“مخالفت” احمدی نژادباحکم رهبری درباره”مشایی”+ماجرای۱۱روزخانه نشینی

“مخالفت” احمدی نژادباحکم رهبری درباره”مشایی”+۱۱روزخانه نشینی

مصری همچون بسیاری دیگر از طرفداران احمدی نژاد، مشایی را عامل جدایی او از جریان اصول گرایی می‌داند و به خاطر همین بعد از معرفی مشایی به معاون اولی و حکم کتبی مقام معظم رهبری، به دفتر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای می‌رود تا از ایشان در مورد دولت و شرایط آن کسب تکلیف کند.  ۱۵بهمن-عصرایران

***

آقای مشایی به عنوان معاون اول رئیس جمهوری انتخاب شد و ما متوجه شده بودیم که نظر مقام معظم رهبری مغایر با این موضوع است. آن هم به خاطر مصلحت کشور، ما که زاویه ای با ایشان نداشتیم چرا که دخالتی از طرف ایشان ندیده بودیم.  تا اینکه آقای احمدی نژاد به همراه آقای مشایی به دولت آمدند و همانطور که می دانید معمولا معاون اول جلسه دولت را برگزار می کند. در این هنگام بود که دوستان به صورت گروه گروه شروع به بحث کردند که اگر جلسه به ریاست آقای احمدی نژاد شروع شود و ادامه آن به آقای مشایی محول شود با توجه به نظر رهبری، چاره کار ما چیست؟

کامران دانشجو، وزیر علوم روحانی را به مناظره فرا خواند+متن نامه
برای اولین بار در میانه جلسه یک وقفه اعلام شد و آقای احمدی نژاد به همراه آقای مشایی از جلسه خارج شدند و به اتاق مجاور رفتند. در این بین، اعضای دولت در حال صحبت با هم بودند، برخی که نزدیک‌تر به آقای احمدی نژاد بودند، گفتند که آقا در نظر خود تجدیدنظر کرده است و برخی هم گفتند که یک مساله میان رهبر و رئیس جمهوری است و خودشان حل می کنند و برخی هم می گفتند که حکم و نظر رهبری باید اجرا شود و آن جلسه تا ساعت ۱۱ به بحث گذشت. آقای احمدی نژاد و مشایی هم به جلسه هیئت دولت بازنگشتند و اعضای دولت جلسه را ترک کردند.

چرا روزه شک دار بگیریم؟ بریم و این موضوع را از خود مقام معظم رهبری سوال کنیم 

همان روز من به دوستان گفتم چرا روزه شک دار بگیریم؟ بریم و این موضوع را از خود مقام معظم رهبری سوال کنیم. دوستان نپذیرفتند. من برای اینکه تکلیف خودم را بدانم، به آقای وحید زنگ زدم و گفتم که می خواهم خدمت آقا برسم. ایشان گفتند که اگر در این باره باشد شاید لازم نباشد و من تاکید کردم که می‌خواهم تکلیف خودم را بدانم و گفتند اگر مثلا تا فلان ساعت برسید دیدار محقق خواهد شد و من هم به سرعت خود را به دفتر مقام معظم رهبری رساندم.

سئوال ازرهبری درباره تجدیدنظر “مشایی”
بعد از اینکه توفیق شد به محضر مقام معظم رهبری برسم و توفیق حاصل شد و عرض ادب کردم، سوال خودم را در این باره پرسیدم و گفتم که در حاشیه دولت برخی از دوستان از تجدیدنظر جنابعالی در این خصوص گفتند آیا صحت دارد یا نه که رهبری اعلام داشتند نه نظر بنده همان است که بود

در ادامه گفتم که اگر این موضوع اینگونه باشد ما مشروعیتی برای دولت قائل نخواهیم بود، چرا که اگر ولی فقیه حکمی دهد و در دولت اجرا نشود، مشروعیت دولت زیر سوال می‌رود که آقا گفتند که خودتان می دانید. 

وزرا تماس گرفتند که از نتیجه جلسه بارهبری بدانند
هنگام برگشت هم دیدم که وزرا تماس می‌گیرند و از موضوع می پرسند و قرار شد که شب در دفتر آقای اژه ای جلسه ای برگزار شود و دوستان جمع شوند.

*در این جلسه چه کسانی بودند؟ 
۸وزیردرحلسه دفتراژه ای
آقایان صفار، اژه‌ای، نوذری وزیر نفت، زاهدی علوم، سعیدی کیا، جهرمی، لنکرانی و خانوم جوادی تشریف داشتند و بحث‌های مختلفی مطرح شد و من هم موضوع را تعریف کردم. بعد متنی ۳ صفحه ای علیه آقای مشایی تدوین شد اما ما پیشنهاد دادیم و گفتیم که موضوع ما فرد نیست و ما مشکلی با آقای مشایی نداریم و موضوع مهم مد نظر ما حکم رهبری است. نهایتا این نامه حذف شد و نامه جدیدی تدوین شد که بر اساس آن گفته شد که اگر حکم ولی وفقیه انجام نشود ما مخالف هستیم و کناره گیری می‌کنبم و هشت نفر از وزرا آن را امضا کردند. 

*کسی بود که در آن جلسه حضور داشته باشد اما آن نامه را امضا نکرده باشد؟ 
چراعده ای از وزرا به نظررهبری اعتنایی نداشتند ویا جکم رهبری را یک اختلاف بین رئیس جمهورورهبری می دانستند!
حضور خاطر ندارم اما خب هرکسی که در آن جلسه حضور یافته بود از محتوای بحثی که قرار است در آن مطرح شود نیز با خبر بود و بنابراین  کسانی که نیامده بودند نمی‌خواستند وارد این موضوع شوند، در حالی که تلفنی موضوع را از من جویا شده بودند. موضوع مد نظر ما این بود که در تاریخ ثبت شود که حکم مقام معظم رهبری لازم الاجرا است ولو اینکه مخالف نظر ما باشد. این نامه تقدیم رهبری شد.

روایتی تازه از ماجرای مخالفت رهبری با معاون اولی مشایی
چراوقتی احمدی نژادفهمید”مصری”بارهبری ملاقات داشته،به هیچ وجه نمیخواسته باایشان ملاقات داشته باشد!وخودرا مخفی میکرده ؟
قبل از اینکه این جلسه تشکیل شود، اما من با دفتر آقای احمدی نژاد تماس گرفتم تا با ایشان صحبت کنم و آقای احمدی نژاد را در جریان نظر رهبری قرار دهم، چندین بار تماس گرفتم که ایشان نبودند، در نهایت ساعت ۱۰ شب تماس گرفتم گفتند مشغول دیدار با یک هیئت خارجی هستند و در نهایت وقتی آخر شب تماس گرفتم گفتند که آقای احمدی نژاد بسیار خسته بودند و به منزل رفتند و قرار است فرداصبح ساعت ۷ و نیم به فرودگاه و به مازندران بروند. فردا صبح به فرودگاه رفتم و در همان جای همیشگی هنگام سفرهای استانی نشستم که دیدم خبری نیست، خبر دادند که آقای احمدی نژاد از یک در دیگر رفته اند و وارد هواپیما شده اندبه سرعت خود را به هواپیما رساندم و وارد شدم و به آقای احمدی نژاد گفتم که نظر رهبر در این باره تغییر نکرده است و من خدمت حضرت آقا رسیدم، در همین هنگام در هواپیما بسته شد 

ملاقات بارهبری =عزل ازوزارت

فردا شب جلسه هیئت دولت بود که ما رفتیم. آقای رحیمی به سمت معاون اولی انتخاب شده بود، البته یادم نیست که اعلام شده بود یا نه. من و آقای جهرمی و زاهدی ایستاده بودیم

رحیمی به من گفتند تا دیشب وزیر بودی

منم گفتم خبرش به شما اشتباه رسیده، تا دیشب نه، تا پریشب. بالاخره ما از روحیات آقای احمدی نژاد خبر داشتیم.

 ازوزارت به سفارت تنزل درجه
چند روز بعد، آقای احمدی نژاد از من دعوت کردند و یک ساعت و نیم با من صحبت کردند و بسیار با محبت درباره نظام و آینده و برنامه های دولت و اینکه باید در خارج از کشور فعالیت هایی را انجام دهیم اعلام کردند و سمت هایی در سازمان تامین اجتماعی و بیمه ولی /به من پیشنهاد کردند اما تاکیدشان برای سفارت ونزوئلا بود. ونزوئلا برای آقای احمدی نژاد بسیار اهمیت داشت./نامه نیوز

***

مشایی هم با «هاله نور» آمد 

کمتر از ۸ سال پس از آن که «هاله نور» به ادبیات سیاسی خاص رئیس جمهور راه یافت، دوباره با انتشار یک عکس عجیب، پروژه هاله نور سازی برای اطرافیان محمود احمدی نژاد کلید خورد.

سایت «روشنایی» که متعلق به «حجت الاسلام بهمن شریف زاده» مدیر گروه مطالعات دینی مرکز مطالعات ملی جهانی شدن و از نزدیک ترین افراد به اسفندیار رحیم مشایی است، با انتشار تصویری از ثبت نام اسفندیار رحم مشایی در انتخابات ریاست جمهوری و زاویه خاص نورهای مصنوعی  عکاسان و فیلمبرداران حاضر در محل ثبت نام، تیتر «تلالؤ نور در لحظه ثبت نام انتخابات» را برای آن برگزید. اقدامی که یادآور ماجرای «هاله نور» احمدی نزاد در اولین سفر به نیویورک و هنگام سخنرانی در ممع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۸۴ بود.

به نظر می رسد حامیان مشایی، دوباره در اندیشه مقدس سازی و تکرار پروژه هاله نور هستند. ماجرایی که در هشت سال گذشته انتقادات فراوانی را متوجه محمود احمدی نژاد کرده است./مجله مهر:

*************************************************

احمدی نژاد: ۱۴ هزار صلوات و سه روز روزه برای پیروزی مشایی نذر کرده ام

رئیس جمهور در خصوص شائبه تبلیغاتی بودن حضور خود در کنار اسفندیار مشایی گفت: تخلف نمی کنم، مرخصی گرفته ام.

رئیس جمهور افزود:  سه روز روزه و چهار هزار صلوات نذر کرده‌ام و امروز به اینجا آمدم.

رئیس‌جمهور ادامه داد: من مشایی را ۲۸ سال است می‌شناسم؛ او فردی مومن، پاک و کارآمد است.

وی با بیان اینکه مشایی همه قوت‌های دولت را دارد و دارای نقاط برجسته‌تری از احمدی‌نژاد است، به انتخابات اشاره کرد و گفت: انتخابات آزاد است و تمام سلایق  باید بیایند و برنامه‌هایشان را مطرح کنند.

وی افزود: مشایی یعنی احمدی‌نژاد و احمدی‌نژاد یعنی مشایی.

احمدی نژاد با بیان این‌که انتخابات حق ملت است و ملت ما نشان داده بهترین انتخاب‌کننده است، گفت: همه ما باید به انتخاب ملت تسلیم باشیم و از منتخب ملت حمایت کنیم.

پس از نشست خبری مشایی، قدیری ابیانه در واکنش به حضور احمدی نژاد در کنار مشایی بالای سن رفت که با اعتراض همراهان مشایی و رئیس جمهور جو سالن مشتنج شد.

وی در ابتدای سخنانش در اعتراض به اقدام رئیس‌جمهور گفت: امروز دم خروس بیرون زد و مشخص شد که سفرهای استانی تبلیغات مشایی بوده است. احمدی نژاد امروز با این حرکت چهره واقعی خود را به ملت نشان داد.   /انتخاب

***

شباهت”ماجرای”دخالت رهبری درماجرای “عزل مصلحی”ازوزارت اطلاعات -با-دخالت امام خمینی درابقای نخست وزیری میرحسین موسوی درنخست وزیری”ریاست جمهوری آیت الله خامنه ای

ایشان نهایتاً گفتند: «شما نگران نباشید. من خودم با آقا صحبت میکنم و موضوع را حل میکنیم.» گفتم: «چگونه حل میکنی؟» گفت: «نهایتا منتهی میشود به اینکه آقای مصلحی استعفا میکند و نفر دیگری می آید و بالاخره به شکلی کنار میآییم.» من واقعاً مایوس شده بودم از این صحبتها. زیرا میدیدم به جایی نمیرسد. خداحافظی کردم و ایشان هم خیلی احترام گذاشتند. احساس کردم که هیچ تغییری در او ایجاد نشده است.

 آیت الله یزدی از جمله افرادی است که در جریان ۱۱ روز خانه نشینی به دیدار محمود احمدی نژاد رفته است.
شباهت”ماجرای”دخالت رهبری درماجرای “عزل مصلحی”ازوزارت اطلاعات -با-دخالت امام خمینی درابقای نخست وزیری میرحسین موسوی درنخست وزیری”ریاست جمهوری آیت الله خامنه ای

در دیدار با رئیس جمهور خاطرهای گفتم از اختلاف بین امام و آقا در بحث نخست وزیری آقای موسوی؛ و اینکه من به همراه آیتالله جنتی و آقای ناطق نوری که آن زمان وزیر کشور بود، تلاش کردیم این موضوع را با وساطت پیش امام خمینی (ره) حل کنیم.

خدمت امام (ره) که رفتیم، هر کدام صحبتی کردیم و استدلال های خودمان را مطرح کردیم. در آنجا گفتیم که طبق قانون اساسی، این حق قانونی رئیس جمهوری است که نخست وزیر را خودش انتخاب کند. امام (ره) هم در جواب ما گفتند که در شرایط کنونی احساس میکنم اگر سکوت کنم به امت اسلامی خیانت کرده ام. از جلسه که بیرون آمدیم، پیش خودمان گفتیم که این مسئله برای آقای خامنه ای سنگین است و درباره اینکه چگونه این موضوع را به ایشان بگوییم در خانه آقای هاشم رسولی بحث و تبادل نظر کردیم. اما وقتی در ساختمان ریاست جمهوری، آقای خامنه ای را ملاقات کردیم و نظر امام را برای ایشان مطرح کردیم، خیلی راحت گفتند: «به هر حال ایشان امام و رهبر هستند و بحثی و حرفی نداریم» و ذره ای هم حالت انفعال و تاثر به ایشان دست نداد.

بعد برای رئیس جمهور توضیح دادم که: «سیستم حاکمیت ولایت فقیه این است که وقتی ولی امر حرفی را زد باید خواند و عمل کرد.» … آقای دکتر من واقعاً نگران هستم. شما خدمات زیادی به این کشور داشته اید و پرتلاش بوده و هستید، نگرانم که ختم این پرونده با رودررویی و درگیری با رهبری ختم شود. این واقعا شایسته نیست و حیف خدمات شماست.

در اواخر صحبتهایمان بود که من گفتم: «خدا میداند که من آمده ام برای رضای خدا مشکلی حل شود و هیچ قصد و غرضی ندارم شما به من جواب بده. نگران هستم.» دائماً این عبارت را تکرار کردم.

ایشان نهایتاً گفتند: «شما نگران نباشید. من خودم با آقا صحبت میکنم و موضوع را حل میکنیم.» گفتم: «چگونه حل میکنی؟» گفت: «نهایتا منتهی میشود به اینکه آقای مصلحی استعفا میکند و نفر دیگری می آید و بالاخره به شکلی کنار میآییم.» من واقعاً مایوس شده بودم از این صحبتها. زیرا میدیدم به جایی نمیرسد. خداحافظی کردم و ایشان هم خیلی احترام گذاشتند. احساس کردم که هیچ تغییری در او ایجاد نشده است.

 خبر استعفای حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات از سمت خود همراه با متن موافقت محمود احمدی‌نژاد با این استعفا رسانه‌ای شد. امری که بنا به اخبار منتشر شده به دلیل تصمیمات وزیر اطلاعات در برخی عزل و نصب‌های مربوط به معاونانش و مخالفت‌های رییس دولت صورت گرفته بود. این استعفا اما با مخالفت رهبری معظم مواجه شد و ایشان خواستار ابقای وزیر اطلاعات در سمت خود شدند.

محمود احمدی‌نژاد اما در واکنش به این خواسته رهبری در اقدامی بی‌سابقه و در اعتراض به حکم حکومتی در ابقای وزیر اطلاعات به منزل رفت تا در نهایت اعتراضات عمومی به این عدم تمکین رییس جمهور سابق از حکم حکومتی سبب شد وی پس از یازده روز خانه نشینی به محل کار خود بازگردد.

محمود احمدی‌نژاد گرچه یک سال بعد به سبب همین اقدام مورد سوال نمایندگان مجلس قرار گرفت اما هیچگاه حاضر نشد بپذیرد که در مقابل امر رهبری نظام خانه‌نشینی کرده است. وی در پاسخ به ۱۱ روز خانه نشینی‌اش تنها به گفتن اینکه «اکثر مردم به من می‌گویند کمی استراحت کن و به خودت برس! ۱۱ روز خانه نشینی هم از آن حرف‌هاست! احمدی‌نژاد و خانه‌نشینی؟ این حرف و وصله‌ها به من و دولتم نمی‌چسبد.» اکتفا کرد تا همچنان علامت سوال‌ها در خصوص علت این یازده روز خانه نشینی در ذهن عموم مردم باقی بماند.

روایت‌ها از خانه‌نشینی و سخنان رییس دولت در آن ۱۱ روز در طی چندسال اخیر فراوان بوده است، آنگونه که برخی چون نزدیکان رییس جمهور خانه نشینی را قهر نمی‌دانند و روایت‌هایی متفاوت از مخالفان این اقدام رییس دولت از این ماجرا دارند. از جمله آن جوانفکر( مشاور رسانه ای احمدی نژاد) می گوید: «در مورد آن ۱۱ روز اینطور نبوده که رئیس‌جمهور کار را رها و قهر کنند. ایشان داشتند فضای کشور را رصد می‌کردند. احمدی‌نژاد در آن شرایط به این نتیجه رسیده بود که توطئه‌ای شکل گرفته و هدف این است که دولت و رییس جمهور را تخریب کنند و به کشور آسیب بزنند. ایشان مدتی از منزلشان که چسبیده به ریاست جمهوری و بخشی از ریاست جمهوری است، خارج نشدند. اینطور نیست که بگوییم محیطی جدای از محیط کارشان است، بسیاری از برنامه‌هایشان را در روزهای عادی هم در منزلشان انجام می‌دهند. یک اختلاف نظر درباره وضعیت وزارت اطلاعات در آن برهه پیش آمد و این تغییرات صورت گرفت. ایشان از نظر مقام معظم رهبری که بعدا کتبا اعلام شد، تبعیت کردند و الان آقای مصلحی در کابینه حضور دارند.»

مرتضی آقا تهرانی نماینده مجلس و معلم اخلاق دولت احمدی‌نژاد نیز روایت دیگری از این خانه‌نشینی دارد. آقا تهرانی نقل می‌کند در دیداری که با احمدی‌نژاد در این یازده روز داشته رییس جمهور در حالی که بیمار بوده به وی گفته است «بنده نمی‌دانم شایعاتی که درباره من و شرط و شروطی که با رهبری گذاشتم از کجا سرچشمه می‌گیرد. بنده در دیدار با رهبری در اتاق تنها بودیم و چگونگی پخش این شایعات برایم عجیب است و نمی‌دانم این حرف‌ها را از کجا می‌گویند. بنده خدمت رهبر انقلاب رسیدم و به ایشان گفتم من با فشارهایی که بر دولت است به این نتیجه رسیدم که رسیدن به آرمان‌هایی که در این دولت تصمیم به اجرای آن را داشتیم غیرممکن است.»

ایستادگی باخلوص نیت موجب پیروزی حق درهر برهه تاریخی است

در ادامه آقاتهرانی می‌گوید: «احمدی‌نژاد در حالی که گریه می‌کرد گفت بنده نمی‌بخشم افراد حزب‌اللهی را که به من تهمت زاویه داشتن با رهبری عزیز انقلاب را می‌زنند.»

 چکیدهای از سخنرانیهای منتشر نشده “آقاتهرانی”ادرباره خانه نشینی احمدی نزاد نقل از هفته نامه پنجره 

در این میان اما بعد از پایان دولت دهم و دوران احمدی‌نژاد روایت‌های متفاوتی از ۱۱ روز خانه‌نشینی رییس جمهور سابق از زبان وزرا و معاونان وی مطرح شده است. که در جدول زیر به برخی از آنها اشاره شده است.

روایات از ۱۱ روز خانه‌نشینی احمدی‌نژاد بعد از دولت دهم

کامران دانشجو / وزیرعلوم : (درباره خانه‌نشینی ۱۱ روزه احمدی‌نژاد) حالا اسمش را نمی‌دانم، ایشان می‌گویند خانه‌نشینی نبوده کارها را انجام می‌دادند، اما بعید می‌دانم هیچ کدام از وزرا این کار را تأیید کرده باشند، بالاخره من هم معترض بودم و هستم، به ایشان هم صراحتاً گفته بودم این چه کاری است می‌کنی؟ بعد از اینکه رفتند و نیامدند و در جلسه دولت حاضر نشدند پرسیدم از اطرافیان که ایشان کجاست و بالاخره رفتم مقابل درب خانه ایشان. دوستم بود، دوستم است، دوستش دارم، وقتی می‌گویم دوستش دارم، واقعاً قلبا دوستش دارم.
*رفتم درب منزل، بسیار متأثر بودم، بعد من از ایشان سوال کردم، اولین سؤالی که کردم این بود؛ گفتم فرض محال که محال نیست، در حالی که هر دو بغض کرده بودیم البته دفعه اول نبود این حالت پیش می‌آمد، وقتی پدر ایشان فوت کرده بود و من مسجد رفتم حدود یکی دو دقیقه من روی شانه‌ ایشان و ایشان روی شانه من جلوی همه گریه می‌کردیم، این محبت و دوستی دوجانبه بود و هنوز هم هست. گفتم فرض محال که محال نیست، فرض کن من رئیس‌جمهور بودم تو هم که رفیق بیست و چند ساله من هستی، اگر من اینکار را کرده بودم تو چه نصیحتی به من می‌کردی برو همان کار را انجام بده. که بعدش آن صحبت را کرد که مگر من چه کار کرده‌ام و کاری نکرده‌ام. بماند؛ برای من هیچ وقت حل نشد هنوز هم حل نشده است.

سیدمحمد حسینی – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: در سفر استانی کردستان که بودیم از طریقی خبردار شدم که ایشان (احمدی‌نژاد) قرار است بعد از بازگشت از این سفر در دفتر کارشان حاضر نشوند. همانجا که بودیم سعی کردم فرصتی پیش بیاید که با ایشان صحبت کنم و نظر خودم را بگویم که این تصمیم تبعات منفی غیر قابل جبرانی خواهد داشت. برنامه‌های سفر به گونه‌ای بود که نتوانستم صحبت کنم و برگشتیم تهران. از همان روز پنجشنبه که به تهران برگشتیم چون احتمال می‌دادم به ایشان دسترسی نداشته باشم که حضوری صحبت کنم، با افراد موثر و دوستان نزدیک احمدی‌نژاد از جمله آقای مشایی، تلفنی صحبت کردم و گفتم که اگر این تصمیم عملی بشود، بسیار آسیب وارد می‌کند و به هیچ وجه قابل قبول نیست. آنها هم گفتند که ما داریم صحبت می‌کنیم و ما هم نظر شما را داریم. ولی خب متاسفانه این اتفاق رخ داد. من چون برنامه سفر به شهرستان‌های یزد و کرمان را داشتم، نتوانستم بلافاصله با آقای احمدی‌نژاد صحبت کنم.
وزیر اسبق ارشاد در غرفه تسنیم حضور یافت
*روزهای اول فکر می‌کردیم مساله زود حل و تمام می‌شود. روز سه‌شنبه فرصتی فراهم شد تا با احمدی‌نژاد در منزلشان صحبت کنیم. آنجا ایشان مشغول صحبت بودند و گلایه‌هایی از وضعیت کشور داشتند و موارد متعددی را مطرح می‌کردند. چند نفر دیگر از اعضای دولت هم آنجا بودند. من وارد صحبت شدم و حرف ایشان را قطع کردم و گفتم که به هر حال ما آمده‌ایم که صحبت کنیم، حرف‌های شما به جای خودش، قرار است ما هم صحبت کنیم. ایشان داشت ماجرایی را تعریف می‌کرد گفت بگذار این موضوع تمام بشود. بعد که تمام شد به من گفتند که خب، حالا شما بفرمایید ارشاد کنید! من هم نکاتی که به ذهنم می‌رسید از جمله تبعات این موضوع را مطرح کردم.

*با توجه به شناختی که از ایشان داشتیم و ارادتی که به رهبری ابراز می‌داشتند و در جلسات اعلام می‌کردند، خلاصه بحث ما این بود که بازتاب بیرونی این کار به نوعی فاصله گرفتن و زوایه داشتن تلقی می‌شود. ایشان با قاطعیت این مطلب را رد می‌کردند و می‌گفتند من همین دیشب خدمت مقام معظم رهبری بودم و جلسه داشتیم و اگر بر فرض هم شائبه‌ای پیش بیاید و برخی احساس کنند نسبت به جایگاه رهبری و بحث ولایت فقیه مساله‌ای ایجاد شده، من بعدا در مورد ولایت فقیه و جایگاه آن صحبت می‌کنم و مساله حل می‌شود. من آنجا اشاره کردم که با یک سخنرانی نمی‌شود این مساله را جبران کرد و گفتم اگر شما امروز در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی شرکت بکنید بهتر از این است که صبر کنید فردا در جلسه هیأت دولت شرکت کنید. دیگر دوستان هرکدام مطلب متین و مستدلی را بیان داشتند که بیانگر دلسوزی و تعهد آنان و پای‌بندی و وفاداری به رهبر فرزانه انقلاب بود. به هر حال روز شنبه که در استان هرمزگان مراسم روز ملی خلیج فارس راداشتیم، ایشان پیام داد و موضوع فیصله یافت اما به هر صورت این واقعه به دولت و جایگاه احمدی‌نژاد یک لطمه بسیار جدی وارد کرد.
صادق خلیلیان – وزیر کشاورزی: دومین اشتباه احمدی‌نژاد در برخورد‌ها بود. برخی مواقع یک مسئله را می‌شود در رسانه‌ها اعلام کرد و برخی مواقع نمی‌شود. برخی مسایل را باید در جلسات با حضور مقام معظم رهبری و جلسات هماهنگی بین قوا مطرح کرد و از رسانه‌ای شدن آن جلوگیری کرد. در مورد خانه‌نشینی هم فکر می‌کنم اگر آن مسائل پیش نمی‌آمد بهتر بود.

*درباره اینکه ایشان چند روز خانه‌نشینی کردند هم والا ما که با ایشان ارتباط داشتیم و کار را دنبال می‌کردیم ولی گاهی اوقات دفتر کار آدم ملاک نیست.
سیدمرتضی بختیاری – وزیر دادگستری: درباره ۱۱ روز خانه‌نشینی آقای احمدی‌نژاد باید عرض کنم تعداد قابل توجهی از وزرا در این خصوص موضع داشتند و بعضا با حضور در منزل ایشان (احمدی‌نژاد) به طور جد خواستار پایان دادن به خانه‌نشینی شدند و اکثرا تا مرز استعفا نیز پیش رفتند لیکن به دلیل رهنمودهای بزرگان نظام و توجه دادن به شرایط زمانی، اطاعت امر نمودند و به صورت فعال در انجام وظایف و امور محوله تلاش می‌کردند تا وقفه‌ای در برنامه‌های اجرایی و جاری کشور ایجاد نشود.
محمدرضا میرتاج الدینی – معاون پارلمانی و حقوقی دولت دهم- : در آن دوره یکی از افرادی که به طور مرتب با رئیس جمهور ارتباط داشت من بودم و بین مجلس و دولت ارتباط برقرار می‌کردم و پیام‌ها را به مجلس می‌بردم و اعلام می‌کردم که هیچ مسئله و جای نگرانی وجود ندارد و در نهایت مسئله حتما حل خواهد شد، یک سری صحبت‌های داخلی است. آقای احمدی‌نژاد در جلسات داخلی که برخی نمایندگان هم می‌آمدند و با رئیس جمهور ملاقات می‌کردند بارها این مسئله را گفته بودند که این مسئله قابل حل است و هیچ گونه بحث تعارض یا مخالفت با رهبری و ولایت فقیه وجود ندارد و در نهایت هم همین طور شد.
.
۱۱ روز نبود. برخی روزها، روزهای تعطیل بود که به این ۷-۸ روز اضافه شد. در آن ایام آقای احمدی‌نژاد هر هفته روزهای دوشنبه در ملاقات با آقا شرکت می‌کردند. ۲ تا ۳ دیدار خارجی در آن ایام داشتند که از قبل تنظیم شده بود و رئیس جمهور این دیدار را لغو نکردند، ملاقات‌های متعدد با نمایندگان داشتند و حتی خود اعضای دولت هم در چند گروه آمده و مسائل مختلف مثل موضوعات اقتصادی را مطرح می‌کردند.
*برخی از روزهای این ایام را هم آقای رئیس‌جمهور مریض بودند در حالی که این چیزی است که تاکنون شاید کسی آن را نگفته است؛ یک روز یکی از فقهای شورای نگهبان به ملاقات آقای رئیس جمهور آمدند من پیگیری کردم تا این ملاقات انجام شود وقتی این عضو شورای نگهبان به دیدار آقای احمدی‌نژاد آمد زمانی بود که پزشک بالای سر وی و در حال مداوای رئیس جمهور بود./ ایسنا، ۲۸ فروردین ۱۳۹۰

                                             ***

از درگیری یک وزیر زن با احمدی نژاد تا خانه نشینی وی
نام محمود احمدی نژاد این روزها به کرات در رسانه ها مطرح می شود، آنهم نه به خاطر تدارک سازی‌های سیاسی او در ساختمان ولنجک که به واسطه افشاگری‌ها و ناگفته‌هایی از دوران ریاست جمهوری‌اش.

به گزارش سرویس گیشه جام نیوز، «خاص » بودن سیاست ورزی و دولت داری محمود احمدی نژاد نه تنها زمانیکه در راس پاستور حضور داشت، مشهود بود، که این روزها که او دور از صندلی ریاست جمهوری در دفتر ولنجک تدارک سازی های جدید سیاسی را آغاز کرده است، از خلال سخنان افشاگرانه برخی معاونان و وزرای سابق وی آشکار می شود. ناگفته هایی که در همین چند ماه پایان یافتن دولت احمدی نژاد یکی پس از دیگری رسانه ای می شوند تا رییس آرادانی پاستور را همچنان خاص ترین رییس جمهور ایران نشان دهند.

او که در دوران ریاست جمهوری اش «بگم بگم» های معروف را وارد ادبیات سیاسی کرد و با هر بار «بگم بگم» آشفته بازار و طوفانی سیاسی را به راه انداخت، این روزهایی که دیگر رییس جمهور نیست دیگرانی از جنس وزرای سابق او رویه بگم بگم را علیه او دنبال می کنند و پرده از برخی اتفاقات و پشت پرده های دوران او بر میدارند. گویی کاسه‌های صبر یک بعد از دیگری لبریز شده و وزیران و هم نشینان دیروز، منتقدان امروز شده‌اند و ابایی ندارند از بیان مسائل پشت پرده دولت‌های پرحاشیه محمود احمدی نژاد!

سخنان صریح همراهان دیروز رییس دولت سابق که اکثرا از برکنار شدگان و مغضوبان احمدی نژاد بودند، گرچه امری غریب به نظر نمی رسد اما ماجرا آنجا جالب تر می شود که حتی برخی نزدیکان و مردان محبوب احمدی نژاد هم به صف افشاگران اضافه شده اند.

مصطفی پورمحمدی، داود دانش جعفری، داود احمدی نژاد، محمدحسین صفارهرندی و علی احمدی از جمله وزرایی بودند که پس از برکناری‌های عجیب و غریب از سوی رئیس دولت‌های نهم و دهم، به بیان مطالبی از پشت پرده برکناری خود پرداختند. پشت پرده‌هایی که همه حکایت از تن ندادن این وزرا به خواسته‌های غیرمتعارف رییس دولت و یا حلقه نزدیکان وی بود. گرچه افرادی همچون منوچهر متکی هم هستند که با وجود آنکه برکناری اش از وزارتخارجه از پربحث ترین و پرحاشیه ترین برکناری های محمود احمدی نژاد بود اما تاکنون متکی سکوت خود در اینباره را نشکسته است و روایت ها از این ماجرا را تنها احمدی نژاد بیان کرده است.

طی چند روز اخیر اما سه وزیر دولت احمدی نژاد به فاصله ای کوتاه به بیان ناگفته هایی جدید از رییس دولت سابق پرداخته اند که ابهامات پیرامون عملکرد آن دولت را بیش از گذشته کرده است. پرویز کاظمی اولین وزیر معزول دولت نهم، حیدر مصلحی وزیر اطلاعات که ماجرای برکناری او به خانه نشینی ۱۱ روزه رییس جمهور انجامید و مرضیه وحید دستجردی اولین وزیر زن جمهوری اسلامی که با حاشیه بر صندلی نشست و با حاشیه از روی آن برخواست.

افشاگری بی سابقه اولین وزیر معزول
پرویز کاظمی وزیر رفاه دولت نهم که اولین نفری بود که از قطار این دولت جدا شد بعد از سال ها به بیان نکاتی پیرامون فضای دولت نهم خصوصا روابط رییس دولت و وزرا پرداخته است. ناگفته‌هایی که حکایت از آن دارد که وزرا در جلسات هیئت دولت حق مخالفت یا اظهارنظر را نداشتند و داوودی با ایما و اشاره هم که شده به آنها این را می فهماند که علیه رییس جمهور سخن نگویند، اینکه حق شرکت در جلسات مجمع را نداشتند، یا آنکه شورای ۴ نفره سعیدلو، مشایی، زریبافان و ثمره هاشمی وزرا را کنترل می کردند و …

او می گوید« احمدی‌نژاد طوری دروغ می‌گفت که هرکس باورش می‌شد، مثلاً با من ظهر جلسه داشت و شب در جای دیگری می‌گفت از صبح اصفهان بودم. بعد طوری حرف می‌زد و توضیح می‌داد که حتی من هم قانع می‌شدم و با خود می‌گفتم که نکند حتماً روز گذشته بوده است که پیش ایشان بودم. »

این وزیر دولت گریزی به روابط بین مشایی و احمدی نژاد زده و برخلاف دیگر که احمدی نژاد را شیفته مشایی می دانند، می گوید«آقای احمدی‌نژاد اصلاً شیفته مشایی نشده، مشایی از خودش چیزی نداشت. شناختی که من از احمدی‌نژاد دارم این است که ۱۰۰ تا مشایی را درس می‌دهد.

عزلی که احمدی نژاد را خانه نشین کرد
ماجرای عزل مصلحی و خانه نشینی ۱۱ روزه احمدی نژاد از وقایع کلیدی سیاست ایران در سالهای اخیر است که ناگفته ها و روایت ها از آن هنوز هم گاها در صدر اخبار رسانه ها قرار می گیرد. گرچه احمدی نژاد هیچگاه خانه نشینی خود را قبول نکرد آن را یا دورکاری یا مرخصی دانست اما روایت ها از این ماجرا برخلاف نظر احمدی نژاد است.

گرچه در آن زمان برخی رسانه های نزدیک به دولت از استعفای مصلحی خبر داده بودند اما وزیر اطلاعات وی در آخرین اظهارنظر خود گفته احمدی نژاد تلاش کرده است که وی را وادار به دادن استعفا کند. او همچنین گفته که همان موقع به دفتر رهبری موضوع را اطلاع می دهد. مصلحی می گوید: «پیش احمدی‌نژاد رفتم و او گفت «اینطور نمی‌شود و ما هرچه گفتیم تو گوش نکردی و من تصمیم خود را گرفتم»، من هم گفتم «تصمیمی که گرفته‌‌اید را عملی کنید»، او به من گفت «شما استعفا بده» که من به او پاسخ دادم «من استعفا نخواهم داد اگر شما به این نتیجه رسیده‌اید که من را عزل کنید مرا برکنار کنید. چون اگر من استعفا دهم یعنی خودم پذیرفته‌ام که اشتباه کرده‌ام.» این صحبت تمام شد و به دفتر اطلاع دادم که چنین قضیه‌ای بین ما اتفاق افتاده است.»

مصلحی این را  هم عنوان کرده که «بعدازظهر هم جلسه دولت بود که به آن جلسه رفتم، در جلسه دولت یکی از زرنگی‌های احمدی‌نژاد این بود که اگر می‌خواست کاری کند می‌گذاشت برای آخر جلسه تا کسی اقدامی نکند لذا آخر جلسه اعلام کرد بنده از این به بعد مشاور اطلاعاتی هستم،

همه هاج و واج ماندند؛ آن زمان ایام فاطمیه بود و ما هم در منزل‌مان روضه داشتیم و من می‌خواستم سریع بروم که به روضه برسم اما وقتی خواستم بروم

دیدم از دفتر یک نفر کنار در ریاست جمهوری ایستاده است و نامه‌ای را از طرف آقا آورده است، این بحث مطرح شده بود که به احمدی‌نژاد گفته بودند نباید این کار را انجام دهد و مرا عزل کند و بعد هم به من پیغام داده شد به سر کار خود برگردید و کار را تعطیل نکنید وبعد آقا مرقومه‌ای را برای من فرستادند که باید در محل کار خود حضور داشته باشید.»

مصلحی بر روی این مسئله تاکید می کند که نامه مذکور پیش از فضاسازی رسانه ای به دست احمدی نژاد رسیده بود. او می گوید: «دقیقا جلسه دولت که تمام شد آن نامه از بیت رهبری آمد که این کار نباید انجام شود.»

ماجرای درگیری های یک وزیر زن و یک محمود احمدی نژاد
آمدن مرضیه وحید دستجردی در قامت یک وزیر به دولت احمدی نژاد کم حاشیه نبود، چه آنکه بسیاری از علما و روحانیون معرفی یک وزیر زن از سوی احمدی نژاد را نوعی تابوشکنی می دانستند. دستجردی اما در دوران وزارتش آنگونه عمل کرد که بسیاری از سیاسیون و کارشناسان حوزه بهداشت و حتی وزرای مرد آن کابینه هم از او به تحسین یاد می کردند. دستجردی اما به مثابه برخی دیگر از مردان دولت احمدی نژاد وقتی حاضر به تن دادن به خواسته های رییس دولت نشد از سمتش عزل شد تا وزیری حرف گوش کن جایگزین او شود.

دستجردی در آخرین اظهارات خود به درگیری لفظی خود با احمدی نژاد بر سر بودجه سلامت اشاره کرده و می گوید« در مورد بودجه سلامت و وقتی هدفمندی یارانه‌ها مطرح بود در مجلس لابی می‌کردیم چرا که مجلس جای لابی است و ما هم می‌خواستیم سهم سلامت را از هدفمندی بگیریم اما به خاطر دارم که رئیس جمهور با من تماس گرفتند و با صدای بلند پرخاش کردند که معاونان شما در مجلس چه می‌کنند و فلانی و فلانی که هستند و چرا آن‌جا هستند و بنده نیز آنقدر عصبانی شدم و پرخاشگرایانه گفتم که چطور افراد فلان وزارتخانه که فلانی وزیرش است می‌توانند بروند لابی کنند اما وزارت بهداشت که وظیفه‌اش تامین سلامت مردم است نمی‌تواند؟»

 دستجردی اما این را هم می گوید که اختلافاتش با رییس دولت دهم از همان ابتدای کارش آغاز شده و از ابتدا او را وزیری که حرف رییس خود را نمی خواند و گوش نمی کند و می خواهند برکنارش کنند می دانستند.

در ادامه مروری گذرا به برخی افشاگری ها و پشت پرده های اختلافات وزرا و معاونان احمدی نژاد از زبان خود آنها شده است؛

اسامی

سمت

اظهارات پیرامون اختلافات با محمود احمدی‌نژاد یا نحوه برکناری

احمدزاده، روح الله

رییس سازمان میراث فرهنگی

* افراد حلقه انحرافی می‌خواستند با رمل و اسطرلاب کشور را اداره‌ کنند؛ حتی یک بار گفتند از آسمان خبر رسیده که فلان مسئول از نوادگان قاتلان سیدالشهدا(ع) در کربلا بوده و بعد آن مسئول را عزل کردند!

بهمنی، محمود

رییس کل بانک مرکزی

{طیب نیا وزیر اقتصاد به نقل از رییس کل سابق بانک مرکزی}: بهمنی به من گفت که  فقط یک هفته رئیس کل بانک مرکزی بوده است که آن نیز در زمان روحانی بود.

پورمحمدی، مصطفی

وزیر کشور

* پس از پایان مرحله نخست انتخابات، گزارشى از برخى تخلفات صورت گرفته در انتخابات، براى رهبر انقلاب فرستادم که پس از ارسال این گزارش، پس از چند روز رئیس‌جمهور از ارسال آن آگاه شده و از این اقدام به شدت عصبانى شدند.آقای احمدى‌نژاد از اینکه چرا پیش از نوشتن گزارش با او هماهنگى نکرده، ناراحت شده و به خاطر این کار ، تصمیم به تغییر گرفت.

خلیلیان، صادق

وزیر کشاورزی

*{در مراسم تودیع}: در جلسه ای برای تعیین نرخ گندم برخی نمی خواستند قیمت بیش از ۴۰۰ تومان باشد و در آن جلسه گفتم با چنین قیمتی هیچ کشاورزی گندم خود را به دولت نمی فروشد و در همان جلسه فشار عجیبی برای مجوز واردات شیر خشک آوردند، با اینکه واردات آن از سال ۹۰ ممنوع شده بود. حتی در آن جلسه زمانی که در اعتراض به این صحبت ها بلند شدم و آمدم بیرون رئیس جلسه (احتمالا احمدی نژاد) گفت: اگر بلند شدی، رفتی دیگر برنمی گردی. بعدا متوجه شدم که کسانی که این صحبت ها را مطرح کردند، به دلیل صدای کوبیده شدن درب جلسه بوده که تا به حال در نهاد ریاست جمهوری شاهد چنین کوبیده شدن دری نبوده اند و البته بعدا برخی تبلیغ کردند که وزیر جهاد را از جلسه بیرون کرده اند.»

دانش جعفری، داوود

وزیر اقتصاد

* {دانش جعفری در مراسم تودیع خودبا انتقاد از سیاست های اقتصادی دولت که در سایر وزارتخانه های اتخاذ می شد و با اشاره به طرح بنگاه های زودبازده که با اصرار محمد جهرمی، وزیر کار وقت دولت و حمایت احمدی نژاد، اجرا می شد، گفت:« در طول دوران مسوولیت هرچه سعی کردیم به این برادرمان که به تازگی از حوزه سیاست وارد اقتصاد شده است، بگوییم که باتوزیع پول و اعطای وام، اشتغال ایجاد نمی شود و این کار آثار مخربی دارد، نتوانستیم.»

صالحی، علی اکبر

وزیر امورخارجه

* بارها درباره تحریم‌ها به مسئولان هشدار داده بودم اما به تحلیل‌هایم ایراد می‌گرفتند. قریب دو سال و اندی پیش نامه‌ای درباره تحریم‌ها نوشتم… در این نامه پیش‌بینی شده بود که روند تحریم‌های جدید به چه سمت و سویی خواهد رفت و چه مواردی را در بر خواهد گرفت. متأسفانه برخی دوستان در آن زمان به اینگونه تحلیل‌ها ایراد می‌گرفتند.

*در چنان مظلومیتی بودیم که در داخل کشور نیز نمی‌توانستیم حرف خود را بزنیم. به ما می‌گفتند این چه حرفی است و چه نامه‌ای است که نوشته‌اید… می‌گفتند نمی‌توانند بانک مرکزی را بر اساس قوانین بین‌المللی تحریم کنند، ولی ما می‌گفتیم اینها متأسفانه خودشان واضع قوانین هستند و خودشان هم مرجع، هم قاضی و هم دادستان هستند.

صفار هرندی، محمدحسن

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

* « دلیل اصلی بنده که در آن جلسه هیأت دولت به ماندن آقای مشایی به عنوان معاون اول رئیس‌جمهور اعتراض کردیم، این بود که این کار مخالف نظر رهبری بوده و این جلسه مشروعیتی ندارد.

علی احمدی، علیرضا

وزیر آموزش و پرورش

* زمانی که دولت نهم در حال پایان بود و می‌خواستند دولت دهم و کابینه‌اش را تشکیل بدهند، بین دو نماز به آقای احمدی‌نژاد گفتم بهتر است این افراد که گزینه فعلی دولت برای ریاست کاندیداتوری از جمله آنها بود در کابینه نباشد، چرا که هزینه‌هایی برای دولت ایجاد خواهد کرد اما بین دو نماز آقای احمدی‌نژاد پرسید، ذکرت را گفتی! گفتم بله، گفت شما دیگر در کابینه نباشید

فتاح، پرویز

وزیر نیرو

* آخرین روزهای کار دولت نهم و انتصاب مشایی به عنوان معاون اول رئیس جمهور در دولت دهم  تلخترین جلسه، جلسه دولت نهم بود.  در آن جلسه واقعا به دیوار دولت تکیه کردم که خدایا چرا؛ این دولت، دولت ولایتمدار است و گفتم خدایا چرا با این آزمون و در نهایت با اینکه جبهه بودم و خیلی‌ها جلوی من شهید شدند اما واقعا گریه کردم. یعنی تکیه به صندلی و دیوار اتاق کردم و گفتم چه بر سر ما آمد.

* در آن جلسه آقای مشایی رفت و در صندلی معاون اول قرار گرفت و یک نیمه جلسه را اداره کرد. اعتراض های وزرا به این مساله باعث شد جلسه بهم بخورد و رئیس جمهور نیز با حالت قهر از جلسه هیات دولت بیرون برود؛ این تنها جلسه کابینه بود که به این شکل بهم خورد.

{به دنبال این اقدام احمدی نژاد در آخرین روزهای کابینه نهم دست به تغییر ۴ وزیر خود زد. اقدامی که در تاریخ ریاست جمهوری او به عنوان یکی از پرحاشیه ترین تصمیمات وی ثبت شد.}

نامی، محمدحسین

وزیر ارتباطات

{در مراسم تودیع}: روزی که بر مسند این وزارتخانه تکیه زدم خوشحال بودم چراکه معتقد بودم وجودم باعث پایدار ماندن این وزارتخانه می شود اما علاوه براینکه از ما هیچ پشتیبانی نشد بلکه هر روز به ما فشار می آوردند و حتی اجازه ارائه یک گزارش اقتصادی را هم به ما نمی دادند.

هامانه، کاظم

وزیر نفت

* اوایل سال ۸۶ رئیس جمهور، مرحوم کردان را برای پستی در وزارت نفت به من پیشنهاد داد که با توجه به مدارکی که بدست آوردم با این موضوع مخالفت کردم.بنده زیر بار صدور این حکم نرفتم چراکه این انتصاب را خیانت به نفت می‌دانستم.رئیس جمهور پس از این اقدام بنده گفت اگر در مهلت تعیین شده، حکم صادر نشود شما را برکنار می‌کنم.

نامه/ ۲۹

متن نامه مقام معظم رهبری درباره اسفندیار رحیم مشایی بدین شرح است: بسمه تعالی،جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، با سلام و تحیت، انتصاب جناب آقای اسفندیار رحیم مشایی به معاونت رییس جمهور، بر خلاف مصلحت جنابعالی و دولت و موجب اختلاف و سرخوردگی میان علاقه مندان به شماست. لازم است انتصاب مزبور ملغی و کان لم یکن اعلام گردد.”
این نامه توسط ابوترابی فرد نایب رییس وقت مجلس شورای اسلامی علنی شد و وی علنی شدن این نامه را با نظر رهبری اعلام کرد. حال، منتقدان مشایی می گویند، فردی که معاونت اولی وی از دیدگاه مقام معظم رهبری نادرست است، چگونه ممکن است برای انتخابات ریاست جمهوری تایید صلاحیت شود.

%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-%d8%b1%d9%87%d8%a8%d8%b1%db%8c-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%d8%ad%d9%85%d8%af%db%8c-%d9%86%da%98%d8%a7%d8%af-%d9%85%d8%ae%d8%a7%d9%84%d9%81%d8%aa-%d9%85%d8%b4%d8%a7%db%8c%db%8c

ماجرای برکناری وریراطلاعات ودرخواست رهبری مبنی برلغوعزل ومقاومت ومخالف احمدی نژاد

مصلحی به دلیل برکنار کردن یکی از نزدیکان مشایی مجبور به استعفا شد

از آنجا که برکناری وی کاملاً بدون هماهنگی و حتی اطلاع رهبر معظم انقلاب بوده، ایشان با ارسال پیامی برای رئیس جمهور مخالفت خود را با این تصمیم اعلام و دستور منتفی شدن آن را صادر کرده اند.
روزنامه کیهان در مورد ماجرای استعفای وزیر اطلاعات نوشت: پس از آنکه غروب روز یکشنبه حیدر مصلحی وزیر اطلاعات از سوی رئیس جمهور به طور ناگهانی برکنار شد، رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور دستوری خطاب به آقای احمدی نژاد وی را مجدداً در سمت خود ابقا فرمودند.

یکشنبه شب و در حالی که روزنامه در مراحل پایانی قرار داشت پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری با انتشار خبری ناگهانی از «پذیرش استعفای حیدر مصلحی» توسط رئیس جمهور و سپس انتصاب وی به عنوان مشاور امور اطلاعاتی آقای احمدی نژاد خبر داد. کیهان با توقف چاپ ، این خبر را بدون هیچ گونه تحلیلی منتشر کرد اما ساعتی پس از چاپ روزنامه خبرگزاری های منتشر کننده این خبر به جز ایرنا یکی یکی این خبر را از روی خروجی خود حذف کردند و به تدریج اخبار دیگری منتشر شد که نشان می داد عزل مصلحی با دستور مستقیم رهبری منتفی شده است.

پی گیری های بعدی کیهان نشان داد قضیه از این قرار است که مصلحی روز شنبه یکی از معاونان خود را پس از مدت ها اختلافات کاری برکنار کرده و از آنجا که این معاون از چهره های بسیار نزدیک به جریان مشایی بوده، رئیس جمهور پس از اطلاع از این تصمیم وزیر اطلاعات از وی خواسته به «علت عزل بدون هماهنگی معاون خود» استعفا بدهد و خبر استعفای ایشان را در جلسه همان شب هیئت دولت اعلام می کند اما، از آنجا که برکناری وی کاملاً بدون هماهنگی و حتی اطلاع رهبر معظم انقلاب بوده، ایشان با ارسال پیامی برای رئیس جمهور مخالفت خود را با این تصمیم اعلام و دستور منتفی شدن آن را صادر کرده اند.
خبر پذیرش استعفای مصلحی از سوی رئیس جمهور حدود ساعت ۲۱ یکشنبه شب در سایت ریاست جمهوری و ایرنا منتشر شد.
پس از اطلاع از این جریانات، انتظار محافل اصولگرا تا پایان روز یکشنبه این بود که فرمان رهبری از سوی رئیس جمهور هر چه سریع تر اجرایی شود اما نه فقط این اتفاق نیفتاد بلکه علی اکبر جوانفکر مدیرعامل ایرنا – که به تازگی روزنامه ایران را هم تصاحب کرده- هم در وبلاگ شخصی خود و هم در سایت خبرگزاری رسمی دولت به انتشار مطالبی پرداخت که ثابت می کرد جریان انحرافی درون دولت باز هم مانند ماجرای انتصاب اسفندیار مشایی به معاونت رئیس جمهور قصد بازیگری های آنچنانی دارد. خبرگزاری ایرنا در ساعت ۲۵/۲ دقیقه پس از نیمه شب در گزارشی مدعی شد که اساسا تا پایان روز یکشنبه هیچ دستوری از جانب رهبری مبنی بر مخالفت با برکناری مصلحی به دولت واصل نشده است! جوانفکر هم که مثل همیشه در مقام یگانه مدافع سینه چاک مشایی که خود را موظف به دفاع از هر چیزی می داند ظاهر شده بود در مطلبی روی وبلاگ خود انتشار اخباری مبنی بر مخالفت رهبری با برکناری وزیر اطلاعات را توطئه رسانه های «دروغ پرداز» و «اقتدارگرا» (صفت مورد علاقه باند مشایی برای مخاطب قرار دادن اصولگرایان) علیه دولت خواند و با این بهانه که هنوز سایت رسمی رهبری خبری در مورد دستور ایشان خطاب به دولت منتشر نکرده، نتیجه گرفت «حرکت هایی مشکوک» علیه دولت در حال رخ دادن است. 

این ماجرا تا ظهر روز دوشنبه ادامه یافت تا این که در ساعت ۲۰:۱۳ روز دوشنبه ایرنا به ناگهان خبری منتشر کرد که در آن آمده بود موضوع دستور رهبری به دولت را پی گیری کرده و برایش «محرز» شده که رهبری مخالف عزل مصلحی بوده اند. اگرچه این خبر بسیار دیرهنگام بود ولی با انتشار آن این امید به وجود آمد که دولت تصمیم به اطاعت سریع و بی حاشیه از فرمان رهبری گرفته و ماجرای معاون اولی مشایی تکرار نخواهد شد. اما پس از حدود یک ساعت این امید به طور کامل ناامید شد چرا که ایرنا این خبر را به طور کامل از خروجی خود حذف کرد!

انتشار و سپس حذف این خبر حاوی معانی بسیار مهمی بود. اصل انتشار این خبر نشان می دهد بهانه هایی مانند این که سایت رهبری مطلب را منتشر نکرده و… کاملا بی وجهه است و جریان انحرافی درون دولت کاملا نسبت به دستور رهبری آگاهی دارد و حذف آن علامت مهم تری بود که ثابت می کرد بازی های دیگری در راه است. برخی منابع به کیهان گفتند حذف این خبر به دستور مستقیم جوانفکر- که در خارج از کشور به سر می برد- صورت گرفته است. از لحظه حذف این خبر تا زمان تنظیم این گزارش هیچ اتفاق خاصی رخ نداده و دولت خبر یکشنبه شب خود مبنی بر عزل مصلحی را اصلاح نکرده است. آخرین پدیده قابل ذکر یادداشتی است که سایت محرمانه نیوز(وابسته به مشایی) غروب دوشنبه منتشر کرد در اظهارنظری نبوغ آمیز به مصلحی حمله نمود که چرا بدون هماهنگی با رهبری استعفا کرده است!/۳۰ فروردین ۱۳۹۰انتخاب
***

متن نامه مقام معظم رهبری درباره اسفندیار رحیم مشایی بدین شرح است: بسمه تعالی،جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، با سلام و تحیت، انتصاب جناب آقای اسفندیار رحیم مشایی به معاونت رییس جمهور، بر خلاف مصلحت جنابعالی و دولت و موجب اختلاف و سرخوردگی میان علاقه مندان به شماست. لازم است انتصاب مزبور ملغی و کان لم یکن اعلام گردد.”
این نامه توسط ابوترابی فرد نایب رییس وقت مجلس شورای اسلامی علنی شد و وی علنی شدن این نامه را با نظر رهبری اعلام کرد. حال، منتقدان مشایی می گویند، فردی که معاونت اولی وی از دیدگاه مقام معظم رهبری نادرست است، چگونه ممکن است برای انتخابات ریاست جمهوری تایید صلاحیت شود.

 %d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-%d8%b1%d9%87%d8%a8%d8%b1%db%8c-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%d8%ad%d9%85%d8%af%db%8c-%d9%86%da%98%d8%a7%d8%af-%d9%85%d8%ae%d8%a7%d9%84%d9%81%d8%aa-%d9%85%d8%b4%d8%a7%db%8c%db%8c

 ماجرای نامه مخالفت رهبری با معاونت ریاست جمهوری وتمرد”پیچاندن”احمدی نژاد

مشایی کنار رفت/ احمدی نژادبرکنارش نکرد
در پی انتشار عمومی نامه مقام معظم رهبری به رئیس‌جمهور در خصوص ضرورت برکناری آقای مشایی از معاون اولی رئیس جمهور، اسفندیار رحیم مشایی از این پست کناره‌گیری کرد و رییس‌جمهور نیز با این استعفا موافقت کرد و آن را به اطلاع رهبر انقلاب رساند.

خبرگزاری‌ها، متن اطلاعیه کناره‌ گیری اسفندیار رحیم  مشایی از سمت معاونت اولی ریاست جمهوری به این شرح است: اینجانب بعد از دستور مقام معظم رهبری خود را معاون اول رئیس جمهور نمی‌ دانم و به عنوان یک سرباز ولایی در هر کجا که بتوانم به مردم عزیز کشور خدمت خواهم کرد.

مشایی در نامه‌ای به رییس جمهور کناره‌گیری خود را اعلام کرد:

بسمه تعالی 
برادر ارجمند جناب آقای دکتر احمدی نژاد 
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران 
با سلام و دعای توفیق 
در پی صدور نامه مقام عظمای ولایت که امشب”جمعه” از صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش شد کناره گیری خود از مسئولیت معاون اول رییس جمهوری را به استحضار می رساند. پیشتر نیز که ملاحظه فشارها به آنجناب ـ که به ویژه با توجه به مسئولیت های سنگین اداره کشور ـ بر حقیر بسیار دشوار بود، درخواست واگذاری این مسئولیت را از حضرتعالی داشتم. در هر حال با قلبی مالامال از عشق به ایران عزیز و نظام جمهوری اسلامی، ضمن آرزوی پیروزی های بیشتر و بزرگتر برای ملت شریف ایران، خود را همواره سرباز دولت مردمی، عدالت جو و مهرورز جنابعالی و نظام ولایی دانسته و در مسیر اسلام و انقلاب از هیچ تلاش و خدمتی دریغ نخواهم کرد. 

اسفندیار رحیم مشائی” 

 ساعاتی پس از انتشار خبر استعفای مشایی، پایگاه اطلاع‌رسانی دولت خبر داد احمدی‌نژاد با استعفای مشایی موافقت کرده‌است. 
متن نامه به شرح زیر می باشد:

“بسم الله الرحمن الرحیم
برادر ارجمند جناب آقای مهندس رحیم مشایی
با تقدیر فراوان از بزرگواری و پذیرش مسوولیت معاونت اولی که علی رغم میل شخصی جنابعالی و با اصرار اینجانب انجام شد مجددا تاکید می نمایم که شما را انسانی خود ساخته ، مومن و دلباخته حضرت ولی عصر(عج) و با تعهدی عمیق و آگاهانه به خط نورانی ولایت و مبانی جدی اسلامی و خدمتگزاری توانمند و صدیق به ملت الهی و عزیز ایران می شناسم .
طی یک هفته اخیر نیز امیدوار بودم که با رفع برخی تبلیغات منفی فشارها و جوسازیهای بعضی رسانه ها و جریانهای سیاسی دولت بتواند از خدمات شما در جایگاه معاون اولی برخوردار بماند.
با پذیرش کناره گیری شما از مسوولیت مذکور مطمئن هستم همواره در خدمت ملت و انقلاب اسلامی خواهید بود.
از خدای متعالی برای حضرتعالی موفقیت و عزت روز افزون مسالت دارم.
محمود احمدی نژاد،رییس جمهوری اسلامی ایران

درپی این نامه محمود احمدی نژاد نامه ای به رهبر انقلاب نوشت و از اجرای دستور رهبر انقلاب خبر داد.

“بسمه تعالی 
محضر حضرت آیت الله خامنه ای دام ظله العالی 
رهبر معظم انقلاب اسلامی 
سلام علیکم 
ضمن ارسال رونوشت نامه کناره گیری مورخه ۸۸٫۵٫۲ جناب آقای مهندس اسفندیار رحیم مشایی از معاونت اولی، به استحضار می رساند که مرقومه مورخه ۸۸٫۴٫۲۷ حضرتعالی به استناد اصل ۵۷ قانون اساسی اجرا شد. 
ایام عزت مستدام /محمود احمدی نژاد
منبع:شنبه ۳ مرداد ۱۳۸۸سایت الف
                                                                     ***
مدیریت سایت-پیراسته فر:آقای احمدی‌نژاد روز شنبه، ۲۷تیر، نامه رهبری را دریافت کرده،بجای اجرای دستورات رهبری،درصدد”دورزدن رهبری “است،بتعبیری  مقاومت می کند ومنتطرفروکش کردن اوضاع است!یکهفته معطل می کند،بقول خودش:
طی یک هفته اخیر نیز امیدوار بودم که با رفع برخی تبلیغات منفی فشارها و جوسازیهای بعضی رسانه ها و جریانهای سیاسی دولت بتواند از خدمات شما در جایگاه معاون اولی برخوردار بماند
اماباعلنی شدن نامه توسط ابوترابی ناچارمی شودیک کاری بکند،امابازهم “مشایی رابررهبری ترجیح میدهد”دلش رضایت نمی دهدعزلش کند،بلکه مشایی زیرکترازاحمدی نژاداست”استعفاءمی دهد-شبهه استعفا(کناره گیری)
یکی ازدلائل این تمرد،این بوده که درصددپروژه(مدودف-پوتین)که بابرنامه حمایتی وتدارکاتی زمینه پیروزی مشایی رادرانتخابات۹۲″دوره یازهم”ریاست جمهوری فراهم کند وخودش معاون اول ،مشایی شودتا بعداز۴سال به ریاست جمهوری برگرددکه با نامه ۲۷تیر۸۸امیدها کمرنگ میشود
به این خبرخبرگزاری مهرتوجه کنیدکه “پوتین”ایران چگونه درصددشکل دهی وتولید یک”مدودف”است:

احمدی نژاد:مشایی یعنی احمدی‌نژاد و احمدی‌نژاد یعنی مشایی

عصر داغ شنبه ۲۱ اردیبهشت، وقتی همه منتظر بودند تا در دقیقه های پایانی مهلت ثبت نام ، از آخرین کاندیداهای  انتخابات ریاست جمهوری هم رونمایی شود، دو چهره خبرساز انتخابات این دوره با هم و از دو سوی مخالف وارد ستاد انتخابات کشور شدند تا ثبت نام کنند.  یکی از این چهره ها «اسفندیار رحیم مشایی» بود.نزدیک ترین یار محمود احمدی نژاد. او برای ثبت نام امده بود. اما با یک همراه ویژه.  رئیس جمهور هم آمده بود تا در روزی که به قول خودش «مرخصی » گرفته بود، کاندیدای مورد حمایتش را همراهی کند. احمدی نژاد البته به این همراهی بسنده نکرد و پس از بلندکردن دست رحیم مشایی در مقابل دوربین ها، پشت تریبون مخصوص کاندیداهای ریاست جمهوری رفت، در کنار رحیم مشایی ایستاد و بعد در قامت یک حامی تمام عیار از کاندیدای مورد حمایتش سخن گفت:

%d8%a7%d8%ad%d9%85%d8%af%db%8c-%d9%86%d8%b2%d8%a7%d8%af-%d8%af%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%b1%d8%ae%d8%b5%db%8c-%d8%af%d8%b1%d8%ad%d9%85

« امروز احساس وظیفه کردم که بعد از نزدیک به هشت سال، مرخصی گرفتم تا در برپایی مقدمات حماسه سیاسی حضور یابم؛ سه روز روزه و ۱۴ هزار صلوات برای این نقش آفرینی نذر کرده ام.». احمدی نژاد البته در ادامه سخنانش، حمایت خود از یک کاندیدای رقابت انتخاباتی ریاست جمهوری را آشکارتر کرد:« مشایی همه قوت ها ی ملت ایران و برادر کوچکش احمدی نژاد را دارد و مشایی یعنی احمدی نژاد و احمدی نژاد یعنی مشایی.»/دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲خبرگزاری مهر

احمدی نژاد۳روزبعدازدریافت نامه رهبری: آقای مشایی از مدیران مومن دلسوز، ولایی، پاک و خلاق ایران هستند و به چه دلیل باید استعفا بدهند چهار سال خدمات آقای مشایی در عرصه‌های مختلف میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران اگر بی‌نظیر نباشد کم‌نظیر است انتقادها و گلایه ها درباره آقای مشایی دو دسته است؛ عده‌ای با هر کار و اقدامی که دولت انجام می‌دهد مخالف هستند و برخی نیز از روی دلسوزی و برداشت خود نسبت به آقای مشایی از ایشان انتقاد و گلایه می‌کنند اما اگر کسی از نزدیک با آقای مشایی آشنا شود، نظراتش تغییر خواهد کرد. (احمدی نژاد در مصاحبه با خبرنگاران بعد از اعتراضات با انتصاب مشایی به معاون اولی ۳۱/۰۴/۸۸)

احمدی نژادبعداز ردصلاحیت مشایی -برنامه هاسفراستانی خودرا برای رایزنی با علما به تأخیرانداخت وبه امیداستفاده از حکم حکومتی ولایت چندبارنزدرهبری رفت تا اینکه “پروژه اش”ابترنماند که نتوانست صلاحیت مشایی رابگیرد

شباهت خانه نشینی احمدی نژاد-با-خواب اصحاب کهف”تعدادروزها”

حجت الاسلام شریف زاده از حامیان محمود احمدی نژاد روایتی تازه از ماجرای خانه نشینی احمدی نژاد ارائه می‌کند.

این روحانی نزدیک به دولت در گفتگو با شبکه ایران، گفت: ماجرای موسوم به خانه نشینی شبیه ماجرای اصحاب کهف شده است، من اعداد مختلفی شنیده ام: ۷ روز، ۶ روز و …

گزیده سخنان شریف زاده به این شرح است:

یکی از مطالبی که توسط مخالفان رئیس جمهور بیان و در رسانه های مخالف منتشر شده این است که آقای احمدی نژاد مخالف ادامه وزارت آقای مصلحی بوده و آقا هم فرمودند اگر نفری دیگری سراغ دارید معرفی کنید، آقای احمدی نژاد هم فردی را معرفی می کنند اما آقا موافقت نمی کنند و می فرمایند همین آقای مصلحی فعلا بماند.

پاسخ اجمدی نژادبه رهبری 

آقای احمدی نژاد می گوید اجازه می دهید من فکر کنم ببینم می توانم همکاری کنم یا نه !!! آقا هم می فرمایند شما بروید فکر کنید، چند روز از کار دست بکشید و در منزل فکر کنید، هم استراحتی است برای شما و هم یک مرخصی./پایان حرف شریف زاده

***

وامادرآستانه انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم -وقتی رهبری ازچندماه پیش تحرکات وفعالیتهای ایشان رادید،ایشان خواست بعلت ۲قطبی نشدن جامعه ازورودبه انتخابات اجتناب کند

ماجرای مخالفت رهبری با وروداحمدی نژادبه انتخابات ریاست جمهوری۱۳۹۶

جزئیات بیشتر از جلسه احمدی‌نژاد با رهبر انقلاب

درادامه ماجرای عدم تمکین “عزل مشایی”وماجرای درخواست رهبری از”لغوعزل”مصلحی را خواهیدخواندو”پروژه  پوتین-مدودف”را

n00003147-b.jpg

سخنان دیروز” ۵مهر۹۵″ رهبر انقلاب درباره چشم‌انداز حضور محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده به گمانه‌زنی‌های فراوان و مختلفی که طی چند روز اخیر در فضای رسانه‌ای و سیاسی کشور صورت گرفتهه بود، پایان داد و مشخص کرد آنچه برای بالاترین مقام جمهوری اسلامی بیش از هر چیز مهم است، حفظ وحدت و پرهیز از اختلافات درونی خصوصا در نقاط عطفی مانند انتخابات است.

 «این دیدار به درخواست محمود احمدی‌نژاد در تاریخ سوم “نهم”شهریورماه صورت پذیرفته و در آن جلسه رئیس دفتر رهبر انقلاب هم حضور داشته است.

احمدی‌نژاد دردیداربه بیان گزارش از سفرهای استانی اخیر خود پرداخته و ادعا کرده است “عملکرد ضعیف دولت مردم را مستاصل کرده است و از من تقاضای ورود به انتخابات دارند”. مقام معظم رهبری در جواب تاکید کرده‌اند “این سفرها نباید شائبه انتخاباتی به خود بگیرد چون قرار نیست جناب عالی در این رقابت شرکت کنید”. ایشان در برابر اصرار احمدی‌نژاد که خواست و فشار مردم را بسیار زیاد توصیف کرده، تاکید کرده “حضور شما در انتخابات موجب ایجاد دو قطبی است و این موضوع به صلاح امر انقلاب و مردم نیست و شما باید در برابر این خواست مقاومت کنید”.»/۶ مهر ۱۳۹۵ایسنا بنقل از روزنامه «جمهوری اسلامی»

***

توضیح رهبر انقلاب درباره توصیه به احمدی نژاد

جلسه درس خارج فقه در آغاز سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه

رهبر معظم انقلاب در ابتدای درس خارج فقه تاکید کردند: یک آقایی پیش من آمد و من هم به ملاحظه‌ صلاح حال او و صلاح حال کشور گفتم که شما در فلان قضیه شرکت نکنید.

«بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

الحمدلله رب العالمین والصلوه و السلام علی سیدنا محمد و آله الطاهرین

سیما بقیه الله فی الأرضین
دنباله‌ی حدیث قبل از جناب ابی‌حمزه‌ی ثمالی از حضرت سجاد (سلام الله علیه) که فقراتی از این حدیث را در روزهای قبل خواندیم. «إن زکی خاف ما یقولون»
حالا قبل از آنی که این فقره را عرض بکنم؛ این تذکر را، توجه را بدهم که از مطلبی که ما دیروز در ذیل این فقره‌ی قبلی گفتیم مثل اینکه سوءبرداشت شده، بعضی‌ها سوءتلقی کردند. خب حالا سوءبرداشت فی‌نفسه چیز مشکلی نیست. لکن وقتی که این منتهی بشود به بگو و مگو و بخصوص در این فضای مجازی و این یک چیزی بگوید، آن یک چیزی بگوید، مایه‌ی کدورت و دل‌چرکینیِ برادران مؤمن از یکدیگر بشود آنوقت این چیز بدی است. بنده‌ی حقیر که این همه اصرار دارم بر وحدتِ قلوب و حرکت در مسیر واحد و اتحاد نیروهای کشور، بخصوص نیروهای مؤمن و انقلابی، خدای نکرده یک چیزی آدم بگوید که مایه‌ی اختلاف بین نیروها بشود این را به خدا پناه می‌بریم. نباید این چیزها را مایه‌ی اختلاف قرار داد.

خب بله، یک نفری، یک آقایی آمده پیش من، من هم به ملاحظه‌ی صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور به ایشان گفتم که شما در فلان قضیه شرکت نکنید. نگفتیم هم شرکت نکنید، گفتیم صلاح نمی‌دانیم ما شما شرکت کنید. این را گفتیم. خب یک چیز عادی است. انسان بایستی آن چیزی را که می‌بیند و می‌فهمد و فکر می‌کند که به نفع برادر مؤمن‌اش است باید به او بگوید دیگر. ما هم اوضاع کشور را خب، غالباً بیشتر از اغلب افراد آشنا هستیم. آدم‌ها هم، بخصوص آدم‌هایی که صدها جلسه با ما نشستند و برخاستند بیشتر و بهتر از دیگران می‌شناسیم. با ملاحظه‌ی حال مخاطب و اوضاع کشور به یک آقایی انسان توصیه می‌کند که آقا شما اگر توی این مقوله وارد شدید این دو قطبی در کشور ایجاد می‌شود. دو قطبی در کشور مضرّ است به حال کشور. من صلاح نمی‌دانم شما وارد بشوید. بله، این چیز خیلی مهمی که نیست. این یک چیز خیلی طبیعی است، خیلی ساده است. بله، ما این توصیه را به یکی از آقایان، به یکی از برادران کردیم. خب حالا این مایه‌ی اختلاف بشود بین برادران مؤمن، یکی بگوید فلانی گفته، یکی بگوید نگفته، یکی بگوید چرا پشت بلندگو نگفته؟ خب حالا این هم پشت بلندگو

دشمنان هم که گوش خواباندند استفاده کنند. ببینید، حواستان جمع باشد. خب به رادیوی «فردا» یا رادیوی «بی‌بی‌سی» چه ارتباطی دارد این قضیه؟ می‌پردازند، بحث می‌کنند، تحلیل می‌کنند، علت چیه، چرا گفتند، این چیست معنایش؟ این معنایش این است که دشمن می‌خواهد استفاده کند. ما چه کار باید بکنیم؟ ما باید نقطه‌ی مقابل دشمن حرکت بکنیم.

یعنی مطلب خیلی عادی است، همین‌طور که بنده عرض کردم. خب شما برادر مؤمن من هستی. یک چیز را مصلحت شما می‌دانم، می‌گویم به شما. این اشکالی که ندارد ظاهراً. چیز خوبی است. لازم هم هست شرعاً. لازم هم هست خیرخواهی. «النّصیحه لِلمُؤمنین» یا «لِلإخوهِ المُؤمنین» یا «لأئمه المؤمنین» در همه‌ی صور. این یک چیزی خوبی است دیگر. انسان باید نصحیت کند. نصحیت یعنی خیرخواهی. من به جنابعالی که مثلاً آقای آشیخ عبدالعالی اسمتان است من باب مثال علاقه‌مندم. می‌دانم شما اگر وارد این مقوله شدی به ضررت است. به ضرر کشور هم هست. به شما می‌گویم وارد نشو. نمی‌گویم هم وارد نشو. امر و نهی نیست. حالا بعضی گفتند آقا دستور دادند، امر کردند، نه، گفتیم صلاح نمی‌دانیم. من صلاح نمی‌دانم. این چیز خوبی است. این چیز بدی نیست.

اینی هم که حالا بگویند که فلانی [رهبری] تحت تأثیر زید و عمرو و بکر و … است؛ نه، این حرف‌ها چیه؟ بنده از زید و عمرو و بکر و اینها هم بیشتر اطلاع دارم، هم انگیزه بیشتر دارم. آنچه که واقعاً  مصلحت باشد، آنچه که مصلحت بدانم بینی و بین‌الله، ما باید به خدا جواب بدهیم. یکی از دعاهایی که دائماً باید امثال بنده و شما بکنیم این است، «وَاسْتَعمِلْنی لِما تَسْألُنی غَداً عَنه» فردا از ما سؤال می‌کنند. چرا فلان چیز را گفتید، چرا نگفتید. از نگفتید هم سؤال می‌کنند. فقط از گفتید نیست. چرا فلان کار را کردید، چرا نکردید. از نکردید هم سؤال می‌کنند. بنابراین نه، ما این فقره‌ای که دیروز معنا کردیم ناظر به این قضیه اصلاً نبود. داشتیم حدیث را معنا می‌کردیم مثل اینکه امروز هم حدیث را معنا می‌کنیم. آن قضیه هم همینطور است که عرض کردیم. بین برادران مؤمن اختلاف سر این چیزها هیچ مصلحت نیست. شما یک چیزی بگویید، آن یک چیزی بگوید. آن یک چیزی بگوید. یک نفر سومی هم منتظر باشد، به مجردی که شما با هم دعوا کردید، او بیاید از میانه سود خودش را ببرد؛ بردارد ببرد. اینها را باید مراقب بود. امروز کشور به اتحاد نیروها احتیاج دارد. بخصوص نیروهای مؤمن. نیروهای پای کار. سعی کنند از این چیزها اختلاف بوجود نیاورند»/دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵خبرگزاری مهر-به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه‌ای

***

چرا رهبر انقلاب «نهی احمدی نژاد از کاندیداتوری» را شخصا اعلام کردند؟

آنچه مشخص است، اینکه رهبر انقلاب، ایجاد فضای دوقطبی در کشور را همان طور که در سخنانشان عنوان کردند، به هیچ عنوان به مصلحت نمی دانند و آن را باعث ایجاد فضای احساسی و غلبه آن بر تصمیم گیری عقلانی می دانند. لذا با توجه به اینکه حضور احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری، امکان شکل گیری فضای دو قطبی را تشدید می کند، لذا این توصیه را مطرح می کنند.

حدود یک هفته پیش، زمزمه هایی در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی مطرح شد، مبنی بر اینکه محمود احمدی نژاد به ملاقات رهبر معظم انقلاب رفته و نظر ایشان را در خصوص کاندیداتوری در انتخابات جویا شده است؛ موضوعی که با مخالفت رهبری مواجه شده و حتی فراتر از آن، ایشان توصیه کرده اند که سفرهای استانی رئیس دولت های نهم و دهم متوقف شود. با وجود این، برخی نزدیکان احمدی نژاد این موضوع را رد کرده و در عین حال، سفرهای استانی وی با سفر به استان گلستان ادامه یافت.

به گزارش «تابناک»، در پاسخ به آن دسته از حامیان احمدی نژاد که معتقد بودند، مطالب نقل شده از رهبر انقلاب باید از مجاری رسمی اعلام شود، یکشنبه هفته گذشته (۲۸ شهریور ماه) مطلبی به قلم مهدی فضائلی از فعالان رسانه ای اصولگرا منتشر شد که در آن نوشته بود، آقای احمدی نژاد، چند هفته قبل به درخواست خود با رهبر معظم انقلاب ملاقاتی داشته که جزئیاتش مشخص نیست، اما «قطعی است» که در این دیدار با «نهی صریح» آقا در مورد نامزد شدن در انتخابات ۱۳۹۶ مواجه شده است.

فضائلی در این مطلب تأکید کرده بود که صرف نظر از زمزمه های جدی تایید نشدن صلاحیت آقای احمدی نژاد توسط شورای نگهبان، قابل انکار نیست که دوره دوم ریاست جمهوری احمدی نژاد، جزو پرتنش ترین ادوار ریاست جمهوری در ایران بوده‌ است.

این فعال رسانه ای اصولگرا یادآور شده بود که نمی توان نادیده گرفت، نشانه‌ای از ذره ای تغییر در منش و رفتار احمدی نژاد مشاهده نمی شود. لذا کاملا قابل پیش بینی است که حتی صرف ورود مجدد وی به صحنه رقابت های سیاسی در این سطح، کشور را دوباره با منازعات و تنش‌های مضر و گرانبار و دوقطبی تنافر برانگیز روبه‌رو کند، چه برسد به بازگشت احتمالی وی به قدرت.

فضایلی همچنین با «اتمام حجت» خواندن موضع منتسب به رهبر معظم انقلاب تأکید کرده بود که رئیس دولت های نهم و دهم و حامیان او در معرض آزمون «ولایت پذیری» قرار گرفته اند.

البته این پایان کار نبود، چون پس از این اظهار نظر محمدرضا باهنر، رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری هم به فاصله چند روز پس از مطلب مهدی فضایلی گفت که قرار بود این مسأله رسانه‌ای نشود، اما شد. آقای احمدی نژاد به عنوان یکی از گزینه‌های قوی برای انتخابات ریاست جمهوری به دلایلی از ورود به انتخابات منع شده است. این موضوع را حتی برخی حامیان سابق احمدی نژاد نظیر  حمیدرسایی و برخی از اصولگرایان دیگر نظیر عباس سلیمی نمین  هم مطرح کردند، اما برخی نزدیکان احمدی نژاد همچنان بر موضع قبلی خود مبنی بر اعلام اینگونه مواضع از مجاری رسمی ایستادند.

البته این گونه موضع گیری ها از سوی نزدیکان رئیس دولت های نهم و دهم مسبوق به سابقه است؛ چراکه آنها در جریان انتخابات ریاست جمهوری نهم چنین مطالبه ای داشتند و در ماجرای مخالفت رهبر معظم انقلاب با انتصاب مشایی به عنوان معاون اول رئیس جمهور، ماجرای تغییرات در سازمان حج و زیارت، بحث تغییر وزیر اطلاعات و … مسبوق به سابقه است؛ تا جایی که در خیلی از موارد منجر به انتشار نظر رسمی رهبر معظم انقلاب شده است.

در ماجرای اخیر هم علی اکبر جوانفکر در واکنش به سخنان باهنر درباره نهی احمدی نژاد از کاندیداتوری گفته بود، مگر آقای باهنر مسئول نشر مطالب مربوط به مقام معظم رهبری است؟ این سوال برای ما هم وجود دارد که مطالب مربوط به رهبر انقلاب چطور از مجاری دیگری منتشر می‌شود. اگر مطلبی به رهبری نسبت داده شده، دفتر ایشان اگر لازم بدانند توضیحاتی می‌دهند. اشخاص دیگر نباید در این زمینه اظهار نظر کنند و من هم نباید اظهار نظری داشته باشم.

در واکنشی دیگر از سوی نزدیکان احمدی نژاد عبدالرضا داوری، مشاور رسانه ای وی در این باره عنوان کرده بود: هر خبری مربوط به مقام معظم رهبری اگر خارج از رسانه‌های وابسته به دفتر ایشان یا اطلاعیه‌های دفتر ایشان منتشر شود، اعتبار ندارد. وی درباره موضوع  نهی احمدی نژاد از کاندیداتوری در انتخابات از سوی رهبر معظم انقلاب تأکید کرده بود که این خبر هم چون از مجاری رسمی منتشر نشده طبیعتاً اعتبار و حجیت ندارد.

اما ماجراهای تأیید و تکذیب  نهی احمدی نژاد از کاندیداتوری در انتخابات بالاخره صبح امروز توسط رهبر معظم انقلاب تعیین تکلیف شد. ایشان صبح امروز در ابتدای درس خارج فقه، بیانات مهمی درباره موضوع توصیه به احمدی نژاد در مورد انتخابات سال ۹۶ بیان کردند.

یکی از نکاتی که در سخنان رهبری مطرح شد این بود که آنچه از سخنان ایشان باعث سوء برداشت، بگومگو و کدورت، ایجاد اختلاف و جلوگیری از وحدت بشود، مورد تأیید نیست و در حقیقت اصرار ایشان بر وحدت و اتحاد کشور است. در حقیقت اشاره ایشان به آن چیزی است که از سوی برخی فعالان سیاسی در خصوص نهی احمدی نژاد از کاندیداتوری مطرح شد و متقابلا برخی نزدیکان وی آن را نادرست خواندند.

رهبر معظم انقلاب در سخنان امروزشان گفته اند یک آقایی آمد پیش من. من هم ملاحظه حال صلاح خود او و صلاح کشور به او گفتم در فلان قضیه شرکت نکنید. نگفتم هم شرکت نکنید گفتم صلاح نمی دانم. با ملاحظه حال مخاطب به آقایی توصیه می کنیم یک دوقطبی در کشور ایجاد می شود. دو قطبی مضر است به حال کشور. من صلاح نمی دانم. یکی بگوید گفته یکی بگوید نگفته. چرا پشت بلندگو نگفته؟ این هم پشت بلندگو.

حضرت آیت الله خامنه ای اضافه کردند: شما برادر مومن هستی. یک چیز را به مصلحت شما می دانم می گویم واجب هم است شرعا نصیحت للمومنین چیز خوبی است. نصیحت یعنی خیرخواهی. من به جنابعالی که آقای شیخ عبدالعالی هستی علاقه مندم می دانم وارد بشوی به ضرر خودت است به ضرر کشور است نمی گویم نشو. امر و نهی نیست حالا یک عده گفتند دستور داده نه من صلاح نمی دانم. این چیز خوبی است.

در سخنان رهبر معظم انقلاب چند نکته بسیار مهم به چشم می خورد. اول اینکه ایشان به شدت مخالف سوء برداشت از سخنان شان هستند و در حقیقت این موضوع را باعث ایجاد اختلاف در جامعه می دانند؛ اختلافی به سم مهلکی برای پیشبرد اهداف کشور محسوب می شود و در حقیقت بیشترین استفاده از آن را دشمنان نظام خواهند برد.

نکته دیگر اینکه، رهبری این مسأله را از موضع یک مصلح دینی بیان کرده اند، موضوعی که صلاح و مصلحت جامعه اسلامی در آن در نظر گرفته شده و قطعا هدف جلوگیری از ایجاد ضرر است. با وجود این، داعیه داران ولایت مداری باید در این آزمون سربلند بیرون بیایند. اینکه با علم به دانستن نظر ایشان، گفته شود موضع رهبری باید از سوی دفتر ایشان یا مجاری رسمی بیان شود طبیعتا نه تنها حرکت در چارچوب ولایتمداری نیست، بلکه به نوعی ایجاد فشار برای هزینه دادن نظام از این ناحیه تلقی می شود.

طبیعتا هرچند نباید چنین رویکردی برای کسانی که تحت آزمون ولایتمداری قرار گرفته اند، قائل باشیم، یعنی آنها مدام مطالبه بیان مواضع از مجاری رسمی نداشته باشند، در نقطه مقابل هم رقیبان داخلی یک جریان نباید جار و جنجال به راه بیندازند و از طرح چنین موضوعی بخواهند استفاده های جناحی ببرند. در حقیقت هر دوی این رفتارها به نوعی به معنای ایجاد فضا برای دخالت دشمن و بهره برداری آنان از اختلافات ایجاد شده خواهد بود.

آنچه مشخص است، اینکه رهبر انقلاب، ایجاد فضای دوقطبی در کشور را همان طور که در سخنانشان عنوان کردند، به هیچ عنوان به مصلحت نمی دانند و آن را باعث ایجاد فضای احساسی و غلبه آن بر تصمیم گیری عقلانی می دانند. لذا باتوجه به اینکه حضور احمدی نژاد در اتخابات ریاست جمهوری، امکان شکل گیری فضای دو قطبی را تشدید می کند، لذا این توصیه را مطرح می کنند.

یکی دیگر از دلایلی که می تواند از عوامل توصیه به احمدی نژاد برای عدم کاندیداتوری باشد، این است که تصور بیش از دو دوره ریاست جمهوری برای یک فرد، هرچند در ایران تجربه نشده است، علاوه بر اینکه فرصت را از سایر نخبگان جامعه سلب می کند، می تواند مشکلاتی را برای کشور ایجاد کند.

عملکرد احمدی نژاد و برخی اطرافیان وی به خصوص در دوره دوم ریاست جمهوری به حدی باعث ایجاد تنش و مشکلات در کشور شد که به طور طبیعی هیچ کس علاقه ای به بروز دوباره چنین مشکلاتی ندارد و نخواهد داشت. اینکه همچنان امکان بروز رفتارهای احمدی نژاد بر پایه همان رفتارهای گذشته وجود داشته باشد و اثری از تحول و بازگشت وی به قبل از انتخابات ریاست جمهوری نهم دیده نشود، این مسأله را جدی تر می کند. لذا از مدت ها پیش بود که مسأله رد صلاحیت احتمالی احمدی نژاد در صورت اعلام کاندیداتوری مطرح شد.

به گزارش تابناک، پس از اعلام رسمی نظر رهبر معظم انقلاب درباره کاندیداتوری محمود احمدی نژاد برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، بلافاصله تحلیل های بسیاری مطرح شد، مبنی بر اینکه احمدی نژاد و حامیانش به دلیل ایجاد چنین شرایطی برای انتخابات شورای های اسلامی شهر و روستا برنامه ریزی خواهند کرد و تلاش می کنند، بار دیگر احمدی نژاد را بر کرسی شهرداری تهران بنشانند./۰۵ مهر ۱۳۹۵الف

امااحمدی نژادبا همان توجیهات همیشگیش ،باهمان مردی آمدکه رهبری وقاطبه حزب اللهی ها ازاوبیزاربودند”مشایی” وبرای ثبت نام رفیق دیگرش”بقایی”واردمیدان شد

حضوراحمدی نژاددروزارت کشور-برای ثبت نام بقایی-بهمراه مشایی

محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق، حمید بقایی معاون اجرایی‌ رئیس دولت دهم و اسفندیار رحیم مشایی صبح امروز (چهارشنبه ۲۳ فروردین) در ستاد انتخابات کشور حضور یافتند.

در جریان این حضور، محمود احمدی‌نژاد و حمید بقایی داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری شدند.

احمدی‌نژاد پس از ثبت‌نام در انتخابات، در جمع خبرنگاران، گفت: حضور و ثبت‌نام من صرفا برای حمایت از بقایی است و به قول اخلاقی که دادم، پایبندم.

 

پیش‌بینی استاد اخلاق درباره فتنۀ احمدی‌نژاد

 یک‌بار در محضر استاد بزرگوار و پیر و مراد و مرشدمان مرحوم آیت‌الله حاج آقا مجتبى تهرانی رضوان‌الله علیه نمی‌دانم به چه مناسبتی صحبت از آقای احمدی‌نژاد شد که به من فرمودند: تا حالا بارها تلاش کرده که پیش من بیاید ولی من زیر بار نرفته‌ام! بعد با قاطعیت و لحن خاصی ادامه دادند که:

تا زنده‌ام نخواهم گذاشت بیاید!

عبارات تند دیگری هم داشتند که چون گفت‌وگوی من محضرشان خصوصی بود نمی‌دانم می‌توانم بقیه اش را بنویسم یا نه. ولی به هر حال لحن و موضع ایشان این قدر تند بود که خیلی تعجب کردم، مخصوصا از این جهت که در آن سال‌ها ( فکر می کنم سال ٨۵ بود) هنوز ویژگی‌های شخصیتی آقای احمدی‌نژاد و ابعاد گوناگون رفتارهای او این قدر واضح و آشکار نبود.

مدتی بعد این سخنان حضرت استاد را به یکی از اصحاب سرّ ایشان گفتم. آن بزرگوار (که چون نمی‌دانم راضی به این نقل هست یا نه اسمشان را نمی‌آورم) گفتند: این که چیزی نیست! من مدت‌ها قبل از این شلوغی‌ها و مشکلات سال ٨٨ خدمت حاج آقا صحبتی داشتم، فرمودند(نقل به مضمون) که:

این فرد در کشور فتنه‌ای خونین به‌پا خواهد کرد و همه را به جان هم خواهد انداخت! ایشان می‌گفت: بعد از حوادث سال ٨٨ یک‌بار خدمت حاج آقا عرض کردم که عجب پیش‌بینی شما درست درآمد و فلانی این فتنه را درست کرد، حاج آقا نگاهی کردند و فرمودند: من این را نگفتم که! این که چیزی نیست! حالا مانده هنوز! (بقیه سخنان حاج آقا تلخ‌تر و نگران‌کننده است و نمی‌خواهم نقل کنم) و عجیب این بود که آن مرد الهی تا پایان حیات شریف خود علی‌رغم فشارهای زیاد برای ملاقات رییس سابق جمهوری با ایشان به هیچ‌وجه زیر بار نرفتند و دقیقا او وقتی به دیدار حاج آقا آمد که آن بزرگوار از دنیا رفته بود و ادعای “مگر سر جنازه‌ام بیاید!” صادق شد.

این روزها همه‌اش خدا خدا می‌کنم که پیش‌بینی حاج آقا درست درنیاید و خداوند کشور ایران و نظام اسلامی را از فتنه جدید حفظ کند. فتنه‌ای که سال‌های اخیر بارها در نوشته‌های خود از نگرانی درباره آن گفته بودم، اما نکته آخر را نمی‌دانم بنویسم یا نه؟!…

خیرآنلاین ۲۳ فروردین ۱۳۹۶بنقل ازوبلاگ  محمدرضا زائری

آیت‌الله مجتبی کلهر تهرانی مشهور به آقا مجتبی تهرانی ظهر۱۳ دی ۱۳۹۱دار فانی را وداع گفت.

آیت‌الله مجتبی تهرانی متولد ۱۳۱۶است،پدر ایشان  آیت ‏الله میرزا عبدالعلی تهرانی،از شاگردان آیت الله شیخ عبدالکریم حائری یزدی بود که در زمان  حکومت پهلوی اوّل، ازهمفکران آیت‌الله شاه‌آبادی بزرگ بودو در مسجد جامع بازار تهران امامت می کرد

***

احمدی نژادبرای حمایت ازبقایی آمدولی خودش هم ثبت نام کرد

در دومین روز ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بقایی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری به همراه احمدی نژاد و مشایی وارد وزارت کشور شد.
بقایی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.
پس از بقایی، احمدی نژاد  نیز در انتخابات ثبت نام کرد.
احمدی نژاد پس از ثبت نام گفت: رهبری به من توصیه کردند که در انتخابات کاندیدا نشوم، ولی به معنای عدم مشارکت نیست.
وی افزود: بعضی‌ها میگویند این توصیه نهی کامل است اما آنچه رهبری گفتند یک توصیه است!
پیش از این رهبر معظم انقلاب در جلسه ای، حضور وی در انتخابات را به صلاح ندانسته بودند و احمدی نژاد نیز طی بیانیه ای، اعلام کرده بود که از سخنان رهبر معظممم انقلاب تبعیت کرده است!

توصیه مقام معظم رهبری به احمدی نژاد
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب (۵ مهر ۱۳۹۵) در ابتدای درس خارج فقه، بیانات مهمی درباره موضوع توصیه به احمدی نژاد در مورد انتخابات سال ۹۶ بیاننن کردند.
خب بله، یک نفری، یک آقایی آمده پیش من، من هم به ملاحظه‌ی صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور به ایشان گفتم که شما در فلان قضیه شرکت نکنید… نگفتیم هم شرکت نکنید، گفتیم صلاح نمی‌دانیم ما شما شرکت کنید. این را گفتیم. خب یک چیز عادی است. انسان بایستی آن چیزی را که می‌بیند و می‌فهمد و فکر می‌کند که به نفع برادر مؤمن‌اش است باید به او بگوید دیگر. ما هم اوضاع کشور را خب، غالباً بیشتر از اغلب افراد آشنا هستیم. آدم‌ها هم، بخصوص آدم‌هایی که صدها جلسه با ما نشستند و برخاستند بیشتر و بهتر از دیگران می‌شناسیم. با ملاحظه‌ی حال مخاطب و اوضاع کشور به یک آقایی انسان توصیه می‌کند که آقا شما اگر توی این مقوله وارد شدید این دو قطبی در کشور ایجاد می‌شود. دو قطبی در کشور مضرّ است به حال کشور. من صلاح نمی‌دانم شما وارد بشوید. بله، این چیز خیلی مهمی که نیست. این یک چیز خیلی طبیعی است، خیلی ساده است. بله، ما این توصیه را به یکی از آقایان، به یکی از برادران کردیم. خب حالا این مایه‌ی اختلاف بشود بین برادران مؤمن، یکی بگوید فلانی گفته، یکی بگوید نگفته، یکی بگوید چرا پشت بلندگو نگفته؟ خب حالا این هم پشت بلندگو.

تبعیت احمدی نژاد از توصیه رهبری
احمدی نژاد در بیانیه کناره گیری خود گفته بود: آقا فرمودند مصلحت نیست، گفتم باشد، یک ثانیه هم طول نکشید / برخی شعارها ابراز احساسات مردم بود، البته تذکررر دادم این ها را نگویید/ رهبری فرمودند، خیال همه راحت شد / بخدا اگر یک در ده هزار میلیارد کاندیداتوری در ذهنم بود، الان آن هم نیست / به نزدیکانم توصیه می کنم به انتخابات وارد نشوند/ مطمئن باشید درباره برخی مسائل داخل صحبت خواهم کرد / سفرهای استانی ام ادامه پیدا می کند

چرا احمدی نژاد ثبت نام کرد؟
احمدی نژاد پس از ثبت نام گفت: رهبری به من توصیه کردند که در انتخابات کاندیدا نشوم، ولی به معنای عدم مشارکت نیست.
وی افزود: بعضی‌ها میگویند این توصیه نهی کامل است اما آنچه رهبری گفتند یک توصیه است!
احمدی‌نژاد در پاسخ به سوال ایلنا مبنی بر اینکه آیا با مقام معظم رهبری مشورت کرده‌ایدد و یا شرایط تغییر کرده که در انتخابات ثبت‌نام کرده‌اید؟

سکوت کرد و خندید.
احمدی نژاد در پاسخ به این سوال که شما در کنفرانس خبری‌تان گفتید اگر شرایط تغییر کند، در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام می‌کنید. آیا شرایط تغییر کرده است؟

 مشایی پاسخ داد وگفت: آیا به نظر شما شرایط تغییر کرده است؟
محمود احمدی نژاد روز چهارشنبه(۲۳فروردین۱۳۹۶) که برای ثبت نام در ستاد انتخابات کشور حضوریافته بود، افزود: مقام معظم رهبری سفارش کردند که به عنوان کاندیدا ثبت نام نکن. گرچه توصیه ایشان به معنای نهی نبود و توصیه بود. وی ادامه داد: توصیه ایشان مانع از حضور نبود و فشار گسترده ای از ناحیه اقشار مختلف مردم است که وارد انتخابات شوم اما من بهه قول اخلاقی که در انتخابات دادم، پایبندم.
رئیس دولت نهم و دهم(احمدی نژاد) خاطرنشان کرد: ثبت نام من برای حمایت از برادر عزیزم بقایی است و برای حمایت از ایشان ثبت نام کرده ام. بقایی مردی کارآزموده در دل انقلاب اسلامی، تربیت شده در دل انقلاب اسلامی، در دفاع از حقوق ملت سازش ناپذیر و در خدمت به مردم جزو پیشگامان است.
احمدی نژاد اضافه کرد: امروز جامعه بشری در آستانه تحولات بزرگ به سمت آرمان های تاریخی انسانی و الهی است. آرمانی که جامعه بشری بیش از ۱۰هزار سالل بهه دنبال آن بوده و فراز و فرودها و تلخ و شیرین های فراوانی را تجربه کرده است.
وی تاکید کرد: ملت ایران ، ملتی بزرگ، شایسته، تمدن آفرین و تاریخ ساز است.
رئیس دولت نهم و دهم یادآور شد: بنده، بقایی و مشایی جزو معدود کسانی هستم که تمام زندگی ما توسط نهادها و رسانه های گوناگون داخل و خارج و دستگاههه های اطلاعاتی بارها شخم زده شده است.
احمدی نژاد با بیان این که همه زندگی ما شفاف است و در معرض دید همه بشریت و ملت ایران قرار داده ایم. افتخار داریم که فرصت خدمت گزاری به ملت را به مااا عنایت فرموده است و این بزرگواری ملت ایران است.

چه کسی فدا خواهد شد؟
چه کسی ‘فدا’ می‌شود؟ یک نفر باید فدا شود”؛ این جمله حمید بقایی در مراسم روز درختکاری بود که تیم احمدی‌نژاد- مشایی- بقایی برگزار کردند. این جمله واکنش‌های زیادی در پی داشت و بودند کسانی که آن را این‌گونه تفسیر کردند که آنها به دنبال پیروزی با هر ابزاری هستند حتی اگر کسی در این میان فدا شود. اما به نظر می‌رسد این تیم سه نفره نهایتا خود را فدا خواهد کرد٬ بدون آنکه چیزی که می‌خواهد را به دست آورد.

استراتژی انتخاباتی احمدی نژاد ها
فعالیت‌های انتخاباتی آقای احمدی نژاد در نخستین نگاه برگرفته از الگوی پوتین-مدودف بود.. یعنی اگر بقایی رئیس‌جمهور شد٬ عملا قدرت در دستان احمدی‌نژاد باشد. اما این تئوری بعد از ثبت نام احمدی نژاد در انتخابات، هر چند از گردونه تحلیل های سیاسی خارج نمی شود اما احتمال وقوع آن کمرنگ تر می شود.
استراتژی دیگری که پیش از این در محافل سیاسی از آن سخن گفته می شد، این بود که احمدی‌نژاد تا آخرین روزهای مهلت ثبت‌نام به نام بقایی برای خود و تیمششش تبلیغ کند و در آخرین فرصت خود نیز ثبت‌نام کند که در آن صورت٬ خود را معرض آزمون شورای نگهبان قرار داده که پیشتر ثابت کرده صرفا داشتن سابقه ریاست جمهوری در کارنامه سیاسی تضمینی برای تایید صلاحیت نیست.
این استراتژی انتخاباتی در دومین روز ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶۶۶ رقم خورد و

امروز آقایاحمدی نژاد برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد تا بمب خبری انتخابات ۹۶ باشد

و تمام نگاه ها و تحلیل های سیاسی را روی خود معطوف سازد اما آنچه که در این میان کمتر به آن پرداخته می شود، ثبت نام چهره های دیگری (چهره های از جمله زریبافان و شیخ الاسلام) است که در دولت نهم و دهم حضور داشتند و از یاران آقای احمدی نژاد هستند؛ این چهره ها همراه آقای احمدی نژاد برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری حضور پیدا نکردند و بعد از ثبت نام نیز تاکید کردند که به صورت مستقل وارد عرصه انتخابات شدند.
تاکتیک انتخاباتی احمدی نژادها
محمود احمدی‌نژاد علیرغم توصیه مقام معظم رهبری به وی برای عدم حضور در انتخابات ریاست جمهوری، به منظور جلوگیری از دوقطبی شدن فضا در انتخابات، با حضور در ستاد انتخابات کشور نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم شد تا این سئوال جدی مطرح شد که آیا رییس‌جمهور سابق تایید صلاحیت خواهد شد؟ زیرا چنددد رییس‌جمهور سابق جمهوری اسلامیی نیز در انتخابات پس از دوره مسئولیت خود رد صلاحیت شده‌اند.
بعد از ثبت نام احمدی نژاد در انتخابات، در برخی کانال ها، خط سوژه تحلیلی «ردصلاحیت احمدی نژاد و روحانی محتمل شد!» در دستور کار قرار گرفته است!
به نظر می رسد آقای  احمدی‌نژاد در هر شکل که وارد کارزار انتخابات شود٬ امید او به آرایی است که در در سال‌های ۱۳۸۴ و ۱۳۸۸ به دست آورد؛ حال او تمام قد وارددد عرصه انتخابات شده است؛ یکی از گزینه های محتمل ردصلاحیت احمدی نژاد و یارانی است که بهمراه او با حضور در ستاد انتخابات کشور، نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم شدند.
هفته گذشته محمود احمدی‌نژاد به همراه بقایی، مشایی، شیخ الاسلام، شریف و جوانفکر در اولین نشست خبری خود در پاسخ به سئوالات خبرنگاران بخشی ازز تاکتیکک انتخاباتی خود را رونمایی کرد؛
فکر نمی کنید بودن آقای احمدی نژاد باعث شکسته شدن فضای دوقطبی شدن انتخابات شود؟
ما همه باید به هم احترام گذاریم/جمع شده ایم که با هم به تفاهم برسیم/ ورود ما انتخابات را دو قطبی می کند یا سه قطبی؟/ مقام معظم رهبری فرمودند نیا که دووو قطبی نشود/ شما می گویید بیایید دو قطب را می شکنید
هیچ کس را نمی توانید در کشور پیدا کنید مثل همدیگه باشند، به جز من و مشایی و بقایی!
رئیس دولت های نهم و دهم در پاسخ به سئوال خبرنگار دیگر که پرسید “شما اعلام حمایت کردید از آقای بقایی. در صورت رد صلاحیت بقایی برنامه شما چیست؟

اگر ایشان به ریاست جمهوری برسند سیاست خارجی شما در رابطه با کشورهای حاشیه خلیج فارس چیست؟
من همه تلاشم این است که ایشان تایید شوند/ به این معنا که در ذهن شماست ما کاندیدای جز آقای بقایی نداریم/ سیاست خارجی ما قطعا بهتر خواهد شد/ ایشان برنامه های بسیار خوبی برای اقتصاد و فرهنگ دارد.
دغدغه ای در ذهن برخی مردم ایران است درباره ۱۱ روز مشهور شما که قهر کردید و در پست ریاست جمهوری نبودید. برخی معتقدند ان اتفاق نقطه انشقاق شما با برخی جریان ها بود. الان چه توضیی دارید؟
من قبلا درباره این موضوع صحبت کردم / رهبری هم صحبت کرده بودند/ کلیه مطالب همم موجود است.
اگر بقایی رد شود، یکی از راههایی که ورود می کنید چیست؟
راههای فراوانی دارد. نمی توانم راههایی را که پیش بینی کرده ام برایتان بگویم.
حتما راه‌هایی داریم. شک نکنید. چیزهای مهمی هم هست. /منبع:خبرگزاری آریا

***

عصر داغ شنبه ۲۱ اردیبهشت، وقتی همه منتظر بودند تا در دقیقه های پایانی مهلت ثبت نام ، از آخرین کاندیداهای  انتخابات ریاست جمهوری هم رونمایی شود، دو چهره خبرساز انتخابات این دوره با هم و از دو سوی مخالف وارد ستاد انتخابات کشور شدند تا ثبت نام کنند.  یکی از این چهره ها «اسفندیار رحیم مشایی» بود.نزدیک ترین یار محمود احمدی نژاد. او برای ثبت نام امده بود. اما با یک همراه ویژه.  رئیس جمهور هم آمده بود تا در روزی که به قول خودش «مرخصی » گرفته بود، کاندیدای مورد حمایتش را همراهی کند. احمدی نژاد البته به این همراهی بسنده نکرد و پس از بلندکردن دست رحیم مشایی در مقابل دوربین ها، پشت تریبون مخصوص کاندیداهای ریاست جمهوری رفت، در کنار رحیم مشایی ایستاد و بعد در قامت یک حامی تمام عیار از کاندیدای مورد حمایتش سخن گفت:

%d8%a7%d8%ad%d9%85%d8%af%db%8c-%d9%86%d8%b2%d8%a7%d8%af-%d8%af%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%b1%d8%ae%d8%b5%db%8c-%d8%af%d8%b1%d8%ad%d9%85

« امروز احساس وظیفه کردم که بعد از نزدیک به هشت سال، مرخصی گرفتم تا در برپایی مقدمات حماسه سیاسی حضور یابم؛ سه روز روزه و ۱۴ هزار صلوات برای این نقش آفرینی نذر کرده ام.». احمدی نژاد البته در ادامه سخنانش، حمایت خود از یک کاندیدای رقابت انتخاباتی ریاست جمهوری را آشکارتر کرد:« مشایی همه قوت ها ی ملت ایران و برادر کوچکش احمدی نژاد را دارد و مشایی یعنی احمدی نژاد و احمدی نژاد یعنی مشایی.»/دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲خبرگزاری مهر

احمدی نژاد۳روزبعدازدریافت نامه رهبری: آقای مشایی از مدیران مومن دلسوز، ولایی، پاک و خلاق ایران هستند و به چه دلیل باید استعفا بدهند چهار سال خدمات آقای مشایی در عرصه‌های مختلف میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران اگر بی‌نظیر نباشد کم‌نظیر است انتقادها و گلایه ها درباره آقای مشایی دو دسته است؛ عده‌ای با هر کار و اقدامی که دولت انجام می‌دهد مخالف هستند و برخی نیز از روی دلسوزی و برداشت خود نسبت به آقای مشایی از ایشان انتقاد و گلایه می‌کنند اما اگر کسی از نزدیک با آقای مشایی آشنا شود، نظراتش تغییر خواهد کرد. (احمدی نژاد در مصاحبه با خبرنگاران بعد از اعتراضات با انتصاب مشایی به معاون اولی ۳۱/۰۴/۸۸)

احمدی نژادبعداز ردصلاحیت مشایی -برنامه هاسفراستانی خودرا برای رایزنی با علما به تأخیرانداخت وبه امیداستفاده از حکم حکومتی ولایت چندبارنزدرهبری رفت تا اینکه “پروژه اش”ابترنماند که نتوانست صلاحیت مشایی رابگیرد

مطمئنا بنده با همه توانم در خدمت آقای بقایی خواهم بود. به عنوان نوکر مردم وارد عرصه شدم. زندگی من و آقایان بقایی و مشایی فدای یک لحظه سرافرازی مردم ایران.
او تاکید کرد: صرفا برای حمایت از آقای بقایی آمده ام و بر سر قول اخلاقی ای که به رهبری دادم هستم.

احمدی نژاد در واکنش به احتمال رد صلاحیت بقایی گفت: فکر می کنید چنین چیزی ممکنی است؟! او تایید می شود.

احمدی نژادتاکید کرد که بقایی هیچ رقیبی در انتخابات ندارد.

بقایی: افتخار می‌کنم بدون اجازه احمدی‌نژاد آب نمی‌خورم

حمید بقایی که پیش از این برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم اعلام آمادگی کرده است، در یک نشست تبیینی با حضور جمعی از حامیانش اظهار کرد: گفته‌اند فلانی بدون اجازه احمدی‌نژاد آب نمی‌خورد. من افتخار می‌کنم که بدون اجازه دکتر احمدی‌نژاد آب نخورم، برخلاف کسانی که بدون اجازه بیگانه آب نمی‌خورند!

وی ادامه داد: یکی از دلایل حضور بنده ظلمی است که به مردم و عدالت شد. وقتی به دروغ خدمات دکتر احمدی نژاد و هشت سال خدمت را که متعلق به ملت است زیر سوال می‌برند ظلم است.

بقایی افزود: وقتی جواب تهمت‌ها را می‌دهیم به‌جای پاسخ، تمسخر می‌کنند. بسیاری از مشکلات ما ناشی از همین بی‌اخلاقی‌ها است. اعتقاد دارم مشکلات اقتصادی قابل حل است. بدانید قطعا من راه، روش و شیوه استاد خودم جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد را ادامه خواهم داد.۱۸ اسفند ۱۳۹۵ایسنا

***

احمدی نژادفتنه است

پیش بینی سردار اسماعیل احمدی‌مقدم (شهریور ۱۳۹۴)

سردار اسماعیل احمدی‌مقدم ششمین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در گفت‌و‌گویی با ماه نامه رمز عبور خاطرات و ناگفته‌هایی از دوران دفاع مقدس و دوران مسئولیت خود مطرح کرده است، که در ادامه بخشی از این مصاحبه می‌آید:

اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده پیشین پلیس ایران، می‌گوید در انتخاباتی در سطح ملی که “قطبی” بشود، احتمال دارد که اعتراضاتی مشابه سال ۱۳۸۸ تکرار شوند.

آقای احمدی‌مقدم با اشاره به انتخابات سال ۱۳۸۸ گفته است: “فرض کنید سال ۹۶، آقای روحانی کاندیدا شده و آقای احمدی‌نژاد هم به میدان آمده است. چه تصوری دارید؟ به احتمال زیاد همان اتفاقات خواهد افتاد. اگر هم نیفتند، به هر حال تنش زیاد است.”

او گفته دلیل اینکه رهبر انقلاب بحث تغییر ساختار از نظام ریاستی به نظام پارلمانی را مطرح کرده اند برای کاهش چنین تنش‌هایی بوده است.

اسماعیل احمدی مقدم درباره این مساله گفت: “نظام پارلمانی رفتار بین قانونگذار و نیروی اجرایی را تنظیم، ضمانت اجرا را بیشتر و تغییر دولت را کم‌هزینه می‌کند، به‌طوری که حتی اگر سالی یک دولت و رئیس‌جمهوری را عوض کنید، هیچ اتفاقی نمی‌افتد.”

آقای احمدی‌نژاد آدمی چالشی بود و حداقل دو جور شکاف درست کرده که یکی‌اش شکاف نخبه- توده بود.

از اول هم اعتقادی به نخبگان خاص نداشت و بارها به من گفته بود اینها ۲ هزار نفرند که اگر بیرون‌شان کنیم، مشکلات نظام حل می‌شود. این کار را هم کرده بود و وزیر، معاون وزیر، استاندار و درشت‌ها را عوض کرده بود و می‌گفت اینها فرسوده و پوسیده‌اند و باید عوض شوند.

بعد از سال ۸۸ و در دور دوم نگاهش عوض شد. دقیقاً خاطرم نیست چه سالی بود، ولی بعد از ۸۸ بود با او که صحبت می‌کردم، متوجه شدم خیلی تغییر کرده است. آن سال‌ها به من می‌گفت آن ۲ هزار نفر را بریزیم بیرون یا بالای شهری‌ها، دانشگاهی‌ها و تریبون‌دارها همیشه از این حرف‌ها می‌زنند باید ببینیم مردم چه می‌گویند، ولی از دور دوم به بعد می‌گفت رأی در روستا و شهرستان است، ولی آنکه اثر می‌گذارد و بوق و بلندگو دارد، در تهران است.

از او پرسیدم چرا شما اینقدر تغییر کرده‌ و دنبال هنرپیشه یا فلانی راه افتاده‌ای؟ چرا خطت را عوض کردی؟

گفت رأی را آنها می‌دهند، ولی کشور را اینها اداره می‌کنند و اداره کشور دست اینهاست.

نمی‌توانیم اینها را نادیده بگیریم باید این طرف را هم در نظر بگیریم. در واقع تغییر راهبردی داشت. می‌خواست این شکاف را ترمیم کند، ولی کسی این را از ایشان نمی‌پذیرفت و دیگر تمام شده بود.

دومین شکاف را با چپ‌ها داشت.

همیشه تلاشش بر دوقطبی کردن بود. دوقطبی با چه کسانی؟ با همین‌ها، با نماد هاشمی- خاتمی مخصوصاً هاشمی. مطرح کردن غارتگر، اشرافیت، اشرافیت سیاسی، فساد و… و بر این موضوع سوار شدن.

روز اول فتنه ۸۸ با آقای مشایی رفت مسکو و برگشت…

‘احمدی‌نژاد گفت خاتمی را دستگیر کنید
احمدی‌مقدم گفته است که با آغاز اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ محمود احمدی‌نژاد در جلسه‌ای با او و حسین طائب خواهان بازداشت محمد خاتمی شده است.

او می‌گوید احمدی‌نژاد درباره اعتراضات گفته است:

خیلی خوب شد. دایره را تکان دادیم و اضافات و آشغال‌ها رو آمد. با آنها برخورد کنید و همه را جمع کنید ببرید. بروید خاتمی و بقیه را دستگیر کنید و شر همه را کم کنید و بروید.”

دوشنبه ۲۵ خرداد بود.

همین‌طور است. روزی که برگشته بودند از ساعت ۶ در دفترش جلسه بود. رفتم دیدم هیچ کس نیامده است و فقط من بودم. بعد از من، آقای حسین طائب رسید. قبل از آمدن آقای طائب، ایشان گفت: «چه خبر؟» گفتم: «خیابان‌ این جوری بود.» گفت: «خیلی خوب شد. دایره را تکان دادیم و اضافات و آشغال‌ها رو آمد. با آنها برخورد کنید و همه را جمع کنید ببرید. بروید خاتمی و بقیه را دستگیر کنید و شر همه را کم کنید و بروید.» گفتم: «مرد حسابی! چه می‌گویی؟ می‌روی مصاحبه و سخنرانی می‌کنی و می‌گویی خس و خاشاک و آت و آشغال. الان همه به خیابان‌ها ریخته‌اند و بحران است و نمی‌شود قضیه را به این سادگی جمع کرد و حالا می‌گویی بگیرید ببرید و تمام؟!» خیلی ناراحت و تند شدم و گفتم: «حالا اینها به کنار،

برای چه می‌روی آنجا مشایی را با خودت می‌بری؟»

پرسید: «چرا؟»

گفتم: «علما نسبت به او موضع دارند و با این کارت انگشت در چشم علما می‌کنی.

چرا حالا که او را می‌بری وسط این فتنه، جلوی دوربین می‌بریش که همه او را ببینند؟ باید الان اوضاع را آرام کنیم و داری برعکس عمل می‌کنی.» بعد از ما آقای طائب آمد و قدری آهنگ صدا و موضعم را تغییر دادم.. زمینه‌ها برای این شرایط فراهم بود. یکی‌اش آزرده خاطری نخبگان و دیگر اینکه خارج به دلیل موضعگیری‌های ایشان در برابر هولوکاست و… و پس زده شدن جریان شبه لیبرال و لیبرال در کشور ناراضی بود. طبیعتاً حتیی اگر اصلاح‌طلب‌ها را مطلوب خودشش نداند، بین بد و بدتر آنها را انتخاب می‌کند. آنچه گفتم، زمینه‌های اجتماعی در سطح نخبگان بود نه جامعه.

فرمانده پیشین پلیس ایران می‌گوید قبل از انتخابات ۱۳۸۸ محمود احمدی‌نژاد از او خواسته بود برای نامزدی محمد خاتمی تلاش کند تا “به میدان بیاید و یک بار برای همیشه پرونده‌اش جمع شود و برود پی کارش” که احمدی‌مقدم پاسخ می‌دهد: “آقای احمدی‌نژاد انتخابات پیش رویمان پر چالش است.”

او گفته است به دلیل همین انتظار “پرچالش بودن انتخابات” نیروی انتظامی در آستانه انتخابات به برگزاری مانورهایی پرداخت که حتی اعتراض محمود احمدی‌نژاد را به خاطر “امنیتی کردن فضا” به دنبال داشت.

اسماعیل احمدی مقدم گفته است پیش از انتخابات مشخص بوده که اصلاح‌طلبان نمی‌توانستند محمود احمدی‌نژاد را به عنوان رئیس جمهور تحمل کنند.

او می‌گوید: “باید کسی را می‌آوردند که بیشترین اثر را داشته باشد. به نظر من اینکه می‌گویند میرحسین طرح ما را به هم ریخت، درست نیست. ظرفیت‌های آنها از میرحسین کمتر بود. میرحسین ظرفیت را توان‌افزایی کرد. بعداً در صحنه نشان داد اگر خاتمی بود، این‌قدری که میرحسین دریدگی کرد، جرأت نمی‌کرد.”

” خاتمی هم نشان داد و در جریان فتنه نه در اجتماع اینها ظاهر شد و نه یک بار سبز را به کار برد، خودش را زود کنار کشید و به حاشیه رفت. اگر ایشان آن موقع بود، مطمئن باشید مثل موسوی مصاحبه نمی‌کرد.”

آقای احمدی مقدم گفت “محبوبیت میرحسین بیشتر از خاتمی است. یعنی خاتمی می‌توانست تمام آدم‌هایش را پشت میرحسین بیاورد و میرحسین قدرت داشت در جناح احمدی‌نژاد یک برش بزند، ولی خاتمی چنین قدرتی را نداشت.”منبع:یکشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۴الف

   مدیریت سایت(پیراسته فر)اینها طرحی که داشتند باپروژه(پوتین-مددوف)حداقل تا۳دهه مملکت رادراختیاردارند وبعدازان هم حامیانش اداره می کنند،فکراین را نمی کردند که نقشه هایشان بادفناست وآخرش هم رسوایی است
برای اطلاعات بیشتربه این لینک مراجعه کنید:
http://www.pirastefar.ir/?p=28419

درباره نویسنده

2047مطلب نوشته است .

۸ Comments on ““مخالفت” احمدی نژادباحکم رهبری درباره”مشایی”+ماجرای۱۱روزخانه نشینی”

 • ایرانی wrote on ۲۰ آبان, ۱۳۹۴, ۱۱:۲۹

  سلام

  درمورد دولت اقای روحانی و خاتمی و هاشمی نظری کسی ندادند چون همه از هم هستند و از یک قشرند درسته فتنه می کنند و توبه می کنندو به مسئولیت باز می گردندو از خوبان ومقربان درگاه هستند نه انشاالله که اینطور باشد

  احودی نژاد هم اشتباه زیاد داشت بخاطر اینکه زود تصمیم می گرفت و عصبی می شد مثل آقایون مذکور سیاست نداشتند ریا کنند اقای روحانی که در کشور بریتانیا دکترا گرفتند معلوم وظیفه دارند با امریکا صلح کنند وگرنه دیگر انتخاب نمی شوند و نامه هایشان به رهبر و پافشاریشان برسر صلح و برجام و … مخالفت با حکم رهبری نبوده و سریعا نامه نوشته اند و قضیه فیصله یافته در مجلس جنگی هم اگر بوده بحث دوستانه بوده و… ملت هم گوسششان درازه نه؟

 • ایرانی wrote on ۲۰ آبان, ۱۳۹۴, ۱۱:۳۸

  بعد از روحانی که دولت جدیدی امد معلوم می شود چقدر به مردم خیانت کرده همیشه همینطوره یک دولت که میره دولت بعدی از خوبی خودش میگه و بدی دولت قبل این بازی سیاسته

Trackbacks

 1. عرض ادب وزیر کشور به آیت‌الله جنتی | نیان | پرتال خبری |
 2. درباره تعداد کم زنان در دولت با رییس جمهور صحبت کردم | هفیان | پایگاه تخصصی زنان و دختران |
 3. جنتی:معاون زن انتخاب نمی کنم | هفیان | پایگاه تخصصی زنان و دختران |
 4. سایت بلاگ ساز منبع انواع اخبار به روز گوگل
 5. بست نشینی یاران”معاونین”احمدی نژاددر”حرم عبدالعظیم”شهرری+عکس
 6. ناگفته های”۱۱روزخانه نشینی رئیس جمهور”اززبان وزیراحمدی نژاد

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما