قرص های اورژانسی-خونریزی بعدازمصرف-احتمال حاملگی

کارکردوعملکرد”قرص”اورژانسی

قرص های اورژانسی-خونریزی بعدازمصرف-احتمال حاملگی

روش اورژانس پیشگیری از بارداری روشی است که پس از تماس جنسی بدون استفاده از روش‌های مطمئن پیشگیری از بارداری و یا هر موردی که احتمال حاملگی ناخواسته وجود داشته باشد، اعمال می‌گردد.
این روش یکی از روش‌های هورمونی پیشگیری از بارداری محسوب می‌شود.

روش‌های اورژانس پیشگیری از بارداری در موارد زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:
– استفاده نکردن از روش‌های مطمئن پیشگیری از بارداری نظیر قرص‌های پیشگیری از بارداری
– پارگی کاندوم – سوراخ شدن کاندوم و خروج کاندوم در حین تماس جنسی.
– در افرادی که IUD دارند و اقدام به خروج IUD در خارج از دوران قاعدگی می‌کنند یا خروج خود به خود IUD انجام می‌شود و تمایل به ادامه پیشگیری از بارداری دارند.
– در کسانی که از قرص‌های ترکیبی پیشگیری از بارداری استفاده می‌کنند و بیش از ۳ نوبت مصرف قرص را فراموش کرده‌اند.
-در افرادی که قرص شیردهی (لاینسترول) را به مدت بیش از ۳ ساعت فراموش کرده‌اند.
– در کسانی که آمپول DMPA (سه ماهه) تزریق می‌کنند و بیش از دو هفته تاخیر در تزریق نوبت بعدی دارند.
– در کسانی که آمپول سیکلوفم (یک ماهه) تزریق می‌کنند و بیش از یک هفته تاخیر در نوبت بعدی دارند.
– در افرادی که از روش‌های دوره‌ای یا ریتمی (طبیعی) یا از انزال منقطع استفاده می‌کنند و تماس جنسی مشکوک دارند.
-٫ در کسانی که از روش طبیعی نادرست استفاده می کنند (زمان‌بندی تخمک‌گذاری را رعایت نمی‌کنند و پریودهای مرتب ندارند.)

توجه: روش اورژانس پیشگیری از بارداری بعنوان یک روش دائمی پیشگیری از بارداری مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

مکانیسم عمل
 تاثیر بر مخاط داخلی رحم (آندومتر)
– جلوگیری از تخمک گذاری
– اختلال در حرکات لوله‌های رحمی
توجه: هر قدر فاصله زمانی تماس جنسی مشکوک تا زمان شروع مصرف قرص کوتاهتر باشد میزان اثر بخشی آن بیشتر است.

عوارض
– تهوع و استفراغ در حین مصرف
– اختلال قاعدگی
– سردرد و سرگیجه

موارد منع مصرف قرص‌های اورژانس شامل دو بخش است:
– موارد منع مصرف قرص‌های ترکیبی
* حاملگی (به علت بی ‌ثر بودن نه خطر برای جنین)
*در افرادی که منع مصرف ترکیبات استروژنی دارند مانند میگرن، ترومبوز وریدهای عمقی
* تماس جنسی متعدد بدون استفاده از یک روش محافظت شده و مطمئن که در این گونه موارد اثر قرص اورژانس کاهش می‌یابد و احتمال حاملگی افزایش می‌یابد.
 موارد منع مصرف قرص‌های پروژسترونی
* حاملگی
* بیماری‌های فعال و شدید کبدی
* خونریزی‌های غیر طبیعی و تشخیص داده نشده دستگاه تناسلی
* تماس جنسی متعدد
* پورفیری حاد فعال

در صورتی که فرد با مصرف قرص اورژانس باردار شود، تاثیری بر روی جنین نخواهد داشت و سبب بروز ناهنجاری در جنین نخواهد شد و نیاز به ختم حاملگی نیست.

• نکات
– قرص‌ها را با شکم خالی مصرف نکنید.
– اگر قرص‌ها تا ۲ ساعت پس از مصرف، استفراغ شوند باید دوباره مصرف قرص‌ها را آغاز نموده و با ضدتهوع مصرف کنندیعنی آن قرص خورده باطل می شود
– برای جلوگیری از حالت تهوع و استفراغ نیم ساعت قبل از مصرف قرص‌های اورژانس و ۴ الی ۶ ساعت پس از مصرف این گونه قرص‌ها از یک قرص ضد تهوع استفاده شود.
– حداکثر دفعات استفاده از قرص‌های اورژانس در هر سیکل قاعدگی فقط یکبار است.
– در یک سیکل قاعدگی نمی‌توان چندین نوبت از قرص‌های اورژانس استفاده کرد زیرا منجر به بروز اختلالات شدید قاعدگی، افزایش خطا و افزایش احتمال باروری می‌شود.
– معمولا ۳ الی تا یک هفته  و(دربعضی ازموارد۲هفته نیزگزارش شده است)پس از مصرف قرص‌های اورژانس قاعدگی اتفاق می‌افتد.
– اگر پس از مصرف قرص‌های اورژانس تا ۳ هفته قاعدگی اتفاق نیفتاد. باید آزمایش BHCG انجام شود.

• زمان شروع مصرف قرص اورژانس
مصرف قرص بلافاصله پس از تماس مشکوک حداکثرتا ۷۲ ساعت بعد از آن امکان پذیر می‌باشد. اگر زمان مورد نظر از ۷۲ ساعت بگذرد، مصرف قرص اورژانس بی‌فایده خواهد بود.ولی ضررش بقوت خودباقیست

نحوه مصرف انواع قرص‌های اورژانس جهت پیشگیری از بارداری (فقط یکی از روشهای زیر باید انتخاب کنید).
* قرص HD: (دو) عدد در اولین فرصت بعد از معاشقه ویاسکس+۲ عدد ۱۲ ساعت بعد از آن
*قرص LD: (چهار)عدد در اولین فرصت بعد از معاشقه ویاسکس+ ۴ عدد ۱۲ ساعت بعد از آن
* قرص تری فازیک: ۴ عدد قرص سفید رنگ در اولین فرصت بعدمعاشقه ویاسکس+ ۴ عدد قرص سفید ۱۲ ساعت بعد از آن (قرص‌های مرحله سوم)
* قرص لونرژسترل یا اووسیز(لونیژل): ۷۵۰/.یک عدد در اولین فرصت بعد از معاشقه ویاسکس+یک عدد ۱۲ ساعت پس از آن /یا یکعدد۱٫۵
توضیح:میتوان لونیژل۷۵۰راهر۲راباهم دریک مرحله خورد
منظوراز (اولین فرصت):
اگرچه تا۷۲ساعت گفته اند،اماهرچقدربه زمان سکس نزدیکترباشداثربخشیش مطمئنتره .سعی شوداز۵۰ساعت تجاوزنکند(فاصله معاشقه با خوردن قرص)

برای اهمیت موضوع تکرارمی کنم باادبیات دیگر
 قرص” LD“ال دی
ال دی (۴ قرص در نوبت اول و “۱۲ساعت بعد”۴ قرص در نوبت دوم خورده شود/ مجموع ۸ قرص)

 قرص”HD “اچ دی ( ۲ قرص در نوبت اول و “۱۲ساعت بعد”۲ قرص در نوبت دوم /مجموع ۴ قرص)

قرص تری فازیک سفید( ۴ عدد با هم ،بعداز ۱۲ ساعت – ۴ عدد  دیگرخورده شود/مجموع۸ قرص)

قرص(اووسیز) لونژیل یا لوونورژسترل levonorgenstrel  (هر بسته ی آن دو تایی است) مرحله اول یکی مصرف ‌شود. سپس ۱۲ ساعت  باید دومین قرص را بخورید.

هم می توان یکبار از قرص لونژیل۱٫۵ میکروگرمی آن استفاده کرد و هم از روش هر ۱۲ ساعت ۲ قرص ۷۵۰ میکروگرمی–یعنی (اگرلونژیل ۷۵۰ میل باشد ۲ تا باید خورد ولی ۱٫۵ میل باشد  ۱۱ عدد کافی است.

لورژسترول ۴ ساعت طول می کشد تا اثر کند اما اثر ضدبارداری آن ممکن است به طور کامل ۱۴ روز بعد ظاهر شود

مزیت قرص‌های پروژسترونی (لوونورجسترول) آن است که به دلیل وجود پروژسترون و نداشتن استروژن، عوارض قرص‌های ترکیبی را ندارند و حالت تهوع و استفراغ و سردرد و سرگیجه با مصرف این گونه قرص‌ها بسیار کاهش می‌یابد و میزان اثر بخشی آن نسبت به قرص‌های ترکیبی بیشتر است (حدود ۹۹ درصد) و از طرفی بعلت آنکه در هر وعده مصرف قرص، تنها یک عدد قرص استفاده می‌شود مصرف آن از نظر روحی برای فرد، راحت تر است.
باید به یک نکته توجه داشت اگر فردی از داروی فنی توئین یا ریفامپین استفاده می‌کند و ناچار به استفاده از قرص اورژانس مانند لوونورجسترول باشد، از آنجایی که این قرص ها اثر قرص‌های هورمونی را کاهش می‌دهند باید تعداد آن را به ۲ عدد در هر وعده رساند (۲ عدد لوونوجسترول در اولین فرصت/ ۲ عدد ۱۲ ساعت بعد) توجه: قرص‌های پیشگیری از بارداری اورژانس از بیماری‌های قابل انتقال از راه تماس جنسی و ایدز پیشگیری نمی‌کنند.  /منبع : مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تهران بااصلاحات

***

پرسش وپاسخ

 من چند روز پیش درست بعد از اتمام پریودیم با نامزدم نزدیکی داشتم و بخاطر ترس اورژانسی لوونورژسترول مصرف کردم و طبق چیزی که هست چند روز بعدشم پریود شدم … و روز سوم پریودی مجددا با نامزدم ارتباط داشتم و با اینکه چیزی روی … ریخته نشد اما بخاطر ترس قرص رو مصرف کردم …
ایا میتونه عملکردشو برای جلوگیری داشته باشه در دوران پریودی ؟؟؟ چون دوبار در یک دوره استفاده کردم … در روند پریودی من مشکلی پیش میاد ؟؟
میخواستم بگم که ایا بعد از استفاده دوم این قرص ایا باید خونریزی مثل پریودی بوجود بیاد ؟ مثل دفعه اول که استفاده کردم و خونریزی شد …؟ و اینکه من لکه بینی پیدا کردم یعنی خونریزی نیست … این یعنی مشکلی هست 
 پاسخ : 

برای پیشگیری از بارداری به وسیله ی قرص لوونورژسترول، باید حتما ۲ عدد یک‌جا در اولین فرصت و ۱ عدد در ۱۲ ساعت بعد مصرف شود تا یشترین اثر رو در پیشگیری از بارداری داشته باشه

از نظر فیزیولوژیکی احتمال بارداری در ۵روز اول پس از اتمام پریود کم است اما در صورت تخلیه منی در واژن حتما باید از روش های پیشگیری از بارداری استفاده کنی 

و اما اگر سوال شما رو درست فهمیده باشم شما در روز سوم قاعدگی زمانی که هنوز پاک نشدی نزدیکی داشتی که در این روزها به خاطر از بین رفتن دیواره رحم در اثر تغییرات هورمونی امکان بارداری وجود نداره و حتی نیاز به مصرف قرص ضد بارداری هم نیست (( البته در صورتی که حداقل یک روز پس ار نزدیکی هم هنوز خونروش داشته باشی که اگر نداشتی باید از همون روش اول استفاده کنی))

البته توصیه می شه که در زمان خونریزی (پریود) نزدیکی انجام نشه چون باعث بیماری های عفونی در هر دو طرف میشه  

 قطعا در استفاده مجدد شما خونریزی به اندازه پریودی نخواهد بود و لکه بینی ایجاد خواهد نمود (( لکه بینی باید حداقل دو روز باشه)) که در مورد شما هم که این اتفاق افتاده است و هیچ جای نگرانی وجود نداره
 
البته باز هم یادآوری می کنم برای پیشگیری از بارداری به وسیله ی قرص لوونورژسترول، باید حتما ۲ عدد یک‌جا در اولین فرصت و ۱ عدد در ۱۲ ساعت بعد مصرف شود تا یشترین اثر رو در پیشگیری از بارداری داشته باشه
 
برای اطمینان می تونید از آزمایش خون و یا baby chek ها که تو داروخانه ها فراوانه استفاده کنی
البته آزمایش خون بسیار بهتر و مطمئن تر و دقیق تره که یه آزمایش سرپاییه و یک ساعته هم جواش آمادست
***
 پرسیده بودین خونریزی چطوری وچه مدت است شروع شده من بعد از خوردن اورزانسی و ال دی پریود شدم ولی ماه بعدش در زمان پریود فقط سه روز لکه بینی داشتم وبعد از ۱۳روز باز هم چند روز لکه و خونریزی کمی داشتم وباز هم در زمان پریود ماه بعد خوریزی شروع و ادمه پیدا کرد تا ۱۱روز که قرص پروسترون خوردم یک هفته چند روز پاک شدم و بعدش دوباره خوریزی شروع شد که الان حدود ۱۶روزه که خونریزی نسبتا زیادی دارم و دکتر گفتن کورتاژ کن تا مشخص بشه خونریزیت به چه علته ودرمان هم بشی یعنی خونریزیت قطع بشه
***
سوال : 
 من الان ۳ ماهه دارم قرص ال دی مصرف میکنم، تو ۲ ماه پیش خیلی به موقع پریود شدم ولی این ماه چند روز مونده به اینکه بسته قرص تموم بشه خیلی کم لکه بینی داشتم که زود قطع شد، حالا که قرصم تموم شده هنوز بعد ۴ روز پریود نشدم، ممکنه باردار باشم؟ 
 
پاسخ : 
 
احتمال بارداری تقریبا صفر است
با این همه می توانید از تست های بارداری موجود درد داروخانه ها و یا دادن آزمایش استفاده نمائید  
 ***
اطلاعات عمومی

اگر بیش از ۵ روز از رابطه جنسی گذشته باشد وهیچ اقدامی انجام ندادین ،  می‌توان با یکی از این روش‌هااز بارداری ناخواسته جلوگیری نماید:
۱) قرص لوونورژسترول، ۲ عدد یک‌جا در اولین فرصت و ۱ عدد در ۱۲ ساعت بعد
۲) ۴ عدد قرص LD یک‌جا در اولین فرصت و چهار عدد ۱۲ ساعت بعد.
۳) قرص تری‌فازیک، ۴ عدد قرص سفید در اولین فرصت و ۴ عدد قرص سفید ۱۲ ساعت بعد.
و در بعضی از کشورها هم از ۲ عدد قرص HD در اولین فرصت و ۲ عدد ۱۲ ساعت بعد استفاده می‌شود که البته به دلیل هورمون بالا و عوارض، کمتر توصیه می‌شود. قرص لوونورژسترول با اسامی تجاری مختلفی در بازار موجود است ولی در مراکز بهداشتی‌درمانی به نام LNG یا لوونورژسترول در اختیار مراجعه‌کننده قرار می‌گیرد.

***

قرصهای لونژیل – لونرژسترل یا اووسیز
ـ مصرف قرص اول در۴۸ ساعت اول پس از نزدیکی و ترجیحا بلافاصله پس از نزدیکی مشکوک و قرص بعدی ۱۲ ساعت بعد
ـ مصرف ۲ عدد یک جا در اولین فرصت در۴۸ ساعت اول پس از نزدیکی مشکوک
ـ هرچه زودتر این داروها مصرف شوند ، موثرتر خواهند بود و گرچه در بعضی از منابع بر اثر بخشی آنها تا ۱۲۰ ساعت ـ ۵ روز ـ پس از یک نزدیکی مشکوک تاکید شده ، بهترین زمان مصرف آنها تا۴۸ ساعت اول ـ۲ روز ـ پس از نزدیکی مشکوک است.

سعی کنید اولین قرص را در اولین فرصت پس از برقراری رابطه جنسی مشکوک بخورید. قرص بعدی را نیز۱۲ ساعت بعد مصرف کنید. پس از آن دیگر قرصی مصرف نکنید و منتظر خونریزی باشید معمولا خونریزی ظرف ۷ روز پس از مصرف آخرین قرص اتفاق می افتد. در طی این مدت دیگر رابطه جنسی نداشته باشید یا حتما از یک روش مطمئن استفاده کنید. ظرف ۳ تا ۱۰ روز پس از روش اورژانس، دچار خونریزی می شوید ،این خونریزی به معنی ریزش استر رحم-اندومتر- است بنابراین دیگر محصول حاملگی در رحم جایگزین نشده و بارداری رخ نخواهد داد. بنابراین این خونریزی به معنی این است که شما در این سیکل باردار نشده اید.در صورت تعویق خونریزی پس از ۱ هفته تا ۱۰ روز برای آزمایش بارداری مراجعه کنید.

بهتر است قرصها را با شکم خالی نخورید ، اگر تا ۲ ساعت پس از مصرف قرصها استفراغ کردید ، مجددا قرص را بخورید.
ـ به خاطر داشته باشید بیش از یک نوبت در یک سیکل قاعدگی از این روش استفاده نکنید.برخی داروها اثر این قرصها را کاهش می دهد ، مثلا اگر از فنی توئین یا ریفامپین استفاده می کنید ، اثر این روش کم می شود بنابراین در صورت مصرف همزمان این داروها باقرصهای پیشگیری ، تعداد قرصهای پیشگیری را دو برابر کنید.

قرص ضد بارداری چگونه در بدن عمل می کند

یکی از تاثیرات منفی قرص ضد بارداری افزایش متابولیزم هورمون استروژن است، استروژن مازاد سبب افزایش میزان عنصر مس در سرم خون می گردد. ازدیاد این عنصر در خون تغییرات منفی جسمانی و روانی از قبیل نوسانات خلق و خوی، افسردگی، بی قراری و اضطراب،افزایش فشار خون، ریزش مو و غیره را به دنبال دارد.

مس یک اکسیدان قوی است و سبب تولید رادیکال های آزاد می شود که باعث تخریب ویتامین هایی که خاصیت آنتی اکسیدان دارند از قبیل ویتامین ای، ث و سایر ویتامین ها و مواد معدنی از قبیل ب۶، روی، سلنیوم، منیزیم و بروز مشکلاتی از قبیل ضعف غدد فوق کلیوی، خستگی زودرس، تخریب پوست و غیره می شود.

میزان بالای استروژن نیز فاکتوری مهم در ابتلا به سرطان به ویژه سرطان سینه و دهانه رحم است.

قرص ضد بارداری به طرق دیگر نیز به بدن آسیب می رساند از جمله تاثیر منفی بروی کبد و کلیه ها

عوارض جانبی ، به دلیل تغییرات هورمونی و بیوشیمیایی است که در بدن بوجودمی آورد، تغییرات بیوشیمیایی در صورت مصرف طولانی مدت ، می توانند سبب بروز عوارض و مشکلات جدی و خطرناک شود

 برای اطلاعات بیشترازهمه قرص های اورژانسی موجوددربازار ونحوه مصرفشان به لینک زیرمراجعه کنید

قرصهای ضدبارداری”حاملگی”/قرصهای اورژانسی

درباره نویسنده

1180مطلب نوشته است .

۶۳۱ Comments on “قرص های اورژانسی-خونریزی بعدازمصرف-احتمال حاملگی”

 • سیما wrote on ۵ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۰:۱۳

  سلام… ببخشید من یکسال ازدواج کردم.. تا چند سال آینده هم قصد یچه دار شدن ندارم… شوهرمم از کاندوم بدش میاد. میشه بهم بگین از چ روشی استفاده کنم ک باردار نشم؟؟

 • نسرین wrote on ۱۸ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۵:۳۳

  سلام میخواستم بدونم اگه منی بصورت کامل رو واژن دختره باکره نریزه و بعدش با دستمال پاکش کنیم و بعد چند ساعت ۲عدد قرص اورژانسی مصرف کنیم و۲ عدد دیگه بعد۱۲ ساعت مصرف نکنیم.و بعد ۱هفته لکه های سیاه بد بو مشاهده شود نشانه چیست خواهش میکنم پاسخ بدین.با تشکر

 • پیراسته فر wrote on ۱۸ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۷:۰۱

  سلام نسرین خانم
  اولاًخوردن قرص هاهرچقدرفاصله اش بازمان سکس کمترباشد(۴۸ساعت اول)اطمینان ازعدم بارداری بیشتراست /تا۷۲ساعت نیزاثرگذاری لازم رادارد امااز۷۲ساعت ببعدتضمینی نیست،اگرچه گفته شده که تا۵روزهم احتمال اثربخشی دارد-از۵روزببعدکه نخوردنش بهترازخوردنش است،چون این قرص “نحوه مصرف”اورژانسی می گویند،یعنی درشرایط اضطرار…این قرصها عوارض ناگواری هم دارند
  قرص های آورژانسی متعدندومصرف همه آنهامثل هم نیست
  برای نمونه
  قرص” LD“ال دی
  ال دی (۴ قرص در نوبت اول و “۱۲ساعت بعد”۴ قرص در نوبت دوم خورده شود/ مجموع ۸ قرص)

  قرص”HD “اچ دی ( ۲ قرص در نوبت اول و “۱۲ساعت بعد”۲ قرص در نوبت دوم /مجموع ۴ قرص)

  قرص تری فازیک سفید( ۴ عدد با هم ،بعداز ۱۲ ساعت – ۴ عدد دیگرخورده شود/مجموع۸ قرص)

  قرص(اووسیز) لونژیل یا لوونورژسترل levonorgenstrel (هر بسته ی آن دو تایی است) مرحله اول یکی مصرف ‌شود. سپس ۱۲ ساعت باید دومین قرص را بخورید.

  هم می توان یکبار از قرص لونژیل۱٫۵ میکروگرمی آن استفاده کرد و هم از روش هر ۱۲ ساعت ۲ قرص ۷۵۰ میکروگرمی–یعنی اگرلونژیل ۰٫۷۵ میل باشد ۲ تا باید خورد ولی ۱٫۵ میل باشد ۱ عدد مصرف شود

  لورژسترول ۴ ساعت طول می کشد تا اثر کند اما اثر ضدبارداری آن ممکن است به طور کامل ۱۴ روز بعد ظاهر شود
  برای اطلاع بیشترازهمه قرص های ضدحاملگی وچگونگی مصرف وعوارض آنها به لینک زیرمراجعه کنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=5111

 • نسرین wrote on ۱۸ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۸:۰۶

  ببخشیدا لکه های سیاه و بد بو نشانه چیه من باکره هستم.امکان بارداری وجود داره؟دخولی هم صورت نگرفته فقط منی یه مقدار روی  واژنم ریخت که پاکش کردم 

 • پیراسته فر wrote on ۱۸ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۹:۱۳

  نسرین خانم
  مبنای بارداری داخل شدن اسپرم”منی”مردبه داخل واژن است،درایام تخمکگذاری،حالا بادخول”ورودآلت”باشه ویا ریختن بررویش ویا ازطریق وسایل دیگر”تجهیزات نازایی”
  پرده سالم منافذی دارند ،همانطورکه درحالت هیجانی واحساسی میتواندخیس شود؛میتواندآب منی راهم جذب کند
  درهرمرحله سکس چندصدمیلیون اسپرم درمنی وجوددارند،حتی بعدازریختن پاک هم بکنی خطرمنتفی نیست.

 • سمیه wrote on ۲۳ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۳:۱۷

  سلام خسته نباشید
  ۱۶ فروردین با نامزدم یه رابطه ی خیلی کوتاه مقعدی داشتم قبل اینکه منی ازش بیرون بیاد (البته قبلا یبار اومده بود ولی اون سری که ما اونکارو کردیم کاملا خشک بود ولی نشسته بود) آلتش خورد به پایین آلت من
  بعد از ۲ ساعت قرص ضد بارداری اورژانسی خوردم و بعد از ۱۲ ساعت هم خوردم الان ۲۳فروردین هست و خونریزی نکردم ایا امکان بارداری وجود داره؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۳ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۳:۴۸

  سلام سمیه خانم
  قرص های بارداری متعدند ومقدارمصرفشان شبیه هم نیستند،بایدمشخص شودکدام قرص اورژانسی راخوردی وچگونه
  البته اگروازنت خشک بوده وفقط تماس،امکان حاملگی بعیداست.

 • سمیه wrote on ۲۳ فروردین, ۱۳۹۶, ۱۵:۳۰

  ۲ تا قرص اووسیز رو مصرف کردم یکیش رو تقریبا ۲ ساعت بعد و اونیکی رو بعد از ۱۲ ساعت از قرص اول و الان ۷ روزه خونریزی نداشتم
  آیا بدون ایجاد حاملگی هم مصرف آون قرص ها باعث خونریزی میشوند؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۳ فروردین, ۱۳۹۶, ۲۱:۰۰

  سلام
  قرص های اورژانسی بعدازخوردن، یک فعل وانفعالاتی درآندومتر”رحم”انجام می دهند، درلانه گزینه اختلال ایجادمی کنند وچندروزبعدازقطع -خونریزی اتفاق می افتد،چه لقاح انجام گرفته باشدوچه نگرفته باشد،قرص هاسازوکارخودراطی می کنند،حتی اگه سکسی درکارنبوده

 • سمیه wrote on ۲۴ فروردین, ۱۳۹۶, ۵:۱۶

  ای واای پس چرا من تا حالا نکردم؟خودمم میگفتم امکانی نداشت فقط برای اطمینان خوردم:'(
  البته دیروز کمی از علائم پریود داشتم و پاهام و شکمم یکم درد کرد
  بنظر شما تا چند روز امکان خونریزی وجود داره؟آخه امکان نداره که بارداررباشم چطور ممکنه؟اون قرص ها رو درست مصرف کرده ام؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۴ فروردین, ۱۳۹۶, ۵:۵۴

  سمبه خانم
  زیادسؤال میکنی!.بقیه سوالاتتوازطریق ایمیل پیگیرباش

 • مهتاب wrote on ۲۷ فروردین, ۱۳۹۶, ۲۰:۵۵

  باسلا 
  حدود ۲۳روز پیش با همسرم نزدیکی داشتم دوروز پشت  سر هم به اندازه سه بار منی وارد شد ولی پس از ۵روز اپشیمون شدیم واز قرص اورژانسی یک دانه استفاده کردم  پس از چند روز در زمان موعد پریودیم پریود شدم کامل اولش لکه قهوه ای و سیاه بود ولی بعدش خون بود.میخوام بدونم با این حال باز احتمال بارداریم وجود داره؟لطفا ج بدید 
  با تشکر

 • پیراسته فر wrote on ۲۸ فروردین, ۱۳۹۶, ۰:۴۵

  سلام باسلا خانم
  اولاًدخترخانمهای عزیزوقتی میگن”اورژانسی”اسم قرص راببرند
  دوماًبعداز۵روزنخوردنش بهترازخوردنشه(چون عوارض ناگوارخودش رادارد،بدون اینکه نقشی دررفع نگرانی داشته باشد
  واماچون پریودشدی ،بارداری منتفی است.

 • سارا wrote on ۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۵:۲۶

  سلام.من باکره هستم و ۵ روز پیش پریود بودم و نامزدم منی رو روی من ریخت.بعد از ۴۸ ساعت یک عدد قرص لونژیل خوردم و بعد از ۷۲ ساعت نیز ۲تا قرص خوردم.تا الانم لکه بینی ندارم.لطفا راهنمایی بفرمایید

 • پیراسته فر wrote on ۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۶:۲۵

  سلام ساراخانم
  چه کسی بهت گفته که قرص دوم رابعداز۷۲ساعت بخوری؟واونم ۲تا!!!
  قرص دوم رابایدبعداز۱۲ ساعت میخوردی(بافاصله۱۲ساعته)
  حالا اگرقرص یکونیم بوده همون یکی کافی بوده
  اگر۷۵بوده که میتونستی درمرحله اول هر۲تارومیخوردی ویا بافاصله ۱۲ساعت
  حالا امیدوارم که حادثه ناگواری پیش نیادکه نمیاد(انشاءالله)

 • بهاره wrote on ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۹:۱۴

  سلام اقای دکتر من باکره هستم و پس از نزدیکی با اب منی داخل واژنم ریخته شد منم بعد از یک روز قرص اروژانسی خوردن ولی الان ۷ روزه گذشته من خونریزی نداشتم بنظرتون علت چیه؟

 • پیراسته فر wrote on ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۹:۴۸

  سلام بهاره خانم
  وقتی قرص”اورژانسی”می گید،بگید اسم قرص را وچگونه مصرف کردید
  ودیگراینکه زمان مصرف براساس ساعت گفته شود،نه روز
  ودیگراینه روی “واژن ریخته”یعنی چه؟
  دخول یالاپایی؟

 • بهاره wrote on ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۰:۲۸

  اقای دکتر قرص نولژیل اونم ۱٫۵بود ساعت۱۲ ظهر که نزدیکی داشتم فردا صبحش ساعت۱۰قرص رو خوردم ولی هر کدوم رو ۶ ساعت یبار خوردم البته با توضیح دکتر داروخانه
  اب منی داخل واژنم تاحدوی سکس از جلو داشتم ولی دختر هستم

 • پیراسته فر wrote on ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۲:۴۲

  بهاره جانم
  توداغونت کردی دختر! کی بهت گفته که ده تاقرص بخوری! کجاخوندی ،کجاشنیدی اینو!!؟
  اینهاخیلی عوارض بدی دارن
  خیلی ترشح هومونهارا مختل میکنه وکل سیستم بدن درگیرمیکنه
  این قرص (یکونیم)رافقط بایدیه دونه میخوردی/آن هفتادوپنج را ۲تا(یعنی یایکی ۱٫۵ ویا دوتا۷۵/.را)
  بااین وجوداگرچه داغونت کردی ولی بارداریت منتفیه/یعنی باردارنمیشی

 • سحر wrote on ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۶:۱۶

  سلام وقت به خیر .من قرص اورژانسی دوتایی را یک ساعت بعد از نزدیکی باهمسرم با هم مصرف کردم به دستور پزشک داروخانه. بعد از تقریبا یک هفته با دل در و کمردرد شدید دو روز هست که لک می بینم.ایا مشکلی وجود داره.و لازمه به دکتر مراجعه کنم

 • پیراسته فر wrote on ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۷:۲۵

  اگربعدازخوردن قرص تهوع نداشتی”بالانیاوردی” موضوع بارداری منتفی است
  اما درمورد دردکمرودل شدیداست به دکترمراجعه کن

 • امیر wrote on ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۶:۴۱

  سلام اقای دکتر
  من با نامزدم نزدیکی داشتم (دخول) ولی نامزدم پرده بکارت داشته و قبل اینکه ارضا شم حس کردم چند قطره ریخته شد داخل و بعد از ۱۲ ساعت ۲ تا قرص لونرژسترل ۰/۷۵ مصرف کرده و ۱۲ ساعت بعد هم دو تای دیگه الان سوالم اینه که احتمال بارداری هست ؟ اگه خونریزی نکنه یعنی باردار ؟ و اینکه عادت ماهیانه ش هم ۲۸ اردیبهشت احتمال داره دیر تر اتفاق بی افته ؟

 • پیراسته فر wrote on ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۷:۰۸

  سلام آقاامیر
  همون۲تای اول کافی بود
  بااین وضعیت بارداری منتفی است.

 • امیر wrote on ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۷:۲۰

  خیلی ممنون 🙂 خسته هم نباشید
  اقای دکتر پس خونریزی رو بکنه یا نکنه منتفی دیگه ؟
  اخه موعد عادت ماهیانش ۲۸ اردیبهشت استرس داره اگه نشه تا اون موقع یعنی حامله

 • سمانه wrote on ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۲۲:۴۱

  سلام. وقت بخیر
  من دوشنبه شب سکس داشتم و سه شنبه شب یعنی کمتر از ۲۴ ساعت. قرص ۱.۵ لوونژیل مصرف کردم.
  از دوشنبه هفته بعدش لکه بینی شروع شد و کم کم زیاد شد. لکه های خون تیره و تیکه تیکه قهوه ای. الان ۹ روز هست که این وضعیت رو دارم. طبیعیه؟ این شرایط کی تموم میشه؟ آیا پریود به حساب میاد؟

 • پیراسته فر wrote on ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱:۱۴

  سلام سمانه خانم
  این وضعیت غیرطبیعی نیست(جای نگرانی نداره)
  لکه بینی پریودمحسوب نمیشه
  سیکل قاعدگیتوکه نگفتی

 • ساحل wrote on ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۹:۲۱

  اقای دکتر من الان یک هفته بیشتر قرص اورژانسی خوردم ولی هنوز خونریزی نداشتم بنظرتون علت چیه

 • پیراسته فر wrote on ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۹:۴۴

  سلام ساحل خانم
  تا۲هفته هم احتمالش هست

 • یاسمین wrote on ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۱:۰۵

  اقای دکتر ترشحاته سفیدی که از داخل واژن میاد .
  از چی میتونه باشه؟

 • پیراسته فر wrote on ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۴:۳۹

  سلام یاسمین خانم
  هرترشحی “ازواژن “بیماری نیست
  در واژن سالم،باکتری های مفیدی” لاکتوباسیل‌ ها”وجوددارند. لاکتوباسیل‌ها ،گلیکوژن تولید شده توسط سلول‌ های مخاط واژن را به گلوکز و سپس با متابولیسم گلوکز، آن را به اسید لاکتیک تبدیل می ‌کنند. لاکتوباسیل‌ها علاوه بر واژن در بافت مخاطی دهان و روده نیز یافت می ‌شوند.
  برخی از انواع لاکتوباسیل‌ها اسید لاکتیک تولید می ‌کنند که با اسیدی کردن محیط نقش دفاعی قابل توجهی را ایفا می ‌کنند. بعضی دیگر از آن ها علاوه بر لاکتیک اسید ماده ضدعفونی ‌کننده طبیعی دیگری به نام پراکسید هیدروژن تولید می‌ کنند که سبب تقویت مضاعف محافظت از واژن می ‌شوند. تولید اسیدلاکتیک سبب اسیدی بودن این محیط می ‌شود که چون لاکتوباسیل‌ها در محیط اسیدی قادر به ادامه زندگی هستند و از طرفی باکتری‌‌ های بیماری ‌زا نیز در این محیط قادر به رشد و تکثیر نمی ‌باشند .
  نشانه‌ های عفونت واژن
  *اگرترشحات، رقیق شیری به رنگ سفید یا خاکستری با بوی زننده باشد احتمال ابتلا به عفونت باکتریایی واژن را است.
  *اگر ترشحات غلیظ و کف مانند زرد مایل به سبز با بوی بد باشداحتمال ابتلا به تریکومونازیس هستید.
  *اگر ترشحات لخته و سفید پنیری و بدون بو باشداحتمال بروز عفونت قارچی است.
  *- مایعات واژن(PH) بالاتر ۵/۴ باشد
  *- اگرترشحات واژن بوی ماهی بخودبگیرد میتواندعلامت عفونت باشد

  فلور طبیعی(PH) چیست؟نرمالش چقدراست
  به مجموعه میکروارگانسیم هایی (قارچ ها، باکتری ها) که در یک محیط فعالیت می کنند “فلور طبیعی” گفته می شود.
  فلور واژن: به طور طبیعی میلیونها باکتری در هر میلیتر از ترشحات واژن وجود دارد. بیشترین سهم این میکروارگانیسم ها مربوط به لاکتوباسیل ها می باشند.
  فلور با احاطه محیط واژن و تولید اسید لاکتیک ( اسیدی کردن محیط واژن) مانع ازایجاد عوامل بیماری زا نظیر قارچ ها و باکتری ها می شود.
  ترشحات با بوی نند، سوزش و یا خارش،ویا مایعات سفید رنگ غلیظ در محیط واژن . عفونت های واژن، علائم بهم خوردن فلور واژن می باشد.
  ph طبیعی واژن حدود ۴ است
  PH واژن در دوره زندگی زنان متفاوت است
  PH نرمال واژن خانم های بالغ ۸/۳ تا ۲/۴ می‌باشد،
  PH ترشحات واژینال عفونی شده بیش از ۷/۴ است. با به هم خوردن تعادل pH در این ناحیه، باکتری‌ های گاردنلای واژن تولید پروتئینی می‌ کنند و باکتری ‌های بی ‌هوازی با آنزیمی که دارند با از بین رفتن لاکتوباسیل‌های مفید، سبب ایجاد بوی ناخوشایندی شبیه ماهی می ‌‌شوند که به عنوان یکی از علایم آغازین عفونت تلقی می ‌شود.

 • مریم wrote on ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۷:۲۰

   سلام آقای دکتر خسته نباشید. من میخواستم بدونم مصرف قرص های اورژانسی روی دوره های بعدی ماهیانه چه اثری داره؟ من بعد از خوردن این قرصها)لونرژسترل)یک هفته بعداز استفاده به مدت ۵روز خونریزی داشتم. تا ۱۷فروردین. طبق ماههای قبل باید تا اول ماه پریود میشدم که نشدم. میخواستم بدونم ایا عقب افتادن پریودم عادی هست و جای نگرانی نداره؟  

 • پیراسته فر wrote on ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۳۳

  سلام مریم خانم
  قرصهای “اورژانسی”عوارض ناگواری دربدن ایجادمی کنند،ترشحات هورمونهارامختل می کند،
  یک تا۲ماه طول می کشد(بعدازقطع)تاچرخه قاعدگی روی نظم بیاید

 • Farnazzm wrote on ۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۷:۴۹

  من بعد رابطه جنسیم حدود دو ساعت بعد قرص اورژانسی دوتایی خوردم هر ١٢ساعت یکی 
  بعد یک هفته خونریزی داشتم که حدود ١٠ روزه تا الان ادامه داره 
  چه کاری باید انجام بدم؟احتمال بارداری هست؟

 • پیراسته فر wrote on ۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۱۰

  سلام فرناز خانم
  اگرمنظور ازقرص اورژانسی۲تایی( لونژیل = لوونورژسترول)باشد،بارداریت منتفی است

 • پریسا wrote on ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۷:۳۰

  سلام
  من هفته ی پیش که تقریبن روز آخر پریودم بود نزدیکی مشکوک داشتم و ۱۲ ساعت بعدش از روش اورژانسی با قرص Ld استفاده کردم و امروز با گذشتن یه هفته از اون موضوع دوباره خونریزی داشتم میخواستم بدونم این اتفاق طبیعیه یا مشکلی هست.و اینکه اولین بارم بود که از قرص استفاده میکردم ممنون میشم جوابمو بدین.

 • پیراسته فر wrote on ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۷:۵۱

  سلام پریساخانم
  این خونریزی نشانه آن است که موضوع بارداریت منتفی است(قرص هاخوب عمل کردند)
  اتفاق ناخوشایندی مشاهده نمیشود،جای نگرانی نیست.
  این قرصها سیستم ترشح هورمونهارامختل می کنند(بهم می ریزند)

 • مجتبی wrote on ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۷:۵۴

  سلام خسته نباشید
  من با نامزدم رابطه غیر سطحی داشتیم یعنی از رو شورت مالش دادم آلتشون رو .(هم ایشون شورت داشتن هم خودم ) و به انزال رسیدم و همش می ترسیم اسپرم از شورت ها به واژن رسیده باشه . چون موقع تخکت گذاریش بوده ، روز بعدش ی قرص اورژانسی اووسیز دز .۷۵ مصرف کرده و بخاطر ناآگاهی به جای اینکه دوازده ساعت صبر کند برای دز دوم نیم ساعت بعد از استفاده اولی دومی رو استفاده می کنه . نیاز هست بازم استفاده کنه ؟
  احتحمال بارداری چه قدر هستش.

  لطفا جواب بدید تروخدا استرس داریم

 • پیراسته فر wrote on ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۲۰:۱۵

  آقامجتبی سلام
  نامزدت قرص هارادرست خورده(هم میتتوان .۷۵راهر۲تاشوباهم خورد وهم بافاصله ۱۲ساعت
  درفرض اول هم نیازی به مصرف قرص نبوده،حالا شما محکم کاری کردید،بهتر

 • مجتبی wrote on ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۲۳:۴۶

  واقعا ؟

  یعنی مشکلی نداره که فاصله زمانی قرص اول و دوم رو باهم رعایت نکرده ؟
  اول رو بعد ۲۴ ساعت از این اتفاق خوردن دومی رو نیم ساعت بعد از مصرف قرص اول . اینجوری مشکلی نداره ؟

 • پیراسته فر wrote on ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱:۰۵

  سلام
  نه-جای نگرانی نیست

 • مریم wrote on ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۵:۰۰

  سلام آقای دکتر خسته نباشید . آقای دکتر دومین پریودی بعد از خوردن قرص اورژانسی چقدر تاخیر داره؟ من استرس شدیدی دارم.من بعد از خوردن قرص یک هفته بعدش پریود شدم ولی الان یکـماه میگذره و دوره بعدیمو دیگه پریود نشدم. 

 • پیراسته فر wrote on ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۱۹

  ذخترم
  هنوزهیچ چیزغیرعادی درشما مشاهده نمیشود،یک بازه زمانی مشخصی را نمیتوان برای بنظم درآمدن قاعدگی اعلام کرد
  شما هم بیهوده حرص نخور
  بیخودشلوغش میکنی که هیچ چی نگران کننده ای وجوددندارد

 • aftab wrote on ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۴:۴۷

  من بانامزدم ۲اردیبهشت رابطه سطحی داشتم ازروش اورژانسی استفاده کردم۴تاال دی ۱۲ساعت بعدش ۴تادیگ دوباره تکرارکردم الان۹و۱۰لکه قهوهای دارم ۱۰بایدپریودمیشددم ولی هنوزنشدم،ایاباردارم؟خیلی استرس دارم

 • aftab wrote on ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۴:۵۸

  مطمئن نبودم ک ابشون ریخته لاپاهام دوبار روش اورژانسی استفاده کردم یعنی ۴تاال دی بعدش۱۲ساعت دیگ بازدوباره ۴تاال دی بعد۱۲ساعت ۴تاال دی دیگ،چون استرس داشتم دوبارازروش اورژانسی استفاده کردم

 • پیراسته فر wrote on ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۵:۵۸

  سلام آفتاب خانم
  این چه کارایی که میکنین!! این قرصهاعوارض ناگواری دارن،کل هورمونهارا مختل می کنند،سیستم ایمنی بدن رادرگیرمیکنن،حالا شمارفتیدمضاعف خوردی،دریک بازه زمانی پریودنباید۲مرحله تکراربشه وادامه دارهم نشه
  واما
  ازبابت بارداری خیالت جمع باشه که نمیشی(بارداریت منتفیه)

 • aftab wrote on ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۱۶

  ممنون آقای دکتر،لکه بینی الان قط شده داروهای گیاهی استفاده کردم پری نشدم،یعنی پریودنمیشم؟الان چکارکنم ک پریودشم؟ترسیدم مضاعف خوردم چون نمیدونستم ابشون ریخته لای پام یانه

 • aftab wrote on ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۷:۰۸

  آقای دکتر استرس گرفتم ک گفتین هورمونامختل میشه یعنی پریودنمیشم؟!!!

 • پیراسته فر wrote on ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۹:۳۰

  میشی ،یک تا۲ماه ممکنه بطول بینجامه که قاعدگی به نظم خودبرگرده
  اما سعی نکنیدکارایی بکنیدکه نیازبه توسل به “اوزانسی”باشه،راهای دیگه وکارایی دیگه برای “اطفای حریق “وجوددارد!

 • نیما wrote on ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۳:۰۳

  با سلام اقای دکتر من با نامزدم رابطه ی بدون دخول داشتیم به شکلی ک کاندوم استفاده کردم ولی در موقع استفاده از کاندوم پیشابراه من به دستم اسابت کرد و باهمون.حالت کاندوم.رو روی التم.گذاشتم و شاید حدود ۱ ثانیه التم به واژن نامزدم برخورد کرد و بعد از اون هم بلا فاصله دو تا قرص اووسیز ۷۵ میلی گرم رو باهم مصرف کرد ایا جای نگرانی.هست یا خیر ?

 • پیراسته فر wrote on ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۴:۳۹

  سلام آقانیما
  معلومه پسرعجول ودستپاچه ای هستی!یکم هم شلخته!!
  واما
  خطری ازبابت بارداری وجودندارد(البته دراین مرحله)بعدش الله اعلم

 • نیما wrote on ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۴:۴۶

  اقای دکتر در همین حد بود ولی خوردن این قرص ها براش مشکلی به وجود نمیاره ? و باعث خونریزیش میشه یا نه?

 • نیما wrote on ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۴:۴۷

  و اگرم احتمالی بوده با خوردن این روش از بین میره?ممنونم اگر جوابم رو بدید نگرانم یکم

 • پیراسته فر wrote on ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۵:۱۴

  نیماجان!هیچ جای نگرانی نیست.
  خوش بحال نامزدت! که خوب زن دوستی!امیدوارم بعدازازدواج هم اینطوری نگران سلامتش باشی(جسمی وروحی)

 • نیما wrote on ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۵:۳۳

  شما بزرگوارین اقای دکتر ممنونم از راهنماییتون

 • پریسا wrote on ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۵:۵۵

  سلام من روز بعد پریودم رابطه سطحی بدون دخول داشتم چند ساعت بعدش ۲تا قرص HD و ۱۲ ساعت بعد هم ۲ تا دیگه خوردم یک هفته بعد پریود شذم و سه روزه ادامه داره و افزایش اشتها هم داشتم آیا امکان بارداری وجود داره ؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۶:۵۶

  پریساخانم سلام
  بااین توصیف شما باردارنیستی
  وان افزایش اشتها هم میتونه ناشی از آرامشت باشه و..خاطره خوب

 • mohsenbaran wrote on ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۲۱:۰۹

  با سلام من و خانومم یک ماه پیش رابطه جنسی مشکوک به بارداری داشتیم ۱۵ساعت بعد از رابطه چهار وعده قرص اووسیز مصرف شده هر کدوم دوازده ساعت یک هفته پیش خانمم پریود شدن و بعد از سه روز رفتن استخر و تامپون گذاشتن و بعد از گذاشتن تامپون خونریزیشون قطع شده میخاستم بگم آیا احتمال بارداری هست؟ چون مدت زمان پریودیشون همیشه بین هفت تا ده روزه اما اینبار سه روزه.

 • پیراسته فر wrote on ۱۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۰:۲۲

  آفامحسن سلام
  کجاشنیدید ویاخواندیدکه قرص اووسیز را۴وعده بخورید!؟
  قرص(اووسیز) لونژیل یا لوونورژسترل levonorgenstrel (هر بسته ی آن دو تایی است) مرحله اول یکی مصرف ‌شود. سپس ۱۲ ساعت باید دومین قرص را بخورید.

  هم می توان یکبار از قرص لونژیل۱٫۵ میکروگرمی آن استفاده کرد و هم از روش هر ۱۲ ساعت ۲ قرص ۷۵۰ میکروگرمی–یعنی اگرلونژیل ۰٫۷۵ میل باشد ۲ تا باید خورد ولی ۱٫۵ میل باشد ۱ عدد مصرف شود”یکی کافی است.
  واما،اگرچه عوارض ناگواری برجای میگذارد ولی بارداری منتفی است.وآن تغییرپریودازعوارض این قرص می باشد.

 • حمید wrote on ۱۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۳:۱۷

  با عرض سلام یه سوال داشتم اینکه میگن قرص اووسیز را دوتا باهم بخورید و برای اطمینان بیشتر ۱۲ ساعت بعد یکی دیکه چقدر صحت دارد?

 • پیراسته فر wrote on ۱۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۴:۳۷

  سلام حمیدآقای عزیز
  احتمالا مشکل ازنقل”شنیدن”ناقص باشه
  درستش اینطوره
  اگرقرص۷۵۰میل باشه۲تابایدخورد واین ۲تارا هم می شودیکجا”یک مرحله”خورد وهم می شودبافاصله۱۲ساعت خورد”در۲مرحله”
  امااگرقرص یک ونیم میل باشد ،خوردن یک قرص کافی است.

 • نیما wrote on ۱۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۳:۴۸

  اقای دکتر سلام من.نیما هستم ک دیروز جوابمو دادید نامزدم بعد از خوردن این دوتا قرص اووسیز ۷۵ دلدرد داشت و حالت تهوع صبح هم خون دماغ شد ک نمیدونم به این قرص ها ربط داره یا نه و اینکه اون الان باید منتظر خونریزی تا هفت روز باشه ? یا برای همسر من ک هیچ دخولی انجام.نگرفته و بنده هم کاندوم داشتم و ارضاع هم نشده بودم و فقط دستم به مایع پیشابراه برخورد داشته و به کاندوم خورد و احتمال اینکه التم با کاندوم به واژن همسرم برخورد داشته خیلی کم بوده ولی باز برای احتیاط این قرص ها رو خورد حالا از من سوال کرد ک ایا این عوارض طبیعی هست یا نه و اینکه باید منتظر خونریزی باشه یا نه لطفا جواب سوالمو در صورت امکان بدهید

 • پیراسته فر wrote on ۱۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۴:۵۹

  سلام نیماجان
  من آنچه گفتنی بودگفتم
  گفتم نگران بارداری وپریودش نباش
  امااگرخون دماغ شده بایدبه دکترمراجعه شود

 • Nafas wrote on ۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۰:۴۶

  با سلام من ۵ رو از پریودیم گذشته و  روز ۱۱ با نامزدم رابطه مقعدی داشت ولی نمیدونم از پیشابراه به من رسیده یا نه و دقیقا هم موقع تخمک گذاریم رو ز ۱۴هستش بعد ۴۸ ساعت قرص اورژانسی دوتارو باهم خوردم بنظر شما من باردارم؟ خیلی استرس دارم ممنون میشم راهنمایی کنیین 

 • پیراسته فر wrote on ۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۰:۵۴

  سلام نفس خانم
  اگرمنطوراز”قرص اورژانسی دوتا”(لونژیل)بوده،پس نبایدنگران بارداری باشید.

 • Nafas wrote on ۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۱:۰۲

  بله اقای دکتر همین بودش.ببخشید اقای دکتر من باکره هم هستم وبعداز اون نزدیکی حیلی دلم وکمرم درد میکنه زیر شکمم سفت شه انگار.و اینو بگم شاید اولین باره خیلی استرس دارم لطفا بیشتر راهنماییم کنین ممنونم

 • Nafas wrote on ۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۱:۱۵

  من باید ۲۸ پریود بشم این قرص رو خوردم باز هم همون تاریخ باید پریود شم یا نه ؟چندروز عقب زد باید پیگیر شم که باردارم یانه؟ببخشید که چندبار پرسیدم خیلی استرس دارم باز هم ممنونم از راهنماییتون

 • پیراسته فر wrote on ۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۱:۴۳

  سلام کردن بلدنیستی!
  این قرصهاترشح هورمونهارامختل می کنند .نظم قاعدگی بهم میخوره

 • Nafas wrote on ۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۲:۳۳

  ببخشید اقای دکتر من سه بار پشت هم فرستادم گفتم شاید نیازی نباشه عذرمیخوام

 • سارا wrote on ۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۵۳

  سلام خسته نباشید بنده ۱۴ فروردین رابطه داشتم ۱۵دهم قرص اورژانسی به شکل درست استفاده کردم یکفهته بعد لکه بینی داشتم تا یکهفته. دوم هرماه پریود میشدم اما الان یکماه میگذره نشدم تست بارداری منفی بود به نظرتون طبیعی؟ ممنون میشم یه قرص معرفی کنید که میل جنسی رو در خانمها کم کنه ممنون.

 • پیراسته فر wrote on ۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۲۲:۲۱

  سلام ساراخانم
  علائم نگران کننده مشاهده نمیشه”درگزارشتان”
  قرصهاهورمونی”اورژانسی”نظم قاعدگی راتا۲ماه بهم می زنن

 • سحر wrote on ۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱:۲۴

  سلام خسته نباشین….من روز ۱۱ پریودیم با نامزدم رابطه مقعدی داشت ولی نمیدونم از پیشابراه به من رسیده یا نه و باکره هم هستم و دقیقا همون روزاموقع تخمک گذاریم  بعد ۴۸ تا۵۰ساعت قرص اورژانسی لونژیل دو تارو باهم خوردم بنظر شما من باردارم؟بعداز اون نزدیکی خیلی دلم درد میکنه زیر شکمم سفت شده و سینه هام هم یکم حساس شدن ..خیلی نگرانم که باردارم یا نه

 • پیراسته فر wrote on ۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۳:۲۰

  سلام سحری
  قرصهای اوژانسی هورمونهارامختل می کنن،عوارض ناگواری دارند،
  تهوع و استفراغ ،دردهای شکمی ، حساس شدن پستان ها ، اسـهال ، ضعف و خستگی ، سردرد،
  ازجمله ازعوارض مصرف قرص لونژیل است.
  اگردر۲ساعت اول بعدازمصرف ،استفراغ نزدی،نگران بارداری نباش

 • سحر wrote on ۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۴:۰۳

  ممنونم آقای دکتر 

 • سحر wrote on ۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۵:۱۷

  سلام خیلی ممنونم از راهنماییهای خوبتون …
  پس من نگران نباشم آخه خیلی استرس دارم ؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۵:۳۸

  دخترنازنینم
  من خیلی مختصرومفیدتوضیح دادم
  وحالا هم میگم هیچ ناراحت نباشید،چون جای نگرانی ندارد،خیالت راحت باشه،چندتانفس عمیق بکش وبه کاروزندگیت برس

 • سحر wrote on ۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۵:۵۷

  متشکرم از راهنمایی و انرژی مثبتتون.

 • دریا wrote on ۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۱:۱۱

  سلام خسته نباشید

  اقای دکتر من کمتر از ۴ روز بعد از رابطه ی سطحی کم ریسک بدون دخول با نامزدم قرص ال دی اورژانسی (۴تا در دو نوبت با فاصله ی ۱۲ ساعت ) استفاده کردم. من باکره هستم. الان چند روزه دل درد و کمر دردمثل پریود دارم  بعد از ۱۰ روز لکه بینی داشتم کمی ولی هنوز یک هفته تا وقت پریود بعدیم مونده هنوز… این لکه بینی به خاطر قرص اورژانسیه؟

  ممنون میشم جواب بدید

 • پیراسته فر wrote on ۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۳:۵۴

  سلام دریاخانم
  (اگرآب منی به داخل وازنت ریخته نشده باشد)نگرانی ندارد امااگرغیرازاین بوده باشد،باکرام الکاتبین است!(چهارروزبعدازسکس “خوردن قرص”خیلی تضمینی نیست)

 • دریا wrote on ۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۱:۲۷

  من خیلی استرس هم دارم اقای دکتر ممکنه استرس جلوی پریود بعذ از قرص اورژانسی رو بگیره؟ کی می تونم آزمایش بدم؟

 • دریا wrote on ۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۵:۴۴

  ممنون از جوابتون
  اقای دکتر‌من فقط از پیشاب نگرانم… اب منی رو‌تقریبا مطمینم که ریخته نشد… 

 • حمید wrote on ۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۶:۱۵

  با سلام و وقت بخیر من با بعد از یک.رابطه.ی.سطحی با نامزدم به صورت با کاندوم و بدون ارضا ء شدن دو نفر و با توجه به.اینکه ایشون هنوز باکره هستند ۲۰ دقیقه بعدش قرص اووسیز رو دوتا باهم مصرف کردند و بعد از ۱ روز. و الان به مدت ۲ روز هست که حالت تهوع دل درد و دل پیچه و و اسهال به صورت.کم و ترشحات از واژن دارند لطفا راهنماییم.کنید که این.از عوارض قرص ها هست یا خیر و اینکه احتمال حاملگی.هست.یا نه? با سپاس

 • پیراسته فر wrote on ۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۶:۳۰

  سلام حمیدآقا
  بله این مواردی که ذکرکردی ازعوارض مصرف قرص است
  احتمال حاملی صفراست

 • علی wrote on ۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۷:۱۷

  سلام خسته نباشین….من با نامزدم رابطه سطحی مقعدی بدون دخول داشتم ولی از پیشابم نگرانم که ریخته یانه و باکره هم هستش و دقیقا این روزاموقع تخمک گذاریش چون روز ۱۱پریودیش بود و بعد ۵۰ساعت قرص اورژانسی لونژیل دو تارو باهم خورد بنظره شماهمسرم  بارداره؟ خیلی هم دلم درد داره  زیر شکمش سفت شده و سینه هام هم یکم حساس شدن ..خیلی نگرانم که بارداره یا نه؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۷:۲۶

  سلام
  اینا علائم آن قرصه

 • علی wrote on ۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۷:۳۴

  ممنونم یعنی احتمال بارداری نیس؟اخه خیلی نگرانیم

 • پیراسته فر wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱:۰۶

  سلام
  نه-انشاءالله

 • سوده wrote on ۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۲۰:۲۲

  سلام .بعد یه رابطه سطحی مقعدی بدون دخول که بانامزدم داشتم بلافاصله تمیز کردم و خودمم شستم ولی از پیشاب نگرانم که ریخته یانه و باکره هم هستم و دقیقا این روزاموقع تخمک گذاریش چون روز یازدهم پریودیم بود ودر روز ۱۲ یه لک بینی هم داشتم  و بعد ۵۰ساعت قرص اورژانسی لونژیل دو تارو باهم خوردم  احتمال بارداریه؟ تا دوروز هم دلم درد ..زیر شکمم سفت شده و سینه هام هم یکم حساس شدن ..خیلی نگرانم که باردارهست یا نه؟؟؟واینکه لک بینی واسه چی بوده؟ واسه لانه گزینیه بنظرشم؟؟دارم ازاسترس میمیرم میشه راهنماییم کنین

 • پیراسته فر wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱:۰۹

  سلام سوده خانم عزیز
  این مواردی راکه ذکرکردید ازعوارض وعلائم مصرف “اورژانسی”است واحتمال بارداریت بعیده

 • سوده wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۲:۵۰

  سلام ممنونم اقای دکتر .. فقط ببخشید این لک بینی ۱۲ ساعت بعدش بوده من ۴۸ ساعت بعد قرص ررو مصرف کردم مشکلی نیس پس؟احتمال بارداری نیس؟؟؟؟استرس دارم

 • Khatereh wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۴:۱۶

  سلام من روز اول پریودیم بانامزدم سکس داشتم که اب منی رو دوبار داخلش ریخت بعداز سه یاچهارساعت از قرص اورژانسی LD استفاده کردم تا دوزاده ساعت بعد ۴تا اول ۴تاهم دوازده ساعت بعد تا ۳٫چهارروز خونریزیم کمتروکمتر شد تا یک روز کامل قطع شد دوباره به شدت خونریزی دارمو تموم نمیشه الان نه روز که از سکسم میگذره

 • پیراسته فر wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۴:۲۲

  سلام
  خب حالاچی شده!؟
  پریودت چندروزبوده وحالاچندروزه خونریزی داری؟

 • سوده wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۴:۲۹

  سلام ممنونم اقای دکتر .. فقط ببخشیددوباره سوال میکنم  این لک بینیم ۱۲ ساعت بعدش بوده من ۴۸ ساعت بعد قرص ررو مصرف کردم مشکلی نیس پس؟احتمال بارداری نیس؟؟؟؟استرس دارم

 • پیراسته فر wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۵:۱۷

  سلام
  درشرایط عادی نیز”لکه بینی”اتغاق می افتد.

 • سوده wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۵:۵۹

   وای ببخشید اینقد میپرسم از استرس خواب و خوراک ندارم خیلی شرمنده 
  پس احتمال بارداری نیس؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۷:۲۷

  دخترم تو چقده شلوغی!!
  نه نیستی-انشائالله

 • سوده wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۷:۳۱

  متشکرم

 • منا wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۷:۳۵

  سلام من یه رابطه سطحی مقعدی  بانامزدم داشتم فقط از پیشاب نگرانم و روزه بعدش۱۲ ساعت بعدیعنی لکبینی داشتم من بعد ۴۸ ساعت قرص اورژانسی دوتا روباهم خوردم بنظرشما من حامله میشم؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۰:۵۴

  سلام مناخانم
  باخوردن بموقع قوصها
  انَشاءالله نیستی”حامله”

 • منا wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۱:۱۴

  احتمالش هم نیسش که حامله  باشم چون همون موقع تخمک گذاریم بوده خیلی میترسم که حامله شم ؟؟؟

 • منا wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۱:۲۱

  خیلی ممنونم فقط چون تو دوران تخمک گذاریم بودم وبعد ۴۸ ساعت قرص خوردم میترسم که لقاح انجام شده باشه بنظرشماحامله شدم؟

 • حامد wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۳:۴۱

  سلام آقای دکتر خسته نباشید دیشب (۱۴ اردیبهشت) رابطه با کاندوم از جلو با شریکم داشتم متاسفانه با پارگی کاندوم مواجه شدیم و من اصلا نفهمیدم و مطمینم ک مایع منی من بطور کامل وارد واژن ایشون شده؛ اون لحظه فقط یک قرص ۰٫۷۵ لورنژیل در دسترسم بود با فاصله نیم ساعت مصرف کرد، درست ۱۲ ساعت بعدش یک قرص ۱.۵ لورنژیل مصرف کرد ایشون.
  ضمن تشکر از صبرتون در پاسخ ب سوالات میخواستم بپرسم با توجه ب اینکه به طور طبیعی طبق سیکلشون ایشون قرار بود طی دو روز آینده پریود بشن، اول اینکه احتمال حاملگی چقدره و همچنین آیا زمان پریودیش در صورت موفق عمل کردن قرصها عقب میفته؟
  بازم متشکرم ازینکه سوالارو با صبر و حوصله جواب میدید.

 • پیراسته فر wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۵:۴۸

  سلام آقاحامد
  اگرچه قرص زیادی خورده اما ازنظربارداری موضوع منتفی است
  باتوجه به اینکه مصرف قرص سیستم ترشح هورنهارا مختل میکند،دقیق نمیتوان بنظم درآوردن راگفت ،ممکنه تا۲ماه طول بکشدتابنظم درآید

 • محبوبه wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۴:۲۱

  سلام .من۱۰اردیبهشت دقیقا روز۱۱پریودیم هم  بودواحساس هم میکنم این روزاموقع تخمک گذاریمه یه رابطه سطحی مقعدی بدون دخول که بانامزدم داشتم بلافاصله تمیز کردم و خودمم شستم ولی از پیشاب نگرانم که ریخته یانه و باکره هم هستم  ودر روز بعدش یه لک بینی هم داشتم  و بعد ۵۰ساعت قرص اورژانسی لونژیل دو تارو باهم خوردم  احتمال بارداریه؟؟؟؟؟ تا دوروز هم دلم درد ..زیر شکمم سفت شده و سینه هام هم یکم حساس شدن و  از امروززیرشکمم هم احساس نبض میکنم و بی حوصله ام .خیلی نگرانم که باردارم یا نه؟؟؟امکان داره لقاح تو تایم ۴۸ ساعتی که قرص نخوردم انجام شده باشه ؟؟؟؟؟؟استرس هم زیاد دارم ببخشید توضیحاتزیاد دادم خواستم باجزییات بگم که مطمئن شم از بارداری که هستم یا نه؟؟؟   .ممنونم ازصبر و حوصلتون 

 • پیراسته فر wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۵:۵۱

  سلام محبوبه خانم
  وظیفه قرص های اورژانسی(علاوه برعوارض ناکواربربدن)برهم زدن لانه گزینی واختلال درتشکیل نطفه است
  وآن علائم دال بربارداری نمی باشد

 • محبوبه wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۵:۰۱

  سلام ببخشید من دوباره میفرستم اینو یادم رفت بگم من بی اشتها و یکم حالت تهوع هم دارم عوارض قرص تا چند روزه ؟؟

 • محبوبه wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۶:۰۵

  متشکرم از صبروحوصله شما …پس بارداری وجود ندارد؟؟؟؟چون از استرس دارم میمیرم

 • پیراسته فر wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۱۰

  دخترناشکیبا!آن قرص امکانی برای لانه گذاری نمیگذاره/بارداری منتفی است

 • فرناز wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۷:۵۴

  با سلام من ١٠ روز پیش کورناژ موفق داشتم ولی هنوز پریود نشدم
  امروز نزدیکی مشکوک با همسرم داشتم و ١ ساعت بعد دو تا قرص لونژیل باهم خوردم
  ایا تاثیر خودشو تا همون یک هفته باید بذاره؟؟

 • فرناز wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۷:۵۸

  من خیلی استرس دارم ممنون میشم زودتر جواب بدید ؟؟؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۰۵

  فرنازجان !سلام
  ماهم زندگی داریم،نبایدانتظارداشته باشین که بلافاصله پاسخ داده شود،البته نخواستیم منت بزارم،خوشحال میشم آرامشی رابردلها برگردانیم ولبخندی برلبهابنشانم
  واما بااین قرصت نبایدنگرانی برای بارداریت داشته باشید.

 • فرناز wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۹:۰۱

  ممنون جسارت نکردم
  ممنون از دلسوزی و راهنماییتون

 • سما wrote on ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۱۰

  ا سلام وخسته نباشید ببخشید من رابطه مقعدی بانامزدم و نگرانی از پیشاب فقط ..چون دقیقا در روزای تخمک گذاری بودش و ۴۸ ساعت بعدش دوتا قرص اورژانسی باهم خوردم وبعدش یسری علائم مثل تهوع و خستگی زیر شکمم مًل نبض میزنه بنظر شماحامله ام؟ممکنه توا ون ۴۸ ساعت اتفاقی افتاده باشه؟؟حامله ام؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۰:۴۴

  سلام سماخانم
  این علائمی که گفتی صرفاًنشانه حاملگی نیست،بلکه میتونه ازعوارض مصرف قرصهای اورزانسی باشه
  قرص رادقیق خوردی پس دیگه بارداری منتفی هست

 • حمید wrote on ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۰:۳۲

  سلام خدمت شما جناب دکتر بزرگوار
  دو روز پیش من و نامزدم رابطه جنسی از جلو داشتیم با پارگی کاندوم مواجه شدیم قرص لورنژیل رو طبق دستور العمل مصرف کردیم. قبل رابطه نامزدم علایم اولیه پریودی رو داشت و طبق دوره میبایست همون شب یا فرداش پریودی براش اتفاق میفتاد(سیکلشون منظمه معمولا). الان دو روز از اون ماجرا میگذره ولی پریود نشده ؛سوالم اینه که آیا این قرص لورنژیل زمان پریود شدن رو عقب هم میندازه؟ یا پریود نشدنش بخاطر بارور شدن تخمک هستش 🙁
  خیلی نگرانم…
  سپاس از مهرتون

 • سما wrote on ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۰:۴۹

  ممنونم… 
  پس تواون ۴۸ ساعت اتفاقی نمیتونه افتاده باشه دیگه ؟؟خیلی نگرانم

 • سمیه wrote on ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۵۰

  سلام اقای دکتر خدا قوت
  من ۱۱اردیبهشت نزدیکی مشکوک داشتم
  بعد دوساعت دوتا hd خوردم و بعد ۱۲ساعت دوتا دیگه خوردم.
  حالا بعد۵روز پریود نشدم.
  سوالم اینه که اگه باردار باشم و بخوام با امپول سقط کنم برای بارداریم در اینده مشکل ساز نمیشه؟
  چون ۲سال پیش هم با امپول سقط کرده بودم
  ممنون از جوابتون

 • پیراسته فر wrote on ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۲۰:۰۷

  سلام سمیه خانم
  پش شما(سوءسابفه)داری!درپرونده ات یه قتل داری!!!
  اون سالها اینقده چشم وگوشت بازنبوده وقرص نخورده بودی”احتمالاً” ولی تو با خوردن این قرص ،بارداری منتفی است،انشاءالله

 • اسرا wrote on ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۳:۰۳

  سلام ببخشید روز ۱۱ پریودیم با نامزدم رابطه سطحی مقعدی داشتم باکره هم هستم وفقط از پیشاب نگرانم و  روز بعدش لک بینی داشتم و بعد ۴۸ ساعت دوتا قرص اورژانسی روباهم مصرف کردم از اون روز کمر درد و تهوع دارم الان یکم کمترشده فقط سفتی و نبض زیر شکمم احساس میکنم  بنظرشما  تو بعد ۴۸ ساعتی که من قرص رو خوردم  ممکن لقاح صورت گرفته باشه چون همون روزایی تخمک گذاری بودش؟؟؟و اینکه باید بعد مصرف قرص حتما باید خونریزی داشته باشیم؟؟؟بنظرشمااحتمال بارداری هست؟؟حامله ام ؟خیلی استرس دارم  چون زیر شکمم یه احساسی دارم انگار الان ۶ روز گذشته وحالت رفلاکس معده

 • پیراسته فر wrote on ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۵:۱۹

  سلام اسراخانم
  من چندین بار”درپاسخ کامنتها”گفتم :وقتی می گید”اورژانسی”اسم قرص وچگونگی مصرفش رابگیدوچندساعت بعدازسکس خوردید.
  واما
  آب پیشاب چیست؟
  زمانیکه شریک جنسیتان(دوست،نامزد،شوهر)درابتدای معاشقه ،نمی که درروی آلتش پدیدارمی شود رامی گویند
  پیشاب یعنی آبی که پیش ازمنی جاری می شود -درمقایسه با”منی”مقدارش اندک است غلظتش کمترومیزان لزجیش هم کم است،این آب به خنثی سازی محیط اسیدی مجاری ادارکمک می کند
  پزشکان اغلب هشدار داده اند که مایع پیش از انزال ممکنه حاوی اسپرم باشه،دانشمندان باتحقیق وآزمایشهای مختلف ومتعدد روی محتوای مایع پیشاب
  متوجه شدن که در آن به ندرت اسپرم وجود دارد وبرای احتیاط گفته اند که همین اندک اسپرم ممکن است بارداری رابدنبال داشته باشد
  علما ومراجع”درفقه”به این آب(آب مذی)می گویندوحکمش هم این است که این آب پاک است و غسل ندارد و وضو و غسل را باطل نمی کند.
  یعنی احکام “منی”براین آب جاری نیست

 • اسرا wrote on ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۰۴

  سلام ممنونم قرص لورنژیل۰.۷۵ دوتا باهم خوردم بعد ۴۸ ساعت خوردم ممکنه بارداری اتفاق افتاده باشه تو این ۴۸ ساعتی؟؟؟

 • اسرا wrote on ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۱۰

  ای وای واقعا پیشاب هم باعث بارداری میشه !!! خیلی نگرانم این علائم من یعنی بارداری اتفاق افتاده ؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۱۳

  دخترعزیزم “اسرا”!باتوجه به اینکه قرص راطبق دستور خوردی،احتمال بارداریت صفره”منتفیس”
  اگردر۲ساعت اول بعدازخوردن استفراغ نکرده باشید

 • اسرا wrote on ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۱۵

  اخه دقیقا هم تایم تخمک گذاری بوده وهم ۴۸ ساعت بعدش خوردم ناستفراغ نکردم

 • اسرا wrote on ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۱۵

  ممنونم

 • اسرا wrote on ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۲۰

  فقط نگرانیم از اینه که تواین تایم ۴۸ ساعتی اتفاقی افتاده باشه لقاح انجام شده باشه که باردارم یانه؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۳۹

  اگه لقاح هم انجام گرفته باشه اون قرص ها پدرلقاح رادرمیارن!
  اصلاً کار”اورژانسی”اختلال درلقاح است

 • اسرا wrote on ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۴۱

  خیلی ممنونم از صبر و حوصلتون …متشکرم از راهنماییتون

 • حمید wrote on ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۷:۳۷

  با سلام و وقت بخیر خدمت شما مرد بزرگ یه سوال داشتم.از خدمتتون قرص لورنژیل ۷۵ از خانواده اووسیز ۷۵ هست یا کلا بحثشون فرق داره?

 • پیراسته فر wrote on ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۹:۲۸

  سلام
  همه یکین

 • مریم wrote on ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۱:۲۱

  با سلام وخسته نباشید من در روز ۱۵ از سیکل پریودیم رابطه سطحی بدون دخول داشتم به احتمال ضعیف مایع منی به عورتم خورده باشه و الان ۵۵ساعت از رابطم گذشته چه کنم خواهشا زود ج بدید نگرانم.

 • پیراسته فر wrote on ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۲:۰۴

  سلام
  زودباش بخور
  ال دی ویا لونژیل را

 • مریم wrote on ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۱:۲۵

  آقای دکتر به راهنمایی فوریتون نیاز دارم چیکار کنم نیازی به خوردن قرص است؟الان بخورم تاثیر گذار؟

 • زهرا wrote on ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۱:۳۵

  باسلام بعد یه رابطه سطحی بدون دخول روز ۱۱ پریودیم  وباتوجه به اینکه بعد ۵۰ ساعت قرص لورنژیل دوتارو هم باهم خوردم الان یه هفته از نزدیکیم گذشته  زیر شکمم سفته احتمال داره که باردارباشم؟؟ وبعد خوردن قرص حتما باید خونریزی داشته باشم؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۲:۱۱

  سلام زهراخانم
  ببی چک بزار
  وبعدش بصرف این سفتی نمیشه یقین کردباردارشدنو

 • زهرا wrote on ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۲:۲۴

  ممنونم فقط ببخشید با خوردن قرص باز هم احتمال بارداری هستش؟؟وبعد یه هفته بی بی چک جواب میده؟

 • زهرا wrote on ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۲:۲۸

  چون باکره هم هستم فقط از پیشاب نگرانم .احتمال داره باردار باش

 • زهرا wrote on ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۱۷

  سلام خسته نباشین ببخشید من چندبار کامنت فرستادم خیلی نگرانم  من بعد یه هفته نزدیکی و ۵۰ ساعت بعدش دوتا قرص لورنژیل راباهم خوردم زیر شکمم مثل نبض میزنه بنظرشما باردار شدم ؟؟$

 • پیراسته فر wrote on ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۳۴

  زهراجان !دخترم
  تو خیال کردی درهمین چندروز لقاح صورت گرفت وتو حامله شدی وحالا بچه هم تو شکمت “دست وپا”میزنه!!!!؟
  ضربان که علامت بارداری نیست!
  اینقده حرص نخور
  من که درکامنت قبلی توضیح کامل دادم

 • زهرا wrote on ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۳۸

  ممنونم …اخه خیلی نگرانم اصلا خواب ندارم نباید حامله شم 😔😔

 • زهرا wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۵:۰۳

  سلام  خسته نباشین  .. احتمال بارداری بعد از ۴۸ ساعت قرص لورنژیل خوردن هستش یانه؟؟خیلی نگرانم؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۵:۱۶

  سلام زهراخانم
  تا۷۲ساعت امیدهست

 • فاطمه wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۳۸

   سلام بعد خوردن قرص لورنژیل حتما باید خونریزی اتفاق بیفته تا چه مدت بعد از خوردنش؟؟ اگه خونریزی اتفاق نیفته یعنی بارارم؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۷:۱۸

  سلام فاطمه خانم
  معمولاً بین۳تا۷روز اتفاق می افتد وممکنه بیشترهم باشه
  ویک احتمال هم هست که رخ ندهد واین دلیل عدم کارایی قرص هانیست(اگرطبق دستورخورده باشید)

 • فاطمه wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۷:۳۴

  ممنونم یعنی اگر خونریزی اتفاق نیفته احتمال بارداریست؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۷:۴۲

  دخترعزیزم! ظاهراً هنوزاسترست کاهش پیدانکرده که دقت نداری!
  بخون جمله را
  یک احتمال هم هست که رخ ندهد واین دلیل عدم کارایی قرص هانیست(اگرطبق دستورخورده باشید)
  یعنی کارقرص خرابکاری درتخمدانه واختلال درلانه گزینه وتشکیل رویان
  حالا نگی”رویان”چیست؟!
  رویان به تشکیل لقاح تاپایان هفته هفتم رامیگن(یعنی تاهفت هفتگی همون جنین را “رویان”می گویند)

 • فاطمه wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۷:۴۸

  ممنونم ببخشید اره استرسم خیلی زیاده نباید بار دار شم …پس احتمالش نیستش  که باردار باشم خیلی نگرانم ببخشید که میپرسم  اخه بعد یه هفته خونریزی نداشتم و شکمم انگار سفت و سینه هام حساس شدن احتمالش  هست بارداری باشه؟؟؟بازم ممنون میشم جواب بدین 

 • پیراسته فر wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۹:۳۹

  فاطمه جان!بعضی ازعلائم مشترکه واون قرص ها وظیفه خودشونو می دونن!

 • فاطمه wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۹:۵۷

  ای وای اخه خیلی نگرانم بخدا خیلی شرمنده که اینقد میپرسم و وقتتونو میگیرم وممنونم که باحوصله جواب میدین باردار نیستم یعنی؟یا نمیشم؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۰:۲۱

  نه خانومی ،نیستی(انشاءالله)

 • آلا wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۳:۲۱

  باسلام ببخشید باخوردن قرص های پروفن و ژلوفن امکان داره لانه گزینی مختل بشه؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۶:۴۴

  سلام الاخانم
  شمانگفتین ازخودت که مجردی،متأهلی ..چی شده…موضوع ومشکل چیست؟

 • دریا wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۳:۲۳

  سلام اقای دکتر
  من چند روز پیش سوالی پرسیدم…کمتر از ۴ روز‌ بعد از رابطه ی سطحی بدون‌دخول ال دی اورژانسی مصرف کردم ۱۰ روز بعد خونریزی کردم… ۱روز لکه بینی ۳ رور خونذیزی شدید و روز پنجمم الان لک بینی دارم معمولا پریودهای خودمم زمان خونریزیش ۳ روزینا میشه… یک هفته تا شروع پریود بعدیم مونده ایا باز خونریزی خواهم داشت؟

  و سوال مهم اقای دکتر آیا بارداری با وجود خونریزی منتفی شده کامل؟ 

  یه عالمه مرسی از حوصله ای که به خرج میدید 

 • پیراسته فر wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۰۱

  سلام دریاخانم
  درهنگام تخمک گذاری ولانه گزینی هورمونی “استروژن وپروژسترون” دررحم ترشح می شود،استروژن باعث رشد دیواره رحم و ضخیم شدن آن می شود.
  اما اگر بارداری اتفاق نیفتد، مقدار استروژن و پروژسترون کاهش می یابد. وقتی پروژسترون کاهش پیدامی کند،منجر به قاعدگی یا ریزش دیواره رحم می شود. یعنی هنگامی که دیواره رحم به طور کامل فرو ریخت، پریوداتفاق می افتد.
  پس وقتی خونریزی داشتیداین به این معناست که بارداریت منتفی است.

 • دریا wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۳:۳۱

  سلام اقای دکتر

  من‌چند روز پیش سوال پرسیدم از خدمتتون لطف‌کردید جواب دادید… کمتر از ۴ روز بعد از رابطه ی سطحی بدون دخول قرص ال دی اورژانسی خوردم و بعد از ده روز لک بینی داشتم ۱ روز و ۳ روز خونریزی شدیدو الان روز ۵ هم لک‌بینی دارم… (البته پریود خودمم معمولا ۳ یا ۴ روزه بود همیشه) این خونریزی یعنی قرص اثر کرده؟ بارداری کاملا منتفیهه؟ 

  من‌طبق دوره ام هفته ی بعد باید پریود می شدم ایا هفته ی بعد هم خونریزی خواهم داشت؟

  خیلی خیلی مممنونم به خاطر حوصله ای که به خرج میدید

 • دریا wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۳:۳۲

  ببخشید انگار دوبار ارسال شده سوالم 

 • آلا wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۷:۱۱

  سلام من با نامزدم روز ۱۱سیکل پریودیم رابطه مقعدی بدون دخول داشتم وفقط از پیشاب نگرانم بعد ۴۸ ساعت قرص  لورنژیل دوتارو باهم خوردم وترس از اینکه تو این ۴۸ ساعتی لقاحی صورت میگیره بنظره شما؟؟؟ کاری کنم حداقل لانه گزینی انجام نشه اخه نباید باردارشم همین روزا فکر کنم روزای تخمک گذاری بوده خیلی میترسم که حامله باشم شنیدم قرصهای پروفن لانه گزینی رو مختل میکنه کار کنم که حامله نشم الان ۷ روز گذشته میشه راهنمایی کنین ممنونم خیلی استرس دارم

 • پیراسته فر wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۰۹

  الاخانم سلام
  کار”اورژانسی”خرابکاری است!تخریبهاش روی لانه گزینی است وتخمکگذاری
  نگران نباشید،قرصهااختلال دربارداری ایجادمی کنندومانع ازلانه گرینی می شوند

 • دریا wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۰۹

  سلاام‌ دوباره … ایمیلمو اشتباه زده بودم آقای دکتر 

 • دریا wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۱۱

  مرسی خیلی لطف کردید 

 • آلا wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۱۳

  خیلی ممنونم ….حتی اگر لقاح انجام شده باشد اختلال ایجا دمیکند؟؟؟یعنی من باردار نیستم؟؟از اون روز تا الان شکمم سفت شده اخه  خیلی هم نگرانم و استرس دارم که بارداری اتفاق افتاده باشه؟؟؟ میخوام که هر روز پروفن مصرف کنه تا اختلال بیشتر شه میشه اینکارو کنم؟؟

 • آلا wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۲۳

  از همون روز تا الان که یه هفته شدهشکمم از بالای نافم تا قسمت انتهایی دنده هام خیلی درد میکنن و سفت هم شه انگار یچی تو شکمم سیخ میزنه خیلی نگرانم بنظرشما بارداری ست؟ بازم ممنون از راهنمایی خوبتون

 • پیراسته فر wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۴۶

  الاجان!دخترعجول !سرخودداروتجویزنکن -همانقدرکه بفکرآن مسائل هستید،بفکرسلامتتان هم باشید
  این قرصهای نخودوکشکش نیستنا،کلی عوارض دارن
  اون سفتی شکم میتونه ازعوارض قرص باشه،بعضی ازعلائم مشترکن،چون قرص های اورژانسی رحم رافریب می دهند،وهورمونهای وفعل وانفعالات یک بارداری بروزمیده ازخود”رحم”

 • سما wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۹:۱۵

  سلام دکتر
  من جمعه گذشته، یعنی ۱۵ اردیبهشت ی رابطه مشکوک داشتم، وقتی همسرم ارضا شد، منی روی بون من ریخت منم با دستمال پاک کردم، ناخوداگاه دستمال رو روی واژنم کشیدم، بعد سریع رفتم شستم.
  تقریبا ۲۰ ساعت بعدش برای اولین بار ی قرص لونژیل ۱٫۵ و ۱۲ ساعت بعدشم ی دونه دیگه ۱٫۵ خوردم.
  در ضمن من هیچ کدوم از علایم درد سینه و تهوع و… رو بعد از مصرف قرص نداشتم.
  در ضمن من روز دهمی بود که پریودم تموم شده بود یعنی ۳۰ فروردین پریود شده بودم و پریودم اوصولا با ۵ تا ۶ روز اختلاف از ماه قبل اتفاق می افته.
  خیلی نگرانم چون خیلیا میگن این قرصای اورژانسی تاثیرشون کم شده.
  چقدر طول میکشه تا پریود بشم؟ بیبی چک از چه زمانی بعد از رابطه جواب میده؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۹:۳۰

  سماخانم سلام
  اولاً قرص”لونژیل”رامضاعف خوردی،البته عوارض بدی دربدن می گذارد ولی بارداریت منتفی است
  چون یکی ازعوارض این فرص اختلال درترشحات هورمونهاست،نمیشه یک بازه زمانی رابرای بنظم درآوردن اعلام کرد
  قرص یک ونیم فقط یکی بایدخورد-۷۵/.را۲تامیخورن
  بهترین زمان چک حاملگی ۴-۳ روز پس از تاخیر در موعد قاعدگی طبیعی است.
  برای اطلاع بیشترازبیبی چک وروش استفاده آن به این لینک مراجعه کنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=9213

 • آلا wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۲۳:۴۶

  ممنونم… پس با این اوصاف بارداری منتفی هستش وباردار نیستم؟؟؟؟

 • آلا wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۴:۲۸

  باسلام بازم ممنون میشم جواب بدین ببخشید زیاد پرسیدم من فقط نگرانیم از سفتی شکمم بعد یه هفته است امکان داره که بارداری اتفاق افتاده باشه؟؟خیلی استرس دارم

 • سما wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۴:۲۹

  سلام آقای دکتر

  ، در درجه اول تشکر می کنم ازتون بخاطر وقتی که میذارید و کمک می کنید. پزشک داروخانه به من گفت ۲ تا ۱٫۵ بخور با فاصله ۱۲ ساعت. سولی که داشتم اینه که چجوری میشه عوارض قرص های لونژیل رو کم کرد؟ با ورزش کردن یا خوردن مواد غذایی خاصی عوارضش مرتفع یا کمتر میشه؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۲۷

  سماخانم عزیز
  باهیچ روشی نمیشه الا اینکه کاری نکنی که محتاج آنهابشی!!

 • آلا wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۳۲

  سلام اقای دکتر بازم عذرخواهی میکنم از خدمتتون ….ببخشید من باتوجه به چیزهایی که از قبل گفتم بعد این یک هفته فقط زیر شکمم هم سفت وهم سینه هام حساس شدن بنظرشما بارداریست؟؟؟ خیلی استرس دارم ممنون میشم جواب بدین

 • پیراسته فر wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۵۹

  آلاخانم سلام
  اینها صرفاً علایم بارداری نیست،بعضی ازعلایم مشترک است،چون این قرصها”رحم”رافریب می دند،تندتندیه کارهایی رو می کنند که بدنتون خیال میکنه داره بارداری اتفاق می افته که این اتفاقاتی که گفتی رخ میده
  وساده تربگم:دانشمندان باتوجه به فعل وانفعالات بارداری طبیعی”لقاح ولانه گزینه” اقدام به این قرص هاکردند،یعنی پالس های فریبنده به بدن میدن

 • آلا wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۷:۰۷

  ای وای  پس بارداری نیستش؟؟؟خیلی خیلی عذر میخوام😏😏😏😏

 • آلا wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۷:۰۸

  اینکه شما میگین علائم مشترکه یعنی پس احتمال داره بارداری هم باشه؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۷:۲۶

  وای ازدست تووووو
  نههههههههههههههههههه
  چون اون قرص رابجا ودرست نوش جون کردی ،باردایت متنفیهههههههههههههههههههههه
  خدانکشدت!!

 • آلا wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۷:۳۰

  خیلی متشکرم ببخشید خیلی سوال کردم ازتون ممنونم بابت راهنماییتون

 • دریا wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۸:۳۰

  سلام آقای دکتر پس چطور بعضی ها در دوران بارداری پریود میشن؟ بعضی خانم ها تجربیاتشونو گذاشتت بودن اینو نوشته بودن.. آیا با وجود ان که من خونریزی شدید مثل پریود داشتم به خاطر نگرانی از حرف اون‌خانم ها باز نیاز هست ازمایش بارداری بتا اچ بدم؟ یا مطمین باشم بارداری منتفیه؟ 😔

 • پیراسته فر wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۰:۲۹

  دریاجان زیادسرچ میکنی!
  در دوران بارداری تخمک‌گذاری متوقف میشه و تخمکی در این دوران آزاد نمیشه‎‏. زمانی که تخمکی آزاد نشه دیگه پریودی صورت نمیگیره. ممکن نیس بنابراین در پزشکی این مسئله قابل قبول نیس
  برخی از خانم‏ها ممکن است به دلیل داشتن دوران قاعدگی نامنظم فکر کنن در دوران بارداری عادت‌ماهانه هستن. یعنی فردی که عادت ماهانه منظم داره امکان نداره در دوران بارداری دچار چنین حالتی( خونریزی) بشه.
  هر خونریزی هم پریود محسوب نمیشه،البته زمانی که یک تخمک تازه بارور شده به دیواره رحم میرسه، ممکن است باعث یکم خونریزی بشه معمولا این حالت چند روز قبل از زمانی اتفاق می افته که درزمان غیرباردار ی در همون زمان باید پریود میشدید.
  بدن در شرایط دیگری هم چنین واکنشی از خود نشان می دهد و آن هم در هفته های اول بارداری است. در دو هفته اول بارداری، به دلیل نوسانات شدید سطح هورمون در بدن، رحم دچار خونریزی کمی ، شبیه پریود، میشه – عفونت و یا پولیپ های رحمی هم می تواند باعث خونریزی های این چنینی بشه

 • هدی wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۰:۲۳

  سلام من یه رابطه مقعدی بدون دخول بانامزدم  روز ۱۲ پریویم داشتم باکره هم هستم فقط از پیشاب نگرانم با اینکه سریع با دستمال پاک کردم ، بعد سریع رفتم شستم. و بعد ۴۸ ساعت هم دوتا قرص لونژیل رو باهم مصرف کردم  الانم روز ۲۱ پریودیم نه لک بینی داشتم ن خونریزی فقط سینه هام حساس شدن وشکمم هم سفت شده  احتمال داره بارداری باشه خیلی نگرانم؟؟؟یعنی میتونه تو ۴۸ ساعتی لقاح انجام بشه ؟؟خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنیین متشکر

 • پیراسته فر wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۲:۰۰

  سلام هدی خانم
  احتمال بارداریت صفره -خودن آن قرصها،حتی اگه آب منی روی وازنت ریخته باشه،بارداریت منتفیه

 • دریا wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۱:۲۶

  اها ممنون آقای دکتر .. لطف کردید…دیگه خیالم راحت شد 😊

 • هدی wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۲:۰۹

  ممنونم نگرانیم فقط صرفا بابت اینه که توی ۴۸ ساعتی که قرص مصرف نکردم لقاح صورت گرفته باشه تایم تخمک گذاری هم بوده همون روزا ..
  پس بارداری ۱۰۰ درصد منتفی خیالم راحت باشه ؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۲:۲۰

  بله هدی خانم منتفیه

 • هدی wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۲:۲۸

  متشکرم خیالم راحت شد …بابت اینکه وقت میزارید هم ممنونم

 • هدی wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۶:۰۸

  ببخشید باتوجه به اینکه من این قرصها رو مصرف کردم و ماه قبل  ۳۰ فروردین پریود شدم این ماه  کی پریود میشم؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۶:۴۸

  هدی خانم سلام
  این قرص هاسیستمو بهم میدی،نظم روبی نظم میکنه/بازه زمانی مشخصی را نمیشه اعلام کرد

 • هدی wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۶:۵۰

  تا چندم نشدم پیگیر باشم؟؟؟

 • هدی wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۷:۰۹

  با این چیزایی که شما فرمودین  امکان داره که پریود نشم؟؟از استرس دارم میمیرم

 • پیراسته فر wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۷:۲۱

  هدی جانم ،دخترنازنینم
  من چطوری بایدبگم که خطری شماراتهدیدنمیکنه!
  این قرصها نظم قاعدگی رابهم میزنه .نه اینکه پریودنمیشین
  نگران نباش”باردار”نمیشی”پریود”میشی

 • هدی wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۷:۲۹

  خیلی ممنونم از اینکه انرژی مثبت میدین 

 • دریا wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۹:۵۹

  اقای دکتر شرمندههه قول می دم سوال آخر باشه… یعنی الان نیاز به تست بتا نیس؟ بارداری ۱۰۰ درصد منتقیه؟ 

 • پیراسته فر wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۲۰:۱۵

  من که باورم نمیشه!آخری باشه
  نه نیازنیست
  اما اگرشخصیت وسواسی داری،آزمایش خون بده

 • هدی wrote on ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۴:۳۱

  با سلام ببخشید واسه دفعه چندم کامنت ارسال میکنم من از امروز صبح احساس حالت تهوع و دلمو کمرم مثل درد پریودی دارم ؟؟واسه چی میتونه باشه باردارم؟؟؟؟😔😔

 • پیراسته فر wrote on ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۵:۲۷

  سلام هدی
  عوارضی که در اثر مصرف قرص های ضدبارداری اورژانسی دیده می شود رادقت کن

  حالت تهوع /سردرد/احساس خستگی/ سرگیجه/درد در قسمت پایین شکم/حساس شدن سینه ها
  شماقرص رابدرستی خورید،نگران نباشید
  برای اطمینان بیشتر”بیبی چک”بگذارید

 • هدی wrote on ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۵:۳۶

  ببخشید من این قرصها رو ۱۲ مصرف کردم عوارضش تا چند روزه؟؟

 • هدی wrote on ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۵:۳۷

  خیلی خیلی عذرمیخوام اینقد سوال میکنم 

 • پیراسته فر wrote on ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۰۴

  رو۱۲ یعنی چطور؟

 • هدی wrote on ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۱۱

  ببخشید روز ۱۲ اردیبهشت خوردم 

 • هدی wrote on ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۱۶

  تا چند روز بعد عوارضش هست؟؟؟

 • هدی wrote on ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۲۴

  وای خدا خیلی میترسم که باردار باشم اخه علائمش شبیه هم ادم شک میکنه  خیلی استرس دارم

 • هدی wrote on ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۹:۰۳

  ممنون میشن جواب بدین ببخشید

 • پیراسته فر wrote on ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۹:۳۹

  سلام هدی جان
  شما چندنفرمنو”پیر”کردین!
  خیلی دوست داشتم بدونم شخصیتت را ،چطوری فکرمیکنی وچجوری زندگی!
  من برای تو دخترگلم چندباراختصاصی پاسخ دادم وکلی توضبح دادم
  وحالا هم میگنم
  دخترعزیزم!باتوجه به اینکه قرص اورژانسی رابموقع وبجاخوردی،باردارنمیشی،اصلاً عملکردقرصهااینه که نزاره لانه گزینی انجام بگیره،لقاح صورت نمیگیره،پس باردارنمی شی
  اون دردها وعلائم دال بربارداری نیست
  دیگه باچه زبونی بگم که جای نگرانی نیست!!!؟

 • هدی wrote on ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۹:۵۸

  واقعا شرمنده خیلی ازتون سوال پرسیدم   وخیلی ممنونم که همه رو با صبر و حوصله جواب دادین متشکرم دلیلی این همه سوال فقط نگرانیم از اون ۴۸ ساعته هستش؟؟؟؟؟که خدای نکرده لقاحی صورت گرفته باشه فقط همین خیلی استرس دارم

 • هدی wrote on ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۶:۲۸

  سلام خیلی خیلی ببخشید این دیگه اخرین سوالمه !!!!من این قرص رو بعد ۴۸ ساعت خوردم امکان داره لقاحی صورت گرفته باشه ؟؟؟؟ وبعدش تاثیر قرص ها همینه که از لانه گزینی جلو گیری میکنه درسته؟؟واینکه عمل لقاح تا لانه گزینی چند روز طول میکشه؟؟این یکی رو جواب بدین دیگه سوال نمیکنم واقعا شرمنده

 • پیراسته فر wrote on ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۶:۳۹

  هدی خانم عزیز سلام
  خوبیدشما!؟
  دیگه داراین سایت “هدایی”میشه!
  دخترم!دانشمندان علوم دارویی می گوینداین قرص هاتا۷۲ساعت بعدازسکس “کارایی”دارد
  امادیگه تا۵۰ساعت تضمینه که عملکردمناسبی خواهدداشت ،یعنی مانع ازانعقادنطفه میشه،یعنی مانع ازلقاح میشه یعنی مانع ازلانه گزینی میشه
  حالا نگین”اخه زمان تخمکگذاریم بود”..بله درهرمرحله بوده باشیداین قرصهاعملکردخوبی دارن،اصلاًکارشون مانع ازبارداری هست،مانع ازحاملگی
  دیگه نمیدونم چجوری بگم!؟باچی ادبیات ویاچه زبونی بگم!

 • هدی wrote on ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۶:۴۲

  خیلی متشکرم واقعا خیلی شرمنده ام

 • هدی wrote on ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۶:۴۴

  اصلا خوب نیستم  از استرس ونگرانی خواب و خوراک ندارم اصلا نمیدونم چه جوری میگذره روزکی هست شب کیه فقط این فکر از سرم بیرون نمیره دیوونه نشم خیلی هااااا😞😞😞😞

 • هدی wrote on ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۶:۴۶

  از شما ممنونم خیلی واضح توضیح میدین ولی من اینقد استرس دارم هر لحظه یه چی به ذهنم میزنه میپرسم  ببخشید 

 • پیراسته فر wrote on ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۷:۲۴

  باایمیلم تماس بگیرید
  pirastehfar2@yahoo.com

 • هدی wrote on ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۷:۳۱

  لطف میکنین ایمیل بدین توسایت پیدا نکردن

 • Gm wrote on ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۲۱:۰۰

  سلام آقای دکتر من ۲۷فروردین رابطه کامل داشتم ولی با کاندوم بعد از سکس رفتم دستشویی احساس کردم منی ازم خارج شد فرداش ساعت ۱۲ظهر از قرص اوسیز ۷۵ به صورت دو تا با هم استفاده کردم ولی تا الان پریود نشدم، علایم حاملگی رم ندارم، از ترس بارداری جرأت نمیکنم برم دکتر نظر شما چیه آقای دکتر

 • Azade wrote on ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۲:۵۳

  سلام میخواستم بدونم بعد خوردن قرص لونژیل جوش های صورت از بین میره اخه من صورتم کلی جوش های زیر پوستی قهوه ای داشت همش از بین رفته اولین باد بود خوردم؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۴:۳۵

  سلام آزاده خانم
  “لونژیل”یک داروی “اورژانسی”است،یعنی اضطراری
  این داروعوارض بدی دربدن ایجادمیکنه،ترشح هورمونهارامختل میکند،سیستم بدن راهم درگیرمیکنه،حالابرای جلوگیری ازبارداری ،اونم درشرایط اضطراری میخورند،یعنی دیگه ناچارند
  اکثرکسانیکه این داروها”اورژانسی”رابیش ازچندباردرسال مصرف می کنند،درپیری زودرس ویا عدم مقاومت سیستم ایمنی بدن بابیماریهامواجهه می شوند،یعنی طراوت وشادبیشون درمقایسه بادیگران کاهش پیدامیکنه
  شمابرای درمان جوش به درمانهای دیگه متوسل شوید.

 • Azade wrote on ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۵:۱۳

  متشکرم من اینو اولین بار ده روز پیش خوردم یعنی این قرص ها تاثیر کرده؟؟؟که اینطور شده  از بارداری نگرانم که نباشم

 • Azade wrote on ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۵:۴۸

  من هم واسه جلوگیری از بارداری اولین بار خوردم  میخوام بدونم تاثیر گذاشته یا نه ??متوجه شدم اینطور شده جوش هام خوب شده بنظر شمااثر کرده بعد ۴۸ ساعت خوردم

 • پیراسته فر wrote on ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۰۶

  سلام
  قرصها ،علیرغم عوارض -درجلوگیری ازبارداری موفقنً
  تا۷۲ساعت گفته اند ولی تا ۵۰ ساعت میشه بااطمینان گفت/انشاءالله

 • Azade wrote on ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۸:۴۰

  ممنونم…من این قرص هارو ده روز پیش خوردم چتد روز زیر شکمم سیخ میزنه احتمال داره بارادری باشه ؟؟

 • Azade wrote on ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۹:۵۷

  بعد ببخشیدگفتین  فقط تا ۵ ساعت اطمینانیه؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۱:۰۴

  پنجاه-۵۰ساعت

 • هانیه wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱:۲۵

  سلام ببخشید من بعد از سکس ک که متوجه شدیم کاندوم داخل واژنم مونده بود و شوهرم آبش رو داخل واژنم ریخته بود دوتا قرص اووسیز خوردم ب فاصله ۱۲ساعت…قرص اولی رو نیم ساعت بعد از رابطه خوردم…الان هم پریود شدم و روز یازدهمم هست ک هنوز قطع نشده نگرانم…طبیعیه؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۳:۰۲

  سلام هانیه خانم
  یعنی شما۱۱روزه که خونریزی دارین!؟

 • Ali wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۳:۲۶

  سلام خسته نباشین….من با نامزدم روز دوازدهم پریودیش که فکر میکنم روزای تخمک گذاریشم بوده رابطه سطحی مقعدی بدون دخول داشتم وفقط از پیشابم نگرانم که ریخته یانه و باکره هم هستش  و بعد ۴۹ساعت قرص اورژانسی لونژیل دو تارو باهم خوردش امروز روزبیست و چهارم پریودیشه خونریزی اصلا نداشتن و سینه هاش خیلی حساسن و حالت تهوع بدون استفراغ دارن و زیر دلشون هم درد میکنه سفت شده میخواستم بدونم اثرات قرص تا چند روز از بین میره و اینکه ایشون باردارن؟؟ خیلی نگرانم چون فعلا شرایطش نیس
  ممنونم

 • Ali wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۳:۳۱

  ببخشید دوباره کامنت میفرستم ممکن درعرض این ۴۹ ساعت فعل و انفعالاتی در رحم ایشون رخ داده باشه مثلا لقاحی چیزی … ؟؟وتبدیل به نطفه شده باشه 

 • پیراسته فر wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۴:۱۷

  سلام علی جان
  نگران نباش
  اون مواردی که درنامزدت گفتی ازعوارض قرص است
  درایم تخمکگذاری هم باشه،قرص درلانه گزینی”بارداری”اختلال ایجادمی کند
  یعنی نامزدت(همسرآینده ات)دراین آمیزش باردارنمیشه

 • Ali wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۴:۵۸

  ممنونم بابت جوابدهی انلاینتون  …فقط ببخشید این اثرات قرص تا چند روز ادامه داره ؟؟دوازده روز پیش خوردن

 • پیراسته فر wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۰۷

  علی!شیطنت کردی! حالادستپاچه ای
  معمولاً عوارض این قرص ها”اورژانسی”۲تا۳روزبایدرفع ویاکاهش یابد
  اگربیش ازاین بوده،میتونه ناشی ازشدت استرسش باشه

 • Ali wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۵:۱۳

  علایمی که دارن با دوران بارداری یکیست خیلی نگران شدم که بپرسم از خدمتتون تا چند روز این عوارض از بین میره

 • g wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۵:۲۸

  سلام.اقای دکتر من با نامزدم روز ۴ پریودی ارتباط خیلی سطحی داشتم .دخول انجام نشد ولی وقتی ارضا شد اب منی کامل روی  واژنم ریخت.با اینکه گفته شد احتمال بارداری در دوره پریودی کمه من ۲۴ ساعت بعد از قرص لونژیل استفاده کردم.بعد از دوره ۷روزه پریودی فقط ۲ روز کامل پاک بودم ولی باز خونروزی شروع شد و خیلی زیاد و سیاه رنگ و الان ۲ روزه ادامه داره لطفا علتش رو برام توضیح میدین .در ضمن من باکره هستم.

 • پیراسته فر wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۱۸

  سلام گیتی خانم
  قرص هارودرست خوردی ،وبامصرفش”بارداری اتفاق نمی افته،چه درزمان پریود وچه درزمان تخمکگذاری بوده باشه”معاشقه تون”
  واما”تیرگی خون”غیرطبیعی نیست،آن خونی است که مدتی دردستگاه تناسلی مانده وخارج نشده بود
  یعنی جای نگرانی نیست.

 • g wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۵:۴۰

  در ضمن فقط ۱ بسته دوتایی ۰/۷۵ میلی گرمی استفاده کردم

 • Ali wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۵۲

  اره خیلی دستپاچه ام ونگران..علایمی که دارن با دوران بارداری یکیست خیلی نگران شدم دوازده روز پیش خوردن هنوز ادمه داره  حتما واسه استرسشه نیازی نیست کاری انجام بده ومنتظره قاعدگی باشه.. ببخشید خیلی سوال میکنم  بارداری منتفی هستش با این علایم؟؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۷:۰۲

  اون عوراض غیرطبیعی نیست
  واما”بارداری”منتفیست
  اول خودت آرامش داشته باش وبعدبه نامزدت ارامش رامنتقل کن

 • Ali wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۷:۱۳

  ممنونم… اون استرسش از من بیشتره چون این علایم رو داره همش میگه که بارداریه شاید پریود نشم

 • Ali wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۸:۰۴

  ممنونم… اون استرسش از من بیشتره چون این علایم رو داره همش میگه که بارداریه شاید پریود نشم ..وزیر دلش هم مثل نبض میزنه خیلی نگرانیم این علامت بارداری نیستش؟؟؟ببخشید چندبار کامنت ارسال کردم

 • Ali wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۸:۵۰

  تنها استرس و نگرانیمون فقط بخاطر همین هستش که زیر دلش مثله نبض میزنه و اینکه عوارضش الان ۱۲ روز گذشته هنوز از بین نرفته ما خاطرمون جمع باسه که بارداری نیستش خیلی ببخشید چندبار میپرسم ممنون میشم جواب بدین

 • Ali wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۹:۰۰

  های لونژیل”LONGIL “لونژیل ۰٫۷۵ میلی گرم – لونرژسترل”Levonorgestrel” یا اووسیز”OVOCEASE”
  ـ مصرف قرص اول در۴۸ ساعت اول پس از نزدیکی و ترجیحا بلافاصله پس از نزدیکی مشکوک و قرص بعدی ۱۲ ساعت بعد
  ـ مصرف ۲ عدد یک جا در اولین فرصت در۴۸ ساعت اول پس از نزدیکی مشکوک
  ـ هرچه زودتر این داروها مصرف شوند ، موثرتر خواهند بود و گرچه در بعضی از منابع بر اثر بخشی آنها تا ۱۲۰ ساعت ـ ۵ روز ـ پس از یک نزدیکی مشکوک تاکید شده ، بهترین زمان مصرف آنها تا۴۸ ساعت اول ـ۲ روز ـ پس از نزدیکی مشکوک است.
  سعی کنید اولین قرص را در اولین فرصت پس از برقراری رابطه جنسی مشکوک بخورید. قرص بعدی را نیز۱۲ ساعت بعد مصرف کنید. پس از آن دیگر قرصی مصرف نکنید و منتظر خونریزی باشید معمولا خونریزی ظرف ۷ روز پس از مصرف آخرین قرص اتفاق می افتد. در طی این مدت دیگر رابطه جنسی نداشته باشید یا حتما از یک روش مطمئن استفاده کنید. ظرف ۳ تا ۱۰ روز پس از روش اورژانس، دچار خونریزی می شوید ،این خونریزی به معنی ریزش آستر رحم-اندومتر- است (بافت داخلی جداره رحم را آستررحم می گویند)بنابراین دیگر محصول حاملگی در رحم جایگزین نشده و بارداری رخ نخواهد داد. بنابراین این خونریزی به معنی این است که شما در این سیکل باردار نشده اید.در صورت تعویق خونریزی پس از ۱ هفته تا ۱۰ روز برای آزمایش بارداری مراجعه کنید.

 • Ali wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۹:۰۱

  این متنو تو سایتتون دیدم یعنی الان نامزدم بعد ده روز خونریزی نداشته بارداره؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۰:۳۸

  سلام علی آقا
  منظور از(آزمایش بارداری )تست بیبی چک وتست خون است
  برای اطمینان وآرامش توصیه شده که آزمایش بدهند ،نهاینکه حتماً باردارن

 • Ali wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۰:۵۰

  الان واسه نامزده من با این علایم نیازی هست به اینا؟؟؟

 • Ali wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۱۱

  سلام ببخشید اقای دکتر از این که گفتین این عوارض دوسه روز برطرف میشه ولی واسه نامزدم هنوز ادامه داره خیلی نگرانم علتش چی میتونه باشه ؟؟ زیر دلشون درد دارن و حالت تهوع دارن …بنظره شما بارداری نیست؟؟؟معذرت میخوام که چند بار پرسیدم

 • پیراسته فر wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۳۰

  فردابیبی چک بزار
  خونریزیش شدیده ،یالکه بینی است؟

 • Ali wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۳۴

  وای احتمال داره بار داری باشه یعنی؟؟؟
  بعد دوازده روز قرص رو خوردن نه خونریزی داشتن نه لک بینی!!@

 • Ali wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۳۶

  بیبی چک بزاره یا اینکه منتظرباشین اگر پریود نشد بزارن چون ماه قبل ۳۰ شدن

 • Ali wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۵۱

  ببخشید امروز روز دهم بود که قرص خوردن 

 • Ali wrote on ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۴:۴۷

  سلام ممنون میشم جواب بدین

 • Ali wrote on ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۸:۲۷

  باسلام ببخشید من زیاد پرسیدم ولی این سوال اخرمه  اینکه گفتم نلمزدم روز یازدهمه که قرص خوردن و نه لکبینی و نه خونریزی داشتن امروز رو ۲۴ پریودشونه زیر دلشون درد دارن و مزه دهانشون هم تغییر کرده  این میتونه بارداری باشه؟؟خیلی نگرانم تورو خدا راهنمایی کنیین

 • پیراسته فر wrote on ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۰:۱۴

  علی جان
  دستشوبگیر ببرش دکتر خلاص

 • مهری wrote on ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۳:۱۶

  سلام من جمعه هفته پیش بانامزدم رابطه داشتم دخول نداشتیم ولی منی نامزدی روی واژنم ریخته شد سریع شستم وبعدصبح ی قرص لونژیل خوردم ۳روزبعددوباره رابطه برقرارکردم وهمین اتفاق افتاد وصبحش ی لونزیل دیگه خوردم الان ازاولین قرص یک هفته میگذره ولی پریودنشدم احتمال بارداری هست؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۶:۵۶

  سلام مهری خانم
  کمی بفکرسلامتیتان هم باشید،حالا جونین،مقاومت بدنتون مانع ازبروزبیماری میشه،بعدکه سنی ازشماگذشت،انواع بیماریهابسراغتان میاد،یعنی سیستم ایمنی بدنتون ضعیف میشه وناتوان درمقابل بیماریها
  دخترم!اون قرصها”اورژانسین”یعنی درشرایط اضطرای وازروی ناچاری میخورن،تاحدی که بعضی ازپزشکان خارجی میگن سالی یکباربی ضرره..آنوقت شمابفاصله ۳رورز………
  این قرصها خیلی عوارض بدی دربدن برجای میزارن،اختلال درهورمونهاایجادمیکنه
  اگه نمبتونین خودتونو نگه دارین ازروشهای غیردارویی بهره ببرین ویا ازسبکهای بی خطر!
  واین عوارض”مختل کردن قاعدگی”حداقل عوارضشه
  امیدوارم ازدستم ناراحت نشید

 • سما wrote on ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۷:۲۶

  سلام دکتر عزیزم، از روزی که قرصهای لونژیل رو خوردم مدام می یام به این صفحه سر میزنم، واقعا ازتون ممنونم که انقدر دلسوزانه اینجا به همه جواب می دید، همه ماها تماما استرس داریم بخاطر روابط پر خطری که داشتیم، این وقتی که شما میزارید خیلی با ارزش خیلی.
  ممنون که ماهارو تنها نمی ذارید.

 • مهری wrote on ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۷:۴۵

  بله میدونم اما خیلی ترسیده بودم
  امکان بارداری وجود داره دکتر؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۹:۳۰

  جواب:نه

 • فاطمه wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۴:۰۰

  باسلام
  ببخشید من یک هفته پس از کورتاژم درماه دوم بارداری ن ز د ی ک ی داشتم
  منی وارد رحمم نشد….اما احتمال این میدم ک پیشاب وارد شده باشه
  من ۲۴ساعت بعدش سه تا ال دی خوردم و شیش ساعت بعدش دوتا قرص
  نوژیل ….و۱۲ساعت بعد ال دی ها مجدد ال دی خوردم ،و ۱۲ساعت بعد نوژیل هم مجددا دوعدد دیگر….ینی این دوقرص راباهم خوردم….ان هم بین ۲۴تا۴۸ساعت بعدن ز د ی ک ی مشکوکم…..الان میخوام بدونم احتمال بارداری هست؟؟؟توروخدا زود جواب بدین استرس دارم

 • پیراسته فر wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۳۲

  سلام
  فاطمه خانم خودکشی نکنی!دیگه قرص نبودکه بخوری!؟
  اولاً LD4تایی بایدخوردبافاصله۱۲ساعت که روهم میشه۸تا
  لونیژل که یایکی بایدخورد۱٫۵را ویا۷۵۰میل را۲تا(یاباهم ویابافاصله۱۲ساعت)یعنی اگریک ونیم رامیخوری فقط یکی کافی هست
  یاال دی یالونیژل
  ولی شما معجونی ازقرصها راتوشکمت کردی!
  واما
  بارداریت منتفی هست

 • میترا wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۵:۰۱

  سلام اقای دکتر. تو رو خدا کمکم کنید من چهار رزوه از مصرف قرص اوسیز یک و نیم میگذره ولی هنوز پریود نشدم اگه تاخیر بیفته تو پریودم یعنی حامله ام؟ چون شما گفتین بین ۳ تا ۱۰ روز اگه خونریزی نداشتین یعنی حامله این. ممنون از شما

 • پیراسته فر wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۳۶

  سلام میتراخانم
  من نگفتم “تأخیر”یعنی حاملگی،بلکه گفتم اگه بیش از۱۰روزشد “تست بارداری بدید
  وحالا هم میگم اگه ۲هفته هم بطول انجامیدجای نگرانی نیست
  اگرقرصهارادرست خوردی(زیر۵۰ساعت بعدازنزدیکی)

 • Sana wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۰۱

  باسلام اگه بعد خوردن قرص لونژیل  ۳تا۱۰ روز بیشتر خونریزی نباشه احتمال بارداریه؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۳۸

  سلام ساناخانم
  جواب:نه
  برای اطلاع بیشتربه پاسخ “میترا”مراجعه کنید

 • Sana wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۵۴

  ممنونم جواب میترا همون که نوشتین ندا 

 • اسما wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۸:۳۸

  سلام خسته نباشید دیروز رابطه داشتم خیلی کم ازمایع وارد بدنم شدخیلی میترسم فردا وقت پریودمه صبرکنم تاپریودشدم یااینکه قرص اورژانسی مصرف کنم؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۱:۰۱

  سلام اسما
  قرص راهرچی سریعتربخور

 • زيبا wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۸:۴۸

  سلام آقای دکتر
  من روز ١٨ ام سیکلم برای اولین بار رابطه داشتم با نامزدم بدون کاندم. ایشون مایع منی رو بیرون ریختن ولی مقداریش ریخت روی واژن من. من سریع با دستمال کاغذی پاک کردم خودم رو و بعد هم شستم. ١ ساعت بعد یک قرص لونژیل ١.۵ خوردم. البته بعدش دکتر رفتم و دکتر گفت که پردم حلقویه و به طور کامل باز نشده. امروز روز ٢٩ سیکلم هست و او هنوز پریود نشدم. البته سیکلم منظم نیست گاهی ٢٨ – ٢٩ بعضی وقت ها هم به ٣۵ روز رسیده. از دیروز هم یکم احساس درد دارم.می خواستم بدونم یعنی قرص اثر نکرده؟احتمال بارداریم هست؟خیلی نگرانم لطفا راهنماییم کنید. 
  خیلی ممنوم

 • پیراسته فر wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۱:۰۵

  سلام زیباخانم
  احتمال بارداریت بعیده
  واما پرده حلقوی چه ربطی به بارداری داره!!

 • زیبا wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۸:۵۶

  سلام روز بخیر

  آقای دکتر من ۲۸ اسفند پارسال رابطه مشکوک داشتم (باکره هستم) بعد از رابطه لونژیل ۱٫۵ استفاده کردم و بهد از ۱۱ روز پریود شدم و بعد از اون تاریخ ۵ اردیبهشت دوباره رابطه مشکوک و یک قرص لونژیل ۰٫۷۵ خوردم که ۸ ساعت بعدش پرید شدم تا ۹ روز درصورتی که پرید های من بیشتر از ۶ روز نبود که دیگه لونژیل دومی رو نخوردم. ۱ هفته بعد از پریدم رابطه از مقعد داشتم و از تایم رابطه به بعد لکه خون میبینم آیا اثرات قرصاصت اولین باره دارم پشت سر هم قرص میخورم به نظر شما به دکتر مراجعه کنم؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۱:۱۰

  سلام زیباخانم
  رابطه مفعدی نه ربطی به پرده داره ونه بارداری! الااینکه درهنگام کارالت به واژن هم برخوردکند ویا منی “تو”وحتی روی”وازن” ریخته شود

 • زیبا wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۹:۱۳

  البته این که تو رابطه آخر از کاندوم استفاده کردیم

 • فاطمه wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۰:۱۸

  اقای دکتر ممنون بابت پاسخ.فقط میترسیدم چون باهم خوردم قرص هارو اثرشون کم بشه یاازبین بره.
  برای بارداری هم خیلی استرس داشتم چون تازه ازدواج کردم و درس و دانشگادارم.بازم ممنون……ینی خیالم راحت باشه؟🙈

 • پیراسته فر wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۱:۱۹

  فاطمه جان! اگربگم “بیخیال”ممکنه (پررو)بشی واین کاراهاروبازم تکرارکنی!
  اما واقعیت اینکه بارداریت منتفی هست(انشاءالله)

 • nasim wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۱:۳۵

  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر
  . من چند روز پیش با نامزدم رابطه داشتم که از پشت بود و دخولی صورت نپذیرفت و پشتم ریخت اما میترسم به قسمت پایین اومده باشه و حامله شده باشم که بلافاصله دو تا قرص اچ دی خوردم و ۱۲ ساعت بعدش هم ۲ تای دیگه اما بعد از ۵ ساعت که از مصرف قرص های نوبت دوم گذشت بالا اوردم و بلافاصله فقط یه دونه قرص اچ دی دیگه مصرف کردم و به کلینیک مراجعه کردم که گفتش قرص ها اثرشون از بین رفته و یه اووسیز یک و نیم بهم داد و گفت باید بعد از سه روز پریود میشی الان حدود ۴ روزه که گذشته و پریود نشدم خیلی میترسم. آیا من حامله میشم؟کمکم کنید . خاهش میکنم اقای دکتر.

 • پیراسته فر wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۲:۴۰

  دخترعزیزم نسیم خانم
  آن کلینکی که مراجعه کردی،ازچه کسی سؤال کردی؟سریداریامنشی ویاازخدماتیهاپرسیدی!
  اما اینو بدون وبه اون شخص هم برسون:اگرتاقبل از۲ساعت پس ازمصرف استفراغ کردی اثرش ازبین میره ،نه۵ساعت
  وبعدشم اینو هم بدونین (هم شما وهم کلینیکه):معمولاً بین۳تا۷روزپس ازخوردن قرص پریوداتفاق می افتد،واحتمال اینکه بیش ازیکهته هم باشدهست.
  احتمال بارداریت(۰)صفره

 • فاطمه wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۱:۵۰

  بازم ممنون بابت پاسخگویی

 • محمد wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۹:۳۵

  واقعا ممنون از شما دکتر خیلی خوب دارین راهنمایی میکنید مردم رو دست شما درد نکنه

 • Hoda wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۴:۵۹

  باسلام اقای دکتر من خیلی مزاحمتون شدم من بعد دو هفته که قرص لونژیل رو خوردم پریود شدم  دیگه بارداری منتفی شد دیگه؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۵:۰۷

  سلام هدی خانم
  بله ،پریودشدی یعنی دیگه بارداری اتفاق نمی افته،خطررفع شده!

 • Hoda wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۵:۱۸

  متشکرم

 • یلدا wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۷:۲۹

  سلام ببخشید من سه روز قبل از رابطه قرص ال دی استفاده کردم شب قبلش یادم رفت بلافاصله بعد رابطه دو قرص ال دی با هم خوردم البته اینم بگم باکره هستم و دخولی صورت نگرفت  منی هم بیرون تخلیه شد. حالا چند روز بع قطع قرص پریود شدم با اینکه وقتم نبود. بنظرتون چقد احتمال بارداری هست.

 • پیراسته فر wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۰:۲۷

  یلداخان عزیزسلام
  دخترم شما۳تااشتباه کردی!
  یکی اینکه فراموش کردی قرص نوبت دوم رابخوری
  اشتباه دومت اینه که قرص اورژانسیLDچهارتایی بایدخورددرهرنوبت که چهارتای نوبت دوم ۱۲ساعت بعد(مجموع۸تا)
  اشتباه سومت اینه که خودتو به دردسرانداختی!
  وامااگر دخولی صورت نگرفت منی هم بیرون تخلیه شده باشه دیگه نیازی به خوردن قرصهانبوده

 • فائزه wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۹:۱۸

  سلام خسته نباشید

  من ی هفته پیش با همسرم رابطه داشتم ک کاندوم پاره شده بود و متوجه نشده بودیم
  بعدش بالافاصله قرص خوردم و الانم خونریزی دارم البته خیلی کمه
  ازون موقع تا الان رابطه ای نداشتیم محض اطمینام
  میخاستم بدونم الان میتونیم رابطه داشته باشیم؟ خونریزی خیلی کمه

 • پیراسته فر wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۰:۴۶

  فائزه خانم عزیز
  من چندین بارگفتم(درپاسخ کاکمنتهای دیگران)که وقتی حرف قرص رامی زنیدفبگیداسم قرص را،چکونگی مصرف وچندساعت بعدازسکس ،خوردین
  واینو هم گفتم ومیگم دریک ماه کاری نکنین که بیش ازیک باربه قرص اورژانسی نیازمندبشین
  .ازروشهای دیگر ویاموانع طبیعی برای باردارنشدن بهره ببرید

 • یلدا wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۱:۳۰

  آقای دکتر بعد قطع قرص پریود شدم دیگه احتمعال بارداری داره یا نه. تو رووخدا کمک کنید مردم از استرس

 • پیراسته فر wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۱:۳۴

  سلام بریلدا
  چون پریودشدی پس بارداریت منتفیه

 • Maryam wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۲:۰۴

  سلام خسته نباشین….من روز ۱۱ پریودیم با نامزدم رابطه مقعدی داشت ولی نمیدونم از پیشابراه به من رسیده یا نه و باکره هم هستم و دقیقا همون روزاموقع تخمک گذاریم  بعد ۴۸ ساعت  قرص اورژانسی لونژیل دو تارو باهم خوردم الانم روز ۲۶ پریودیم  و پریود شدم بنظر شما بارداری منتفی شده دیگه؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۳:۱۶

  سلام مریم خانم
  به سه دلیل باردارنیستی
  قرص رادرست وبجاخوردی/پریودشدی/منی به وازنت نفوذنکرده

 • farzane wrote on ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۵:۰۴

  سلام وقت بخیر

  – من ۱۵ اردیبهشت ماه یه رابطه ای سطحی با نامزدم داشتم ک البته دخول صورت نگرفت، و البته بماند که من باکره هستم و آب منی هم روی واژن نریخته ، و فقط ترس من از پیش آبه ، و بعد از رابطه هم خودمو با آب شستم چون مشکوک بودم – و بعد از ۲۴ ساعت بعدم دو قرص لونژیل و ۱۲ ساعت بعدم یکی دیگه از این قرص خوردم الان تا به امروز من خونریزی نداشتم -جناب دکتر نگرانم ، ممنونم ک راهنماییم می کنید

 • پیراسته فر wrote on ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۴۴

  سلام فرزانه خانم
  آب پیشاب رقیق وبی رنگه ولی آب منی سفیدوغلیظ
  درپیشاب خیلی کم اسپرم هست ولی درهربارانزال ویاآمیزش -مقدارآب منی یک مردبین۲تا۶سی سی است به اندازه یک قاشق چایخوری است
  دراین اب منی حدود۵۰۰(پانصد)میلیون اسپرم وجوددارد وبرای بارداری حدود۲۰میلیون اسپرم نیازه(ازپانصدمیلیون)
  درحالی که دانشمندان درتحقیقات تعدادکمی اسپرم درپیشاب کشف کرده اند
  علما ومراجع”درفقه”به این آب(آب مذی)می گویندوحکمش هم این است که این آب پاک است و غسل ندارد و وضو و غسل را باطل نمی کند.
  یعنی احکام “منی”براین آب جاری نیست
  اما برای احتیاط گفته اند که ممکن است باهمین مقدارهم اتفاقاتی بیفتد که شما خانمهاهم بایدهمین احتیاط را مراعات کنید
  شماهم که برای احتیاط (علیرغم نریختن منی روی واژنت)،قرص اورژانسی خوردی(درست هم مصرف کردی)دیگرنبایدنگران بارداریت بشی

 • سارا wrote on ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۴۹

  سلام آقای دکتر خسته نباشید 
  من تازه چند روزه نامزد کردم هنوز صیغه ایم یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۸ روز بعد شروع پریودیم با نامزدم رابطه سطحی داشتیم که منی ایشون روی بدنم ریخت ولی من نگران پیشابراه ایشون بودم که اطراف واژنم ممکنه رفته باشه در صورتیکه اصلا دخول نداشتیم و من باکره ام قبل گذشت ۲۴ ساعت من ۲ تا HD مصرف کردم و ۱۲ ساعت بعد ۲ تای دیگه الان خیلی استرس دارم شب و روزم گریه اس خانواده ام خیلی مذهبین تا حالا رابطه ای نداشتم و از این قرص استفاده نکردم تورو خدا بگید وضعیت من چجوریه الان دقیقا کی باید پریود بشم یا خونریزی داشته باشم دیروز صبح قرص رو خوردم 😢 بعد رابطه هم خودم رو کامل شستم .

 • پیراسته فر wrote on ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۷:۱۴

  ساراخانم عزیز
  نگران نشید(برای احتیاط قرص رادرست خوردی)وجای نگرانی ندارد ودیگرقرص دیگرنخوراقدام دیگری هم نیازنیست
  یک چیری هم بگم خدمت همه کاربران عرض کنم:
  من تا ۲روزدیگرپروازدارم(ایران نیستم)اگرچه سعی میکنم دراولین فرصت پاسخ هارابدم ولی انتظارآنلاین بودن نداشته باشیدکه بلافاصله جواب بدم،همه تلاشمو میکنم که دراسرع وقت جوابگوباشم
  شما هم هزینه مشاوره هایم را بادعاهایتان پرداخت کنید!

 • سارا wrote on ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۵۷

  هنوز ۷۲ ساعت نگذشته اگه باید کار دیگه ای بکنم یا قرص دیگه ای بخورم بهم بگید خیلی نگرانم آقای دکتر وضعیت روحیم اصلا مساعد نیست ممنون

 • سارا wrote on ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۷:۲۱

  خیلی ممنون آقای دکتر سفرتون بی خطر 

 • زهرا wrote on ۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۰:۲۹

  با سلام من روز ۱۲ پریودیم نزدیکی مقعدی داشتم فقط بانگرانی از پیشاب ۴۸ ساعت بعد قرص لورژیل خوردم روز ۲۵ پریودیم پریود شدم بنظرشما دیگه بارداری منتفیست؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۱:۰۴

  سلام زهراخانم
  اگرزحمت بکشیدپاسخهای دیگرکاربران رابخونیدمتوجه خواهی شد”بارداریت”صفره

 • فاطمه wrote on ۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۴:۰۱

  باسلام.دکتر من چن روز پیش ازتون ی سوال درمورد احتمال بارداری پرسیدم…که هشت قرص ال دی و چهارقرص نوژیل باهم خوردم….من بعد سه روز از مصرفشون حالت تهوع دارم…درد خفیف ناحیه زیر شکم هم دارم…این علایم بارداری میتونه باشه؟؟….استرس دارم

 • پیراسته فر wrote on ۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۴:۱۶

  سلام برفاطمه
  دخترم! خداراشکرکه نمردی!
  اولاً بایدیکی ازاین قرصهارامیخوردی(یاال دی ویالونیژل
  دومااگرال دی میخوردی بایدبافاصله۱۲ساعت میخوردی هر۴تادریک نوبت،۱۲ساعت بعد۴تای دیگه
  اگرلونیژل میخوردی باید۲تامیخوردی،نه ۴تا(تازه اگر۱/۵بودیکی واگر۷۵۰بود۲تا)که شما اضافی خوردی
  اگرچه داغونت کردی ولی بارداریت منتفیه(اگرتا۲ساعت بعدازخوردنش استفراغ نکردی

 • فاطمه wrote on ۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۴:۳۵

  اینم بگم که بعد اون همه قرص من دونوبت دیگه نوژیل مصرف کردم…هرنوبت دوتا

 • پیراسته فر wrote on ۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۵:۰۱

  اگه یبارمردی،نامزدت ناراحت نشه،که نمیشه!

 • فاطمه wrote on ۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۴:۳۶

  اقای دکتر واقعا ممنونم بابت پاسخگویی…..لطف کردین…خیلی استرس داشتم

 • فاطمه wrote on ۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۴:۳۷

  ی سوال دیگع….معذرت!
  میتونم از امشب دم کرده رازیانه بخورم برای قایدگی؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۵:۰۲

  بخور

 • اسما wrote on ۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۲۰:۵۰

  سلام خسته نباشید ۵ روز پیش رابطه داشتم که مقداری ازمایع وارد بدنم شدخیلی استرس داشتم وقت پریودم بود ولی نشدم شب دوتا قرص اورژانسی لوونورژسترول خوردم الان ۵ روزگذشته هنوزپریودنشدم مصرف قرص اشتباه بوده چکاربایدکنم؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۰:۰۶

  سلام اسماخانم
  نگران نباشید
  ممکن است ۷روزبه بالا هم باشد(زمان پریودشدنت)
  قرص راهم درست خوردی

 • elnaaz wrote on ۲۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۴:۱۹

  سلام دکتر.
  من یک رابطه ی جنسی بدون حفاظت داشتم دو روز پشت سر هم ولی اب منی داخل واژن ریخته نشد و ۱۲ ساعت بعد از رابطه ۴ عدد قرص ال دی و ۱۲ ساعت بعد هم ۴ عدد قرص ال دی مصرف کردم و بعد ان هم تا یک هفته هرشب ۱ عدد قرص ال دی خوردم ایا امکان بارداری وجود داره و اینکه من سوم خرداد باید پریود بشم امکان عقب افتادنش هست چند روززز؟؟؟ممنون از پاسخگوییتون و بعد از چند دوره مصرف قرص ال دی رابطه بدون حفاظ بارداری بوجود نمیاره ؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۲۰:۰۸

  النازخانم سلام
  باخوردن اون قرص بارداریت منتفیه
  ودیگراینکه یکی ازعوارض “اورزانسی”مختل کردن قاعدگیست
  سوال آخرمفهوم نبود

 • فهیمه wrote on ۲۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۷:۰۹

  با سلام
  من با همسرم روز دوشنبه ۲۵ اردیبهشت رابطه جنسی داشتیم و متاسفانه مقدتر کمی منی به رحمم وارد شد
  بعد از ۱۵ ساعت قرص اوستیز و بعد از ۱۲ ساعت دومین قرص رو مصرف کردم
  حالا سوالم اینه با توجه به اینکه هر۵الی ۷ هر ماه شروع پریودم بود
  و الان بعد از سه روز از مصرف در ۲۸ اردیبهشت دل درد دارم خونریزی حدودا تا چند وقت دیگه شروع میشه؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۲۰:۱۱

  سلام فهیمه خانم
  تعیین زمان مشکل است
  اماحداکثرتا۲ماه (بعدازمصرف قرص)بی نظمی ها مرتفع می شوند

 • Farzane wrote on ۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۵:۱۴

  سلام اقای دکتر وقت بخیر من مجدد مزاحمتون شدم موضوعی بود که من ب شدت نگران کرد من با مصرف قرص لوونورژسترول دو هفته گذشته و من هنوز خونریزی ای ندارم در واقع سی امم باید پریود میشدم فقط حالت های پریودی دار در واقع قبلا عنوان کردم مایه منی وارد بدن من نشده فقط پیش ابه ک من و نگران میکنه، من تا کی باید منتظر خونریزی باشم یا شرایطم طبیعیه، با توجه ب این ک هنوز خونریزی نداشتم؟ ممنون از راهنمائی ک میکند،شما واقعادلسوز و بزرگوارید

 • پیراسته فر wrote on ۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۷:۰۹

  سلام فرزانه خانم
  اگرقرص را درست وبموقع(زیر۵۰ساعت بعدازمعاشقه)خوردی،نگران نباشید

 • Farzane wrote on ۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۹:۱۵

  اقای دکتر من کی باید منتظر خونریزی باشم؟ببخشید زباد سوال میکنم 😔😔😔با توجه ب اینکه دو هفته گذشته و معلومم نیس ک کی خونریزی داشته باشم و در ضمن قرص و درست مصرف کردم

 • پیراسته فر wrote on ۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۵:۰۸

  سلام دربعضی ازگزارشات هست که بدون اینکه خونریزی هم مشاهده بشه “حامگلی”درکارنبوده،بارداری اتفاق نیفتاده

 • حمید wrote on ۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۶:۵۶

  سلام بزرگوار وقتتون بخیر عذر میخوام دوباره وقتتونو میگیرم من بعد از یه رابطه ی بدون دخولی ک داشتم نامزدم.دوتا قرص اووسیز ۷۵ رو باهم خورد و بعد از ۷ روز خونریزی داشت به مدت ۳ روز و بعد هم خووب شد حالا بعد از ۱۵ درد در زیر ناف داره ایا اصلا ربطی به قرص ها داره یا خیر ممنونم.از وقتی ک میگذارید .

 • پیراسته فر wrote on ۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۷:۴۹

  سلام آقاحمید
  احتمالاً ازعوارض قرص”اورژانسی”است
  بارداری که دیگه منتفیه

 • مهری wrote on ۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۳:۱۹

  سلام
  من چندوقت پیش گفتم بانامزدم رابطه بدون دخول داشتم یه قرص لونژیل خوردم اما ۳ روز بعد دوباره رابطه داشتم و باز ی لونژیل خوردم الان ۳ هفته از اولین قرص میگذره و من پریود نشدم طبق سیکل قاعدگیم باید یکم این ماه پریودشم ولی من همیشه ۳ روز جلو میندازم ینی باید۲۷این ماه میشدم که نشدم 
  دارم از استرس میمیرم  امکان داره باردار باشم ؟ یا بخاطر قرصا پریودم بهم خورده؟

 • شیماا wrote on ۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۲۰:۴۱

  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  ببخشید من بعد از رابطه که منی وارد شده .داخل واژن رو با اب شستم وکمتر از دوساعت قرص اووسیز ۷۵ میلی گرم باهم خوردم ،احتمال بارداری هست ؟

 • پیراسته فر wrote on ۳۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۵:۵۷

  سلام شیماخانم
  حتی اگه “نفوذ”هم کرده باشه باخوردن آن قرص “رفع خطر”کردی
  نگران نباش

 • سمیرا wrote on ۳۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۳:۰۵

  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  من ی رابطه داشتم ک دخول صورت گرفت و چون شک داشتم ی قرص اورژانسی لونژیل خوردم دو ساعت بعد رابطه و دو هفته بعد پریود شدم ک خونریزیم یک روز بود الان بعد گذشت دو هفته از زمان پریودم خونریزی داشتم ک شبیه پریود نبود فقط از واژنم خون اومد درد و علایم پریود نداشتم خیلی نگران شدم دلیلش همون قرص هست یا علت دیگه ای داره؟

 • پیراسته فر wrote on ۳۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۱۸:۳۴

  سلام سمیراخانم
  منظوراز”خونریزی” غیرپریودی چیست؟
  آیاسوزش وخارش هم دارید ویا لکه بینی است؟

 • سمیرا wrote on ۳۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۲۰:۴۱

  سلام خسته نباشید
  منظورم اینه ک وقتی ببخشید رفتم دستشویی دیدم از واژنم خون اومد
  دقیقا روز ۱۴ پریودم هست الان و ۲۵ روز از خوردن قرص اورژانسی میگذره
  سوزش و خارش ندارم
  فقط زیر نافم درد دارم
  ممکنه مربوط ب قرص باشه من خیلی نگران شدم و ترسیدم

 • پیراسته فر wrote on ۳۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۲۳:۳۳

  سمیراخانم
  اگرنگرانیت”بارداری”می باشد که احتمالش بعیده

 • ساداتی wrote on ۳۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۲۱:۰۴

  با سلام .اگر در روز ۸ ام پریودی دخول کآمل انجام شود.و آب منی ریخته شود.و بلافاصله ادرار کرده و ۱۲ ساعت بعد فقط۲ تا قرص اووسیز۷۵مصرف بشه.احتمال حاملگی هست؟

 • پیراسته فر wrote on ۳۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۲۳:۲۵

  سلام زهراخانم
  احتمالش صفره

 • ساداتی wrote on ۳۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶, ۲۱:۰۶

  در ادامه بگم یک مقدار هم بعد از بیرون آمدن از سرویس دوباره احساس ادرار داشتن دارم .مثل حالت عفونت…احتمال حاملگی هست؟

 • لیلی wrote on ۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۰:۳۸

  سلام آقای دکتر.خسته نباشید. خیلی جواباتونو دوس داشم.خیلی بامزس.من ی دوستی داشتم ک با پارتنرش ن…. زدیکی داشته و قرص خورده.بعد مثلن سه چهار روز بعد دوباره ن..زدیکی کرده و با اطمینان
  از اینکه قرصه رو قبلن خورده و الان لازم نیس دوباره قرص بخوره. دیگه مطمئن بوده ک باردار نمیشه…..اما متاسفانه شد.عجیب نیست؟ و آیا همچین چیزی امکان داره؟

 • پیراسته فر wrote on ۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۰:۵۲

  سلام لیلی خانم عزیز
  اولاً ازشماتشکرمیکنم بخاطراینکه نگاه مثبت ودقیق به این سایت وکامنت هادارید
  دوماً بله دوست شما اشتباه کرد
  اثرقرص هادرهمان چندساعت است ومهمترازهمه طبق دستور(صجیح)مصرف کند
  اجتمالاً شمابایداز خواهران افغان ماباشید

 • آذین wrote on ۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۲:۵۲

  سلام اقای دکتر
  من باکره هستم ولی روز ۱۲ سیکل وقتی رابطه داشتم احساس کردم شاید یک قطره منی ریخته باشد در واژن .۲۰ ساعت بعد ۲ دوقرص اورژانسی اوسیز و ۱۲ ساعت بعد یک قرص دیگر خوردم .بعد از شش روز همچنان حالت تهوع دارم و تاریخ پریودم هم ۱۳ خرداده و هنوز هم خبری نیست.احتمال بارداری هست ؟

 • پیراسته فر wrote on ۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۴:۵۱

  آذین خانم سلام
  ازاینکه قرص اوسیز رادرست”طبق دستور”خوردی موضوع “بارداری”شما منتفی است
  وامابعدازخوردن آن ۲قرص-چرا۱۲ساعت بعد”قرص”دیگرخوردی!؟آن چه قرصی بود وبرای پی خوردی!؟
  واین عوارض هم بخاطرآن قرص هاست ودیگراینکه پریودت هم ازتاریخش بهم خواهدخورد

 • آذین wrote on ۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۴۲

  سلام اقای دکتر بی نهایت سپاسگزارم از وقتی که گذاشتین و پاسخ دادین
  دکتر داروخانه بهم گفت اول دو قرص اوسیز ۷۵ درصد بخور و ۱۲ ساعت بعد هم یه قرص دیگر اوسیز بخور.

 • سمیرا wrote on ۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۸:۴۰

  سلام اقای دکتر
  من بیشتر نگران خونریزی بی دلیل روز ۱۴ سیکل قاعده گی ام هستم با اینکه بعد از خوردن قرص پریود شدم والان بعد از ۱۴روز از زمان پریودم خونریزی داشتم و
  میشه خواهش کنم ب من بگید این خونریزی میتونه بخاطر خوردن قرص اورژانسی باشه یا اینکه خطر داره؟

 • پیراسته فر wrote on ۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۱:۵۲

  شما مطمئن هستیدکه همه علائم نشان از”پریود”است؟
  یااینکه لکه بینی هست
  یک احتمال این است که زمان پریودتان تغییرکرده باشه

 • آذین wrote on ۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۱:۵۶

  اقای دکتر ۲ تا قرص اوسیز اول خوردم .۱۲ ساعت دیگر دوباره یک قرص اوسیزم دیگر خوردم .نمی دونستم الان متوجه شدم زیاد خوردم .مشکلی که پیش نمی یاد.
  با سپاس فراوان

 • پیراسته فر wrote on ۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۲:۱۶

  نه ،چندان جای نگرانی نیست

 • Sara wrote on ۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۶:۳۴

  سلام آقای دکتر من نگران پیشاب بودم و قبل گذشت ۲۴ ساعت ۲ تا HD و ۱۲ ساعت ۲ تا دیگه خوردم در صورتیکه منی اصلا وارد واژنم نشده و فقط پیشاب بوده الان ۸ روز گذشته من هیچ علامتی ندارم حتی خونریزی نداشتم یا حالت تهوع خیلی نگرانم پس کی باید خونریزیم شروع بشه؟؟ تاریخ رابطه ام ۸امین روز پریودم بوده یعنی الان تو دوره ۸ روز بعد پریود قبلیم هستم .

 • پیراسته فر wrote on ۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۸:۰۱

  ساراخانم سلام
  خطری ازنظر”بارداری”شماراتهدیدنمیکنه
  وپریودت هم بخاطرقرص ها مختل میشه
  ودیگراینکه نگران پریودت نشو،ممکنه بیش از۱۰روزبکشه،گزارشاتی هم داشتیم که اصلن تازمان قاعدگی قبل از معاشقه خونریزی اتفاق نیفتاده ولی بارداری هم منتفی است

 • لیلی wrote on ۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۲۲:۲۴

  با درود مجدد. خیر افغان نیستم.اماسوال برام‌پیش اومد.چطو شد ک اینطوری فک کردین؟

 • پیراسته فر wrote on ۲ خرداد, ۱۳۹۶, ۴:۰۵

  سلام لیلی خانم
  گلاب برویتان/رویم به دیوار!
  ازنوع ادبیات والفاظ وکلماتی که درسؤال وتوضیحاتت بودگفتم(که انگاری فارسی بلدنودی ویافارسی دری وپشتو)!!

 • آذین wrote on ۲ خرداد, ۱۳۹۶, ۳:۰۳

  سلام اقای دکتر
  به من گفتین علت حالت تهوع از زیاد خوردن قرص اوسیز هست.الان یک هفته می گذرد همچنان حالت تهوع دارم .ممنون می شم راهنمایی بفرمایین برای بهبود حالم چی بخورم .با تشکر فراروان از صبر وحوصله شما

 • ساداتی wrote on ۲ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۰:۴۱

  سلام آقای دکتر خسته نباشید…
  اگه در اثر خوردن قرص اورژانسی اووسیز۷۵چندروز بعد خونریزی داشته باشی و قبل از اینکه خونریزی شروع بشه دوباره هم رابطه مشکوک داشته باشی و روز بعد خونریزی شروع بشه یعنی اون رابطه مشکوک دومی بی اثر هست؟دوباره لازمه قرص خورد؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۲ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۱:۳۲

  سلام خانم ساداتی
  باهررابطه “اورژانسی”لازمه”
  اما زیادی مصرف اورژانسی زمینه رابرای انواع بیماریت درسنین بالا فراهم میکنه(عوارض بس خطرناکی داره،سیستم ایمنی بدن هم هم درگیرمیکنه،علاوه برمختل کردن هورمونها)
  پس اگرنمیتونی جلوی شیطنتهاتو بگیری ازوسایل دیگر”طبیعی”برای باردارنشدنت انتخاب کن ویاازسبک های دیگر،برای ارضا!

 • Sara wrote on ۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۲:۵۵

  سلام ببخشید مجدد مزاحمتون شدم من امروز که ۱۰ روز از مصرف قرصم میگذره لکه بینی دارم ولی فقط در حد لکه بینی نه خونریزی همچنان استرس دارم الان بارداریم با وجود لکه بینی منتفیه؟؟ من همون سارای بالام که وضعیتم رو براتون شرح داده بودم

 • پیراسته فر wrote on ۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۵:۰۸

  خدانکشدت سارا!
  تو منوکشتی ! یک چیزو چندین باربرات توضیح دادم ،گفتم نگران نباش …..
  بعیدبنظرمیرسه نگران آنچه هستی اتفاق بیفتد
  آینقده حرص وجوش نخور تو باردارنمیشی،البته امیدوارم بارداربشی،نه با این اقدام بلکه سرموقع،آنوقتی که تصمیم جدی گرفتین

 • Sara wrote on ۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۵:۱۵

  خخخخخ ببخشید خب دکتر جان من نیس تجربه اولمه یکم ترسیدم سر موقع اتفاقا قراره ۴ تا بچه بیاریم ولی الان نه 🙈 

 • زهرا wrote on ۴ خرداد, ۱۳۹۶, ۵:۵۲

  با سلام من روز ۱۲ پریودیم نزدیکی مقعدی داشتم فقط بانگرانی از پیشاب ۴۸ ساعت بعد قرص لورژیل خوردم روز ۲۵ پریودیم پریود شدم و الان سه روزه بعد پریودیم تموم شده  دلم درد میکنه بنظرشما دیگه بارداری وجود داره؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۴ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۰۹

  سلام زهراخانم
  موضوع(بارداریت)منتفیست،بامصرف ان قرص ونشانش همینه که پریودشدی،حتی اگرنمیشدی بازم خطری تهدیدت نمیکرد(باخوردن قرص اورژانسی طبق دستور ونالانیاوردنش”استفراغ”در۲ساعت اول بعدازخوردن)
  به همون نسبت که قوی هست برای “تخریب لانه گزینی”همانطور،فعالیتها ،کارکردهای هورمونها ی بدن رامختل می کند،مواظب باشیدکه بااین روش جلوگیری،بیماری هارابه ارمغان نیارین وپیری را جلونیندازید واززیباییهایتان هم کاسته نشه(استفاده مکرر این شیوه چنین اتفاقاتی بعیدنیست)
  واین دردها هم ازعوارض آن قرصه
  حالا انتخاب کنید:کیفیت عمررایاکمیت را!

 • زهرا wrote on ۴ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۴۷

  ممنونم

 • صحر wrote on ۴ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۵۴

  با سلام و خسته نباشد. من روز ۵ پریودم نزدیکی داشتم و به دلیل عدم اطمینان قرص اورژانسی مصرف کردم. و ۵روز بعدش پریود شدم. می خواستم بدونم علت این پریود چی است؟ آیا این اتفاق عادی هستش؟ ممنونم از راهنماییتون

 • پیراسته فر wrote on ۴ خرداد, ۱۳۹۶, ۷:۲۸

  سلام .حنا..خانم
  همه چیز طبیعی هست
  این خونریزی بخاطرآن قرص است

 • آیناز wrote on ۴ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۴:۱۱

   سلام خسته نباشید ، ممنون از وقتی که میذارین 
  من حدود ۴ روز بعد تموم شدن عادت ماهیانم رابطه بدون دخول داشتم اما شک دارم که منی یا پیش آب ریخته شده باشه داخل و اطراف واژن یا نه ، چند ساعت بعد رابطه ۲تا قرص ۷۵ اووسیز خوردم ، الان که ۷ روز از خوردم قرص میگذره نه خونریزی داشتم نه لک بینی نه عوارضی بعد خوردم خورص هم تهوع نداشتم ، میخواستم بدونم با توجه به باکره بودن من آیا احتمال بارداری وجود داره یا نداره ؟ و اینکه چرا پس بعد خوردن قرص دچار خونریزی نشدم ؟  ممنونم از پاسخگوییتون 

 • پیراسته فر wrote on ۴ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۵:۱۱

  سلام آینازخانم
  اگرچه بارداری درحول وحوش زمان تخمکگذاری اتفاق می افته
  ولی هیچ تضنمینی که درزمانهای دیگه اتفاقی نیفتد
  وشماهم بااون احتیاط هایی که کردی وخوردن “اورژانسی”دیگه نبایدجای نگرانی باشه
  یعنی حتی منی هم به داخل واژنت نفوذکرده باشه”بارداریت “منتفی است.
  واینکه چراتاحالا خونی ندیدید ،احتمالش هست تاچندروزدیگه “تأخیر”داشته باشه،

 • آیناز wrote on ۴ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۴:۱۲

  ببخشید یه چندجا اشتباه تایپی داشتم

 • Sara wrote on ۴ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۸:۱۷

  سلام آقای دکتر قول میدم این آخرین سوالم باشه توروخدا ناراحت نشید نگرانم دیروز لکه بینی داشتم امروزم خونریزی ولی الان متوقف شده خونریزیم نمیدونم چرا 😢 میخوام بدونم بارداریم متنفیه ؟

 • پیراسته فر wrote on ۵ خرداد, ۱۳۹۶, ۰:۴۱

  سلام ساراخانم
  انگارتو دیگه مشتریمان شدید!
  من هیچوقت آرزونمی کنم که تو”باردارنشی”بایدهم بشی !
  امانه ایندفعه!..بلکه سرفرصت وموقعیت مناسب،باکمال آرامش وآسایش”ریلاکس”
  یعنی بااین شیطنت باردارنمیشی(انشاءالله)
  بازم سربزن بما!!!منتظرتم!

 • آیسان wrote on ۴ خرداد, ۱۳۹۶, ۲۱:۵۴

  سلام آقای دکتر، خسته نباشید من روز ۸ اردیبهشت پریود شدم و روز ۱۲ نزدیکی داشتم و قرص لونژیل ۱/۵ مصرف کرده و ۲۵ اردیبهشت دوباره پریود شدم، بعد روز ۴ خرداد باز دچار شک شده و از اونجایی که دانشجوی دکترا هستم و امکان بارداری ندارم، دوباره لونژیل ۱/۵ مجبور شدم استفاده کنم میخواستم بپرسم امکان بارداری هست چون دو بار در یکماه استفاده کردم؟ میدونم خیلی عوارض داره ولی چاره ای نبود متشکر 

 • پیراسته فر wrote on ۵ خرداد, ۱۳۹۶, ۰:۴۹

  سلام خانم دکتر”آیسان”عزیز
  چون درهرمرحله از آمیزش ازقرص اورژانسی استفاده کردید،بارداریت منتفی است.
  البته امکان بارداری دارید،شرایط وفرصت لازم برای بچه داری را ندارید!
  امیدوارم شمادرآینده آرامبخش کثیری ازدردمندان باشید.

 • آذین wrote on ۵ خرداد, ۱۳۹۶, ۲:۰۶

  سلام اقای دکتر عزیز
  یک هفته بعد از مصرف قرص اوسیز خیلی کم خونریزی داشتم .نثل دوران پریودی ام نیست شدت خونریزی خیلیرکمتر هست .بلرداری بعد خونریزی حتی کم هم باشه منتفیه.
  خیلی ممنون از مشاورهای عالیتون .

 • پیراسته فر wrote on ۵ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۵۱

  سلام آذین خانم عزیز
  بله منتفیه(انشاءالله)
  اینقده هم استرس نداشته باش،که استرس هم میتونه به اندازه قرص تإثیرمنفی بزاره ،همانطورکه عشق وامید”انرژی زا”هستن،تاب وتوان آدمودرمقابل ناملایمات افزایش میده،آدم رو به رنگ ورومیاره”جون میکنه”

 • آیسان wrote on ۵ خرداد, ۱۳۹۶, ۳:۵۵

  سلام مجدد خدمت دکتر عزیز، متشکر از پاسخگویی سریع و دلسوزانه جنابعالی، بله درست میفرمایید. تمام تلاشمو میکنم که کمکی به دیگران کنم البته من رشته ام زبان انگلیسی هست ، سوالی داشتین در خدمتم. آقای دکتر کاش ایمیلتون رو هم میذاشتین. سپاس فراوان از راهنمایی شما 

 • پیراسته فر wrote on ۵ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۴۲

  سلام برآیسان عزیز
  ایمیلم
  pirastehfar2@yahoo.com

 • مهتاب wrote on ۵ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۲:۳۸

  افای دکتر سلام
  من وهمسرم یازذه روز پیش رابطه داشتیم که متاسفانه حفاظت شده نبود قرص هم دردسترس نبود من شیش ساعت پس از رابطه یدونه قرص لونژل ۷۵/.استفاده کردم هشت ساعت بعدشم یکی خوردم الان هنوز خونریزی نداشتم خیلی نگرانم چون یه بجه هشت ماهه دارم اصلا نمیتونم حامله بشم خواشم میکنم کمک کم کنید . پریودهم دو روز دیگه است .

 • ساداتی wrote on ۵ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۸:۰۹

  سلام دکتر خسته نباشید…
  خونریزی بعد از این قرص های لعنتی تا چند روز ادامه داره…من واقعا کلافه شدم دیگه.الان ۵ روزه من خونریزی دارم شدید و مفنامیک اسید خوردم حالا کم شده…چیکار کنم؟؟؟

 • اسما wrote on ۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۱:۲۸

  سلام خسته نباشید حدود۱۲ روز پیش رابطه داشتم که مقداری ازمایع وارد بدنم شدخیلی استرس داشتم وقت پریودم بود ولی نشدم شب دوتا قرص اورژانسی لوونورژسترول خوردم ولی تازه بعد۱۲روز فقط دوروزه لکه قهوه ای میبینم میخوام روزه بگیرم نمی دونم چیکارکنم یعنی میخوام پریود شم دارویی هست مصرف کنم که پریود شم؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۳:۲۰

  اسماخانم “سلام” من متوجه نشدکه شما نگران روزه داریت هستی ویا پریودنشدن ویا بارداری؟

 • مینا wrote on ۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۳:۲۵

  سلام اقای دکتر
  من روز ۱۴ سیکل رابطه ایی داشتم خیلی سطحی شک کردم شاید یه ذره منی روی واژن ریخته شده باشه دو تا قرص اوسیز ۷۵ درصد خوردم .هفته بعدش به مدت سه روز خونریزی خیلی کم داشتم .ایا احتمال بارداری هست؟

 • پیراسته فر wrote on ۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۴:۱۶

  سلام میناخانم
  بارداریت منتفی است

 • اسما wrote on ۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۴:۱۹

  بیشترپریود نشدن بایدچیکارکنم الان دوروزه فقط لکه بینی  قهوه ای دارم دلیلش چیه؟

 • پیراسته فر wrote on ۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۵:۰۸

  نگران نباش اسماخانم
  بارداریت که منتفیه وبقیه مسائل نیز بنظم درمیاد بزودی(انشائالله)
  لکه بینی هم غیرطبیعی نیست

 • مهتاب wrote on ۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۶:۵۶

  سلام
  آقای دکتر جواب همه رو دادید بجزمن ؟

 • پیراسته فر wrote on ۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۷:۱۰

  مهتاب جان سلام
  ازبس که زیرخورشیدبودیم حواسمبه”مهتاب”نبوده!
  باورکن متوجه نشدم “عذرخواهی منو بپذیر
  این روزها کامنتهازیادن (پیچ های دیگرهم همینطور)
  حالا بگیدمجدد تا “ویژه”درخدمت دخترگلم باشم

 • مهتاب wrote on ۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۸:۰۱

  خیلی شرمنده ام . .آقای دکتر من یه بجه هشت ماهه دارم واسه ای همین بارداری مجدد تو این شرایط خیلی خیلی سخته واسم . من چون به بچه ام شیر میدم نگران شدن که نکنه قرص اورژانسی روش تاثیر بزار ه واسه همین شیش ساعت پس از رابطه جنسی یه دونه قرص لونژل ۷۵خوردم بعد که همسر اومد گفت باید دوتا میخوردی بعد من یکی دیگه هم خوردم الان ۱۱روز گذشته خونریری نداشتم فردا هم موعد پریودیمه که هیچ خبری نیست .نمیدونم باید چیکار کنم ؟

 • پیراسته فر wrote on ۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۸:۵۷

  سلام مهتاب خانم عزیز
  خدابچه نازتوبرات نگه داره وخداپدرومادرآن نینی را حفظ کنه!
  وامانگران بارداری نشو ونگران پری تو نشو
  همه چیز عادیه

 • زهرا wrote on ۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۵:۵۳

  سلام اقای دکتر من ۲۲اردیبهشت پریود شدم وتا۸روز لکه بینی داشتم و۳۰اردیبهشت با نامزدم فقط از پشت بدون اینکه ایشون لباس داشته باشه از روی لباس من التش رو بهم مالید ولی من اصلا احساس خیسی نکردم دو روز بعد از این رابطه یک قرصhdخوردم وشب بعدشم یکی خوردم ودوباره شب بعد یکی دیگه ولی چون استرس داشتم روز بعدش دوتا خوردم والان دوروزه قرص قطع کردم جمعا من ۵تا اچ دی خوردم امکان بارداری هست چون من با کره ام ،تورو خدا جواب بدین ،فردای رابطه من از مایش بتا دادم ولی معلوم میکنه

 • پیراسته فر wrote on ۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۱۷

  سلام زهراخانم
  بااون وضعی که تعریف کردی مایع منی به واژنت نفوذنکرده و خطر”بارداری”شماراتهدیدنمکنه
  امایادت باشه که یبارخواستی شیطنت بکنی وبرای دفع بلا!حاصل ازاون شیطونی قرص هارادرست بخور
  من اجساس میکنم شما “دوز”مصرف قرص های جلوگیری ازباداری را با قرص های اورژانسی اشتباه فهمیدی!
  دقت کن
  نحوه مصرف انواع قرص‌های اورژانس جهت پیشگیری از بارداری (فقط یکی از روشهای زیر باید انتخاب شده و به طور کامل انجام شود).
  * قرص HD: (دو) عدد در اولین فرصت بعد از معاشقه ویاسکس+۲ عدد ۱۲ ساعت بعد از آن
  *قرص LD: (چهار)عدد در اولین فرصت بعد از معاشقه ویاسکس+ ۴ عدد ۱۲ ساعت بعد از آن
  * قرص تری فازیک: ۴ عدد قرص سفید رنگ در اولین فرصت بعدمعاشقه ویاسکس+ ۴ عدد قرص سفید ۱۲ ساعت بعد از آن (قرص‌های مرحله سوم)
  * قرص لوونورجسترول(لونیژل): ۷۵۰/.یک عدد در اولین فرصت بعد از معاشقه ویاسکس+یک عدد ۱۲ ساعت پس از آن /یا یکعدد۱٫۵
  توضیح:میتوان لونیژل۷۵۰راهر۲راباهم دریک مرحله خورد
  منظوراز (اولین فرصت):
  اگرچه تا۷۲ساعت گفته اند،اماهرچقدربه زمان سکس نزدیکترباشداثربخشیش مطمئنتره .سعی شوداز۵۰ساعت تجاوزنکند(فاصله معاشقه با خوردن قرص)

 • زهرا wrote on ۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۲۲

  تشکر اقای دکتر خیلی لطف کردین اگر ازمایش بتا دوروز بعد از رابطه باشه مشخص میکنه؟

 • پیراسته فر wrote on ۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۹:۱۲

  سلام
  بهترین موقع ۱۲ روز بعد از لقاح است

 • مرجان wrote on ۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۰:۴۹

  سلام اقای دکتر عزیز
  در ۱۵ اردیبهشت یک رابطه کمی مشکوک داشتم که مطمین نیستم اب پیشاب ریخت روی واژنم یا نه .توجهی نکردم .هفته بعدش دوباره رابطه مشکوک داشتم دو تا قرص اوسیز ۷۵ درصد خوردم بعد شش روز از خوردن قرص خونریزی دارم البته زیاد نیست .خونریزی یعنی بارداری منتفی می باشد؟

 • پیراسته فر wrote on ۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۰:۵۳

  سلام مرجان خانم
  جواب:بله

 • مرجان wrote on ۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۱:۰۳

  خیلی ممنون اقای دکتر
  خدا رو شکر پس باردار نیستم

 • تایسیز wrote on ۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۱:۱۷

  سلام خسته نباشین من دوروز پیش پریودم تموم شدامروز هم با همسرم رابطه داشتم مایع منی هم ب داخل واژنم ریخته شد بد رابطه هم قرص لوونورژسترول مصرف کردم میخواسم بدونم قرص چ تاثیری رو وقت پریودم داره من که هفته پیش پریود بودم دوباره بعد ی هفته بخاطر قرص پریود میشم؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۴:۲۶

  سلام خانم تایسیز عزیز
  آن قرص رحم رافریب میده
  ازطرفی باضخم کردن دهانه ومسدودکردن مانع اسپرم میشه(ازهجوم میلیون هااسپرم)
  ازطرفی بافعل وانفعالاتی که دررحم انجام می دهدمانع ازلانه گزینه می شود میشه گفت یجورایی خرابکاری میکنه تا لقاح انجانگیره
  ازطرفی هم بعلت نازک شدن”کردن”اندومتری ،معمولاً باخونریزی همراه است-از۳تایک هفته بعدازمصرف ودربعضی ازمواقع بیشتر خونریزی اتفاق می افتد
  اینو هم بگم که لونژل “اورژانسی”سیستم ایمنی بدن رادرگیرمیکند وترشح هورمونهارامختل می کند”بهم می زند)

 • Mitra wrote on ۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۱:۵۵

  سلام ، من روزه اول پریودم با نامزدم رابطه داشتم دخول نداشت اصلا ولی چون ترسیده بودم که شاید مایع منی کمی روی واژنم ریخته شده باشه ۵ ساعت بعد دو تا قرص اووسیز ٧۵ خوردم، الان ۵ روزه که پریودم ادامه داره در صورتی که پریوده من ٣ روزه همیشه، ایا این خون ریزی طولانی تر میتونه بخاطر مصرف قرص باشه و اینکه احتمال حاملگی هست؟ 

 • پیراسته فر wrote on ۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۴:۵۱

  سلام میتراخانم
  بارداریت منتفی است
  واین خونریزیز بخاطراون قرصه

 • Mitra wrote on ۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۵:۰۷

  خیلییی ممنونم ازتون، این خون ریزی که ناشی از مصرف قرصه معمولا تا چند روز ادامه داره و ایا در پریود بعدی اختلال ایجاد میکنه؟ یعنی عقب جلو میشه پریود بعدی؟ 

 • پیراسته فر wrote on ۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۵:۳۹

  بله

 • زهرا wrote on ۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۶:۳۲

  سلام اقای دکتر چه راهی وجود داره برای سقط ۱۰روز بارداری با وجود پرده بکارت که صدمه به پرده بکارت نزنه؟

 • پیراسته فر wrote on ۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۶:۵۴

  سلام زهراخانم
  این لینک رابازکن جوابتو بگیر
  http://www.pirastefar.ir/?p=10203

 • تایسیز wrote on ۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۷:۲۱

  خیلی ممنون وخسته نباشید آقای دکتر مرسی از سایت خوبتون

 • sara wrote on ۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۲۰:۲۴

  سلام.من روز هفتم قاعدگیم ی نزدیکی بدون دخول داشتم که منی نزدیک واژنم ریخته شد چند قطره من خودمو شستم و کمتر از ۲۴ ساعت بعد دو قرص لونژیل ۷۵ باهم خوردم.الان ۹روز میگزره و من خونریزی نداشتم.علت چی میتونه باشه>؟

 • پیراسته فر wrote on ۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۲۰:۳۸

  سلام ساراخانم
  هیچ چیزغیرطبیعی مشاهده نمیشه
  علتش اون قرصه که عامل بی نظمیه
  جای نگرانی نیست

 • روزگار wrote on ۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۵:۴۵

  با سلام. من دیروز ساعت ۶ غروب زمان ۲ روز بعد از پریودیم پیش نامزدم بودم ولی هیچ‌تماسی صورت نگرفت و‌حتی من لباس زیر تنم بود و هیچ‌ مایعی ام از ایشون خارج‌نشد و‌کاملا خشک بودن و اینو مطمینم اما خیلی استرس دارم از دیشب با اینکه میدونم تماسی نبوده میشه لطفا راهنماییم‌کنین. هیچ‌قرصی مصرف نکردم‌چون از عوارضش ترسیدم.

 • پیراسته فر wrote on ۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۳۲

  سلام برروزگار!
  هیچ نگران نباش،هیچ اتفاقی نیفتاده که “اتفاقی”بیفته
  خیالت راحت باشه،نگران نباش،که هیچ خبری نیست!

 • پرهام wrote on ۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۸:۴۸

  سلام آقای دکتر واقعا در شرایط سخت شما جواب همه را با صبر و حوصله میدین و جای تقدیر و تشکر داره
  من میخواستم بپرسم که بنده با نامزدم رابطه ای داشتم ایشون باکره هستن و دخولی صورت نگرفت فقط متاسفانه مقداری از آب منی با دهانه واژن ایشون برخورد داشته و ایشون نیز برای احتیاط قرص لونژیل ۱/۵ خوردن . ایشون قاعدگی نامنظم دارند و بعد از مصرف قرص تقریبا شش روز بعدش دچار خونریزی شدند که به گفته خودشون کمتر از پریود همیشگی بود و بمدت سه روز طول کشید و در موعد مقرر خودشون که باید بیس پنجم ماه پریود میشدن دیگه نشدن .الان استرس واقعا زیاد بهمون فشار میاره میخاستم بدونم ایا اون خوتریزی بخاطر لانه گزینی بود یا اینکه بارداری منتفی شد؟

 • پیراسته فر wrote on ۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۹:۳۸

  پرهام جان سلام
  سلام مارا به نامزدت برسون وبهش بگیداصلاً نگران نباش،خطری شماراتهدیدنمیکنه،حتی اگردخولی صورت گرفته باآن قرص “رفع بلا”شده
  شماهم براش زیاد دردسرایجادنکن

 • پرهام wrote on ۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۹:۵۸

  ممنون آقای دکتر از جوابتون . پس اون خونریزی یعنی اینکه قرص اثر‌کرده؟
  راستش ناخواسته بود و بعدش متوجه شدم حتما توصیه هاتون رو گوش میدم بازم تشکر

 • sara wrote on ۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۰:۳۰

  یعنی چون من روز اخر قاعدگیم قرص خوردم احتمالش هست تا دوره بعدی خونریزی نکنم؟ و در این صورت باز هم بارداری منتفیه یا احتیاج هست به پزشک حضوری مراجعه کنم؟

 • Raha wrote on ۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۴:۵۷

  سلام
  وقت بخیر
  من ۲۸ اردیبهشت نزدیکی داشتم که ۴ساعت بعد لونژیل ۱/۵ استفاده کردم بعد بازهم ۴ خرداد نزدیکی داشتم و ۲۴ساعت بعد باز لونژیل ۱٫۵ استفاده کردم. الان ۲روزه لکه بینی دارم
  با این حال احتمال بارداری هست؟

 • پیراسته فر wrote on ۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۵:۱۶

  سلام رهاخانم
  بارداریت منتفی است،اماسلامتت درخطر!
  این “اورژانسی”هاخیلی عوارض بدوناگواری بربدنت میزارن،خیلی قویند ومتأسفانه درطول یک هفته۲باراستفاده کردید،همانطورکه این قرصهارحم رافریب می دهند ودرلانه گزینی خرابکاری می کنن ومانع تشکیل لقاح می شوند،درسیستم بدن هم ساکت نمی نشینن،بلکه اختلال ایجادمی کنن.

 • نسیم wrote on ۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۷:۳۸

  سلام. خسته نباشید.
  بنده دو روز بعد از نزدیکی قرص لیونژیل مصرف کردم. بعد از دو روز پریود شدم و الان ۱۲ روز است که همچنان خونریزی دارم. امروز تست خون دادم که مثبت بود. این یعنی چی؟

 • الهام wrote on ۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۷:۴۷

  سلام خسته نباشید…من و همسرم نزدیکی محافظت نشده داشتیم که ناخواسته بود و بلافاصله بعد ادرار کردم و شست و شو و بعد هم ۴ تا قرص ال دی باهم خوردم و ۴ تا هم ۱۲ ساعت بعد…الان چهارروز گذشتا و پریود نشدم میهواستم بدونم احتمال حاملگی هست؟

 • پیراسته فر wrote on ۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۹:۲۴

  سلام الهام خانم
  خونریزی داشتن یعنی ازحامگی خبری نیست.

 • الهام wrote on ۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۸:۰۱

  قرصارو بلافاصله بعد از عمل خوردم و زمان پریودی طبیعیم ۲۰ هرماه هستش ممنونم راهنمایی کنید

 • الهام wrote on ۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۹:۳۳

  ببخشید اقای دکتر من گفتم با این شرایط هنوز پریود یا خونریزی ندارم با اینکه تقریلا علائم پیش از قاعدگی رو دارم.نگرانم با وجود مصرف هست قرص بازم باردار بشم .الان چهار روز گذسته و هنوز خبری نیست😐

 • الهام wrote on ۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۹:۳۷

  فکر کنم جواب نسیم عزیز را با عنوان اسم من دادید🤔ببخشید خیلی مزاحمتون میشم نگرانم به خدا با وجود بچه کوچیک

 • پیراسته فر wrote on ۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۹:۵۴

  الهام جان حالا مشکلت چیه؟برای چه چیزی نگرانی؟
  بارداریت که منتفی است واین علائمی که داری غیرطبیعی نیست

 • الهام wrote on ۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۲۰:۰۵

  دورتون بگردم دکتر …یعنی با وجود اینکه خونریزی نداشتم بارداریم منتفیه؟همین رو بگین قول میدم برم رد کارم😔

 • پیراسته فر wrote on ۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۲۰:۴۶

  بااجازه بزرگترها..بععععله
  یعنی منتفیهههههههههههههههههه

 • الهام wrote on ۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۲:۲۳

  ممنون جناب دکتر باعث زحمت

 • نازنین wrote on ۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۴:۵۲

  سلام اقای دکتر خسته نباشید

  آقای دکتر من باکره هستم یک رابطه مشکوک‌داشتم دخول صورت نگرفت ولی از آب منی نامزدم ترسیدم بلافاصله یعد ۱۵ ساعت لونژیل ۱/۵ خوردم و تقریبا هفت روز بعدش خونریزی پیدا کردم اما همیشه پریودیام هفت روزه بود این خونریزی به مدت سه روز طول کشید و بعدش که باید اخرای ماه پیش پریود میشدم دگ نشدم . ایا همون خونریزی یعنی پریود شدم؟ و بارداریم چی میشه؟ لطفا کمک کنید اقای دکتر اخه از یکی از دوستانم که مامایی میخونه پرسیدم گف شاید خونریزی ماله لانه گزاری جنین باشه چون هف روز کامل‌پریود نشدی نظر‌شما چیه؟

 • پیراسته فر wrote on ۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۰۴

  نازنین خانم سلام
  سلام منو به به اون دوست “پروفسور”برسونیدبگید بیشترمطالعه کند وکمتراظهارنظرکند
  وامابه ۲دلیل باردارنیستی
  یکی خوردن لونژیل که حتی اگردخول کامل هم می داشتید،بارداری راخنثی می کرد
  دوم اینکه خونریزی داشتید
  ضخامت آندومتر(لایه پوشاننده رحم) در حالت عادی حدودب۲ میلی متر است که با شروع دوره فولیکولاسیون ضخامت بیشتر می شود تا ۳۰ میلی متر خواهد رسید
  اما با شروع خونریزی ناگهان دیواره رحم فرو میریزد و به همان ۲ میلی متر خواهد رسید
  یعنی وقتی خونریزی اتفاق می افتد رحم توانایی بارداری خودراازدست می دهد
  خونریزی ناشی از لانه گزینی خیلی خفیف است (چیزی شبیه لکه بینی)و در عرض ۱ تا ۲ روز تمام میشه

 • نازنین wrote on ۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۱۳

  ممنونم آقای دکتر . کاش همه دکترها مثل شما صبور‌و منطقی بودن یدنیا مرسی برا انرژیتون

 • الهام wrote on ۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۳۰

  ببخشید اقای دکتر هیچ پیج اینستا یا گروه و کانال تلگرامی ندارید که بشه باهاتون در ارتباط بود😳

 • پیراسته فر wrote on ۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۷:۰۴

  تو ایمیلم بیا بگم
  pirastehfar2@yahoo.com

 • تایسیز wrote on ۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۴۱

  سلام آقای دکتر خسته نباشین من ی چیزی رو متوجه نمیشم تو یه ماه اگ پنج بار قرص بخورم پنج بار پریود میشم؟؟؟؟؟😞

 • پیراسته فر wrote on ۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۴۳

  سلام
  احتمال خونریزی درهر۵مرحله هست

 • الهام wrote on ۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۰:۵۸

  سلام دوباره اقای دکتر….ظهر بخیر..الان که بارداری من منتفی هست ولی خونریزی ندارم چی بخورم که پریود بشم ازین درد کمر و شکم راحت بشم چاره ای هست؟همون الهام نگران هستم😢

 • پیراسته فر wrote on ۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۵:۰۸

  سلام الهام
  اونا(حساسیت سینه ها،تهوع ودل دردو..ازعوارض این قرص لعنتی هست.

 • nazli wrote on ۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۲:۴۹

  سلام دکتر عزیز و باحوصله ♥♥
  من زمان تخمک گذاری رابطه بدون دخول و سطحی با نامزدم داشتم .باکره هم هستم. ولی به خاطر ترس از پیش آب چون زمان تخمک گذاریم بود ۱۸ساعت بعد دو عدد قرص اوسیز ۷۵٫به فاصله دوازده ساعت از هم خوردم .تا یک هفته دل درد و سینه درد داشتم ک الان ندارم و دو هفتس که پریود نشدم.راستی رو روز پیش دم کرده زیره هم خوردم ولی پریود نشدم هنوز .نگرانم
  چقدر احتمال بارداری وجود داره؟
  ممکنه تا پریودی بعدی خونریزی نداشته باشم ؟
  داروی گیاهی تاثیر قرص رو از بین نبرده؟

 • پیراسته فر wrote on ۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۵:۲۱

  نازیلاخانم عزیز سلام
  اولاً احتمال بارداریت صفره
  درمرحله بعد بی نظمی ناشی ازمصرف قرص منظم خواهدشد(انشاءالله)
  آن قرص آنقدرقوی هست که حتی به دل ومعده شمارا مختل می کند،داروی گیاهی برقرص کارسازنیست

 • الهام wrote on ۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۳:۴۱

  لطف ایمیلتون رو چک کنید ممنون

 • tara wrote on ۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۳:۵۳

  سلام خسته نباشید اقای دکتر من شب ٣٠اردیبهشت نزدیکی داشتم و ظهر روز ٣ام خرداد ۴تا قرص ال دی خوردم و دیگه نخوردم،قرار بود ٢ام پرید بشم که نشدم و هنوز هم پرید نشدم،دو روز پیش بیبی چک گذاشتم و مثبت بود میخواستم ببینم بعد یک هفته جواب بی بی چک درسته؟و اینکه من چه زمانی دقیقا باید ازمایش خون بدم؟

 • پیراسته فر wrote on ۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۵:۳۷

  سلام تارا خانم
  این لینک رو بازکن
  http://www.pirastefar.ir/?p=9213

 • زهرا wrote on ۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۷:۳۷

  سلام با تشکر از جواب سوالاتون ووقتی که میزارین،اقای دکتر من دوروز بعداز یه رابطه که براتون در سوالهای قلبیم توضیح داد ازایش بتا دادم کمتر از ۱۰بود وبیبی چک هم دادم منفی بود ولی نگرانیم از اینه که دوروز بعد از رابطه ازمایش بتا درست هست و قابل اعتماد است هنوز بعد از خوردن ۵قرص اچ دی بعد از ۴روز پریود نشدم

 • پیراسته فر wrote on ۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۸:۲۶

  سلام زهرا
  این تست معمولا از ۲۵-۲۰ روز پس از اتمام آخرین روز خونریزی قبلی شروع به مثبت شدن می کند البته در خیلی افراد ممکن است تست در این تاریخها مثبت نشده و بهترین زمان چک حاملگی با این تست ۴-۳ روز پس از تاخیر در موعد قاعدگی طبیعی است.
  معمولا ۱۰-۷ روز پس از لقاح سطح این هورمون در خون به حدی میرسد که قابل تشخیص است

 • آیناز wrote on ۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۸:۱۰

  سلام آقای دکتر من قبلا بهتون پیام دادم و نوشتم که ۴ یا ۵ روز بعد اتمام عادت ماهیانم رابطه بدون دخول داشتم باکره هستم اما چون از پیش آب و منی نگران بودم دوتا قرص اووسیز ۷۵ رو که جمعا روی هم میشه ۱،۵ باهم خوردم چند ساعت بعد رابطه ، اما از اون روز تا حالا ۱۲ روز میگذره و من خونریزی نداشتم عادت نشدم ، میخوام بدونم  که آیا امکان بارداری برای من وجود داره ؟ و اینکه حتما باید طی این مدت زمان پریود میشدم ؟  منظورم اینه ممکنه خونریزی نداشته باشم تا زمان عادت ماهیانه خودم که وقت خودش پریود بشم  ؟ اگر پریود بشم سر موقع خودم یعنی باردار نیستم دیگه ؟ ممنونم آقای دکتر 

 • پیراسته فر wrote on ۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۸:۳۳

  سلام
  گزارشاتی داشتیم مبنی تأخیر وحتی برعدم خونریزی ضمن اینکه موضوع بارداری منتفی بوده

 • مريم wrote on ۱۰ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۲:۰۳

  سلام 
  من دیروز با نامزدم رابطه داشتم و روز سوم پریودم بود .. بعد از اون دیگه خییییلیییی کم خونریزی داشتم در حد لکه بینی.. میشه راهنماییم کنید که احتمال حاملگی وجود داره یا نه؟ متشکرم

 • پیراسته فر wrote on ۱۰ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۵:۱۲

  سلام مریم
  اورژانسی مصرف کردی؟

 • نازنین wrote on ۱۰ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۲:۵۷

  با سلام.آقای دکتر رابطه مشکوک داشتم هر ۱۲ ساعت ld خوردم و باز هر ۱۲ ساعت اورژانسی خوردم و بعدش پریودیم یک هفته عقب افتاد بعد از پریودیم لکه بینی داشتم تا الان که این ماه پریود شدم خونریزیم همراه با لخته ی زیاد هست…میخواستم بپرسم از عوارض قرص ها اینجور خونریزیم با لخته خون؟؟چیکار کنم؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۰ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۵:۱۸

  سلام نازنین خانم
  بله اینهاازعوارض فرصه
  هیچ موردغیرطبیعی مشاهده نمیشه
  یادت باشه استرس میتونه عوارضی مثل قرص برات فراهم کنه

 • نازنین wrote on ۱۰ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۳:۰۵

  آقای دکترهر ۱۲ ساعت ۲ تا ld و ۲ تا اورژانسی خورده بودم.

 • ماندانا wrote on ۱۰ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۹:۱۷

  سلام وخسته نباشید.آقای دکتر مادرم ۱۰ سال پیش عمل فیبروم رحمی کردن و رحم رو هم برداشتن.ایشون الان ۵۳ سالشونه الان کمر درد و پا درد دارن.قرص کلسیم د۳ رو هر روز بخورن ضرر نداره؟میگن زیادیش رسوب میشه تو رگها درسته آیا؟برای خانومای یائسه خودتون چه مکمل یا قرصی رو تجویز میکنید؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۰ خرداد, ۱۳۹۶, ۲۰:۳۶

  سلام ماندانا خانم
  ضمن آروزی سلامت وشفای عاجل برای مادرعزیزت

  مصرف قرص کلسیم و ویتامین دی برای اجتناب از پوکی استخوان است ضروری است
  حالا هردارویی یک عوارضی هم دارد ولی بایداهم ومهم کرد وشایدمیشه گفت بین بدوبدتر-آدم بایدبدراانتخاب کنه

 • aftab wrote on ۱۰ خرداد, ۱۳۹۶, ۲۲:۱۶

  سلام،بعد قرص اورژانسی یه ده روز بعدش پریودشدم اما خونریزی خیلی کم بود این ماه باید پریودمیشدم اماهنوز پریودنشدم،نگرانم خیلی

 • پیراسته فر wrote on ۱۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۰:۳۳

  سلام آفتاب خانم
  نگران نباش
  این عوارض غیرطبیعی نیست.
  تاماه دیگربنظم درمیآد(انشاءالله)

 • aftab wrote on ۱۰ خرداد, ۱۳۹۶, ۲۲:۲۲

  بخاطراینک خونریزی کم بود نگرانم این ماه هنوزپریودنشدم

 • مريم wrote on ۱۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۲:۲۲

  سلام نه اورژانسی مصرف نکردم … خونریزیمم ادامه داشته تا امروز که روز ششمه پریودمه .. بازم احتمال حاملگی هست ینی؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۵:۴۰

  سلام مریم خانم
  شاید”کیست نحمدان”داری
  حالا نگرانت نکرده باشم که ای وای.چه و.چه
  اولاً یک احتمال است ،دوماًخیلی ازکیستهاخوش خیمن.
  تست بدهید/مراجعه به دکتر

 • مرجان wrote on ۱۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۴:۳۶

  سلام اقای دکتر
  ۶ روز بعد خوردن اوسیز در تاریخ ۳ خرداد۴روز خونریزی داشتم .زمان پریود شدنم ۱۰ خرداد هست که پریود نشدم.

 • پیراسته فر wrote on ۱۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۵:۴۵

  مرجان خانم عزیز سلام
  ازویژگیهای این قرص لعنتی اینه!
  همانطورکه باان قدرت وشدت لانه گزینی راتخریب می کند ومانع ازلقاح می شود،ضایعاتی هم بوجودمیارد که یکیش مختل کردن هورمونهای جنسیست
  این بی نظمی طبیعی است

 • مرجان wrote on ۱۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۰:۱۷

  اقای دکتر عزیز مرسی از اینکه هستین
  ببخشید متوجه نشدم
  من هفته پیش بعد مصرف قرص خونریزی داشتم .دوباره باید امروز که روز پریودیم هست دوباره پریود بشم.مگه اون خونریزی بعد قرص پریودی محسوب نمی شه

 • پیراسته فر wrote on ۱۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۰:۵۵

  سلام مرجان
  اگرعلائم خون پریودی باشه بله محسوب میشه

 • عاطفه wrote on ۱۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۷:۳۴

  سلام اقای دکتر
  من حدود یک ماه پیش رابطه داشتم و دخول در حد ۱ثانیه طول کشید ک مطمئنم منی وارد نشده. دو ساعت  بعدش لونژیل مصرف کردم 
  ۱۶روز بعدش پریود شدم.پریودم ۳روز پیش کامل قطع شد.ولی الان ترشحاتی ب رنگ قهوه ای صورتی و قرمز دارم با درد در ناحیه شکم. با توجه ب این ک باکره هستم.این علائم میتونه نشونه ی بارداری خارج از رحم باشه؟در ضمن ۲۱سالمم هست
  باتشکر از شما

 • پیراسته فر wrote on ۱۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۸:۴۵

  سلام عاطفه خانم
  اگر”لونژیل”رادرست خوردی(۱/۵) ویا۲تا۷۵۰
  این علائم ناشی ازقرصه نه بارداری
  اگرچه نشانه ها میتونه شبیه هم باشه
  نگران نیاش حامله نمیشی “دراین مرحله”

 • aftab wrote on ۱۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۲۰:۲۶

  ببخشید آقای دکترزیادسوال میپرسم یعنی نیازی نیس تست بگیرم؟بعدقرص اورژانسی چن روزبعدلکه بینی داشتم بعدپریودشدم خونریزیم خیلی کم بود،پریودیم۷روزس ولی فقط تا۴روزاومد،این ماه هنوز پریودنشدم،

 • پیراسته فر wrote on ۱۲ خرداد, ۱۳۹۶, ۱:۰۵

  سلام برآفتاب
  چون مصرف این قرص نظم هورمونهارا بهم می زند،یعنی ترشحات دستخوش تغییرمی شوند
  پریودبین۳تا۸روز طبیعی است.

 • آیناز wrote on ۱۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۲۲:۰۶

  سلام خدمت آقای دکتر با حوصله و مهربان ، ببخشید مجدد مزاحم شدم ، میخواستم بپرسم من حدود ۱۵ یا ۱۶ این ماه باید عادت بشم ، اما الان دوروزه لک بینی دارم در حد خیلی خیلی کم لک قهوه ای رنگ میخوام بدونم این لک بینی از عوارض مصرف قرص اورژانسی ضد بارداری هستش یا نه ؟ چون من بعد مصرف قرص اورژانسی دچار خونریزی نشدم و شما هم فرمودین که گزارشاتی بوده بر عدم خونریزی بعد مصرف قرص ، قرصای اورژانسی رو هم درست مصرف کردم شما هم فرموده بودین بارداری منتفیه اما به خاطر این علایم لک بینی و خونریزی نداشتن بعد خوردن قرص همچنان نگران بارداری هستم 

 • پیراسته فر wrote on ۱۲ خرداد, ۱۳۹۶, ۱:۰۱

  سلام آینازخانم
  اولاً بارداریت منتفی است
  دوماًاین علائم غیرطبیعی نیست
  سوماً یکی ازعوارض دیگراین قرص،اختلال درترشح هورمونها وبی نظمی درقاعدگی است.

 • مرجان wrote on ۱۲ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۳۸

  اقای دکتر مهربون بسیار سپاسگزارم از تون
  بعد خوردن قرصها ۶ روز بعدش خونریزی داشتم به مدت ۳ روز.خونریزی من یه هفته زودتر از پریودم بوده.الان که تاریخ پریودم هست پریود نشدم.

 • روشنا wrote on ۱۲ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۹:۳۴

  با سلام …من ۱۳روز پس از مصرف قرص اورژانسی لونرژستول خونریزی داشتم به مدت ۷ روز ….این یعنی بارداری منتفیه؟ چون من شنیده ام که طرف باردار بوده ولی پریود هم میشده…ممنون

 • پیراسته فر wrote on ۱۲ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۹:۵۹

  سلام روشنا
  اصلاً امکان ندارد(بارداری وپریود)
  چون درپریودضخامت اندومتری به۲ میرسد
  درخالی که برای بارداری ضخامتش بایدبه ۱۸برسد.

 • نازنین wrote on ۱۲ خرداد, ۱۳۹۶, ۲۳:۴۷

  سلام اقای دکتر
  من روز ۱۶ ام اردیبهشت لونژیل ۱/۵خوردم درست استفاده کردم قبل ۲۴ ساعت نزدیکی و شش روز بعدش یعنی ۲۱ ام خونریزی پیدا کردم به مدت سه روز و طبق دوره قاعدگیم باید بیس ششم هفتم ماه هم پریود اصلیم میومد. اقای دکتر یعنی اون ۳ روز پریودیم محسوب میشه ؟ اخه دوره هام شش هف روزه بود یا من باردارم؟!؟!

 • پیراسته فر wrote on ۱۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۰:۵۷

  سلام نازنین خانم
  بله اون سه روزهم میتونه پریودحساب بشه(اگرعلائم خونی قاعدگی راداشته)
  وبارداریت هم منتفی هست
  یکی ازعوارض “اورژانسی”ها،همین برهم زدن نظم هورمونها وبرهم زدن قواعدوقائدگی هست که تاماه دیگربنطم برمیگرده(اگرمجدداً مصرف نکنی)

 • پریسا wrote on ۱۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۴:۱۰

  سلام اقای دکتر عزیز
  منم قرص اوسیز خوردم و بعدش خونریزی داشتم .ولی سوالم اینه بعد خونریزی باید در زمان پریودی .پریودی دوباره اتفاق بیفته.یعنی در یک سیکل دوبار پریودی داشته باشیم.من بعد خوردن قرص یک هفته زودتر پریود شدم.و حالا که نزدیک پریود شدنم هست نشدم یکم زیر شکمم سفت شده

 • پیراسته فر wrote on ۱۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۰۳

  سلام پریساخانم
  هرخونریزی “پریود”نیست
  ولی خونریزی که اتفاق بیفتد،اطمینان بر”عدم بارداری”است-دیواره رحم فرومی ریزد
  -میتونه دریک ماه ۳خونریزی “پریودی”اتفاق بیفتد
  چون یکی ازعوارض مصرف قرص های اورژانسی،خونریزی شبیه پریوداست(اگرخانمی استرس نداشته باشد بطورمعمول درفاصله ۳تایکهفته خونریزی خواهدداشت)
  عوارض دیگراین قرص ها بی نظمی قاعدگی هست که تا ماه دیگربنظم درمیاد(اگرتکرارمصرف نباشد)

 • پیراسته فر wrote on ۱۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۷:۱۴

  سلام
  اگرشدت استرس زیادباشه ،احتمال عدم خونریزی هم بعیدنیست،ضمن اینکه بارداری منتفیه

 • ریانا wrote on ۱۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۵:۲۹

  سلام بارکلا به این همه صبر و حوصله که چقدر صبورانه جواب همه رو دادین. واقعا جای تحسین داره.  آقای دکتر یه سوال داشتم خدمتتون حدود ۶ روز پیش از قرص اورژانسی اچ دی استفاده کردم با همون قانون درست مصرف و بعد ۵ روز لکه بینی شروع شد و امروز تمام علائم پریود رو دارم ولی خونریزی خیلی خیلی کمه جای نگرانی نیست؟ و یه سوال دیگه من ۹ روز دیگه یه سفر ۱۱ روزه دارم این دوره پریودم تموم شه دیگه میره تا ماه بعد یا اختلال هورمونی امکان داره باعث بشه بهم بریزه و تو یه ماه دوبار پریود بشم؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۲۹

  سلام ریانا خانم
  شماهم یادگرفتی کارهاتو با”شیرین زبونی”پیش ببری!خیلی بلایی!!!
  واما
  آن علائم یعنی بارداری منتفی شده
  تاماه دیگرقاعدگی منظم می شود
  ضمن آرزوی سفرخوش وشاد وخاطره انگیز-برای اطلاعات بیشتربه پاسخ امروز درکامنت “پریسا”مراجعه کنید.

 • سودابه wrote on ۱۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۵:۳۹

  سلام خسته نباشید،
  من ۲۴ سالمه و نزدیک به ۳ ماه که ازدواج کردم. دوره قاعدگیم ۲۷ روزه و اردیبهشت ماه روز ۱۷ ام پریود شدم و فک میکنم یک روز قبل از روز تخمک گذاریم ۲۹ اردیبهشت با همسرم نزدیکی کامل داشتم که متاسفانه کاندوم پاره شد و من همون روز بعداز حدود ۳ الی ۴ ساعت بعدش دو عددقرص لوونورژسترول را به توصیه فردی که در داروخانه بود یکجا مصرف کردم. امروز ۱۳ خرداد باید اولین روز قاعدگیم باشه ولی پس از مصرف قرص تا الان هیچ لک و خونی ندیدم البته گاهی اوقات به ندرت ترشحات سفید رنگی میومد. الان من باردادم؟ آزمایش بدم؟ لطفا راهنمایی کنید چون من متاسفانه فعلا شرایط مناسب بچه دار شدنو ندارم.

 • پیراسته فر wrote on ۱۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۴۳

  سلام سودابه خانم
  مصرف آن قرص،یعنی جلوی لقاح گرفته شد وباتخریبی که قرص درلانه گزینی انجام میدهد،بارداری راناممکن می کند
  لوونورژسترول(لونژیل)اگر۷۵۰باشد چه یکجابخوری وچه بافاصله۱۲ساعت بخوری (یایک عدد۱/۵)کارکردخودشان رادارند(ترجیحاً مصرف۲تا۷۵۰باهم هست)
  معمولاً ۳تا۷روز بعدازمصرف خونریزی اتفاق می افتد،امااسترس میتونه این اتفاق رابه تأخیربیندازد وحتی اگراسترس شدیدباشد میتونه طولانی ترویا حتی خبری ازخونریزی نباشد ولی بارداری منتفی است
  کوتیزولی که درحالت استرس شدیدترشح می شود مانع ازعملکرددرست هورمونهامی شود.
  نگران بارداریت نباش ولی نگران سلامیت باش بااین استرس وعوارض سنگین قرص ها!

 • سودابه wrote on ۱۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۵:۴۳

  ببخشید آیا ممکنه مصرف قرص زمان قاعدگیم رو به تاخیر انداخته باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 • پریسا wrote on ۱۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۳۸

  سلام به دکتر با صبر و حوصله و مهربون و بزرگ منش
  ممنون از پاسخگوییتون.
  من یه چیزو نفهمیدم.من شش روز بعد مصرف قرص خونریزی داشتم (۳خرداد).
  . پنج شنبه ۱۱ خرداد تاریخ پریودیم بود و نشدم.اقای دکتر بزرگوار طبق چیزی که از حرفتون متوجه شدم باید صبر کنم تا یک هفته پریود بشم.یا اینکه در این سیکل دیگه پریود نمی شم.
  ببخشید این قدر مزاحمتون می شم شرمنده واقعا

 • سودابه wrote on ۱۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۵۳

  واقعا ممنون از اینکه اینقدر خوب و سریع پاسخ میدید. حتما از این به بعد دقت میکنم و مراقب سلامتیم هستم. ببخشید خیلی میپرسم. پس اگر دیرتر از زمان دقیقش پریودیم شروع بشه مشکلی پیش نیومده و باردار نیستم. شنیدم اگر ۷ روز دیرتر بشم باید تست بارداری داد؟
  واقع شرمنده که زیاد سوال میپرسم قول میدم آخریشه. مرسی که راهنمایی میکنید.

 • پیراسته فر wrote on ۱۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۷:۱۰

  سلام
  تست که معنیشو میدونی!
  تست برای اطمینانه نه اینکه هرکی تست داد پس مثبته..شماهم تست بده
  اینهمه درموردمضرات استرس گفتم ..وسعی کردم بهت باادله اطمینان بدهم که نگران بارداریت نباش ،بازم حرص میخوری ونالانی

 • mohadese wrote on ۱۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۷:۲۱

  سلام خسته نباشید.من با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم درضمن باکره هم هستم ولی مطمئن نیستن که منی با واژنم تماس پیداکرده بود.
  من ۴٨ساعت بعد ۴قرص ال دی 
  و١٢ساعت بعد ۴قرص ال دی دیگه خوردم 
  الان ۵روز از مصرف اخرین قرصم میگذره و پریودنشدم خیلی نگرانم 
  تا کی وقت دارم پریود بشم ؟میشه راهنماییم کنید

 • پیراسته فر wrote on ۱۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۷:۲۸

  سلام محدثه خانم
  بارداریت منتفیه
  برای پاسخ دیگرموارد به پاسخ های (پریسا وسودابه)که امروزجواب دادم مراجعه کن لطفاً

 • سودابه wrote on ۱۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۷:۴۸

  بله. متوجه شدم. خیلی ممنون از راهنماییتون. 
  موفق و پایدار باشید.🙏

 • mohadese wrote on ۱۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۹:۰۵

  مرسی ازراهنماییتون .
  فقط یه سوال دیگه من اگه الان از دم کرده زعفران برای زودتر پریودشدنم استفاده 
  کنم مشکلی نیس؟چون خیلی استرس دارم😭

 • پیراسته فر wrote on ۱۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۹:۲۱

  سلام
  استفاده بکن
  افلش اینه که (اگرسودی نداشت)ضرری نداره

 • مژده wrote on ۱۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۲:۳۵

  سلام به دکتر عزیز
  من بعد از خوردن قرص اوسیز به مدت چند روز خونریزی داشتم .ولی در این سیکل در روز پریود بودنم پریود نشدم .حالت تهوع هم دارم .دکتر جون خیلی نگرانم پریودم چند روز عقب افتاده

 • پیراسته فر wrote on ۱۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۴:۳۰

  سلام مژده خانم
  همه این علائم طبیعی است
  اینهاازعوارض ان قرصهاست
  نگران نشید

 • مژده wrote on ۱۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۵:۰۱

  مرسی اقای دکتر عزیز شما بی نظیر هستین.
  من این ماه خونریزی داشتم بعد خوردن قرص .بازم در این ماه باید پریود بشم؟

 • فریده wrote on ۱۴ خرداد, ۱۳۹۶, ۸:۱۲

  سلام من ۱۲ خرداد نزدیکی مشکوک داشتم ۱ساعت بعد قرص خوردم و ۱۲ساعت بعد یکی دیگه خوردم ولی هیچ حالت تهوع درد یا چیزی ندارم الان ۳ روز میگذره پریودم نشدم احتمال بارداری هست یا خیر

 • پیراسته فر wrote on ۱۴ خرداد, ۱۳۹۶, ۹:۱۰

  سلام فریده خانم
  نگران نباش هنوزخیلی وقت داری که بشی حالا که ۲روزه،(شرایط معمول برای پری شدن ۳تایه ففته س)اگراسترس هم داشته باشیدبه دارازاهم میکشه

 • فریده wrote on ۱۴ خرداد, ۱۳۹۶, ۹:۲۹

  ببخشید دوباره سوال میپرسم
  اینکه حالت تهوع یا سردرد یاعلایم دگه ندارم مشکلی نیست حامله نیستم

 • پیراسته فر wrote on ۱۴ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۰:۱۶

  سلام
  نه

 • نیوشا wrote on ۱۴ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۱:۰۹

  سلام اقای دکتر بزرگوار و مهربون .بی نهایت ممنون که با حوصله جواب همه رو می دین.
  اقای دکتر من قرص اوسیز رو طبق دستور درست خوردم و بعد ۷ روز خونریزی هم داشتم .ولی الان استرس دارم زمان پریودی که ده روز بعد خونریزی هست پریود نشدم.ایا خونریزی بعد قرص همون پریودی بوده؟تو رو خدا کمکم کنین خیلی نگرانم .در این سیکل باید پریود بشم؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۴ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۳:۱۸

  نیوشاخانم سلام
  اولاً “پریود”شدن یعنی اینکه دیگه حامله نمیشی(دراین عملیات)!
  ودیگراینکه ازعوارض این قرص بهم خوردن نظم قاعدگی است-تاماه دیگه بنظم میاد
  هیچ چیزغیرطبیعی مشاهده نمیشه
  شماهم بیخودی حرص نخور وسم تولیدنکن بااسترس

 • نیوشا wrote on ۱۴ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۳:۲۲

  اقای دکتر عزیز پریود نشدم .ولی بعد خوردن قرص ۷ روز بعدش خونریزی داشتم.این ماه پریود هم باید بشم دوباره؟

 • نیوشا wrote on ۱۴ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۳:۲۵

  ببخشید دکتر عزیز و بزرگوار این قدر مزاحتون می شم .خونریزی که در این سیکل داشتم کافیه ؟یا باید پریود هم جداگانه در این سیکل بشوم؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۴ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۴:۳۷

  سلام نیوبیقرار
  ازماه دیگرموعدمقرپریودمیشی (انشاءالله)

 • ندا wrote on ۱۴ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۹:۱۲

  سلام دکتر عزیز و بزرگ منش
  من بعد خوردن قرص اورژانسی اوسیز ۸ روز بعد خونریزی داشتم ولی مشکل اینه ۱۰ روز بعدش که روز پریود شدنم بود فقط چند لک قهوه ایی .اقای دکتر خیلی نگرانم باردارم ؟

 • نرگس wrote on ۱۵ خرداد, ۱۳۹۶, ۸:۲۴

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  آقای دکتر من وقتی نظرات همه دوستان رو میخوندم و جواب های شما باعث شد خیلی وجه مشترک در این مسئله ک بعد از قرص لونژیل بعد هفت روز همه ۳ روز خونریزی داشتن و بعد که پریودی اصلیشون بود پریود نشدن منم دقیقا همینجور شدم ولی من میخاستم بپرسم اگر من بعد مصرف اون قرص ماه پیش ۲۱ اردیبهشت ب مدت سه روز خونریزی داشتم این ماه باید چندوم پریود بشم تا خیالم از بارداری راحت بشه؟ من پریودیامم نامنظم بود متاسفانه الان که تقریبا نزدیک به روزایی هست که باید پریود بشم میترسم ک نیاد و باردار باشم آقای دکتر دوستم پرستاره گف امکانش زیاده باردار باشی چون پریود نشدی کامل شما نظرتون چی هست و کی باید این ماه پری بیاد😒

 • پیراسته فر wrote on ۱۵ خرداد, ۱۳۹۶, ۹:۳۵

  سلام نرگس خانم
  اگربعد از قرص لونژیل ۳ روز خونریزی داشتین که این خبرخوبیه که اطمینان از باردارنشونته
  حالا این پاسخ خانمهایی را نگران نکند که بعدازیک هفته ازمصرف “اورژانسی”پریودنشدن-عرض کنم
  اگرقرصهای اورژانسی را قبل از۵۰ساعت بعدازمعاشقه ویاسکس وطبق دستور خورده باشید “استفراغ هم نزده باشیدتاقبل ازمصرف”موضوع بارداری منتفی است،امکانش هم بعلت استرس ومسائل دیگرخونریزی بعدازمصرف قرص به تأخیربیفتد ویا حتی مشاهده نشود-موضوع بارداری منتفی هست.
  اگرابهامات دیگری هست باایمیلم تماس بگیرید.

 • ندا wrote on ۱۵ خرداد, ۱۳۹۶, ۹:۵۱

  اقای دکتر عزیز سلام
  بسیار ممنونم از جواب هاتون .خدا خیرتون بده
  بی بی چک سه هفته بعد از رابطه خطرناک اگر جوابش منفی باشه چقدر قابل قبوله؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۵ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۲:۱۰

  سلام
  اینو بازکن
  http://www.pirastefar.ir/?p=9213

 • روشنا wrote on ۱۵ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۵:۰۰

  سلام اقای دکتر ممنون از جواب دهیتون….راستش سوالای بقیه کاربران منو گیج کرده….من بعد ۱۳ روز از مصرف قرص درست موعد سیکلم پریود شدم به مدت ۷ روز….این یعنی بارداری منتفیه دیگه؟ یا باید دوباره پریود شم تا مطمین شم ؟!

 • پیراسته فر wrote on ۱۵ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۵:۰۹

  روشناجان
  دخترنازنینم
  هم کارتو درسته وهم کارهورمونهات!
  پریودکه شدی یعنی دیگه بارداری امکان پذیرنمی باشه

 • فریده wrote on ۱۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۷:۲۰

  سلام اقای دکتر خسته نباشید میخواستم بدونم امکانش هست با خوردن قرص ها پریودی در همان زمان خودش اتفاق بیفته

 • پیراسته فر wrote on ۱۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۷:۲۹

  سلام فریده خانم
  بله
  چندین گزارش داشتیم که پریود بعدقرص درزمان خودش روی داده

 • اکرم wrote on ۱۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۹:۰۶

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت اقای دکتر من قرص خوردم ولی هیچ کدوم از حالتهایی که قرص ایجاد میکنه ندارم و پریودم نشدم فقط رنگ ادرارم خیلی زرد شده یعنی حامله نیستم

 • اکرم wrote on ۱۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۳:۰۳

  سلام اقای دکتر تورو خدا جوابمو بدید

 • پیراسته فر wrote on ۱۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۴:۱۵

  سلام اکرم خانم
  گفته اید : هیچ کدوم از حالتهایی که قرص ایجاد میکنه ندارم .
  یعنی هیچکدام ازاین علائموتجربه نکردید!؟
  یافقط آخری اتفاق نیفتاده؟
  حالتها”عوارض”بعدازمصرف قرص های اورژانسی:
  حالت تهوع و استفراغ
  سردرد
  احساس خستگی
  احساس سرگیجه
  درد در قسمت پایین شکم
  حساس شدن سینه ها(احساس ناراحتی در پستان)
  خونریزی واژینالی

 • حمید wrote on ۱۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۹:۵۹

  سلام اقای دکتر عزیز و.مهربان و باوفا من خانمم بعد از یه رابطه ی بدون دخول و با راهنمایی های سایتتون دوتا قرص اووسیز ۷۵رو بعد ۲۰دقیقه از رابطه خورد و ۷ روز بعد پریود شد به مدت ۳ روز خونریزی شدید داشت و بعدش دیگه پریود نشد تا امروز ک شد یک ماه از اون اخرین پریود الان دیگه ینی قرص درست عمل کرد و خانمم باردار نیست ?

 • پیراسته فر wrote on ۱۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۲۰:۰۷

  سلام آقاحمید
  بله همه کاراها بخوبی پیش رفته وجای هیچ نگرانی نیست وبارداری هم منتفیست

 • اکرم wrote on ۱۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۵۹

  سلام دکتر خسته نباشید
  ن من هیچ کدوم از علایمی که قرص ایجاد میکنه را نداشتم فقط یکم زیر دلم درد میکنه خیلی کم .۷روز شده پریود نشدم حامله ام یا خیر
  باتشکر ازشما

 • پیراسته فر wrote on ۱۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۷:۰۹

  اکرم خانم سلام
  یک موردنادره! الااینکه درساعت اولیه بالا آورده باشی
  واما اگرهیچیک ازعلائمو نداری بارداری هم منتفی است
  اگربازسؤال وابهامی بود باایمیلم تماس بگیرید

 • پگاه wrote on ۱۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۱:۰۲

  با سلام سه روز قبل پریودی رابطه بدون دخول داشتم ولی احتمال دادم که پیش اب و منی کمی وارد شده باشه .روش اورژانسی رو دو ساعت بعدش با دو تا اچ دی شروع کردم و ۱۲ ساعت بعد دوتا دیگه الان ۵ روز میگذره پریودم شروع نشده و فقط لکه بینی دارم. میشه بهم توضیح بدید دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۱:۳۰

  سلام پگاه خانم
  نگران نباشید
  بااین قرص (ضمن اینکه احتمال ریختن منی هم نبوده)موضوع بارداریت منتفیه
  پریود هم خواهی شد
  یکی ازدلائل پری نشدن احتمال استرس بالایت میتونه باشه

 • سلین wrote on ۱۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۳:۰۲

  من ۲۸ سالمه و چند ماهی هست که نامزد کردم . عادت ماهانه تقریبا منظمی دارم حدودا ۲۶-۲۸ روزه است .  ۳۰ اردیبهشت پریود شدم تا ۳ خرداد ادامه داشت ۵ خرداد یعنی ۲ روز بعد از اتمام پریودم رابطه بدون دخول داشتم و فقط در حد ۱ دقیقه روی آلت نامزدم بودم هیچگونه منی وارد واژنم نشد اما از پیش آب مطمئن نیستم که با واژنم تماس داشته یا نه . قبل از رابطمون آخرین انزال نامزدم حدودا یک هفته قبلش بوده من بعد از اتمام رابطه هیچگونه قرصی مصرف نکردم اما به مدت ۳ روز چای و زعفرون زیاد خوردم . الان ۱۳ روز از درابطه میگذره ولی هیچگونه حالت تهوعی ندارم . آیا باردارم ؟ 
  یه سوال دیگه :
  امروز ۱۷ خرداد و دوباره رابطه بدون دخول داشتم  ولی ولی باز هم منی با واژنم تماس نداشته بعد از رابطه قرص لونژیل خوردم و ۱۲ ساعت بعد هم یه دونه دیگه خوردم . البته هیچگونه  حالت تهوعی نداشتم میخواستم ببینم  طبیعیه که حالت تهوع ندارم یا اینکه بعد از مصرف قرص باید تهوع داشته باشم ؟ حدودا چند روز دیگه پریود میشم ؟ 
  و اینکه با این توضیحات زمان تخمک گذاری من بین چه روزهایی هست ؟ 

 • پیراسته فر wrote on ۱۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۵:۰۶

  سلام سلین خانم
  من فکرمیکنم بلاخره کاردستت میدی!
  علائم بارداری بعداز لقاح کم کم خودشو نشون میده ،نه بعداز آمیزش

 • سلین wrote on ۱۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۵:۳۴

  الان من باید چیکار کنم . متوجه نشدم من باردار هستم یا نه ؟ 
  الان از رابطه اولم ۱۳ روز میگذره بلاخره علائم خودشو باید نشون میداد . میشه یه جواب قطعی به من بدید که باردار هستم یا خیر ؟ 

 • سلین wrote on ۱۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۶:۵۴

  تورو خدا آقای دکتر جوابمو بدید . دارم میمیرم از استرس 😔😔😔😔 

 • پیراسته فر wrote on ۱۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۷:۰۷

  سلام
  شما که قرص رادرست مصرف کردید دیگه نگران نباشید،مخصوصاً که هیچ علائمی نداری
  البته پیش بینی میکنم که علائمی رادریکی و۲روزدیگرخواهی داشت

 • شادان wrote on ۱۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۸:۳۴

  سلام …وقتتون بخیر …من سیکل ۲۸ روزه دارم و بعد قرص اورژانسی پریود شدم …الان از اخرین روز پریود ۱۶ روز میگذره و من علایمی و دارم که قبلا هیچ وقت نداشتم مثل حالت سفت شدن دور ناف و شکم …درد سینه ها…حالت تهوع…تلخی مزه دهان …بی اشتهایی …چون تابه حال برام این علایم پیش نیومده خیلی استرس دارم که نربوط به بارداریه یا نه؟ مگه بعد از خونریزی قرص بارداری منتفی نیست؟!

 • پیراسته فر wrote on ۱۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۹:۱۳

  سلام خانم شادان
  خیلی اطلاعات ناقص دادی!
  چندساعت بعدازمعاشقه (آمیزش)قرص خوردی وچگونه مصرف کردی؟
  چندروز بعدازمصرف پریودشدی؟
  آن علئم مشترک بین بارداری وعوارض قرصه،بعدازارائه اطلاعات خواسته شده معلوم میشه مربوط به کدام است

 • شادان wrote on ۱۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۹:۲۵

  دوساعت بعد رابطه قرص لونژیل ۱.۵ خوردم …۱۳ روز بعد به مدت ۸ روز خونریزی داشتم ….الان ۱۶ روز از اخرین روز پریود میگذره و من این علایم و دارم که قبلا تو هیچ سیکلی نداشتم ….مگه بعد خونریزی مربوط به قرص بارداری منتفی نیست؟! استرس گرفتم اقای دکتر

 • سلین wrote on ۱۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۲۰:۰۰

  آدرس ایمیلتونو میشه بذارید اینجا . ممنون میشم 

 • پیراسته فر wrote on ۱۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۰:۲۵

  سلام
  pirastehfar2@yahoo.com

 • شبنم wrote on ۱۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۵:۴۰

  سلام اقای دکتر عزیز
  در تاریخ ۲۳ اردیبهشت رابطه ایی کمی مشکوک داشتم ۱۲ ساعت بعد یک قرص اورژانسی اوسیز خوردم ۷ روز بعد ۳ روز خونریزی داشتم (بعد خوردن قرص حالت تهوع داشتم که الان خوب شده).در موعد پریود اصلیم که یک هفته بعد خونریزی بود پریود نشدم.از زمان پریود اصلیم که گذشت یکم زیر شکمم سفت شده احتمال بارداری هست؟ (البته بی بی چک گذاشتم منفی بوده)

 • پیراسته فر wrote on ۱۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۱۲

  سلام شبنم خانم
  اینو توضیح بدهید لطفاً
  ۱۲ ساعت بعد یک قرص اورژانسی اوسیز خوردم
  یعنی فقط یک قرص ۷۵۰ذخوذدی؟

 • شبنم wrote on ۱۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۳۰

  اقای دکتر مرسی جواب دادین .راستش قرص رو زیاد خوردم دکتر داروخانه اشتباه گفت.
  ۱۲ ساعت بعد رابطه دو قرص اوسیز ۷۵ درصد خوردم و دوباره ۱۲ ساعت دیگه یک قرص اوسیز ۷۵ درصد

 • پیراسته فر wrote on ۱۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۷:۰۹

  پس موضوع “بارداری”منتفی هست
  هم بخاط مصرف قرص وهم آن خونریزی

 • فریده wrote on ۱۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۹:۱۶

  سلام دکتر با تشکر از شما
  من ۱ساعت بعد رابطه قرص اوسیز۷۵درصدرابه فاصله۱۲ ساعت خوردم و دوساعت بعد خوردن قرص ها تهوع نداشتم و یعنی هیچ کدوم از عوارضی که قرص ایجاد میکنه نداشتم ۷ روز میگذره روز سوم از شما پرسیدم گفتید هنوز وقت دارید ولی الان ۷ روز تموم شده پریود نشدم بنظرتون حامله ام
  ؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۳:۰۱

  فریده خانم! حرف مردیکی یه(هنوزوقت دارید)!
  شمانگران بارداریت نباشید،اگرحرص وجوش نخورردزودترمیشید”پری”تا۲هفته هم ممکنه به درازا بکشد
  درنظرداشته باشد که مذت ومقدارخونریزی ممکنه کمتراز(پری قبلی)باشه

 • شادان wrote on ۱۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۳:۲۶

  اقای دکتر من سوالی پرسیدم ولی جپابی ندادید….خیلی نگرانم !!!!

 • پیراسته فر wrote on ۱۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۴:۴۶

  سلام شادان
  موضوع بارداری منتفیه(انشاءالله)
  شایدمشکل جای دیگه باشه(مثل کیست)

 • نسيم wrote on ۱۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۴:۵۰

  سلام اقای دکتر من روز ١٢ سیکلم با نامزدم رابطه داشتم که مایع منی رو داخل واژن ریخت صبحش ٢ تا قرص لونژیل ٧۵ و ١٢ ساعت بعدشم یه دونه دیگه خوردم الان از اون روز تقریبا یک هفته میگذره ولی نه منس شدم نه علائمش رو دارم. چقدر احتمال بارداری هست؟ 
  یه سوال دیگه اینکه خیلیا سوال پرسیدن از شما که بعد از زمان تخمک گذاریشون رابطه مشکوک داشتن و قرص اورژانسی خوردن. چرا بعد از تخمک گذاری قرص میخورن!!!!وقتی تخمک گذاری تمام شده

 • پیراسته فر wrote on ۱۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۵:۵۸

  سلام نسیم خانم
  نگران نباشید “بارداری”اتفاق نمی افتد(باخوردن آن قرص)چون اورژانسی ها به رحم نه فرصت لقاح میدهند ونه فرصت لانه گزینی،همه راتخریت می کنند.
  واما جواب سوؤال آخر
  درست است که بارداری درحول وحوش تخمک گذاری اتفاق می افتد ،اما “اسپرم می تواندتایک هفته هم درداخل دستگاه تناسلی زن زنده بماند”زمانی که شما حشری می شوید،آن ترشحات محیط را برای پذیرش اسپرم ونگهداریش فراهم می کنید.
  می شود گفت یک نوع محکم کاری است.
  همانطوری که برای تشکیل نطفه حدود۲۰میلیون اسپرم نیازه (ازچندصدمیلیون اسپرم مرد درهرعملیات زناشویی)پیشاب که بندرت توش اسپرم هست واحتمال برداری درمعاشقه درآن وضعیت ،بااین حال سفارش شده که درچنین وضعیتی برای احتیاط “محکم کاری”ازاورژانسی استفاده کنید.
  علی برکت الله!

 • شبنم wrote on ۱۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۰:۵۶

  سلام دکتر عزیز و بزرگوار
  مرسی که با حوصله جواب همه رو می دین
  بی بی چک حاملگی خارج از رحم رو نشون می ده؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۱:۲۳

  سلام
  اینو بازکن
  http://www.pirastefar.ir/?p=11139

 • مینا wrote on ۱۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۱:۵۳

  سلام دکتر مهربون و صبور و بزرگوار
  ۱۲ ساعت بعد رابطه مشکوک ۲ تا قرص اوسیز ۷۵ خوردم ۶ شش بعدشم چند روز خونریزی کمتر از پریودی داشتم.
  زمان پریود اصلی دیگه پریود نشدم.
  در این مدت حالت تهوع هم دارم با گذشت ۲۱ روز از مصرف قرص گه گاه حالت تهوع دارم .
  باردارم؟برای خلاصی از این حالت تهوع لعنتی چه کنم؟

 • پیراسته فر wrote on ۱۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۳:۴۶

  مینان جان !دختربیقرار
  اولاً مجدداً میگم که باردارنیستی
  برای درمان “تهوع”این لینک رابازکن….ترجیحاً متوسل شو به داروی سنتی وگیاهی
  http://www.pirastefar.ir/?p=11821

 • سلین wrote on ۱۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۳:۳۶

  تورو خدا یکی جواب منو بده بعد از خوردن قرص لونژیل اگه باردار نباشم باید حالت تهوع داشته باشم ؟ 
  اگه باردار باشم چی بعد از خوردنش باید حالت تهوع داشته باشم ؟ 
  ۲ روز از خوردن قرص میگذره چرا احساس میکنم میخوام پریود بشم ولی نمیشم 😭😭😭😭😭😭😭😭
  یکی به من توضیح بده خواهش میکنم  . دارم میمیرم استرس 

 • مرجان wrote on ۱۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۸:۴۳

  جناب دکتر باعرض سلام ووقت بخیر
  من یک سوْال داشتم ممنون و سپاسگذار خواهم بود اگر من راهنمایی کنید
  من با نامزدم یک رابطه سطحی داشتیم بدون ودخول در روز١٧پریودیم  با فاصله ٣٨ساعت من دو عدد قرص نولژیل٧۵/با هم و بعد از ١٢ساعت یک عدد دیگرنولژیل٧۵/مصرف  
  کردم و بعد از٨روز پریود شدم که البته به مدت۴روزبود و میزانش به نسبت دفعات قبل کمتر بودو با احتساب اینکه شروع سیکل پریودی خودم که معمولا٢٨روزه هست 
  این پریودی با فاصله دو روززودتر از پریودی أصلی خودم شروع شد و من کمی نگران هستم که نکنه این پریودی مربوط باشه به خون ریزی دوران أولیه بارداری باشه و البته تا الان جز شفت شدن شکم و کمی بی اشتهایی علائم خاصی نداشتم 
  البته این موضوع هم خدمتون عرض کنم توی فاصله خوردن قرص تا پریودی چون در سفر بودم و علائم پریودی داشتم و مشغله زیادی داشتم مجبورشدم چندبار داروی گیاهی استفاده کنم  برای پریودی
  الان واقعا بعداز خوندن کامنت ها مبنی براینکه بعضی أفراد لکه بینی داشتند و اکثرا دیرتر از زمان خودشون پریود شدند خیلی استرس دارم 
  قبلا بابت توجه وپاسخگویی تون بی اندازه سپاس گذارم،

 • پیراسته فر wrote on ۱۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۸:۵۵

  سلام مرجانی”کتی ای”!
  ایمیل هم زده بودی برام که اونجاکامل جواب دادم
  اینجاهم میگم
  هیچ جای نگرانی نیست”بارداری”کاملاً منتفی است
  فقط قرص را زیادی خوردی(لونژیل۷۵۰ دوتایی است که هم میشه هر۲را باهم خورد ویا بافاصله ۱۲ساعت ازهم
  اگر۱/۵مصرف میکردید همون یکبار”یکی”کافیه
  وآن فاصله پری هم طبیعی است

 • نسيم wrote on ۱۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۲۳:۳۳

  ممنون از جواب کاملتون.اما در رابطه با سوال دوم به نظر من حتی اگر یه روز قبل از منس اسپرم وارد بشه تا وقتی که این چند روز بگذره اسپرم دیگه نمیتونه لقاح کنه.خب وقتی اینجوره چرا به خودمون ضرر بزنیم و قرص بخوریم!

 • elnaaz wrote on ۲۰ خرداد, ۱۳۹۶, ۷:۵۳

  سلام اقای دکتر من دو روز پیش یک رابطه داشتم بدون حفاظت و اینکه احتمال باردار شدن هست قرص بخورم و اینکه الان ماه رمضانه چجوری قرص ها رو مصرف کنم و الان در دسترسم فقط قرص ال دی هست

 • پیراسته فر wrote on ۲۰ خرداد, ۱۳۹۶, ۸:۲۴

  سلام النازخانم
  اگر روزه دارید-بعدازافطار هر۲تا۷۵۰ لونزیل راباهم بخورید
  ویا یک عدد۱/۵همین لونژیل را(البته حواست باشه که از۵۰ساعت تجاوزنکنه-هرچقدرفاصله آمیزش با مصرف قرص نزدیکترباشه تضمین عدم بارداری بیشتراست)
  LDهم میتونی بخوری ولی اونو بایداول۴تابخوری وچهارتای دیگررا۱۲ساعت بعد

 • elnaaz wrote on ۲۰ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۲:۱۴

  نمیشه ۸ تا ال دی باهم خورد

 • پیراسته فر wrote on ۲۰ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۴:۰۳

  سلام
  اگرقصدخودکشی داری ویااینکه ازامراض ویاپیری زودرس استقبال می کنی ..شایدبشه!

 • Marzie wrote on ۲۰ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۲:۴۸

  سلام خسته نباشید .
  من روزه ۴ بعد از پاک شدن از پریود رابطه ناتمام مقعدی داشتم که به دلیل پاره شدن کاندوم از رابطه دست کشیدیم و انزال هم اتفاق نیفتاد. دوره ی قاعدگیم ۳۳ روزه است باکره هستم
  چون از برخورد پیش آب با واژنم میترسیدم ۳۷ ساعت بعد دوقرص hd و دوازده ساعت بعد دو تا دیگه خوردم و بعد از شیش روز هم به مدت دو روز خونریزی و کمر درد داشتم اما به شدته مواقع عادی پریودم نبود
  الان۲۸ روز از اون دوروز پریود شدنم میگذره و از دیشب احساس تکرر ادرار دارم ، نگران شدم این ممکنه از علائم پریود شدن باشه یا بارداری ؟ ببخشید که انقدر توضیح دادم ممنون از جوابتون‌.

 • پیراسته فر wrote on ۲۰ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۴:۲۱

  سلام مرضیه خانم
  اولاً من نفهمیدم رابطه(رابطه ناتمام مقعدی)به په کاندوم وبارداری چه ارتبازی داره!
  دوماً بنارامیگذارم به اطلاعات نادرستتان
  بااون قرصی که خوردی بایدبارداریت منتفی باشه (که منتفی هست )خونریزی میتونه علائم عدم بارداری باشه

 • مریم wrote on ۲۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۷:۱۳

  سلام دکتر,من قاعدگی منظمی دارم,اما دو روز قبل از پریودیم با همسرم رابطه داشتم,بعدش طبق دستور قرص اورژانس که دو عدد قرص است را هر دوازده ساعت یک عدد خوردم,اما پریودیم عقب افتاد و به ده روز بعد موکول شد,اما فقط در حد لکه بینی بود اونم به مدت دوازده روز لکه بینی,یکماه بعد که زمان پریودی بعدیم شده فقط روز اول پریودی لکه اومد و روز بعد هیچی نیومد,مشکل چیه؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۹:۰۱

  سلام مریم خانم
  اگرنگرانیت “بارداری”است که منتفی است

 • آوا wrote on ۲۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۷:۳۰

  سلام . الان ۴ روزه از خوردن قرص لونژیل میگذره و من فقط درد های زمان پریودی رو دارم ولی پریود نشدم . این درد ها طبیعیه ؟ یعنی من پریود میشم ؟ البته اینم بگم که زمان اصلی پریود خودم باید ۵_۶ روز دیگه باشه 

 • پیراسته فر wrote on ۲۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۸:۵۷

  سلام آوا
  هیچ چیزغیرطبیعی مشاهده نمیشه وجای نگرانی هم نیست

 • S wrote on ۲۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۹:۲۹

  سلام دکتر من میخواستم که رابطه ایی برقرار کنم و اب منی هم کامل ریخته بشه داخل با اینکه الان قصد بارداری ندارم با خوردن قرص درست میشه و باردار نمیشم ؟؟چه قرصی اثرش بیشتره؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۲ خرداد, ۱۳۹۶, ۰:۴۱

  سلام خانم اس
  این لینک رابازکن جوابتو بگیر
  http://www.pirastefar.ir/?p=5111

 • مریم wrote on ۲۲ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۰۵

  دکتر میدونم که با خوردن قرص اورژانس دو روز قبل از پریودیم,بارداریم منتفی,اما میخوام پریودیم مثل قبل بشه و فقط لکه بینی نباشه,الان دوماه از خوردن قرص گذشته ولی فقط لکه بینی,برای بازگشت پریودیم به حالت طبیعی باید چیکار کنم چون این ماه پریودیم فقط یک روز بود اونم فقط لکه ,نگرانم که پریودیم بهم ریخته و میخوام مثل قبل پریودیم کامل باشه و خون باشه چه کنم؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۲ خرداد, ۱۳۹۶, ۷:۴۸

  سلام مریم خانم
  اگرسابقه بی نظمی”پریود”اینچنینی داشتی ویا فاصله پریودت به بیش از۲ماه کشید احتمال “آمنوره ثانویه”هست

 • مهری wrote on ۲۲ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۷:۴۰

  سلام آقای دکتر
  من حدود ۸ماه بخاطر رابطه کاملی که با نامزدم دارم مجبورم ماهی یکبار قرص اورزانسی۰.۷۵ مصرف کنم.و ازون تایم به بعد سیکل قاعدگیم بهم خورد.
  این ماه دقیقا ده روز بعد از پریودم باهم رابطه کامل داشتیم که من بعد از ۲۴ ساعت ۲تا قرص۰.۷۵ همزمان خوردم.دقیقا یک هفته بعد پریود شدم که روز اول لک بود و روز دوم و سوم خونریزی و تا الان که روز دهم هیت فقط لکه های قهوه ای غلیظ و رقیق دارم.همینطور زیر دلم گرعتگی عضلات و درد در ناحیه چپ زیرشکم دارم.همراه با تهوع و درد در سینه و تکرر ادرار.آیا امکانش هست که بارداری رخ داده باشه؟و اینکه این علایم نشون دهنده ی چی میتونه باشه؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۲ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۸:۵۷

  سلام مهری خانم
  اگرسابقه بیماری نداشتی(چنین علائمی درماه های قبل)میتونه غیرطبیعی نباشه
  خودقرص عوارض ناگواری داره ،همانطورکه لانه گزینه را تخریب می کند ومانع از انقادنطفه میشه،درترشحات دیگرهورمونها نیزبی تدثرنیست(اختلال ایجادمی کند)

 • مهری wrote on ۲۲ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۹:۴۲

  ببخشید که مجددا پیغام میدم
  قبلنا اصلا لکه بینی نداشتم.اما حالت تهوع ،درد در سینه و زیر شکم و تکرر ادرار ۳ماهی هست که گرفتارشم.پس بارداری اتفاق نیوفتاده؟شرمنده اگر لکه ها صورتی رنگ باشه چطور؟
  احتمالش هست بخاطر مصرف قرص ها دچار کیست تخمدان بشم؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۰:۵۹

  سلام مهری خانم
  اینطورنیست که قرص عامل کیست باشد،البته شاید دراین فعل وانفعالات کیست خودشو بروزداده باشد(اگرابتلابه کیستت تأییدبشه)
  این راهم بگم هرکیستی خطرناک نیست
  این لینک را بازکنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=11802
  برای لکه هایت نیز لینک زیر را مطالعه کنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=5338

 • مهری wrote on ۲۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۱:۵۷

  سپاس مطالب رو خوندم.امروز برای تخمدان و رحم سونوگرافی دارم و اینکه از طریق سونوی تخمدان و رحم ایا تشخیص بارداری امکان داره؟.
  من مطمئن باشم که بارداری رخ نداده؟آیا لازم هست آزمایش خون بدم؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۵:۲۹

  سلام
  مهرجان تی جان قربان!
  تو باردارنیستی

 • مهدیه wrote on ۲۴ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۲:۲۵

  سلام.من پریود نامنظمی دارم و طبق دستور دکتر طی چهارماه مدروکسی پروزسترون مصرف کردم.ولی این ماه اخری رو مصرف تکردم چون فک میکردم پریودیم منظم شده.ولی نشده بود و الان نزدیک دوماهه پریود نشدم.ی هفته پیش لکه دیدم و قرص اورژانسی یک عددی خوردم تا پریود بشم و دوباره مصرف قرصمو شروع کنم.ولی تاالان پریود نشدم و باز امروز لکه دیدم.میخواستم بپرسم این لکه بینی ها نشونه ی چیه؟خیلی استرس دارم که هورمونای بدنم مختل نباشه و برای آینده م ک بخوام بچه دارشم خیلی نگرانم.لطفا بگید علت پریودنشدنم چیه

 • باران wrote on ۲۵ خرداد, ۱۳۹۶, ۲:۳۲

  سلام وقت بخیر
  اقای دکتر من ۳ روز بعد از پریودیم سکس کامل داشتم البته چون برا بار اول بود پرده بکارتم پاره شد خونریزی داشتم ولی سکس ادامه دادیم ایشون منی را کامل داخل واژنم ریختن نیم ساعت بعد از قرص اورژانسی ۰/۷۵خوردم و ۱۲ ساعت بعد یکی دیگه.در این فاصله خونریزی نداشتم ولی قبل از خوردن قرص دوم من خونریزی دارم و خیلی شفافه.احتمال بارداری هست؟این خونریزی نشونه ی چی میتونه باشه؟
  با تشکر

 • پیراسته فر wrote on ۲۵ خرداد, ۱۳۹۶, ۵:۰۸

  سلام باران خانم
  خسته نباشید!
  من که متوجه نشدم
  هم کارهات عجیبه وهم حرفات!
  مگرقراره تو۱۲ساعت خونریزی داشته باشید !وآن خونی که دیدید چندروزطول کشیده؟
  بهرحال “بارداری”بعیده
  سن شما؟

 • سوگند wrote on ۲۵ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۰:۳۶

  سلام آقای دکتر خسته نباشید

  دوتا سوال داشتم خدمت شما

  سوال اول اینکه من بعد از رابطه مشکوکم قرص لونژیل ۱/۵ خوردم یعنی طبق‌قواعدی که شما داخل سایتتون گذاشتید ‌و بعد از هفت روز خونریزی داشتم و دقیقا این ماه نیز همون موعد مقرر ماه پیش پریود شدم اما من پریودام هفت روزه بود و چهار روز مداوم پشت هم خونریزی اما الان سه روزه شده و خونریزی بسیار کمتر نسبت به قبل آیا بارداری من منتفیه قطعا؟؟

  سوال دوم اینکه این بهم خوردن سیکلم دلیلش چیه و چیکار باید کنم؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۵ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۴:۰۵

  سلام سوگندخانم
  اولاً بارداریت منتفی است
  دوماً خاصیت این قرص ها مختل کردن هورمونهاست یعنی بی نطم کردن پریود
  واین خونریزی “ناشی از خودن قرصه که خبرازاین میده که لانه گزینی اتفاق نیفتاده ودیواره رحم نازک شده ورحم توانایی بارداری خودراازدست داده
  سوماً احتمالا پریودتا تاماه دیگربنظم خودبرمی گرددد

 • الهام wrote on ۲۵ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۸:۱۴

  سلام من ٢٠دقیقه بعد رابطه ی قرص ٧۵ خوردم و نیم ساعت بعدش هم یدونه دیگه،بعد از ١٢ساعت هم یکی دیگه،الان ١٠روز گذشته ولی خونریزی ندارم لطفا راهنمایی کنید ممنون

 • پیراسته فر wrote on ۲۵ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۸:۳۲

  سلام الهام خانم
  نگران نباشید “باردار”نمیشی

 • نوشین wrote on ۲۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۵:۳۸

  سلام خدا قوت. طاعاتتون قبول.
  یه سوال داشتم از خدمتتون . من تاریخ ۱تا ۷خرداد پریود بودم . ۲۰خرداد رابطه داشتم با همسرم که بخشی از منی داخل واژن من ریخته شد . بلافاصله بعد از مقارب یه قرص لنوژیل ۰/۷۵خوردم و ۱۷ساعت بعد به دلیل دسترسی نداشتن قرص دوم لنوژیل ۰/۷۵ خورده شد الان ۵روز از خوردن قرص دوم مبگذره و خونریزی اتفاق نیفتاد . لطفا من راهنمایی کنید که احتمال بارداری من چه قدره ؟ و چه کار باید انجام بدم اصلا نمیخوام الان بارداری داشته باشم . ممنون

 • پیراسته فر wrote on ۲۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۰۸

  سلام نوشین خانم
  خودت هم متوجه شدی که قرص دوم را ۵ساعت باتأخیرخوردی!میتونستی هر۲تا را باهم بخوری ویا یک قرص۱/۵میخوردی
  واما بهرحالی من میتونم بگم انشاءالله که نمیشی

 • Shiva wrote on ۲۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۲۲

  سلام
  وقتتون بخیر
  من ۱۴ پریودم تموم شد و در تاریخ ۱۹_۲۰_۲۱ رابطه داشتم و روز ۲۱ دو عدد لونژیل ۰٫۷۵ باهم خوردم الان ۵_۶ روز از خوردن قرص میگذره
  اما خونریزی ندارم
  احتمال بارداری هست؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۴:۲۹

  سلام شیواخانم
  جواب:نه

 • نوشین wrote on ۲۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۸:۳۶

  خیلی ممنون از پاسختون .اره میدونستم ولی متاسفانه تاخیر داشتم . شنیدم که میگن تا ۷۲ساعت بعد از ارتباط مشکلی نیست . ولی به هر حال من رو یکم نگران کرده . چند روز دیگه منتظر خونریزی بمونم ؟ ازمایش خون رو کی بدم ؟ اگر کاری لازمه انجام بدم بهم بگید ممنون میشم . مرسی از راهنماییتون

 • پیراسته فر wrote on ۲۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۴:۳۸

  سلام نوشین خانم
  جوابتو تواین لینک بگیر
  http://www.pirastefar.ir/?p=9213

 • اسمان wrote on ۲۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۰:۵۷

  سلام و خسته نباشید
  دکتر من ۱۱روز از مصرف قرص میگذره اما پری نشدم میخاستم بدونم کی برم آزمایش خون بهتره؟ و چه نوعی آزمایشی بدم؟ و اینکه بدون نسخه این آزمایش انجام میدن ممنون میشم راهنماییم کنید

 • پیراسته فر wrote on ۲۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۴:۴۰

  سلام برآسمان وزمین! وماه وستارگان
  شماهم مثل نوشین خانم این لینک رابازکنین وجوابتو بطورکامل بگیرین
  http://www.pirastefar.ir/?p=9213

 • حمید68 wrote on ۲۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۱:۲۱

  با سلام خسته نباشید. من دو ماه پیش با نامزدم رابطه با کاندوم داشتم.مشکلی هم پیش نیومد. ولی برای اطمینان دو عدد قرص لونژیل ۷۵ با فاصله چند ساعت مصرف شد. چند روز بعد پریود شد که خیلی هم طول کشید. الان یک ماه از اون پریود گذشته و دوباره پریود نشده. چند روز پیش دوباره رابطه داشتیم. چیکار کنیم پریود بشه که خیالمون راحت بشه از دفه دوم رابطه؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۴:۴۸

  سلام آقاحمید
  وقتی شیطنت میکنید و پادزهرشو هم فراهم نمیکنی این عوارض راهم داره!
  چند روز پیش دوباره رابطه داشتیم…چه اقدامی شما ونامزدت انجام دادین برای جلوگیری؟!
  اگرنه کاندومی بوده ونه قرصی که باکرام الکاتبین است نتایجش!

 • مریم wrote on ۲۶ خرداد, ۱۳۹۶, ۲۰:۲۰

  سلام دکتر تأثیر قرص های اورژانس بر پریودی تا چند وقته؟یعنی تا چند وقت لکه بینی بعد از خوردن قرص اورژانس طبیعیه؟و کی رحم به حالت و سیستم اول خودش برمیگرده؟

 • مینا wrote on ۲۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۰۹

  سلام اقای دکتر عزیز
  ماه پیش دو قرص اوسیز ۷۵ددرصد خوردم و شش روز بعد در تاریخ ۳ خرداد پریود شدم.تاریخ اصلی پریودم ۱۱ خرداد بود که نشدم تاریخ پریودم جلو افتاد.این ماه کی پریود می شود ۱ تیر یا ۹ تیر؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۳۷

  مینا خانم سلام
  این قرص”اورژانسی”یکی از ویژگیهاش ایجادبی نضمی درقاعدگی است
  انشاءالله تا ماه دیگربنظم درمیاد-حداکثربا یک هفته پس وپیش

 • مریم wrote on ۲۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۸:۴۹

  سلام اقای دکتر عزیز
  ایا در منی خشک شده اسپرم هست و احتمال بارداری هست؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۶:۵۶

  سلام مریم خانم
  جواب:نه و نه

 • حسین wrote on ۲۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۱:۳۰

  سلام اقای دکتر عزیز خسته نباشید
  نامزد بنده۱ساعت ونیم بعد از تماس جنسی مشکوکی که داشتیم( یعنی خودشون میگن که حس کردن چند قطره منی داخل واژنشان ریخته)۲عدد قرص اووسیز۰/۷۵ و باهم خورد و بعد از ۷روز از خوردن قرص پریود شد
  و این هم بگم که ما ۲روز بعد از اتمام پریود قبلیشون رابطه جنسی داشتیم،الان خیلی نگران این هستن که خانواده بفهمن که پریودن دوباره ایا اگه کسی بفهمه معلوم میشه که قرص خورده یا بخاطر استرس هم میشه؟این ک یه هفته بعد دوباره پریود بشه….
  بعد تاریخ پریود بعدیشون طبق همین اخرین پریود بعد از قرص هستش؟
  ایشون درد شدیدی که دارن ایا میشه پریودشون و قطع کرد؟با قرصی چیزی؟چون واقعا نگرانشم

 • پیراسته فر wrote on ۲۷ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۶:۵۵

  سلام حسین آقا
  کسی ازخوردن قرص چیزی متوجه نمیشه
  اما نگفتیدکه نامزدت درمرحله دوم آمیزش هم قرص خوردن یانه؟
  اگرخوردن بارداریش منتفی است وان علایم میتواندعوارض قرص باشه وگرنه باید دلیل دردرا ازجای دیگرجسنجوکرد

 • مریم wrote on ۲۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۰۶

  سلام اقای دکتر عزیز مرسی که این قدر بزرگوارین۳
  ماه پیش قرص اورژانسی اوسیز ۷۵ درصد دو تا خوردم و ۶ روز بعدم پریود شدن.این ماه پریود نشدم چی بخورم زودتر پریود بسم

 • پیراسته فر wrote on ۲۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۶:۱۶

  سلام
  غذای های خوشمزه بخور واسترس بدمزه نخور!
  اختلال درنظم قاعدگی بعدازمصرف اورژانسی ،طبیعی است

 • نوشین wrote on ۲۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۰:۰۵

  سلام اقای دکتر . معذرت میخوام که بازخم وقتتون رو پیگیرم . یکم نگران هستم .با وجود گذشتن ۶روز از اخرین قرص لنوژیل (که البته با۵ساعت تاخیر مصرف شده)هنوز خونریزی نداشتن ولی کمر درد . نفخ شکمی و تهوع خفیف و سفت شدن سینه رو دارم این علائم واسم گنگ هستن. احتمال خونریزی هست یا باردار هستم ؟

 • پیراسته فر wrote on ۲۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۶:۰۸

  سلام
  فقط میتونم بگم انشاءالله که باردارنیستی

 • zoya wrote on ۲۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۰:۵۳

  سلام .. آقای دکتر من از قرص دیان استفاده میکردم اما در ماه اول استفاده از این قرص بودم .. در روز ۱۹ از سیکل قاعدگیم با نامزدم رابطه ای بدون دخول داشتیم که متوجه شدیم متاسفانه کاندوم پاره شده .. که در نتیجه تماس سطحی از مایع منی با من ایجاد شد اما سریع شستشو انجام شد. با وجود دیان از قرص اورژانسی دوز ۱٫۵ بلافاصله استفاده کردم. همچنین به مصرف دیان به طور نرمال ادامه دادم. امروز روز چهارمی است که از آخرین قرص دیان و همچنین ۱۰ روز از مصرف قرص اورژانسی میگذره اما من هنوز پریود نشدم. خیلی استرس دارم .. آیا احتمال بارداری وجود دارد؟ از زمانی که قرص اورژانسی خوردم هیچ لکه بینی یا خونریزی اتفاق نیافتاده!

 • پیراسته فر wrote on ۲۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۶:۰۶

  سلام
  احتمال بارداریت منتفی است

 • پیراسته فر wrote on ۲۹ خرداد, ۱۳۹۶, ۲:۴۰

  زویاخانم سلام
  احتمال بارداریت”بعید”است وشایدبگم منتفی است

 • علی wrote on ۲۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۸:۱۴

  سلام جناب دکتر
  با نامزدم رابطه ای داشتم ولی دخول صورت نگرفت ولی چون نگران پیش اب هستیم ۳۶ ساعت بعد از رابطه ۴تا قرص ال دی خوردو بعد ۱۳ ساعت ۲ عدد ( به علت دست رس نبودن فقط ۲ تا داشتیم ) ولی بعد ۶ ساعت ۲ تا دیگه خورد  مشکلی پیش میاد ؟ 
  مرسی از شما

 • نسيم wrote on ۲۸ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۹:۵۸

  سلام دکتر دو هفته گذشت از خوردن لونژیل منس نشدم، من باردار شدم؟ نباید بشه اخه

 • Raha wrote on ۳۰ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۴:۰۸

  DiaMoNd:
  سلام من روز هشتم پریودم ۱۱خرداد رابطه بدون دخول داشتم وقتی اومدم ترسیدم وساعت۹چهارتا ال دی و ۱۲ساعت بعدش ۴تا ال دی دیگه خوردم من باکره هستم ۳روز بعدش خون ریزی داشتم و ۴تا ۵روز طول کشید الان دوهفته از اون جریان میگذرع ومن حتی بی بی چک استفاده کردم که منفی و من هر روز استر س دارم که نکنه حامله هستم در ضمن ترشح من چن روز بعدش سبز چسبنده شد البته بدون بو قبل رابطع دچار عفونت ادرار بودم که یه مدت قرص مترونیدازول استفاده میکردم این رابطه بار اولم بود وقتی ترشح رو دیدم اون قرص رو شروع کردم الان ترشح کم رنگ تر و کمتر شده داره شفاف میشع من میترسم که نکنه خطرناک باشه ایدز بگیرم سینمم هم تازه درد گرفته تو رو خدا کمکم کنین من شبو روز ندارم ایا میتونه نشونه حاملگی باشه یا حتی خارج از رحم باشه دیگه ایا امکان داره من قرص ال دی رو خورده باشم این هورمون های بدنم تغییر کرده و درد سینم و زیر شکم ترشح ها بخاطر قرص ال دی باشه؟ یا اینکه من حاملم؟ با وجود باکره بودن ایا ممکن عفونت واژن بگیرم وای تو روخدا کمکم کنیین

 • پیراسته فر wrote on ۳۰ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۷:۰۲

  رهاجان ،دخترعزیزم!تو نه ایدذ داری وونه هیچ دردعلاعلاجی ،تنهادردت دردکله شماست که چون تومور بدخیم!داره داغونت می کنه
  آن علائم(تهوع،حساس بودن سینه ها،دردزیرشکم) ناشی از مصرف LDاست .
  بامصرف قرص اورژانسی موضوع “بارداری”منتفی است.
  فقط رنگ ترشحات سبزرنگ علائم عفونت است که اشاره کردید

 • raha wrote on ۳۰ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۹:۰۲

  واقعا مرسی که جواب دادین من حتی دکترم رفتم چن هفتس خواب ندارم از بس استرس کشیدم این علائم رو داشتم تو نت خونده بودم  که خطر ناکن  ولی الان اروم شدم مرسی که جواب دادینraha

 • سودا wrote on ۳۰ خرداد, ۱۳۹۶, ۲۰:۲۵

  سلام 
  با پریود شدن آیا بارداری منتفی میشه ؟ 
  من بعد از خوردن قرص اورژانسی ۴ روز خونریزی داشتم مطمئن باشم که دیگه باردار نیستم ؟ 

 • پیراسته فر wrote on ۳۰ خرداد, ۱۳۹۶, ۲۰:۴۸

  سلام
  بله

 • مینا wrote on ۳۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۴:۵۳

  سلام اقای دکتر عزیز
  ماه پیش بعد خوردن قرص اوسیز دو تا ۷۵ درصد ۷ روز بعد پریود شدم.پریود اصلی ام تاریخ ۹ خرداد بود که با مصرف قرص ۱ خرداد پریود شدم.
  این ماه باید کی پریود بشم.تاریخ ۹ تیر یا ۱ تیر؟

 • پیراسته فر wrote on ۳۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۵:۵۰

  سلام میناخانم بزرگوار
  احتمالا! بایک هفته پس ویاپیش

 • مهری wrote on ۳۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۶:۴۶

  سلام آقای دکتر

  وقتتون بخیر .
  من ۱۰ روز از پریودیم گذشته بود که نزدیکی داشتم با همسرم من بر اثر خوردن قرص اورژانسی الان ۱۵ روزه پریود هستم . و هنوز خونریزی دارم . و خخخیلی نگرانم که چرا قطع نمیشه . و نمیدونم کی تموم میشه خونریزیم . واقعا نگرانم . همه خون بدنم اینجوری میره ..

 • پیراسته فر wrote on ۳۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۷:۱۲

  سلام مهری خانم
  دلایل مختلف می تواندباشد که ازجمله آنها”کیست”است
  البته این کلمه(کیست)نبایدموجب نگرانی شماشود،اکثرکیستها بادرارو درمان می شوند”خوش خیمند”

 • مهری wrote on ۳۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۷:۲۳

  ممنونم جناب دکتر … یعنی حتما به پزشک مراجعه کنم؟ درسته ؟
  من ۲ ماهه عروسی کردم – یه سوال دیگه که از حضورتون داشتم اینکه بهترین روش جلوگیری از بارداری چیه ؟ iud رو که میگن تکون میخوره . طبیعی هم خطا هست البته واسه ما هنوز زوده . قرص هم میگن ضرر داره و روی اعصاب تاثیر میذاره . کاندوم هم که آقایون دوست ندارن .. من و همسرم واقعا موندیم چیکار کنیم … ممنون میشم راهنمائیم کنید

 • پیراسته فر wrote on ۳۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۹:۵۱

  سلام عروس خانم
  ضمن تبریک وآرزوی خوشبختی برایتان.
  میان(بدوبدتر)گزینه”بد”بهترین گزینه است.
  شما هرقرص وداروهای شیمیایی که مصرف می کنیدوحتی خیلی ازآزمایشات(غیرخون وادرار و..)مضرند ولی اجتناب ناپذیرند،تن دادن به آن تستها
  پس یا پوزیشن ها ی خیرخطری را انتخاب کنید که هم خدارا داشته باشیدوهم خرمارا!!ویا اینکه سفرکنیدبه واتیکان!

 • غزل wrote on ۳۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۰:۴۰

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من حدود یک هفته پیش با نامزدم نزدیکی از جلو بدون کاندوم داشتیم,منی وارد واژنم نشد اما از وارد شدن پیشاب مطمئن نیستیم, از قرص لوونورژسترول ۷۵ استفاده کردم اولیش رو حدودا هشت ساعت بعد و دومیش رو دوازده ساعت بعد استفاده کردم,اما الان یک هفته میگذره و هنوز پریود نشدم میخواستم بدونم احتمال بارداری هست یا خیر

 • پیراسته فر wrote on ۳۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۲:۰۰

  سلام غزل خانم
  دخول بدون منی!
  من متوجه نشدم (۸ساعت بعد و۱۲ساعت بعدیعنی چه!)؟
  مبنای چیست که “بعد”آن را محاسبه می کنید؟
  چون هرکدام ۲موضوع جدایند.

 • غزل wrote on ۳۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۰:۴۲

  در ضمن طبق گفته های شما دو ساعت بعد از استفاده حالت تهوع نداشتم و استفراغ هم نکردم

 • غزل wrote on ۳۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۰:۵۸

  جسارتا ممنون میشم لطف کنید زودتر جواب بدید خیلی خیلی استرس دارم از خواب و خوراک افتادم توی این یک هفته از شدت استرس ۲ کیلو وزن کردم ..

 • غزل wrote on ۳۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۹:۰۲

  جناب دکتر منظورم این بود که ایشون هنگام ارضا شدن خارج کردن آلتشون رو,اما مطمئن نیستیم که پیشاب داخل ریخته شده یا خیر,در رابطه با قرص هم منظورم این بود که ۸ ساعت بعد از نزدیکی اولین قرص و دوازده ساعت بعد دومیش رو مصرف کردم,به طور کلی قرص ها درست مصرف شدند ,بازم شرمنده اگر درست نرسوندم منظور رو

 • پیراسته فر wrote on ۳۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۹:۲۷

  سلام
  بارداریت منتفی است

 • غزل wrote on ۳۱ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۹:۵۶

  وای اقای دکتر پس چرا پریود نمیشم؟یک هفته گذشته از مصرف قرص ها ..😞

 • پیراسته فر wrote on ۱ تیر, ۱۳۹۶, ۰:۲۹

  نگران نشید،خطررفع شده
  ممکنه یک هفته دیگرهم طول بکشد وبعضاً گزارشاتی شده که تایکهفته(پس وپیش)پریودبعدی بطول انجامیده

 • عسل wrote on ۱ تیر, ۱۳۹۶, ۷:۵۵

  سلام اقای دکتر من ۳ روز بعد از پریودیم که تموم شد رابطه بدون حفاظت داشتم قرص ۰/۷۵ به فاصله ۱۲ ساعت خوردم.یک هفته بعدش پریود شدم اما دو روز.و روز سوم درد سینه و کمر دارم بدون خونریزی.
  هر دفعه که پریود میشم قبلش درد سینه و کمر دارم ولی این بار اول شدم اونم دوروز وبعد درد سینه و کمر.
  سیکلم ۷ روزه اس.
  امکان بارداری هست؟
  ۲۱ سالمه 

 • پیراسته فر wrote on ۱ تیر, ۱۳۹۶, ۹:۴۴

  سلام عسل خانم
  قردن آن قرص شرایط را برای بارداری می گیرد(سلب می کند)
  وپریود بعداز آمیزش ،پیامی هست برای عدم بارداری
  وآن علائم ازعوارض قرص هاست
  نگران نباشید

 • عسل wrote on ۱ تیر, ۱۳۹۶, ۸:۰۸

  ببخشید یه سوال دیگه اینکه من همیشه ۷ روزم چرا ۲ روز خونریزی داشتم؟چرا دردام بعد از خونریزیه؟

 • غزل wrote on ۱ تیر, ۱۳۹۶, ۱۳:۴۷

  جناب دکتر سلام مجدد و خسته نباشید
  ممنون میشم ایمیلتون رو چک کنید

 • elnaaz wrote on ۱ تیر, ۱۳۹۶, ۱۳:۵۳

  سلام آقای دکتر من سه هفته پیش یک رابطه بدون حفاظت داشتم و ۷۲ ساعت بعد ۴ تا قرص ال دی خوردم و الان روز چهارم پریودم هست و از امروز انگار خونریزیم کم شده و من همیشه پریودم پنج روزست اینکه کم شده یوقت از بارداری نباشه؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۱ تیر, ۱۳۹۶, ۱۴:۰۲

  النازخانم سلام
  این دستورالعمل(نحوه مصرف را)چه کسی گفته ویا ازکجاخوندی!؟
  حالا شانس آوردی که پریودشدی(پریودکه می شویدتخمدانها،تخمک آزادنمی کنند ودیواره های رحم فرومی ریزند،رحم توانایی بارداری راازدست می دهد.
  واما درخونریزی بعدازمصرف (اورزانسی)مدت زمان ومقدارخونریزی کمترازشرایط عادی پریوداست.

 • elnaaz wrote on ۱ تیر, ۱۳۹۶, ۱۴:۱۹

  سه روز اول شدتش مثله همیشه بود ولی از امروز کم شده اصلا انگار قطع شده…😑

 • elnaaz wrote on ۱ تیر, ۱۳۹۶, ۱۴:۴۶

  من بخاطر ماه رمضان اینجوری مصرف کردم😑

 • elnaaz wrote on ۲ تیر, ۱۳۹۶, ۱۰:۲۷

  دکتر مطمئن باشم که هیچی نیست … یوقت باردار نباشم😨😵

 • پیراسته فر wrote on ۲ تیر, ۱۳۹۶, ۱۱:۴۷

  سلام
  انشاءالله

 • elnaaz wrote on ۲ تیر, ۱۳۹۶, ۱۳:۴۴

  یعنی برم آزمایش خون بدم هیچکدوم‌از نشانه های بارداری رو ندارم…

 • غزل wrote on ۲ تیر, ۱۳۹۶, ۱۴:۴۸

  جناب دکتر واقعا شرمنه,ضمن خسته نباشید ممنون میشم ایمیلتون رو چک کنید

 • مهری wrote on ۳ تیر, ۱۳۹۶, ۵:۲۰

  سلام جناب آقای دکتر
  خسته نباشید
  سوال داشتم درمورد چگونگی مصرف قرص LD
  اینکه مثلا اگر دو-سه شب دیگر قصد آمیزش داشته باشیم کی و چه تعداد قرص LD باید مصرف کنم؟

 • پیراسته فر wrote on ۳ تیر, ۱۳۹۶, ۷:۲۰

  سلام مهری خانم
  تا۵۰ساعت بعدازآمیزش(یعنی بعدازآخرین آمیزش تاقبل از۵۰ساعت)
  اگرچه تا۷۲ساعت گفته اند ولی هرچقدرفاصله آمیزش با مصرف اورژانسی کمترباشد،اطمینانش بیشتراست،عجله هم نیازنیست،مناسب ترین زمان ۱۰ساعت بعدازآمیزش است.
  قرص ال دی را۴نایش رادرمرحله اول می خوردید وچهارتای دیگررابعداز۱۲ساعت می خورید-درمجموع۸تامی خورید اما نه یکجا

 • مهری wrote on ۳ تیر, ۱۳۹۶, ۷:۳۳

  ممنونم آقای دکتر ولی منظورم این بود که یکی دو شب قبل از آمیزش چه تعداد و چه زمانی قرص LD بخورم که نیازی به خوردن قرص اورژانسی بعد از آمیزش نباشه؟

 • پیراسته فر wrote on ۳ تیر, ۱۳۹۶, ۹:۴۹

  سلام
  دراین مدت کوتاه راهی غیرازاین نداریدکه گفتم

 • Raha wrote on ۴ تیر, ۱۳۹۶, ۱۲:۳۵

  سلام آقای دکتر
  وقتتون بخیر
  من توی تایم کوتاهی مثلا ۱_۲ماه دفعات زیادی از لونژیل استفاده کردم
  الان بعضی وقتا زیر دلم تیر میکشه و نوک انگشتام گز گز میکنه
  اینا عوارض قرص هست؟

 • پیراسته فر wrote on ۴ تیر, ۱۳۹۶, ۱۳:۴۰

  سلام رهاخانم
  گزگز(مورمور)شدن اندام بتعبیردیگربخواب رفتن وسوزن سوزن شدن دست وپا به(پارستزی)معروف است -سندروم تونل کارپال می گویند
  به این لینک مراجعه کنید
  http://www.pirastefar.ir/?p=4270

 • سمیه wrote on ۴ تیر, ۱۳۹۶, ۱۶:۵۷

  سلام وقتتون بخیر،من ۳روزبعداز اتمام پریودم رابطه بدون دخول یعنی سطحی داشتم،باکره هستم،مطمئن هستم که منی رو واژنم نریخته ولی از پیشاب مطمئن نیستم،۲دقیقه بعدازرابطه رفتم دسشویی و باآب حسابی خودموشستم،۲ساعت بعداز رابطه ۴تا ال دی و ۱۲ساعت بعدشم ۴تادیگه خوردم،الان ۶روز ازمصرف قرص میگذره و امروز صبح ترشح قهوه ای داشتم و عصر لکه بینی و خییییلی کم خونریزی داشتم،این لکه بینی و ترشح نشونه چیه؟؟دارم میمیرم از نگرانی

 • پیراسته فر wrote on ۴ تیر, ۱۳۹۶, ۱۷:۱۴

  سمیه خانم عزیز دخترگلم سلام
  اولاپیشاب کمترین اسرم رادارد وبرای باردارشدن به بیست میلیون اسچرم نیازه(درهرمرحله ازآمیزش تاپانصدمیلیون اسپرم درمنی مردوجوددارد)
  بهرحال اگرمنی هم واردشده بوده با این قرص اورزانسی همه را باطل کردی(بارداری اتفاق نمی افته)
  وآن ترشحات غیرطبیعی نیست،نگران نشوید،بیخودحرص نخوریدکه هیچ خطری شماراتهدیدنمی کند.

 • سمیه wrote on ۴ تیر, ۱۳۹۶, ۱۸:۴۷

  آقای دکتر خیلی خیلی ممنونم از پاسخگویی کاملتون،این لکه بینی تاچندروز ادامه داره؟؟بعد این همون پریودیه یا نه؟؟
  بی زحمت لطف کنید این سوالمم جواب بدید،خیالم راحت بشه

 • سمیه wrote on ۴ تیر, ۱۳۹۶, ۱۹:۵۲

  الان این لکه بینی تبدیل شده به خونریزی،ولی خونریزی زیادنیست،مثل پریود دلوکمرم یخورده دردمیکنه،آخه من هفته ی پیش پاک شدم،یعنی این پریودیه؟
  بعدازیه هفته ازخوردن قرص این خونریزی طبیعیه؟

 • پیراسته فر wrote on ۴ تیر, ۱۳۹۶, ۲۳:۳۳

  سلام
  معمولاًخونریزی بعدازمصرف”اورژانسی”ازنظرمدت ومیزان ،کمترازپریودمی باشد
  واین خونریزی یعنی عدم بارداری
  اگرچه بخاطرعوارض ناگوارقرص های اورژانسی توصیه این است که دریک ماه بیش ازیکبارازاورژانسی استفاده نشود ولی اگرخانمی ناپرهیزی کند(درماه ۳بارهم آمیزش ومصرف قرص داشته باشد)۳بارهم خونریزی خواهدداشت
  پس نگران نباشید،انشاءالله تاماه بعدقاعدگیتان بنظم درخواهدآمد.

 • سمیه wrote on ۵ تیر, ۱۳۹۶, ۵:۳۲

  سلام عیدتون مبارک آقای دکتر،یک دنیا ممنون از پاسخگوییتون🌷🌸🌹

 • سحر wrote on ۵ تیر, ۱۳۹۶, ۱۰:۱۵

  با سلام یه سوالی داشتم عادت ماهیانه من هر ۳۶ روز اتفاق میفته که من در روز ۱۷ بعد از پریودم با نامزدم رابطه عاشقانه داشتیم بدون دخول که در اثر تحریک آلتشون با زبان منی خارج شد و روی بدن خودشون ریخت ایشون تمیزش کردند و ادرار هم کردند بعدش دوباره هم آغوش شدیم و فقط تو بغل هم خوابیدیم که بعد از اتمام رابطه ایشون نگران آغشته بودن پیش آبشون به اسپرم بعد از ادرار بودند که ممکنه به واژن من مالیده باشه پس بعد از دقیقا ۲۴ ساعت دو قرص لونژیل باهم خوردم بعد از گذشت ۱۲ روز یعنی در روز ۲۸ ام بعد از پریود قبلیم پریود شدم اما متفاوت با همیشه خونریزی اول کم بود روز دوم چند لکه بود و بعد قطع شد اما درد خیلی شدیدتر بود و البته تا سه روز ادامه داشت و اون هم قطع شد الان ۳۶ روز گذشته از این خونریزی و من پریود نشدم نامزدم میگه ممکنه خونریزی که اتفاق افتاد در اثر لانه گزینی باشه من خیلی میترسم و نگرانم چون من باکره هستم هنوز هم تست خانگی انجام ندادم میخوام بدونم در شرایطی که براتون مطرح کردم احتمال حاملگی هست ، آیا اون خونریزی جدای از پریوده و باید بعدش دوباره پریود اتفاق بیفته چون که بعد از اون من دیگه پریود نشدم و الان بعد ۳۶ روز خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنید؟؟؟

 • پیراسته فر wrote on ۵ تیر, ۱۳۹۶, ۱۰:۴۱

  سلام سحرخانم
  بااین توضیحات،نیازی به خوردن قرص نبوده
  ویکی ازعوارض “اورژانسی”برهم زدن نظم قاعدگی است
  درصورا ابهامات وسرال دیگرباایمیلم تماس بگیرید

 • سحر wrote on ۵ تیر, ۱۳۹۶, ۱۰:۲۹

  ببخشید در ضمن همیشه پریود من با پیش زمینه درد در ناحیه کمر از چند روز قبلش اتفاق میفتاد اما این دفعه یهویی پریود شدم و خونریزی و درد هم بعدش اتفاق افتاد که براتون گفتم چه شکلی بود

 • سحر wrote on ۵ تیر, ۱۳۹۶, ۱۰:۵۲

  یعنی احتمال بارداری وجود نداره؟ ایمبلتون میشه بفرمایید؟

 • پیراسته فر wrote on ۵ تیر, ۱۳۹۶, ۱۳:۲۹

  pirastehfar2@yahoo.com

 • حمید wrote on ۷ تیر, ۱۳۹۶, ۶:۰۱

  نسلام.اقای دکتر من با نامزدم یه رابطه ی بدون دخول داشتیم و قرص اورژانسی ۷۵میلی گرم بعد از ۲۰دقیقه دوتا باهم خورد و ۷روز بعد به مدت ۴ روز خونریزی داشت و ماه بعدشم سر موعد مقرر پریود شد به مدت ۵روز و الان ک ماه دوم هست خواستم ازتون بپرسم ایا باید نگران.چیزی باشیم یا اینکه قرص ها کار خودشو درست انجام داده?

 • پیراسته فر wrote on ۷ تیر, ۱۳۹۶, ۷:۳۵

  حمیدجان سلام
  نه عزیزم نگران نباشید
  اگرهم منی به واژن نفوذهم کرده باشه با اون فرص باطل می شد
  امانامردت درد وناراحتی خواهدداشت که ازعوارض قرص اورژانسی است،غیرطبیعی نیست.

 • حمید wrote on ۷ تیر, ۱۳۹۶, ۷:۵۳

  با سپاس اقای دکتر نه نفوذ نکرد چون.من لباس تنم بود و لخت نشدم نامزدم هم اقای دکتر خدا رو شکر الان دیگه دردی نداره و پریود ماه اولش هم سر موقع انجام شد فقط اون یک هفته اول دل درد و حالت تهوع سرگیجه داشت ولی الان خوبه ولی خیلی ممنونم ک اینجور و بدون چشم داشتی جواب ما جوان ها رو میدهید خدا خیرتون بده

 • زهرا wrote on ۷ تیر, ۱۳۹۶, ۸:۳۶

  سلام آقای دکتر
  من روز چهارم پریودیم نزدیکی داشتم  مشکوک به حاملگی شدم
  قرص اورژانسی دوتایی٠/٧۵ خوردم بعد شیش ساعت
  باز اون به بعد دیگه خونریزی ندارم
  درواقع پریودیم انگار تموم شده
  ماحامال داره حامله باشم!؟

 • پیراسته فر wrote on ۷ تیر, ۱۳۹۶, ۱۰:۱۴

  سلام زهراخانم
  اول نزدیکی درحول وحوش تخمکگذاری نبوده
  ومهمترازهمه اون قرص امکان بارداری به رحم نمی دهد

 • زهرا wrote on ۷ تیر, ۱۳۹۶, ۱۲:۵۳

  این که بعد از مصرف قرص دیگه خونریزیم قطع شده در واقع انگار پریودیم تموم شده خطری نداره؟!

 • پیراسته فر wrote on ۷ تیر, ۱۳۹۶, ۱۳:۰۰

  نه

 • زهرا wrote on ۷ تیر, ۱۳۹۶, ۲۱:۰۱

  سلام 
  من که روز چهارم پریودیم قرص خوردم الان از اونموقع  دوروز میگذره اگه دباره قرص اورژانسی مصرف کنم اثری نداره!؟

 • پیراسته فر wrote on ۸ تیر, ۱۳۹۶, ۰:۳۸

  سلام زهراخانم
  مگرتوبعدازآخرین آمیزش قرص “اورژانسی”نخوردی؟
  اگرخوردی ودرست هم خوردی دیگرنیازنیست
  یک چیزهم دقت کن:زمان”فاصله”رابراساس ساعت محاسبه می کنند نه روز

 • M wrote on ۸ تیر, ۱۳۹۶, ۵:۳۳

  سلام اقای دکتر،من یه هفته بعد از پریودم نزدیکی داشتم و منی ایشون روی واژنم ریخته شد من ۱۶ ساعت بعد قرص لوونوژسترول ۷۵% خوردم و فراموش کردم و قرص دوم رو جای ۱۲ ساعت ۱۴ ساعت بعد خوردم با اینکه هنوز از زمان ۵۰ ساعت نگذشته لازمه که من دوباره قرص بخورم یا نه کار خودشو کرده؟؟؟و اینکه من الان عقدم و اصلا شرایط ازدواج نیست و خیلی نگران این موضوع هستم

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2017 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما