فروپاشی غرب نزدیک است،ازبوش تاترامپ

فروپاشی غرب نزدیک است،ازبوش تاترامپ

یازده سال پیش گفته شد سقوط امریکا وامسال: ترامپ، به معنای پایان غرب است

 «کارل بیلدت» در مصاحبه با سی ان ان گفت: «تا آنجایی که ما می دانیم، (ریاست جمهوری ) ترامپ به معنای پایان غرب است».

کارل بیلدت که همچنین مدتی وزیر خارجه سوئد بود امروز (پنجشنبه) در مصاحبه اختصاصی درباره ریاست جمهوری دونالد ترامپ گفت: تا آنجایی که ما می دانیم این پایان غرب است.

%d9%86%d8%ae%d8%b3%d8%aa-%d9%88%d8%b2%db%8c%d8%b1-%d8%b3%d9%88%d8%a6%d8%af-%d9%86%d8%ae%d8%b3%d8%aa-%d9%88%d8%b2%db%8c%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d8%a8%d9%82-%d8%b3%d9%88%d8%a6%d8%af

نخست وزیر-و-وزیرخارجه سابق سوئد به سی ان ان گفت: آنچه که من گفتم بنابر صحبت هایی است که ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا طی سالیان گذشته در موارد کلیدی گفته است.

بیلدت در ادامه گفت: این موارد شامل مسائل کلیدی همچون، آزادی دمکراسی، متحدان آمریکا، سیستم تجارت آزاد است که وی با اکثر آنها مخالفت دارد.

نخست وزیر سابق سوئد افزود: این موارد در واقع اساس و زیربنای موفقیت های غرب بوده اند، نظم لیبرال جهانی که در ۷۰ سال گذشته موفقیت های چشمگیری داشته است.

بیلدت گفت: اینکه وی (ترامپ) قصد دارد هرآنچه که گفته به اجرا گذارد، من نمی دانم، اما اگر انجام دهد، با مشکل مواجه خواهیم بود.

دونالد ترامپ که درانتخابات هشتم نوامبر برابر با ۱۸ آبان ماه با کسب ۲۹۰ آرا الکترال بعنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا برگزیده شد، بهت و حیرت اکثر کارشناسان و تحلیلگران سیاسی را به دنبال داشت.

رسانه های خارجی همچون آسوشیتدپرس و شبکه تلویزیونی یورونیوز امروز (پنجشنبه) در گزارشی عنوان کردند که سیاست های جنجال برانگیز وی از جمله سیاست ضد مهاجرتی ترامپ مبنی بر اخراج دو تا سه میلیون مهاجر غیر قانونی باعث شد تا دانشجویان در بسیاری از دانشگاه ها آمریکا روز گذشته (چهارشنبه) دست به راهپیمای اعتراض آمیز بزنند.

سی ان ان نیز امروز (پنجشنبه) در گزارشی عنوان کرد در حالیکه حدود ۶۰ روز تا سوگند ریاست جمهوری زمان باقی مانده ، هنوز کابینه دولت ترامپ مشخص نشده است و تعلل رئیس جمهوری منتخب آمریکا نگرانی های را درمیان محافل سیاسی و اجتماعی آمریکایی به همراه داشته است که وی از برنامه زمانبندی تیم انتقال قدرت عقب مانده است.

کارل بیلدت بین سال های ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۴ میلادی نخست وزیر و بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ وزیر امورخارجه سوئد بود./۲۷ آبان ۱۳۹۵خبرآنلاین

کارل بیلدت نخست وزیر و وزیر خارجه سابق سوئد که به همراه هیاتی از شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا (درتاریخ۱۲/۰۷/۱۳۹۵) تهران به آمد

بیلدت سال ۱۳۹۲ به عنوان وزیر خارجه سوئد به صورت رسمی به ایران سفر کرده بود.

***

 یازده۱۱سال پیش هم یک تحلیلگرمعروف امریکا بنام زبیگنیوبرژینسکی –بشارت فروپاشی غرب را داده بود که متأسفانه تاحالا رخ نداده

photo_2016-11-29_09-01-12 photo_2016-11-29_09-01-16

برژینسکی ازقول آرنولدتوین بی"موخ انگلیسی"می نویسد۷۰سال قبل  ایشان گفته بوده که سقوط قدرتهای بزرگ وامپراطوری های شبیه ایالات متحده صرفاًازطریق اشتباهات فاحش حاکمان آن وتصمیم گیری هایکاملاً غلط آنهاممکن می شود.

آقای برژینسکی نتیجه می گیرد تصمیم بوش  منجربه سقوط امریکامی شود

این مطلب را روزنامه کیهان درتاریخ۳۰مهر۱۳۸۴ بنقل ازخبرگزاری فارس منتشرکرده است

درباره نویسنده

1505مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2018 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما