ماجرای”خانم پارک”رئیس جمهور”کره جنوبی”ودوستش”چوی”چیست؟حسادت دوستانه

ماجرای

ماجرای رسوایی کاخ ریاست جمهوری سئول

درایران نیزنمونه هایی ازرفیق بازی هایی”زنانه”که حسادت ها نتایجی “غمبار”داشته

گرفتاری-مینوخالقی“ضربه ای که ازدوستش خورد-درچندقدمی نمایندگی مجلس …زانوی غم گرفتن یک هنرپیشه-الهه فرشچی-که گوشی موبایلش چندساعتی دردست دوست”حسود”ش بود..درادامه می خوانید

وقتی دوستی وصمیمیت زیاد خانم ها کاردستشون میده

چوی یه مدت ۴۰ سال از دوستان نزدیک رئیس جمهوری کره جنوبی است وازحامیان مالی تبلیغات انتخاباتی خانم پارک بوده وصمیمیتشان آنقدربوده که به همه مراکز واسنادریاست جمهوری دسترسی داشته

خبرگزاری فارس: عذرخواهی رئیس‌جمهور کره‌جنوبی با چشمانی اشکبار/ کاهش میزان محبوبیت پارک به 5 درصد

سوء استفاده یکی از دوستان نزدیک رئیس جمهور کره جنوبی و اعمال نفوذ وی در انتصابات دولتی و درز اطلاعات محرمانه دولتی

 “پارک گئون هه” رئیس جمهوری کره جنوبی که به دلیل درز اطلاعات دولتی از سوی یکی از افراد نزدیک و مرتبط با وی و همچنین مداخله وی در امور دولتی، تحت فشار قرار دارد امروز جمعه از مردم این کشور عذرخواهی کرد.
     

رسانه‌های کره جنوبی اخیرا گزارش دادند که یکی از دوستان نزدیک رئیس جمهوری، با استفاده از نفوذ خود بر خانم پارک و موقعیتی که در دفتر ریاست جمهوری ایجاد کرده بود در بعضی انتصابات مداخله و احتمالا از موقعیت خود بهره‌برداری اقتصادی هم کرده است.

در پی انتشار این گزارش‌ها که با اعتراضات مردمی نیز مواجه شده است، نخست وزیر کره جنوبی، ۲ وزیر کابینه، ۱۰ مشاور رئیس جمهوری و رئیس کارکنان نهاد ریاست جمهوری از سمت های خود استعفا داده و یا برکنار شده‌اند.

حزب مخالف «مینجو» که کرسی های زیادی را در مجلس در اختیار دارد، خواستار رسیدگی فوری به این مساله شده است.

وی می توانسته از طریق رئیس جمهوری و اعتمادی که خانم «پارک» به او داشته به بسیار ی از سخنرانی های رئیس جمهوری و دیگر مقام های کشور حتی قبل از انجام آنها دسترسی داشته باشد.
او از جمله کسانی است که در ایجاد بنیاد «کی اسپورت» کره جنوبی مشارکت داشت و به همین دلیل مساله دستیابی او به میلیون ها دلار برای انجام تبلیغات مختلف دولتی و ریاست جمهوری برای «پارک» در سال ۲۰۱۲ دردسر ساز و به یک رسوایی تبدیل است.

خبرگزاری یونهاپ شب گذشته گزارش داد که دادستانی کره جنوبی خانم چوی را از روز دوشنبه (۱۳۹۵/۰۸/۱۰) ۳۱اکتبر , ۲۰۱۶بازداشت کرده است.

 پارک گئون هه که به صورت مستقیم از طریق تلویزیون این کشور با مردم صحبت می‌کرد با چشمانی اشکبار نسبت به رسوایی اخیر در دستگاه ریاست جمهوری این کشور ابراز تاسف کرد.

پارک در سخنرانی روز جمعه خود با بیان اینکه از حوادث اخیر بسیار متاثر و دل شکسته است گفت: من با دادستانی و تحقیقات آنها درباره اتهامات چوی سوون-سیل همکاری لازم را به عمل خواهم آورد.

وی افزود: این مساله آنقدر بزرگ است که انتظار ندارم مردم کره مرا مورد بخشش قرار دهند.

پارک در ادامه گفت: «قلبم از این ماجرا و این رسوایی شکسته و حاضرم هر گونه همکاری با تحقیقات دادستانی و ماموران قضایی داشته باشم».

چوی یه مدت ۴۰ سال از دوستان نزدیک رئیس جمهوری کره جنوبی است که به گفته رسانه‌ها نفوذ زیادی بر سیاستهای دولت سئول از مسائل اقتصادی گرفته تا مسائل مربوط به کره شمالی داشته است.

 


خانم چوی سیل متهم اصلی

 

گاردین نوشت: رسوایی اخیر جامعه کره جنوبی را تحت تاثیر زیادی قرار داده است تا جایی که بر اساس نظرسنجی موسسه گالوپ میزان محبوبیت پارک گئون هه را به ۵ درصد کاهش داده است، کمترین میزان محبوبیت یک رئیس جمهور کره جنوبی در ۶۸ سال گذشته.

بلافاصله پس از عذرخواهی رئیس جمهور، رهبر حزب مخالف دولت، پارک گئون هه را متهم به عدم صداقت و قدرت طلبی متهم کرد.

چو می-آئه رهبر حزب دموکراتیک کره گفت: او درک درستی از کل وضعیت ندارد و فقط به دنبال حفظ قدرت به هر طریقی است.

خانم پارک اولین رئیس جمهور زن کره جنوبی است که از فوریه ۲۰۱۳ قدرت را در اختیار گرفته است. وی فرزند پارک چونگ هی سومین رئیس جمهور کرهٔ جنوبی بین سال‌های ۱۹۶۳ و ۱۹۷۹است.

دوره ریاست جمهوری خانم پارک در فوریه سال ٢٠١٣(زمستان۱۳۹۱) آغاز شد در حالیکه انتخاب او انتظارات وسیعی را برای اصلاحات گسترده و تسریع روند رشد اقتصادی و بهبود شرایط اجتماعی این کشور ایجاد کرده بود. دوره ریاست جمهوری در کره جنوبی پنج سال است. پارک گون-هه نخستین زنی بوده است که به ریاست جمهوری کره جنوبی انتخاب شده است.

پارک چون-هی، پدر خانم پارک گون-هه در دوره قبل از استقرار دموکراسی در کره جنوبی، به مدت ١٨ سال تا ترور او در سال ١٩٧٩ بر این کشور حکومت کردپارگ چون-هی در سال ١٩۶١ با کودتای نظامی قدرت را در دست گرفت و دو سال بعد به ریاست جمهوری انتخاب شد.

خانم «چوی سون سیل» ۴۰ سال است که با رئیس جمهوری کره جنوبی دوستی دارد و پنجمین دختر «چوی تائه مین» استاد خانم «پارک» و بنیانگذار یک گروه مذهبی است که در سال ۱۹۹۴ میلادی فوت کرد.
نشت اطلاعات محرمانه دولت کره جنوبی توسط خانم چوی سوون-سیل از دوستان دوران کودکی خانم پارک صورت گرفته است که بدون داشتن سمت دولتی به کاخ ریاست جمهوری سئول رفت و آمد داشته است. خانم چوی ضمن دسترسی به اسناد محرمانه در متن سخنرانیهای رئیس جمهور نیز اعمال نفوذ کرده است.
پارک گئون هی، چهارم آبان ماه جاری در یک سخنرانی تلویزیونی گفت که «چوی» به او در ویرایش سخنرانی‌هایش و مسائل مربوط به روابط عمومی در زمان کمپین مربوط به انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۲ و بعد از آن در سال ۲۰۱۳ کمک کرده است.۰۷ آبان ۱۳۹۵
***
البته خانم پارک یک گندهم زده بود،رسوایی سخنگوی ریاست جمهور
خانم«پارک گیون هی»رییس جمهور کره جنوبی به سبب رسوایی اخلاقی سخنگویش امروز از مردم این کشور عذرخواهی کرد.  یون چانگ یونگ سخنگوی رییس جمهور کره جنوبی که خانم پارک را در سفر به آمریکا همراهی می کرد در هتل محل اقامتش به یک دختر بیست و یک ساله دانشجوی کره ای که کارمند موقت سفارت این کشور بوده تعرض کرد. رییس جمهور کره جنوبی پس از افشای این ماجرا بلافاصله او را درهمان محل مأموریت “واشنگتن” از کار برکنار کرد./۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲

رئیس جمهور کره جنوبی برکنار شد۱۹ آذر ۱۳۹۵

نمایندگان پارلمان کره جنوبی “امروز”با اکثریت آرا به طرح عدم کفایت پارک گون-هه، رئیس جمهوری کره، رای دادند.
به گزارش بی بی سی، طرح استیضاح و عدم اعتماد به رئیس جمهوری که هفته گذشته به پارلمان تسلیم شده بود، در جلسه روز جمعه، ١٩ آذر (٩ دسامبر)، مورد مذاکره و رای‌گیری قرار گرفت و پس از شمارش آرا، اعلام شد که این طرح با ٢٣۴ رای موافق در برابر ۵۶ رای مخالف تصویب شده است. با اعلام نتیجه این رای‌گیری، رئیس جمهوری به طور موقت از سمت خود معلق می‌شود تا دادگاه قانون اساسی در مورد برکناری دایم او تصمیم‌گیری کند.
رسیدگی به این پرونده در دادگاه قانون اساسی ممکن است تا چند ماه به طول انجامد
در این مدت، نخست وزیر وظایف رئیس جمهوری را برعهده خواهد گرفت. طبق قانون اساسی کره جنوبی، در صورت تایید برکناری رئیس جمهوری، نخست وزیر رسما به کفالت ریاست جمهوری منصوب می‌شود و موظف است ظرف شصت روز، انتخابات ریاست جمهوری را برگزار کند. در شرایط عادی، وظیفه نخست وزیر عمدتا شامل مسایل اجرایی است و او معمولا در تصمیم‌گیری سیاسی و سیاستگزاری‌های اصلی نقش چندانی ندارد.

***

۱۱روزبعدازبرکناری”پارک”رئیس جمهورکره جنوبی

صدور حکم بازداشت برای” دختر” دوست پارک گئون

دادگاهی در کره‌جنوبی حکم بازداشت را برای دختر دوست رئیس جمهوری این کشور صادر کرد. دوست پارک گئون های، به سوءاستفاده از روابط دولتی و فساد متهم است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی دفتر دادستانی ویژه کره‌جنوبی امروز (چهارشنبه) در کنفرانسی خبری اعلام کرد: آنها برای بازداشت “چونگ یو – را” دختر دوست پارک گئون های، رئیس جمهوری کره‌جنوبی از دادستانی آلمان درخواست کمک خواهند کرد. او اکنون در آلمان زندگی می‌کند.
چونگ یو-را با اتهام‌های  متعددی از جمله مانع تراشیدن در اجرای عدالت متهم است. وکلای چونگ در این رابطه اظهارنظر نکردند.
چوی سون-سیل، دوست رئیس جمهوری استیضاح شده کره‌جنوبی است که از دوستی خود با او برای منافع اقتصادی‌اش سوء استفاده کرد و موجب شد تا پارلمان کره‌جنوبی به استیضاح پارک گئون های رای مثبت بدهد.
۰۱ دی ۱۳۹۵تابناک
***
بازداشت رئیس سامسونگ به اتهام پرداخت رشوه به خانم پارک
بگزارش رویترز، جی لی، رئیس گروه سامسونگ روز جمعه به دلیل نقشی که در رسوایی سیاسی اخیر کره جنوبی که رئیس جمهور این کشور را نیز درگیر خود کرده، داشته بازداشت شد. این بازداشت ضربه ای دیگر به اینن شرکت بزرگ فن آوری است.

دفتر دادستان ویژه پرونده رسوایی سیاسی کره جنوبی لی را متهم به رشوه دهی به یکی از دوستان نزدیک پارک گئون هی، رئیس جمهور این کشور کرده تا نظر مساعد دولت را نسبت به این شرکت جلب نماید. دادستانی ویژه کره جنوبی روز جمعه اعلام کرد، رئیس گروه سامسونگ را به اتهامات مختلف از جمله ارتشا، اختلاس، پنهان سازی دارایی ها در خارج از کشور و ادای شهادت دروغ تحت تعقیب قضایی قرار خواهد داد.

لی ۴۸ ساله فرزند ثروتمندترین خانواده کره، اوایل روز جمعه در مرکز بازداشت سئول تحت بازداشت قرار گرفت. وی تمام شب را در آنجا منتظر تصمیم دادستانی بود. به گفته مقامات زندان وی در یک سلول انفرادی نگهداری می شود که دارای تلویزیون و یک میز است.شخص لی و شرکت سامسونگ هر گونه دست داشتن در این پرونده را رد کرده اند.
ماموران تحقیق ۱۰ روز تا تعقیب قضایی لی فرصت دارند پس از تعقیب قضایی یک دادگاه باید در طی ۳ ماه اولین حکم وی را در مورد اتهامات وی صادر نماید.ماموران تحقیق قصد دارند روز شنبه مجددا از لی بازجویی کنند.
۲۹/ بهمن ۱۳۹۵تابناک
***

 هیوندا -نیزرشوه داده برای فرارازمالیات
به گزارش پرس تی وی، اداره ویژه دادستانی کره جنوبی در جریان رسیدگی به پرونده جنجال‌برانگیز فساد مالی پارک گئون های، رئیس‌جمهور این کشور، رسماً نایب‌رئیس شرکت سامسونگ و ۴ تن از مدیران ارشد این شرکت را متهم به اختلاس و پرداخت رشوه کرده است.

لی کیو چول، یکی از سخنگویان اداره دادستانی، این خبر را سه‌شنبه (۱۰ اسفند) یعنی آخرین روز انجام تحقیقات در رابطه با این پرونده، اعلام کرد.

لی جه یونگ، نایب‌رئیس سامسونگ، که امروز رسماً متهم شده، پیش‌تر بازداشت شده بود و اکنون منتظر رأی نهایی دادگاه است. وی اولین مدیرعاملی است که در تاریخ شرکت سامسونگ الکترونیک به‌طور رسمی به اتهام جرائم کیفری دستگیر شده است.

وی همچنین به اعلام شهادت دروغ در برابر پارلمان نیز متهم است.

شرکت سامسونگ یکی از متهمان اصلی است که دادستانی کره جنوبی اعتقاد دارد با رئیس‌جمهور استیضاح شده این کشور تبانی مالی داشته است.

این سخنگو افزود: با توجه به وجود اتهامات پرداخت و دریافت رشوه، رئیس‌جمهور پارک نیز احتمالاً به‌عنوان یک مظنون در این رابطه شناخته خواهد شد. این در حالی است که طبق قانون اساسی کره جنوبی، رئیس‌جمهوری که بر مسند قدرت است نمی‌تواند متهم شناخته شود و یا تحت بازجویی قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ از کرۀ جنوبی،

۶۵ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار از سوی شرکت‌های بزرگ کره‌ای از جمله سامسونگ و هیوندا به شرکت‌های تحت ادارۀ چوی واریز شده است.

پارک نیز با اتهام‌هایی چون هم‌دستی با چوی برای فشار بر شرکت‌های بزرگ ازجمله سامسونگ مواجه است.

پارک و شرکت سامسونگ این اتهامات را رد کرده‌اند.

وی با رأی نمایندگان پارلمان کره جنوبی استیضاح شد و در حال حاضر منتظر رأی دادگاه قانون اساسی در تائید یا رد این استیضاح است.

دادگاه قانون اساسی این کشور از زمان رأی پارلمان، ۶ ماه فرصت دارد این رأی را تأیید یا لغو کند. پارک تا آن زمان رسماً رئیس‌جمهور خواهد بود، اما اختیاراتش سلب و به نخست‌وزیر منتقل شده است.

در حال حاضر نخست‌وزیر کرۀ جنوبی انجام وظایف رئیس‌جمهور را بر عهده دارد و در صورت برکناری قطعی رئیس‌جمهور، انتخابات جدید باید ظرف بیست روز برگزار شود./۱۲ اسفند ۱۳۹۵تابناک

***

اولین محاکمه رئیس جمهورکره جنوبی”بادستبند”دردادگاه

محاکمه رئیس جمهوری برکنار شده کره جنوبی از امروز سه شنبه ( آغاز می شود.

او به دنبال افشاگری های مطبوعات کره جنوبی درباره فساد مالی، با رای پارلمان برکنار شد.
او چند روز بعد از برکناری، با حکم دادستانی بازداشت شد.

قرار است دادگاه جنایی در چند هفته آینده ادامه یابد. او در زمان محاکمه که احتمالا ۶ ماه طول می کشد در بازداشت باقی می ماند.

وزیر فرهنگ سابق کره جنوبی نیز به اتهام تهیه لیست سیاه از اهالی فرهنگ و هنر که مخالف دولت وقت بودند در حال محاکمه است.

خانم پارک متهم به دریافت رشوه، سوء استفاده قدرت، افشای اسرار حکومتی و توطئه چینی با دوستش خانم “چوی سون سیل” است.
رئیس جمهوری معزول کره جنوبی متهم است که با دوست قدیمی اش همدستی کرده و به دوستش اجازه دخالت در امور کشورداری داده بود.

رئیس‌جمهور کره‌جنوبی برکنار شد

به گزارش  یورونیوز، پارک گون هه نخستین رئیس جمهوری کره جنوبی است که از مقامش برکنار می شود. بر اساس قانون اساسی این کشور، باید به منظور تعیین جایگزین وی، طی ۶۰ روز آینده انتخابات سراسری برپا شود.
همزمان با برپایی جلسه دادگاه قانون اساسی، هزاران تن از هواداران و مخالفان پارک گون هه در برابر ساختمان دادگاه تجمع کردند. پلیس ضد شورش برای جلوگیری از نزدیک شدن جمعیت از چند دستگاه اتوبوس به منظور ایجاد حائل استفاده کرد. با این حال شماری از تجمع کنندگان با پلیس درگیر شدند. این درگیری ها دو کشته بر جای گذاشت./ ۲۰ اسفند ۱۳۹۵عصر ایران
***

الهه فرشچی-کشف حجاب کرد وازایران رفت!؟

الهه فرشچی،با انتشار این عکس در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت که ایران را ترک نموده و قصد ادامه بازیگری را ندارد

عکس و خبرهایی درباره کشف حجاب و مهاجرت الهه فرشچی بازیگر جوان کشورمان در فضای مجازی منتشر شده است.

تمام انگیزه ام برای زندگی را رها می کنم

اما اینکه به کدام کشور خارجی سفر کرده است را هنوزعنوان نکرده  ،اماگفته  از اینکه بازیگری مهمترین علاقه شخصی اش(بازیگری) را رها می کند بسیار غمگین است.

چندتاعکس دیگر این دوست حسودگذاشته

احتمالاً-الهه- این روزها به شهر دوبی امارات سفر کرده و در این شهر زندگی می کند. گفته می شود وی بخاطر شرایط زندگی شخصی اش تصمیم به ترک ایران گرفته است.

ولی شنیده ها حاکی از آنست که وی مانند بسیاری از بازیگرانی که سر شکسته از کشف حجاب در ترکیه به کشورمان بازگشتند او نیز به ترکیه رفته است!

دوستان حسوددرجماعت زنان چه هاکه نمی کنند!

چندساعت بعدازکشف حجاب:

الهه فرشچی-هنرپیشه-تکذیبیه کشف حجاب

الهه فرشچی بعد از چندساعت کشف حجاب و خداحافظی از بازیگری را تکذیب کرد و نوشت: همراهان محترم، تلفن همراه اینجانب-موبایلم، به امانت در اختیار یک به اصطلاح دوست بی وجدان بود و سرشار از حسد بود که با انتشار عکس خصوصی از من در صفحه اینستاگرامم باعث سودجویی و موجب تعجب و نگرانی شما عزیزان شده بود. از شما همراهان محترم و با فرهنگ عذرخواهی کرده و به اطلاع می رساند این موضوع از طریق مراجع قضایی دنبال خواهد شد.

بیوگرافی

الهه فرشچی متولد سال ۱۳۶۸ بازیگر زن ایرانی متولد شهر کاشان +مجرد.

هنرپیشگی : تله فیلم پاپوش در سال ۹۰ به کارگردانی منوچهر هادی – تله فیلم گدایان ساخته سیامک خواجه وند.

اما حضور رسمی و حرفه ای او در تلویزیون به سال ۱۳۹۳ برمی‌گردد مجموعه همه چیز آنجاست به کارگردانی شهرام شاه حسینی شبکه سوم سیما پخش می شود بازی کرد و نقش بیتا را برعهده داشت همچنین در سریال دردسرهای عظیم نیز بازی کرده است سریالی که در ایام نوروز از شبکه سوم پخش می شود البته او در این مجموعه نقش بسیار پررنگی را بر عهده نداشت ولی در چند سکانس به عنوان بازیگر مهماننقش مونا شیرمرد مادر بچه را برعهده داشت./دوشنبه، ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

***
درایران نیز”حسادت یک دوست”باحیثیت رفیقش بازی کردواوراازکرسی پارلمانی پایین کشید!
مینوخالقی متولد ۱۳۶۴ دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته حقوق ارتباطات و دانشجوی دکترای رشته حقوق عمومی،عضو کمیته محیط زیست منابع طبیعی،استاددانشگاه درانتخابات دهمین دوره نمایندگی مجلس ،با ۱۹۳۳۹۹ رای نفرسوم شد۸ اسفند ۱۳۹۴ 
درحالیکه وزارت کشورهم سلامت انتخابات را رسماً اررسانه هااعلام کردیک ماه(۴ فروردین ۱۳۹۵)انتخابات اصفهان ازطرف شورای نگهبان تأییدشد ولی نفرسوم”ازلیست ۵نفره”حذف شد!
مینو خالقی  سال ۱۳۸۷ مقاله‌ای به زبان انگلیسی به یک دانشگاه چین می‌دهد و این مقاله پذیرفته می‌شود، بنابراین وی به همراه مدیرکل وقت دادگستری استان اصفهان(بهمن کشاورز) و دو نفر از وکلای مطرح و همچنین به اتفاق همسرش به چین می‌رود. که درطول سفر ،دربعضی ازجلسات عکس‌های بدون حجاب”بدون روسری” ازاو درسایت دانشگاه این کشورموجودبوده وهمین عکسها  از مصادیق رد صلاحیت وی در اختیار شورای نگهبان قرار گرفته است.

طریقه به دست‌آوردن عکس‌های مینو خالقی به این نحو بوده است که یکی از  از دوستان عزیزش  که از سفر علمی وی به چین مطلع بوده است و به دلیل اینکه خودش در انتخابات رد‌صلاحیت شده، درباره این سفر مینو اطلاعاتی بدست می آورد،گفته می شودآین رفیقش سرنخهارا ازطریق دسترسی به گوشی موبایل مینو بدست آورده بودوبعدازگرارش دادنش به بعضی ازمسؤلین ،حکم مأمویتی می گیرد که برودکشور چین وازاز همان دانشگاه مورد نظر در چین، به عکس‌های مورد نظر دسترسی پیدامی کند”به آرزویش می رسد”وباگزارش این دوست ،طومارنمایندگیش راازمجلس پیچیده می شود.واین عکسها به سایتهای خبری هم داده میشود وباآبرویش هم بازی شد!

درباره نویسنده

1579مطلب نوشته است .

One Comment on “ماجرای”خانم پارک”رئیس جمهور”کره جنوبی”ودوستش”چوی”چیست؟حسادت دوستانه”

Trackbacks

  1. سایت بلاگ ساز منبع انواع اخبار به روز گوگل

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2018 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما