ترشحات قهوه ای رنگ واژن”لکه بینی” چست؟

ترشحات قهوه ای رنگ واژن”لکه بینی” چست؟

توضیحات مدیریت سایت(پیراسته فر):مختصرومفیدبرای خانمهایی که حوصله خواندن همه مطالب راندارند

بعضی ازترشحات که بایدباشد،همه دارن ،ازنوع باکتریهای مفیدند وبرای میکروب زدایی دستگاه تناسلی ومرطوب کردن واژن لازمه که داشته باشین،اگرنداشته باشین بایدناراحت باشین

ولی اگر ترشحات بدون بو، شفاف یا سفید  است (خیلی روشن سفیدرنگ به هم چسبیده و پنیری و بدون بو و یک مختصر خارش) بمدت هفت شب از داروی ضد قارچ موضعی -کرم کلوتریمازول (clotrimazole)استفاده بکنین

امااگرترشحات – زرد، سبز و یا خاکستری باشه ، همراه با بوی بد ماهی  می تونه عفونت باکتریایی واژن باشه

اگرترشحات به صورت کف و همراه با بوی بسیار بد و شبیه به بوی تخم مرغ فاسد باشه ممکنه بیماری تریکوموناسیسمی  باشه

اگرآبکی و همراه با خارش فراوان و قرمز شدن ناحیه خارجی آلت تناسلی باشه، احتمالاً بیماری کاندیدیاز هست/پایان

بعد از اتمام دوران قاعدگی اکثر زنان ترشحات سفید رنگی را مشاهده می کنند، این ها ترشحات طبیعی واژن هستند . ترشحات طبیعی واژن می تواند در طول سیکل یک ماهه دچار تغییراتی شود. به هر حال وجود ترشحات قهوه ای رنگ می توان علل دیگری داشته باشد.

مایعی که از غدد داخل واژن و گردن رحم خارج می شود در واقع باکتری ها و سلولهای مرده را به بیرون هدایت می کند،که نقش بسزایی در پاکیزگی واژن”میکروب زدایی” و جلوگیری از بروز عفونت دارد. در اغلب موارد این ترشحات  طبیعی است،جای نگرانی نداردومقدار این ترشحات در زنان مختلف متفاوت است،همچنین رنگ آن نیز می تواند از حالت شفاف تا سفید شیری متغیر باشد.

این ترشحات درزمان تحریکات جنسی”معاشقه ها وارضای جنسی”و تخمک گذاری ، شیردهی  بیشتر خواهد شد،اینهامیتواند نرمال باشد .

ترشحات قهوه ای واژن نیز بخشی از چرخه قاعدگی است که ممکن است تاچندروز پس از دوران پریود مشاهده شود، این ترشحات قهوه ای رنگ را نمی توان یک علامت هشدار دهنده برای بیماری محسوب شود،حتی ممکن است چندروزقبل پریوداین ترشحات قهوه ای راتجربه بکنید.

مصرف نامنظم قرص های ضدبارداری یک علت شایع لکه بینی است.

مصرف” آسپرین” هم یک عامل لکه بینی میتواندباشد ،آسپرین رقیق کننده خون است، مصرف آن شدت خونریزی بین قاعدگی را افزایش می دهد

این ترشحات، خونی هستندکه به هرعلتی باتأخیر ازرحم ویاواژن  به بیرون هدایت می شوند،تغییررنگ خون “قهوه ای”بعلت ماندن مدت زمان تأخیر درمجرای واژن است .

 ترشحات  دلیل آزادشدن تخمک

 در حوالی زمان تخمک گذاری نیز ترشحات قهوه ای یا متمایل به صورتی را مشاهده کنید که ناشی از آزاد شدن تخمک از یکی از تخمدان های شماست.

دربعضی از زنان ممکن است،پس از برقراری رابطه جنسی و یا انجام معاینه واژینال و انجام تست دهانه رحم “پاپ اسمیر”  لکه بینی لکه بینی  یا متروراژیا (METRORRHAGIA)یا همین ترشحات قهوه ای دیده شود.

خون غلیظ و تیره”سیاه چیست!؟

گاهی اوقات خون قاعدگی در روزهای آخر به رنگ قهوه‌ای تیره یا حتی سیاه در می‌آید که این تغییر رنگ طبیعی است. درواقع هرچه خون بیشتر داخل رحم بماند و دیرتر از بدن خارج شود، رنگش هم تیره‌تر می‌شود. همچنین اگر خونریزی به طور موقت غلیظ و شدید باشد جای نگرانی نیست اما اگر این حالت هرماه اتفاق بیفتد باید به پزشک مراجعه کنید تا میزان آهن خون‌تان چک شود و دچار کمبود آهن نشوید.

لانه گزینی یعنی جنین میخواهدخودشو به رحم بچسبانددر این موقع شما کمی لکه بینی دارید

میتواند علایم بارداری باشد

مشاهده ی ترشحات قهوه ای رنگ و یا صورتی و نیز لکه بینی در زمانی که شما  انتظار پریود ندارید ، می تواند نشانه ای از بارداری باشد. در صورتی که این علائم جایگزین قاعدگی شما بشوند ،  در این صورت به این ترشحات خونریزی هنگام لانه گزینی می گویند. تخمک بارور شده عموما در زمانی نزدیک به زمان قاعدگی بعدی شما “حدودا ۱۰ روز پس از لقاح” وارد حفره رحم شده و در دیواره رحم لانه گزینی می کند. این امر می تواند در برخی زنان باعث ایجاد لکه بینی شود.

میتواند علایم یائسگی باشد

در صورتی که سن شما حدود ۴۵ سال است ، مشاهده ی این موضوع می تواند نشانه ای از نزدیک شدن با یائسگی باشد.

میتواند علایم عفونت باشد

 احتمال وجود برخی مشکلات وجود دارد. به عنوان مثال عفونت رحم (PID) که یکی از علایمش  درد و حساسیت زیر شکم  باشد.

یکی دیگه از دلایل لکه بینی ،زخم دهانه ی رحم در اثر عفونت واژن نیز می تواند باشدکه با علائمی چون عفونت مانند ترشح ، سوزش یا خارش و درد به هنگام نزدیکی همراه است.

بیماری التهاب لگن (PID)، عفونت لوله های فالوپ و اعضای تناسلی زنان است.

کیست تخمدان نیز علاوه بر لکه بینی ، درد زیر شکم ، درد هنگام نزدیکی و درد در زمان قاعدگی را به همراه دارد. تشخیص وجود کیست تخمدان با انجام سونوگرافی میسر می شود. در موارد ابتلا به تخمدان پلی کیستیک (PCO) ممکن است علائم دیگری مانند افزایش وزن ، رویش موهای زائد و آکنه در فرد دیده شود.

احتمال وجود سرطان دهانه رحم نیز در زنانی که از ترشحات قهوه ای و لکه بینی شکایت دارند نیز وجود دارد. در این مورد ممکن است علائم دیگری چون درد در زمان نزدیکی ، خونریزی یا لکه بینی پس از برقراری رابطه جنسی ، خونریزی بیشتر و طولانی تر در زمان قاعدگی و خونریزی بین دو قاعدگی نیز وجود داشته باشند. تشخیص زود هنگام و پیشگیرانه از ابتلا به سرطان دهانه رحم به راحتی و با انجام معاینات دوره ای تست دهانه رحم  امکان پذیر است.

راه حل

با توجه به گفته های فوق ، اگر ترشحات قهوه ای رنگ را در حوالی قاعدگی یا زمان تخمک گذاری خود مشاهده می کنید به احتمال زیاد امری طبیعی است و می توانید برای راحتی خود در این مواقع که خونریزی زیادی وجود ندارد و تنها لکه بینی اندکی ایجاد شده است ، از پد های بهداشتی روزانه که بسیار کوچک و نازک هستند استفاده کنید.

خانم دکنرلیلاقضاتی( جراح و متخصص زنان )اینچنین می گوید:

کمی خونریزی قبل از قاعدگی نگران کننده نیست، اما لکه بینی مداوم ممکن است نشانه یک مشکل جدی باشد، استرس و فشار جسمی و روحی ممکن است سبب شوند که مغز فرمان آغاز چرخه قاعدگی را صادر نکند. این امر می‌تواند موجب لکه بینی در نیمه اول چرخه قاعدگی شود. کاهش میزان پروژسترون که نتیجه تخمک گذاری ناقص است موجب لکه بینی در نیمه دوم چرخه قاعدگی می شود.

 اگر لکه بینی، ۳ یا ۴ روز قبل از عادت ماهانه و یا یک هفته پس از آن اتفاق بیفتد، نشان دهنده یک چرخه قاعدگی غیرمعمول است.

لکه بینی علاوه بر این که نشانه تخمک گذاری و یا شروع قاعدگی است، ممکن است نشانه تغییرات مهمتری در زندگی یک زن مانند بارداری یا یائسگی باشد. لکه بینی جزء اولین نشانه های بارداری در مراحل اولیه بارداری است در زنان میانسال نیز ممکن است نشانه دوران پیش از یائسگی باشد، زمانی که هنوز یائسگی به طور کامل اتفاق نیفتاده است و خونریزی‌های واژنی باید به کلی قطع شوند.

اگرچه ممکن است خونریزی بین قاعدگی در اثر تخمک گذاری یا استفاده از برخی روش‌های جلوگیری از بارداری اتفاق بیافتد، ولی مشکلاتی مانند استرس، شروع و یا قطع مصرف قرص‌های ضد بارداری، مصرف برخی داروها مانند کورتیکواستروئید یا داروهای ضد افسردگی، عدم تعادل هورمونی، پولیپ رحم، کیست تخمدان، اختلالات تیروئید و دیابت از علل شایع بروز خونریزی بین قاعدگی هستند./پایان نظریه خانم قضاتی

***

رازیانه می توانددرنتظیمات قاعدگی مؤثرباشد

رازیانه باعث ایجاد تعادل هورمونی، جلوگیری از بیماری‌های دستگاه تناسلی، پیشگیری از ابتلا به سرطان رحم و دهانه رحم و درمان بیماری شایع سرد مزاجی جنسی در زنان می‌شود. همچنین برای ایجاد تعادل هورمونی مناسب، علاوه بر رعایت این نکات، پرداختن به فعالیت بدنی و ورزشی متناسب با سن و وضعیت فیزیکی فرد الزامی است.

 رازیانه با توجه به تعادل هورمونی می‌تواند از بروز خشکی دستگاه تناسلی جلوگیری کند، اظهار کرد: مصرف رازیانه علاوه بر درمان ترشحات اضافی دستگاه تناسلی می‌تواند منجر به جلوگیری از عفونت‌های مکرر دستگاه تناسلی در زنان شود. رازیانه به صورت یک استکان تا یک لیوان دم نوش یا عرق همراه با عسل یا خرما، روزانه مصرف شود.

این رادکتراکبری  عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می گوید.

اما در صورتی که لکه بینی شما مدت طولانی تری مانند چند هفته به طول انجامید ، همیشه پس از نزدیکی اتفاق افتاد ، همراه با درد ، ترشح واژن ، سوزش یا خارش بود باید جهت بررسی بیشتر به ماما یا پزشک مراجعه کنید.

***

پاسخ به سؤالات”لکه بینی“توسط دکتر امی آتری، استاد بالینی در دانشگاه کالیفورنیا

آیا لکه بینی بین دو دوره قاعدگی خطرناک است ؟

در واقع کمی خونریزی قبل از قاعدگی نگران کننده نیست، اما لکه بینی مداوم ممکن است نشانه یک مشکل جدی باشد.خونریزی بین دو دوره قاعدگی ، که لکه بینی نامیده می شود، مشکل رایجی است. دکتر امی آتری، استاد بالینی در دانشگاه کالیفورنیا، می گوید:تقریبا تمام زنان در یک دوره از زندگی خود، با چنین مشکلی روبرو می شوند.

لکه بینی قبل از شروع قاعدگی، اغلب نگران کننده نیست. هرچند در برخی موارد، ممکن است نشانه مشکلات تناسلی و یا حتی یک بیماری کشنده باشد.

به چه نوع خونریزی لکه بینی گفته می شود؟

یک دوره قاعدگی معمولاً ۳-۵ روز طول می‌کشد، اما بین ۲-۸ روز نیز میتواند طبیعی باشد. با این وجود اگر کل چرخه قاعدگی یک زن به مدت ۳۵ یا ۲۸ روز باشد، و یا اینکه عادت ماهانه تا ۸ روز طول بکشد، غیر طبیعی نخواهد بود.

خونریزی مهبلی ، پس از پایان یک دوره قاعدگی یا پیش از آغاز دوره بعدی، لکه بینی نامیده می شود. خونریزی ممکن است بسیار کم رنگ باشد ، به طوری که شما لکه هایی صورتی رنگ بر روی لباس زیرتان ببینید، همچنین خونریزی ممکن است به صورت چند قطره و یا شدید اتفاق بیافتد که شبیه قاعدگی است.

تفاوت انواع ترشحات مابین دو دوره قاعدگی

ترشحات طبیعی واژن بین دوره ها ، در طول چرخه قاعدگی تغییر می کند. بعد از اتمام دوره خونریزی ، ممکن است ترشحاتی شفاف یا سفید رنگ داشته باشید. اینگونه ترشحات طبیعی هستند و به مرطوب ماندن بافتها کمک می کنند.

برخی تغییرات از جمله داشتن ترشحاتی به رنگ زرد تیره یا بدبو، ممکن است به دلیل جراحت یا عفونت مهبل”واژن” باشد.

گاهی ترشحات آغشته به خون، شدید یا خفیف نیز، لکه بینی محسوب می شود، با این تفاوت که این نوع خونریزی به دلیل جراحت یا عفونت مهبل است ، نه قاعدگی.

لکه بینی واقعی ، می تواند درجات زیادی داشته باشد. اینگونه خونریزی، خونریزی غیر منتظره نیز نامیده می شود، و می تواند شدید یا خفیف باشد. خونریزی بین دوره ها قبل از یائسگی، ممکن است بسیار نامنظم و غیر قابل پیش بینی باشد.

لکه بینی و چرخه قاعدگی

اگر پیش از شروع عادت ماهانه و یا در میانه چرخه قاعدگی دچار خونریزی می شوید ، نگران نباشید. به گفته دکتر آتری، مقدار کمی خونریزی بین دوره های قاعدگی و یا لکه بینی غیرمتداول، نسبتا طبیعی است.

برای اطمینان از اینکه محل خونریزی واژن است ، نه مقعد یا مجرای ادراری ، از تامپون استفاده کنید.به دلیل کاهش استروژن به هنگام آزاد شدن تخمک، حدود ۱۰ درصد از زنان در زمان تخمک گذاری، لکه بینی را تجربه می کنند.

به گفته دکتر آتری ترشحات واژنی اغلب با مقداری خون همراه است. همچنین فرد ممکن است دچار گرفتگی عضلات یا دردهای خفیفی شود. نشانه لکه بینی بی خطر این است که این نوع خونریزی هر ماه حدود ۱۰ تا ۱۴ روز پس از پایان عادت ماهانه، و یا دو هفته پیش از شروع آن اتفاق می افتد.

همچنین لکه بینی ممکن است نشانه آغاز قاعدگی باشد.اگر لکه بینی ۵ روز پیش از قاعدگی اتفاق بیافتد، نه ۲روز قبل و یا ۲ روز بعد از آن ، نگران کننده نخواهد بود.به گفته دکتر استفن وِیس ، متخصص زنان و زایمان و استادیار دانشگاه اِموری، استرس و فشار جسمی و روحی، و حتی برخی از اتفاقات، ممکن است سبب شوند که مغز فرمان آغاز چرخه قاعدگی را صادر نکند.

این امر می تواند موجب لکه بینی در نیمه اول چرخه قاعدگی شود. کاهش میزان پروژسترون ، که نتیجه تخمک گذاری ناقص است ، موجب لکه بینی در نیمه دوم چرخه قاعدگی می شود.بنابراین اگر لکه بینی، ۳ یا ۴ روز قبل از عادت ماهانه و یا یک هفته پس از آن اتفاق بیافتد، نشان دهنده یک چرخه قاعدگی غیرمعمول است.

به گفته دکتر وِیس، پوشش داخلی رحم نیز باید طبیعی باشد. وجود بافتهای اضافه و ناهنجاری در پوشش رحم ممکن است آن را ضعیف کند و سبب لکه بینی های مداوم شود. رایج ترین علل این مشکل وجود پلیپ های خوش خیم و فروئیدها در سطح یا نزدیک پوشش رحم است.

با این وجود دکتر وِیس تاکید می کند که اگر خونریزی ۷روز پیش از آغاز قاعدگی ، نه ۳ روز پیش از آن اتفاق بیافتد ، نگران کننده نخواهد بود.

بارداری/یائسگی

نباید فراموش کرد که لکه بینی علاوه بر این که نشانه تخمک گذاری و یا شروع قاعدگی است، ممکن است نشانه تغییرات مهمتری در زندگی یک زن ، مانند بارداری یا یائسگی باشد. لکه بینی می تواند جزء اولین نشانه های بارداری باشد و در مراحل اولیه بارداری اتفاق بیفتد

همچنین لکه بینی در زنان میان سال ممکن است نشانه دوران پیش از یائسگی باشد، زمانی که هنوز یائسگی به طور کامل اتفاق نیفتاده است و خونریزی های واژنی باید به کلی قطع شوند.

لکه بینی در طول دوران بارداری: بسیاری از زنان در مراحل اولیه بارداری دچار لکه بینی می شوند. درحقیقت این خونریزی های خفیف، یکی از نشانه های بارداری است.

لکه بینی ، خصوصا در مراحل اولیه و یا پایانی بارداری ، کاملا طبیعی استدر ۷ تا ۱۰ روز اول بارداری ، زمانی که جنین به دیواره رحم متصل می شود، لکه بینی بسیار رایج است.

به گفته آتری بسیاری از زنان در این موقع، از بارداری خود بی اطلاع هستند. همچنین لکه بینی ممکن است ۲ یا ۳ هفته قبل از زایمان نیز اتفاق بیافتد. به گفته ی آتری، اغلب خانم ها حتی با وجود این لکه بینی های اولیه، متوجه بارداری خود نمی شوند.

همچنین ممکن است دو تا سه هفته قبل از موعد وضع حمل ، در اثر قطع شدن اتصال مخاطی با دیواره رحم، دچار لکه بینی شوند. در دوران بارداری، این نوع لکه ها معمولا ترشحات آغشته به خون واژن هستند.

یکی از علل شایع خونریزی غیر عادی رحم، تغییرات هورمونی در دوران یائسگی است، اما لکه بینی یکی از نشانه های بیماری یا تغییرات آناتومیکال است که باید با پزشک مطرح شود.

رنگ لکه ها بین دوره های قاعدگی

لکه های خون رنگهای متفاوتی دارند مانند: قرمز تیره، صورتی، قهوه ای تیره یا قرمز مایل به قهوه ای. به گفته ی ویس، رنگ خون تازه، قرمز روشن است، خونابه صورتی است، خونی که چند روز در رحم بماند قهوه ای رنگ و خونی که مدت زیادی مانده باشد سیاه است.

خونریزی شدید رحم

میزان خونریزی رحم موضوع بسیار مهمی است. لکه بینی خفیف بین دو دوره قاعدگی، نگران کننده نیست. اما اگر خونریزی شما به اندازه ای شدید می شود که در هر یک ساعت نیاز به تعویض نوار بهداشتی دارید، باید با پزشک خود تماس بگیرید.

– خونریزی بیش از حد رحم یا خونریزی بین قاعدگی که بیش از سه روز طول می کشد. لکه بینی هرگز نباید تا سه هفته ادامه داشته باشد.

– داشتن لکه بینی کم در طول سه دوره قاعدگی

– کاهش مصرف آسپرین. اگر دچار لکه بینی می شوید، باید از مصرف آسپرین خودداری کنید، زیرا این قرص باعث افزایش خونریزی می شود. به عقیده دکتر آتری، از آن جهت که آسپرین رقیق کننده خون است، مصرف آن شدت خونریزی بین قاعدگی را افزایش می دهد.

 این لکه بینی ها

 اگر بعد از یائسگی متوجه هر نوع لکه بینی شوید، باید فورا با پزشک خود تماس بگیرید.

– تغییر روش های کنترل بارداری. لکه بینی در زنانی که از دستگاه های داخل رحمی استفاده می کنند، امری طبیعی است. این خونریزی معمولا بی ضرر است، اما با تغییر روش کنترل بارداری می توان از لکه بینی جلوگیری کرد.

– کنترل استرس. هیجان و استرس نظم دوره های قاعدگی را به هم می ریزد و باعث ایجاد لکه بینی یا قاعدگی های نامنظم می شود. سعی کنید با انجام ورزش های تمدد اعصاب از جمله یوگا، مدیتیشن، تنفس عمیق و ایروبیک، استرس خود را کنترل کنید.

مصرف نامنظم قرص های ضدبارداری یک علت شایع لکه بینی است.

مصرف” آسپرین” هم یک عامل لکه بینی میتواندباشد ،آسپرین رقیق کننده خون است، مصرف آن شدت خونریزی بین قاعدگی را افزایش می دهد

                                                            ***

اطلاعات ازمنابع دیگر

به طور طبیعی ترشحات کمی که از واژن خارج و به دستگاه تناسلی خارجی می رسد، رنگ شفاف و گاهی مایل به شیری دارد. خروج آن از بدن همراه با خارش و سوزش نیست. بوی بدی هم ندارد. لازم است بدانید مقدار این ترشحات طبیعی از این قاعدگی تا قاعدگی بعدی تغییر می کند. مثلا، در روزهای قبل از قاعدگی افزایش می یاید، در روزهای مقارن با آزاد شدن تخمک، تغییر کرده و حالت کش دار به خود می گیرند. یکی از راه های تشخیص روز تخمک گذاری همین ویژگی است که در آزمایشگاه مشخص می شود.

بنابراین اگر کسی ترشحات واژینال نه چندان زیاد، به رنگ شفاف و یا مایل به شیری دارد و این ترشحات با سوزش یا خارش همراه نیست، می توانیم بگوییم که ترشحات طبیعی هستند.

اما کسی که ترشحات زیاد همراه با خارش و سوزش دارد، احتمال دارد که دچار عفونت شده باشد.

بعضی از این عفونت ها در اثر بیماری مقاربتی، یعنی به دنبال زناشویی به شخص منتقل می شود. اما بعضی هم ربطی به زناشویی ندارد و فردی که هیچ ارتباط جنسی هم نداشته ، ممکن است به این عارضه مبتلا شود.

شایع ترین عفونت غیرمقاربتی که در دختران و زنان دیده می شود، نوعی قارچ به نام” مونیلیا” است. این قارچ در نوزادان و شیرخواران، برفک دهان را به وجود می آورد که در دوران بارداری به نوزاد منقل می شود. در این بیماری ترشحات سفید و تکه تکه است و معمولا خارش زیادی را به وجود می آورد. این بیماری به آسانی درمان می شود.

در اشخاصی که بهداشت شخصی را رعایت نمی کنند، لباس تنگ به مدت طولانی می پوشند، تغذیه مناسب ندارند و سیستم ایمنی آنها ضعیف است، بیماری قارچ بیشتر دیده می شود.

تریکوموناس چیست؟

اگر احساس خارش و سوزش، ترشحات زرد رنگ مایل به سبز و بد بو و زننده همراه باکف شدید.

علامت خطراستتریکومونیازیاتریکوموناس(Trichumoniasis) است

تریکوموناس واژینالیس از عوامل بیماری زایی می باشد که از طریق نزدیکی منتقل می شود.

در موارد پیشرفته تر باعث ایجاد قرمزی و حتی زخمهای ماکولار(چیزی شبیه لکه زرد در مرکز شبکیه چشم) روی آلت تناسلی فرد می شود. همچنین مناطق خونریزی بوجود می آید که دانه دانه هستند(مانند دانه های توت فرنگی) که خونریزیی این نقاط باعث دیده شدن خون در مخاط و ترشحات واژن می شود.
با پیشرفت این بیماری قسمت هایی از واژن متورم و درناک می شود که درد می تواند تا قسمت تحتانی شکم احساس شود.

تریکوموناس واژینالیس از عوامل بیماری زایی می باشد که از طریق نزدیکی منتقل می شود.

مترونیدازول” یکی ازراههای درمان است

*اگر کسی چندبار در سال به عفونت قارچی مونیلیا مبتلا شود، لازم است آزمایش قند خون بدهد. زیرا در افرادی که به دیابت مبتلا هستند و قند خون آنها تحت کنترل نیست، این عفونت شایع است

لانه گزینی چیست؟

لانه گزینی یعنی جنین میخواهدخودشو به رحم بچسبانددر این موقع شما کمی لکه بینی دارید 

تفاوت لکه لانه گزینی یا قاعدگی
۱-خونریزی ناشی از لانه گزینی تخمک بارور شده، سبک و خفیف است و به همین کیفیت باقی می ماند اما خونریزی دوران قاعدگی در ابتدا خفیف بوده و در ادامه و روزهای بعد شدید می شود. در خونریزی لانه گزینی لخته خونی که اغلب در طول قاعدگی دیده می شود، وجود ندارد.
۲– رنگ خون در دوران قاعدگی روشن و پرجنب جوش به نظر می رسد اما ترشحات ناشی از لانه گزینی صورتی کم رنگ یا قهوه ای هستند. خونریزی ناشی از دوران قاعدگی گهگاهی به رنگ قرمز به نظر می رسد اما خونریزی لانه گزینی در بیشتر موارد قهوه ای یا صورتی رنگ است.
۳-خونریزی قاعدگی به شکل طبیعی در طول دوره مشخصی و بدون توقف آغاز می شود اما خونریزی لکه بینی به شکل نامنظم صورت می گیرد یعنی می آید و می رود. خونریزی لانه گزینی سبب ایجاد لکه یا خونریزی نامنظم می شود و یک یا دو روز به طول می انجامد. اما خونریزی دوران قاعدگی ۴ یا ۷ روز دوره کامل خود را سپری می کند.
-خونریزی قاعدگی و لانه گزینی سبب گرفتگی عضلات می شود، اما گرفتگی ها در دوران قاعدگی شدیدتر هستند. گرفتگی های خفیف و ضعیفی که هرگز به شدت آن افزوده نمی شود می تواند به معنای لانه گزینی باشد بویژه اگر همراه با ترشحات قهوه ای یا صورتی رنگ باشد.
***

فرآیندشکل گیری “پریود“وترشحات رابدانید که چگونه اتفاق می افتد

زمانیکه دختری به بلوغ می رسد،بدن  در بسیاری جهات شروع به تغییر و تحول می‌کند. هورمونها در بدن رشد فیزیکی جدیدی را آغاز می‌کنند، مثلاً پستانها شروع به رشد می‌کنند. حدود۲ الی  سال بعد از شروع رشد پستانها، اولین خونریزی قاعدگی در یک دختر اتفاق می افتد. حدود ۶ماه قبل از آغاز اولین دوره قاعدگی، دختر ممکن است متوجه افزایش ترشح از دستگاه تناسلی خود شود که مسأله‌ای شایع در میان دختران است و نباید از آن نگران باشد مگر آنکه این ترشحات بسیار بد بو باشد یا باعث خارش گردد. اولین قاعدگی زمانی اتفاق می‌افتد که همه اجزاء دستگاه تناسلی دختر بالغ شده باشند و بتوانند با یکدیگر کار کنند.

 دختر بچه‌ها در بدو تولد با تخمدان‌ها، رحم و لوله‌‌های تخمدانی یا لوله های فالوپ به دنیا می آیند. تخمدانها تخم مرغی شکل هستند و در دو طرف رحم در پایین شکم که لگن نامیده می‌شود، قرار می‌گیرند و حاوی هزاران تخمک هستند. دو لوله”فالوپ” تخمدانی ، لوله هایی نازک و دراز هستند  که داخل آن سوراخ باشد. هر لوله‌‌ فالوپ از رحم به سمت یک تخمدان کشیده می‌شود. رحم به شکل یک گلابی وارونه است که در وسط لگن قرارر دارد. دیواره رحم از عضلات قوی تشکیل شده است و وظیفه آن نگهداری از جنین در حال رشد است.

با بلوغ دختر، هورمونهایی از هیپوفیز  ترشح می‌شود که این هورمونها تخمدانها را وادار به ساخت هورمونهای زنانه می‌کنند. این هورمونهای زنانه استروژن و پروژسترون نامیده می‌شوند.

پس شروع دوره های قاعدگی یک دختر، در هر ماه یک تخمک کوچک از درون تخمدان آزاد می‌شود که به این عمل تخمک گذاری می‌گویند. تخمک وارد لوله‌های فالوپ می‌شود و از طریق آن به سمت رحم حرکت می‌کند. اگر در طی این مسیر تخمک توسط یک اسپرم مرد بارور شود تخم ایجاد می‌شود و تخم به سمت رحم رفته و در آنجا لانه گزینی می‌کند و با چسبیدن به دیواره رحم شروع به بزرگ شدن و رشد می‌نماید تا در پایان تولد.

اماوقتی تخمک با اسپرم برخورد نداشته باشد، تخمک بارور نمی‌شود و از بدن دفع می‌شود. در این صورت رحم که خود را آماده پذیرایی از تخم بارور کرده بود و با اضافه کردن مخاط ها خود را برای لانه گزینی تخم آماده نموده بود، با تشکیل نشدن تخم “بارور نشدن تخمک” به حالت اول خود برمی‌گردد و برای این کار مخاط ها و بافت اضافی رحم شروع به ریزش می‌کند. ریزش بافت و مخاط ها که خونی است همان خونریزی قاعدگی است،یعنی خونریزی قاعدگی فقط شامل خون نیست بلکه بافت اضافی و مخاط ها خونی است که از رحم به بیرون ریخته می‌شود./پزشکان بی مرز

مهبل-همان “واژن”است*
برای اطلاعات بیشتر”عفونتهای قارچی”به این لینک مراجعه کنید
http://www.pirastefar.ir/?p=4827

درباره نویسنده

1133مطلب نوشته است .

۱۷۴ Comments on “ترشحات قهوه ای رنگ واژن”لکه بینی” چست؟”

 • سرور wrote on ۴ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۳:۵۱

  سلام من دختری۲۲ساله ,ولاغرومجردم مدت زیادیه که موهام به شدت میریزه حتی به صورت دسته ای.ومدتیه که سیکل قاعدگیم نامنظم شده.موی زایدم زیاددارم.باتحقیقاتی که کردم احتمالاتخمدان پلی کیستیک دارم.سوالم اینه که۱- درصورت درمان ایااحتمال نازایی دارم و۲-ایابامرجعه به پزشک ودرمان دارویی وغیره موهای ریخته شدم دوباره برمیگرده وازنازایی نجات پیدامیکنم.لطفاراهنماییم کنیددکتر

 • پیراسته فر wrote on ۴ بهمن, ۱۳۹۵, ۲۱:۱۷

  سلام
  نگران نباشید
  درصورت درمان هم احتمال بارداری هست وهم رویش مو/خانمهایی بودند که PCOSداشتند،حامله شدند.

 • لیلا wrote on ۶ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۰:۵۱

  سلام روز شما بخیر من زنی ۳۲ ساله هستم چهار سال است ازدواج کردم و فرزندی ده ماهه دارم تقریباً دو روزه که ترشحات قهوه ای بد بو دارم و چون نزدیک دوران قاعدگی است در ابتدا فکر کردم شروع قاعدگی است اما معمولا در شروع قاعدگی چند ساعت بیشتر ترشحات قهوه ای تیره نبود و یا روز آخر ترشحات به ایاین صورت بود ولی الان که دو روز این حالت طول کشیده نگران شدم لطفاراهنمایی کنید ممنون

 • رویا wrote on ۱۲ بهمن, ۱۳۹۵, ۹:۱۱

  سلام خسته نباشید میشه لطف کنید در مورد تخمک گذاری توضیح بدین .من میخوام حامله بشم ولی الان ۳ ماهه که خبری نیست.راستش اولین ماه که با شوهرم رابطه داشتم تمام علایمو داشتن ، درد شدید سینه ها، شکم درد، یبوست ولی خبری نشد و من سر وقتش پریود شدم لطف میکنید راهنماییم کنید ممنونم.

 • پیراسته فر wrote on ۱۲ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۰:۱۷

  سلام رؤیاخانم عزیز
  لطفاً به این ۲پست مراجعه کنید
  اول اینجا
  http://www.pirastefar.ir/?p=5656
  وبعدهم به این یکی
  http://www.pirastefar.ir/?p=9213
  امیدوارم پاسختان راگرفته باشید ونیرجواب گرفته باشی
  امیدوارم تایک سال دیگرهم به مقام مادری رسیده باشی

 • هدیه wrote on ۱۲ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۳:۱۵

  با سلام واحترام
  الان حدود بیست روزه که پریود من عقب افتاده ودرد زیر شکم دارم ماه قبل هم پریودم به صورت خیلی کم ولخته لخته بود حدود چهار ماه هم هست ازدواج کردم چون روش جلوگیری با کاندوم هست ودوبار از تست بی بی چک استفاده کردم ومنفی بوده احتمال بارداری ندارم ولی الان دو روزه لکه بینی قهوه ای همراه با تهوع ودرد دارم علت چی میتونه باشه؟احساس میکنم در حال پریود شدن هستم ولی خبری نیست صبر کنم یا تست بتا بدم امکان بارداری وجود داره؟
  سپاس از توجه شما

 • پیراسته فر wrote on ۱۲ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۸:۴۹

  سلام هدیه خانم عزیز
  این پست مطالعه کنید جوابتو خواهی گرفت
  http://www.pirastefar.ir/?p=5656
  برای استفاده درست ازبیبی چک به لینک زیرمراجعه کنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=9213

 • سیما wrote on ۱۹ بهمن, ۱۳۹۵, ۳:۲۰

  سلام من در روز دوم قاعدگی به علت ترس از بارداری یک عدد قرص اووسیز خوردم اما چون میدونم کمتر کسی تو دوره پریودی ممکنه باردار بشه قرص دوم رو نخوردم. همیشه دوره پریودی من ۷ روز طول میکشید اما اینبار یازده روز بود که ۵ روز اخر فقط لکه بینی بود. و دوباره ۸ روز بعد از اون که پاک شدم چند روزیه که لکه بینی پیدا کردم که لکه ها همه قهوه ای متمایل به سیاهه؟ایا این لکه ها به علت خوردن همون یک عدد قرصه؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۹ بهمن, ۱۳۹۵, ۳:۳۳

  سلام
  این اختلال هورمونی بعلت سکس اخیراست ومصرف قرص ها

 • فاطمه wrote on ۱۹ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۲:۱۹

  سلام دختری هستم ۲۰ ساله چند ماهی هست ک پریودم نامنظم شده ( البته  قبلا هم نامنظم بود اما بعداز مدتی منظم شد )و بعد از پریود تا حدود ۱۰ روز لکه های تیره میبینم اما درد ندارم علتش چیه?? خواهش میکنم  جواب بدین

 • پیراسته فر wrote on ۱۹ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۲:۵۵

  سلام
  چندعلت میتونه داشته باشه
  ازخودارضایی تا”لاپایی” ..خوردن قرصهای ضدربارداری ویاقرصهای هورمونی
  اگه بازهم ابهام بودباایمیلم درتماس باشید

 • فاطمه wrote on ۱۹ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۵:۳۵

  ممنون از اینکه جواب دادین یادم رفت بگم ک قرص تیرویید هم مصرف میکنم ممکنه ک این نامنظمی پریودم ب علت همین مشکل تیروییدم باشه???

 • پیراسته فر wrote on ۱۹ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۷:۴۱

  بله

 • آیدا wrote on ۲۰ بهمن, ۱۳۹۵, ۲۰:۳۳

  سلام،دختری ۲۵ساله هستم حدود۵ماه پیش  ورزشم رو از هفته ای سه ساعت برای مدت یک ماه به روزی ۲ساعت افزایش دادم که اون ماه دوبار پریود شدم از اون تاریخ تا حالا با این که به روال قبل برگشتم اما هر ماه حدود یک هفته بعد از پایان پریود لکه ی قهوه ای میبینم.حالا ممکنه به خاطر فشار جسمی باشه یا دلیل دیگه ای داره؟واین  که ایا خطرناکه این اتفاق؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۱ بهمن, ۱۳۹۵, ۳:۱۶

  سلام
  عوامل مختلفی نقش دارند
  اگراین ورزشت،سخت واسترس زاباشد،مخصوصاً خودت هم حساس باشی برای کسب موفقیتهای ورزشی ،میتواندهمین درترشح هورمونهاایجاداختلال کند

 • مهسا wrote on ۲۲ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۰:۴۹

  سلام خانومی ۲۵ ساله هستم…چن روزه لکه بینی دارم..ینی از ۱۳ روز قبل از شروع پریودی…قبلا هم لکه بینی داشتم ولی دو سه روز قبل از پریودی..۵ روز قبل از لکه بینی نزدیکی داشتم…و البته ورزش هم میکنم و جدبدا از حلقهای لاغری استفاده میکنم.و از زمانی ک از حلقه استفاده میکنم لکه بینی شرو شده.ممکنه در اثر حلقه زدن باشه

 • پیراسته فر wrote on ۲۲ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۵:۰۶

  سلام
  انجام ورز‌ش‌های شدید می‌تواند بر سیکل‌ ماهانه تاثیر بگذارد. چون میزان ترشح هورمون استروژن رابطه مستقیمی با میزان بافت چربی در بدن دارد.

 • ارزو wrote on ۲۲ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۷:۳۶

  سلام خانومی ۲۲ ساله هستم..من پریود نامنظم داشتم از قبل و اینکه درد زیر شکم و کمر … یک ماه پیش دقیقا ۲ هفته قبل از پریودیم رابطه داشتم ماه پیش ۵ پریود شدم اما این بار ۱۵ شدم و خیلی کم خون اومد همیشه تا ۵ روز کامل خونریزی داشتم اینبار ۳ روز اونم خیلی کم بود.. بعد ۲ روز ترشحات شیری همراه با خون دارم و لکه قهوه ای دیدم ..از روز رابطه تا الانم زیر شکم و کمرم درد میکنه همراه با تهوع در صورتی ک بالا نمیارم و درد بالای شکم و معده هم دارم.. مسخواستم بپرسم میتونه بارداری باشه؟۲ بارم قبل زمان پریودی و بعدش بی بی چک گذاشتم منفی بود ولی استرس دارم سمت راست شکمم تیر میکشه بعضی وقتا. سینمم درد میگیره یکم بعضی وقتا .. ممنون میشم جواب بدین 

 • ارزو wrote on ۲۲ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۷:۴۱

  ببخشید من همون خانوم ۲۲ ساله هستم 👆👆خواستم بگم درد قفسه سینه هم ب این چیزا مربوطه؟ چون درد میکنه اونم گاهی اوقات و با سردرد

 • پیراسته فر wrote on ۲۲ بهمن, ۱۳۹۵, ۱۸:۱۵

  ممکن است بعلت PMS ( سندرم قبل از قاعدگی)باشدکه بیشترخانمها اینچنینن حالاتی مثل سفت شدن و درد سینه،
  اختلالات خلق و خو به صورت افسردگی، تحریک پذیری، عصبانیت دارند. همچنین
  بروز دردهای زیر شکم و ورم اندام ها به خصوص پاها نیز از دیگر علایم سندرم قبل از قاعدگی است.

  برای کاهش درد می توان از ” داروی گیاهی ویتاگنوس “بصورت قرص استفاده کرد.
  این لینگ هم میتواندکمکت کند
  http://www.pirastefar.ir/?p=5107
  ضمناً آرزوخانم عزیز !سوالات سریالی خودرا بجای سایت،ایمیل کنید!

 • مهسا wrote on ۲۳ بهمن, ۱۳۹۵, ۸:۳۶

  ببخشید من چن روزه هنوز لکه بینی دارم قط نمیشه.علائم پریودی هم ندارم

 • ارزو wrote on ۲۳ بهمن, ۱۳۹۵, ۸:۴۶

  من بعد از پریودمم اینجوریم پس ترشحاتی ک گفتم و درد سمت راست شکمم چیه؟؟ بارداری نیست؟ 

 • مهسا wrote on ۲۷ بهمن, ۱۳۹۵, ۲۱:۳۴

  سلام من همون خانم ۲۵ ساله هستم،،،هنوز لکه بینیم قط نشده،،،،آیا امکان بارداری وجود داره چون جلوگیریم طبیعی بوده..چن روز دیگم تا پریودیم مونده..لطفا جواب بدین

 • پیراسته فر wrote on ۲۸ بهمن, ۱۳۹۵, ۱:۴۹

  سلام مهساخانم
  تست بیبی چک وخون دادید؟

 • مهسا wrote on ۲۸ بهمن, ۱۳۹۵, ۷:۳۱

  ن ندادم.ینی امکانش وجود داره..من فعلا نمیخام

 • مهسا wrote on ۲۸ بهمن, ۱۳۹۵, ۷:۴۸

  ببخشید شما آیدی ندارین

 • mahdieh wrote on ۱ اسفند, ۱۳۹۵, ۸:۱۵

  با سلام و خسته نباشید
  من حدود بیست روز پیش از قرص‌های جلوگیری اضطراری استفاده کردم و یک هفته بعد پریود شدم. پریودم هفت روزه تموم شد و حدود یه هفته ست لکه بینی قهوه‌ای رنگ دارم. آیا باید نگران باشم و به دکتر مراجعه کنم یا به علت استفاده از قرص طبیعیه؟

 • پیراسته فر wrote on ۱ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۱:۱۸

  سلام مهدیه خانم
  نگرانیت ازچیست؟ازاینه که باردارباشد ویا بیمار؟
  بارداریت با پریودکه منتفی است
  وامابیماری:
  ترشحات قهوه ای واژن بخشی از چرخه قاعدگی است که ممکن است تاچندروز پس از دوران پریود مشاهده شود،
  این ترشحات قهوه ای رنگ را نمی توان یک علامت هشدار دهنده برای بیماری محسوب شود،
  حتی ممکن است چندروزقبل پریوداین ترشحات قهوه ای راتجربه بکنید.
  این ترشحات، خونی هستندکه به هرعلتی باتأخیر ازرحم ویاواژن به بیرون هدایت می شوند،
  تغییررنگ خون “قهوه ای”بعلت ماندن مدت زمان تأخیر درمجرای واژن است .

 • عالمه wrote on ۲ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۱:۵۳

  دختری ۲۶ ساله هستم که بعد از انجام خود ارضایی دچار لکه بینی شدم سه روز ک فرص مفنامیک اسید با الدی استفاده می کنم لکه فطع نمیشه چیکار کنم

 • عالمه wrote on ۲ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۱:۵۵

  ببخشید مجرد هستم الان ۱۲ روز لکه میبینم علتش چیه تورو خدا راهنمایی کنین

 • پیراسته فر wrote on ۲ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۳:۳۶

  سلام عالمه خانم عزیز

  آن لکه ها میتواند،ناشی ازآزادشدن تخمکهاباشد ،همچنین تغییروتحولات هورمونها،بواسطه خودارضایی،اگررابطه جنسی باکسی نداشتید،نیازی به مصرف قرص نیست.
  واما”مفنامیک اسید”که برای کاهش دردوالتهاب است-“ال دی” قرص ضدبارداری است و”اورژانسی”

 • عالمه wrote on ۳ اسفند, ۱۳۹۵, ۵:۵۷

  ببخشید چون میخوام برم مشهد چیکار کنم این لکه ها قطع بشه

 • عالمه wrote on ۳ اسفند, ۱۳۹۵, ۶:۰۰

  ب دکتری زنگ زدم گفتن تا سه روز قرص مفنامیک اسید بخور همراه با قرص ال دی هرشب ایا تاثیر برای قطع لکه دارد تو رو خدا کمک کنید یه راه حل بدین ک این لکه ها قطع بشه رفتم دکتر بذام سنو و ازمایش نوشت ایا دکتر متوجه میشه ک لکه بینی بر اثر خودارضاییه

 • آنا wrote on ۳ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۶:۱۲

  سلام….
  دختری ۱۷ ساله هستم
  الان در طی شش سالی که پریود میشم همیشه نامنظم بوده…
  ماه قبل شب قبل از پریود متوجه ترشحات صورتی مایل به قهوه ای شدم که خیلی ترسیدم ولی فردا صبح پریود شدم الان یک ماه گذشته واینبار هم متوجه این ترشحات شدم … الان شش روزه که این ترشحات ادامه دارن…ولی هنوز پریود نشدم….
  این موضوع خطرناکه؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۴ اسفند, ۱۳۹۵, ۷:۱۳

  سلام اناخانم

  ترشحاتت اگربدبونیست جای نگرانی نداره

 • Maryam wrote on ۴ اسفند, ۱۳۹۵, ۵:۱۳

  سلام من دردوران عقدهستم،همیشه پریودهام نامنظم هست
  الان دوماهه که پریودنمیشم ،ولی دیروزکمی ترشح داشتم وامروزهم لک
  نمیدونم ازچیه،هفته ی قبل بیبی گذاشتم ومنفی بود
  خیلی نگرانم،چون دودفعه ی قبل هم این اتفاق افتاده برام
  خواهشاراهنماییم کنین که عادیه یابه دکترمراجعه کنم،ممنون

 • پیراسته فر wrote on ۴ اسفند, ۱۳۹۵, ۷:۰۷

  سلام مریم خانم عزیز
  ازقرصهای ضدبارداری استفاده می کنید؟
  آیاخارش وسوزش هم دارید؟
  سن؟
  آیااسترست زیاده؟
  توصیه ام به مراجعه به پزشک است
  فرمول بی نظمی پریود
  چه زمان می توان گفت که پریود نامنظم است؟
  طول دوره طبیعی( بین دو قاعدگی) ۲۸ روز ، بعلاوه یا منهای ۷ روز خواهد بود،(۳۵-۲۱)
  قاعدگی زمانی نامنظم خوانده می شود که زودتر از ۲۱ روز شروع شود و یا خونریزی بیش از ۸ روز ادامه پیدا کند.

 • عالمه wrote on ۴ اسفند, ۱۳۹۵, ۸:۱۴

  سلام اقای دکتر چرا جواب منو ندادین دارم از نگرانی دیونه میشم یه راه حل بهم پیشنهاد بدین

 • پیراسته فر wrote on ۴ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۰:۲۰

  عالمه جان سلام
  مگربا آن قرص ها”LD”خونریزیت قطع نشده؟
  اگرآسپرین مصرف می کردی،قطع کن

 • عالمه wrote on ۴ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۲:۳۵

  نه بازم لکه می بینم مفنامیک اسید استفاده می کنم چیکار کنم ممنون از راهنماییتون

 • پیراسته فر wrote on ۴ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۲:۵۹

  چگونگی مصرف قرص “LD”رابگیدلطفاً
  مفنامیک اسید-برای کاهش دردوالتهاب است
  ایمیل بزن

 • آنا wrote on ۴ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۴:۲۳

  باسلام…
  همون دختر ۱۷ ساله هستم….
  نه … نه بو داره و نه خودم دردی احساس میکنم
  فقط اینکه تو این ۶ روز دو بار چند تا لکه ی خون(نه اون ترشحات قهوه ای رنگ) روی لباس زیرم دیدم طوری که فکر کردم پریود شدم ولی بعدش قطع شد ینی فقط همون چند تا قطره بود….
  این تا کی میتونه طبیعی باشه؟؟؟؟
  ممکنه اصلا پریود نشم؟؟؟
  خیلی خیلی ممنونم

 • پیراسته فر wrote on ۴ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۵:۱۸

  آناخانم
  باتوجه به اینکه این بی نظمی ازاول بلوغتون بود-۶سال که این مشکل راداری ،بهتراست به یه متخصص شهرتون مراجعه کنی که تاعلت یابی بشه ودرمان

 • آنا wrote on ۴ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۵:۳۶

  بله قصد همین کارو هم داشتم ولی فعلا این موضوع اونقدر منو ترسونده که فقط میخوام بدونم خیلی مشکل جدیه یا نه… ینی بعضی از سایتا نوشته بودن ممکنه سرطان رحم و اینجور چیزا باشه… میخواستم بدونم تا چند روز این لکه بینی طبیعیه واقعا اعصابمو بهم ریخته…. خیلی ممنونم

 • پیراسته فر wrote on ۴ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۵:۴۸

  یک احتمال هست که به تنبلی تخمدان مبتلا باشی
  ولی این بیماری خطرناک نیست،باتوجه به پیشرف علوم درحوزه پزشکی زودبه بهبودی می رسید(البته اگراین مشکل راداشته باشی)
  خوداسترس”اعصاب خوردی”برمشکلاتت می افزاید،بیماری را تسریع می کند،ماهم آرزوی سلامت وشفابراتون داریم وهمه کاربران این سایت

 • عالمه wrote on ۴ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۲:۳۳

  هرشب یکی میخورم منظورتون اینه ک مفنامیک نخورم

 • عالمه wrote on ۴ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۲:۳۴

  منظورم اینه ال دی رو شب یکی میخورم چیکار کنم 

 • عالمه wrote on ۴ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۲:۴۲

  خونریزیم قطع بشه ۹ اسفند میخوام برم مشهد

 • پیراسته فر wrote on ۴ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۳:۳۷

  سلام عالمه خانم
  برای همه کسانیکه قصدسفردارند(زیارت مشهد ویا عتبات”کربلا” ویا سفرحج ویا سفرهای تفریحی کشورهای دیگر ویاماه عسل)
  وسفرشان با قاعدگیشان تقارن پیدامی کند،
  برای عفب انداختن”پریود”خود ،اینکه درسفرعذاب نکشند به این لینک مراجعه کنند،همه چیزهای لازم گفته شده
  http://www.pirastefar.ir/?p=10276

 • ارزو wrote on ۵ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۲:۴۲

  با سلام
  حدود ده روزه بعد از رابطه (روز بعد از رابطه) گاهی اوقات لک قهوه ای میبینم و ۶ام شروع دوره پریودم هست
  میخواستم بدونم مشکل ی هست؟!
  در ضمن من ب خاطر دندون پزشکی از انتی بیوتیک(مترونیدازول۲۵۰ ) استفاده میکنم و اینکه نشونه های پریود ( درد سینه) و دارم
  ممنون میشم ج بدید

 • پیراسته فر wrote on ۶ اسفند, ۱۳۹۵, ۲:۳۸

  سلام آرزوخانم
  سن شما؟
  آیاقبلاًهم لک داشتی؟اگرداشتی به همین صورت بوده؟
  قرص های ضدبارداری ویاهورمونی هم استفاده می کنی؟

 • Shimi wrote on ۶ اسفند, ۱۳۹۵, ۶:۲۵

  سلام خسته نباشید
  من قرص اسپیرونولاکتون و کابرگولین استفاده میکنم و هر روز چند بار ترشحاتی قهوه ای رنگی دارم که دکترم گفتن واسه مصرف این قرصاس
  برای نبود این ترشحات قرص ضدبارداری مارولین استفاده میکنم ولی همچنان ترشح دارم.طوری که روزی باید ۳٫۴ بار لباس زیرمو عوض کنم.ترشح زیاد نیست.در حد یک قطره یا حتی کمتر.ولی خیلی غلیظ.ترشحات کشدار و چسبناک هست .البته ماه های قبل این ترشحات با یک قطره خون همراه بود ولی اینبار فقط ترشح چسبناکه قهوه ای تیره بدون خون و بو هستش
  در ضمن من ۲۲ سالمه و متاهلم هستم

 • پیراسته فر wrote on ۶ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۱:۱۱

  سلام شیماخانم
  جوش صورت ویا پرمویی داری ؟
  علت خوردن آن قرصها(اسپیرونولاکتون و کابرگولین)چی بود؟
  آخرین تاریخی که این۲قرص مذکوررااستفاده کردی کی بوده؟
  آیاقبل ازمصرف این قرصها پریودت نامنظم بود؟

 • Shimi wrote on ۶ اسفند, ۱۳۹۵, ۶:۲۷

  میشه بگید باید چیکار کنم؟ چون خیلی برام عذاب آور شده

 • ارزو wrote on ۶ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۱:۴۴

  ۲۰
  ن اولین باره و قرصی مصرف نمیکنم بجز همون قرص

 • Shimi wrote on ۶ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۴:۰۳

  پرولاکتین و تستسترونم بالاس.بله پریود نامنظم بود .جوش ندارم ولی پرمویی چرا. فوق تخصص غدد برام تجویز کردن.یک دوره ی دو ماهه مصرف کردم و بعد از دو ماه فاصله باز برام تجویز کردن و دارم مصرف میکنم.یک ماهی میشه مصرف قرصا رو شروع کردم.و حدود ۱۰ روزه وقتی پریود شدم مارولین استفاده میکنم .از همون دوره اول که قرصای اسپیرو رو مصرف کردم اون ترشحات رو داشتم.دکتر گفت عادیه ولی خیلی اعصابم رو خورد کرده. درضمن گفتن خوردن قرص پیشگیری مشکلی نداره.حالا من چیکار کنم واسه ترشحات

 • پیراسته فر wrote on ۶ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۷:۳۸

  این اتفاقات”ترشحات”نگران کننده نیست،ازعوارض داروی مصرفیتان است
  واما اعصاب خوردیت”استرس”برموجب افزایش مشکلات موجودمی شود وسیستم ایمنی بدن را کاهش می دهد.

 • گلسا wrote on ۶ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۴:۴۸

  سلام، دختر ۲۴ساله هستم و معمولا پریود نامنظم داشتم و وزنم هم بالا بود و موهای زائد هم روی چانه ایجاد شده بود، بعد از مراجعه ب پزشک و انجام آزمایش باتوجه ب بالا بودن پرولاکتین و LH برای من ۱۲عدد داستینکس، ۳بسته سیپروترون کامپاند، و ۱۰۰عدد اسپیرونولاکتون و کپسول کربواسلیم و چند نوع مکمل تجویز شد بعد از ۳ماه آزمایش رو تکرار کردم همه چی طبیعی شده بود اما دکتر ۳بسته دیگه سیپروترون کامپاند و ۶۰عدد اسپیرونولاکتون و مکمل های قبلی رو مجددا تجویز کردن خودمم با رژیم و ورزش وزنم رو کاملا پایین آوردم اما الان بعد از تموم شدن داروهام همش لکه بینی دارم و هم قبل از پریود و هم بعدش ک درواقع حالت موکوز خونی داره، خونریزی زمان پریودی ک بعد از اتمام داروهام اتفاق افتاد قهوه ای یا حتی سیاه بود. خواستم از خدمتتون بپرسم این حالتها حتما نیاز به پیگیری مجدد داره یا طبیعی هستش؟

 • پیراسته فر wrote on ۶ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۷:۳۲

  سلام
  باپزشکت هماهنگ کن،داروهارا بانظرایشان مصرف کن،حتی کاهش وافزایش دوز

 • زینب wrote on ۷ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۱:۲۴

  سلام خانمی ۲۵ ساله هستم ده روز از رابطه با همسرم گذشته اما دوسه روزی لکه بینی وکمی خون داخل واژن میبینم ده روز مونده پریود بشم اما لکه های قهوه ای میبینم برای بچهاولیمچندرور لکه خون میدیدم که فکر کردم پریودم بعد از دوهفته بی بی چک مثبت بوده الانم ده روز به ورودی مونده لکه دیدم بی بی گذاشتم منفی بود به نظرتون امکان داره باردار باشم

 • پیراسته فر wrote on ۷ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۷:۳۸

  سلام زینب خانم
  تست بتاhcgهم بدهید معلوم میشود

 • زینب wrote on ۷ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۲:۳۳

  سلام زینبم ببخشد یادم رفت صبح های زود کمی تهوع دارن زیر دامن بعضی اوقات کمی درد میگیره ممنون میشم راهنمایی کنید

 • Ati wrote on ۷ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۸:۱۱

  سلام دختر ۲۳ ساله هستم و صیغه ام و بانامزدم رابطه لاپایی و درحد مالوندن داشتیم و من بعد از ی ماه سروقتم پریود شدم و تا ۳ روز لکه قهوه ای دیدم و حالت تهوع داشتم و روز ۴ خونریزی داشتم دلیلش چیه میشه راهنمایی کنید ممنونم.

 • پیراسته فر wrote on ۷ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۹:۱۵

  سلام
  “تهوع”میتواندیک علامت بارداری باشد،اما پریودکه شدی ،یعنی حاملگی منتفی است،لکه ها نیزطبیعی است.

 • زینب wrote on ۷ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۹:۱۳

  مممونم لطف کردید

 • Ati wrote on ۷ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۹:۳۸

  خیلی ممنون بنظرتون باید ب پزشک مراجعه کنم؟

 • پري wrote on ۱۰ اسفند, ۱۳۹۵, ۶:۴۰

  سلام دختری ٢٠ساله ام ک با نامزدم رابطه بر قرار کردم .بعد از نزدیکی قرص اورژلنسی مصرف کردم اما پریود نشدم ب دکتر مراجعه کردم امپول دادن ٢تا و بعد ۵روز ٢تا لک قهوه ای مشاهده کردم اما قط شد ، تماس گرفتم دکتر گف قابل قبول هستش درضمن روز ١۴ بعد از مصرف قرص ازمایش خون دادم ٢و منفی بود . بنظرتون میتونم باردار باشم یا برای قرص هاست؟

 • پري wrote on ۱۰ اسفند, ۱۳۹۵, ۶:۴۶

  ١-٢روز بعد از زدن امپول ها دل درد ها و حالات شدید قائدگی داشتم اما پریود نشدم . کمر درد ها و.. دکتر قرصی تجویز کردن برای ٢-٣ دوره ک دوباره قائدگیم منظم بشه و باید این قرص هارو روز اول پریود مصرف میکردم . لک بینی رو گفتم گفتن قابل قبوله و شرو کن و من اولی رو خوردم . اما علت لک بینی انقدر کوتاه چی هستش ؟؟

 • فاطمه wrote on ۱۰ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۶:۳۶

  سلام ببخشید ک مزاحم میشم فقط تورو خدا جوابمو بدید 
  من تو دوران عقدم و. هنوز باکره هستم ولی رابطه از مقعد داشتم و نمیدونم چیزی رو واژنم ریخته یانه من ماه قبل که اذر بود ۲۳ پریود شدم و بهمن ماه هم ۲۲ رابطه مقعدی داشتم و همون شب لک قهوه ای پیدا کردم تا هشت روز ادامه داشت روز ۶روز پیش دوتا امپول پروژسترون زدم دوتا شب دوتا صبح خیلی هم رازیانه خوردم ولی پریودم کامل باز نمیشه بعد از امپولم نفسم یکم تنگ شده و خیلی کم سرگیجه میگیرم دوبارم بعد ازظهر از بیبی چک استفاده کردم منفی بوده هنوزم هیچ علائم پریود ندارم و پریود نمیشم میپرم سمت راست زیر شکمم درد میگیره. تورو خدا جوابمو بدید خیلی استرس دارم الان نباید چیزی بشه کمکم کنید 😭😭😭😭

 • پیراسته فر wrote on ۱۰ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۱:۱۰

  سلام
  سنتان؟
  هشت روز ادامه داشت روز ۶روز پیش دوتا امپول پروژسترون زدم(تاریخ دقیق)
  آیادکتربرایت ۴تادرطی۱۲ساعت تجویزکرد؟
  لطفاً باایمیلم درتماس باشید

 • فاطمه. wrote on ۱۰ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۷:۴۲

  تورو خدا جوابمو بدید دارم دیونه میشمو همون فاطمم کشش پیدا میکنم زیر دلم درد میگیره.  دکتر نیستین؟؟؟ کمک میخوام 😭😢

 • فاطمه. wrote on ۱۰ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۲:۵۵

  دکتر پیراسته فر ببخشید ک متوجه جوابتون نشده بودم یه مقدار نتم ضعیف بود
  تاریخ دقیقش میشه ۶روز پیش که امپول پروژسترون زدم. (روز هفتم لکه بینیم بود که فردای بعد از امپول لکه بینیم قطع شد) .به دکتر درباره لکه بینیم گفتم فقط چیز دیگه ای نگفتم که امپول تجویز کرد. دقیقا ۴تا طی۱۲ساعت تعیین کردن ک دوتا شب زدم دوتا ظهر. سنمم ۱۹٫ الانم یه دردای خفیف قسمت زیر شکمم دارم نفسمم تنگ میشه 😢😭

 • پیراسته فر wrote on ۱۱ اسفند, ۱۳۹۵, ۳:۴۲

  سلام فاطمه خانم عزیز
  تزریق۴تاآمپول درفاصله ۱۲ساعت جای تأمل است،احتمالاً شمابه این داروحساسیت پیداکردید
  این آمپول عوارض ناگواری دارد
  خارش، تورم و قرمزی در جای تزریق،زرد شدن پوست یا سفیدی چشم،حساس شدن سینه ها،
  گرگرفتگی، افزایش ضربان قلب، خارش،کهیر، بسختی نفس کشیدن، تورم گلو و تهوع و استفراغ
  می تواندازعوارض آمپول پروژسترون باشد
  دراولین فرصت موضوع راباپزشکتان درمیان بگذارید

 • فاطمه. wrote on ۱۱ اسفند, ۱۳۹۵, ۹:۱۹

  ممنون که جوابمو میدید دکتر🙏.  من الان با سوزش شدید بیدارشدم و خون میبینم اما زیاد نیست. خیلی سوزش دارم 😭😭😭خیلی رازیانه و زعفران و گل گاو زبون خوردم تا زودتر بشم و این نفس تنگیه تموم شه😭اما الان سوزش دارم نفسمم یکم مشکل داره😢😢😢

 • فاطمه wrote on ۱۵ اسفند, ۱۳۹۵, ۷:۳۵

  سلام اقای دکتر دختری مجرد ۲۷ ساله هستم حدود ۲۰ روز لکه بینی داشتم دکتر بهم گفت قرص ال دی بخور چندروز لکه ندیدم ولی باز لکه می بینم علتش چیست ؟ب نظر شما قرص ول کنم 

 • پیراسته فر wrote on ۱۵ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۰:۲۹

  سلام فاطمه خانم
  آیا اخیراً سکس(رابطه جنسی)ازهرتوعش ،داشتی
  خودارضایی که به لذت ویا اورگاسم منجرشودنیرمیتواند،ترشح هورنهارا دچاراختلال کند ویافعالیت غددرادستخوش تغییروتحول کند،البته عوامل دیگرنیزبی تأثیرنیستند،مضافاً براینکه درشرایط طبیعی خانمهادرزمان تخمک گذاری نیزشاهدترشحاتی می شوند

 • فاطمه wrote on ۱۵ اسفند, ۱۳۹۵, ۷:۳۷

  علت لکه بینی میتونه ب خاطر خودارضایی ک یک ماه پیش داشتم باشه۵

 • فاطمه wrote on ۱۵ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۰:۰۶

  اخیرا خودارضایی نداشتم باید چیکار کنم از امشب قرص ال دی رو ول کردم که دیگه لکه نبینم نیاز ک دکتر برم سونو و ازمایش انجام بدم

 • فاطمن wrote on ۱۶ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۱:۱۳

  سلام دکتر من دختر ۲۱هستم عقدم منتها رابطه کامل ندارم با همسرم ولی این ماه یکبار پریود شدم اونم فقط دوروز اصلا اسمشو نمیشه پریودی گذاشتی البته درکلم پریودیم کمه بعد از دو هفته الان باز لکه بینی دارم خیلی میترسم که نکنه لکه بینی حاملگی باشه تروخدا زود جوابمو بدید درضمن دوماه پیش قرص دیان مصرف کردم و ماه قبلم قرص اورژانسی میتونه بخاطر اینا باشه؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۷ اسفند, ۱۳۹۵, ۲:۰۳

  سلام
  چندساعت ازآخرین رابطه جنسی میگذرد؟
  اولاً توصیه اینه که بمحض هررابطه جنسی “سکس “حتی “مشکوک ” دراولین فرصت ،قرص “اورژانسی”استفاده کنید
  دوماًبعدازهررابطه جنسی وبهرنحو”ارضاشدن”نظم هورمونهابهم میخورد
  ودیگراینکه درشرایط معمول هم “زمان تخمک گذاری”هرخانمی ترشحاتی “لکه”دارد
  پس هرلکه بینی نشانه بارداری نیست

 • سوسن wrote on ۱۷ اسفند, ۱۳۹۵, ۸:۴۷

  سلام ببخشبد چندروز بعد از ول کردن قرص ال دی پریود میشن

 • پیراسته فر wrote on ۱۷ اسفند, ۱۳۹۵, ۹:۵۵

  سلام
  اگرمنظور از”ول”قطع مصرف باشد،ازهمان فردایش بایددرانتظارش باشید وتا یک هفته هم بطول می انجامد

 • پري wrote on ۱۹ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۷:۰۲

  سلام.١۴ روز بعد از نزدیکی ازمایش خون داده بودم ٢بود . ١٠روز بعد از مصرف لونژیل ک پریود نشدم ب دکتر رفتمو ایشون دوتا امپول ک روزی ١ای باید زده میشد دادن و گفتن ب مدت ٧ تا ١٠روز خونریزی داشته باشم ، شبه ۵ام لک قهوه ای رنگ دیدن

 • پري wrote on ۱۹ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۷:۱۰

  تماس گرفتم گفتن قابل قبوله و نشان از قائدگی هستش و قرص اتیسترون اگر اشتباه نگم دادن ک برا تنظیم قائدگی از همون شب شبی یکی باید میخوردم

 • پري wrote on ۱۹ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۷:۱۲

  لک بینیم روز ب روز بیشتر و از حالت لک بینی جدا شد اما مث دوران پریود اصلیم نبود و دائما قهوه ایه خیلی تیره بود و زیر شکمم حالت های پریودی داشتم 

 • پري wrote on ۱۹ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۷:۱۵

  اما نگرانیم درد متداول زیر شکمم ک ساعتی ١بار تقریبا میگیره و خس میکنم شکمم ورم داره حالا ب هر دلیل و این که ١١ روز هستش ک همچنان این خونریزیه کمم ادامه داره 

 • پري wrote on ۱۹ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۷:۱۶

  من همون پری هستم ک تو نظراته قبل بودم ببخشید تعداد رفت بالا چون طولانی تر نمیشد .تاریخ خواسته بودید . لطفا راهنماییم کنید 🙏🏻

 • پري wrote on ۱۹ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۷:۱۹

  من ٢١ سالم هستش  و قائدگیم تنظیم بوده و فقط ۴روز میوفتاد جلو همیشه

 • پیراسته فر wrote on ۱۹ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۷:۳۰

  سلام پری خانم عزیز
  لطفاً ازداستانهای طولانی “سریالی” درسایت “کامنت”اجتنباب شود،درصورتی که لازم میدانید توضیح مفصل داده شود ویا هرمسئله دیگری مطرح شود ازطریق ایمیل درتماس باشید
  ومن حالا نفهمیدم چی بایدبگم!

 • پري wrote on ۱۹ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۷:۳۷

  من واقققققعا معذرت میخوام !!!! لطفا راهنماییم کنید 😭

 • پري wrote on ۱۹ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۷:۴۲

  این خونریزی ک قهوه ایه خیلی تییره هستش و ١٠شبه هست این درد متداول خفیف تر از پریود طبیعی هست ؟؟؟؟ یا موردی هستش؟ انشالله ک هیچوقت دیگ مزاحمتون نشم

 • پیراسته فر wrote on ۲۰ اسفند, ۱۳۹۵, ۳:۰۳

  پری خانم سلام مجدد
  اولاًازسئوال هیچکس ناراحت نمیشم
  دوماً این شرایط نبایدنگران کننده باشد
  درصورتیکه پاسختون رانگرفتید،لطف کنید باایمیل تماس بگیرید
  ویک اطلاعاتی ازوضعییت بگید”شروع تغییرات،بی نظمی واتفاقات خواسته وناخواسته ووضعیتی که ذهنت را مشغول کرده)
  pirastehfar2@yahoo.com

 • saye wrote on ۲۱ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۰:۰۳

  سلام.روزتون بخیر.
  سیکل من از اول نامنظم بود…خانم های خانواده ی من کلا این شکلی هستند.
  این ماه که سیکلم شروع شد بدون هیچ دردی بود…اما پس از ۱۰ روز … بلافاصله ۳ روزه که لکه های قهوه تو لباس زیرم میبینم.شدید نیست ولی کم هم نیست…دوتا قرص LDاستفاده کردم…واینکه..این ماه من استرس و فشار روانی خیلی زیادی رو تحمل کرد…عادت غذاییم کلا عوض شده و مجرد هستم.
  ممنون میشم از نگرانی نجاتم بدین!!!!😊

 • پیراسته فر wrote on ۲۳ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۱:۳۷

  سلام
  ببخشیدازتدخیردرپاسخ
  علت مصرف قرصLD
  لکه هات چندروزادامه دارد؟
  حالا نگرانیت ازچیست؟این استرست برای چیه؟

 • saye wrote on ۲۱ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۰:۰۵

  فراموش کردم بگم که ۲۰ سالم هست!

 • فاطمه******بخونید جواب بدید ممنون میشم بخدا. wrote on ۲۲ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۳:۰۷

  سلام دکتر پیراسته فر خسته نباشی
  ***من ۷روز لکه بینی شدم و بعد از دوسه روز با امپول پروژسترون پریود۷روزه ی کامل شدم.موقع هردوتاشون درد پریودی نداشتم و الان علائم پریود دارم سه روز از پریودم میگذره و من از روز ۶پریودم علائمم شروع شده و هنوزم هست..۲۰سالمه و عقد کردم.ممنون میشم راهنماییم کنید

 • پیراسته فر wrote on ۲۳ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۱:۴۱

  سلام فاطمه خانم عزیز
  خوندم امامتوجه نشدم سؤالت چیست!؟

 • نازنین wrote on ۲۳ اسفند, ۱۳۹۵, ۷:۳۲

  سلام خسته نباشید
  من دختر هستم.نامزدم.و وقتی باحرفاش تحریک میشم یا بوسم میکنه یا با لمس تحریکم میکنه نیم ساعت بعدش ترشحم همراه با لک خون هست چندبار اینجوری شده و خیلی نگرانم اخه چطوری فقط با تحریک شدن لک خون میاد؟؟میشه لطفا یه توضیحی بدید که از چیه.

 • پیراسته فر wrote on ۲۳ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۱:۴۴

  نازنین خانم شیطون !
  بعضی وفتهاترشحات خونی هست وربطی به معاشقه نداره

 • فاطمه******بخونید جواب بدید ممنون میشم بخدا. wrote on ۲۳ اسفند, ۱۳۹۵, ۸:۱۶

  دکتر پیراسته فر استاد محترم خسته نباشید من همون فاطمه ام***گفتم ک تازه علائم پریودی دارم..لطفا کمکم کنید..ممنون میشم

 • نیلوفر wrote on ۲۳ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۶:۰۱

  سلام،من ۳روزقبل از اینکه پریود بشم لکه قهوه ای رنگ اونم به صورت زیاد میبینم این همیشه همینطور بوده،اما این ماه بعد از ۷ روز پریودی هنوز هم لکه قهوه ای میبینم خیلی نگران هستم که بیماری داشته باشم لطفا راهنماییم‌کنین

 • پیراسته فر wrote on ۲۳ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۱:۴۷

  سلام نیلوخانم
  این وضعیت میتونه طبیعی باشه وجای نگرانی ندارد الا باعلائم وعوارض دیگری همراه باشه

 • سارا wrote on ۲۴ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۵:۲۹

  سلام خانم دکتر من عادت ماهیانه ام نامنظم بود اما مدتی درست شد سوالم آینه که من دقیقا بعد از پریود یعنی دوروز بعدش خونریزی داشتم که از نوار استفاده کردم حدود یک روز تمام البته در حد یک نوار بهداشتی بعدش لکه بیتی قهوه ای دارم الان دو روزه که ادامه داره البته این روهم بگم من تاحالا این سه ماه اس پشت هم این شکلی میشم یعنی اول خون بعد لکه بینی بار اول ۸ روز از پریود گذشته بود وباردوم دقیقا نصف یعنی دو هفته من نامزد هستم ودر دو حالت بعدی لکه بینی من رابطه مختصری داشتم که چیزی وارد واژنم نشد فقط رابطه مختصر من ۳۲ ساله استم لطفا کمکم کنید یک دکتر رفتم میگه من تومور دهانه رحم تشخیص میدم اما یک عکسبرداری هم برو آلان منتظرم عکسبرداری چی میگه لطفا لطفا کمکم کنید

 • پیراسته فر wrote on ۲۴ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۵:۴۰

  سلام ساراخانم
  همه چی روی احتماله تا آزمایش ندادی
  اما همه خانمها درقبل وحین وبعدازپریود،ترشحاتی”لکه بینی” دارند ،اگرترشحاتت بدبود نیست ،سوزش وخارش نداری ویا رنگش به سبزی نمیزنه نبایدمشکل ساز”بیماری”باشه

 • سارا wrote on ۲۴ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۹:۱۲

  تشکر اما دکتر چک کردگفت فقط گفت ببینم قطرش چنده یا چی اس همچنین چیزی نه سبز نیس وبد بو هم نیس لطفا کمک کنید چرا چنین میشم سه ماه متوالی در بین دو قاعدگی اول خون بعد لکه های قهوه ای میبینم بدون درد وسوزش

 • پیراسته فر wrote on ۲۵ اسفند, ۱۳۹۵, ۷:۰۰

  سلام
  یک احتمال هست که به تنبلی تخمدان مبتلا شده باشی

 • یگانه wrote on ۲۴ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۲:۳۲

  سلام
  دختری مجرد هستم که پریود منظمی دارم ولی دو ماهه که با درد همراهه و یه هفته ده روز بعد پریود لکه قهوه ای دیدم اونم به مدت چند ساعت و بعد از پریود هم پهلوی چپم درد داشتم تا چند روز،ممنون میشم علتشو بگین 

 • maryam wrote on ۲۵ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۹:۲۴

  با عرض سلام
  دوم اسفند ماه من پریود شدم. و دو روز پیش سه قطره لک دیدم. درصورتی که چند روز قبلش هم ترشحات سفید و بدون بو و بدون خارش داشتم. با این حال دکتر رفتم و معاینه کردن و گفتن چیز خاصی نیس و بهم میترونیدازول دادن. به خاطر لک ها هم آزمایش بتا نوشتن که عددش ۱ شد. ماه گذشته دو روز بعد از پریودم رابطه داشتم و این ماه هم ورزشم سنگین تر شده.حساسیت خفیف هم نسبت به تغییر فصل دارم. لکه بینی دیگه تکرار نشد اما نگرانم بابت مشکلات دیگه. آیا جای نگرانی هست؟ ممنون از وقتی که میذارید

 • پیراسته فر wrote on ۲۶ اسفند, ۱۳۹۵, ۱:۴۱

  سلام مریم خانم
  خوبه که خانمهای محترم هنگام سؤال”تجردوتأهل “خودرامشخص کنند و”سن” خودرا

  شمانگفتیدکه آیابعداز”رابطه”قرص اورژانسی”مصرف کردید یانه؟
  واما معمولا!چندروزاول بعدازپریوداحتمال بارداری ضعیفه

 • زهرا wrote on ۲۵ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۱:۳۶

  سلام .
  من ۲۵ ساله هستم و دختر. تقریبا موعد پریودم بود اما پریود نشدم فقط لک بینی قهوه ای رنگ داشتم.۲۰ روز بعد پریود شدم خونریزیم مثل همیشه وقتی پریودم تموم شد ۱۰ روز بعد دوباره لک بینی قهوه ای داشتم . یک روز هست که تموم شده.میخواستم علتشو بدونم.خیلی نگرانم

 • پیراسته فر wrote on ۲۶ اسفند, ۱۳۹۵, ۱:۴۶

  سلام زهراخانم
  اگرنه خودارضایی داشتی ونه رابطه جنسی ونه مصرف قرص های هورمونی
  یعنی بدون مواردبالا-ترشحاتت دچارتغییروتحول شده ،به دکترمراجعه کن برای بعضی ازآزمایشات

 • هانیه wrote on ۲۶ اسفند, ۱۳۹۵, ۳:۳۵

  سلام. دو روز پیش بلیط سفر گرفتم با همسرم سفر بریم. نمیخواستم پریود باشم.به محاسبات خودم باید چهار روز بعد پریود میشدم. 
  به پیشنهاد متصدی داروخانه ۳ روز پیش ۲ قرص ال دی و دو روز پیش دو قرص ال دی خوردم. تا بعد با تک تک خوردن ان پریودیم عقب بیافتد. دیروز دل درد گرفتم. ترشحات قهوه ای امد و داخل واژن اغلب صورتی یا قهوه ای هست. 
  خب اوضاع بدتر شد. الان میدونم لکه بینی قبل از پریودی هست و به هم ریختی هورمون هست. 
  مشکلم اینه که الان پریود حساب میشم نماز نخونم؟
  شمار روز های پریودیم از الان می شود یا از وقتی خون بیاید؟ 
  یعنی به کل سفرم پریود میمونم؟ راهی نداره؟ 
  دوره پریودیم ۷ روزه هست و ۴ روز دیگه عازم سفرم.

 • پیراسته فر wrote on ۲۶ اسفند, ۱۳۹۵, ۹:۴۰

  هانیه خانم عزیزسلام
  خیلی خوشحال شدم که یکی هم ازبین هزاران کاربر-تگران “نماز”ش است
  ” لکه بینی حیض نیست بلکه استحاضه قلیله است که باید نمازها را بخوانید برای هر نماز هم وضو بگیرید ”
  البته من مخالف زندگی شیرین وبهره بری ازلذتهای زندگی نیستم،اما انتظاراین است،به اندازه نصف عوارض آن نگرانیهایی که درهمه سؤالات خانمهااست ،یکم نگران نمازهم می بودند
  وامااین قرصهای ضدبارداری عوارض ناگواری هم دارند که درشرایطی استفاده از آنهااجتناب ناپذیراست،همانطورکه درآزمایشات پزشکی “اشعه “خطرناکند. وشما درصورت ضرورت بایدخوردن قرص ها راروی اصول ومبنایی بخوری،آنچه تاحالا نتایج نشون داده اگرقرصها طبق ضوابط ودستورات خورده شود بایدجلوی خونریزی گرفته شود.
  سفرخوش وخاطره آمیزی را برای شما وهمراهانت آرزو میکنم
  برای اطلاعات بیشتر(حکم نمازدرزمان لکه بینی)به این لینک مراجعه کنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=10542

 • maryam wrote on ۲۶ اسفند, ۱۳۹۵, ۶:۵۹

  سلام من همون مریم بالایی هستم 
  من ۲۲ سالم هست و متاهل هستم دو ساله. قرص جلوگیری هم نخوردم کلا هیچ قرصی نخوردم در این مدت ما روش جلوگیری کاندوم داریم و حتی اصلا مطئنم داخل ریخته نشده. نگران بارداری نیستم اما نگران این هستم که لکه های مایل به قهوه ای که فقط ۳ قطره و همان یک روز بود دلیلش چی میتونه باشه. مثلا نگران سرطان رحم هستم؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۶ اسفند, ۱۳۹۵, ۹:۲۶

  مریم جان،دخترم !سلام
  حرف منو نگرفتی!
  من گفتم”رابطه جنسی”(یکی از۳شرط)
  رابطه جنسی متفاوت است،درحالت کاندوم -لذت که منتفی نیست!چون ارضامیشی،درحالت ارضا،فعل وانفعالاتی رخ می دهد که سیستم ترشحات هورمونها رادچاردستخوش می کند،یکی ازعلایم این تغییروتحولات”لکه بینی”است
  اما خیلی به کاندوم نبایداطمینان نداشته باش،چون ممکنه درهنگام ضربات ویاآمدوشدهای”الت” شریک جنسی(شوهر)،خراشی ببیند وآنوقت کاری که نبایدمی شد،میشود
  امیدوارم این اطلاعات نگرانت نکرده باشد
  وشما هم سالمید،آن ترشحات هم غیرطبیعی نیست.
  استرس همیشه آسیب زاست،همانطورکه میتونه لذت حنسی رازهرآلودکند،سیستم ایمنی بدن راهم مختل می کند وفرآیندبازسازی بدن”بهبود راهم تحت تأثیرقرارمی دهد.

 • maryam wrote on ۲۶ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۰:۳۱

  ممنون دکتر
  بهترینید شمااااا
  مرسی که وقت میذارید و با حوصله جواب همه رو میدید
  انشالله که سال خوبی داشته باشید ❤❤❤❤❤❤

 • فاطمه******بخونید جواب بدید ممنون میشم بخدا. wrote on ۲۷ اسفند, ۱۳۹۵, ۸:۲۶

  دکتر جواب منم بدین.. من هنوز علائمشو دارم اما چیزی نمیشه.. یعنی چی؟:’(:’(:’(:’(:’(

 • پیراسته فر wrote on ۲۷ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۰:۱۶

  فاطمه خانم عزیز!سلام
  اولاًآنقدرباادبیات فارسی”دری”نوشته اید که فهمیدنش ازترجمه یک متن انگلیسی مشکلتره!(اولین کامنتت۲۲اسفند)
  واماظاهرا! به آمنوره ثانویه مبتلاهستی کهمعمولا بعد از گذشت ۲ هفته تا ۱۰ روز از تزریق باید پریود بشوید.
  اگر تااین زمان نشدیدباید دوباره به پزشک مراجعه کنید.

 • فاطمه******بخونید جواب بدید ممنون میشم بخدا. wrote on ۲۷ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۱:۵۳

  دکتر من ک گفتم.. من بجای پریود هفت روز لکه بینی بوده.  ب دکتر مراجعه کردم امپول پروژسترون دوتا زدم بعد از ۸روز پریود شدم من پریودام هفت روزست از روز ۶پریود علائم پریودم شروع شد الان ک یه هفته میگذره بازم علائمشو دارم امکان داره من بازم پریود شم؟ یعنی تو یه ماه سه بار(یبار لکه بینی یبار با امپول یبارم این دفعه)؟ این علائما واسه چیه؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۷ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۳:۲۹

  سلام
  هرخونی علامت پریودنیست

 • نرگس wrote on ۲۷ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۴:۲۴

  باسلام
  امروز ۲۷اسفند است وشروع آخرین پرید من ۲۲بهمن بود
  و من باردارم اما سن بارداری و دقیق نمیدونم۴روز پیش آزمایش خون میزان هورمونhcgرو ۴۰۰زده بود
  حدود یک هفته اس که درد زیر دل دارم دقیقا مانند مواقعی که نزدیک به پرید هستیم، اما از صب ترشحات تیره چند قطره و حالت لکه بینی از واژنم دفع میشه
  درضمن اینکه دیشب آمپول پروژسترون رو تزریق کردم، که به دلیل بالا بودن پرولاکتین بهم آمپول پروژیترون تجویز کرد
  دلیلش چیه و من باید چیکار کنم؟ به ایام تعطیلی نوروز رسیدیم و دکترم نیس

 • پیراسته فر wrote on ۲۸ اسفند, ۱۳۹۵, ۱:۳۳

  سلام نرگس خانم
  بااین “لینک”میتونید جواب خیلی ازسؤالات وابهاماتت رابگیرید
  http://www.pirastefar.ir/?p=5656

 • ناشناس wrote on ۲۷ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۷:۳۲

  سلام من کیست تخمدان دارم همیشه پریودیم نامنظمه وقرص پروژسترون مصرف می‌کنم بدون مصرف قرص پریود نمیشم این ماه بدون مصرف قرص پریود شدم عموما پریودیم کمتر از هفت روز طول می‌کشید ولی الان ده روز شده بعدشم سه روزه لکه بینی دارم لکه هایش قهوه ای تیره در ابتدا پریودیم هم لکه هایش سیاه می‌دیدم علت چیه؟

 • سارا wrote on ۲۹ اسفند, ۱۳۹۵, ۲۱:۱۲

  سلام اقای دکتر ترشحاتی به سبزی نمزنه وخارش وسوزش هم ندارم فقط نگرانم که چرا دکتر گفته تومور اس قطرشم ۳ سانتی اس علایم رو هم که ذکر کردم من

 • saye wrote on ۵ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۴:۴۶

  سلام.سایه هستم.چند وقت پیش سوال پرسیدم.
  حدود دوهفتست که این لکه بینی هست 
  هر ۲یا۳ روز یک بار قطع میشه ولی دوباره شروع میشه…کمه و بصورت لخته قهوه ای رنگ
  من هنوز تو محیط تنش زا هستم.
  میشه بگید چه مشکلی وجود داره؟
  ممنونتون میشم

 • پیراسته فر wrote on ۵ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۵:۵۵

  سلام سایه خانم عزیز
  سال ۹۶سال موفقیت وخوشبختیت باشه
  اگرمیگفتید سنت را واینکه آیا سابقه داشته این لکه بینی واینکه مجردی ویامتأهل وآیا فعالیتهای جنسی(خودارضایی و..)داشتی توی این ماه؟
  واینکه قرص ضدبارداری استفاده میکنی ،بهترمیتونستم راهنمایی کنم

 • گلناز wrote on ۵ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۹:۴۲

  سلام من گلناز هستم
  ٢۶ سالمه ومتاهلم تقریبا ٣ماهی میشه یک هفته قبل از شروع پریودیم لکه بینی به رنگ قهوه ای دارم ولی تاریخ شروع پریودیم منظم هست می خواستم بدونم علتش چیه در ضمن روش جلوگیری هم با کاندومه یعنی همسرم از کاندوم استفاده می کنه 
  توی دوران مجردیم هم یکی دوبار مشکل لکه بینی قبل از پریودی رو داشتم ولی خوب خودش برطرف شد
  مچکرم از لطفتون اگه جوابم رو بدید

 • پیراسته فر wrote on ۶ فروردین, ۱۳۹۶, ۱:۵۰

  سلام گلنارخانم
  سال نومبارک
  واماپاسخ
  کمترکسی ازخانم ها”دختران بالغ”باشه که “لکه بینی”قبل ویابعدازپریودراتجربه نکرده باشه این ترشحات یک نوع میکروب زدایی برای واژن است
  یکی ازدلائل این لکه بینی فعالیت های جنسی(ازخودارضایی تا ارضاهای دیگر)ونشانه تخمکگذاری است،رحم خودرابرای لانه گزینی آماده می کند
  پس هرلکه بینی نشانه بیماری نیست ونبایدنگران کننده باشد
  امااگرباخارش وسوزش ویا رنگ ترشحات به سبزی گرایش کند ویا بدبوشود که بایدبه پزشک مراجعه کنید

 • saye wrote on ۶ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۶:۵۲

  سلام دکتر…خیلی متشکرم..
  امیدوارم برای شما هم سالی توام با موفقیت باشه.
  ۲۱ ساله هستم….مجردم…اوایل شروع لکه بینی دو شب ldخوردم
  ولی دیگه نخوردم….بصورت نامنظم مفنامیک میخورم..واینکه اولین باره که لکه بینی دارم.

 • پیراسته فر wrote on ۶ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۷:۱۲

  سلام
  مفنامیک که برای تسکین درده
  پاسخ به سؤالات راهم مثل خوردن قرصهاته!
  قرص هاراطبق ضوابط بخور،وبه همه سؤالات بادقت جواب بدین لطفاً(درآینده)
  خلاصه وختم کلام
  نگران نباش

 • ..... wrote on ۶ فروردین, ۱۳۹۶, ۲۲:۴۴

  سلام من ۱۶ سالمه .۳ ساله نامنظم و یک ماه درمیون پریود میشم رفتم سونو تنبلی تخمدان نداشتم.دکتر گفت چون بچه ای یه ماه در میون پریود میشی اشکال نداره ولی من الان ۲ ماهه پریودی ندارم دردشو دارم ولی وقتی میشم همش دون دون قوی ای هستش بعضی وقتا هم یک قطره خون.من چکار کنم که درست بشه؟برا رفع عفونت چکار کنم؟لطفا یه راهی بگید که جرعت دکتر رفتن رو ندارم

 • پیراسته فر wrote on ۷ فروردین, ۱۳۹۶, ۴:۲۶

  سلام ..خانم
  تا۲سال بعدازبلوغ این وضعیت طبیعی هست
  واما ازعفونتت چیزی نگفتی؟ازکی داری وچطوری
  باایمیلم پیگیرپاسخهات باش

 • ..... wrote on ۶ فروردین, ۱۳۹۶, ۲۲:۴۵

  قرص آهن دکترم گفته بخور ولی نمیخورم اصلا.ولی ویتامین دی ماهی یدونه میخورم

 • مهتاب wrote on ۹ فروردین, ۱۳۹۶, ۷:۵۰

  سلام ،من ۲۱ سالمه و ۷ماهه که ازدواج کردم.پریودی منظمی نداشتم.و سال(۹۶) جدید پریود نشدم فقط لکه بینی دارم.هر روز یا یه روز درمیان لباس زیرم خیلی کم لک میشه! نیاز به مراجعه به پزشک و آزمایش هست یا نه!؟یه مسئله مهم دیگه ام که هست ،نمیدونم واسه نمازهام چیکار کنم !!!آیا هر بار که لک میبینم باید غسل انجام دهم؟آیا میتوانم با همسرم نزدیکی داشته باشم و مشکلی برام به وجود نمیاد!؟

 • مهتاب wrote on ۹ فروردین, ۱۳۹۶, ۸:۳۲

  .من همان خانم ۲۱ساله هستم ومتاهلم عادت ماهیانه منظمی نداشتم تا اینکه یه مدت رازیانه دم میکردم و میخوردم بهتر شدم .ولی الآن سال جدید از زمان پریودیم گذشته !واقعا خسته شدم که هر بار برای نمازهای روزانم حمام بروم و غسل استحاضه کنم چون بیشتر اوقات سرم خیس میمونه سردرد میشم!آیا میتوان به جای هر بار غسل ، تیمم بدل از غسل انجام داد و فقط لباس زیر خود را عوض کرد!؟ به لینکی ام که پست های بالایی گذاشته بودین مراجعه کردم ولی بازم پاسخی درباره نمازهام پیدا نکردم.لطفا مرا راهنمایی کنید و پاسخ سولاتم را بدهید که چه کاری باید انجام بدهم .خیلی ممنون 

 • پیراسته فر wrote on ۹ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۰:۲۰

  سلام دخترعزیزم
  سال نویتان مبارک
  اسلام دین عسروحرج نیست،نمیخواه خودتو اینقده عذاب بدی
  این لکه ها نیازی به غسل نداره -برای هرنمازوضوجداگانه بگیر-دستمال ،لباس زیرتو راهم عوض کن-نمازتوبخون
  ضمناً مطالب آن لینک را اضافه کردم،پاسخهاتونو اگرخیلی ریزوبا وسواسیت میخواه بدونی آنجابخون
  اما نگفتی چندروزه که پریودنشدی؟سال۹۶که ۸روزبیشترنگذشته!

 • مهتاب wrote on ۱۱ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۷:۱۲

  سلام .سال جدید شما هم مبارک.خیییییلی ممنونم بابت راهنمایی و پاسختون.من از ۲۷بهمن دیگه پریود نشدم!آیا نیازی به دکتر رفتن و آزمایش هست!؟ و به نظرتون خوردن دمنوش رازیانه برای من تاثیری دارد؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۱ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۸:۲۴

  سلام
  پاسخ هر۲سؤال:ضرری نداره

 • Pardis wrote on ۱۲ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۹:۰۰

  سلام خسته نباشید ۲۵سالمه و ۳ ساله ازدواج کردم تا حالا قرص ضدبارداری نخوردم ۲ هفته از پریودم گذشته بعد از س.ک.س.م ترشحات قهوه‌ای شدید داشتم ولی زمان دستشویی پاک بودم دو روز بعد دوباره بعد از رابطه ترشحات قهوه‌ای و دیدم علتش چیه ممنون از پاسخگوییتون

 • پیراسته فر wrote on ۱۲ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۹:۱۸

  سلام پردیس خانم
  این وضعیت غیرطبیعی نیست.

 • بهار wrote on ۱۵ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۸:۱۵

  سلام و وقتتون بخیر
  دختر هستم و ۳۳ ساله؛ تقریبا دو ماه و نیم پیش دچار سوزش در ناحیه بیرونی تناسلی شدم که شروع به شستشو با ژل های بهداشتی کردم و از پماد تریکلومازول استفاده کردم و با اینکه  نزدیک به دو هفته به عادت ماهیانه ام مانده بود تنها برای یک روز و نیم لکه بینی قابل توجهی داشتم اما نه در حدی که نیاز به نواربهداشتی باشه، و بعد از رفع لکه بینی به ماما مراجعه کردم که به من قرص ضد قارچ و همون پماد رو دادن که بهبود حاصل شد، شرایط مشابه این وضعیت یک بار دیگه برای این سری عادت ماهیانه هم تکرار شد اما اینبار سوزش و خارش بیشتر شد بطوری که قسمت بالایی پوسته پوسته شد و حالا  دور ناف و کمی پایینتر از اون احساس درد و سوزش داخلی دارم.عادت ماهیانه ام منظم بوده و هیچگونه خود ارضایی هم نداشتم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 • پیراسته فر wrote on ۱۶ فروردین, ۱۳۹۶, ۷:۰۴

  سلام بهارخانم
  آیازگیل هم داشتی؟
  آیاروی پوست لبهای بزرگ دستگاه تناسلی این وضعیت هست یافقط زیرناف؟
  ازتغییررنگ وضخامت هم بگید
  آیاحساسیت دارید؟وبه سواس مبتلاشدید؟
  به این پست مراجعه کنید،بعدمطالعه اگرجواب نگرفتیدباایمیلم تماس بگیرید
  http://www.pirastefar.ir/?p=10961

 • بهار wrote on ۱۵ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۸:۱۷

  ببخشید پماد کلوتریمازول ۱ درصد بود که اشتباها تایپ کردم

 • ریحانه خ wrote on ۱۶ فروردین, ۱۳۹۶, ۷:۱۸

  سلام . خسته نباشید.متاهلم…پریود ماه قبل و این ماه من لخته ای و سیاه بود بدون درد .هنگام نزدیکی هم درد زیادی میکشم.الانم ادامه پریودم ترشحات قهوه ای دارم برای اولین بار و .قرص تیروییدم میخورم .سه ماه پیش هم قرص ضدبارداری مصرف کردم .موهامم به شدت میریزه.آیا طبیعیه؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۶ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۱:۳۱

  سلام ریحانه خانم عزیز
  برای مشکل ریزش موها وعوارضش لینک زیررابازکن وبخون
  http://www.pirastefar.ir/?p=10028

 • بهار wrote on ۱۶ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۵:۳۶

  ممنونم از راهنماییتون. زگیل نداشتم پوسته شدن قسمت بالایی هست و بخشی از لبه ها ؛ در مورد دور ناف پوسته شدن نیست بلکه یه درد و سوزش داخلی احساس میکنم. حساسیت خاصی ندارم و در مورد تغییر رنگ نمیتونم چیزی بگم چون کلا پوست تیره ای دارم تو اون ناحیه. به هیچ عنوان وسواس ندارم و خوشبختانه در سلامت کامل بسر می برم. اما علت این عارضه برام قابل تشخیص نیست.

 • پیراسته فر wrote on ۱۶ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۶:۰۰

  مرسی ازاعتمادبنفست
  بهار:خوشبختانه در سلامت کامل بسر می برم

 • مهتاب66 wrote on ۱۶ فروردین, ۱۳۹۶, ۲۲:۱۸

  سلام دکتر من متاهلم ۲۳ سالمه…از بهمن پریود نشدم…اخرین رابطه هم ۶ امه اسفند بوده… الان ۱۲ روزه فقط بکه بینی دارم…بیبی چک هم ۲ تا گرفتم اما منفی بود …خطرناکه؟؟خیلی نگرانم

 • پیراسته فر wrote on ۱۷ فروردین, ۱۳۹۶, ۴:۴۱

  سلام مهتاب خانم
  تستhcgبدهید
  اگردراینجاهم منفی بود یک احتمال است که به آمنوره ثانویه مبتلاشده باشید
  به این پستم(لینک)درسایتم هم مراجعه کنیداطلاعات مفیدی درباره علائم بارداری بدست خواهیدآورد
  http://www.pirastefar.ir/?p=5656

 • مهتاب66 wrote on ۱۶ فروردین, ۱۳۹۶, ۲۲:۲۱

  lمنظورم لکه بینی بود…یه.ماه و نیمه ححدودا رابطه نداشتم..

 • Sonia wrote on ۱۷ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۷:۴۵

  ضمن عرض سلام وخسته نباشید .اینجانب مجردم و۳۰ سال دارم .پریود ۲۸ روزه ،۶ اسفند پریود شدم ،تاریخ ۲۳ اسفند توخانه تنها بودم ،از انجایی دارو خواب اور مصرف می کنم وخوابم سنگینه ،همش نگرانم اتفاق بدی افتاده باشه ….۶ فروردین پریود شدم ولی فقط دو روز خونریزی داشتم متوسط در صورتی که ماه قبل ۴ روز اول شدید بود ،لازم به ذکره این ماه به خاطر دیسک کمر ،ایندومتاسین ۲۵ مصرف کردم .لطفا مرا راهنمایی کنید و از نگرانی رها سازید دلیل وضعیت پریود این ماه دو روز چیه قرص ایندومتاسین یا لانه گزینی ،ممکنه ادم متوجه اتفاق نشه …..احساس بزرگی سینه ،نبض شکم ،چاقی دارم قبلا قرص متی مازول به دلیل پرکاری تیرویید مصرف می کردم الان دوماه دکتر قطع کرده. باتشکر 

 • پیراسته فر wrote on ۱۷ فروردین, ۱۳۹۶, ۲۰:۲۳

  سلام
  باایمیلم تماس بگیرید لطفاً

 • فاطی wrote on ۱۸ فروردین, ۱۳۹۶, ۷:۲۸

  سلام
  من ۲۲سالمه و یک سال ونیمه ازدواج کردم،الان یک ماهه که پریودم ولی حدودا ۲۰ روزش لکه بینی بوده واز قرص روکین استفاده کردم ولی هنوز لکه بینی قطع نشده،آزمایش بتا هم دادم منفی بوده،علتش چیه؟وایا رابطه در زمان لکه بینی ضرر داره؟(البته رابطه نداشتم)

 • پیراسته فر wrote on ۱۸ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۱:۰۳

  سلام فاطی خانم
  وضعیت غیرطبیعی نیست
  جای نگرانی ندارد

 • فاطی wrote on ۱۸ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۱:۳۲

  ممنون از پاسختان
  و آیا نزدیکی در زمان لکه بینی از نظر شرعی مشکل دارد؟
  (مثل دوران خونریزی که نباید رابطه داشته باشیم)
  البته میدونم اینجا جای این سوال نیست

 • پیراسته فر wrote on ۱۸ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۱:۴۶

  اشکالی نداره

 • هستی wrote on ۲۵ فروردین, ۱۳۹۶, ۹:۳۰

  سلام,۲۲ساله ام وچرخه قاعدگی منظمی دارم ودوم هرماه پریود میشوم شاید یکی دوروز جلو بیندازم,سه ساله اقدام بارداری کردیم وهمسرم ۹ماه تحت درمان من مشکلی ندارم,این ماه۲۴که دیروز لکه بینی دارم لکه قهوه ای رنگ وکمی بیشتر شده امروز دستمال کفایت میکنه برش,سه روز قبل لکه بینی نزدیکی داشتم,الان نمیدونم چرا اینجوری شده واینهمه جلو افتاده پریوده یا لانه گزینی,درد زیر دل هم دارم,ممنون از پاسختون

 • پیراسته فر wrote on ۲۵ فروردین, ۱۳۹۶, ۲۰:۰۱

  سلام هستی خانم
  این وضعیت غیرطبیعی نیست

 • ندا wrote on ۲۵ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۲:۲۸

  باعرض سلام وخسته نباشید خدمت شما سوالی داشتم زنی هستم۳۴ساله دارای ۳فرزندسرزایمان اخرم که سزارین بود درسن۲۹سالگی لوله هامو بستم چجوری بستنشو بهم نگفتن بامیل خودم بود بعد دوسال پیش باردارشدم که گفتن بارداری خارج از رحم است سال پیش هم دوباره بارداربودم که اونم خارج از رحم بود وبه خودی خود دفع شد جلوگیریمون طبیعی هستش خواستم بگم من خیلی دلم بچه می خواد همین طور همسرم دوروز مونده به قاٸدگیم لکه بینی قهوه ایی دارم سه روز قبلشم دوباره لکه بینی داشتم ترشحم زیاده امکان بارداری بازم هست  لطفا جواب بدین باتشکر ازشما مرسی

 • پیراسته فر wrote on ۲۵ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۹:۵۸

  سلام نداخانم
  احتمالاً پاسخ سوالتونومی تونیدازاین لینک بگیرید
  http://www.pirastefar.ir/?p=11139

 • سحر wrote on ۲۶ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۰:۵۷

  سلام من پنج ساله که ازدواج کرم ۳۳ سالمه و هنوز باردار نشدم. همیشه پریودهای منظم ۲۴ روزه داشته ام . در اول فرودین طبق برنامه پریود شدم اما بعد از اتمام خونریزی در ۱۵ فروردین دوباره پریود شدم و بعد از اتمام خونریزی قاعدگی لکه بینی دارم با توجه به اینکه تا حالا مشکلی داشتم ممکنه در خصوص علت راهنمایی بفرمایید . باید عرض کنم بعد از قاعدگی اول فرودین به مدت یک هفته دمنوش رازیانه خوردم آیا ممکنه علت این اختلال بدلیل مصرف رازیانه باشد ؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۶ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۱:۲۰

  سحرخانم سلام
  اولاً هیچ موردغیرطبیعی ونگران کننده مشاهده نمیشه درگزارشتان
  دوماً خوردن رازیانه هیچ ضرری نداره،حتی اگه استفاده ای نداشته باشه

 • نفس wrote on ۲۷ فروردین, ۱۳۹۶, ۷:۰۷

  سلام من پارسال دچار لکه بینی شدم رفتم دکتر آزمایش دادم پاپاسمیر هم انجام دادام مشکلی نبود در معاینه دکتر گفت که کمی عفونت دارم که با دارو خوب شدم ولی هنوز دو سه روز قبل از پریود لکه بینی دارم هیچ مشکل دیگه ای هم ندارم نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید

 • پیراسته فر wrote on ۲۷ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۴:۵۴

  نفس خانم سلام
  لکه بینی دلائل متعددی داره
  این لینک روبازکن احتمالاً جوابتوبگیری
  http://www.pirastefar.ir/?p=10961
  عفونت قارچی دستگاه تناسلی چیست /درمان
  سنتونودرسؤال بگید

 • شیما wrote on ۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۱۶

   یه سوال من نزدیکی از پشت و رو شلوار داشتم یعنی هردو شلوارو شورت داشتیم اب منی روی شلوار خودش ریخت ولی من پشت پا احساس خیسی خیلی کمی کردم و۱ساعت بعد شلوارمو عوض کردم ووقتی عوض کردم روشلوارو پام خیسی حس نکردم امکان داره دستم الوده باشه و وارد بدنم بشه من تواین ۱سال پریودم سر وقتش شد ولی این ماه احساس کردم کم شده یعنی اندازه یه خط کامل می اومد ولی تا فردا فقط اندازه یه خط فاصله بهش اضافه میشد الان که پاک شدم ۸یا۹روزه ترشح قهوه ای دارم از بارداریه یعنی میگم امکان داره باردار باشم ما نزدیکی از جلو هم چند ثانیه داشتیم که هردوشلوارو شورت به تن داشتیم به فرض مثال اگر اب منی روی شلوارش ریخته باشه امکان داره اون چندثانیه نزدیکی باعث بارداری بشه بازم تکرار میکنم هردو شلوار و لباس زیر داشتیم من باکره ام و پریودم سر وقتش شده همیشه ولی در اسفند بخاطر استرس دوروز دیرتر شد احساس میکردم عفونت داشتم ولی شدم این ماهم احساس کردم خونریزیم کمه ولی شدم من پریودم ۳یا۴روزه است همیشه مبشه زود جوابمو بدید ممنون میشم خیلی استرس دادم 

 • پیراسته فر wrote on ۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۲۱:۱۹

  سلام شیما جان
  دخترعزیزم
  بااین توصیفی که کردی ،هیچ نگران نباش،اتفاق ناگواری نمی افته
  یعنی بااین روش بارداری رخ نمی دهد
  اینقده حرص وجوش هم نخور
  ولی ازاین ببعداحتیاط کن

 • شیما wrote on ۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۱۷

  میشه زودتر جوابمو بدید خیلی استرس دارم نزدیکی فقط از پشت و رو شلوار بود 

Trackbacks

 1. علت ترشحات قهوه ای رنگ در زنان چیست ؟ - ساز بلاگ مرجع اتفاقات و اخبار بروز ایرانساز بلاگ مرجع اتفاقات و اخبار بروز ایران
 2. علت ترشحات قهوه ای رنگ در زنان چیست ؟ - فرد مطلب
 3. انواع رنگ خون عادت ماهیانه قاعدگی | علت رنگ صورتی ، آبکی ، قهوه ای تیره ، قرمز ، خاکستری روشن در پریودی - ساز بلاگ مرجع اتفاقات و اخبار بروز ایر
 4. مزرعه سرسبز
 5. قهوه داغ
 6. گنج
 7. قهوه داغ

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2017 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما