدودی نامنظمه به این صورت که دوره پریودم به صورت یک در میان بین ۲۲تا ۲۶ روز هست. یه ماهه اقدام به بارداری کردم از روز بعدش حالت تهوع و تیر کشیدن زیر شکم داشتم فک میکردم حاملم ولی وقتی پریودم رسید دو روز لکه بینی داشتم و دو روز پاک بودم و بعد دو روز پریود شدم. از دوران مجردی هم سابقه کیست تخمدان و پر مویی دارم.پریودهام هم همیشه از دو روز قبل تا روز اول پریود دردناک میشه.حالا نگرانم به نظرتون این علائم و لکه بینی و دردها طبیعیه. از نازایی خیلی میترسم

 • پیراسته فر wrote on 29 سپتامبر, 2017, 15:26

  سلام الهام خانم
  این مواردی که گفتی میتونه علائم”کیست” ویا فیبروم باشند،البته تیروئیدت هم بایدبررسی شود
  برای هرکدام اتز۳مورد -علائم ودرمانهایشان -درمانهای خانگی-درهمین سایت هست،میتونی به آن پستهامراجعه کنید

 • Ani wrote on 30 سپتامبر, 2017, 15:02

  سلام ببخشید من پریودیم نزدیکه بعد دیشب نوار بهداشتی گذاشتم و صبح که بیدار شدم پریود نشده بودم بعد بلافاصله توی دستشویی یه خونریزی مختصر داشتم و بعد کاملا قطع شد مشکلی هست یا طبیعیه؟؟؟مجرد هستم و ۲۰ سالمه

 • پیراسته فر wrote on 30 سپتامبر, 2017, 18:42

  انی خانم عزیز سلام
  بایدوضعیت پریودهات درماههای قبل بررسی بشه (نظم وبی نظمی هاش) واینکه اخیر معاشقه ویاخودارضایی داشتید،چه اتفاق تازه ای افتاده؟

 • maryam wrote on 1 اکتبر, 2017, 0:04

  سلام خسته نباشید
  من ۲۵ سالمه ومتاهلم
  پریودی من منظمه.
  پریودیم همیشه ۷ روزه ولی تا روز۹ لک میدیدم چون زیاد نبود میگفتن استحاضه اس.
  این ماه بعد از ۷ روز که پریودیم تموم شد رابطه داشتیم و چون میخواستیم باردار شم مراقبتی نداشتیم .
  از دو روز بعدش لک بینی تقریبا زیاد دارم یعنی دستمال میزارم و زیر دلمم واقعا درد بدی دارم .

  میشه کمکم کنید

 • پیراسته فر wrote on 1 اکتبر, 2017, 7:36

  سلام مریم خانم عزیز
  این علائم میتونه “کیست” ویافیبروم باشه ویابیماری تیروئیدباشد
  برای اطلاع ازهرکدام ودرمانهای دارویی وخانگی”سنتی” درهمین سایت مراجعه کنید

 • maryam wrote on 1 اکتبر, 2017, 9:35

  ممنون خانم دکتر

  بنظرتون خطرناکه؟؟

  مطالعه کردم، علایمم تیرویید نیس.
  بنظرم یا فیبرومه یا کیست .
  ولی برای کیست درمان خانگی نبود تو سایتتون.

  راستی دکتر برم یا نه ؟
  تشکر از صبر و حوصلتون

  انشالله خدا یک در دنیا صد در آخرت اجر و ثواب بهتون بده.

 • Fateme wrote on 1 اکتبر, 2017, 20:06

  سلام خوب هستین
  من پریودم عقب افتاده و کلا هیچوقت تاریخشو نمیدونستم ولی حتما بیست و چند روزی یکبار پریود میشدم ولی الان دقیقا از روز آخر پریودم ۳۴ روزه که پریود نشدم و یه مایعی رقیق رنگش ما بین زرد و سبز هستش هر از چند گاهی میاد و خیلی هم کمرنگه ولی منی نیست می تونید بگید علتش چیه ؟ خیلی ممنونم ☺

 • پیراسته فر wrote on 2 اکتبر, 2017, 2:14

  سلام فاطمه خانم
  احتمالاً به عفونت دستگاه تناسلی مبتلا شده باشید که لینکش را میگذارم که باعلایمش مقایس کن که اگرباشه درمانش هم هست
  http://www.pirastefar.ir/?p=10961
  و
  http://www.pirastefar.ir/?p=4827

 • maryam wrote on 2 اکتبر, 2017, 16:37

  سلام خسته نباشید
  رفتم سونوگرافی معلوم شد حاملگی خارج از رحم دارم .
  مطمینم یکماه و نیم بیشتراز حاملگی نگذشته .
  بنظرتون بستریم میکنن یا با آمپول رفع میشه ؟ 

  لطفا کمکم کنید 

 • پیراسته فر wrote on 2 اکتبر, 2017, 17:10

  سلام مریم خانم
  همه آنچه که بایدبدونید تو این لینک خواهیدخوند
  http://www.pirastefar.ir/?p=11139

 • donya wrote on 3 اکتبر, 2017, 9:36

  سلام خسته نباشید من امروز ازمایش بتا دادم پرستارا ازمایشگاه گفتن جوابش مثبته این ازمایشم negative20 اقا دکتر بنظرتون ازمایشم خوبه مرسی لطفا جواب بده مرسی😊😊

 • پیراسته فر wrote on 3 اکتبر, 2017, 11:39

  دنیاخانم عزیز سلام
  دخترم!انگارصدای پای نی نی ازدور بگوش می رسد
  این لینک را بازکن وبخون که جواب همه سئوالاتت را خواهی یافت
  http://www.pirastefar.ir/?p=10626

 • donya wrote on 3 اکتبر, 2017, 9:45

  ببخشید اینه اونو اشتباه تایپ کردم negative20

 • donya wrote on 3 اکتبر, 2017, 16:10

  سلام اقا پیراسته فر ازمایش بتا بیشتر از بیسته یعنی باردارم دیگه هنوز باور ندارم اون لینکی که بهم دادی نوشته بود بیشتر از بیستو پنج یعنی مثبته ولی مال من بیشتراز بیست بود تورو خدا راهنماییم کن مرسی😊

 • پیراسته فر wrote on 3 اکتبر, 2017, 17:13

  براثرصبر نوبت ظفرآید/صبروظفرهر۲دوستان قدیمند

 • hasti wrote on 6 اکتبر, 2017, 7:03

  سلام خسته نباشید خانوم دکتر. من هفته چهارم بارداریم اصلا هیچ علائمی ندارم درد سینه هم ندارم فقط زیرشکمم یکمی درده اصلا بنظرتون این طبیعیه خیلی نگرانم جوابمو بدین مرسی

 • پیراسته فر wrote on 6 اکتبر, 2017, 11:28

  هستی خانم سلام
  یادت باشه دراینگونه موارد لازم که سن خودرا بگید
  بهرحال میتونیدپاسخت را دراین ۲لینک بیابی
  که تمام مراحل واتفاقان حاملگی ازتشکیل نطفه تاتولد نوزادرا شاهدباشید
  http://www.pirastefar.ir/?p=11622
  و
  http://www.pirastefar.ir/?p=10626

 • hasti wrote on 6 اکتبر, 2017, 14:54

  خانوم دکتربیست سالمه مرسی بابت لینکت

 • mousavi wrote on 9 اکتبر, 2017, 18:30

  سلام و وقت بخیر اقاى دکتر
  اول از همه از وقتى که مى ذارین سپاسگزارم
  اقاى دکتر من ٣۵ ساله هستم و سه سال هست که پریودم تا ۶ روز به صورت خونریزى و بعد از اون به صورت لک هاى قهوه ایی رنگ شروع میشه و تا ١٠ روز گاها با درد هاى زیر ناحیه شکم ادامه داره ،این مسئله خیلی برام ازاردهنده شده و تا حالا چندین بار به دکتر مراجعه کردم اما واقعا خسته شدم دیگه .(تا ۶ ماه پیش سونو هام کاملا طبیعی بود و ازمایش پاپ اسمیرم ) ۶ ماه قبل که دوباره براى این مشکل مراجعه کردم سونو گرافى سینه ام وجود ٧ توده هیپواکو در سینه ام رو نشون داد که بیوپسی کردم و مشکلی نبود خدا رو شکر اما در سونو گرافى رحمم  قید شد تغییرات میوماتوز دیده میشه و اینهم قید کنم که در ناحیه زیر شکم و سمت تخمدان هام گاها درد دارم که براى اینم مراجعه کردم گفتن مشکلی نیست.دکتر این دفعه سه دوره قرص ال دى براى من تجریز کردن که تا وقتى قرص ها رو مصرف مى کردم پریودم ۵تا ۶ روز بود و ترشحات قهوه ایی بعد از ٧روز قطع شد اما با اتمام دوره ى سه ماهه مجدد این مشکل وجود داره .اقاى دکتر لطفا منو راهنمایی کنید از بس براى این مورد دکتر رفتم خسته شدم با یه دکتر دیگه مشورت کردم ایشون گفتن به خاطر توده هاى سینه اصلا نباید قرص ال دی مصرف مى کردم.از توجه شما کمال تشکر رو دارم.

 • پیراسته فر wrote on 9 اکتبر, 2017, 19:46

  سلام خانم موسوی
  مگردکتربهت نگفت”کیست”داری؟
  لطفا برای پیگیری باایمیلم تماس بگیرید

 • mousavi wrote on 10 اکتبر, 2017, 8:43

  سلام
  ممنون از پیگیرى شما
  نه دکتر اصلا به من چیزى در مورد کیست نگفتن 
  من تو وبلاگ ایمیل شما رو ندیدم اگه امکان داره محبت کنید ایمیلتون رو به من بدین
  سپاسگزارم

 • پیراسته فر wrote on 10 اکتبر, 2017, 9:35

  خدمت خانم موسوی سلام
  ایمیلم
  pirastehfar2@yahoo.com

 • رویا wrote on 12 اکتبر, 2017, 13:34

  سلام خانم دکتر.بی نهایت از راهنماییهای دلسوزانتون ممنونم.من یه آزمایش دکتر برام نوشته که جوابش نگرانم کرده چون دکترم ی هفته نیست خواستم از شما کمک بگیرم .نتایج آزمایش رو عینا براتون میفرستم.
  anti mullerian  hormone:0.189
  .tsh-ecl:1.080.fsh:10.5
  lh::11. 9.  fsh/lh ratio:0.88.  lh/fsh ratio:1. 13
  prolactin:141
   دکتر آزمایشگاه گفت یکی از هورمونات مشکل داره که شاید باعث ناباروری بشه البته من ۴ ماهه قرص میخورم برا بارداری.میشه شما راهنماییم کنید واقعا نگرانم.

 • پیراسته فر wrote on 13 اکتبر, 2017, 6:18

  سلام رؤیاخانم عزیزم
  نگران نباشید،جیزخاصی نیست
  براطلاعات لازم به این لینک مراجعه کنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=13614
  و
  http://www.pirastefar.ir/?p=5896

 • hasti wrote on 13 اکتبر, 2017, 11:54

  سلام خسته نباشید من هفته ششم بارداریم سرماخوردم همش ابریزش بینی دارم امروزم جمعست نمیتونم برم پیش پزشکم خیلی حالم خرابه یوقت سرما خوردگیم رو جنینم تاثیر نذاره اقام میگه بیا بریم بیمارستان ببخشی سوالم ربطی به سایتتون نداره لطفا راهنماییم کن

 • پیراسته فر wrote on 13 اکتبر, 2017, 16:40

  سلام هستی خانم
  مامانی!میتونی به اندازه ضرورت “استامینوفن”بخورید
  برای اطلاعات بیشتر درباره دردهای دوران بارداری وداروهای مناسب(درصورت عدم دسترسی به دکتر) به این لینک مراجعه کنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=14414

 • فایزه wrote on 16 اکتبر, 2017, 5:30

  سلام یعنی ارضاشدن به هرشکل میتونه باعث بهم ریختن هورمون ها و لکه باشه؟چهارماهه در معرض استرسم و ارضاشدنم داشتم و هروقت استرس داشته باشم پریودم پنج روز لکه قهوه ای میشه ایا علت این ماهم بخاطر استرس و ارضاشدنمه؟ اصلا خون ندارم فقط پنج روز لکه قهوه ای دارم درضمن اگه دستم به پیشاب نامزدم خورده باشه و خشک شده باشه و بعد یساعت باهمون دست خودمو بشورم ایا ممکنه اسپرم تازه شه و ب واژنم بره و حامله شم دختر ۲۰ساله هستم و باکرم و این اتفاق یروز بعد پایان پریودم شد الان ۲۱روز گذشت و دوباره لکه های قهوه ای شروع شد ایا پریوده یا حتملو ؟ازمایش بتا بدم ؟تروخداجوابم بدید زندگیم مختل شده

 • پیراسته فر wrote on 16 اکتبر, 2017, 12:04

  سلام فائزه خانم
  “شعرنو”بود ! چقدربی سروته بود این کامنتت
  ،شایدفیلمهای هالیوود”زیادمیبینی ازتلویزیون ایران-چون دراین فیلمها بعلت حذف بعضی ازصحنه ها،فهمیدنش بی مشکل نیست!

 • فایزه wrote on 16 اکتبر, 2017, 13:49

  سلام ببخشید که بد توضیح دادم دوتا سوال داشتم اولین سوالم اینکه اگر دختری باکره باشد و دستش به پیشاب نامزدش اغشته شود و این دست خشک شود و بعد یک ساعت باهمان دست خودش را بشورد ایا امکان بارداری هست ؟ لازمه ازمایش بتا بدهد ؟ سوال دومم اینکه ارضاشدن دختر۲۰ساله میتواند موجب بهم خوردن هورمون ها شود ؟ من چهارماهه پشت سرهم پریودم بشکل لکه قهوه ای شده ایا علتش بخاطر استرسمه ؟

 • پیراسته فر wrote on 16 اکتبر, 2017, 14:50

  سلام فائزه
  جواب۱=نه
  جواب س۲=نه
  جواب س۳=بله ولی کم
  جواب س۴ آخری نه

 • فایزه wrote on 16 اکتبر, 2017, 13:54

  باید چیکار کنم که پریودم مثل سابق بشه قبلا به مدت چهارروز کامل خونریزی داشتم و دوروز اخر لکه بینی اما الان پنج روز کامل لکه بینی و سوال دیگم اینکه اصلا ایا این لکه ی پنج روزه نوعی قاعدگی بحساب می اید ؟

 • پیراسته فر wrote on 16 اکتبر, 2017, 14:54

  فائزه خانم!بایه زنیبل سئوال اومدی!
  باید کیست،پولیپ،تیروئید وپرولاکتین خونت تست بشه
  جواب آخری :اگرکم باشه،نه

 • فایزه wrote on 16 اکتبر, 2017, 17:59

  مرسی دکتر ببخشید زیاد شد کم نیست ترشحاتم اصن دربین ادرارم خون هم میبینم یه سری بافت های خراب شدم دیده میشه اما قهوه ایه باید حتما نواربذارم کم نیست

 • پیراسته فر wrote on 16 اکتبر, 2017, 19:52

  سلام
  احتمالاً”عفونت”داری و خبراز “کیست”می دهد بابه دکترمراجعه کنید

 • فایزه wrote on 16 اکتبر, 2017, 18:01

  سه ماه اخیر به شدت در معرض استرس بودم بنظرتون به متخصص مراجعه کنم؟

 • Darya wrote on 18 اکتبر, 2017, 18:38

  سلام
  من دختر ۱۷ ساله ام
  معمولا پریودیم ۷-۸ روز طول میکشه یه روزم لکه بینی
  من این ماه مثل همیشه پریودم ۸ روز طول کشید ولی بعد از اتمام ۸ روز بلافاصله پریود شدم انگار دومین دوره ۸ روزه بود و دو روز اولم درد داشت ینی من ۱۶روز پریود شدم و بعدش لکه های قرمز و رفته رفته قهوه ای تقریبا نزدیک ۱۰ روزه هس…
  مشکل چی میتونه باشه؟؟؟؟برای اولین باره پریودیم طولانی میشه و بعدشم لکه ها…

 • پیراسته فر wrote on 19 اکتبر, 2017, 1:42

  سلام دریاخانم
  احتمالاً شما مشکلی درتخمدان”کیست”دارید ودیگراینکه با تیروئیدت تست بشه ونیز “پرولاکتین” خونت چک بشه

 • المیرا wrote on 19 اکتبر, 2017, 9:22

  سلام خانم دکتر خسته نباشین.من تو هر دو تخمدانم کیست دارم.کیستهای ریز فولیکولار.اقدام به بارداری کردم ولی جواب نگرفتم همسرم به خاطر شرایط اقتصادی میگه بچه نمیخوایم نیاز به دکتر نیس همینجوری شد شد نشد هم چند سال دیگه میریم دکتر ولی من میترسم.قبلا ال دی مصرف میکردم به خاطر کیستم ولی برطرف نشد و از طرف دیگه میگن نازایی میاره و احتمال فیبروم رو زیاد میکنه.پریودم هم نامنظمه.حالا سوالم از شما اینه که من میتونم خودم کلموفین مصرف کنم و اینکه نحوه استفاده و دوز مصرفش چقد باشه.خواهش میکنم راهنماییم کنین کابوس شب و روزم نازایی شده

 • پیراسته فر wrote on 19 اکتبر, 2017, 10:23

  سلام المیراخانم عزیز
  این ۲تا لینک را میدم خدمتتان که جوابهات درآن هست واطلاعات دیگر
  http://www.pirastefar.ir/?p=11356
  و
  http://www.pirastefar.ir/?p=11802

 • Darya wrote on 19 اکتبر, 2017, 10:03

  پرولاکتین خطرناکه؟؟؟؟؟
  الان من بایدهم سونوگرافی برم هم ازمایش خون؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on 19 اکتبر, 2017, 10:30

  سلام دنیایی!
  دخترعزیزم !باتوجه به پیشرفت علم،همه دردها باکمترین عارضه درمان میشن
  درمانهای سنتی”خانگی”هم دارند که میتونی بخونی درسایتم
  http://www.pirastefar.ir/?p=5896
  برای “تیروئید” ویا -کیست-را میتونی ازسایت دربیاری
  البته من همه چیزرا روی احتمال گفتم

 • الی wrote on 19 اکتبر, 2017, 21:27

  سلام خانم دکتر.خسته نباشین.
  سوال داشتم.معمولا سیکل پریود ۲۸ روزه هست ولی برا من ۲۱روزه این اشکال داره یا جای نگرانی نیس؟سوال دیگم اینکه پریود نامنظم به چی میگین مثلا من که دو سه روز دیرتر یا زودتر میشم پریودم نامنظمه یا منظورتون یه هفته ایناس. و سوال دیگه اینکه لکه بینی دو روز قبل پریود هم خطرناکه یا منظورتون لکه بینی وسط سیکل هست.مثلا من دوروز قبل پری لکه بینی خیلی کم و صورتی و قهوه ای دارم و درد کمی تو کمر بعد پریود میشم ۶روز طول دوره پریودمه بعد ۱۷تا۱۹روز پاکم بعد دوباره لکه بینی و پریود.به نظرتون مشکلی دارم یا طبیعیه

 • پیراسته فر wrote on 20 اکتبر, 2017, 4:16

  سلام الی خانم
  معمولاً یک سیکل نرمالبی۲۳الی۳۵رورمی باشد ولی دوروزکمتر هم (۲۱روز)نرمال گفته می شود
  یکی۲روزبی نظمی محسوب نمیشود
  لکه بینی قبل وبعداز پریود غیرطبیعی نیست
  واما توصیه ام این است:
  تیروئیدت راتست بدهید واینکه کیست تخمدان دارید ویا پرولاکتین خونت بالاست ونیز”فیبروم” رحم راچک شود

 • فهیمه wrote on 20 اکتبر, 2017, 13:23

  دختری هستم ۳۳ ساله ، با سیکل های کاملا منظم و طبیعی ، یعنی به قدری منظم که می تونستم برای دو سه ماه آینده رو حدس بزنم، ولی سه ماهه پیش با فاصله ۲ روز پریودی جلو افتاد ، و توی ماه های بعد هم تکرار شد . ماه قبل ۱۰ روز طول کشید تا پاک شدم و بیشتر لکه های قهوه ای رنگ بود، تا این ماه بعد از ۴ روز که پاک شده بودم دوباره پریود شدم ، فقط لکه های زیاد قهوره ای مایل به سیاه . البته دیگه حالت لکه نداره. زیاده . مشکل چی می تونه باشه. من هیچ رابطه ای هم نداشتم حتی خود ارضایی هم ندارم. خیلی نگرانم ممکنه چه بیماری باشه.

 • پیراسته فر wrote on 20 اکتبر, 2017, 15:10

  سلام فهیمه خانم
  احتمال “کیست” ویا (فیبروم) ویا تیروئید هست و پرولاکتین خونت هم چک بشه
  البنه منظورهمه این دردها نیست بلکه یکی ازاینها
  برای اطلاع از هرکدام موارد گفته شده به پست های سایتم مراجعه کنید/جدا جدا

 • زهرا wrote on 20 اکتبر, 2017, 14:41

  سلام من چتد روزی نزدیک به پریودی ترشحات قهوه ای رنگ دارم خودارضایی هم داشتم خیلی نگرانم لطفا کمکم کنید

 • زهرا wrote on 20 اکتبر, 2017, 14:43

  سلام من چتد روزی نزدیک به پریودی ترشحات قهوه ای رنگ دارم خودارضایی هم داشتم که در حد مالش بوده خیلی نگرانم لطفا کمکم کنید

 • پیراسته فر wrote on 20 اکتبر, 2017, 15:13

  زهراخانم عزیز سلام
  اولاً هرترشح قهوه ای علامت بیماری”مشکل”نیست
  دوماً پیشنهادمیکنم اگربازم سئوال داشتیدازطریق ایمیل پیگیرباش
  این را گفتم ومیگم که درهنگام طرح مشکا”سن”خودرا بگید

 • زهرا wrote on 20 اکتبر, 2017, 16:47

  ۱۹سالمه نزدیکه پریودیم لکه های قهوه ای میبینم درد ندارم بوی خاصی هم احساس نمیکنم خودارضایی داشتم لطفا کمکم کنید خیلی نگرانم

 • شقایق wrote on 20 اکتبر, 2017, 18:27

  سلام
  ۲۵ سالمه…مجردم…
  پریودام مرتب و اغلب ۲۷ یا ۲۸ روزه بوده….
  ۳ ماه که برای بزرگ شدن سینه هام…صبح ها رازیانه استفاده میکنم که البته درد پریودهام رو خیلی کم کرده بود و حتی نیاز به مسکن هم نبود…
  این ماه هم پریود راحت و خوبی داشتم…یه هفته بعد از اتمام پریود مدام احساس درد در زیر شکم و کمر داشتم…گاهی سینه هام هم درد داشت…
  اما امروز که تقریبا ۱۴ سیکلم هست لکه بینی داشتم…قطرات اون قدر نیست که پد خونی بشه…اما موقع ادرار اونا رو میبینم…سینه هام هم درد میکنه و درد شکمی هم دارم…
  نگرانم…دلیل این اتفاق چیه…؟؟
  لطفا راهنمایی بفرمایید…

 • پیراسته فر wrote on 20 اکتبر, 2017, 20:24

  سلام شقایق خانم
  باید “فیبروم”رحم و کیست تخمدان وتیروئیدت ونیز پرولاکتین خونت چک بشه

 • گلاره wrote on 29 اکتبر, 2017, 18:10

  سلام خسته نباشید، میشه لطفا ادرس ایمیلتون بدید که در مورد مشکلم ازتون سوال بپرسم؟

 • پیراسته فر wrote on 30 اکتبر, 2017, 1:44

  سلام گلاره خانم
  ایمیلم
  pirastehfar2@yahoo.com

 • شهرزاد wrote on 1 نوامبر, 2017, 16:58

  سلام خست نباشید ی سوال داشتم ازتون
  من۱۹سالمه پریودامم منظم بوده اما دوماه پیش یهو پریود نشدم و ماه بعدش شدم
  این ماهم الان چند روزی اززمان پریودم میگذره(حدود۳روز)و ی عالمه ترشح سفیدرنگ داشتم بدون درد و چون قبلا هم داشتم نگرانم نکرد وی امروز ترشحم همراه با لخته ی خون بود بعدش هم کمی خون قهوه ای اومد فک کردم پریود شدم ولی نشدم احساس میکنم بوی ادرارمم تند شده
  دردی هم ندارم اصلا
  ممکنه چی باشه؟جا نگرانی هست؟چیکارباید بکنم؟چ دارویی بخورم؟
  خیلی ترسیدم

 • پیراسته فر wrote on 1 نوامبر, 2017, 19:10

  سلام شهرزاد خانم
  احتمالاً آمنوره (ثانویه)داشته باشید
  وشایدتیروئید ویا کیست تخمدان ویا پرولاکتین خونت بالاست

  اما جهت اطلاع همه کاربران عزیز:
  من تا۲۰روز ایران نیستم ،که احتمال پاسخگویی نباشه ویاباتأخیرباشه
  ودیگراینکه هرماه بین۲۵تا۳۰ یک روزسایت بعلت آپدیت ازدسترس خارج می شود

 • مهسا wrote on 7 نوامبر, 2017, 17:01

  سلام خانم دکتر…میخواستم بگم ببخشید من وسطای پریودی میل جنسیم خیلی زیاد میشه و از طریق تحریک شدن ارضا میشم بدون دخول….فقط با تحریک اما ارضا میشم….میخواستم بدونم خطری نداره؟؟؟اخه شنیدم میگن خون رو به داخل رحم میبره وبده….خب چیکار کنم میل جنسیم زیاد میشه و برای سری بعد که پریود میشم لکه میبینم کمکم کنید ممنون

 • پیراسته فر wrote on 8 نوامبر, 2017, 4:49

  مهساخانم سلام
  دراین ایام”پریود”هرگونه عملیات جنسی از طریق واژن میتونه منجربه عفونت ویا بیماریهای دیگرشود
  بهترین درمانت ازدواجه
  شوهرت تورو بیناز ازاین وضعیت می کنه

 • رها wrote on 7 نوامبر, 2017, 17:15

  سلام…من خجالت میکشم بگم ولی دیگه خسته شدم خانم دکتر ۲۲ سالمه و خود ازضایی دارم چند ساله تا الان ۱۰۰ بار خواستم ترک کنم ولی نشده….خانم دکتر من هنگام پریودی خودارضایی میکنم البته نه این که با دست نه…فقط با دیدن فیلم و خب ارضا میشم موقع پریودی اشکال نداره؟؟؟
  یه راهکارم بدید واسه ترک دیگه خستم شدم…همش بعدش گریه میکنم

 • پیراسته فر wrote on 8 نوامبر, 2017, 4:45

  رهاجان !دخترعزیزم سلام
  ۲تاراه حل دارم برات
  یکی اینکه سختگیری رابزاری کنار و”بله”را به خواستگارت بگی
  راه حل دیگراینه که بجای ترک ،کمش کنیفیعنی ازطریق کم کردت به ترک برسی
  احتمالاً بایدشخصیت وسواسی باشید که همین وسواسی دردوران اولیه بلوغ موجب میشد که خواستی “تمیزگی “را رعایت کنی وهمه چیزرا خوب پاک کنی ویازودترتمییزبشی که اینحالت برایت خوشایندشد وحالا هم گرفتار

 • بهار گلی wrote on 9 نوامبر, 2017, 11:10

  سلام دکتر
  من دختری ۱۶ ساله و مجرد هستم و به تازگی (دو ماه) دست به خود ارضایی زدم (خودارضاییم به صورت این بود که با شلنگ اب با فشار دلخواه این کار رو میکردم )دراین مدت هم پریود نمی شدم (البته دوساله که پریود میشم و نامنظم هست) دوهفته است که از عوارض خود ارضایی اگاه شدم و ترکش کردم به تازگی لکه های قهوه ای رنگ بر روی لباس زیرم میبینم ایا این امر طبیعی است یا نه ؟؟

 • پیراسته فر wrote on 9 نوامبر, 2017, 15:39

  سلام گلی
  احتمالا مشکلت غیراز خودارضایی باشد
  بی نظمیت چندروزه است؟
  سیکلت چندروزه؟

 • الی wrote on 15 نوامبر, 2017, 8:42

  سلام خانوم دکتر.خسته نباشین.خانم دکتر دو هفته از زمان تخمک گذاریم گذشته زمان پریودم هست تو دوره های قبل این موقع ها درد کمر و لکه بینیم شروع شده بود ولی الان خبری نیست لکه خیلی خیلی کم هست ولی خبری از درد کمر نیس و خیلی هم احساس سبکی میکنم برخلاف دوره های قبل.میخواستم ببینم احتمال حاملگی با وجود لکه های قهوه ای هست.میتونه دلیل از بین رفتن درد کمر و کم شدن لکه ها قرص ویتاگنوس باشه؟

 • پیراسته فر wrote on 15 نوامبر, 2017, 14:33

  الی خانم سلام
  اولاً ارائه اطلاعاتت خیلی ناقصه!چه اتفاقی افتاده؟سکس”معاشقه”داشتید؟اورژانسی مصرف کردید؟مجردی،متأهلید؟
  ودیگراینکه مگر کیست دارید؟سن شما؟

 • الی wrote on 15 نوامبر, 2017, 18:06

  ۲۶سالمه متاهلم دوماهه برای بارداری اقدام کردم.کیست داشتم برای همین ویتاگنوس مصرف میکردم.همیشه روز ۲۱ دوره ام درد کمر و لکه بینی داشتم ولی الان روز ۲۴ ام پریودمه ولی خبری از درد کمر نیست و فقط لکه بینی دارم.دوره پریودم ۲۵ روزه

 • پیراسته فر wrote on 15 نوامبر, 2017, 21:34

  سلام الی
  خب اینکه میتونه خبرخوبی باشه

 • الی wrote on 18 نوامبر, 2017, 10:49

  سلام خانم دکتر.من ۲۶سالمه سه ماهه برا بارداری اقدام کردم نتیجه نگرفتم امروز رفتم سونو جوابشو میینویسم لطفا راهنماییم کنین.میومتر طبیعی سایز ۳۰×۸۶
  ضخامت اندومتر ۶٫۸
  تخمدان طبیعی و علائمی به نفع کیست و pco دیده نشد
  تخمدان راست ۱۱×۳۶ و چپ ۱۴×۳۹
  کیست ساده پارااورین به ابعاد ۲۰×۳۰ میلیمتر در مجاورت داخلی تخمدان چپ رویت میشود.
  خانم دکتر ممنون میشم سوالامو جواب بدین؟
  ۱چه قرص و درمانی پیشنهاد میکنین؟
  ۲این کیست باعث نازایی میشه؟
  اندازه کیست خیلی بزرگه؟
  درمان گیاهی چی پیشنهاد میکنین؟
  بدون درمان امکان بارداری هست؟

 • پیراسته فر wrote on 18 نوامبر, 2017, 16:42

  سلام الی خانم
  هرگونه استفاده ازداروهای شیمایی را باتجویزپزشکت مصرف کن ونیزهمه سئوالاتت را ازایشان بپرس
  این لینک را میدم که میتونه اطلاعات مفیدی بهت بده
  http://www.pirastefar.ir/?p=11356

 • الی wrote on 18 نوامبر, 2017, 18:53

  خانم دکتر ببخشید دوباره پیام میدم لینکی که دادین در مورد تخمدان پلی کیستیک هست برای من نوشته pcoوجود نداره کیست ساده پارا اوارین هست؟به پزشک مراجعه خواهم کرد ولی میخواستم نظر شما رو هم بدونم که این کیست و ابعادش که گفتم خدمتتون دو در سه سانت هست تا چه حد خطرناکه چون تو سایتها دیدم کیست پارااوارین به قرص ضدبارداری جواب نمیده میخواستم اطلاعاتی در این مورد بدین تو رو خدا راهنمایی کنین دارم از استرس میمیرم

 • پیراسته فر wrote on 18 نوامبر, 2017, 19:10

  الی خانم این بهترین جواب است که درآزامایشت نوشه شده:
  “کیست ساده پارااورین”
  کیستی که نگران کننده نیست وبزودی رفع میشه وشماهم طعم شیرین “مادر”ی راخواهیدچشیدانشاءالله

 • الی wrote on 18 نوامبر, 2017, 19:57

  مرسی خانم دکتر داشتم از نگرانی میمردم 

 • الی wrote on 19 نوامبر, 2017, 16:25

  سلام خانم دکتر بازم سوال.میگن کیستها چند مدلن: هموروژیک،درموئید،آندومتریوز،پلی کیسعحتیک
  حالا کیست ساده پارااوارین چه نوع کیستیه؟ اصلا پارااورین یعنی چی؟درمانهای گیاهی روش تاثیر داره؟

 • پیراسته فر wrote on 19 نوامبر, 2017, 18:02

  سلام الی خانم
  کیست پارا اوارین(para ovarian) منطقه‌ای بین لوله و تخمدان که از بقایای مجاری ولف منشاء می‌گیرد-این کیست معمولاًازکیست های خوش خیم تخمدان و قطر آن حداکثر ۲ cm می باشد،که بادارو رفع می شود که اگربه دارو جواب نداد با-لاپاراسکوپی -کیست را برمی دارند-کیستهایی میتواندخطرناک باشدکه بیش ۵ cmباشد
  بقیه سئوالات را ازپزشکت بپرسید
  .

 • Maryam wrote on 23 نوامبر, 2017, 13:47

  سلام وخسته نباشید.خانم دکتر من با نامزدم یه روز بعداز اتمام پریودیم که میشه ۲۰آبان رابطه از پشت داشتم ونامزدم آب منی روتخلیه کرد و بلافاصله پاک کرد.مطمئن نیستم که آبش وارد واژنم شده یا نه؟چندساعت بعد زو قرص الدی خوردم و هرشب بعداز اون رابطه میخورم میترسم قطعش کنم الآن هم سه روزه ترشح لکه هایه قهوه ای رنگ تیره دارم.من ۱۸سالمه وباکره هستم.توروخدا جوابمو بدین که حامله هستم یانه؟

 • Maryam wrote on 23 نوامبر, 2017, 13:59

  پریودیم هم همیشه منظم بوده

 • پیراسته فر wrote on 23 نوامبر, 2017, 15:36

  مریم خانم سلام
  درمورد حاملگیت میتونم بگم که نیستی یعنی باردارنیستی
  وامادرمورد بقیه موارد باایمیلم تماس بگیرید

 • Maryam wrote on 24 نوامبر, 2017, 6:12

  خیلی ممنون خانم دکتر.پس این لکه هایه قهوه ای واسه چی؟ اولین باره اینجوری میشم.

 • Maryam wrote on 24 نوامبر, 2017, 6:21

  قرص ال دی هم هنوز بخورم؟اگه آره تاچه مدت؟ لطفا جوابمو بدین خیلی ممنون

 • پیراسته فر wrote on 24 نوامبر, 2017, 12:16

  مریم خانم!دراولین ایمیل چی جواب دادم؟دوباره بخونش

 • Maryam wrote on 24 نوامبر, 2017, 12:43

  من واقعا معذرت میخوام.چشم باایمیلتون تماس میگیرم.

 • الی wrote on 2 دسامبر, 2017, 18:17

  سلام خانم دکتر من دو کامنت بالاتر هم پیام دادم که ۲۶سالمه کیست ساده پارا اوارین ۳ در دو سانتی دارم شما گفتین برو پیش متخصص رفتم متخصص میخواس ال دی بده که اونم چون باعث یبوست شدید و حالت تهوعم میشه دیگه اونم تجویز نکرد گفت زیاد مهم نیس خطدناک نیست و بدون رفع کیست هم میتونی حامله شی میخواستم نظر شما رو هم در مورد حرفهای دکترم بدونم

 • پیراسته فر wrote on 2 دسامبر, 2017, 19:15

  سلام الی خانم عزیز
  بعیدمیدونم که نیازی به درمان نباشه چون کیستها مانع ازآزادشدن تخمک می شوند بتعبیری درتحمکگذاری اختلال ایجادمی کنند
  حالا شایددکترت تشخیص داده که نیازی به دارو ویا لاپاروسکوپی نیست(خودبخودازبین می روند)
  تشخیص دکترمهم است آنهم حضوری

 • سارا wrote on 3 دسامبر, 2017, 18:10

  سلام خانم دکتر من خانمی ۳۵ ساله هستم و نزدیک به هفت سال است که دچار لکه بینی هستم البته حدود هفت الی ۱۰ روز قبل از دوره قاعدگی ام شروع میشه نرشحات قهوه ای و گاهی سیاه رنگ و طول مدت پریودی ام ۱۰ روزه هست در این هفت سال انواع آزمایشات و لاپراسکوپی و …شدم و انواع قرص های هورمونی رو امتحان کردم که هر چه بد تر شدم و لکه بینی ام بیشتر شده خسته شدم نتیجه لاپراسکوپی احتمال اندومتریوز داده ولی چرا با قرص درمان نمیشم هر چی بدتر میشم لطفا راهنمایی کنید

 • پیراسته فر wrote on 3 دسامبر, 2017, 18:46

  سلام ساراخانم
  بیاایمیلم یه گزارشی از بی نظمی های پریودت/دوره سیکلت چندروزه است ومدت پریودت چندروزه؟آیاریزش مو ویارویش موی اضافی دارید؟ ودردسمت چپ تخمدان دارید،خارش ویاسوزش واژن چطور؟ ترشحاتت چطوریه حجم وشکل وبو…
  اینهارا توایمیل توضیح بدین لطفاً

 • فایزه wrote on 3 دسامبر, 2017, 19:09

  سلام من باکره هستم سه ماه پیش شک داشتم که ایا پیشاب نامزدم به واژنم برخورد کرده یانه و ازمایش بتا امروز دادم و عدد بتا دو بود ممکنه ازمایش اشتباه بگه و باردارباشم ؟در ضمن پریودم شدم اما همش استرس دارم که نکنه پریود نباشه درحالیکه خونم شیش روز بود آیا در حاملگی ممکنه هر ماه شیش روز خون بیاد و خون پریود نباشه تروخدا ازین وسواس نجاتم بدید همه رو روانی کردم

 • پیراسته فر wrote on 3 دسامبر, 2017, 19:33

  فائزه خانم عزیز سلام
  تاحالا هیچکس با”پیشاب”حامله نشده که تو دومی باشی،همه این حرص وجوش هایت بیجاست
  مبتلا به وسواس شدی
  همه چیت نرماله غیرازکله ات!!!

 • الی wrote on 3 دسامبر, 2017, 22:34

  در ادامه پست قبلیم دکترم گفتن چون کیست ساده هست و پی سی او نیست اختلالی در تخمک گذاری ایجاد نمیکنه و چون پریودت منظمه تخمک گذاریت انجام میشه حتی خواستم اسپیرنولاکتون تجویز کنه گفتن بیشتر برا جوش صورت تجویز میکنیم همچنین گفتن پارااوراین بیشتر ارثی هست به دارو مقاومه و اندازه کیست هم کوچیکه نیاز به لاپاراسکوپی نیس همسرم هم اجازه نمیده یه دکتر دیگه برم میگه مشکل تراشی نکن من میتونم اسپیرنولاکتون مصرف کنم خانوم دکتر؟

 • پیراسته فر wrote on 4 دسامبر, 2017, 2:52

  سلام الی خانم
  اسپیرونولاکتون (Spironolactone) داروی مهمی “حساس”است این داروبایدباتجویز دکترمصرف شود وفکرنکنم داروی مناسب بیماریت باشه!
  این دارو معمولاً برای مشکلات کبدوکلیوی یا نارسایی قلبی تجویز می شه،همچنین برای ورم اندامها (ادم)،چون ادرارآوره
  البته کاربردهای دیگرهم داره مثل اختلالات هورمونی وپرمویی ولی حتماً بایدباتجویز”صلاحدید”پزشک باشه

 • فایزه wrote on 4 دسامبر, 2017, 7:31

  مرسی خانوم دکتر فقط میشه بگید ایا در دوره بارداری خونریزی وجود داره یا نه خونریزیی که مشابه خون پریود شش روزه باشه

 • پیراسته فر wrote on 4 دسامبر, 2017, 9:53

  سلام فائزه خانم
  جوابت تواین لینک هست:
  http://www.pirastefar.ir/?p=14026

 • فایزه wrote on 4 دسامبر, 2017, 14:34

  ببخشید خانوم دکتر من خوندم اما متوجه نشدم که فرق این خونریزی ها با پریود چیه ؟میتونه مثل پریود درست درزمانی که زن پریود میشه به مدت شش روز هرماه اتفاق بیوفته یان ؟میشه کاملا شبیه خون پریود باشه هم ازلحظ تعداد روز و هم حجمش اما پریود نبالشه ؟

 • پیراسته فر wrote on 4 دسامبر, 2017, 15:35

  سلام
  دردوره بارداری -خونریزی بصورت لکه بینی اتفاق می افتد،نه بصورت پریود

 • فاطمه wrote on 6 دسامبر, 2017, 20:34

  باسلام دختر باکره ۲۱ساله هستم اگر دستی که به پیشاب الوده شده بود و خشک شد باواژن تماس پیداکند احتمال بارداری وجود دارد ؟بعد دوماه ازمایش بتا دادم و منفی بود ایا کاملا قابل اعتماد است ؟ اگر مایع منی خشک شود در محیط خارج از بدن اسپرم میمیرد ؟ دردوران بارداری خونریزی زیاد به حجم پریود وجود دارد؟متشکرم

 • پیراسته فر wrote on 6 دسامبر, 2017, 22:29

  سلام فاطمه خانم
  پیشاب موجب بارداری نمی شود ومنی خشک هم اسپرم زنده ندارد.

 • فاطمه wrote on 7 دسامبر, 2017, 8:58

  ممنونم خانم دکتر . اگردقیقاموعدی که باید پریود میشدیم خونریزی مشابه دوره های پریودی قبلی ببینیم،یعنی شش روز و حجم خون زیاد، قطعا ان خون قاعدگی است و باردارنیستیم ؟

 • پیراسته فر wrote on 7 دسامبر, 2017, 9:33

  سلام فاطی خانم
  نه نیستیییییییی

 • زهره wrote on 7 دسامبر, 2017, 23:27

  سلام خسته نباشید
  من فقط در وقت ادرار سوزش دارم و رنگ ادرار تقریبا زرد رنگ است. گاهی اوقات مثلا نزدیک روزا پریودی یا بعد از پا ک شدن آیا این سوزش میتوانند نشانه بیماری خاصی باشه؟؟

 • پیراسته فر wrote on 8 دسامبر, 2017, 3:51

  سلام زهره خانم
  سوزش ادرار در زنان /دختران: اگر درد هنگام ادرار کردن در ابتدای آن اتفاق بیفتد، معمولا نشان‌دهنده وجود مشکل در مجرای ادراری است .
  ولی اگر در انتهای ادرار کردن اتفاق بیفتد نشان‌دهنده وجود مشکل در مثانه است.
  اگر سوزش ادرار همراه با تکرر و احساس فوریت در ادرار کردن و درد زیر دل باشد، معمولا نشان‌دهنده التهاب مثانه است.

 • الهه wrote on 10 دسامبر, 2017, 6:18

  سلام . خسته نباشید . من قبلا به علت خوب کار نکردن هورمون هام اسپیرونولاکتون ۱۰۰ مصرف میکردم که البته دکتر ۲۵ نوشته بود خودم دوزش رو‌زیاد کردم از چند ماه پیش سیکل قاعدگیم به ۱۰-۱۲ روز افزایش پیدا کرد در صورتی که همیشه ۳-۴ روز بود منم از دوهفته پیش که پریودم تموم شد قرص سپروترون رو‌شروع کردم حدود ۴ روز پیش هم سکس داشتم که بعد از دو روز دارم لکه های قهوه ای کمرنگ و شبیه به خون میبینم علت چیه و آیا نگران کننده است ؟ ماه قبل به دکتر مراجعه کردم که گفت یه زخم خفیف در دهانه رحم دارم و‌دارو‌نوشت استفاده نکردم ممکنه مال خمون زخم باشه ؟ خارش و‌سوزش و … هم ندارم دکتر گفت عفونتم نداری اصلا . راستی مصرف تسپیرونولاکتون‌مضر یا خطرناک‌ نیست ؟

 • الی wrote on 10 دسامبر, 2017, 8:48

  سلام خانم دکتر خسته نباشین. من دو روز به زمان پریودم مونده همیشه سه روز قبل لکه بینی داشتم ولی این بار ندارم اصلا کمر درد خیلی کمی هم دارم حس میکنم دارم پریود میشم ولی خبری نیس صبح یه بیبی چک استفاده کردم مثبت بود البته کمرنگ. این مثبت بودن بیبی چک میتونه نشون حاملگی باشه یا به خاطر همون کیست پارااوراینی که تو کامنتهای قبلی گفتم بهتون اون هست؟آخه میگن بیبی چک یه هفته بعد عقب افتادن پریود مثبت نشون میده از الان مثبت میشه؟

 • پیراسته فر wrote on 10 دسامبر, 2017, 10:15

  الی خانم
  دیگه من هرچیزلازم رانهتون گفتم
  اگربازم ابهام داری وبرای این”میگن”هات !به مراکزدیگراطلاع رسانی مراجعه کنید.موفق باشید

 • صبا wrote on 14 دسامبر, 2017, 20:47

  سلام دکتر.من ۳۱ سالمه.هفت ماهه اقدام به بارداری کردم ولی نتیجه نگرفتم.
  قاعدگی ام همیشه منظم بوده.سونو گرافی هم که دادم تخمک گذاریم انجام شده بود.دوماه قبل دکتر برام کلومیفن تجویز کرد.دو دوره مصرف کردم ولی باردار نشدم.
  این دوره دیگه کلومیفن نخوردم و الان قاعدگی ام تمام شده ولی همچنان لکه بینی دارم.
  میخاستم ببینم دلیلش چیه؟ خیلی نگرانم

 • پیراسته فر wrote on 15 دسامبر, 2017, 5:13

  صباخانم سلام
  ماهم دعامی کنیم که خداوند”مقام مادری”رانصیبتان کندوسروصدای “نی نی”کوچولو-گرمابخش زندگیتان بشه .
  واما”کلومیفن”داروی محرک تخمک گذاری هست که اگرجواب نداد،پزشکت ممکن است باافزایش دوز کلومیفن درمان راادامه بدهد ویا”منفورمین”تجویزکند که یک داروی تحریک کننده ترشح انسولین است تاکمک کند که بدن به کلومیفن پاسخ بدهد- ولی سرخودنبایدچیزی”داروای”تجویز ومصرف کنید.
  برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید
  “http://www.pirastefar.ir/?p=10868
  واما

 • محدثه wrote on 25 دسامبر, 2017, 8:30

  سلام خسته نباشید.من دختری ٢۵ساله هستم.پریودی نامنظم دارم.از اخرین تاریخ پریودیمم نزدیک به چهل روز میگذره.دوماه هست که یک روز در میون ورزش میکنم و باشگاه میرم.الان دو روزی هم هست که لکه بینی سیاه و سوزش دارم.ممنون میشم کمکم کنید و بگید چکار باید انجام بدم.

 • پیراسته فر wrote on 25 دسامبر, 2017, 12:17

  سلام محدثه خانم
  ازاینکه سوزش دارید -میتونه نشانه عفونت واژن باشه که این مشکل میتونه ناشی از خودارضایی ات باشه ویا عدم رعایت مواردذبهداشتی.،مخصوصا شما که ورزش می کنید”تعریق”می کنیدکه بایدزودبزودلباسهای زیرتو عوض کنید وحموم کنید.
  ازاینکه پریودت چرااینقدرطول کشیده میتونه یک مشکل تخمدان باشه مثل کیست ویا بیماری تیروئید
  واینکه راهکاربدم ،بروتو سایتم برای هرکدام ازاینها”پست”های مربوطه راپیداکن-درآنجا هم درمانهای شیمایی وهم درمانهای سنتی وخانگی توضیح داده شده/موفق باشید

 • فایزه wrote on 26 دسامبر, 2017, 10:39

  باسلام درسونوگرافی رحم و تخمدان هر توده ای یا کیستی باشه در رحم مشخص میشه حتی اگه خیلییییی ریز باشه ؟ اگه در لوله فالوپ هم باشه مشخص میشه ؟ اگه نتیجه ازمایش بعد سه ماه منفی باشه و بخوایم با سنو از عدم بارداری مطمین بشیم باید سونوی چی بدیم ؟سونوی بارداری ؟

 • پیراسته فر wrote on 26 دسامبر, 2017, 17:25

  سلام فائزه خانم
  بایک آزمایش سونوگرافی همه کیستها ممکنه مشخص نشه
  برای بارداری ویا فقدان حاملگی از آزمایش خون”بتا” استفاده می کنند ویابیبی چک
  سونوگرافی ۴مرحله ای بعدازمشخص شدن بارداری است (دردوران بارداری)

 • سمیرا wrote on 29 دسامبر, 2017, 11:52

  سلام
  خانومی ۳۰ ساله هستم و متاهل که حدود ۶ ماهه به دستور پزشکم قرص سیپروترون کامپاند استفاده میکنم چون کیست اندومتریوما دارم . پزشکم گفته قرص و مداوم بخورم و اصلا قطع نکنم تا ۶ ماه و بعد مجدد سونو انجام بدم
  الان دو الی سه هفته است تقریبن هر روز ترشحات قهوه ای دارم علت چی میتونه باشه؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on 29 دسامبر, 2017, 12:16

  سلام سمیرخانم
  تو این لینک اطلاعات لازم رابگیر
  http://www.pirastefar.ir/?p=5111

 • دنیا wrote on 1 ژانویه, 2018, 18:44

  با سلام. ۲۷ سالمه. ازدواج کردم. ۱.۵ قرص روکین میخورم. همیشه پریودم کمی دردناک، ۶-۸ روزه به رنگ قرمز و رقیق بوده اما چند ماهیه که پریودم ۴-۵ روزه. بدون درد و به شدت غلیظ و قهوه ای شده. آیا نشانه بیماریه خاصیه؟
  باتشکر

 • پیراسته فر wrote on 1 ژانویه, 2018, 19:10

  سلام دنیاخانم
  ازبی نظمی پریودت چیزی نگفتید؟
  آیا همه این مدت پریودت “خونه”ویا لکه هم هست؟
  مشکل ریزش مو ویا پرمویی هم دارید؟

 • فاطمه wrote on 6 ژانویه, 2018, 9:44

  باسلام ایا ممکنه ازمایش بتا جواب رو اشتباه بگه مثلا منفی بگه اما درواقع مثبت باشه ؟ من تو اینترنت خوندم ک خیلی ازین اشتباها ازمایشگاها میکنن ایا درسته ؟

 • پیراسته فر wrote on 6 ژانویه, 2018, 10:51

  سلام فاطمه خانم
  اگرمواردلازم رارعایت بشود ،قابل اطمینان است،یکی ازآن موارد فاصله سکس “تخمکگذاری”بازمان آزمایش یعنی ۱۲روز است.بیبی چک۲۱روز

 • سس wrote on 6 ژانویه, 2018, 10:49

  سلام من بخاطر استرس پریودم بصورت لکه بینی شده و دکتر بهم گفت پنج روز ال دی بخورم تا پریود شم الان نحوه مصرفش چطوریه ؟من اواسط سیکل هستم اگه بخام از الان تا پنج روز بخورم روزی چن تا بخورم ؟چه سیاعتی ؟ ایا بعدش پریود میشم ؟نکنه قرص بخورم بازلکه ببینم ؟

 • پیراسته فر wrote on 6 ژانویه, 2018, 17:26

  سس جان !سلام
  بایدازدکترت اینو می پرسیدی
  ولی شما احتمالا”پروژسترون “خونت کاهش یافته ویا ترشح بیش ازحدکوتریزول-استرس-پریودت تأخیرداشته ،البته بایددوره پریودت”سیکل”ومدت پریودت”بررسی شود که درماههای قبل بی نظمی داشته یانه؟و..
  بهرحال چون زیرنظردکترهستیدبایدهمه چیزرا با ایشون هماهنگ کنید،چون احتمالا باتوجه به همه این موارد چنین تجویزی کرده
  برای اطلاع بیشتر به این لینک مراجعه کنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=5111

  قسمت روش مصرف قرص های ضدبارداری -غیراورژانسی(کنتراسپتیو)

 • سس wrote on 6 ژانویه, 2018, 16:59

  درضمن مجرد هم هستم ۲۰سالمه

 • سس wrote on 6 ژانویه, 2018, 17:52

  خانم دکتر جان من واقعا دیگه نمیدونم چیکارکنم کل زندگیم مختل شده.. چهار ماه پیش دستم الوده ب منی شد بعدچند ساعت باهمون دست الوده که خشک بود خودموشستم ازاون موقع دوبارازمایش خون دادم منفی بود اما بشدت استرس دارم ک نکنه باردارباشم من همیشه پریودام ۲۸ام هرماهه و به مدت شش روز ..سونوگرافی و ازمایش خون دادم همه چی چک شد نرمال بود و فقط علتش استرسه ک پریودم بصورت لکه قهوه ای میشه این ماه ازشدت استرس دوهفته پریودم جلوافتاد و به شکل لکه. در طی این چهارماه فقط یکبارپریود شدم ک مثل دوره های قبل نرمال بود و سه بار دیگه لکه بود و یکم بی نظم

 • پیراسته فر wrote on 6 ژانویه, 2018, 20:13

  سسی جان
  اگرهمه نگرانی ها وآلودگی “منی خشک”بوده باشد،اصلاً نیازی به این همه درمان ودارو واسترس واعصاب خردی ندارد
  منی درعرض چندثانیه درمحیط خشک وسطح لباس می میرد وکارایی خودراازدست می دهد،اسپرم ها فقط درمحیط های مرطورب ومناسب میتونند به حیات خودتا چندروزهم ادامه بدهند اگراینهاهم درآرام بخشیت “افاقه”نکردباایمیلم تماس بگیرید.

 • بهار wrote on 7 ژانویه, 2018, 19:03

  با سلام و تشکر
  سی و چهارسال دارم و یک فرزند سه ساله. بارداری اولم رو با داشتن چهار فیبروم به اخر رسوندم و سزارین شدم.فیبرومها در بزرگترین وضعیت توی بارداری به هشت و نه سانت هم رسیدند.نه ماه بعد از زایمان دوباره جراحی شدم و فیبرومها خارج شدند.سه ماه پیش اقدام به بارداری کردم و خیلی زود باردار شدم.الان هفته دوازدهم رو تموم کردم.
  سه هفته پیش یک مرتبه بدون هیچ علامتی خونریزی زیاد صورتی رنگ داشتم.اما بدون لخته.پزشک سونو واژینال کردن گفتن جفت سرجاشه اما هفتاددرصد احتمال سقط داری.روز بعد خونریزی ها به لکه های سیاه و قهوه ای و به شکل خون خشکیده تبدیل شد.هفته بعد از خونریزی سونو شدم و بچه و جفت سالم بودن و بچه حرکت هم داشت.
  سونو ان تی و غربالگری هم به تازگی رفتم و جواب نیومده.
  اما خونریزی ها و لکه بینی های من بعد از بیست و یک روز همچنان ادامه داره.دو روز پیش خیلی کم شد در حدی که فکر کردم قطع شده.اما حالا دوباره از رنگ سیاه به قهوه ای خیلی کمرنگ تبدیل شده.در پایان هر بار ادرار چندین قطره میاد و روی پد هم هربار که عوض میکنم دوسه قطره هستش.
  بسیار نگرانم و نمیدونم عاقبت این بارداری و بچه چطور میشه.
  البته همون ابتدا پزشکم اسپرین تجویز کردن.اما هیچ توضیحی به بنده نمیدن و در کل یک اقای سالخورده و کم حرف هستند.لطفا بگید من چکار کنم؟چی بخورم؟چی نخورم؟چه کارهایی بکنم؟خیلی استرس دارم.می ترسم این خونریزی ها سلامت بچه م رو به خطر بندازه.
  خدا عمرتون بده.لطفا راهنمایی کنید.

 • بهار wrote on 7 ژانویه, 2018, 19:15

  ببخشید یادم رفت بگم که خونریزی من دقیقا در زمان همیشگی پریودم بود.البته در ماه اول بارداری پریود نشدم و در ماه دوم این اتفاق افتاد و کم کم چند روز دیگه به موعد پریود همیشگیم نزدیک میشم و نگرانم.
  گفتم شاید کمک کنه برای تشخیصتون.
  یک دنیا ممنون از لطفتون

 • پیراسته فر wrote on 7 ژانویه, 2018, 21:32

  سلام بهارخانم محترم
  اولاً عرض کنم که بیشترفیبرومها مشکلی برای حامگی ایجادنمی کنند،منم امیدوارم که خداوند یک نی نی خوشگل وسالم دیگرنصیبت کند.
  به این لینک مراجعه کنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=14139
  همه مواردلازم درآن جمع وجور آمده وهم علائم وهم درمانهای “دارویی وسنتی”هم توضیح داده شده
  باحوصله ودقت بخونش

 • بهار wrote on 9 ژانویه, 2018, 16:41

  خیلی ممنون از شما و از لطفی که به مخاطبانتون دارید و وقت میگذارید🌹🌹🌹🌹🌹
  باید بگم من در حال حاضر فیبروم ندارم.
  این لکه بینی طولانی مدت خیلی نگرانم کرده.
  علتش چی میتونه باشه؟
  ممکنه به سلامتی بچه اسیب بزنه؟
  تا کی ممکنه ادامه داشته باشه؟
  ممکنه خطر سقط همچنان وجود داشته باشه؟
  ممکنه این علامت خطر حتمی باشه؟مثلا علامت نقص در بچه؟
  من چیکار باید بکنم؟😢😢😢😢😢

 • پیراسته فر wrote on 10 ژانویه, 2018, 3:06

  سلام
  لطفاً یکم ملاحظه مارابکنید-بایک سبد سئوال نیایید!

 • هانیه wrote on 10 ژانویه, 2018, 8:08

  سلام من ۲۶ سالمه و یک هفته پیش با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم البته اینم بگم که بکارت من سالم هست و رابطه در حد معاشقه بوده ولی بعد از یک ساعت خون دیدم و الان طی این یک هفته هر روز لکه بینی دارم البته ۲ ماه پیش هم‌این حالت رو داشتم که دکتر آزمایش هورمون انجام داد همش نرمال بود والان باز این حالت شده این از چی می تونه باشه؟ یعنی من بعد هر رابطه فقط باید لکه بینی داشته باشم؟؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on 10 ژانویه, 2018, 9:44

  هانیه خانم سلام
  دخترم!خیال نکنی “پرده”مثل یک تخته۳لاس وبرای پاره کردنش نیاز به -بیل وکلنگ-است!پرده بکارت ۲میل بیشترنیست “ضخامتش،وبا کمترتماس فیزیکی ویه کوچولو فشار-اقلش حاصلی جزآسیب نداره وبا کمی بی احتیاطی ویاغفلت”پاره میشه
  حالا اینکه می گید”من بعد هر رابطه فقط باید لکه بینی داشته باشم”همه خرابگی ها درهمین معاشقه ها اتفاق می افتد
  واماآن خون بعداز یک ساعت ازمعاشقه که دیدید..یامیتونه خون پرده باشه ویا خون ناشی از خراش وزخم یه قسمتی ازکناراره های آلتت ویا همزمانی معاشقه باایام تخمکگذاری
  اگراین جوابها”افاقه”نکرد-کافی ندانستید-بقیه سئوالات راازطریق ایمیل پیگیرباش باذکرسن

 • بهار wrote on 10 ژانویه, 2018, 11:27

  بله عزیزم
  معذرت میخوام
  باور کنید نمیدونم چیکار باید بکنم
  این سوالها رو پرسیدم که در کل یک نگرانی رو بگم و اینکه ایا با این لکه بینی ها بچه سالم میمونه؟
  ممنونم

 • پیراسته فر wrote on 10 ژانویه, 2018, 12:52

  سلام بهار خانم
  لینکی که بهت دادم باحوصله ودقت خوندی؟
  اگرخوندی .بگیدکجاش را هنوز ابهامه،پاسختونگرفتی؟
  سئوالت واضح باشند

 • بهار wrote on 10 ژانویه, 2018, 14:42

  بله عزیزم
  لینکی که شما زحمت کشیدید کلا درمورد فیبروم ها بود و من فیبروم ندارم در حال حاضر
  فیبروم برای بارداری قبلیم بود
  من الان مشکلم لکه بینی یه مدت یک ماه و بعد از یک خونریزی هست که توی سوال اولم توضیح دادم
  سوالم اینه که ایا این لکه بینی ها خطری برای سلامت و رشد بچه حساب میشه؟ممکنه بچه سالم بمونه؟

 • پیراسته فر wrote on 10 ژانویه, 2018, 17:11

  بهارخانم سلام
  من حالا هرچی بگم روی احتمالاته وممکنه شمارانگران کنم..مثلاً بگم تیروئیدت تست بشه وتخمدان ازنظرکیست و..وبگم که بعضی از “سونو”ها بایدتکرارشود.

  باتوجه به اینکه بعضی ازاین مشکلات خطری برای جنین ندارد.
  امابهتره درباره نگرانیت ومشکلاتت با دکترت مشورت بکنید

 • بهار wrote on 10 ژانویه, 2018, 20:09

  باشه چشم
  ممنون از شما
  واقعا توی این دنیای وانفسا که پزشکها با پول هم اینجوری جواب نمیدن این ارتباط انلاین شما واقعا نشونه ی بزرگی و وسعت روح شماست.
  امیدوارم خدا همیشه بهترینها رو براتون پیش بیاره.
  خدا شما رو دوس داره.لطفا برای نی نی من هم دعا کنید.
  سالم باشید و شاد.

 • کیمیا wrote on 14 ژانویه, 2018, 18:31

  سلام من دختری ۱۸ ساله هستم و مجرد
  تقریبا دو ماهی (پشت سر هم نبوده)میشه که بین دوران پریودم لکه بینی دارم که بیشتر قهوه ای هستش
  البته استرس و اظطرابم تو هر دوبار زیاد بوده
  به نظر شما مشکل چیه ؟

 • پیراسته فر wrote on 14 ژانویه, 2018, 23:10

  سلام کیمیاخانم
  اگرهمین “پست”را بادقت میخوندی همه جوابهاتو می گرفتی
  برای مثال این فراز از مقاله را ببین:

  لکه های خون رنگهای متفاوتی دارند مانند:قرمز تیره، صورتی، قهوه ای تیره یا قرمز مایل به قهوه ای

  رنگ خون تازه، قرمز روشن است، خونابه صورتی است، خونی که چند روز در رحم بماند قهوه ای رنگ و خونی که مدت زیادی مانده باشد سیاه است.

  رنگ لکه ها به میزان خونریزی و زمانی که طول می کشد تا خون از دهانه رحم عبور کند بستگی دارد

  خون قاعدگی شما در زمان نزدیک به انتهای پریود قهوه‌ای تیره یا تقریباً سیاه است. این یک تغییر طبیعی است. این حالت زمانی رخ می‌دهد که خون کهنه‌تر است و به سرعت از بدن دفع نشده است واین وضعیت جای نگرانی ندارد.

  اگر پیش از شروع عادت ماهانه و یا در میانه چرخه قاعدگی دچار خونریزی می شوید ، نگران نباشید

  یکی از دلایل لکه بینی- کاهش استروژن به هنگام آزاد شدن تخمک،

  ترشحات واژنی اغلب با مقداری خون همراه است.

 • فایزه wrote on 19 ژانویه, 2018, 9:27

  باسلام من دچار وسواس شدم دستم الوده به منی خشک بود و باهمان دست خودم را شستم همش احساس میکنم نکنه باردار باشم با اینکه مثل دوره های قبلم پریود شدم باخودم میگم نکنه خون پریود نباشه و چیز دیگه ای باشه ازمایش خون دادم سه بار منفی بود به همه چی شک دارم ۲۰سالمه باکرم خودم دانشجوپزشکی هستم اما کل علمو زیرسوال بردم و زنگیم مختل شده چیکارکنم

 • فایزه wrote on 19 ژانویه, 2018, 9:31

  من دگ عاجز شدم هرراهی رو امتحان کردم ک مشکلم حل شه اما نشد و بشدت ترس از اینده نابودم کرده دیگه چیکارکنم ک ریشه این مشکل کنده شه و خلاص شم اصن نمیتونم مشکلوهضمش کنم بیش ازینک وسواس باشه ترسه ک نابودم کرده چیکارکنم پیش روانپزشک برم؟

 • پیراسته فر wrote on 19 ژانویه, 2018, 11:17

  سلام فائزه خانم
  من یه راه حل میزارم اینو هم امتحان کن:بیخیال باش”! چون تو باردارنیستی،همانطورکه خودت اشاره داشتید همه علائم مبنی برفقدان بارداری است،بیخودخودتو عذاب نده

 • فاطیما wrote on 19 ژانویه, 2018, 19:37

  باسلا میخاستم بدونم درمیان روش های عکسبرداری از رحم کدومش دقیقترینه ؟ من شنیدم ام ار ای دقیقترازسونو و روش های دیگست ایا ام ار ای برتی جنین ضرر دارد

 • پیراسته فر wrote on 20 ژانویه, 2018, 6:42

  فاطمیا خانم سلام
  جواب “ارزو”رابخون که مشکلتون تاحدی مشترک است

 • فاطیما wrote on 19 ژانویه, 2018, 19:46

  درضمن باکره هستم پزشک چیزی تجویز نکردن اما میخاستم از رحمم عکسبرداری بشه تا خیالم راحت شه بنظرتون چ روشی مناسبه

 • پیراسته فر wrote on 20 ژانویه, 2018, 2:19

  سلام فاطیماخانم
  سونوگرافی برای چه مشکلی؟به چه چیزی”بیماری” مشکوکید؟

 • اارزو wrote on 19 ژانویه, 2018, 21:35

  سلام خسته نباشید من حدود ۳ ماه پیش رابطه داشتم ولی شک دارم تو ریخته شده یا نه یه هفته بعدش پریود شدم ولی بعدش لکه بینی داشتم ماه قبلم پریود شدم ولی یه هفته بعد اون درد زیر شکم و کمر دارم تا الان ک ۹ روز از پریودیم میگذره دو روزه لک بینی قهوه ای دارم هنوزم پریود نشدم ولی حالتای پریودیو دارم سینه هامم گاهی وقتا تیر میکشن رون پاهامم درد میکنه اینم بگم من قبلن پلی کستیک داشتم نمیدونن درمان شده یا نه پریودمم نامنظمه ولی دو ماه قبل منظم شده بود برای پرومویی زیر چونه میرم لیزر که دکتر بهم اسپرولاکتون داده با سپروترون میشه بگید دلیل این درد حالت پریودی و لکه بینیام چیه؟ میتونه بارداری خارج رحمی باشه خیلی میترسم اخه 

 • اارزو wrote on 19 ژانویه, 2018, 21:40

  ببخشید اینم بگم از ماه قبل تا چن روز پیش ۳ بارم بی بی چک گذاشتم منفی بوده ولی زیر شکمم درد میکنه دو روزم حس تهوع داشتم ولی بالا نیاوردم همش حس میکنم گرممه 

 • اارزو wrote on 19 ژانویه, 2018, 21:45

  خیلی استرس دارم که بارداری باشه چون نمیخوام راستی سنم ۲۳ ساله یادم رفته بود بگم 

 • اارزو wrote on 19 ژانویه, 2018, 22:18

  ببخشید تروخدا اینقد پیام میدم خواستم بگم نفخ و تکرر ادرارم دارم اینم بگم منی تو ریخته نشده ولی من شک دارم یجورایی وسواس گرفتم این ماهم ک اینجوری شده استرس گرفتم 

 • پیراسته فر wrote on 20 ژانویه, 2018, 6:40

  آرزوی عزیز سلام
  حالا تو ۳تامشکل رو باهم متصل کردی!
  اولاً درموردبارداری:توضیحی که شمادادید بارداری اتفاق نمی افته حتی خارج ازرحم
  واما “نفخ”
  آیا این نفخ نفخ-باد-واژن است ویا نفخ مقعدی؟
  ودیگر درمورد بی اختیاری ادراری
  به این لینک مراجعه کن
  http://www.pirastefar.ir/?p=16452
  بقیه سئوالا ت را ازطریث ایمیل پیگیرباش

 • فایزه wrote on 20 ژانویه, 2018, 4:25

  سلام خانوم دکتر من همونم که وسواس شده بودم و گفته بودین بیخیال باش چند تا پست بالاتر
  ایا روش های عکسبرداری وجود داره ک خیالمو راحت کنه و ریزترین چیزهاروهم دررحم تشخیص بده باتوجه به اینکه باکرم . و کامل نشون بده که باردار نیستم باتوجه بله اینک بتام منفی بود

 • فایزه wrote on 20 ژانویه, 2018, 4:28

  یه روشی که هم رحم و هم لوله فالوپ رو کامل نشون بده و توهمات حاملگی خارج رحم و مولار دیگه کامل از بین بره روشی که دقیقترین باشه که دیگه استثنا به چشمم نخوره که ممکنه نشون نده ممنونمممم ازتون

 • پیراسته فر wrote on 20 ژانویه, 2018, 6:35

  فائزجان!دخترعزیزم،سنوگرافی برای نشان دادن وضعیت جنین”رویان”است،نه برای اینکه باردارهستی یانه
  کاری نکن که خانواده ببرن بستریت کنن!

 • اارزو wrote on 20 ژانویه, 2018, 9:08

  ببخشید پس پریود نشدن این ماهم و لکه های قهوه ای چیه ۹ روز از پریودم گذشته فقد دوروز لک اومد 

 • فایزه wrote on 21 ژانویه, 2018, 9:20

  خب خانوم دکتر شما ی روشی بگید که ازرحمم عکس گرفته بشه خودم باچشمام ببینم خیالم راحت شه اگه ام ار ای رحم برم هرچیزی باشه مشخص میشه ؟

 • پیراسته فر wrote on 21 ژانویه, 2018, 10:28

  فائزه خانم سلام
  مگرشما دستگاه سونوگرافی دارید!؟
  برای دیدن رحم با”سونو”بشید

 • رعنا wrote on 22 ژانویه, 2018, 2:51

  سلام خانم دکتر دختری۲۷ مجرد هستم الان چند وقتی ک ترشح زیاد دارم و یعد اینکه خیلی قسمت واژنم خارش میکنه چیکار کنم دکتر رفتم بهم قرص مترونیدازل داد ولی تاثیر نداشت ب نظرتون چیکار کنم

 • پیراسته فر wrote on 22 ژانویه, 2018, 6:09

  رعناخانم سلام
  همه این مشکلات بخاطر “نامهربونی”شما به آقاپسران است!اگراجازه می دادید -زمینه ابرازعلاقه -به یکی ازاین موجودات بهت را فراهم می کردید”ازدواج”حالا این مشکلات هم نبود!
  واما حالا علی الحساب برای ترشحاتت به این لینک مراجعه کنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=4827

 • a wrote on 24 ژانویه, 2018, 22:17

  سلام وقتتون بخیر
  من با نامزدم رابطه داشتم ولی اصلا اسپرم داخل واژن من ریخته نشد بعدشم واسه محکم کاری قرص جلوگیری خوردم
  ولی الان ۹ روز مونده به قاعدگیم دارم لخته های سیاه میبینم که همراه با درده
  ممکنه که باردار شده باشم خانم دکتر؟

 • پیراسته فر wrote on 25 ژانویه, 2018, 0:03

  سلام خانم آ
  من همش تأکیدداشته ام وقتی حرف از”قرص”می زنید -نام قرص وچگونگی مصرفش وفاصله مصرف باسکس ومعاشقه
  ودیگراینکه تاریخ سکس وفاصله سکس با اولین روزپاکی ویا فاصله اش باپریودبعدی رابگید

 • a wrote on 25 ژانویه, 2018, 9:00

  ببخشید خانم دکتر اخه اولین باره میام اینجا زیاد آشنا نبودم
   رابطه‌ی قبلیم که ۴ شنبه بود تقریبا ۴.۵ ساعت بعدش قرص اورژانسی خوردم بعدش باز شنبه‌ رابطه داشتیم که میشد تقریبا ۷۲ ساعت بعد و من شنیدم تاثیر قرص میمونه
  یک‌هفته بعدش پریود شدم 
  ولی بازم شک داشتم که‌مثلا پریود شم دیگه باردار نمیشم
  تا بعد پریودم تقریبا یک هفته بعدش باز رابطه داشتم که ۱ ساعت بعدش قرص اورژانسی خوردم
  ولی الان یک هفته مونده به‌ پریودم ۳ روزه که لخته های سیاه میبینم و درد زیر شکم و کمر درد و تنگی نفس ام‌ پیدا کردم
  انقدرم استرس دارم نمیدونم واقعا‌ چمه
  تا دیشب‌زیاد استرس بارداری نداشتم 
  دیشب اومدم تو سایت‌شما دیدم نوشتین که میتونه‌علائم بارداری باشه
  ترسیدم گفتم نکنه….
  خودم ۱۹ سالمه

 • a wrote on 25 ژانویه, 2018, 10:43

  خانم دکتر !!!!!
  اون‌قرصی که دفعه ی آخر خوردم HD بود نه اورژانسی
  متصدی داروخونه به نامزد بنده گفته‌ این قوی تره عوارضشم کمتره با اینکه نامزد من تاکید کرده‌که اورژانسی بده ولی همون HD رو داده اصلا هم‌توضیحی نداده که باید چجوری مصرفش کرد
  منم فقط‌خوردم 
  دقیقا‌یک ساعت بعد از رابطه 
  ولی فقط یک عدد

 • پیراسته فر wrote on 25 ژانویه, 2018, 13:05

  سلام من که متوجه نشدم فرق اچ دی بااورژانسی چیست وازکدام فرهنگنامه گرفتید!؟
  بهرحال انشاءالله خیرباشه

 • منا wrote on 9 فوریه, 2018, 5:45

  سلام خسته نباشید
  من دخترم۲۳ سالمه تازه نامزد کردم
  با نامزدم رابطه در حد لاپایی برای اولین بار داشتیم
  ۲شب بعدش پیش هم نبودیم اما چت کردیم یکم حالت ارضا داشتم !
  همون شب نصفه شب دل درد شدید از خواب پریدم و ترشحات به رنگ زرد تیره مایل به سبز دیدم
  خیلی نگرانم
  اخرین پریودم ۱۰روز پیش بوده
  هیچ خارش و سوزشیم ندارم
  دل دردم چند دقیقه بیشتر نبود اما ترشح بد رنگ دارم

 • پیراسته فر wrote on 9 فوریه, 2018, 10:20

  سلام مناخانم
  احتمال میدم که مشکلت کمترازآنچه باشدکه نگرانش هستید،یعنی بیشتر”ترس”است تابیماری
  وامااگرترشحاتت بدبودهم هست به پزشک مراجعه کنید تا آزمایشات لازم انجام شود
  یک احتمال این است که مشکلت”کیست”تخمدان باشه که بافعال شدن هورمونها عوارضش آشکارشده
  برای اطلاع ازعفونت دستگاه تناسلی -میتونیدبه سایتم مراجعه کنید و موضوع مورد فوق الذکررا مشاهدکنید

 • منا wrote on 9 فوریه, 2018, 5:46

  خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنید

 • آسمان wrote on 12 فوریه, 2018, 9:17

  سلام و خسته نباشید . من و نامزدم بعد از گذشته یک هفته پاکیه بعد از پریود رابطه در حد لاپایی داشتیم و پیش ابشون کمی به من برخورد کرد . روز پریودم که فرا رسیده فقط روز اول چند دقیقه درد داشتمو در حد چند قطره خونریزی و الان که روز دوم پریودم محسوب میشه همش مایع خیلی کشسانه قهوه ایی مایل به سیاه ازم خارج میشه خونریزی ندارم مگ در حد چند قطره خیلی میترسم نکنه باردار شده باشم تورو خدا کمکم کنید خیلی میترسم . دوروز هست رازیانه و گل گاو زبون هم مصرف میکنم . قرص گل مغربی برای درد پریود و قرص اسپیرو هم به مدت ۱۲ روزی هست مصرف میکنم . چرا اینجور پریود شدم دلیلش چیه توروخدا جواب بدید ممنون میشم

 • پیراسته فر wrote on 12 فوریه, 2018, 10:44

  آسمان جان سلام
  نیازی به اینهمه درمانهای خانگی”سنتی”نیست،شما باردارنیستید

  لکه های قهوه ای میتونه طبیعی طبیعی باشه

 • آسمان wrote on 12 فوریه, 2018, 9:19

  توروخدا جواب بدید یعنی باردار نیستم که ازم این چند قطره خونو این مایع خارج میشه؟ دلیلش چیه؟ مشکلی برام پیش نمیاد؟

 • فاطمه wrote on 19 فوریه, 2018, 16:02

  باسلام درسونوگرافی رحم ایا بعد ۳۲روز از رابطه بارداری مشخص میشود ؟ ضخامت رحمم پنج میلیمتربود و کیستی یافیبروم مشاهده نشد اگرباردارمیبودم مشخص میشد ؟

 • فاطمه wrote on 20 فوریه, 2018, 15:03

  واینکه اگه کسی بخواد ام ار ای رحم بره کاربردش چیه؟

 • رسپینا wrote on 24 فوریه, 2018, 6:47

  سلام اقای دکتر.
  من دختری هستم ۲۱ ساله و مجرد. حدود چندسالیه رویش مو در زیر چانه و گلو دارم و از پر مویی رنج میبرم.
  قاعدگیم منظم هست اما اخیرا تعداد روزها کمتر شده و به ۳ روز رسیده.
  میخواستم بدونم چه درمانی رو باید در پیش بگیرم؟
  ایا مصرف رازیانه تاثیری در قطع رویش این موها داره یا مجبور به مصرف دارو هستم؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

 • پیراسته فر wrote on 24 فوریه, 2018, 10:09

  سلام رسپینا خانم
  هیرسوتیسم(پرمویی)رویش موهایی درجاهای ازبدن است که غیرمتعارف است،معمولاً این رویش ها درکشاله ران، زیر شکم و اطراف ناف، بین سینه ها، چانه و بالای لب است.
  به این لینک مراجعه کن ازسایتم -امیدوارم کمک حالت بشه
  http://www.pirastefar.ir/?p=10028

 • رسپینا wrote on 24 فوریه, 2018, 6:55

  اوه ببخشید خانم دکتر. نمیدونم چرا اونجا آقا درج شد…🙏

 • فاطیما wrote on 26 فوریه, 2018, 22:12

  سلام اقای دکتر
  فاطیما هستم ۳۶ ساله متاهل.چند سالی هست که کیست های ریز دارم . پریودیم بیشتر وقتا با تاخیر چند ماه طول میکشه که که در اخر امپول پرژسترون میزنم تا پریود شم.تخم دونام هم ضعیف هست
  متاسفانه شدیدا بد قرص هستم تا حالا چندین دکتر رفتم قرصای اچ دب و ال دی و بلارو و یاسمین و یاز و متوفورمین بهم دادن که هیچ کدوم بهم نساخت و دچار حالت تهوع شدید میشم. به خاطر موهای زایدی که دراوردم قرص یاز رو سر ساعت مصرف کردم با قرص اسپرونالاکتون.سری دوم که قرص یازم تموم شد خیلی طول کشید تا پریود شدم حدود یکهفته که هر از گاهی لکه بینی داشتم. پریودیم یک هفته بود الانم ۶ روزی هست که ترشحات تیره رقیق دارم که امروز همراه با کمی خون لخته همراه با دل درد دارم خیلی نگرانم ممنون میشم علتش رو بهم بگید.ممنونم

 • پیراسته فر wrote on 27 فوریه, 2018, 1:47

  فاطیماخانم عزیز! سلام
  آن کیست اسمش:کیست پارا اوارین(para ovarian) است -یکی از عوارض قرص های ضدحاملگی،افزایش اشتهاست،بایدمواظب تغذیه ات باشید،غذارا زمانی بخورکه گرسنه باشه،نه اینکه هوس بکنید وقبل ازسیرشدن،ازخوردن دست بکش-ورزش هم بکن -اینهابرای کنترل وزن است.
  برای اطلاعات لازم ازاین مشکل به این لینک مراجعه کنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=15371

 • فاطیما wrote on 26 فوریه, 2018, 22:21

  فاطیما هستم در ادامه یادم رفت بگم که، اقای دکتر قرص یاز رو از دوم پریودیم شروع کردم و اشتباه روز ۲۴ مصرف قرص جای یک قرص ۲ قرص خوردم.ناگفته نمونه تو این مدت خیلی پر خور شدم وزن اضاف کردم و شکمم هم خیلی بزرگ شده که باعث ناراحتیم شده.میگم شاید مشکل تیرویید دارم یا علت چاقیم از قرصاست.ولی نگرانی اصلیم در حال حاضر وضعیت قایدگیم هست.ممنون میشم کمکم کنید

 • زهرا wrote on 27 فوریه, 2018, 17:58

  سلام 
  من ۲۸ سال سن دارم و سال ۹۳ ازدواج کردم. شهریور امسال برای اولین بار شروع کردیم به اقدام برای بارداری. بعد از این اقدام سیکل پریودم به جای ۲۸ روز، ۳۸  روزه شد و پریودیم هم کاملا شبیه قبل بود بدون هیچ تغییری..فقط سیکلم طولانی شده بود.. تا اینکه بهمن ماه(تا بهمن ماه اقدام میکردیم ولی به صورت سه یا چهار بار در ماه)هم اقدام کردیم برای بارداری..حدود چهاردهم سیکلم ترشحات قهوه ای خیلی خیلی روشن میدیدم بدون درد و بدون بو و بدون خارش که فقط رو دستمال معلوم بود. چون همیشه ترشحاتم سفید بود. و بعد روز ۲۳ سیکلم لکه بینی داشتم تا چهار پنج روز و همون روز که این لکه بینی شروع شد درد خیلی خفیف شبیه درد پریود داشتم. لکه بینی هم به صورت قهوه ای تیره یا صورتی رنگ بود . بعدش هم بی بی چک گذاشتم ولی منفی بود.. بعد از تموم شدن ترشحات حالا بعد ده روز دوباره همین ترشحات قهوه ای روشن رو میبینم و بعد نزدیکی هم همین ترشحات قهوه ای خیلی خیلی روشن رو میبینم.. درد هم موقع نزدیکی ندارم.. ولی علت اینو نمیدونم .. آیا مشکل خاصی دارم.؟ یا نیاز به چکاپ هستش.؟

 • پیراسته فر wrote on 27 فوریه, 2018, 19:07

  سلام زهراخانم
  احتمالا یه مشکلی درتخمدان”کیست”داشته باشید ویا تیروئید

 • زهرا wrote on 28 فوریه, 2018, 9:07

  سلام  دکتر ممنون  از جوابتون
  دکتر میگم که من تکرر ادرار هم دارم. بعد تو علایم کیست تخمدان بود..  دکتر میخواستم نظر شما رو بدونم.. چیکار کنم زودتر بچه دار بشم. چون اگه کیست تخمدان باشه  باید قرص پروژسترون بخورم و این خودش ضد بارداریه.. فقط میخوام نظر شما رو بدونم.. چون اول باید یه معاینه و سونو رو حتما انجام بدم..

 • زهرا wrote on 15 مارس, 2018, 11:49

  سلام
  وقت بخیر
  یه سوال داشتم
  میگم من الان یه هفتس شروع کردم به اقدام برای بارداری.
  آخرین باری که اقدام کردم برای بارداری ترشحات تخم مرغی و کشدار داشتم بعد از نزدیکی..
  این میتونه نشونه خوبی باشه که من باردار بشم.؟؟

 • پیراسته فر wrote on 15 مارس, 2018, 13:29

  سلام زهراخانم
  بایدحالات ونتایج دیگرراهم موردارزیابی قرارداد،بایک علامت چیزی نمیتوان گفت،ولی میتونه نقطه امیدی باشه

 • شادی wrote on 17 مارس, 2018, 12:38

  سلام من یک هفته سرمای بدی خوردم روزی که خوب شدم فرداش پریود شدم سر وقتش که ۳ اسفند بود تو این مدت من به شدت استرس داشتم(۱۸ اسفند عقدم بود) و تقریبا چندین بار دکتر و بیمارستان رفتم سرم زدم و آمپول ویتامین بی و دی زدم و دو تا هم آمپول آرامش بخش و دیازپام کلا استرس زیادی داشتم تا حدی که شبا از خواب میپریدم یا نمیتونستم بخوابم بعدش که بهتر شدم یه بار که تقریبا ۵ روز از پایان پریودیم میگذشت ترشحم قهوه ای مایل به قرمز بود بعد هفته بعد دو بار دیگه این ترشح های غلیظ قهوه ای تیره داشتم و دقیقا از ۵ شنبه ترشح هایم قهوه ای روشن شده و دو بار هم یه کمی خون قرمز روشن تازه دیدم

 • شادی wrote on 17 مارس, 2018, 12:38

  و باید اول ماه پریود بشم احساس میکنم به پریودم نزدیک میشم این ترشح قهوه ای بیشتر هم میشه تا حدی که پد نازک گذاشتم و تا قبل این نه بی نظمی در پریودم داشتم نه از این لکه ها داشتم هیچ رابطه ایم تا حالا نداشتم خیلی نگران شدم رفتم دکتر زنان نگاه کرد گفت مشکلی نیست ولی چون ادامه پیدا کرده استرس دارم نظر شما چیه دکتر؟

 • پیراسته فر wrote on 17 مارس, 2018, 14:00

  سلام عروس خانم عزیز
  منم چیزنگران کننده ای مشاهده نمیکنم-درگزارشت-وعلت آن لکه های قهوه ای،خونهای مرده “پریود”بودکه درآلت تناسلیت باقیمانده بود وباتأخیرخارج شده،اینقده حرص نخور،نگران نشو

 • شادی wrote on 18 مارس, 2018, 9:03

  مرسی از پاسختون دکتر عزیز
  دکتر خب چرا هیچ وقت تا الان خون پریودیم در آلتم باقی نمونده بود؟!ممکنه به این استرس این یک ماهه ربطی داشته باشه؟ و به نظرتون چیکار کنم که دیگه این لکه بینی هارو نداشته باشم؟چون دکتر من خیلی استرسیم اصن الان هربار میرم دستشویی و میبینم لکه هارو روانم بهم میریزه فکر میکنم یه چیزیم هست.

 • زهرا wrote on 24 مارس, 2018, 20:51

  سلام وقتتون بخیر
  من دختری ۲۵ ساله هستم ، از همون اول که قاعدگی من شروع شد ، من درگیر بودم ، یا نظم نداشت یا به لک بینی دچاربودم ،‌اما حالا دوسالی میشه که مشکلم مشخصه و اون هم ، لکه بینی در فاصله ی بین دو پریود ،‌بعضی مواقع کل زمان پاکی ، درگیرم ، بعضی موقع. چند روز با این مشکل دست و پنجه نرم میکنم … چندین بار دکتر رفتم ، سونوگرافی دادم ، خداروشکر کیست ندارم ولی دکترا نمیتونن بگن علت چیه ، همش تعجب میکنن و میگن :تو مجردی چطور کل دوره درگیر لکه بینی هستی….
  پرولاکتین هم اندازه بود
  فط آخرین دکتر گفت شاید از تیروئیت باشه بروپیش دکتر داخلی ، دکتر داخلی برام قرص ننوشت و من رو هم ترسوند ، گفت نمیدونم مشکلت چیه و اسم سونوکرافی داخلی رو آورد ، منم مجردم ،سکته کردم
  شما میتونید کمکم کنید
  واقعا اذیت میشم
  علت مشکلاتم چیه

 • پیراسته فر wrote on 25 مارس, 2018, 5:26

  سلام زهراخانم،سال نویتان مبارک
  واماجواب :مشکلت میتونه کم خونی …فقرآهن…فریتین (Ferritin)…باشه

  لیست انواع اختلالات پریود(عادت ماهانه )راببینید تابدونیدبه کدامشون نزدیکترید،توضیحاتشون راهم میتونیدبه سایتم مراجعه کنید-لینکش رامیذارم

  ۱. پریود طولانی که همراه با خونریزی شدید باشد به آن منوراژی (Menorrhagia) گفته می‌شود.

  ۲. اگر خانمی در فواصل دو پریود دچار خونریزی غیر معمول شود به آن متروراژی (Metrorrhagia) می‌گویند.

  ۳. اگر پریود در فواصل طولانی مدت اتفاق بیفتد، مثلا هر ۳۵ روز خانم پریود شود به آن اولیگومنوره (Oligomenorrhea) می‌گویند.

  ۴. اگر یک خانمی در فواصل کوتاه‌تر از ۲۱ روز پریود شود به آن پلی منوره (Polymenorrhea) گفته می‌شود.

  ۵. اگر یک خانمی سه ماه پشت سر هم پریود نشود به آن آمنوره (Amenorrhea) گفته می‌شود.

  ۶. اگر یک خانمی هنگام پریود دچار دردهای غیر متعارف شود در اصطلاح می‌گویند که دارای دیسمنوره (Dysmenorrhea) یا قاعدگی دردناک می‌باشد.

  ۷-اگرخونریزی بیش از هفت روزباشد به آن هایپرمنوره (Hypermenorrhea) می گویند.
  توضیحات هرکدام ودرمانهای مربوطه را به این لینک مراجعه کنید:

  http://www.pirastefar.ir/?p=15678

 • زهرا wrote on 31 مارس, 2018, 19:20

  سلام خانم دکتر
  سال نو مبارک
  من در تاریخ ۱۷ تا ۲۳ اسفند اقدام به بارداری کردم به طور مرتب. همون ۱۶ و ۱۷ بود که پاک شده بودم از پریود..حالا ۹ و ۱۰ عید بی بی چک گذاشتم و مثبت شد و چند روز هستش که درد خفیفی تو دلم هستش مثل درد پریودی. ولی علایم لانه گزینی ندارم.. به نظرتون یعنی من باردارم؟؟

 • زهرا wrote on 31 مارس, 2018, 19:55

  بعد خانم دکتر یادم رفت بگم نوک سینه هام هم خیلی درد میکنه و حساس شدن.

 • پیراسته فر wrote on 31 مارس, 2018, 20:42

  سلام زهراخانم
  ماهم برات دعامی کنیم که هرچه زودتر”نی نی”داربشید
  علائمی که گفتیدمیتونه نشانه های خوبی باشه ،انشاءالله”مامان”میشید
  واما احتمالاً تاریخ هارااشتباه نوشتی ویا زمان تخمکگذاریت برام نامفهومه -هرخانمی(دخترباکره ویازن)درهرماه-یک سیکل-یک تخمک آزادمی کند.
  بهرحال برای زمان دقیق آزادشدن تخمک(تخمکگذاری)به این لینک مراجعه کنید:
  https://farzand.net/ovulation-calculator
  وبرای تست های بارداری(بی بی چک وبتا)وعلائم بارداری به این لینک مراجعه کنید:
  http://www.pirastefar.ir/?p=9213

 • مریم wrote on 2 آوریل, 2018, 19:47

  با سلام سنم ۳۵ متاهلم به دلیل اینکه دوبار در طول یک ماه پریود شدم و لکه بینی داشتم پزشک به مدت یک ماه هرشب دوفاستون تجویز کرد اما هنوز ده تا ی قرصها باقی مونده پریود شدم چیکار کنم؟آیا به خوردن بقبه قرصها ادامه بدم دلیل پریودی چیه؟با تشکر

 • پیراسته فر wrote on 2 آوریل, 2018, 19:51

  مریم خانم سلام
  ایمیل هم زده بودید!پاسخ دادم
  فاصله درمصرف نینداختید؟سرساعت میخورید؟

 • مریم wrote on 3 آوریل, 2018, 8:24

  سلام خانم دکتر شرمنده بله سرساعت خوردم دلیلش چیه آیا بقیش رو ادامه بدم؟

 • زهرا wrote on 6 آوریل, 2018, 6:25

  سلام خانم دکتر
  وقت بخیر
  میگم من آزمایش بارداری دادم و عدد بتا ۶۱۹ بود.. من همش ترشحات سفید میدیدم و بدون بو و خارش.. امروز ترشح خیلی کم و سبز دیدم.. بدون بو و خارش.. یه کم استرس گرفتم.. به دکتر هم دسترسی ندارم تا فردا.

 • پیراسته فر wrote on 6 آوریل, 2018, 11:24

  سلام زهراخانم
  متأهلید،برای بارداری اقدام کردی؟
  این لینک رابخون:
  http://www.pirastefar.ir/?p=9213

 • زهرا wrote on 6 آوریل, 2018, 11:49

  خانم دکتر من متاهلم و چند تا پست قبل پیام دادم که ۱۷ تا ۲۳ اقدام برای بارداری کردم..

 • پیراسته فر wrote on 6 آوریل, 2018, 18:38

  سلام مجدد
  خب میتونه خبرخوبی باشه

 • پریسا wrote on 6 آوریل, 2018, 18:29

   سلام یه دخترشونزده ساله هستم 
  از ماه پیش به دوهفته بعد پریودم لکه بینی برای اولین بار داشتم ،بعد ده روز لکه بینی ،پریود شدم ، وقتی که پاک شدم حالا بعد یه هفته از پریودم ،امروز دوباره لکه دیدم 
  دکتر رفتم گفت کیست نیست ،البته من همون اوایل که لکه بینی داشتم رفتم 
  خود ارضایی هم ندارم ،مشکل چی میتونه باشه ؟؟؟؟ خیلی استرس دارم 

 • پیراسته فر wrote on 6 آوریل, 2018, 18:38

  پریساخانم سلام
  این میتونه طبیعی باشه،جای نگرانی نیست

 • پریسا wrote on 7 آوریل, 2018, 5:44

  خانم دکتر مرسی از جوابتون همون پریسام،،ببخشید اگه لکه بینیم ادامه داشته باشه چی؟ احتمال داره چند روز طول بکشه ؟ لکه ها ،قهوه ای تیره هست و امروز صبحم دوباره داشتم 
  به چه دلیلی اتفاق افتاده؟؟ مسافرت رفتن یا خوردن مولتی ویتامین هایی که مخصوص خانمها هست هم ممکنه سبب لکه بینی بشه ؟ آخه من قبل لکه بینی این ویتابیوتیک هارو   به مدت دوهفته ،هر یک هفته یکی خوردم ؟  و وقتی دومین قرصو خوردم روز بعدش لکه بینیهام شروع شد ،میتونه به خاطر این، هورمون هام بهم ریخته باشه؟
  ببخشید خیلی سوال پرسیدم🙈🙈🙈

 • پیراسته فر wrote on 7 آوریل, 2018, 13:23

  سلام پریساخانم
  بایدبریدحضوری دکترمعاینه بشید

 • زهرا wrote on 8 آوریل, 2018, 5:18

  سلام خانم دکتر
  وقت بخیر
  میگم مصرف یه مشت آجیل در روز یا مصرف خرما و موز در روز پشکلی نداره؟ اخه خرما و موز گرم هستن..

 • پیراسته فر wrote on 8 آوریل, 2018, 9:50

  سلام زهراخانم عزیز
  حال شماخوبه

 • زهرا wrote on 8 آوریل, 2018, 19:02

  خانم دکتر چون باردارم میگم.. مصرف خرما و آجیل و موز و اینا رو گفتم

 • پیراسته فر wrote on 8 آوریل, 2018, 22:54

  سلام زهراخانم

  خرما
  یک منبع غنی از پروتئین، فیبر و بسیاری از ویتامین ها مختلف است، چربی بسیار کمی دارد
  خرما حاوی ترکیبی از فیبر محلول و نامحلول می باشد که مصرف ان برای حفظ سلامت سیستم گوارشی زنان باردار و جنین داخل رحم این افراد بسیار مفید است، میوه مغذی خرما دارای مقدار مناسبی از قند طبیعی بوده و سرشار از پتاسیم و سدیم کمتری می باشد. که می توان به تنظیم سیستم عصبی مادران باردار و جنین داخل رحمشان کمک زیادی کند

  موز
  موزسرشاراز پتاسیم است که می تواند به کاهش تورم ناشی از بارداری در اندام ها کمک کند. گرفتگی عضلات پا، یکی از علائم ناخوشایند دوران بارداری است که مصرف غذاهای غنی از پتاسیم به رفع گرفتگی کمک می کند.
  موز برای حفظ سلامتی زنان باردار و در شکل گیری اندام های جنین مؤثراست.
  این ماده غذایی حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین «ب ۶»، «ب ۱۲» و مواد معدنی مانند پتاسیم و منیزیم است.
  تکامل سیستم عصبی جنین، تشکیل گلبول های قرمز خون و رشد مغزی جنین وابسته به دریافت مقادیر کافی از ویتامین «ب۶» در دوران بارداری است.

  آجیل
  آجیل یک منبع بسیار خوب از چربی­های مفید برای زنان باردار و جنین است.
  آجیل­ منابع غنی از ویتامین B و E و مواد معدنی ضروری مانند فسفر، پتاسیم، روی، سلنیوم و مس نیز در این ماده غذایی وجود دارد، که نیاز بدن خانم حامله و جنین است.
  پسته بسیار مغذی هست و سرشار از مواد معدنی و ویتامین هاست و مصرفش در دوران بارداری مفیداست البته پسته(غیربوداده ) -بی نمک و خام
  آجیل بوداده در روغن، حاوی کالری بالایی استه و مقدار پروتئین آن نیز بسیار بالا است که مصرف این نوع از آجیل­ها برای زنان باردار مناسب نیست.

  هرغذایی که ایجاد آلرژی می‌کنندپرهیز کنید.

  بادام زمینی ممکن است در سه ماهه اول بارداری ایجادآلرژی کند ازخوردنش پرهیزشود.

  امامغز گردو منبع بسیار خوبی از مس و روی است. مادران باردار این مغز را در کنار پنیر در وعده صبحانه استفاده کنند.

 • مریم wrote on 10 آوریل, 2018, 13:01

  سلام خسته نباشید من ۸ فروردین عادت شدم و از همون روز شروع به مصرف قرص مارولین کردم ۲ روز بعد خونریزیم کم و قطع شد و تقریبا پاک شدم ولی لکه بینی های خیلی مختصری داشتم تا اینکه الان ۳ روزه لکه بینیم بیشتر شده لکه های قهوه ای تیره و از دیروزخیلی دچار خارش و سوزش دهانه واژن شدم میخواستم بدونم باید چکار کنم؟ آیا طبیعی هست یا نه؟ برای خارش واژنم چکار کنم؟

 • پیراسته فر wrote on 10 آوریل, 2018, 16:14

  سلام مریم خانم
  نه سنتو گفتین ونه اینکه معلوم شدبرای چی مصرف کردین !
  «مارولین»ضدبارداری است ،اورژانسی نیست.
  سوزش وخارش میونه ناشی ازعفونت آلت تناسلی باشه

 • مریم wrote on 11 آوریل, 2018, 7:27

  ببخشید یادم رفت ۲۸ سالمه و متاهلم مارولینم برای ضد بارداری مصرف کردم قبلا هم مصرف کرده بودم بعد ۶ ماه استراحت دادم و از ۸ فروردین که روز اول عادتم بود مجددا شروع به مصرف کردم بعد ۶ ماه ولی همونطور که گفتم چند روزه دچار لکه بینی های قهوه ای و خارش هستم .پس یعنی باید حتما برم دکتر؟
  راستی یه سوال دیگه ببخشید میخواستم بدونم اصلا قرص مارولین برای ضد بارداری قرص مناسبی هست یا نه؟ عوارض نداشته باشه برام؟

 • پیراسته فر wrote on 11 آوریل, 2018, 15:04

  سلام مریم خانم
  خیلی این سئوالاتو تو همین پست جوابشومیتونستی ومیتونی پیداکنی
  فقط اینو میگم که مارولین قرص جلوگیری ازبارداری به روش-کنتراسپتیو(Contraceptive) -غیراورژانسی مناسب هست

 • مینا wrote on 15 آوریل, 2018, 16:14

  سلام ،خسته نباشید
  من ،۱۹ سالمه باکره هستم،وقتی پریود میشم زیر دلم خیلی درد میگیره و همچنین کمر و لگنم، دکتر هم رفتم اما فایده نداشت ، و هنگام پریودیم لخته های زیادی دارم و بعد از پریودیم لکه های قهوه ای رنگ دارم میشه کمکم کنیم ممنون

 • پیراسته فر wrote on 15 آوریل, 2018, 17:04

  سلام میناخانم عزیز
  کدام سمت شکم درددارید؟
  نظم وبی نظمی های پریودت چگونه است؟
  سیکلت چندروز است؟پریودت چندروز؟
  خودارضایی هم دارید؟
  این لینک را بازکن وبادقت وحوصله بخون -فردا باایمیلم تماس بگیر
  http://www.pirastefar.ir/?p=5338

 • زهره wrote on 20 آوریل, 2018, 12:48

  سلام خانم دکتر عزیز
  من ۳۱ ساله هستم و دو ساله ازدواج کردم. بصورت طبیعی و از روی روزهای پریودی و تمخمک گذاری روزهای کم خطر رو برای رابطه در نظر میگرفتم. سیکلم منظم و ۳۰ روزه هست. از روی درد شکم و ترشحات وکیت روز تخمک گذاری مو مشخص میکنم. این ماه تصمیم گرفتیم برای اولین بار اقدام کنیم برا بچه دار شدن. اما از شانس من اون نشانه های همیشگی رو نداشتم و دیروز و امروز لکه قهوه ای دیدم برای اولین بار. امروز باید روز تخمک گذاری م باشه و ما رابطه داشتیم امابعد از رابطه همراه منی همسرم لخته خون قهوه ای از من خارج شد. چیه این لکه و لخته بنظرتون؟؟
  مرسی

 • زهره wrote on 20 آوریل, 2018, 12:56

  اضافه کنم که میل جنسی من بسیااار زیاد هست و بعد از پریودم چون میخواستیم غلظت اسپرم همسرم زیاد باشه نزدیکی نداشتیم و من دو سه باری خودارضایی کردم متاسفانه

 • پیراسته فر wrote on 20 آوریل, 2018, 13:46

  زهره خانم عزیز سلام
  شما که شوهرداری دیگه چرا«خودارضایی»میکنی!؟ -خودارضایی راکسی میکنه که دسترسی به جنس مخالف نداره ودرانتظارشوهره
  یکم بخودت برس-سررویت-که موجب تحریک شوهرت بشه وزمینه را فراهم کن که آقا میل بکنه به معاشقه
  واما آن لکه نمیتونه غیرطبیعی باشه،نگران نشو،خیلی زود اقدام کن برای«پروژه»بارداری که هم به زندگیتان گرمامیبخشه وهم موجب رهایی ازآن عمل ناپسند میتونه بشه
  ضمناً هرسئوال دیگراگرداشتید باایمیلم تماس بگیر

 • زهره wrote on 20 آوریل, 2018, 13:56

  ممنون بابت پاسختون.
  چشم حتما.
  از این ببعد بیشتر مزاحمتون میشم

 • سارا wrote on 25 آوریل, 2018, 15:04

  سلام، وقت بخیر و خداقوت؛

  تقریبا یک سالی هست که لکه بینی دارم، پریودم تقریبا منظم هست و ۸ یا ۹ روزه، اما بعد پریودی ، ۲ الی ۳ روز پاکم و بعد لکه بینی شروع میشه و معمولا ۷تا ۱۰ روز ادامه داره، قبل از پریود هم ۱ الی ۲ روز لکه بینی دارم، چه مشکلی دارم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 • پیراسته فر wrote on 25 آوریل, 2018, 15:38

  ساراخانم سلام
  سنت رانگفتید
  احتمال «کیست» یا تیروئید هست ویا پرولاکنینت بالاس و.. اینهابایدچکاپ بشه

 • سارا wrote on 25 آوریل, 2018, 18:07

  سلام دکتر عزیز؛ خیلی ممنونم بابت پاسخگویی شما
  ۳۳ سال دارم

 • پیراسته فر wrote on 25 آوریل, 2018, 18:51

  سلام مجدد
  پس احتمال«میوم»راهم اضافه کن!

 • سارا wrote on 25 آوریل, 2018, 20:48

  سلام علیکم خانم دکتر، شبتون بخیر، ببخشید دوباره مزاحمتون میشم، یه خورده نگرانم، تیروئید رو چندماه پیش آزمایش دادم مشکلی نداشتم، سابقه کیست و میوم رو هم تا حالا نداشتم، با این وجود میشه که یه دفعه ای اینا بوجود بیان؟

 • مریم wrote on 29 آوریل, 2018, 5:09

  سلام و عرض ادب.من خانمی هستم ۳۲ ساله.یازده ساله ازدواج کردم و فرزندی ندارم.سال دوم ازدواجم باردار شدم و در شروع ماه سوم در سونوگرافی مشخص شد که قلب جنین نمیزنه.به من گفتن باید کورتاژ کنم و من بعد از کورتاژ تا به الان چند روز قبل از پریودم دچار لکه بینی قهوه ای رنگ میشم. چندین دکتر رفتم که علتشرو نمیدونن.و تا به الان موفق به بارداری نشدم.لطفا کمکم کنید.چون این ماه قصد آی وی اف دارم.و میخام موفقیت آمیز باشه. سپاسگذارم.

 • پیراسته فر wrote on 29 آوریل, 2018, 6:55

  سلام مریم خانم
  صرف ایتکه لکه بینی قهوه ای داری ،چیز نگران کننده نمیتونه باشه
  اگربی نظمی پریود داشته باشید،بایداحتمالا«میوم»ویا کیست ویا…داشته باشید
  این راهم بگم که هرکیستی با یکبارسونو قابل شناسایی نیست
  بهرحال این نیاز به انجام یکسری معاینات وآزمایشات هست

 • مریم wrote on 29 آوریل, 2018, 14:27

  متشکرم از پاسخگوییتون دکتر عزیز.بنده بی نظمی پریود ندارم. اما حدود یکسال و نیم هست که دچار یه میوم یک سانتی یا به عبارتی ۱۰ میلی میباشم.بارها و بارها سونوگرافی از تخمدانها و رحمم صورت گرفته که هربار نرمال بوده.هم تخمدانها و هم رحم طبیعی بوده. اما لکه بینی قهوه ای بنده حدود ۷ سال هست که مداومت داره و همیشه چند روز قبل از موعد پریود هستش. بارها آزمایش دادم. به هرحال خیلی دوست دارم علت این لکه بینی هارو بدونم. و اینکه دکتر جان چیکار کنم آی وی اف موفقیت آمیز بشه. بی نهایت سپاسگذارم.

 • پیراسته فر wrote on 30 آوریل, 2018, 0:58

  سلام
  به چندعامل بستگی دارد که درهمان مرکزناباروری که مراجعه می کنید بهت میگن

 • عسل wrote on 3 می, 2018, 16:53

  با سلام من ۳۰ سالمه و مجرد و باکره و رابطه جنسی بدون دخول دارم و البته مشکل هورمونی و نامنظمی پریود دارم و ۵ ماه پیش به خاطر مصرف قرص اوسییز دوماه پریود نشدم و از بعد از اون پربودیام نامنظم تر شده ولی این ماه که شدم اولا به صورت لکه بینی بود و مثل همیشه خونریزی نداشتم و لخته های خونی سیاه و قهوه ای داشتم و مثل قبل درد دل نبود .ولی حالا بعد از گزشت یه هفته از پریودی که البته نگرانشم..بعد از رابطه دوباره لکه بینی داشتم قهوه ای و بی بو ..راستش نگرانم کرده.به نظرتون چکار کنم؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on 3 می, 2018, 18:53

  سلام عسل خانم عزیز
  اولاً توصیه اینه که بفکر یک زندگی بی دغدغه«ازدواج»باشید که این نگرانیها به آرامش تبدیل شود.
  دوماً خیلی به حرفهای دوستان متأهلت گوش نده که “پالس”هم بدی میدن ومیترسوننت!خوشیهاشون برای خودشونه،تلخی هانصیب شماس!
  واما جوابت:
  لخته های خونی سیاه و قهوه ای- میتونه خونهای مرده پریودت باشه که درآلت تناسلیت باقی مونده وباتأخیرخارج شده-یعنی جای نگرانی ازاین بابت نیست.

 • عسل wrote on 4 می, 2018, 10:31

  ممنون از پاسخگوییتون …فقط این لکه بینی تا کی ادامه داره و ایا نیاز هست آزمایشی چیزی بدم ؟؟؟

 • زهرا wrote on 6 می, 2018, 7:20

  سلام خانم دکتر
  من الان هفته ده بارداری هستم. هفته شش که بودم لکه بینی داشتم و دکتر بهم قرص دوفاستون و شیاف داد که گفتن یه هفته استفاده کن و اگه لکه بینی قطع شد آزمایش خون بده واسه آزمایشای اول بارداری. من تا یه هفته استفاده کردم و بعد قطع کردم بعد سه چهار روز دوباره لکه بینی داشتم. دوباره قرص و شیاف رو استفاده کردم بعد همون روز قطع شد. یه هفته خوب بودم ولی الان دوباره بازم یه لکه خون دیدم. من تا کی باید این قرص و شیافا رو استفاده کنم؟

 • پیراسته فر wrote on 6 می, 2018, 7:53

  زهراخانم سلام
  باتوجه به حساسیت موضوع «بارداری»،هیچ اقدامی بدون مشورت پزشک معالجت انجام نده،باایشان مشورت بکن

 • فاطمه wrote on 11 می, 2018, 10:26

  سلام حانم دکتر الان زه هفته داحل مقعد و کشاله ران خارش دارم دکتر رفتم بهم پماد انتی فیشر استفاده کردم اصلا فایده نداش چیکار کنم قرص انگل هم خوردم

 • پیراسته فر wrote on 11 می, 2018, 21:14

  سلام فاطمه خانم
  معمولاً”پماد”ویاکرم آنتی فیشر راهنگامی استفاده می شود که درپی اسهال طولانی مدت یا یبوست درپوست «مقعد»خراشیدگی-ترک -ایجادشود.
  برای درمان «انگل»باداروهای شیمایی و سنتی-گیاهی-به این لینک مراجعه کنید:
  http://www.pirastefar.ir/?p=18705

 • فاطمه wrote on 11 می, 2018, 10:27

  منظورم قرص انگل هم خوردم اصلا تاثیر نداشت همچنان خارش دارم

 • مونا wrote on 27 می, 2018, 22:37

  سلام خانم دکتر ۲۷ ساله و مجرد هستم چند وقت داخل مقعدم خارش دارم چیکار کنم احتمال داره ک عفونی شده باشه؟اخه ن زخم شد ن هیچگونه زائده گوشتی دیده میشه

 • پیراسته فر wrote on 28 می, 2018, 0:32

  سلام موناخانم
  اگرترک-فیشر- برنداشته میتونه وجود«کرمک»باشد ویاعفونت ویا….توضیحات کامل +درمانهای دارویی وخانگی را دراین لینک بخونید:
  http://www.pirastefar.ir/?p=18705

 • غزل wrote on 31 می, 2018, 23:14

  سلام خانم دکتر دختر مجرد هستم ک چند وقتی قسمت واژنم خارش دارم اگه غذای شیرین بخورم خارش بیشتر میشه باید چیکار کنم قرص مترودین ازول هم خوردم

 • پیراسته فر wrote on 1 ژوئن, 2018, 1:25

  سلام عزل خانم
  میتونه حساسیت غذایی باشه
  وامابرای اطلاعات جامع از عفونت های احتمالی به این لینک مراجعه نمایید:
  http://www.pirastefar.ir/?p=10961

 • سعیده wrote on 1 ژوئن, 2018, 21:16

  سلام خانوم دکتر من ۳۰ سالمه حدود یک سال پیش چند روز قبل و بعد از قاعدگی لکه بینی داشتم و به پزشک مراجعه کردم بعد از سونوگرافی متوجه شدن کیست تخمدان داشتم که خونریزی کرده بود که با دارو رفع شد الان باز همون علاٸم رو دارم میتونم از همون قرص استفاده کنم یا نه؟

 • سعیده wrote on 1 ژوئن, 2018, 21:22

  در ضمن درد در ناحیه زیر شکم هم دارم دو روز قبل از خونریزی قاعدگی لکه بینی خفیف داشتم و الان که خونریزیم تموم شده یک روز هست که لکه بینی خفیف دارم و متٲهل هستم ممنون میشم جواب بدین

 • پیراسته فر wrote on 2 ژوئن, 2018, 0:17

  سلام سعیده خانم
  احتمالاً«کیست»عودکرده واین احتمال هم هست که پریودت نامنظم شده باشه
  واما درموردمصرف دارو، بایدمعاینه ویا تست بدهید.
  این لینک میتونه کمکت کنه:
  http://www.pirastefar.ir/?p=11802

 • مری wrote on 2 ژوئن, 2018, 13:26

  سلام خانم دکتر. من ۲۹ سالمه و ۶ ساله ازدواج کردم و فرزند ندارم. حدود ۷ سال هست که لکه بینی های قبل از پریود دارم که از دو سه روز شروع شده الان به یه هفته و گاهی ده روز میرسه. آزمایش هام عادیه. ولی سونو pco نشون میده. تا حالا دارویی باعث نشده این زمان لکه بینی کم بشه. ولی این بار یه دکتری بهم آنتی بیوتیک و دو مدل پماد واژینال دادن و خودمم قسمت رحم رو با روغن سیاهدانه هر شب ماساژ دادم. لکه بینیم شد سه روز و خیلی کم و رنگ روشن.لکه هایی که همیشه قهوه ای بود ن الان قرمز روشن هستن. یعنی دلیل اینهمه سال لکه بینی ها عفونت بوده؟

 • پیراسته فر wrote on 2 ژوئن, 2018, 16:46

  سلام مری خانم
  اولاًامیدوارم بارفع مشکلت،زمینه باروریت فراهم بشه وشما هم «نی نی دار»بشیدومقام مادری را تجربه کنید.
  واما
  شمامبتلابه سندرم تنبیلی تخمدان هستید.
  ودیگراینکه یک ممکنه خانمی تنبلی تخمدان ویا کیست داشته باشه ودرعین حال »التهاب»وعفونت هم داشته باشه.
  این لینک میتونه کمکت کنه وجوابگوی ابهاماتت باشه
  http://www.pirastefar.ir/?p=11356

 • طاهره wrote on 6 ژوئن, 2018, 10:01

  با سلام من دوم همین ماهپریودیم تمام شده وروز ۱۳بانامزادم رابطه داشتیم فقط آب منی وسط رونا ریخته شد ک با دستمال پاک کردم بعد از ی روز لکه های قهوه ای و سیاه دیدم ک دو روز طول کشید و تا پریودیم هم یک هفته مونده خیلی میترسم تو رو خدا راهنمایی کنید احتمالش هستن اسپرم ها ب دهان رحم نفوذ پیدا کرده

 • پیراسته فر wrote on 6 ژوئن, 2018, 10:22

  سلام طاهره خانم
  اگر آلت نامزدت درهنگام جهش منی به آلتت مالیده نشده ویابعداز آن هم -زمانی که روی آلت خیس بوده-به دهانه واژنت مالیده نشده،احتمال خطرنیست،ولی یادتون باشه که این معاشقه بعنوان «رابطه مشکوک»شناخته میشه که لازمه اش مصرف «اورژانسی»هست،ایشالاازدفعه بعد!

 • طاهره wrote on 6 ژوئن, 2018, 16:23

  تو رو خدا بگید اگه پریود نشدم چیکار باید کرد

 • پیراسته فر wrote on 6 ژوئن, 2018, 17:10

  دخترعزیزم!
  اول این لینک رابازکن -استفاده تصویری ازبی بی چک-برای اطلاع ازبارداری استّ رابخون و«تست» بگیر،
  آزمایش «بتا»هم درهمین لینک راهنمایی شده – انشاءالله که نگرانیت رفع بشه
  http://www.pirastefar.ir/?p=9213

 • سارا wrote on 9 ژوئن, 2018, 21:26

  سلام
  من ۲۶ سالمه و ۴ ماهه که عقد کردم
  در تخمدان راستم یه کیست انومتریوز به ابعد ۳۰*۳۲ میلی متر دارم
  سه ساله که بخاطر کیستم قرص ال دی مصرف کردم و هیچ درد و مشکلی نداشتم
  سونو هم دادم سایز کیستم ثابته
  سیکلمم منظمه
  اما این ۲ ماه از روز تخمک گذاری شروع به لکه بینی کردم همراه با تیر کشیدن تخمدانم ک تا وقتی که پریود میشم این لکه بینی ادامه داره
  مقدار لکه بینیم ماه دوم به نسبت کمتره
  به نظر شما دلیلش چی میتونه باشه ؟
  خیلی نگرانم

 • مهناز wrote on 20 ژوئن, 2018, 10:07

  با سلام من ۳۱ سالمه مجردم. از وقتی یادم میاد پریودهام نامنظم بودن چون به شدت حساسم و استرس روم تاثیرمیزاره مثلا موقع امتحانات یا پریود نمیشم یا زود به زود میشم. به دکتر چندسال قبل مراجعه میکردم و تشخیص تنبلی تخمدان رو دادن. و یا قرص تجویز میکردن یکبار هم ۶ ماه پریود نشدم که امپول نوشتن. خلاصه من قبل از عید که امتحان داشتم پریودهای خیلی نزدیک به هم با فاصله ۲۰ روزه داشتم. بعد از اون من فروردین پریود شدم. و اردیبهشت ماه لکه های قهوه ای حدود ۱۰ رور دیدم. بعدا پاک شدم یعنی بعد دو هفته بازم من لکه بینی قهوه ای دارم‌. طوری که اعصابمو خورد کرده.‌ دیدم یکی از علایم رو خود ارضایی نوشتید. من با اولی که لکه هارو دیدم خود ارضایی داشتم ولی میشه گفت کار غیرطبیعی نکردم! چون من در دوانی که میخوام پریود بشم به خاطر ترشح هورمونها خیلی زود تحریک میشم و یجوری مجبورم خودمو تخلیه کنم!! الان سوال من اینه این ترشحات علتش چیه چون همش نگرانم که سرطانی چیزی داشته باشم؟

 • پیراسته فر wrote on 20 ژوئن, 2018, 12:57

  سلام مهنازخانم
  احتمال اینکه«آمنوره»داشته باشید هست
  این لینک رابازکن وبخون
  http://www.pirastefar.ir/?p=10201
  واینکه سعی کن کله شقی راکناربذاری! ازآن رؤیاهایت را یکم تعدیل کنی-اجازه بدید-کاندیدابشی برای یه اقاپسری و«تخلیه»را ازطریق ایشون انجام بدید،که هم زحمتت کمترمیشه وهم دلت قُرص میشه که یکی ساپورتت میکنه

 • فاطمه wrote on 21 ژوئن, 2018, 21:47

  سلام خانم دکتر حدود یک ماه در ناحیه مقعد خارش شدید دارم مخصوصا شب ها حس میکنم بواسیر داخلی دارم راه درمانش چیست

 • پیراسته فر wrote on 22 ژوئن, 2018, 1:07

  سلام فاطمه خانم
  این لینک رابازکن،جوابتونو بگیرید:
  http://www.pirastefar.ir/?p=18705

 • نیلوفر wrote on 24 ژوئن, 2018, 20:57

  سلام. ۲۶ سال دارم و ۱سال و نیمه که ازدواج کردم و زایمان و اقدام برای بارداری هم تا الان نداشتم. ۸روز قبل از تاریخ پریودم دچار لکه بینی تقریبا زیاد و سیاه رنگ شدم و الان ۹ روزه که ادامه داشته احتمال بارداریمم تقریبا صفره.درد زیر شکم و کمر هم دارم. و گاهی دچار سرگیجه و خستگی میشم و الان که زمان پربودمه خبری از پربود نیست و همچنان درحد لکه هست به خصوص که پریودام بسیار سنگین و با درد شدید و خونریزی زیاد همراه با لخته هست. یکبار دقیقا بعد از ازدواجم لکه بینی مشابه داشتم که ازمایش پاپ اسمیر و سونوگرافی و بارداری دادم که چیزی نشون نداد و همه چیز نرمال بود. گاهی پس از رابطه هم لکه بینی خیلی کمرنگ و کم دارم. اینم ذکر کنم که به مدت ۱هفته سفر بودم و از دریا و استخر استفاده کردم و دو روز پس از بازگشتم دچار این لکه بینی شدم. ممنون میشم راهنماییم کنید

 • پیراسته فر wrote on 25 ژوئن, 2018, 1:12

  سلام نیلوفرخانم عزیز
  احتمال دیسمنوره (Dysmenorrhea)هست درلینک زیر اطلاعات لازم داده شده -علاوه برعلائم،درمانهای دارویی وخانگی را هم ملاحظه می کنید
  امیدوارم که هم این مشکل برطرف شود وهم بتونید بزودی باردارشوید و«مامانی»!
  http://www.pirastefar.ir/?p=5107

 • ساغر wrote on 6 جولای, 2018, 20:26

  سلام خسته نباشید،از عید امسال دچار عفونت شده ام که علایم ان خارش سوزش شدید و لکه خونی قبل پریود بود،اما با دارو رفع شد اما ما بین دو پریودی ارشح های گاها قهوه ای و اکثرا مشکی میبینم اما خبری از سوزش و خارش نیست این دومین دوره ای است که این لکه بینی اتفاق می افتد سونوگرافی و ازمایشم ادرار هم مشکلی نداشته است،لطفا ما راهنمایی کنید که بسیار نگران هستم،من بیست و سه ساله هستم دوشیزه

 • پیراسته فر wrote on 6 جولای, 2018, 20:49

  سلام
  باذکر-سن- ازوضعیت سیکلت درماه های گذشته بگید
  بی نظمی داشتید؟اگرداشتید توضیح بدیدلطفاً -وسونو را چندماه پیش رفتید؟

 • ساغر wrote on 8 جولای, 2018, 4:20

  ۲۳سال سن دارم و مجرد هستم.متاسفانه در تعطیلات نوروز فقط جهت راحتی در مسافرت به پیشنهاد خانواده قرص ال دی برای جلوگیری از سیکل ماهانه خوردم،اما تقریبا یک هفته بعد از سپری شدن اولین سیکل ماهانه (بعد از مصرف قرص)لک بینی که قرمز تیره یا مشکی بود شروع شد که همراه سوزش و خارش شدید بود اما با مراجعه به پزشک و بعد از سپری شدن تقریبا دو هفته بعد سیکل دیگر خارش و سوزش نبود اما باز لکه های تیره وجود داشت،حدودا هفته اول تیر به سونوگرافی مراجعه کردم اما سونو مشکلی نداشت ،میشود گفت یک الی ده روز قبل سیکل ماهانه ام این لکه بینی شروع میشود.من معمولا ۱۹روز پاک هستم اما در این چند دوره تقریبا دو الی سه روز زودتر از موعد معمول سیکل اغاز شده است،

 • پیراسته فر wrote on 8 جولای, 2018, 10:33

  ساغر خانم سلام
  این لینک را هم کمکت میکنه
  http://www.pirastefar.ir/?p=13614
  و
  http://www.pirastefar.ir/?p=10961
  بعداز خواندن ودقت وحتی خواندن مجدد -درصورت ابهام اینجادیگه کامنت نذار/باایمیلم تماس بگیر

 • آیدا wrote on 14 جولای, 2018, 16:12

  سلام .۳۴ سالمه . پریود من ماه پیش ۴ خرداد بود. البته حدود ۴ روز لکه بینی داشتم بعد پریودم شروع شد. معمولا پریودم ۷ روزه و سیکل ۲۷ یا ۲۸ روزه. این ماه ۱۷تیر خونریزی داشتم و الان ۶ روزه فقط خونریزیم قهوه ایه و رنگش با همیشه فرق داره.
  قبل از ابن خونریزی بیبی چک استفاده کردم که تقریبا منفی بود. خط دومش بقدری کم رنگ بود که نمیتونستم تشخیص بدم سایه است یا خیر. شما میگید حاملم یا احتمالا مشکلی دارم؟ چند ماه هست برای بارداری اقدام کردم

 • پیراسته فر wrote on 16 جولای, 2018, 7:36

  سلام آیداخانم
  اولاً ماهم دعامیکنیم که دراسرع وقت به مقام«مامانی»برسید ونی نی خوشگل وسالمی خدانصیبتان کنه
  واین لینک را میدم بادقت وحوصله بخون وبا رویکردمثبت
  http://www.pirastefar.ir/?p=9213

 • Maryam,m wrote on 19 جولای, 2018, 19:38

  سلام خسته نباشیدمن ۳۴سالمه ۸سال پیش کیست تخمدان داشتم ویه تخمدانم وازدست دادم.دیابت وتیروییدکم کاردارم یه سال پریودشدیدداشتم دکترگفت مشکلی نیست تااینکه ذخیره اهنم پایین اومدوپریودهام خیلی کم شده روزوحجمش تست پاپ اسمیروازمایش وسونوگرافیم مشکلی نداشت دلیلش مشخص نشدمیشه بگیدمشکلم چیه؟الان چندماهه ۵،۶روزقبل پریودلک های قهوه ای دارم میشه جوابموبدیدلطفا

 • پیراسته فر wrote on 20 جولای, 2018, 7:31

  مریم خانم عزیزسلام
  جواب سئوالاتت بایک بله ونه رفع نمیشه ،بلکه مستلزم آزمایشات متعددمی باشد،ولی بعیدمی دانم دراین سن یائسه شده باشید
  این ۲تالینک میتونه به پاره ازابهامات(گرفتن جواب)کمک کند
  http://www.pirastefar.ir/?p=10626
  ۲
  http://www.pirastefar.ir/?p=9213

 • Maryam,m wrote on 19 جولای, 2018, 19:40

  ایناعلائم یائسگی میتونه باشه؟

 • نازنین wrote on 23 جولای, 2018, 18:42

  سلام من دیروز قرص اورژانسی لوونژسترول بعد ۱۲ ساعت خوردم امروز لک بینی دارم به پریودیمم ۵,۶ روز مونده از چی میتونه باشه ؟! تخمک گذاریمم زمانش مثل دفعه پیش نبود منظور یه هفته بعد ۱۴ امین روزش اتفاق افتاد ،این لک بینی از چی میتونه باشه اولین باره چنین چیزی میبینم

 • پیراسته فر wrote on 23 جولای, 2018, 20:08

  سلام نازنین خانم
  حداقل بعدازخوردن آخرین قرص«اورژانسی»۲تا۳روزطول می کشد تاخونریزی اتفاق بیفتد.
  این لکه بینی میتونه لکه بینی های قبل ازپریودباشد که غیرطبیعی نیست.
  ضمناً دراینجورمسائل ذکر«سن»درتشخیص کمک میکنه.گفتنش

 • نازنین wrote on 23 جولای, 2018, 20:56

  من ۲۳ سالمه خانم دکتر ،اولین باره قبل پریودی لک میبینم بعد پریودی هم اتفاق نمی افته واسم لک بینی ،ترسیدم لک بارداری اینا باشه ،بعد من که این قرصو مصرف کردم(یه دونه از این ۱/۵ گرمی خوردم مطمینه دیگه نه؟) بعد چند روز پریود میشم ؟ ماه قبل ۷ ام شدم

 • پیراسته فر wrote on 24 جولای, 2018, 1:00

  سلام
  درشرایط نرمال باید تاهفته اول خونریزی داشته باشد واما اگرمشکلات تخمدان مثل «کیست» ویا «تیروئیدت »کم کارباشه ویا «پرولاکتینت»بالاباشه و..تأخیردرخونریزی بیشترخواهدیود وحتی «استرس»هم میتونه موجب طولانی بودن باشه که معمولاً تا۲هفته پریوداتفاق خواهدافتاد-«کاهش پروژسترون»هم نقش مهمی دارد

 • نسترن wrote on 25 جولای, 2018, 11:20

  با سلام
  من دختری۱۷ساله هستم .
  من ۲ روز بعد از پریودم ترشحات قهوه ای رنگ از من خارج میشه( ولی کم) ولی هیچ دردی ندارم میشه لطفا من رو راهنمایی کنید؟
  البته من این روزها بسیار استرس دارم.

 • پیراسته فر wrote on 25 جولای, 2018, 18:00

  سلام نسترن خانم
  «لکه بینی» قبل وبعدازپریود،غیرطبیعی نیست،یعنی جای نگرانی نیست.

 • fatemeh wrote on 31 جولای, 2018, 1:52

  سلام خانم دکتر هروقت شیرینی میخورم مقعدم خارش میکنه چیکار کنم البته چند وقتی این مشکل دارم دکتر رفتم گفت مقعد زخم شد

 • پیراسته فر wrote on 31 جولای, 2018, 5:52

  سلام فاطمه خانم
  علتش میتونه «آلرژی»باشه ،حساسیت غذایی
  این لینک روبازکن وبخون،درمانش هم هست
  http://www.pirastefar.ir/?p=18705

 • پری wrote on 11 آگوست, 2018, 10:58

  سلام خانوم دکتر
  پیشاپیش از اینکه با آرامشتون باعث آرامش خیلی ها میشید متشکرم.
  من ۳۰ساله هستم و دو ساله که ازدواج کردم. تا به حال پریودهام منظم بوده.دو ماه پیش دچار لکه بینی زیاد بعد پریود شدم، بعد از انجام سونوگرافی فقط یه کیست خیلی ریز که ماما گفت نمیتونه باعث این حجم از خونریزی بشه، در تخمدان چپم بود. برای دو دوره قرص دیان ۳۵ برام تجویز کردن که اواخر دوره اول و الان که اواسط دوره دوم مصرف داروم هست، با وجود مصرف منظم و سر ساعت قرص هام باز دچار لکه بینی شدم. به متخصص مراجعه کردم گفت همراه ده قرص باقیمانده دیان ۳۵، هر شب یک عدد قرص Dophaston مصرف کنم تا تمام شود و پریود بشم و روز پنجم پریودم برم سونوگرافی.اما همچنان لکه بینی دارم متاسقفانهرو خیلی نگرانم. همزمان با تجویز این قرص، دکتر در معاینه گفت التهاب دهانه رحم هم دارم که برام قرص واژینال مترونیدازول و ژل واژینال تریپل سولفا به طور یک شب در میان تجویز کرد.
  ضمنا حدود ۷ ماه پیش با وجود منظم بودن پریودهام در آزمایشم کم کاری تیروئید داشتم(Tsh 7.3) و پرولاکتینم ۵۱ بود. از شش ماه پیش قرص لووتروکسین خوردم اما برای پرولاکتین قرصی مصرف نکردم. این ماه روز سوم پریودم آزمایش دادم Tsh برابر ۴٫۱ هست و پرولاکتینم ۵۳٫۴ شده.
  سوالی که الان دارم
  ۱- لکه بینی ها و نامنظمی پریود از چیه؟
  ۲-پرولاکتین میتونه باعث این همه لکه بینی مداوم و اعصاب خوردکن بشه؟
  ممنون میشم منو از این همه استرس و نگرانی نجات بدید.

 • پیراسته فر wrote on 11 آگوست, 2018, 14:54

  سلام پری خانم عزیز
  منم تشکرمیکنم از«نگاه تیزبینت+زبان شکرگزاری)شما
  واما جواب سئوالت:کم کاری تیروئید و وجود”کیست»است،آن ماماخانم اطلاعاتش صحیح نبوده
  وبرای اطلاع از مشکل«تیروئید» و -کیست-ها ونیرعلت«پریودها ولکه های طولانی»به سایتم مراجعه کنید،اطلاعات لازم را مشاهده خواهیدکرد /هرکدام جداگانه است
  علائم ودرمانهای دارویی وخانگی هم هست توش
  درصورت ابهام ویاسئوال دیگرباایمیلم تماس بگیرید.

 • پری wrote on 11 آگوست, 2018, 17:34

  سلام
  خیلی ممنون که با زبان مهر پاسخگوی سوالات هستید.
  اما خانوم دکتر الان که من تی اس اچم ۴٫۱ شده و گویا تو بازه نرماله!
  ۱-پس تیروئیدم خوبه چرا بازم لکه بینی مداوم دارم؟
  ۲-به پرولاکتین ارتباطی نداره؟
  ممنون میشم هر دو سوالمو جواب بدید، ضمن اینکه در حال مطالعه ارجاعی که دادید هستم.بازم متشکرم

 • نادیا wrote on 6 سپتامبر, 2018, 11:10

  سلام خانم دکتر
  من ۲۸ سالمه.حدود چهارساله ک ۵ روز قبل از پریودی دچار لکه بینی(خون سیاه) میشم.یک دوره هم قرص مدروکسی استفاده کردم.سونو هم دادم مشکلی نبوده؛ نظر شما چیه ؟ چطور میشه این لکه بینی ها از بین بره؟

 • پیراسته فر wrote on 6 سپتامبر, 2018, 15:44

  سلام نادیا خانم
  برای تشخیص یک بیماری کُلی آزمایش میدن،آنوقت با۲جمله ،اونم ناقص من بگم مشکلت چیه!؟
  البته با توجه به مصرف -قرص مدروکسی-بایدکاهش پروژسترون داشته باشید
  مجردی یا متأهل؟…سیکل های قبلیت چطوریه؟..بی نظمی هات چجوریه؟ پریودت چندروزه است؟..بعداز پاکی هم لکه بینی دارید؟
  لطفاً بایمیلم تماس بگیرید

 • Sansz wrote on 9 سپتامبر, 2018, 18:56

  سلام خانم دکتر 
  ببخشید من  ۸ این ماه معشقه از روی شلوار داشتتم هر دوتامون شلوار  و لباس زیر پوشیده بودیم 
  نامزدم ارضا نشد ولی با این حال  چون روز تخمک گذاریم بود من شک کردم و قرص اووسیز خردم  کمتر از ۴۸ ساعت 
  ۳ روز بعد لمکه کمرنگ قهوه ای داشتم   الان نگرانم و استرس دارم این لکه ماله قرص ؟!

 • پیراسته فر wrote on 9 سپتامبر, 2018, 19:26

  سلام سانازخانم
  نگران بارداری نباشید،آن لکه ها میتونه مربوط به قبل ویا بعدپریودباشه

 • Sanaz wrote on 9 سپتامبر, 2018, 22:54

  ممنون دکتر جان پس میگین ناراحت نباشم خیلی نگرانم و استرس دارم 

 • Sanaz wrote on 10 سپتامبر, 2018, 19:35

  سلام ببخشید میشه لطفا جواب من و بدین استرس دارم از عصر تا الان تخمدان سمت راستم درد میکنه 
  من پریود ماه پیشم ۲۵ ام بودالان طبق روال قبل ۲۲ باید بشم این درد  عوارض قرص یا برای پریودیمه  اخه من اصلا  شلوار پلم بود هیچ مایعی باهام  برخورد نداشت دام از استرس میمیرم 

 • پیراسته فر wrote on 10 سپتامبر, 2018, 22:25

  سلام سانازخانم همیشه گریان!
  دردسمت راست ممکن است علل مختلفی داشته باشه که به عمده نشانه ها – مختصرومفیدم- اشاره می کنیم
  *مسمومیت های غذایی
  درد در سمت راست و پایین شکم در مسمومیت های غذایی به عنوان یک علامت تلقی می شود و هنگامی که مسمومیت غذایی رفع شود, درد نیز فروکش می کند.
  *یبوست
  ممکن است برای مدتی از چند روز تا یک هفته شما قادر نباشید که به راحتی مدفوع را تخلیه کنید و در این حین شما احتمالا از درد راست و پایین شکم, احساس فشار در کل شکم, نفخ رنج می برید.
  که این مشکل با مصرف غذاهای مسهل( مصرف غذاهای فیبری ، سبزیجات, قرص های نرم کننده شکم ) می توانید از شرآن نجات پیداکنید.
  * آپاندیس
  آپاندیس اگر ملتهب شود باعث ایجاد درد در اطراف ناف می شود. اگر التهاب ادامه پیدا کند کم کم درد به سمت راست و پایین شکم کشیده می شود.
  *سنگ کلیه
  سنگ کلیه میتواندموجب درد سمت راست و پایین شکم و کشاله ران شود
  که دراینصورت ممکن است در هنگام ادرار کردن هم درد آزار دهنده ای داشته باشید.
  * اختلال در رحم یا تخمدان
  ممکن است نشانه بارداری باشد ،درصورت مثبت بودن بارداری ممکن است این حاملگی خارج از رحم باشد.
  *وجودکیست
  گاهی درد درسمت راست میتواند علائم «کیست »باشد.

 • شبنم wrote on 10 اکتبر, 2018, 20:20

  سلام من همیشه سیکل منظم تقریبا ۲۵ روزه داشتم اما الان چند ماهیه که دو سه روز قبل از شروع عادت ماهانه لکه بینی قهوه ای دارم میشه بگید دلیلش چی میتونه باشه؟ ۲۸ سالمه و مجرد هم هستم

 • پیراسته فر wrote on 10 اکتبر, 2018, 23:15

  سلام شبنم خانم
  لکه بینی دراستانه پریود طبیعی است.

 • شبنم wrote on 11 اکتبر, 2018, 12:20

  سلام اقای دکتر ممنون بابت پاسخ. حتی اگه سیکلش اینجوری باشه که یک روز لکه بینی قهوه ای داشته باشی بعد قطع بشه یه روز پاک باشی و روز بعدی خون ریزی شروع شه؟

 • عسل wrote on 7 نوامبر, 2018, 14:00

  سلام آقای دکتر
  یه سوال براتون ایمیل کردم
  لطفا جواب بدید خیلی نگرانم😭
  خیلی ممنون

 • ف wrote on 12 نوامبر, 2018, 3:09

  سلام دکتر.من ۱۲ روز تاخیر داشتم برای پریود.البته قرص اورژانسی هم مصرف کردم حدودا ۳ نوبت در عرض یک ماه.روز دوم پریودم یه چیز سفید مثل چربی یا پوست مرغ با بافت نسبتا محکم به درازای یک انگشت ک سر و تهش لخته ی خون بود دفع شد.حالا خیلی نگرانم چی میتونه باشه.لطفا راهنماییم کنید.ممنون از سایت خوبتون

 • پیراسته فر wrote on 12 نوامبر, 2018, 6:46

  سلام خانم اف
  همانطور که دراین پُست خوندید،یک رخداد غیرطبیعی نیست،الااینکه بدبوباشد.

 • فاطمه wrote on 12 نوامبر, 2018, 13:45

  با سلام
  من در زمان قاعدگی ام به جای خون ریزی فقط لک قهوه ای دارم.الان ۴ روزه. تاکنون سابقه لکه بینی نداشتم. این بار هم به جای خون قرمز و طبیعی پریودی لکه قهوه ای و کمی صورتی دارم. می خواستم ببینم به چه علت می تونه باشه؟

 • پیراسته فر wrote on 12 نوامبر, 2018, 20:27

  سلام فاطمه خانم
  باایمیلم تماس بگیرید باذکرسن و دوره سیکلت ومدت پریودت .ازبی نظمی های قبلی +وضعیت لکه هادرقبل

 • ف wrote on 13 نوامبر, 2018, 1:52

  سلام و وقت بخیر.میخواستم از سایت خوبتون و پاسخ گویی ب موقعتون تشکر کنم.موفق باشید

 • پیراسته فر wrote on 13 نوامبر, 2018, 6:05

  سلام فاطیما خانم
  مرسی ازنگاهت ونیز ازاینکه اینجا-سایت-گفتید،چون خیلی هاتشکرشان فقط تو ایمیله! وبعضی ها که ازابراز احساساتشون عاجزندواما اگرکوچکترین نامهربونی ببینند «درابراز شکوائیه توانمندند!» حتی اگر۱۰بارایمیل بزنند ومن ۹تایشان راباحوصله جواب بدم وبااحترام واما یکباربگم«دیگه حرف تازه ای ندارم،همه آنچه لازم بود گفتم،بیخودی وقت منونگیرید»،معترضندکه چرابهشون نامحترمانه برخوردکردم!.
  البته من(بااین کثرت ایمیلها) یادم نمیاد که شما کیستید ومشکلت چی بوده ونمیخواهم بدونم.(نیازی به بیانش-معرفی- نیست)

 • maryam.k wrote on 23 نوامبر, 2018, 8:45

  سلام وقتتون بخیر
  من ۲۲ سالمه؛حدود دوماهه که به دلیلpcosوبه تشخیص دکتر از قرص ld استفاده میکنم؛حدود ۷ روز پس از آخرین قرصld لکه های مخاط مانند وخیلی کم قهوه ای رنگ میدیدم؛که این لکه ها پس از سه روز به خونریزی خفیف قهوه ای رنگ تبدیل شدند و۷ روز ادامه داشتند..بعداز اون به مدت ۴روز پاک بودم اما الان ؛ دوباره دو روز هست که خونریزی بیشتری و قهوه ای رنگ دارم که منو نگران کرده
  درضمن عقد هستم و رابطه کامل نداشتم اما حدود ۱۳ روز قبل از اینکه آخرین قرصld رو مصرف کنم کمی بی احتیاطی در رابطه سطحی بینمون صورت گرفت .. نگرانم .. ممنون میشم کمکم کنین .. سپاس از لطفتون ..

 • maryam.k wrote on 23 نوامبر, 2018, 8:49

  در ادامه صحبتم بهتره بگم در مصرف قرص هایld طبق ساعت مشخص وسر ساعت نمیخوردم؛همه روزه بین ساعت ۱۰_۱ بامداد مصرف میکردم؛
  وهمچنین در دوره های قبل خونریزی قهوه ای شکل رو فقط روزهای پایانی پریودم تجربه میکردم که عادی وطبیعی بود … البته این دوروزه آخر؛همراه با خونریزی قهوه ای رنگ درد زیر شکمم دارم؛ سپاس از لطف و کمکتون

 • پیراسته فر wrote on 23 نوامبر, 2018, 14:08

  سلام مریم خانم
  اولاً بگم که مصرف قرص ها بدون رعایت زمان موردنظر،بی حاصل است،فقط عوارض ناگوارش نصیبت می شود.
  دوم اینکه لکه بینی قبل وبعداز پریود ،غیرطبیعی نیست.
  سوم اینکه :معمولاً آن دردزیرشکم که بیشترسمت چپ رخ می دهد،میتواندناشی از وجود «کیست»باشد.

 • maryam.k wrote on 23 نوامبر, 2018, 19:24

  سلام دکتر
  منظورم از ساعت ۱۰_۱ ساعت ۲۲_۱ بامداد بود
  واینکه اینبار من اصلا خونریزی نداشتم(قرمز رنگ)فقط لکه های قهوه ای بود؛این طبیعیه؟میشه بهش گفت پریود؟؟؟
  ودوسوال دیگه:
  باتوضیحاتی که دادم،امکان بارداری وجود داره؟؟
  وبرایpcos واقعا مصرف قرص ld موثره؟؟
  خیلی خیلی ممنونم از پاسخگویی سریع وتوجتون

 • maryam.k wrote on 23 نوامبر, 2018, 19:37

  درضمن دکترمن کل زیر دلم درد میگیره؛سمت خاصی نیست؛واینکه یه درد خفیف هست و همیشگی هم نیست
  بابت اینکه وقتتون رو میگیرم شرمندم

 • پیراسته فر wrote on 23 نوامبر, 2018, 22:08

  سلام مجدد
  بایدبرید دکتر آزمایشات لازم رابدید
  درمورد«بارداری”چون روی نظم نخوردید .نمیتونم چیزی بگم

 • نجمه wrote on 1 دسامبر, 2018, 21:47

  سلام دکتر عزیز.وقتتون بخیر.ببخشید من چهار ماه قرص یاز مصرف میکردم این ماه قرص رو قطع کردم و پریود شدم و دیگه قرص نخوردم.اما الان دوازده روز هست که پاک نمیشم و از روز هشتم تا الان لکه بینی قهوه ای دارم.آیا بخاطر قطع قرص هست؟راهی برای قطع لکه بینی وجود داره؟

 • پیراسته فر wrote on 1 دسامبر, 2018, 23:19

  سلام نجمه خانم
  وقتی مصرف قرص راقطع می کنید درفاصله ۳روزه خون ریزی اتفاق می افتد واما چراخون قطع نمیشه؟میتونه نشان ازیک اختلال هورمونی باشه،مثل «کیست» ویاتیروئید و.. اما اگرفقط لکه بینی باشه میتونه غیرطبیعی نباشه

 • شهرزاد wrote on 7 دسامبر, 2018, 12:28

  سلام دکتر جان
  روز ب خیر
  ۲۳ سالمه و ۴ ماهه ک ازدواج کردم نزدیکی هامم بدون جلو گیری هستش این ماه ۶ روز پریودم تاخیر داشت اما بعد از ۶ روز خبری از خونریزی همیشگی نبود و فقط لکه قهوه ای داشتم در حدی بود ک فقط دستمال توالت رو اندازه یک قطره کثیف کنه و حدودا ۴ روز طول کشید! دلیل خاصی داره؟ مشکلی هست یا …؟

 • پیراسته فر wrote on 7 دسامبر, 2018, 17:43

  سلام شهرزادخانم
  نگران کننده نیست،اما بهتراست که آزمایش خون بدهید،وسونو

 • سارا wrote on 11 دسامبر, 2018, 13:33

  سلام.وقتتون بخیر.بیست و هشت ساله و متاهل هستم.چند ماهی هست که ازدواج کردم.و به صورت طبیعی جلوگیری میکنم. اخیرا بخاطر بی نظمی های قاعدگی به پزشک مراجعه کردم .سونوگرافی کردم که سونوگراف گفتن بی نظمی هایی در قطر رحمت هست.ولی فعلا چیز خاصی نیست.به صورتی که در ریپورت هم چیزی ننوشتن. مسائلی پیش اومد که باتوجه با سالم بودن آزمایش و سونوگرافی به پزشک مراجعه نکردم و پریودم هم منظم شد.که مجددا در سیکل استرس و فوت بستگان قرار گرفتم.که سه ماه و هر ماه سه روز زودتر از تاریخ قبلی پریود شدم.من به سرما خیلی حساسم درصورت که آدم گرمایی هستم .ماه پیش و این ماه بعد از پریود دچار لکه بینی قهوه ای و قرمز مایل به قهوه ای بدون بو شدم.این ماه ۳ روز بعد از پاک شدن.که البته پریودم که همیشه حدورا هشت الی نه روزه هست بخاطر فوت یکی از بستگان دوروز زودتر پاک شدم!!مقدار خونریزی نسبت به مقدار خون پریودم کمتر هست. مطالعه کردم و گفته شده بود سه ماه متوالی لکه بینی داشتم به پزشک مراجعه کنم.با توجه به علائمی که گفتم تشخیص شما چیه

 • سارا wrote on 11 دسامبر, 2018, 13:37

  عذر میخوام
  نوشته بودن اگر سه ماه متوالی این اتفاق براتون تکرار شد به پزشک مراجعه کنید

 • پیراسته فر wrote on 11 دسامبر, 2018, 15:42

  سلام ساراخانم
  بنظرنمیرسد که مشکل نگران کننده ای داشته باشید،میزان بی نظمی ها هم غیرطبیعی نیست
  واما آن احساس سرما میتواند نشانه کم کاری تیروئیدت باشه ویا کم خونی

 • سارا wrote on 11 دسامبر, 2018, 20:15

  خیلی ممنونم از پاسختون که هم صبورانه و هم دلگرم کننده بود.

 • مهسا wrote on 11 دسامبر, 2018, 21:08

  سلام.
  من مشکل پلی کیستیک دارم و تا پارسال پیگیری میکردم و هم چنان این مشکل بود، با مصرف ۴ دوره قرص ، کیستها کمتر شدند، اما درمان نشدندو من ادامه ندادم.
  ماه گذشته دو روز پس از پریود، یک رابطه ی حفاظت شده داشتیم، و تنها از مقعد.
  باکره هستم.
  پیش از هر دوره ی پریود، یک یا دو روز لکه بینی دارم و بعد پریود میشم.

  این ماه، یک هفته پیش از پریود ، لکه بینی دارم و دو روزه که نواری به عرض ۲۰، ۳۰ سانتی متر در پایین کمرم درد میکنه.
  هنوز لکه بینی ادامه داره.
  لطفا راهنمایی و کمکم کنید ، این لکه بینی میتونه نشانه ی بارداری باشه؟؟؟؟
  یا کیست یا چیز دیگه ای دلیل اونه؟
  ۲۵ سالمه.

 • پیراسته فر wrote on 11 دسامبر, 2018, 22:11

  سلام مهساخانم
  باردارنیستید به چنددلیل:زمان تخمکگذاریت نبوده،محافظت شده بوده
  واینکه معمولاً آنهایی که مشکلات «کیست»تنبلی تخمدان دارند،سکس هم داشته باشند،احتمال بارداری ضعیفه
  واما این لینک رابازکن وبادقت بخون میتونه درحل مشکلت کمک کنه:
  تنبلی تخمدان چیست؟انواع کیست+علت وعلائم ودرمان
  http://www.pirastefar.ir/?p=11356

 • مرضیه wrote on 12 دسامبر, 2018, 11:27

  سلام . خسته نباشید. ۳۱ سالمه و من ماه پیش ۵ روز قبل از پریودم پاپ اسمیر دادم بعدش دچار ترشحات قهوه ای کمی شدم و همش فک کردم الان پریود میشم واسه اونه.
  ولی ۷ روز پریود شدم و بعدش دوباره همین لک بینی رو دارم الان دارم به پریود بعدیم نزدیک میشم بیشترم شدن. بصورت ابکی قهوه ای شدن. خارش یا بوی بدی هم حس نمی کنم.
  دوره ام ۲۲ روزه هستش البته با دوفاستون چون تنبلی تخمدان دارم. و روز ۱۳ و ۱۴ هم نزدیکی بدون محافظت داشتم که حتی با نزدیکی هم ترشحات بیشتر شدن .
  من برای تنبلی تخمدان دوفاستون و متفورمین مصرف می کنم.
  برای قطعش چیکار کنم. خسته شدم. اصلا روز پاکی ندارم این ماه که برا بارداری اقذام خوبی بکنم.
  خواهشا کمک کنید علتش چیه جطور میتونم قطعش کنم

 • مرضیه wrote on 12 دسامبر, 2018, 11:31

  و اینکه قبلا چنین مشکلی نداشتم شاید یه روز قبل و بعد پریودم میدیدم . دقیقا با نزدیکی بیشتر شد همش گفتم الان تموم میشه یا تخمکگذاریه یا …. هرچی تموم میشه و نشد.
  تو این سایت دیدم شما سریع جواب سوالاتو میدید روحیه پیدا کردم. ممنون میشم دق کردم این یه ماه

 • پیراسته فر wrote on 12 دسامبر, 2018, 13:35

  سلام مرضیه خانم عزیز
  بایدآزمایشات لازم رابدهید ولی بعیدمیرسه درمان قطعی ،کوتاه مدت داشته باشه،
  البته بعضی ازکیست ها بمرور خودبخودخوب میشن، واین وضعیت به شرایط روحی-ریلاکس بودن،امیدبه آینده،حرص وجوشی نبودن،و..+ وتغذیه مناسب خودت داره.
  یکی ازغذای مناسب ومفید برای خانمها «لوبیاسویا»می باشد.
  برای طولانی بودن پریود ولکه بینی های مکرر این لینک می تواندکمکت کند:
  http://www.pirastefar.ir/?p=15678

 • مرضیه wrote on 12 دسامبر, 2018, 14:48

  ممنونم از پاسخ سریعتون خیلیییی
  همه نوع ازمایشدادم فقط amh بالای ۱۷ رو داشتم که تنبلی تخمدان را نشون میداد. جواب پاپ اسمیرمم مشکلی نداشت . حدس میزنید این ترشحاتی که روز بروز ابکی و زیادتر میشه علتش کدوم یک از موارد بالایی که گفتین باشه
  یا اگه پریود بشم تموم بشه درست میشه؟

 • هانی wrote on 17 دسامبر, 2018, 18:39

  ۱۸ ساله هستم
  ترشحات خیلی سیاه واژن نشانه بدیه؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on 17 دسامبر, 2018, 23:26

  سلام
  همین پُست رادوباره بخون!

 • مریم wrote on 14 ژانویه, 2019, 18:18

  سلام
  خانم ۵۵ ساله هستم که تقریبا ۱ سال هست یائسه شدم و ۳ ماه اسن ورزش میکنم چند روز قبل به اندازه یک قطره لکه بینی به رنگ قهوه ای داشتم میشه راهنمایی کنید

 • پیراسته فر wrote on 15 ژانویه, 2019, 1:10

  سلام مریم خانم
  باتوجه به اینکه ورزش میکنید،خطری شماراتهدیدنمی کند که نگران کننده باشد
  احتمال اینکه «پولیپ»داشته باشید ویا کیست و هراختلال دیگرهورمونی،…واگربیش از۱۰روزلکه ها بطول انجامید،مراجعه کنیددکترتا موردمعاینه قراربگیرید.
  ضممناًاگرهنگام سکس درهمان ثانیه های اول تماس آلت به واژنت، درد-سوزش-نداشته باشید موضوع«سرطان رحم» شمامنتفی است.
  .

 • فاطمه wrote on 15 ژانویه, 2019, 13:24

  سلام.من ۲۵ سالمه ومجردم و تخمدان پلی کیستیک دارم ۶ماه پیش دکتر برام متفورمین تجویز کردن که من بعد از یک هفته استفاده دوبار با افت فشار خیلی شدید مواجه شدم و رفتم زیر سرم بعد از اون دیگه هیچ کدوم از داروهامو استفاده نکردم و فقط رازیانه خوردم و شنبلیله و قرص ویتامین دی چون ویتامین دی پایینی دارم.من ازمایش هورمونی دادم و دکتر گفتن که هورمون تخمدانم ضعیفه و قند خونمم ۹۶ بود که گفتن بالاست و متفورمین دادن. سونوگرافیم انجام دادم گفتن رحمم ضخیمه و پلیکیستیک دارم.من زمان تخمک گزاریم لکه بینی دارم که قبلا اینجوری نبود.این لکه بینی خطرناکه ؟میخوام بدونم آیا خطرناکه اینجوری بدون مصرف دارو؟ با رازیانه درمان میشم؟قند ۹۶ بالاست؟ ممنون میشم جواب وسوالاتمو بدین؟

 • پیراسته فر wrote on 15 ژانویه, 2019, 13:40

  سلام فاطمه خانم
  اگرچه درهمین «پُست» اطلاعات لازم ودرمانهایش بود واما بنظرمیرسد که خیلی حوصله خوندن مطالب طولانی رانداشته باشید! برای همه تننلا!،پست جدیدگذاشتم که ازدرمانهای «سُنتی»خانگی « ویتاگنوس »(Vitaganus)بتونین استفاده کنید،لینکش :
  http://www.pirastefar.ir/?p=23689

 • مریم wrote on 17 ژانویه, 2019, 15:32

  سلام مجدد من همون خانم ۵۵ ساله هستم تست پاپ اسمیر مشکلی نداشت فقط التهاب خفیف داشتم . دکتر ازمایشگاه هم گفتند تغییر سلولی نمیبینم .سونوگرافی هم انجام دادم همه اندازه ها طبیعی بود فقط ضخامت اندومتر ۷ بود .در سونوگرافی رنگی هم دکتر گفتند توده یا پولیپ مشاهده نمیشود ولی مقداری خون وجود دارد لطفا راهنمایی کنید . ۲ یا ۳ هفته پیش سرما خورده بودم از دمنوش های زنجبیل و سیاه دانه و اویشن زیاد استفاده کردم به نطر شما ممکن هست به این دلیل باشه؟

 • مریم wrote on 17 ژانویه, 2019, 15:33

  ببخشید ولی این نکته یادم رفت که فقط یکبار لکه بینی قهوه ای داشتم و اصلا خونریزی نداشتم

 • پیراسته فر wrote on 17 ژانویه, 2019, 17:29

  مریم خانم عزیز!سلام
  اینهایی که گفتید -برای اطلاع دقیق از علشون-هرکدام مستلزم چندین تست است وارائه اطلاعات .
  درکامت قبل هم گفتم:باتوجه به اینکه تنبلی جسمی ندارید(اهل ورزش هستید)این خودش میتونه یک پیام خوشایندی باشه
  من که علایم وشواهد نگران کنندهای مشاهده نکردم،افکاراضطرابی واسترس میتونه بیماری رادرپی داشته باشه،پس بیخود «موج منفی»نده،فکروخیال منفی نکن ..فلانی اینطوربود..آنطورشد..پس نکنه منم….
  برای آرامش وبهبودت یه لینکی میدم -درمانهای سُنتی،مبتنی برعلم-
  شمادنبال مریضی نروید.
  لینک:
  http://www.pirastefar.ir/?p=23689

 • شکوفه ۳۰ wrote on 29 ژانویه, 2019, 2:37

  سلام من تاریخ پریودم به این ترتیب بود که ۴ دی پریود شدم و بعد ۵ یا ۶ روز تمام شد و دوباره ۲۵ دی شاهد خونریزی سیاه رنگ یا قهوه ای خیلی تیره بودم به مدت ۴ یا ۵ روز و دوباره ۷ بهمن پریود شدم…. ممنون میشم اگه بتونین کمکم کنین.

 • پیراسته فر wrote on 29 ژانویه, 2019, 6:29

  سلام شکوفه خانم
  احتمالاً خون۲۵دی «لکه بینی»باشه
  ویک احتمال هم هست که کارکردهورمونهات دچارمشکل شدن(مُختل)،مثلاً «کیست» داشته باشد ویا کاهش تیروئید ویاافزایش پرولاکتین و..
  این لینک هم میتونه کمکت کنه:
  http://www.pirastefar.ir/?p=23689

 • مونا wrote on 10 فوریه, 2019, 9:21

  با سلام خدمت دکتر گرامی

  من خانمی ۳۶ ساله هستم ۱۰ ماه است که زایمان کرده ام. ۲ ماه است که بعد از پایان پریودی دوسه روز لکه بینی به رنگ سیاه دارم. این بار این لکه بینی با درد شدید کمر و لگن همراه شده است. خواهش میکنم راهنماییم کنید.آیا نگران کننده است؟
  کم کاری تیروئید هم دارم و قرص مصرف میکنم. در فامیل چند مورد سابقه سرطان رحم و تخمدان داریم. لطفا کمکم کنید؟

 • پیراسته فر wrote on 11 فوریه, 2019, 0:18

  سلام موناخانم عزیز
  اولاً اون حالت-ترشحات-غیرطبیعی نیست.
  دوماً یکی ازشاخصه «سرطان رحم» درهنگام سکس قابل تشخیصه،به این صورت :وقتی آلت مرد توی واژن قرارمیگیرد،درهمان ثانیه های اول،احساس دردشدیدمی کنید.

 • شهرزاد wrote on 19 فوریه, 2019, 21:11

  سلام دکتر جان
  ۸ بهمن سونو انجام دادم ک گفتن ۵ هفته و ۴ روز باردارم؛ امروز ک سونو رو تکرار کردم گفتن ک بارداری تو ۶ هفته و ۱ روز متوقف شده؛ یعنی ساک حاملگی دیگه رشد نکرده! اما من ن درد دارم ن حتی لکه بینی ؛ تمام علایم بارداریم هم مث قبل پا برجاست! با این اوصاف چیکار کنم؟ سونو رو تکرار کنم؟ یا دیگه تمامه؟

 • پیراسته فر wrote on 20 فوریه, 2019, 2:27

  سلام شهرزادخانم عزیز
  احتمالاً ساک بارداری«دفورمه» شده -یا بارداری« مولار»اتفاق افتاده است.
  به این لینک مراجعه کنید،جواب خیلی از سئوالاتت را دراینجا خواهی یافت:
  http://www.pirastefar.ir/?p=10626

 • ایدا wrote on 22 فوریه, 2019, 14:28

  سلام من یه بار سابقه سقط جنین داشتم و بعد از اون مدت پریودیم ۵ روز شده ،این سری هم به خیال این که ۵ روزه است و روز ششم رابطه جنسی داشتم ولی بعد از رابطه یه مقدار خون اومده بود دیگه بعد از اون که الان دو روز میگذره لکه های قهوه ای بیرون میاد ولی امروز که دیدم مثل ترشحات واژن بود ولی به جای سفید بودن قهواه ای بود میشه راهنمایبم کنید که چه اتفاقی افتاده ؟اولین باره که میبینم سه روز فقط لکه بینی دارم اونم بعد از پریودی اخه همیشه بعد از یه روز کلا تمیز میشدم

 • پیراسته فر wrote on 22 فوریه, 2019, 17:18

  سلام آیداخانم
  موضوع بارداری که منتفیه
  واما آن لکه های ،غیرطبیعی نیستند ،ترشحات واژن موجب میکروب زُدایی می شود.

 • Masi wrote on 25 فوریه, 2019, 13:27

  سلام من ۳۲ سالمه ومجرد. پریودی من همیشه ۸ روزه بود که روزای آخری ترشحاتم قهوه ای میشن ولی این ماه ۱۷ روز طول کشید و ترشحاتم سیاه سیاه رنگه بوی خون مونده س، خیلی نگرانم. هیچ درد یا سوزش و خارشی در واژن ندارم.فقط پوست پشت دستام خشکی زده وخارش داره البته سابقه حساسیت و اگزما دارم.ممنون میشم پاسخ رو به ایمیلم ارسال کنید.

 • پیراسته فر wrote on 25 فوریه, 2019, 21:05

  سلام معصی خانم
  احتمال کم کاری تیروئیدهست وشایدمشکلات دیگز .
  این لینک رابازکن وبخون،درمانهای خانگی هم توش هست.
  http://www.pirastefar.ir/?p=24213

 • باران wrote on 2 مارس, 2019, 12:30

  سلام؛ روز ب خیر.
  ۲۳ سالمه و ۲ روز پیش ب دلیل توقف رشد جنین تو ۶ هفتگی سقط داشتم ک بارداری اولم بود ؛ بیمارستان بستری شدم هم برام شیاف گذاشتن هم کورتاژ شدم! چند ماه دیگه میتونم برای بارداری اقدام کنم؟ و اینکه خون ریزی بعد از کورتاژ تا چند روز ادامه داره؟

 • پیراسته فر wrote on 3 مارس, 2019, 7:24

  سلام باران خانم
  سه ماه بغدازسقط، میتوان اقدام کرد.

 • پری ماه wrote on 12 مارس, 2019, 4:06

  سلام دکترجان🌹 ●●تو رو خدا با حوصله بخونید دارم می میرم از نگرانی●●
   نزدیک صبح است و من هنوز بیدارم و دارم در مورد بیماریم مطلب میخونم😢
  ۲۵ساله و مجردم و قاعدگی هام منظمه و چندسالی هست که هرماه سر تایم مشخصی مثلا ۲هفته بعد از پریودم لکه بینی دارم و خجالت میکشم به پزشک مراجعه کنم (لکه بینی هام به صورت ترشح سفید شیری یا شفاف غلیظ که توش رگه های قهوه ای باشه یا خونابه ی قهوه ای هست یا اینکه آب خالی هست جوریکه لباس زیرم خیس آب خالی میشه و ۴یا ۵روزی طول میکشه و مقدارش کمه)
  بعد دیروز داشتم خودمو شیو میکردم متوجه شدم روی آلتم (بالای آلتم ، نه لبه هاش) برجستگی های ریز بصورت پراکنده چندتایی وجود داره و کلی مطلب خوندم در موردش و میترسم که زگیل تناسلی باشه (ولی من با هیچکی رابطه ای نداشتم 😞فقط متاسفانه خودارضایی داشتم و استخر و جاهای عمومی هم نرفتم)
  بعد الآن میگم نکنه اون ترشحات قهوه ای هرماه دارم با این برجستگی های پوستی یعنی اچ پی وی دارم و سرطان دهانه رحم دارم😔
  نظر شما چیه دکتر؟

 • پیراسته فر wrote on 12 مارس, 2019, 6:26

  سلام دخترعزیزم
  اولاً اینو بگم:هرخانمی با نگاه مشکوک به احتمال یک مشکل،به سایتها سربزند،حتماً چندتا بیماری برای خودش پیدامی کند(که مبتلا است)
  حتی آن دختران آفتاب وماهتاب ندیده (که نه معاشقه داشتند ونه خودارضایی کردند) ! هم
  «ازمنظر نگرانی برای پرده بکارت» خود واردسایتها بشوند،باتوجه به تعدد سایتها وارائه اطلاعات مختلف ومتفاوت وناقص ونارسا،پرده خودرا مشکل دارخواهددید!
  ومثل شما « زانوی غم بغل خواهدکرد» این ازمضرات هرعلومی میتواندباشد که بسهولت قابل دسترسی است
  (مخصوصاً اگرازاطلاعات اولیه نداشته باشید ) که بجای «مشکل زُدایی» مشکل ساز می شوند.
  خداوندکتاب-دین-راکه فرستاد،معلمش-پیامبر- راهم فرستاد که آن دستورالعمل رابرایشان تبیین وتفسیرکند،تادرست بفمند.
  واما
  علت این عارضه(علاوه بر طی نکردن فرآیندتحصیل وکسب ازاطلاعات اولیه) یکی ناآگاهی منتشرکنندگان این علوم است
  ودیگراینکه بعضی ازدکترها طوری حرف می زنند-مطلب می نویسند-که همه را به مطب ها بکشانند! وشاید شیوه رائه مطالب نامناسب باشد.
  بطورمثال همین بیماری «زخم دهانه رحم» این بیماری اسم دیگرش «سرطان رحم» است که معمولاً باخونری ها شدید-غیرمتعارف پریودی-همراه است ودرهنگام رابطه جنسی دردطاقت فرسایی درهمان لحظات تماس آلتها دارد…..هر۲جورش رامیتوان گفت، یعنی هم ترساند وهم آگاهی داد-بدون ترس-…
  حالا شما هم بجای این تخیلات-فضاسازی بیمارگونه، باآرامش زندگیت رابکن،بیماری ها معمولاً با علائم وآلارام می آیند
  (بیماری می آید ، شمادنبال بیماری نروید) ووقتی هم آمددرفکردرمان باشید.
  اگربازهم اما واگرهایی برایت باقی مانده«ایمیل » بزن .

 • پری ماه wrote on 12 مارس, 2019, 19:55

  مچکرم دکتر عزیز 🌹🌹🙇
  میشه لطف کنین آیدی ایمیلتونو بگین🌻

 • پیراسته فر wrote on 12 مارس, 2019, 20:30

  سلام پری خانم
  ایمیلم :
  pirastehfar2@yahoo.com

 • فرزانه wrote on 16 مارس, 2019, 15:09

  سلام
  دختری ۲۳ساله و مجردم
  قاعدگی هام منظمه بعضی وقتا دو سه روز عقب میفته
  ولی این ماه خونریزیم در حد چن قطره بود همون روز اول قطع شد الان خیلی نگران شدم 
  احتمال داره بخاطر استرس و نگرانی باشه
  نمیدونم برم دکتر یا صبر کنم ببینم دفه بعد خونریزیم چقدره؟

 • پیراسته فر wrote on 16 مارس, 2019, 19:24

  سلام فرزانه خانم
  تأخیر۲،سه روزه غیرطبیعی نیست .
  اگر اخیراً خودارضایی که منجربه «اورگاسم »شده باشد ویامعاشقه داشتید،میتونه ،این وضعیتی که توصیف کردید،ناشی از عوارض آن باشد.

 • نازنین wrote on 16 مارس, 2019, 19:58

  سلام دختری ۲۹ساله هستم رفتم حموم  سمت چپ سینه یه توده هست تا الان نبود باید همین روزا پریود میشدم که علائمش دارم انقدر می ترسم غده سرطانی باشه چیکار کنم

 • پیراسته فر wrote on 16 مارس, 2019, 22:20

  سلام نازنین خانم عزیز
  اولاً هردردی تومور نیست، واگر-احیاناً-باشد، هرتوموری ،بدخیم نیست،خیلی ازتومورها خوش خیمند.
  سوماً بااینهمه توسعه علوم پزشکی،هردردوبیماری قابل درمان وپیشگیری وکنترل است .
  این لینک رابازکن،خودتان ،خودتان را معاینه کنید،باحوصله ودقت تاآخربخونید وتست کنید،باتصاویرموجوددراین «پُست» لینک داده شده :
  https://www.pirastefar.ir/?p=18015

 • نازنین wrote on 17 مارس, 2019, 16:40

   خانم دکتر لینکی که فرستادین باز نمیشه چیکار کنم خیلی نگرانم

 • پیراسته فر wrote on 17 مارس, 2019, 18:24

  سلام
  لینک رابردار (کُپی کن)دریک مروزگری،بازکن(پیست کن)بازمیشه
  http://www.pirastefar.ir/?p=18015

 • Reyhane wrote on 17 مارس, 2019, 21:24

  سلام دکتر من یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید من مجردم و ۲۱ سالمه
  من حدود دو سال پیش بعد از پریودی لکه بینی داشتم که دکتر رفتم و با ازمایش تروئید و سونوگرافی گفت مشکلی نداری فقط یکم تنبلی تخمدان داری و چون پشت کنکوری بودم گفت بخاطر استرسه بهم قرص ld داد وقتی خوردم خیلی بدتر شدم که ۳ ماه پریود بودم من قرصا دو نخوردم و رفتم طب سنتی که گفت قرصا رو نخور و با رازیانه و گیاهان دارویی خداروشکر خوب شدم
  اما الان بعد از دو سال دوباره بعد از پریودی لکه دیدم خیلی کمه مثلا الان ۵ روزه که یه روز لکه خون قرمز میبینم فرداش کلا پاکه دوباره پس فرداش لکه قرمز….دکتر ممکنه بخاطر استرس باشه چون من طی یک ماه گذشته استرس زیادی داشتم و با خوردن رازیانه درست میشه؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on 17 مارس, 2019, 22:03

  سلام ریحانه خانم
  لکه بینی درقبل وبعدازپریود،غیرطبیعی نیست،تازمانیکه بدبو نباشد ویا رنگش به سبزی-چمنی-نزنه نگران کننده نیست،
  حتی اگر لکه ها به تیرگی هم زد جای نگرانی نیست.،استرس هم بی تأثیرنیست.

 • نازنین wrote on 7 آوریل, 2019, 11:52

  سلام دکتر عزیز بهتون گفته بودم ک سینه سمت راستم توده داره امروز رفتم دکتر گفت سونوگرافی برست انجام بده نگران شدم خطر داره ؟میتونم انجام ندم .؟ر

 • نازنین wrote on 7 آوریل, 2019, 11:56

  ببخشید من چهارروز قبل پریودی خودارضایی داشتم مجردم احتمال داره یه دفعه پیدا شدن توده ب خاطر این باشه؟قرص ال دی هم مصرف کرده بودم ماه قبل خیلی میترسم

 • پیراسته فر wrote on 7 آوریل, 2019, 15:36

  سلام نازنین خانم
  درهنگام تحریکات وترشحات هورمونهای جنسی(رسیدن به اورگاسم) بعضی از بیماریها ویامشکلات ،بروز می کنند.
  باتوجه به گزارشات،احتمال ابتلای به« کیست» هست.
  ودیگراینکه :دکترمیگه سونو بدین،نه اینکه فلان بیماری رادارید بلکه میخاد مطمئن بشه،چه بسا به «کیست»شک کرده باشه.
  اگرسئوالات وابهامات دیگری دارید ایمیل بزنید.

 • یلدا wrote on 25 جولای, 2019, 9:16

  سلام خانم دکتر ۲۹سالم مجرد .هردو سینه م درد میگیره سینه سمت چپم ی توده داره میخوام برم دکتر می ترسم چیکار کنم

 • پیراسته فر wrote on 25 جولای, 2019, 11:55

  سلام یلداخانم عزیز
  چنداحتمال است:
  یکی وجود«کیست» است.
  دیگری:دیسمنوره (Dysmenorrhea)باشد.
  سومی :این لینک رابازکن -مصوراست،خودت میتونی درمنزل خودتو تست کنی:
  http://www.pirastefar.ir/?p=18015

Trackbacks

 1. علت ترشحات قهوه ای رنگ در زنان چیست ؟ - ساز بلاگ مرجع اتفاقات و اخبار بروز ایرانساز بلاگ مرجع اتفاقات و اخبار بروز ایران
 2. علت ترشحات قهوه ای رنگ در زنان چیست ؟ - فرد مطلب
 3. انواع رنگ خون عادت ماهیانه قاعدگی | علت رنگ صورتی ، آبکی ، قهوه ای تیره ، قرمز ، خاکستری روشن در پریودی - ساز بلاگ مرجع اتفاقات و اخبار بروز ایر
 4. مزرعه سرسبز
 5. قهوه داغ
 6. گنج
 7. قهوه داغ
 8. ماه
 9. نکات مهمی درباره ژلوفن و عوارض آن – دانلود رایگان فیلم سریال اهنگ بازی نرم افزار
 10. در دوران بارداری خونریزی بینی دارم ایا شایع است؟ – بلاگ شهر
 11. لکه‌بینی قبل از قاعدگی نشانه چیست؟ – سایت خبری market-center
 12. لکه بینی مداوم نشانه چیست | انشا فارسی
 13. لکه بینی سیاه نشانه چیست | انشا فارسی

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما