“آمارطلاق” هر۷تاازدواج ۲تا طلاق+طلاق های عجیب وغریب

مهریه های عجیب وغریب/

ثروتنمندترین طلاق

طلاق جف بزوس و همسرش مک کنزی ۳۶ میلیارد دلار 

آمار طلاق درایران وجهان

وآمار طلاق دردرکشور   رتبه استانهارا درطلاق-درادامه خواهیدخواند

مهریه را کی داده وکی گرفته!؟

 بدهکاران مهریه ۶۹ درصد نسبت مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است

رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور،اصغرجهانگیر -در آیین تکریم و معارفه مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان البرز۲۳ مهر ۱۳۹۷

یک سوم زندانیان غیرعمدگیلان «بدهکاران مهریه»هستند

دیرعامل ستاد دیه استان گیلان(حمیدکامران زاده)امروز با بیان اینکه هم اکنون ۹۴۵ زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های گیلان بسر می‌برند که ۲۸۷ نفر معادل یک سوم این زندانیان به علت ناتوانی در پرداخت مهریه زندانی هستند ،آمار زندانیان مهریه در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲ برابر شده است./۲۴ مهر ۱۳۹۷
طبق آخرین آمارها که مربوط به هفته گذشته است، هم‌اکنون استان فارس با ٢۴٣ زندانی فقط مهریه (یعنی با کسر تعداد مددجویان نفقه) بیشترین آمار زندانیان مهریه را به خود اختصاص داده و گیلان با ١٨٠ محکوم و مازندران و اصفهان هم هرکدام به طور مشترک با ١٧٨ مددجو در مرتبه بعدی بیشترین‌ها قرار دارند./روزنامه شرق۱۴ آذر ۱۳۹۶

مهریه های عجیب و غریب گاهی شگفت انگیزتر از آن هستند که بتوانید آنها را باور کنید. مهریه هایی که اگر عاقبتشان به شکایت و دادگاه نرسد، شاید هیچ وقت از وجودشان با خبر نشوید! با این حال، خیلی از کسانی که در گوشه و کنار این کشور ازدواج می کنند، با هزار و یک دلیل سراغ این مهریه ها می روند؛ ترس از آینده، خلاقیت یا حتی علاقه های عجیب شخصی!

مهریه۱۹۷۸ توپ ورزشی

سال۸۷ زوج دیگری در شعبه ۲۶۸ دادگاه خانواده از هم جدا شدند، آن هم با یک مهریه عجیب! ۱۹۷۸توپ ورزشی که البته زن آنها را بخشید تا جانش را بردارد و فرار کند.

این زن جوان که تنیس باز موفقی هم هست، می خواست نشان دهد مادیات برایش اهمیتی ندارد. به همین دلیل مهریه اش را ۱۹۷۸ توپ ورزشی قرار داد اما بعد از ۷سال از ازدواج، به دادگاه رفت تا با بخشیدن مهرش طلاق بگیرد. چون همسرش اصرار داشت به کانادا مهاجرت کنند، اما او دوست نداشت از ایران برود. به همین دلیل این زوج به صورت توافقی جدا شدند.

چند وقت پیش زن ۲۴ ساله­ای به اسم نگار، شوهرش را دنبال خودش به دادگاه خانواده شماره دو کشاند و پایش راتوی یک کفش کرد که طلاق می­خواهد.

اینجا دادگاه خانواده است. حتی حاضریم بابتش قسم بخوریم. اینجا همه برای طلاق آمده­اند و زن­ها مهریه ­شان را می­خواهند. البته شلوار هیچ مردی دو تا نشده و هوو، مادر شوهر بدجنس و مادر زن فضول خبری نیست. اینها دیگر از مد افتاده و بهانه ­ها امروزی­تر شده. مارمولک، ژل­ مو، یک کیلو خیار و ….

طلاق برای خیار
برای اینکه کارتان به طلاق و دادگاه کشیده نشود توصیه می­کنیم همین الان بدون فوت وقت از میوه فروشی خانه­تان یک گونی خیار قلمی بخرید و بعد سری هم به خشکبار فروشی بزنید و هر چه دارد و ندارد بار کنید و به خانه­تان ببرید.
چند وقت پیش زن ۲۴ ساله­ای به اسم نگار، شوهرش را دنبال خودش به دادگاه خانواده شماره دو کشاند و پایش راتوی یک کفش کرد که طلاق می­خواهد. البته او دلیل کاملاً موجهی برای این خواسته­اش داشت و به قاضی شعبه ۲۶۸ گفت: چند روز پیش از شوهرم خواستم برایم یک کیلو خیار بخرد اما وقتی به خانه آمد، دستش خالی بود.
من عاشق خیار هستم و او علایق من را به خاطر خساست نادیده گرفت. دیگر نمی­توانم با چنین مردی زندگی کنم. واقعاً که نگار زن زجر کشیده­ای بود و حق داشت طلاق بخواهد.
قبل از او یک زن دیگر به اسم رامونا به همین شعبه دادگاه رفته و گفته بود چون شوهرش برای او یک قوطی آبمیوه نخریده دیگر نمی­تواند او را تحمل کند و طلاق بهترین راه چاره است. حالا خودتان قضاوت کنید خیار مهم­تر است یا آبمیوه. هنوز درباره پرونده این دو زن تصمیم­گیری نشده بود که یک فاجعه دیگر در عرصه زندگی زناشویی رخ داد و مردی برای همسرش برگه زردآلو نخرید. همین شد که زن دوان دوان خودش را به میدان ونک رساند تا از شوهرش شکایت کند و حکم طلاق بگیرد.
طلاق بخاطر جواهرات قلابی
دست و دلبازی بعضی وقتها کار دست آدم می­دهد. این ماجرا را قاضی عموزادی تعریف می­کند. زن ۲۲ ساله­ای که مدت زیادی از ازدواجش نمی­گذشت تقاضای طلاق کرد.
او توضیح داد در طول زندگی مشترک کوتاه­­شان هر وقت از شوهرش طلا وجواهر می­خواست او برایش می­خرید. گردنبند، گوشواره، النگو و …. مرد آنقدر دست و دلبازی می­کرد تا اینکه همسرش به او شک کرد و از خودش پرسید شوهرش این همه پول از کجا می­آورد.
یک روز از سر کنجکاوی طلاها را که وزنش به یک کیلو رسیده بود به یک جواهر فروشی برد و آنجا بود که فهمید همه­اش بدلی و قلابی است. اینطور شد که کارشان به دعوا کشید و زن برای طلاق به دادگاه آمد.
طلاق بخاطرنبردن به سینما
بعضی مردان خیلی حق همسران­شان را ضایع می­کنند. باور ندارید، حرف­های فائزه زن ۲۵ ساله­ای را که بعد از ۴ سال زندگی مشترک مجبور شد مهرش را حلال و جانش را آزاد کند، بخوانید: چند روز پیش می­خواستم با اتوبوس به خانه مادرم بروم اما شوهرم گفت خودش با تاکسی من را می­رساند. برای اتوبوس سواری اصرار کردم ولی او راضی نشد و گفت حتماً باید با تاکسی بروم. این هم شد زندگی . طلاقم را بدهید، خلاص.
البته قاضی حسن عموزادی این زن را به مدارا دعوت کرد و از خانواده­اش خواست او را آرام کنند. محدودیت­ها به همین جا ختم نمی­شود. این چند جمله را یک زن ۲۱ ساله در دادگاه خانواده گفته است؛ شوهرم مرد خوبی است و خصوصیت­های مثبت زیادی دارد اما یک اخلاقی دارد که خیلی آزارم می­دهد و باعث شده تصمیم بگیرم، از او جدا شوم. شوهر من را سینما نمی­برد. من به خاطر این محدودیت از نظر روحی آسیب دیده ­ام.
در جلسه رسیدگی به دادخواست این زن هر چه قاضی تلاش کرد او را از طلاق منصرف کند، زن حاضر نشد کوتاه بیاید.
طلاق۳۵سانتی
البته همه طلاق­ها به همین آسانی نیست، بعضی­ها هم واقعاً دلیل موجه دارند. مثلاً رمضان مردی ۶۵ ساله است که بعد از ۴۵ سال زندگی مشترک با همسرش صدیقه فهمید در تمام این سالها زندگی­اش تباه کرده است به همین خاطر به شعبه ۲۶۷ دادگاه خانواده رفت و گفت: زنم ۳۵ سانتی­متر از من بلندتر استو به خاطر این اختلاف فکر می­کند خیلی از من سرتر است و دیگر مرا دوست ندارد. می­خواهم او را طلاق بدهم. بالاخره اختلاف طبقاتی (!) این زن و شوهر به زندگی مشترکشان پایان داد.
طلاق بخاطرمارمولک
در این گیر و دار بعضی وقتها پای جانواران هم وسط کشیده می­شود. شقایق که بعد از ۴ ماه زندگی با شوهرش دیگر جان به لب شده است به قاضی عموزادی می­گوید: شوهرم ایلیا مرد خوبی است اما یک مشکل بزرگ در زندگی ما وجود دارد ما در طبقه بالای خانه پدرشوهرم زندگی می­کنیم. یک روز وقتی داشتم ظرف می­شستم یک مارمولک دیدم. از ترس داشتم قبض روح می­شدم.
بعد از یک دعوای مفصل قهر کردم و به خانه پدرم رفتم، اما ایلیا مرا دوباره برگرداند و گفت دیگر از مارمولک خبری نیست. او دروغ گفته بود فرادی روز آشتی کنان دوباره در خانه یک مارمولک دیدم. واقعاً این وضع غیر قابل تحمل است. لطفاً حکم طلاقم را بدهید.
مهریه حیوانی
پای جانوران فقط به عنوان دلیل طلاق به میان نمی­آید. بعضی از این جانوران شانس بهتری دارند و اسم­شان به عنوان مهریه در پرونده­های دادگاه خانواده ثبت می­شود. همین دو سه هفته پیش زنی به نام زلیخا به شعبه ۲۶۸ دادگاه خانواده رفت و مهریه­اش را اجرا گذاشت: ۱۰ راس آهوی وحشی.
زلیخا به قاضی دادگاه گفت: من و شوهرم در یکی از شهرستان­های کوچک اطراف بوشهر زندگی می­کردیم اما اداره شوهرم را به تهران منتقل کرد. از وقتی به تهران آمدیم رفتار شوهرم عوش شد تا اینکه یک روز همسران همکارانش را به رخم کشید و گفت من عقب­مانده هستم. از این حرفش خیلی ناراحت شدم و حالا مهریه­ام را می­خواهم. اگر این زن کوتاه نیاید و به خواسته­اش پافشاری کند، مرد بیچاره باید کار و زندگی­اش را ول کند و در کوه و دشت به شکار آهو برود.
عشق دریایی
عاشق هم شده بودیم. هر دو خانواده برای تفریح به شمال رفته بودیم و من در ساحل داریوش را دیدم. پسر خیلی خوبی بود. در آن چند روز مفصل با هم صحبت کردیم و وقتی به تهران آمدیم قرار ازدواج گذاشتیم. پدر و مادرهایمان مخالفتی نکردند وقتی از من درباره مهریه پرسیدند چون من و داریوش کنار دریا با هم آشنا شده بودیم، مهریه­ام را ۵ هزار مرجان دریایی تعیین کردم.
آن روزها در ابرها سیر می­کردم. چه می­دانستم دعوایمان می­شود. از کجا می­­­دانستم تا این حد با هم اختلاف سلیقه داریم، مادر هیچ زمینه­ای با هم تفاهم نداریم. کارمان شده دعوا و جنگ و جدال.
۵ هزار مرجان دریایی را که حق­ام است می­خواهم به اجرا بگذارم تا درس ادبی به شوهرم بدهم. اینها را زنی به اسم شیرین وقتی به دادگاه خانواده ونک آمده بود گفت و به این ترتیب اسمش در فهرست عروسانی با مهریه­های عجیب ثبت شد.
مهریه ­های فرهنگی که فرهنگی نشد
از جانوران و آبزیان که بگذریم نوبت به مهریه­ های فرهنگی م­رسد. عروس خانمی که مهریه­ اش یک دوره کامل آثار دکتر شریعتی بود، بعد از کلی جنجال و کشیده شدن کار به دادگاه تجدید نظر توانست طلاق بگیرد و البته در دقایق آخر قید فرهنگ را زد و مهریه­اش را بخشید تا زودتر مراحل کار انجام شود.
البته مهریه ­های فرهنگی ­تری هم تا به حال در مجتمع قضایی خانواده ثبت شده است. مثلاً زنی که مهریه­اش رونویسی از دیوان بابا طاهر بود در دادگاه اصرار کرد مهریه­اش حفظ کردن دیوان حافظ است و حالا شوهرش باید این کار را انجام بدهد. البته چون این نمونه آخر ارزش مالی نداشت و طبق قانون مهریه باید حتماً ارزش ریالی داشته باشد دادگاه خودش برای تعیین مهریه جایگزین دست به کار شد.
                                                   ***

مهریه های عجیب و غریب گاهی شگفت انگیزتر از آن هستند که بتوانید آنها را باور کنید. مهریه هایی که اگر عاقبتشان به شکایت و دادگاه نرسد، شاید هیچ وقت از وجودشان با خبر نشوید! با این حال، خیلی از کسانی که در گوشه و کنار این کشور ازدواج می کنند، با هزار و یک دلیل سراغ این مهریه ها می روند؛ ترس از آینده، خلاقیت یا حتی علاقه های عجیب شخصی! 
 مهریه بال مگس 
یکی از عجیب ترین مهریه های تاریخ ایران چهار سال قبل در شعبه ۲۶۴ دادگاه خانواده به اجرا گذاشته شد: یک کیلو بال مگس! سال ۸۶ بود که زنی با مراجعه به دادگاه خانواده به قاضی گفت تنها در صورتی حاضر به طلاق می شود که همسرش یک کیلو بال مگس مهریه او را بپردازد! او که سومین ازدواج خود را شکست خورده می دید، دلیل جدایی از همسرش را فریبکاری او عنوان کرد و گفت: “همسرم علی رغم متاهل بودن، با من ازدواج کرده و حالا من تا مهریه ام را نگیرم از زندگی اش بیرون نمی روم” 
مهریه”دست”ی 
اما عجیب تر از بال مگس، مهریه زن جوان دیگری بود که ۶سال قبل در شعبه ۲۶۳دادگاه خانواده تهران به اجرا گذاشته شد. این زن که دست‌ چپ‌ هـمسـرش‌ را به عنوان مهریه خود انتخـاب‌ کـرده‌ بـود، بـا مـراجعـه‌ بـه‌ دادگـاه‌ خانواده گفت: “من‌ از بچگی‌ با دختران‌ فامیل‌ در رقابت‌ بودم‌ و می خواستم مهریه ای متفاوت داشته باشم. از طرفی خانواده همسرم بسیار ثروتمند هستند و هر تعداد سکه‌ که‌ مهرم می کردند می توانستند بپردازند. بنابراین تصمیم گرفتم برای‌ محکم‌ کاری‌ دست‌ شوهرم را به همراه ۷۰۰ سکه‌ مهریه‌ام‌ قرار دهم و آنها هم پذیرفتند”
اما سه سال بعد که زن جوان متوجه شد همسرش پایبند اخلاقیات نیست، به دادگاه خانواده رفت تا با اجرا گذاشتن مهریه اش، همسرش را ادب کند! 
زن جوان می گفت دلش می‌خواهد مهریه‌اش آنقدر خاص و تعهد‌آور باشد که شوهرش هیچ‌گاه نتواند از قید و بند آن خودش را رها کند. بنابراین یک ماه بعد از عقد به دفترخانه رفتند و قرار گذاشتند بدون اطلاع خانواده ها، یک بند دیگر به مهریه اضافه کنند: چشم های آقای داماد!
مهریه “چشم”ی  
سال گذشته، زن دیگری به دادگاه رفت و چشم های شوهرش را از دادگاه خواست! او عروس یک خانواده ثروتمند شده بود که ۵هزار سکه مهرش کرده بودند اما کابوس تکرار زندگی خواهر مطلقه اش دست از سر او بر نمی داشت. بنابراین بعد از عقد از همسرش خواست تا چشم هایش را مهر او کند. زن جوان می گفت دلش می‌خواهد مهریه‌اش آنقدر خاص و تعهد‌آور باشد که شوهرش هیچ‌گاه نتواند از قید و بند آن خودش را رها کند. بنابراین یک ماه بعد از عقد به دفترخانه رفتند و قرار گذاشتند بدون اطلاع خانواده ها، یک بند دیگر به مهریه اضافه کنند: چشم مهریه غیرقابل پرداخت

ما چند ماه بعد ورق برگشت و اختلافات آن دو شروع شد تا جایی که چاره ای جز طلاق نماند. البته قاضی دادگاه اعلام کرد که طبق قانون شرع اعضای اصلی بدن قابل جدا کردن نیست و تعهد مالی ایجاد نمی‌کند، چون چشم زمانی که زنده و قابل استفاده برای فرد باشد، باارزش است و نمی‌تواند مورد رهن و گرو قرار بگیرد. 
ضمن آنکه مهریه همان است که عقد براساس آن صورت گرفته و داماد فقط محکوم به پرداخت پنج هزار سکه طلا است. 
 مهریه”آهو”ی وحشی 
پرونده شکایت زنی با مهریه ۱۰ آهوی وحشی هم یکی از عجیب ترین پرونده هایی بود که دو سه سال قبل در دادگاه خانواده به جریان افتاد. مهناز ۲۶ساله که با یکی از آشنایان خود در شهر مادری اش ازدواج کرده بود، به دلیل علاقه ای که به طبیعت داشت این مهریه را انتخاب کرد. او چند ماه بعد از ازدواج به خاطر شغل همسرش به تهران آمد اما آنقدر تنهایی و غربت آزارش داد تا تصمیم گرفت مهریه اش را اجرا بگذارد و شوهرش را مجبور کند تا زمانی که ۱۰ راس آهوی وحشی را شخصا از دشت های شهرستان محل سکونتشان شکار نکرده، به تهران برنگردند! 
کیلو ۲۴شمش طلا + ۱۳۶۴ سکه 

البته مهریه های عجیب همیشه به همین خنده داری نیستند. سال ۸۸ یک خبر دیگر در دادگاه های خانواده پیچید که مصداق عینی مهریه عندالمطالبه بود: «زن جوانی که ۶ ماه از عقدش می گذشت به دادگاه رفت و مهریه میلیاردی اش را به اجرا گذاشت! او به قاضی گفت: همسرم خیلی مهربان است. اما مهریه حق من است و اگر همسرم من را دوست دارد باید حقم را بپردازد. اگر هم توان مالی اش را ندارد مشکل خودش است 
آشنایی این زوج جوان از دانشگاه شروع شد و آنقدر برای به هم رسیدن دردسر کشیدند که داماد عاشق حاضر شد همه شرط های پدر عروس را برای ازدواج بپذیرد. خانواده عروس از پسر خواسته بود ۲۴ کیلو شمش طلا و ۱۳۶۴ سکه مهر دخترشان کنند. در روز بله بران، مادر بزرگ دختر گفت سکه رسم امروزی ها است و مهر عروس باید پول باشد. به همین دلیل پدرعروس به احترام مادرش یک میلیارد تومان وجه نقد هم به مهریه اضافه کرد! 

داماد هم که فکر می کرد مهریه را کی داده و کی گرفته، برای این که عقب نماند گفت: من هم ۱۳۶۴ شاخه رز سیاه به این مهریه اضافه می کنم! 
به گزارش سلامت نیوز،چند ماه بعد سمیه با مهریه ۲۴ کیلو شمش طلا، ۱۳۶۴ سکه تمام بهار آزادی، یک میلیارد تومان پول نقد و ۱۳۶۴ شاخه رز سیاه به عقد محسن در آمد و زندگی آنها زیر یک سقف شروع شد. اما بعد از مدت کوتاهی از ازدواج شان، عروس خانم همسرش را با نامه ای از دادگاه غافلگیر کرد گفت که مهرش را می خواهد! استدلالش هم این بود:”مگر هر وقت مشکل پیدا شد باید حقم را از تو بگیرم؟ مهریه حق من است و اگر دوستم داری باید مهرم را بپردازی تا با تو زندگی کنم”

منبع: روزنامه همشهری

مهریه نه گرفتنی است ونه دادنی!؟

جولایی مدیرعامل ستاد دیه گفت: باید در زمینه پیشگیری از جرم تلاش بیشتری صورت گیرد و در سال‌های اخیر بدهکاران مهریه بیشترین زندانیان بدهکاران مالی و دیه در کشور هستند و ۷۰ درصد زندانیان را بدهکاران مهریه تشکیل می‌دهند.۸مهر۹۴خبرگزاری فارس

***

زنی که شوهر قلابی برای طلاق اجیر کرد

زن جوان زمانی که متوجه شد شوهرش حاضر به جدایی از وی نیست، دست به کار عجیبی زد و با اجیرکردن یک مرد و معرفی او به جای شوهرش، قصد داشت حکم طلاق بگیرد، اما با هوشیاری منشی و قاضی دادگاه خانواده، راز شیادی‌اش برملا و او همراه همدستش دستگیر شد.

شهین سه سالی بود که با وحید، زندگی مشترکشان را شروع کرده بودند.

 اواخر اردیبهشت امسال۱۳۹۵ زن و شوهر جوانی با حضوردر شعبه ۲۴۴ دادگاه مجتمع قضایی شهید صدر درخواست جدایی دادند. زن جوان اصرار به جدایی داشت و شوهرش حاضر به جدایی نبود .

زن جوان که درخواست جدایی را داده بود، به قاضی بهروز مهاجری گفت: سه سال پیش در یک مهمانی خانوادگی با هم آشنا شدیم و همان دیدار، شروع عشق دو نفره‌مان بود. چند روز بعد از آن، وحید تلفنی با من تماس گرفت و از من خواستگاری کرد. اما از او خواستم به من وقت بدهد تا کمی شناختمان بیشتر شود و بعد به خواسته‌اش پاسخ دهم. او خواسته‌ام را پذیرفت و بعد از چند ماه آشنایی به خواسته‌اش پاسخ مثبت دادم و همراه خانواده به خواستگاری‌ام آمد.

وی اضافه کرد: بعد از خواستگاری و مراسم عقد به خانه بخت رفتیم. گمان می‌کردیم خوشبخت‌ترین زوج روی زمین هستیم. هیچ وقت فکر نمی‌کردم آن همه عشق به نفرت تبدیل شود. دو سال اول شرایط خیلی خوب پیش رفت و هیچ مشکلی نداشتیم تا این که کم‌کم دخالت‌های بی‌مورد خانواده‌هایمان شروع شد .

زن جوان تصریح کرد: اوایل با توجه به احترامی که برایشان قائل بودیم و گمان می‌کردیم خیر و صلاحمان را می‌خواهند، به آنها اجازه دادیم در زندگی‌امان دخالت کنند اما متاسفانه همین اشتباه باعث شد هرکدام از ما تحت تاثیر خانواده‌هایمان قرار بگیریم. شوهرم دیگر حاضر نبود من سر کار بروم اما من می‌خواستم همچنان سر کار بروم. خانواده‌ها هم به جای کمک، هر روز آتش اختلاف را شعله‌ورتر می‌کردند.

زن جوان ادامه داد: با این وضع دیگر حتی حوصله ماندن در این خانه و آشپزی و رسیدگی به امور خانه را نداشتم و سرانجام قهر کرده و به خانه پدری‌ام بازگشتم. دیگر حاضر به ادامه این زندگی نیستم و می‌خواهم جدا شوم. مهریه ۵۰۰ سکه‌ای‌ام را می‌ بخشم و فقط طلاق می‌خواهم .

با پایان یافتن حرف‌های زن جوان، شوهرش به قاضی پرونده گفت: باور کنید با تمام اتفاق‌هایی که در زندگی‌مان رخ داده است، هنوز هم شیفته همسرم هستم و به او علاقه‌مندم و حاضر نیستم از او جدا شوم. می‌خواهم او به من فرصتی دوباره بدهد تا شرایط زندگی‌مان را کمی سر و سامان دهم. دیگر اجازه نمی‌‌دهم دخالت‌های خانواده‌‌ها به زندگی‌مان کشیده شود. عاجزانه می‌خواهم از من جدا نشود .

قاضی دادگاه با شنیدن اظهارات طرفین، از آنها خواست تا به مشاوره خانواده بروند و ادامه جلسه دادگاه را به روز دیگری موکول کرد تا شاید این زوج کوتاه بیایند و دوباره زندگی‌شان را از سر بگیرند. اوایل خرداد بود که زن جوان با مردی که شباهت ظاهری به شوهر او داشت به دادگاه آمدند و این بار گفتند که تصمیم خود را برای جدایی توافقی گرفته‌اند و می‌خواهند هرچه سریع‌تر از یکدیگر جدا شوند. قاضی دادگاه پس از شنیدن آخرین گفته‌های این دو، از آنها خواست چند روز دیگر برای دریافت حکم طلاق مراجعه کنند.

روز بعد وقتی قاضی شعبه ۲۴۴ دادگاه خانواده مجتمع قضایی صدر در حال بررسی پرونده بود تا حکم طلاق را صادر کند، متوجه شد امضای مردی که در جلسه اول به دادگاه آمده، با امضای مردی که در جلسه دوم آمده بود، مطابقت ندارد و همین باعث شک او و منشی دادگاه شد. در این مرحله قاضی دادگاه، شوهر زن جوان را به دادگاه فراخواند و با تحقیق از وی معلوم شد او در جلسه دوم حاضر نشده و خواستار جدایی از همسرش نیست. همین اظهارات کافی بود که قاضی پرونده به خطاکاری زن جوان پی ببرد.

مردی که زن دیگری را طلاق می داد

در ادامه زن جوان با دستور قضایی بازداشت و به دادگاه منتقل شد. او که دستش را رو شده دیده بود، به قاضی پرونده گفت: اشتباه کردم. چون مطمئن بودم شوهرم حاضر به جدایی نیست، با طراحی نقشه‌ای از همکارم خواستم با دریافت یک میلیون تومان در نقش شوهرم ظاهر شود تا من حکم طلاق را بگیرم. این مرد چون کمی به شوهرم شباهت داشت، فریب وعده مرا خورد و همراه من به دادگاه آمد. کمی صورت اورا گریم کردم و گمان نمی‌کردم ماجرا لو برود و دستم رو شود .

با اعتراف این زن، همدستش نیز تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و روز بعد دستگیر شد. او نیز در تحقیقات قضایی اعتراف کرد که در قبال دریافت یک میلیون تومان، قبول کرده نقش شوهر او را ایفا کند و گمان نمی‌کرد این چنین گرفتار شود .برای زن فریبکار و همدستش قرار قانونی صادر شد./۲۶ خرداد ۱۳۹۵جام جم

***

آمارطلاق درکشور

مقایسه طلاق به ازدواج:  ازهر۷تاازدواج  ، ۲تا طلاق

به ازای هر ۳.۴ تا ۳.۵ ازدواج یک طلاق به وقوع می پیوندد که قبلا این وضعیت وجود نداشت. الان نسبت طلاق به ازدواج به حدود ۲۴ رسیده است حال آنکه قبلا ۲۲ بوده، لذا نشانه‌ای دال بر کنترل طلاق نمی‌بینم حتی اگر در بعضی استان‌ها شاهد کنترل روند طلاق باشیم اما در مجموع روند طلاق رو به رشد است.

موسوی چلک اضافه کرد: همچنان طلاق در ایران بیش از ۶ درصد رشد دارد./ ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ایسنا

طبق آمار سازمان ثبت احوال، طلاق در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ بیش از ۶ درصد افزایش داشته است و آمار ازدواج تا ۱۳ درصد کاهش داشته است.

بررسی آمار ازدواج نشان می دهد که در سال ٩۵، تعداد ٨٧۴ هزار و ٧٩٢ ازدواج در کشور ثبت شده که در سال ٩۶، این تعداد به ۶٠٨ هزار و ٩٧٧ ازدواج کاهش یافته است. بنا به گفتۀ او در همین بازۀ زمانی، آمار طلاق ٢٢٫٢٪ تغییرات مثبت داشته است و از ١۴٢ هزار و ٨۴١ فقره در سال ٩٠ به ١٧۴ هزار و ٩٩٧ فقره در سال ٩۶ افزایش داشته است.

ازدواج طلاق

«سید حسن موسوی چلک» رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران با تأکید بر اینکه تحلیل آمار ازدواج و طلاق در سالهای ٩٠ و ٩۶ نشان دهندۀ اینست که در فاصلۀ بین این سالها، آمار ازدواج با ٣٠٪ تغییرات منفی روبرو بوده است، افزود که منظور از این تغییرات منفی این است که از تعداد ازدواج های ثبت شده در سال ٩۶ نسبت به سال ٩٠، ٣٠٪ کاسته شده است.

دلایل عدم استفاده از مددکاران اجتماعی/ضرورت ایجادسازمانی خاص

در سال ۱۳٩٠ در هر ساعت ١۶ طلاق ثبت شده است

در سال ۱۳٩۶ به ٢٠ طلاق در ساعت رسیده است.

در شاخص دیگری که تعداد ازدواج ها به ازای هر طلاق را نشان می دهد، باز هم روند نگران کنندۀ افزایش طلاق در کشور دیده می شود. بر همین مبنا در سال ٩٠ به ازای هر ۶٫١ ازدواج، یک طلاق داشتیم که در حال حاضر به ازای هر ٣٫۴ ازدواج، یک طلاق در کشور اتفاق می افتد. وی در ادامه افزود که روند کاهش ١٣ درصدی ازدواج در سال ٩۶ نسبت به سال ٩۵ هم بسیار نگران کننده است./۹ آبان ۱۳۹۷پانا

پروانه مافی

رییس فراکسیون خانواده با اشاره به کاهش آمار طلاق در۶ ماه نخست سال ۹۷ خواستار ارائه سیاست های اجرایی برای کاهش طلاق و کنترل و پیشگیری آسیب های ناشی از آن شد.

پروانه مافی در نشست مشترک اعضای فراکسیون خانواده مجلس با مشاوران امور زنان وزارتخانه ها، سازمان بهزیستی، کمیته امداد و رییس ستاد دیه کشور با اشاره به آمار طلاق گفت: براساس آمار ازدواج و طلاق سال۹۶ ، تعداد ازدواج‌های ثبت‌شده نسبت به سال ۱۳۹۵، حدود هشت‌درصد کاهش داشته، در حالی که تعداد طلاق‌ها به حدود ۱۷۵‌هزار مورد رسیده که بیشترین آمار ثبت‌شده در تاریخ ایران است. در سال ۹۶ به ازای هر هزار نفر جمعیت ۲ طلاق در کشور به ثبت رسیده که استان تهران در این آمار در ازای هر هزار نفر ۳ طلاق داشته است و سیستان و بلوچستان با کمتر از یک طلاق به ازای هر هزار نفر پایین ترین رتبه را دارا می باشد. مقایسه سال ۹۲ تا ۹۶ نشان می دهد در کل کشور تعداد ازدواج های رخ داده در مقابل هر یک طلاق از ۵ به ۳ کاهش یافته است.

وی افزود: آمارها نشان می دهد استانهای تهران، کرمانشاه، گیلان، کردستان، قم، مازندران، کهگیلویه و بویراحمد، البرز، مرکزی و خراسان رضوی میزان طلاق استاندارد شده برای آنها بیشتر از میزان کشور است که این موضوع نیازمند توجه و مداخله برای برنامه ریزی در زمینه شناسایی مشکلات و تلاش برای حفظ زندگی مشترک در معرض خطر است. بالاترین میزان طلاق در گروه سنی زنان ۱۵ تا ۱۹ ساله رخ داده که ۲۹.۸۴ درصد بوده و همچنین بالاترین میزان طلاق در مردان ۲۰ تا ۲۴ ساله نیز ۲۳.۵۰ بوده و ۴۵ درصد طلاق ها مربوط به همسران متعلق به یک دهه سنی بوده است.

مافی اظهار داشت: در بین زنان بیشترین سهم (۴۰درصد) مربوط به زنانی است که در دهه سوم زندگی خود هستند یعنی ۲۱ تا ۳۰ ساله ها و همچنین بیشترین سهم مردان نیز حدود ۳۹ درصد مربوط به مردانی است که در دهه چهارم ۳۱ تا ۴۰ ساله زندگی می کردند. همچنین۱۸۵۰ طلاق نیز برای زنان بیشتر از ۶۰ سال به ثبت رسیده که این رقم برای مردان ۶ هزار و ۳۸۴ مورد است که ۴ درصد کل طلاق ها را شامل شده است.

رییس فراکسیون خانواده مجلس با اشاره به کاهش آمار طلاق در سال ۹۷ گفت: در شش ماهه نخست امسال(۱۳۹۷) ۴۸ هزار و ۲۸۷ واقعه طلاق ثبت شده است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال با کاهش میزان ۵۱ هزار و ۵۱۴ واقعه، ۶.۳ دهم درصد روبه رو هستیم. که این خبر خوبی هست ولی نیاز به تدوین برنامه جدی تر هستیم./۱۳ آذر ۱۳۹۷ایسنا

***

۶۰ درصد طلاق ها ریشه در تعاملات  جنسی  دارد

کشور نرخ  طلاق
فرانسه ۵۳/۲
روسیه ۵۲/۶
نروژ ۴۹/۸
آلمان ۴۸/۸
کانادا ۴۶/۳
استرالیا ۴۱/۲
ژاپن ۳۵/۸
چین ۲۱/۲
ترکیه ۲۰/۳
اردن ۲۰/۳
ایران ۱۶/۳

دکتر مجید ابهری، آسیب شناس اجتماعی هم در این رابطه می‌گوید:

جمع مطلقه روستایی شهری سال
۷۳۸۸۲ ۱۰۴۷۶ ۶۳۴۰۶ ۱۳۸۳
۸۴۲۴۱ ۱۴۲۱۸ ۷۰۰۲۳ ۱۳۸۴
۹۴۰۳۹ ۱۵۲۳۸ ۷۸۸۰۱ ۱۳۸۵
۹۹۸۵۲ ۱۵۷۳۲ ۸۴۱۲۰ ۱۳۸۶
۱۱۰۵۱۰ ۱۷۰۱۴ ۹۳۴۹۶ ۱۳۸۷
۱۲۵۷۴۷ ۱۹۱۹۹ ۱۰۶۵۴۸ ۱۳۸۸
۱۳۷۲۰۰ ——- ——— ۱۳۸۹
۱۴۲۸۴۱ ——– ———- ۱۳۹۰

طی سالهای اخیر با توجه به تغییر سبک زندگی و گرایش به مصرف زدگی دلایل اصلی طلاق در کشور تغییر یافته است. فاصله گرفتن از سبک زندگی اسلامی- ایرانی، مشکلات اقتصادی و تورم که باعث ایجاد تنوع در خانواده ها می‌شود و عدم تفاهم بین زن و شوهر از مهمترین دلایل طلاق در کشور است./۲۰ اسفند ۱۳۹۱همشهری

***

آمارطلاق قم

رئیس مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: آمار ۲۵ درصد طلاق در قم برایم نگران کننده است و رتبه هفت یا هشت استان قم در طلاق زیبنده مرکز تفکر دینی نیست.

به گزارش تابناک بنقل ازخبرنگار مهر، علی لاریجانی قبل از ظهر پنج شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵در دومین اجلاس استانی نماز که با حضور جمعی از مسئولان، آیت الله اعرافی و حجت الاسلام قرائتی در مرکز آموزش عالی امام خمینی برگزار شد

آمارطلاق درخراسان-مشهد:

«سید حسین نیری» مدیر کل ثبت احوال استان خراسان رضوی در تاریخ ۳۰ آذر ماه سال گذشته( ۱۳۹۵) با بیان این که در هشت ماه سال ۱۳۹۵ ، حدود ۱۱هزار و ۸۳ فقره طلاق در استان به ثبت رسیده است،

۵استانی که بالاترین نرخ طلاق رادرکشوردارند

مدیر کل ثبت احوال استان خراسان رضوی در تاریخ ۳۰ آذر ماه سال گذشته( ۱۳۹۵) با بیان این که در هشت ماه سال ۱۳۹۵ ، حدود : نرخ طلاق در کشور ۲.۳ درصد و این میزان در خراسان رضوی ۲.۶ درصد است و پس از استان‌های تهران، قم، البرز و گیلان، خراسان رضوی رتبه پنجم ثبت طلاق کشور را در اختیار دارد.

خراسان-مشهد- رتبه اول طلاق درکشور

چند روز قبل رشیدیان استاندارخراسان رضوی گفت: میزان طلاق در خراسان رضوی با اقدامات انجام شده طی سال‌های اخیر از رتبه اول به رتبه هشتم کشور کاهش یافته و در نیمه اول امسال نیز کاهش ۱۳.۲ درصدی طلاق را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته ایم./۹آذر ۱۳۹۶ سایت مشهدفوری

ثروتنمندترین طلاق

طلاق جف بزوس و همسرش مک کنزی ۳۶ میلیارد دلار 

طلاق متمول ترین زوج جهان به جف بزوس +مک کنزی

مک کنزی بزوس براساس توافقی که با همسرش به دست آورده از سهم خود در روزنامه واشنگتن پست و شرکت «بلو اریجین» (Blue Origin) صرف نظر کرده است. ارزش سهامی که مک کنزی بزوس در شرکت آمازون در اختیار خواهد داشت ۳۶ میلیارد دلار تخمین زده می شود.

انتظار می رود توافق طلاق جف بزوس و همسرش طی ۹۰ روز آینده به تائید دادگاه برسد.

»جف بزوس» مدیر عامل شرکت آمازون باهمسرسرمایه دارش(شریک شرکتش) مک کنزی 

بنیان‌گذار سایت آمازون و همسرش مکنزی ۲۵ سال پیش عروسی کردند. سه پسر و یک دختر دارند و پسر بزرگ‌اش ۱۸ سال دارد.
شرکت آمازون در سال ۱۹۹۴ توسط بزوس تأسیس شد. و یکی از گران قیمت‌ترین شرکت در جهان را به اختصاص داد. و ثروت این مرد در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۱۲۸.۱ میلیارد دلار تخمین‌زده شد.

جف و مک‌کنزی بزوز، صاحبان آمازون از توافق بر سر طلاق از یکدیگر خبر دادند. به این ترتیب، مک‌کنزی با داشتن مالکیت ۴ درصد از سهام آمازون، به چهارمین زن ثروتمند دنیا بدل می‌شود. رئیس آمازون همچنان ثروتمندترین مرد دنیاست.

جف و مک‌کنزی بزوز با انتشار توئیتری خبر توافق خود بر سر طلاق و سهم‌بری از مایملک مشترک را منتشر کردند.

جف بزوز پس از جدایی نیز مالکیت سه‌چهارم از سهام خانوادگی شرکت آمازون را در اختیار خواهد داشت. ناظران دارایی ثروتمندترین مرد جهان را حتی بدون سهم ۳۵ میلیارد دلار به همسرش، بالغ بر ۹۵ میلیارد دلار تخمین می‌زنند.

مک‌کنزی بزوز، با تملک سهم ۳۵ درصدی خود و همچنین با حفظ یک چهارم سهام خانوادگی شرکت آمازون تبدیل به یکی از ثروتمندترین زنان جهان می‌شود. اخبار منتشر شده حکایت از آن دارد که مک‌کنزی چهارمین زن ثروتمند جهان خواهد بود.

بر اساس آمار منتشر شده، ۱۶ درصد کل سهام آمازون در اختیار خانواده بزوز است. به این ترتیب، ۴ درصد سهام این شرکت همچنان در اختیار مک‌کنزی خواهد بود و جف بزوز مالک ۱۲ درصد دیگر از سهام این شرکت خواهد بود،جف بزوز همچنان مالکیت بر روزنامه “واشنگتن پست” و شرکت هوافضای “بلو اورجین” را نیز حفظ خواهد کرد.

پیام عاشقانه درهنگام جدایی(طلاق)

جف بروس :ما خیلی خوش‌شانس بودیم که یکدیگر را پیدا کردیم و شکرگزار تمام سال‌هایی هستیم که باهم گذراندیم. حتی اگر می‌دانستیم که بعد از ۲۵ سال جدا می‌شویم هم تمام آن‌ کارها را انجام می‌دادیم. ما به عنوان زن و شوهر زندگی فوق‌العاده‌ای داشتیم و یک آینده جذاب هم پیش روی ما است. با این که عنوان‌ها تفاوت خواهد کرد اما ما به عنوان یک خانواده و دوستانی عزیز می‌مانیم

شرکت آمازون که ۲۵ سال پیش ایجاد شد، هفته جاری توانست با پشت سر گذاشتن شرکت مایکروسافت تبدیل به ثروتمندترین شرکت جهان شود.

آمازون، غول فروش اینترنتی، در پایان روز دوشنبه که بازار سهام آمریکا بسته شد، ۷۹۷ میلیارد دلار قیمت داشت. این شرکت با رشد ۳/۴ درصدی توانست از مایکروسافت که ۷۸۹ میلیارد دلار ارزش داشت، سبقت بگیرد.

به گزارش “بلومبرگ بیلیونر ایندکس” جف بزوس ۵۴ ساله با ۱۳۷ میلیارد دلار (حدود ۴۵ میلیارد بیشتر از بیل گیتس، بنیان‌گذار مایکروسافت) ثروتمندترین مرد جهان است.

مکنزی بزوس ۴۸ ساله رمان‌نویس است و کتاب‌های آزمایش لوتر آلبرایت (۲۰۰۵) و دام‌ها (۲۰۱۳) را نوشته است.

درباره نویسنده

2047مطلب نوشته است .

One Comment on ““آمارطلاق” هر۷تاازدواج ۲تا طلاق+طلاق های عجیب وغریب”

Trackbacks

  1. ساحل

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما