مردانی که براثر”فحاشی زنانشان “به مقاماتی رسیدند/زنان بدجنس

مردانی که براثر

مردانی که زیرسایه فحاشی واهانت های زنان خود صاحب کرامات شدند

     مداربا زن بدجنس وبددهن”خرقانی”/گرگ رامش بود
چه کنیم تا عصبانی نشویم؟ بخصوص برای زندگی خانوادگی بسیار مهم است. بسیاری مبتلا به همسری بدزبان و فحاش هستند و من داستان‌های زیادی در این مورد شنیده‌ایم .مشهور است که کسی دنبال “شیخ ابوالحسن خرقانی” می‌گشت و از زنی سؤال کرد و او با تعابیر زشت به محل شیخ راهنماییش کرد.

 وقتی رسید دید شیخ با ددان انس دارد و آنها را رام کرده است و فهمید آن زن، همسر شیخ بوده و رام اخلاق الهی او نشده و شیخ ازین صبوری به مقامات رسیده ….گاه صبوری و تحمل نتایج عالی دارد.

                             اهانت زن مرحوم دولایی درکلاس اخلاق

  شنیدم همسر مرحوم اسماعیل دولابی (پس از مرگ همسراول) در محل جلسات و درسهای اخلاقی به ایشان اهانت می‌کرد و مرحوم می‌خندید و واکنش نشان نمی‌داد، امروزه توبه کرده و ادامه دهنده همان جلسات در خیابان دولت است و …

شیطان در سه جا حضور پیدا می‌کند، یکی جایی که انسان عصبانی شود، برای اینکه کمتر عصبانی شویم باید با وضو باشیم، سکوت کنیم، ذکر یا حلیم یا صبور بگوییم و موقعیت و فضایی که در آن حضور داریم را تغییر بدهیم.

                        زن فحاش آیت الله قاضی

 همسرآقا “سید علی قاضی” به او فحش می‌داد و ایشان عکس‌العملی نشان نمی‌داد، به ایشان گفتند: شما سخت‌تان نیست اینقدر فحش می‌شنوید، آیت‌الله العظمی قاضی فرمود: “این شنیدن فحش‌ها من را به این مقام رساند که شما به من می‌گویید آقا سیدعلی قاضی” و پس از آن محصول نفس زدن آقای قاضی شد، “آیت‌الله بهجت” و “شیخ مرتضی طالقانی”. 

علامه  کاشف الغطاء براثر“بدجنسی زنش” به مقاماتی رسید

 همسر آیت الله شیخ جعفرکاشف الغطا او را کتک مى‌‏زد. عده ای ازعلما به  او گفتندرا طلاق بده  وازشرش نجات پیداکن

گفت:این کاررانمیکنم، گفتند: چرا؟

گفت:(زنش اززنان قوی هیکل عرب است”خودش لاغربود) این زن  براى من از اعظم نعمت‏‌هاى خداست، چون وقتى بیرون مى‏‌آیم و در صحن امیرالمؤمنین(ع) مى‏‌ایستم و تمام صحن، پشت سر من نماز مى‏‌خوانند، مردم در برابر من تعظیم مى‏‌کنند، گاهى در برابر این مقاماتى که خدا به من داده، یک ذرّه هوا مرا برمى‏‌دارد، همان وقت مى‏‌آیم در خانه کتک مى‏‌خورم، هوایم بیرون مى‏‌رود، این چوب الهى است، این باید باشد.

***

امامانی که توسط همسرانشان کشته شده اند!

امام حسن مجتبی (ع)

تولد:نیمه ماه رمضان سال سوّم هجرت بدنیاآمد

امامت:درسن ۳۷ سالگی

مدت امامت : ۶ ماه و ۳ روز

۱۰ سال (۴۰-۵۰هجری) امامت را بر عهده داشت ولی ۶ ماه و ۳ روز خلیفه مسلمانان بود

 

شیخ مفید در کتاب ارشاد می گوید: زمان بیعت (امامت) امام مجتبی روز جمعه ۲۱ رمضان سال چهل هجری بود.

مدت امامت آن حضرت ۶ ماه و ۳ روز به طول انجامید و در سال ۴۱ ق. بین او و معاویه صلح نامه امضا شد. پس از اجرای صلح، امام (ع) به مدینه مراجعت نمود و مدت ۱۰ سال آخر عمر شریفش را در آن جا ساکن بود، که در تاریخ ۲۸ صفر سال ۵۰ هجری همزمان با سال روز رحلت پیامبر اسلام (ص) در سن ۴۷سالگی به دست همسرش جعده (دختر اشعث کندی) از طریق سم به شهادت رسیدودر قبرستان بقیع  به خاک سپرده شد

 معاویه‌ با وعده مال واعتبار وزندگی مرفه وازدواج بایزید، جعده‌ را تطمیع‌ کرد تا شوهرش‌، امام‌ حسن مجتبی(ع) را که در آن زمان خانه‌نشین شده بود، ازمیان بردارد! و او نیز به طمع ثروت زیاد و عروس خلیفه وقت شدن چنین‌ کرد.

روزی امام حسن(ع) روزه بود، جعده زهر را در شیر ریخت و در هنگام افطار به امام(ع) داد، امام مقداری از آن نوشیدو فرمود: «انا لله وانا الیه راجعون»، جعده‌ پس‌ از زهر دادن‌ به‌ امام‌ حسن(ع)، مورد نفرین حضرت‌ قرار گرفت.از آن پس، پیوسته لخته‌های خون بالا می‌آورد و این وضع ۴۰ روز ادامه داشت تا سرانجام در روز ۲۸ صفر سال ۵۰ هجری ، دار فانی را وداع گفت.

پس‌ از کارگر شدن زهر، معاویه‌ به‌ وعده مالی‌ که‌ به‌ جعده‌ داده‌ بود وفا کرد، ولی‌ به‌ ازدواج‌ او با یزید رضایت‌ نداد،به‌ او گفت:‌ می‌ترسد فرزندش‌ را نیز مانند حسن ‌بن‌ علی‌ به‌ قتل‌ برساند.

امام جواد-امام محمد بن علی علیه‌ السلام معروف به تقی و جوادالائمه امام نهم شیعیان

تولد : دهم ماه رجب سال ۱۹۵ هـ.ق  مدینه

شهادت : ۲۹ ذیقعده سال ۲۲۰ هـ.ق سن ۲۵ سالگی

ام فضل دختر مامون باهمکاری برادر ش “جعفر”وبه روایتی معتصم ، سمى را در انگور  تزریق کردند و براى ام فضل فرستادند و او نیز آن را در کاسه اى گذاشت و جلو همسر ( حضرت جواد)،هنگامیکه که حضرت از آن انگور میل فرمودند، طولى نکشید که آثار زهر را احساس و کم کم درد شدید بر ایشان عارض شد و به سختى ایشان را بی تاب ساخت تا آن که به شهادت رسید.

درباره نویسنده

1505مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2018 pirastefar.ir. محفوظ است.
بهینه سازی وبسیما